Tiroid ve hamilelik

Sayfayı değiştir: < 12345678910.. > >> | Sayfayı gösteriyor 6 of 25, mesajlar 201 to 240 of 978
Yazar Mesaj
TugbaBulent
  • Tüm gönderiler : 321
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: Kars›yaka...
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 13.04.2007 14:06:51
KIZLAR BEN ŞİMDİ YAKINDAKİ Bİ ÖZEL HASTANEYİ ARADIM BENİM DOKTORUMDA ORADA ZATEN...43 LİRA DİYOR KAN TAHLİLİNE VE SİGORTALI OLDUĞUM İÇİN (SSK) %30 İNDİRİM VARMIŞ.. EN GÜZELİDE BİR SAAT İÇİNDE VERİYORUZ DİYOR YAAAAAAA...YARIN İKİ GİBİ GİDİCEZ BÜLENTLE....ALLAHIM ÇOK HEYECANLIYIM...ALLAHIM NE OLUR NAZLI KUŞUM GELMİŞ OLSUN...LÜTFENNN

Sagl›kla gelin kucag›ma...

sdeniz1974
  • Tüm gönderiler : 96
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 14.04.2007 01:45:50

Orjinalden alıntı: Çiçek-ay

Orjinalden alıntı: dodocuk

cicekcigim, bayagi icin rahatlamis anlasilan. Hatirlarsan bana da doktor 50 nin ustunde olursa zararli demisti. Ya simdi senin doktor 2 seviyelerindeyken tutma sansi daha fazla demis ya ona kafam takildi Simdi bir de o is icin mi ugrasacagiz yaaa 

Dodocum, kesin olmaz demiyor tabii, ama olasilik daha yüksekmis o zaman, bu da engellemis olabilir sizinkini simdiye kadar dedi...Bunu bilmek iyi oldu cünkü ben 2,7-3 lerde hersey ideal saniyordum...  Evet icim özellikle senin de daha önce söyledigin bebegin risk altinda olmamasina cok rahatladi, en cok kafama takilan sey oydu

Köpükcügüm, bu ilaci kullanan birisi olmasina sevindim  benimki de oynadigi icin bu icerik sabit tutsun diye verdi, bakalim nasil gelecek

Ayselcigim (2 selin olmaz sana aysel diyelim ), seni bu sayfaya Allah gönderdi canim, biz hamile olursak nasil olacak diye endiselenirken senin durumun bizi cok rahatlatti dogrusu   senin kullandigin doza bakinca ben az doz euthrox kullanmisim görünüyor, benim de yks. 5.5 larda oluyor en üst sinir ama yarim (25 mgr) ya da bir gün yarim bir gün tami hic gecmedik gecen aya kadar...gecen ay son 20 gündür 20 mg. aliyordum ki simdi ilaci degistik...

Selincigim, sana da gecmis olsun

Çiçek-aycığım çok teşekkür ederim.Allah hepimize sağlık versin canım.
Benim adetim de 3 gün gecikti tiroid hapı adet düzensizliği yapar mı bilgisi olan var mı arkadaşlar çünkü hiç düzensizlik yaşamamıştım bugüne kadar.....

sdeniz1974
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 14.04.2007 01:48:29

Orjinalden alıntı: aysel81

Merhaba selin:) Değerlermin bu kadar çabuk düşmesini ben hiç beklemiyordum açıkçası bir ayda sadece 2 puan düşmüştü 50 mikrogram(1 doz) ilaçla ama 2. ay dozu ikiye çıkarınca bir anda 5 puan birden geriledi ki ben hiç beklemiyordum. Tabi şöyle bir şey de var jinekoloğum bebeğin de değerlerinin düşmesinde etkisi olmuş olabilir diyor:) Kullandığım ilaç euthrox doktorum özellikle levitron thefor gibi ilaçları tavsiye etmiyorum bu ilaç ithal daha iyi gelecektir dedi, ben de onu aldım ve gerçekten de çok memnunum:)
Sen 50 mikrogramla mı başladın? Eğer öyleyse muhtemelen bir ay içinde 2 puan veya biraz daha fazla düşebilir değerlerin tabi stres de çok önemli ben ilacı kullanmaya başladığım ilk ay baya yoğundum ve değerlerin fazla düşmemesi buna da bağlıdır mutlaka. 
Bana ilaç kullanmaya başladığımda herkes 6 aydan önce düşmez değerlerin en az 1 yıl bebek için bekle dediler ama görüldüğü gibi kullanmaya başladıktan 1 ay sonra hamile kaldım yani her şey mümkün yeterki moralin yüksek olsun:)  

Selam Ayselciğim verdiğin bilgiler için sağolasın.Ayrıca çok tebrik ederim seni
Ne kadar moral verdin anlatamam sana.
İnşallah benim de bir an evvel düşer.Çok canım sıkılıyor bu duruma açıkcası................

TugbaBulent
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 14.04.2007 12:54:15
KIZLAR BEN HASTALANDIM DÜN GECE...RÜYA BİTTİ....

tabula
  • Tüm gönderiler : 1139
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 14.04.2007 13:50:48
geçmiş olsun canım; test yaptırdın mı yoksa sadece kırmızılar mı geldi? hoş ben test yaptırdımda ne oldu hala bekliyoruz acaba mı diye?

deme öyle rüyam bitti diye...daha önünde zamanın var, bu aylık olmamış olabilir ama daha bi sonraki ay var.

TugbaBulent
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 14.04.2007 14:03:00
YOK CANIM...KIRMIZILAR GELDİ YAAAAAA...DÜN GECE GELDİ...TABİ CANIM UZUN Bİ ZAMAN VAR DAHA ÖNÜMDE AMA 6 AYDA GEÇTİ GÖZ AÇIP KAPAYINCAYA KADAR...DOKTORA GİDİCEZ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BAKALIM...KISMET HERŞEY...OLMAZSADA OLMAZ NAPALIM YANİ...ALLAHIM OL DEYİNCEYE KADAR BEKLİCEZ...DEMEKKİ DAHA ALLAH OL DEMEMİŞ...AMA BUGÜN DAHA İYİYİM...HİÇ YILMICAM BU YOLDA...ANNE OLMAK İSTİYORUM...

tabula
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 14.04.2007 14:06:26
elbetteki canım; daha 6 ay olmuş, nice aylar uğraşanlar var; hemen pes etmek yok.hepşeyin bi zamanı varmış.

ama tabiki seninki bi dahaki aya olsun:)

beter böcüküm
  • Tüm gönderiler : 1576
  • Bölge: İSTANBUL
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 14.04.2007 16:59:09

Orjinalden alıntı: sdeniz1974

Orjinalden alıntı: aysel81

Merhaba selin:) Değerlermin bu kadar çabuk düşmesini ben hiç beklemiyordum açıkçası bir ayda sadece 2 puan düşmüştü 50 mikrogram(1 doz) ilaçla ama 2. ay dozu ikiye çıkarınca bir anda 5 puan birden geriledi ki ben hiç beklemiyordum. Tabi şöyle bir şey de var jinekoloğum bebeğin de değerlerinin düşmesinde etkisi olmuş olabilir diyor:) Kullandığım ilaç euthrox doktorum özellikle levitron thefor gibi ilaçları tavsiye etmiyorum bu ilaç ithal daha iyi gelecektir dedi, ben de onu aldım ve gerçekten de çok memnunum:)
Sen 50 mikrogramla mı başladın? Eğer öyleyse muhtemelen bir ay içinde 2 puan veya biraz daha fazla düşebilir değerlerin tabi stres de çok önemli ben ilacı kullanmaya başladığım ilk ay baya yoğundum ve değerlerin fazla düşmemesi buna da bağlıdır mutlaka. 
Bana ilaç kullanmaya başladığımda herkes 6 aydan önce düşmez değerlerin en az 1 yıl bebek için bekle dediler ama görüldüğü gibi kullanmaya başladıktan 1 ay sonra hamile kaldım yani her şey mümkün yeterki moralin yüksek olsun:)  

Selam Ayselciğim verdiğin bilgiler için sağolasın.Ayrıca çok tebrik ederim seni
Ne kadar moral verdin anlatamam sana.
İnşallah benim de bir an evvel düşer.Çok canım sıkılıyor bu duruma açıkcası................

Rica ederim selincim:) tabi ki moral vericez burada birbirimize değil mi? endişelenme eminim düşecektir senin değerlerinde:)
Ben ilk hastalığımı öğrendiğimde başımdan kaynar sular dökülmüştü ama gördüğün gibi şimdi iyiyim:)
Bebiş bana uğurlu geldi:) Umarım sen de en kısa zamanda iyi haberler alırsın, stres gerçekten etkiliyor değerleri o yüzden olabildiğince rahat olmaya çalış:)

TugbaBulent
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 16.04.2007 12:44:44
HERKESE İYİ HAFTALAR KIZLAR...BOL HAMİŞLİ VE NORMAL DÜZEYLERDE TSH LI BİR HAFTA DİLİYORUM....

dodocuk
  • Tüm gönderiler : 1374
  • Bölge: Los Angeles
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 16.04.2007 19:27:54
Tubacigim, aynen bende bol hamisli gunler ve TSH seviyesi normal duzeyde haftalar diliyorum

alarahan
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 17.04.2007 09:45:13
Aysel, tebrikler. Ankara'daki endokrincin kim öğrenebilir miyim?

Çok sayıda tüp bebek tedavisi olduğum için kullandığım ilaçların zararı olacağı düşüncesiyle bir genel cerraha gittim, meme ve troid ultrasonlarım yapıldı. Çok şükür ki temiz çıktı. Bu arada troid testlerimi de yaptırdım. Bugünlerde acayip sinirli ve zor uyuyabiliyordum ve yine tsh değerim alt limitinde altına düşmüş, 0,28. Endokrincime de bir danışacağım, ilacımda çeyrek doz düşürme yapacakmıyız diye. Şu an 150 mg. euthyrox kullanıyorum. Daha önce tefor kullanıyordum, dr um belki daha iyi cevap alırız diye ilaç değiştirmişti sanırım euthyrox daha etkili. Ama mayıs sonunda yeniden bebek tedavisine başlayacağımdan değerlerin bu kadar oynak olması benim için hiç iyi değil. Şimdi ilaç dozunu düşürürsek tsh yükselirse diye de korkuyorum. Daha önce başıma geldi çünkü. Ayrıca, tüp bebek tedavlerinde tsh değerinin 2'nin altında olması gerekirki, başarı sağlanabilsin.

Özellikle, hashimoto rahatsızlığı olan arkadaşlara deneyimli biri olarak tavsiyem çok fazla zaman kaybetmeden bebek tedavilerine başlamaları. Vücudumuzdaki organlar ve hormonlar birbiriyle bağlantılı çalıştığı için biri bozulunca diğerini de bozuyor. Bundan özellikle üreme sistemi etkileniyor. Şu an ben bu sorunu yaşıyorum, erken yumurta yetmezliği. Yani az sayıda yumurta ve kalitesiz.

Bunları sizi tedirgin etmek için değil, tedbirinizi vakitli alasınız diye yazıyorum. Keşke beni de zamanında uyaranlar olsaydı.
<mesaj tarafından düzenlendi alarahan on 17.04.2007 09:47:00>

beter böcüküm
  • Tüm gönderiler : 1576
  • Bölge: İSTANBUL
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 17.04.2007 10:46:14

Orjinalden alıntı: alarahan

Aysel, tebrikler. Ankara'daki endokrincin kim öğrenebilir miyim?

Çok sayıda tüp bebek tedavisi olduğum için kullandığım ilaçların zararı olacağı düşüncesiyle bir genel cerraha gittim, meme ve troid ultrasonlarım yapıldı. Çok şükür ki temiz çıktı. Bu arada troid testlerimi de yaptırdım. Bugünlerde acayip sinirli ve zor uyuyabiliyordum ve yine tsh değerim alt limitinde altına düşmüş, 0,28. Endokrincime de bir danışacağım, ilacımda çeyrek doz düşürme yapacakmıyız diye. Şu an 150 mg. euthyrox kullanıyorum. Daha önce tefor kullanıyordum, dr um belki daha iyi cevap alırız diye ilaç değiştirmişti sanırım euthyrox daha etkili. Ama mayıs sonunda yeniden bebek tedavisine başlayacağımdan değerlerin bu kadar oynak olması benim için hiç iyi değil. Şimdi ilaç dozunu düşürürsek tsh yükselirse diye de korkuyorum. Daha önce başıma geldi çünkü. Ayrıca, tüp bebek tedavlerinde tsh değerinin 2'nin altında olması gerekirki, başarı sağlanabilsin.

Özellikle, hashimoto rahatsızlığı olan arkadaşlara deneyimli biri olarak tavsiyem çok fazla zaman kaybetmeden bebek tedavilerine başlamaları. Vücudumuzdaki organlar ve hormonlar birbiriyle bağlantılı çalıştığı için biri bozulunca diğerini de bozuyor. Bundan özellikle üreme sistemi etkileniyor. Şu an ben bu sorunu yaşıyorum, erken yumurta yetmezliği. Yani az sayıda yumurta ve kalitesiz.

Bunları sizi tedirgin etmek için değil, tedbirinizi vakitli alasınız diye yazıyorum. Keşke beni de zamanında uyaranlar olsaydı.

alarahan merhaba:)

Çok geçmiş olsun, inşallah tedavin en kısa sürede olumlu sonuçlanır ve sen de hamişler arasına katılırsın:)

Benim Ankara'daki doktorum Mesa Hastanesinde çalışıyor adı Şen Ilgın. Çok iyi bir doktor seni de rahatlatacaktır eminim:)

Dozunu değiştirmen seni çok etkiler mi bilemiyorum ama tam alt sınırdasın belki tedaviye başlamadan önce tekrar yaptırmanı ister ona göre değiştirir dozunu. Benim 50 mikrogram artırmam aşırı derecede etkili oldu TSH'ın düşüşüne o yüzden ayarlama yaparken dikkatli olmak lazım:(

Hayırlısı olur inşallah, görüşmek üzere...

tabula
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 17.04.2007 14:06:53
merhaba kızlar bende dün troidim için doktora gittim. artık ilacımı aşağıya çekmeye başladı,su an 2.25 kullanıyorum 2 ye indirdi.(aşamalı olarak iniyoruz tabi) 3 aylık olduğunda da 1.5 ta veya altında olmam gerektiğini söyledi. bu yuzden 3 aylık olmadan 15 gün önce tekrar gideceğim.ilacı düşürecek,
belki bu durum bana özel olabilir ama size hamilelikte troid ilacı kullanımı ile nasıl bir bilgi verdiler?

Ç i ç e k
  • Tüm gönderiler : 3276
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 17.04.2007 15:23:46

Çiçek-aycığım çok teşekkür ederim.Allah hepimize sağlık versin canım.
Benim adetim de 3 gün gecikti tiroid hapı adet düzensizliği yapar mı bilgisi olan var mı arkadaşlar çünkü hiç düzensizlik yaşamamıştım bugüne kadar.....

Selinciğim, kullandığın hap özellikle ilk başlarda regl düzensizliği yapar, birkaç günlük kaymalar ya da regl miktarında değişiklik olabilir, çok normal bu, hiç bozma moralini, daha sonra yoluna giriyor tekrar....

Tubacığım, üzülmeyelim canım, maalesef her ay yaşıyoruz bu iniş çıkışları  elbet gelecek bu yaramazların da gelme zamanı   Köpükcüğüm, sen hamile misin bu arada, ne oldu son durum ? 3 aylık bebek mi olacak anlayamadım   benim doktorum hamilelikte %50 oranında doz arttırılır diyor...

Bu arada ben de bugün geçen hafta verdiğim kanın sonucunu aldım, TSH 2,2, ama hamilelik için 1 civarına düşürmeye çalışacak doktor, yeni hapı kullanıp 1 ay sonra tekrar kana bakacak...Hormonlarıma da bakmış, yumurtlamam olmuş geçen ay ve değerler oldukça yolunda görünüyormuş...Bugün keyfim yerinde   Bu arada kızlar bu doktora içim ısındı, umarım güvenebileceğim doktoru bulabilmişimdir artık 

Dodocuğum, seninle hiç karşılaşamıyoruz, saatlerimiz tutmuyor galiba şekerciğim   Okyanus ötesinden bebek haberleri bekliyoruz fıstık

tabula
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 17.04.2007 18:28:48
çiçekcim benim hamileliğim yılan hikayesine döndü. canım biz denemeye mart 22 den sonra basladık, troid dr um regline 1 hafta kala test yap demişti bende bir hafta kala cuma günü reglimden 6 gün önce test yaptırdım pozitif cıktı, cumartesi kadın doğum dr a gittim.oda reglinin geçmesini bekleyelim ondan sonra kesin konuşabiliriz dedi. çarşamba günü reglimin ilk günü normalde, bakalım.
3 ay mevzuuna gelince; troid dr umun dediğine göre troid ilacı bebeği en cok 3 ve 3 aylıktan sonra etkilemeye başlıyormuş.bu yüzden şimdiden ilacımı düşürmeye başladı ki 3. aya gelene kadar istenen seviyeye gelebilsin.
böyle şekercim, hamileyim demeye bile korkar oldum anlayacagın.cuma gunu dr um tekrar bakana kadar bekliyorum işte

dodocuk
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 17.04.2007 18:37:48
Cicekcigim, buralardayim bak  Ya bu alt ust sinirlar farkli galiba. Burada alt sinir daha da dusuk Neyse...

Ya ben bizim doktora bebek istedigimi soyledim ama hic bana oyle TSH 1 seviyesinde olacak falan demedi, acaba iyice anlayip ona gore vermis midir dozu? Ay yine kafam karisti yahu

Bir de aranizda bazal vucut isisini takip eden var mi? Belki biliyorsunuzdur, tiroid hastalarinda bazal vucut isisi tiroidin durumuna gore degisim gosteriyor. Mesela hipo durumunda iseniz bazal vucut isiniz da dusuk oluyor, hiperde de tam tersi.

Ç i ç e k
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 17.04.2007 18:47:09
Dideciğim, sen geldin, kütüphane birazdan kapanıyor, ben çıkıyorum yine   Canım bana da ilk defa bu doktor bunu söylüyor ve ısrarla duruyor üzerinde   Bugün telefonla sonuçları söyledi, ben 2,2 ye sevinirken o bebek isteği için 1'e düşürmemiz lazım diye üsteledi, o yüzden bir dahaki ay konrol edip 1e gelmemişse ilacı yükseltecek, bu yeni ilaç nasıl etki edecek bana onu bu ay göreceğim...

Orada alt sınır daha düşükse farklı bir ölçme metotudur belki   Galina Tr ve bura arasında da az bir sınır farkı vardı...  Bu doktor Trde bulunduğun yerde havada daha çok iyot vardır belki ve burada o yüzden yükseliyor olabilir değerlerin dedi bana..

Vücut ısısını ne için takip edeceksin ki   Benim düşük olduğu kesin, yeni yeni ısınıyorum daha belli

Ç i ç e k
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 17.04.2007 18:49:01

Orjinalden alıntı: köpük123

çiçekcim benim hamileliğim yılan hikayesine döndü. canım biz denemeye mart 22 den sonra basladık, troid dr um regline 1 hafta kala test yap demişti bende bir hafta kala cuma günü reglimden 6 gün önce test yaptırdım pozitif cıktı, cumartesi kadın doğum dr a gittim.oda reglinin geçmesini bekleyelim ondan sonra kesin konuşabiliriz dedi. çarşamba günü reglimin ilk günü normalde, bakalım.
3 ay mevzuuna gelince; troid dr umun dediğine göre troid ilacı bebeği en cok 3 ve 3 aylıktan sonra etkilemeye başlıyormuş.bu yüzden şimdiden ilacımı düşürmeye başladı ki 3. aya gelene kadar istenen seviyeye gelebilsin.
böyle şekercim, hamileyim demeye bile korkar oldum anlayacagın.cuma gunu dr um tekrar bakana kadar bekliyorum işte

Köpükcüğüm, 6 gün önce testin pozitif çıkmışsa hamilesindir büyük ihtimal canım, dört gözle bekliyoruz müjdeli haberini şekerciğim

tabula
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 17.04.2007 18:53:01
inşallah çiçekcim inşallah, herkes aynı seyi söylüyor fakat 2 dr umda bekle diyor.

dodocuk
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 18.04.2007 03:00:44
Kopukcugum, hadi insallah iyi haberler verirsin bize. Test pozitifse, bir seyler var demekki Hadi darisi basimiza...

alarahan
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 19.04.2007 15:01:09
Kızlar, euthyrox'u da bölerek kullanabiliyormuyuz? Ben 150 mg. kullanıyordum, çeyrek doz düşürüldü ve piyasada 25, 50, 150, 200 mg lıkları satılıyor. Elimde 150'lik var. 150 mg.lığı yarıya bölüp bir de 50 mg ekleyerek 125 mg. olarak içiyorum. Dr.uma da soramadım, prospektüsünde de yazmıyor ama kırıp kullanıyor musunuz?

Ç i ç e k
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 19.04.2007 16:08:23
Canım, ben Euthyrok 50 mg.yi hep bölerek kullanıyordum doz ayarlamalarında, yine de bir kendi doktoruna da sor ama, sorun olmaması lazım...

Ç i ç e k
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 24.04.2007 18:23:58
İşte sayfanın ikinci hamişi de geldi, Köpükcüğüm de eklendi hamişler grubuna  

Haydi kızlar sıra ile dökülüüüüüüün artııık  Sırada kim var acaba

dodocuk
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 24.04.2007 18:46:14
Evet cok sevindim ben de Kopuk'e. Hadi bakalim, baharin bereketi uzerimize olsun diyelim Cicekcigim, sira artik bizlere geliyordur umarim. Hepimiz su sayfadan hamile cikariz insallah da sayfamizi da gururla ilk doneme tasiriz

dodocuk
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 24.04.2007 18:47:10
Bu arada, forum da gonderdigin mesajlarin sayisi tam 1000 olmus. Dikkatimi cekti. Tebrik ederim

Ç i ç e k
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 24.04.2007 18:51:15
Sahi mi yaw, hiç farkında değildim, o kadar çok mu çene yapmışım burada

Amiin dileklerin için Dodocum, şeytanın bacağını kırdık, devamı gelir gibi geliyor bana

Yine kapanıyor burası ve kaçtım ben şekerciğim, çooook öperim [sm=kiss.gif][sm=kiss.gif]

tabula
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 25.04.2007 00:40:48
kızlar inşallah hepiniz biran önce hamiş olursunuz baharın bereketi sizide vurur.bu troid illetinden sonra hiç başıma gelmeyecek sanıyordum ama oldu işte, çok mutlu oldum ve neredeyse troidi unuttum sevinçten.
darısı başınıza kızlar...ben ayağımı sürüdüm.

alarahan
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 25.04.2007 13:00:50
köpük, tebrik ediyorum. sağlıklı bir gebelik diliyorum. Darısı acilinden başımıza lütfen.

tabula
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 25.04.2007 13:44:54
amin nurhancım inşallah en acil tarafından olsun. sağol canım

sdeniz1974
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 25.04.2007 13:46:02
Selam arkadaşlar bu forumda sadece bu bölümü takip eder oldum tiroid hastası olduktan sonra.
Size hikayemi anlatayım.Bu arada ben geçen hafta salıdan beri yatıyorum çünkü geçen pazar kan testi yaptırdığımda bhcg değerim 121 çıktı hamileymişim yani.Çok sevindik ama sadece bir gün sürdü sevincimiz çünkü ertesi gün kanamalarım başladı kahverengi lekelenme ardından damla damla kanamalar 2 kan testi daha yaptırdık doktorum kontrolünde 109 ve 113 çıktı değerler ultrasonda sadece rahimin gebeliğe hazır olduğunu görüyor ama keseyi göremiyor daha erken diyor progestan kapsül takviyesi alıyorum cumadan beri ve doktor düşük olacak kanamayla beraber diyor ve bu cuma doktor randevum var şu anda 5 hafta 3 günlük hamileymişim.Ama devamlı yatıyorum çok sinirlerim bozuldu 10 gündür kanamam var en çok bu belirsizlik canımı sıkıyor benim açıkcası işte arkadaşlar böyle umarım kimsenin başına gelmez böyle birşey yani hep beklediğim bişeydi hamilelik ama napalım bunu da yaşamamız lazımmış diyoruz.
Sizlerle paylaşayım dedim.......
Senin nasıl köpükcüğüm ne kadarlık hamilesin ve bhcg değerlerin nasıl?

dodocuk
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 25.04.2007 18:45:11
Sevgili Selin, cok gecmis olsun. Umarim ilaclar ise yarar ve bebegin saglikla buyur. Ben dusuk yaptigim zaman doktor bunun her 10 kadindan 4'unun hamileliginin dusukle sonuclandigini soylemisti ki bu buyuk bir rakam. Bebek saglikli olmadigi zaman vucut hamileligi sonlandiriyormus. o yuzden Allah korusun,kotusu bile olsa kendini uzmemeye calis. Bir kere hamile kalabildiysen, gerisi gelir.  Sen ne kadar zamandir tiroid hastasisin ve ne zamandir bebek istiyorsun?

sdeniz1974
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 26.04.2007 11:59:26
merhaba arkadaşım
biz 8 aydır çalışıyoruz bebek için benim 29/03 da tiroid hastası olduğum çıktı o tarihten beride her gün 1/2 levotiron alıyorum hamile kalmam bundan yani ilaca başlamadan önce olmuş meğersem
sen ne zaman düşük yaptın yani kaçıncı ayda ya da haftalıktın kanaman çok mu oldu bana biraz bilgi verebilirmisin?

Ç i ç e k
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 26.04.2007 12:15:40
Geçmiş olsun Selinciğim, inşallah bu dönemi sağlıkla atlatırsın canım....

Senin hipo mu hiper mi, kaç çıkmıştı TSH ın ?

sdeniz1974
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 26.04.2007 12:46:54
sağol canım benim 6 küsürlü bir rakamdı net hatırlamıyorum sanıyorum 4 küsürlü rakam olması lazımmış
ya bu kadar zaman düşük yaşamamış olmam normal mi bilginiz var mı?

Ç i ç e k
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 26.04.2007 13:24:21
Selinciğim, benim doktorum hamile kalmak için 2'nin altı değer istiyor...Düşük konusunda çok bilgim yok ama kanama bir süre yaşayıp atlatan arkadaşlar oluyor   Düşüklerle ilgili bir sayfa vardı yanımıyorsam, oraya bir sor istersen şekerciğim

sdeniz1974
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 26.04.2007 13:32:39
ben de aradım da bulamadım o sayfayı aslında

Ç i ç e k
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 26.04.2007 14:00:58
Selinciğim, 6.sayfaya düşmüş, tekrarlayan düşük yapanlar.....

http://www.bebek.com/bebeknetforum/tm.aspx?m=380293

sdeniz1974
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 26.04.2007 16:11:56
çok teşekkür ederim canım
ayrıca bu arada yarın doktora gidicem anyayı konyayı görücez inşallah orada umarım bir sonuç alırız hep öyle dua ediyorum çünkü belirsizlik çok kötü bişey ya.....

Ç i ç e k
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 26.04.2007 16:20:52
Haklısın canım...Senin ve bebeğin için hayırlısı ne ise o olsun canım, sağlıklı ise gelsin değilse daha sonra gelsin, hiç üzme kendini tamam mı

sdeniz1974
Ynt: Tiroid ve hamilelik - 26.04.2007 16:22:17
amin inşallah çiçekciğim
güzel temennilerin için de çok teşekkür ederim sana

Sayfayı değiştir: < 12345678910.. > >> | Sayfayı gösteriyor 6 of 25, mesajlar 201 to 240 of 978