HAMİLELİKTE REZENE ÇAYI KULLANIMI?

Yazar Mesaj
manika
  • Tüm gönderiler : 37
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
HAMİLELİKTE REZENE ÇAYI KULLANIMI? - 19.10.2006 08:51:14
Arkadaşlar slm yine ben  başınızı ağrıtıcam
Kısmetse doğuma 1 ay kaldı. bir forumda rezene çayına hamilelikte başlanırsa süt üretiminin arttığını okumuştum bulamıyorum şimdi forumu. Rezene çayı içebilirmiyim şimdiden? Zararı olur mu?
Tşk ederim.
Svg

seagirl_23
  • Tüm gönderiler : 3124
  • Bölge: İstanbul-Üsküdar
Ynt: HAMİLELİKTE REZENE ÇAYI KULLANIMI? - 19.10.2006 09:58:47
canım benim rezene çayı ile ilgilii bir bilgim yok ama madem son aydasın, şunu söyleyebilirim.
son ayda hurma yemek doğumu kolaylaştırıyomuş

inşallah seninde doğumun kolay ve sağlıklı olur
ARDA BENİM HERŞEYİM....

seagirl_23
Ynt: HAMİLELİKTE REZENE ÇAYI KULLANIMI? - 19.10.2006 10:01:58
bide şöyle bir bilgi buldum internette ;

Az sütü gelen annelere nasıl beslenmesini tavsiye ediyorsunuz?
Bu dönemde anne sütünü artıran yiyeceklere ağırlık vermeli. Bunlar kısaca şöyle özetleyebiliriz: Bolca rezene ve ısırgan çayı tüketilebilir (günde n- 5 fincan). Şişmanlatmayan demir kaynakları olarak yeşil mercimek, brokoli, roka, ıspanak, pazı, dereotu, çekirdekleri ile birlikte yenen siyah üzüm, dut pestili, yumurta ve yağsız kırmızı et tercih edilebilir. Hamilelikle bu demir kaynakları alırken, 20 dakika öncesi veya sonrasında, süt ürünleri ve koyu çay tüketilmemeli. Aksine yenilen yemeklere limon sıkılırsa daha faydalı olur. Susam yağı ile memelere dıştan dairesel şekilde hareketlerle masaj yapılması da katkı sağlar. Ayrıca günde 3 litre su içilmelidir. Anne sütünü en çok artıran ise alkolsüz biradır (malt özü), Sabah, öğle ve akşam sadece bir kahve fincanı içilecek alkolsüz bira, anne sütünü artırıp, içeriğindeki B vitamini sayesinde de annenin bağışıklık sistemini korur.
ARDA BENİM HERŞEYİM....

sevgii
  • Tüm gönderiler : 10470
  • Bölge: ANKARA
Ynt: HAMİLELİKTE REZENE ÇAYI KULLANIMI? - 19.10.2006 10:36:13
razene çayı ayrıca bebekelrde gaz sancısı için verilir sütü artırdıgını yedi duydum ama olabilir...

sunayakyurek
  • Tüm gönderiler : 400
  • Bölge: İstanbul
Ynt: HAMİLELİKTE REZENE ÇAYI KULLANIMI? - 19.10.2006 15:59:59
Merhaba,
Öncelikle umarım kolay bir doğum olur ve bebeğini sağlıklı bir biçimde kollarına alırsın Rezene konusuna gelince benim doktorum çok iyi bir kadın doğum uzmanı olan Cem Fıçıcıoğlu idi (ki kendisi bi aralar bu sitenin jinekologu olarak yazılar yazıyordu). Ben de kendisine aynı soruyu sorduğumda "Hiçbir faydası yok, ama istiyorsan iç" demişti. Ben içtim ve sütüm sezeryan olduğum için 3.günde tam olarak geldi beklendiği gibi, yani bi faydasını görmedim. Ama deneyebilirsin, belki senin bünyende farklılık gösterebilir.

Sevgiler...

m.selimim
  • Tüm gönderiler : 3811
Ynt: HAMİLELİKTE REZENE ÇAYI KULLANIMI? - 19.10.2006 16:46:24
  Rezenenin süt üretimine ve gaz sancılarına faydası var fakat hamilelikte kullanılmaması gerekiyor. Rahim kasılmasına sebep oluyor çünkü..
Vermek istemeseydi istemeyi vermezdi.

manika
Ynt: HAMİLELİKTE REZENE ÇAYI KULLANIMI? - 19.10.2006 16:56:55
Tşk ederim arkadaşlar cevaplarınız için.

seagirl_23
Ynt: HAMİLELİKTE REZENE ÇAYI KULLANIMI? - 19.10.2006 17:03:04
NEYE KARAR VERDİN, İÇİCEKMİSİN ??
ARDA BENİM HERŞEYİM....

manika
Ynt: HAMİLELİKTE REZENE ÇAYI KULLANIMI? - 20.10.2006 09:48:44
Arkadaşım kasılmaları başlatır lafını duyduktan sonra sanırım içmiycem.
Ama doğuma birkaçgün kala belki başlarım ısırgan otu çayıyla birlikte.
Tşk ederim ilgin için.
Svg

nagisch
  • Tüm gönderiler : 8060
  • Bölge: eski bambıh daha eski pammuk
Ynt: HAMİLELİKTE REZENE ÇAYI KULLANIMI? - 20.10.2006 13:42:45
doğum sonrası bebekler sayfasında okumuştum.. bildiğim kadarıyla alkolsüz bira(malt özü var) yine malt özü barındıran ritmix marka içecek, boza, kimyon, bulgur,tahin helvası, vitamalt,havuç, roka, sütü arttırıyormuş ... bilginize...

sunayakyurek
  • Tüm gönderiler : 400
  • Bölge: İstanbul
Ynt: HAMİLELİKTE REZENE ÇAYI KULLANIMI? - 20.10.2006 15:49:57
Bence bi internetten araştır ama kasılmaya neden olabilecek olan bitki rezene değil "sinameki". Belki biliyorsunuzdur kabızlık tadavisinde kullanılır, bağırsak çalıştırır, karın ağrısı yapabilir. Bu da kasılmaya neden olabilir,nedeni bu. Onun dışındaki papatya, ıhlamur, rezene vs. gibi çayları içmeye (2 fincanı geçmeyecek şekilde) doktorlar izin veriyor.

Sevgiler..

derinlal
  • Tüm gönderiler : 119
Ynt: HAMİLELİKTE REZENE ÇAYI KULLANIMI? - 27.10.2006 12:36:39
selam kızlar.
salihamurata katılıyorum nerde okuduğumu unuttum ama bende duyar duymaz içmeyi bıraktım.belki gerçeklik payı azdır ama riske atmaya değmez diye düşündüm..seagırl ün de dediği gibi canım  hurma ye bol bol doğum sancısını azaltırmış.kurandada var meryem suresinde ...hurmanın doğum sancısını azaltıp süt yaptığı..inşallah hayırlısıyla bebeişini kucağına alırsın
rabbim bu büyük mucizeyi isteyen her gönülde yeşertsin inşallah..hadi bebişim çabuk gel