Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya

Sayfayı değiştir: << < ..101102103104105106107108109110.. > >> | Sayfayı gösteriyor 105 of 121, mesajlar 2081 to 2100 of 2415
Yazar Mesaj
gözdeata

• Tüm gönderiler : 2623
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.07.2007 03:33:38 ( #2081 )

Orjinalden alıntı: ally

canlarım acil cevaba ihtiyacım var...doktorum bana ''ovitrelle 250 mikrogram isminde'' çatlatma iğnesi verdi...bir toz bir su şeklinde....belki isim vermem burdan doğru değil ama kullanan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirler belki diye ismi yazdım....hemşire bana nasıl vurulacağımı anlatırken göbekten yapıcaksın bu iğneyi dedi...eşim eczaneden ilacı aldığında kalçadan yapılmak için enjektör verilmiş...hastaneyi aradım sormak için ama kimseye ulaşamadım....bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz?kalçadan vurulmamda bir sakınca varmı?

yasemincim bende kullandım o ilacı..evet göbekten yapılıyor..kalçadan yapılıyormu bilmiyorum..onun enjektörü ufak oluyor ucuda ince ve kısa..ilacı enjektöre çekiyosun ve göbeğe saplayıp yavaşça veriyosun..kalçadan sakınca olup olmadığını doktoruna sor bence...yada direk bi hastaneye git, göbekten olacağını söyle onlar yapsın..onlar bilir hangi enjektör olacağını

allahım bu sefer meleğimizi koru, onu bize bağışla yarabbim..
gözdeata

Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.07.2007 03:38:21 ( #2082 )

Orjinalden alıntı: nursuu

evet hayatım senin durumunu biliyorum ama bu kadar kasma rahat ol biraz ne olur ben ne kayıplar yaşadım bilseniz hemde en alasından kaç iki tane bak halada yoook bebeğim ve ben aşılamaya bile daha yeni ancak yani karar verebildim inşallah ben inanıyorumki zaten yıl sonuna kalmaz senin bebek gelir o zamana kadar ama rahat ol biraz ne olur gerçi bu ilaçlar sayesinde ne derecede rahat olabiliyoruz oda tartışılır ama sen yinede ferah tut içini canım arkadaşım o kadar iyi niyetlisinki asla mahrum kalmayacaksın anneliktengüven bana öylesine söylemiyorum

ben senin kayıplarını biliyorum ve allaha dua ediyorum bu acılarını hafifletecek bi evlat versin diye sana..ama herkesin acısı kendinedir..sen daha büyüğünü yaşamış olabilirsin ama benimkide bana yetti..allah daha beterinden korusun tabiki..sen aşılama evresine bile geçmedin..ben onada geçtim bak halada yooookk..ayrıca bizde başka sorunlarda var..eşimde yani..mikro yaptırmak için geçerli nedenlerimiz var..ama tabi o zamana kadar kendiliğinden olursada ne ala olmazsada fazla beklemeye niyetim yok..umarım anlatabilmişimdir..
inşallah dediğin gibi olur, yıl sonuna kadar bebeklerimiz gelir..sen temiz kalplisin, sen inanıyosan bende inanıyorum

nursuu

• Tüm gönderiler : 2923
  • Bölge: :) :)
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.07.2007 10:11:56 ( #2083 )

ben senin kayıplarını biliyorum ve allaha dua ediyorum bu acılarını hafifletecek bi evlat versin diye sana..ama herkesin acısı kendinedir..sen daha büyüğünü yaşamış olabilirsin ama benimkide bana yetti..allah daha beterinden korusun tabiki..sen aşılama evresine bile geçmedin..ben onada geçtim bak halada yooookk..ayrıca bizde başka sorunlarda var..eşimde yani..mikro yaptırmak için geçerli nedenlerimiz var..ama tabi o zamana kadar kendiliğinden olursada ne ala olmazsada fazla beklemeye niyetim yok..umarım anlatabilmişimdir..
inşallah dediğin gibi olur, yıl sonuna kadar bebeklerimiz gelir..sen temiz kalplisin, sen inanıyosan bende inanıyorum

Orjinalden alıntı: gözdeata

Orjinalden alıntı: nursuu

evet hayatım senin durumunu biliyorum ama bu kadar kasma rahat ol biraz ne olur ben ne kayıplar yaşadım bilseniz hemde en alasından kaç iki tane bak halada yoook bebeğim ve ben aşılamaya bile daha yeni ancak yani karar verebildim inşallah ben inanıyorumki zaten yıl sonuna kalmaz senin bebek gelir o zamana kadar ama rahat ol biraz ne olur gerçi bu ilaçlar sayesinde ne derecede rahat olabiliyoruz oda tartışılır ama sen yinede ferah tut içini canım arkadaşım o kadar iyi niyetlisinki asla mahrum kalmayacaksın anneliktengüven bana öylesine söylemiyorum

ben senin kayıplarını biliyorum ve allaha dua ediyorum bu acılarını hafifletecek bi evlat versin diye sana..ama herkesin acısı kendinedir..sen daha büyüğünü yaşamış olabilirsin ama benimkide bana yetti..allah daha beterinden korusun tabiki..sen aşılama evresine bile geçmedin..ben onada geçtim bak halada yooookk..ayrıca bizde başka sorunlarda var..eşimde yani..mikro yaptırmak için geçerli nedenlerimiz var..ama tabi o zamana kadar kendiliğinden olursada ne ala olmazsada fazla beklemeye niyetim yok..umarım anlatabilmişimdir..

Bİ KERE EN ÖNCE ŞUNU SÖYLEYEYİM KİMSENİN ACISI KÜÇÜMSENMEZ ASLA ÖYLE DÜŞÜNEREK SÖYLEMEDİM...AMA AŞILAMA DEYİP GEÇME BENİMDE Bİ DÜNYA SORUNUM VAR AMA YİNEDE AMELİYAT OLMADAN TEDAVİ DENEDİM İŞTE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ DE OLMADI OLACAK İNŞALLAH MİCROYU YAPTIRISIN TATLIM AMA ŞİMDİDEN ONU DÜŞÜNME Kİ GEREK KALMASIN BEN İNANIYORUM OLACAK GÖZDEM ZATEN GEÇERLİ NEDENLERİMİZ OLMASA HİÇ BİRİMİZ KALKIŞMAYIZ O HORMONLARI YÜKLENMEYE HERHALDE ALLAK BULLAK OLDUK YAW...ALLAHIM GÖNLÜNE GÖNLÜMÜZE GÖRE VERECEK CANIM ARKADAŞIM KENDİLİĞİNDEN GELECEK BU BEBEKLER BANA ÖYLE GELİYO AMA GELMEZSEDE AŞILAMADA MİCRODA TEDAVİ YÖNTEMLERİ HEPİMİZ DENEYECEĞİZ TABİKİ PES ETMEK YOK...
ally

• Tüm gönderiler : 8679
  • Bölge: kocaeli
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.07.2007 13:01:53 ( #2084 )
gözdecim teşekkür ederim cevabın için tatlım...dediğin gibi yaptım hastaneye gittim göbekten yaptırdım...
morsalkım

• Tüm gönderiler : 125
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.07.2007 14:27:14 ( #2085 )
gözde ve bütün arkadaşlara merhaba ben 28 haziranda bir anda karar vererek tatilimi yarıda kestim ve doktora gittim. 29 adetin ikinci günü. aşılama yapalım dedi. olur dedim.ilaçları göbüşten 75 mm lik yedim.  6. gün 9. gün konrollerim olumlu idi. hiç bu KADAR YUMURTAM OLMAMIŞTI. 12. gün aşılamam olucak. ally bende aynı iğneyi vuruldum göbekten şeker hastalarının iğnesi ile. seninle birlikte pzt aşılamam olucak. yani bendeniz hep 17 18 .gün çatlatma iğnesi vurulrdum. ilk defa bu kadar erken. çooook şiştim. karnım inşalllaahh daha çok şişer. sana da başarılar ally..  ha gözde benim işim beden kuvveti isteyen bir iş sence ne kada dinlenmeliyim. aşılamada nasıl oluyor.
gözdeata

Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.07.2007 15:55:12 ( #2086 )

Orjinalden alıntı: morsalkım

gözde ve bütün arkadaşlara merhaba ben 28 haziranda bir anda karar vererek tatilimi yarıda kestim ve doktora gittim. 29 adetin ikinci günü. aşılama yapalım dedi. olur dedim.ilaçları göbüşten 75 mm lik yedim.  6. gün 9. gün konrollerim olumlu idi. hiç bu KADAR YUMURTAM OLMAMIŞTI. 12. gün aşılamam olucak. ally bende aynı iğneyi vuruldum göbekten şeker hastalarının iğnesi ile. seninle birlikte pzt aşılamam olucak. yani bendeniz hep 17 18 .gün çatlatma iğnesi vurulrdum. ilk defa bu kadar erken. çooook şiştim. karnım inşalllaahh daha çok şişer. sana da başarılar ally..  ha gözde benim işim beden kuvveti isteyen bir iş sence ne kada dinlenmeliyim. aşılamada nasıl oluyor.

canım aşılamadan sonra doktorlar hayatını değiştirmeni istemiyorlar..ama aşılama yapıldıktan sonra 1-2 gün dinlenmekte fayda var..sonrasındada ağır kaldırmamaya, kendini çok yormamaya bak..15 gün yatmana gerek yok ama dikkat et kendine..ne güzel bak bir sürü yumurtan olmuş..inşallah olur bu sefer..dualarım seninle..

gözdeata

Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.07.2007 15:56:34 ( #2087 )

gözdecim teşekkür ederim cevabın için tatlım...dediğin gibi yaptım hastaneye gittim göbekten yaptırdım...

en iyisini yaptırmışsın arkadaşım..inşallah bu sefer olucak

ally

Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.07.2007 17:35:04 ( #2088 )

Orjinalden alıntı: morsalkım

morsalkım canım;inşallah hakkımızda hayırlısı olur ve aşılamalarımız ilk seferde tutar....
canım ben doktoruma sordum aşılamadan sonra tatile gidebilirmiyim sakıncası varmı diye...bana dilediğini dilediğin kadar yap dedi...aşılamadan sonraki 1-2 gün dinlenip tatile çıkıcaz...sende fazla kendini yormadan günlük hayatına devam et bence....ve sakın olmuycak,tutmuycak gibi düşünceleri aklına bile getirme....hep olucak rabbimin izniyle tutucak aşılamam diye düşün tamammı canım...hem tutmasa bile(tutucak gerçi)bu dünyanın sonu değil canım...yılmadan kaldığımız yerden devam edicez...inşallah rabbim isteyen herkezi annelik tacıyla taçlandırsın...

gözdecim;tabikide olucak rabbim istediyse...yeterki biz umutlarımızı kaybetmeyelim...tüp bebek yaptırıcağını okudum...bencede doğru karar vermişsin canım aşılama da şansın %10-20 iken mikroda %40-50 imiş....bence denemeye değer canım...2008'e meleklerimizle giricez buna yürekten inanıyorum sende inan olurmu canım
gözdeata

Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.07.2007 17:45:59 ( #2089 )

gözdecim;tabikide olucak rabbim istediyse...yeterki biz umutlarımızı kaybetmeyelim...tüp bebek yaptırıcağını okudum...bencede doğru karar vermişsin canım aşılama da şansın %10-20 iken mikroda %40-50 imiş....bence denemeye değer canım...2008'e meleklerimizle giricez buna yürekten inanıyorum sende inan olurmu canım

yasemincim yıl sonuna kadar beklicem..bu arada bir kere daha aşılama yaptırıcam..oda tutmazsa aralık-ocak gibi mikro yaptırayım bari diyorum..yoruldum..2008 içinde anne olmak istiyorum artık..tabi bu arada kendi gelirse ne ala gelmezsede kendimi daha fazla üzmicem artık..hayat çok kısa..doktor bana mikroda %80 şansın dedi..yüksek bi rakam..allah ol derse olur..ama zaman kaybetmicem artık..evliliğimin 5. senesinde doğsun artık..zaman geçiyo, yaşlar gidiyo. kendimizi yıpratmaya değmez..

ally

Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.07.2007 19:23:54 ( #2090 )
canım haklısın aşılamayı bir kez daha dene ozaman...benim mikroda şansım %40-50 olduğunu söylemişti doktorum...senin şansının fazla olması çok güzel....benimde evliliğimin 3 gün sonra 3.yılı bitiyor..artık 4.yılımızın içine giriyoruz ve artık olsun istiyoruz...eşimin yaşı benden biraz fazla olduğu için o daha fazla sabırsızlanıyor....ama bu bizim elimizde olan birşey değil tabi...
canım yapabileceğimiz tek şey artık sabır ve dua....burdaki herkez elinden gelen herşeyi imkanlar dahilinde yapıyo...Allah yar ve yardımcımız olsun(amin)
byny

• Tüm gönderiler : 157
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.07.2007 20:32:29 ( #2091 )
ARKADAŞLAR MERHABA

BENDE ÇATLATMA İĞNeSİNİ VURULDUM..aşılamamda yapıldı...Dualarınızda benide unutmayın emi.....
nursuu

Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.07.2007 20:33:41 ( #2092 )
hayırlı olsun canım allah gönlüne göre versin inşallah olur......
byny

Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.07.2007 20:35:03 ( #2093 )
teşekkür ederim nursuu...sen nasılsın?

nursuu

Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.07.2007 20:37:47 ( #2094 )
canım nasıl olayım işte hamd olsun diyelim öncelikl sağolsun tedaviler sırasında oluşan kistlerden dolayı uzun bi süre ara verdim sonrasındada ameliyat olup aşılamaya geçmeye karar verdim... bi süre ara hem belki ruh halimede iyi gelir tabi o arada inşallah sizin ldığınız iyi sonuçlar daha bi umut verec
byny

Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.07.2007 20:41:15 ( #2095 )
inşaALLAH ...BEKLEMEDİĞİMİZ ANDA BEKLEMEDİĞİMİZ SORUNLARLA KARŞILAŞIYORUZ AMA İnşallah sonu hayırlı olurda yaşanan sıkıntılar birer anı olarak kalır..
morsalkım

• Tüm gönderiler : 125
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.07.2007 22:41:10 ( #2096 )
kızlar saolun
MELEKKKKK

• Tüm gönderiler : 683
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.07.2007 23:11:25 ( #2097 )

Orjinalden alıntı: gözdeata

Orjinalden alıntı: MELEKKKKK

arkadaşlar bi sorum var size ben bu ay dr değiştirdim daha öncekş dr'um iğneyi 2 toz 1 su şeklinde yaptırıyordu bu dr 1 toz 1 su verdi bu şekilde iğne olan varmı bana biraz tuhaf gekdide tek doz vurulmak ama bi bildiği vardır heralde cvplarınızı bekliyorum

bana şubatta, 3. iğnemde tek doz vuruldu senin gibi..tek yumurtam vardı çünkü doktor yeterli dedi..bana da garip gelmişti ama ben o ay hamile kaldım..tek dozda yeterli..eğer 2 ve daha fazla yumurta varsa 2 doz veriyorlar..inşallah işe yarar da hamile kalırsın bu ay..

gözdecim saol canım ya çok endişeliydim dr değişikliğinden dolayı bi yanlışlıkmı oldu acaba diye inşallah bu ay olmuştur 1 başarısız aşılama ve 6 aydır folikül takibi bu sonocu ayımıdı bu ayda olmazsa kışa tüp bebek denicem mecburen ....

çok umutsuzum artık allah hepimizin yardımcısı olsun
*Derdimin DEVA si*

• Tüm gönderiler : 7900
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 09.07.2007 09:21:37 ( #2098 )
GÜNAYDIN KIZLAR.
HERKESE İYİ BİR HAFTA OLSUN İNŞALLAH.
BEN DÜN TAMAMAMEN KESİN OLARAK ARTIK REGL OLDUM.
YANİ DÜN İLK GÜN SAYACAĞIM...
BUGÜN AKŞAM DOKTORUMA GİDECEĞİM.
BU AY DA ÇATLATMA TEDAVİSİ OLACAĞIM NASIP OLURSA...

RABBİMİN İZNİ VE İHSANİ İYE İNŞALLAH BU AY EMEKLERİMİZİN KARSILIĞINI ALIRIZ HEPİMİZ...

HEPİNİZİ ÖPÜYORUM.İŞLERİMİ HALLEDİP DÖNECEĞİM...

Binlerce kez hamd-ü senalar olsun Rabbim sana....
ARDA oğlum, DEFNE kızım...
akayse

• Tüm gönderiler : 4375
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 09.07.2007 09:56:01 ( #2099 )
günaydııınn kızlaaaaaaaaaarrrr
ben cumartesiii günü çatlatma iğnesi vurulduuuuuuuummm
kendiliğinden gelişen bir yumurtam vardı doktor çatlatalım dediii veee çatlattııııkkkkk
hayırlısı olsun hepimiz için inşallahhh
*Derdimin DEVA si*

• Tüm gönderiler : 7900
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 09.07.2007 10:06:28 ( #2100 )
GÜNAYDIN AYŞECİM...

HADİ BAKALIM İNŞALLAH BU İKİNCİ İĞNEMİZDE HEPİMİZ HAMIŞ KALIRIZ...
BENDE BU AKŞAM DOKTORA KONTROLE GİTCEM BAKALIM.
NE DİYECEK.
DÜN NİHAYET REGL OLDUM SONUNDA.
RAHATLADIM VALLA.
ACAYİP ŞİŞMİŞTİM SIKINTIM VARDI..

CANIM AYŞEM HAP KULLANDIN MI İĞNE ONCESİNDE?
YOKSA SADECE İĞNE Mİ OLDUN.
SİDE İĞNEYİ KAÇINCI GÜNDE OLDUN?

SİMDİDEN SAĞOL CANIM.
RABBİM İNŞALLAH BU AY EMEKLERİNİ VE HEPİMİZİN EMEKLERİNİ BOŞA ÇIKARMASIN,,,(AMİN)

Binlerce kez hamd-ü senalar olsun Rabbim sana....
ARDA oğlum, DEFNE kızım...
Sayfayı değiştir: << < ..101102103104105106107108109110.. > >> | Sayfayı gösteriyor 105 of 121, mesajlar 2081 to 2100 of 2415

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 9 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat