Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya

Sayfayı değiştir: << < ..21222324252627282930.. > >> | Sayfayı gösteriyor 22 of 121, mesajlar 421 to 440 of 2415
Yazar Mesaj
IŞIK :)

• Tüm gönderiler : 4819
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.02.2007 16:18:12 ( #421 )
ah ah sorma canım anlatamıyorum burda ama valla alan kız yaşadı.
ben yorgun oluyorum diye akşam bana yardım ediyor yemek yaparken
birşey taşıyacağım zaman sakın elleme belki bebek vardır bişey olur diyor.
yani 12 senedir kocamdan görmediğim yardımı oğlumdan görüyorum.
Allahım inşallah oğluşuma ve sizlerinde doğmuş doğacak bütün çocuklarınıza hayırlı yazılar yazsın .

Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.02.2007 16:22:06 ( #422 )

Orjinalden alıntı: gözdeata

ışık hanımcııımnasılsınız efendim? kız ben dün dayanamadım test yaptım..kimseye sölemedim burda..negatif çıktı...ama ümidim devam etsemi etmesemi bilmiyorum..yumurtlamam ne zaman oldu onu bilmediğim için reglim geciktimi gecikmedimi bilmiyorum..ama pazara kadar gelir diye düşünüyorum..bazı yumurtlama belirtileri hissetmiştim bi zaman çünkü...
herkes test yapıyo hamile olanlar 3-4 gün öncesinden silik çizgi gördükleri için bende yapayım dedim..sonrada pişman oldum..olsaydı çıkar diye düşünüyorum ama bilmiyorumda...yarın mecbur kan tahlili yaptırıcam..ama bi ümidim yok nedense...biran önce regl olmak istiyorumki, aşılama olayım...zaman geçiyor...ekime yetişemicez galiba

hayırlısı olsun canım . ekim olmazsa kasım o da olmadı aralık. olsunda biraz daha bekleriz. dimi hayatım
hcsay

• Tüm gönderiler : 3820
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.02.2007 16:51:27 ( #423 )
Ah ah ışıkcığım bilmem mi, ne diye hemen damat kategorisine aldım. allah bağışlasın inşallah, güzel yüzünü soldurmasın, hayırlı yazılar yazsın, büyük adam olsun. Uyanığım vesselam:)))
Demek bebek vardır diye yük bile taşıtmıyor. Başkası olsa istemez, inadına yardım etmez. ay ben çok seviyorum bu çocuğu ya. Allah bizlere de böyle evlatlar nasip etsin. Tabii aynısından bir tane daha sana da:)))
lusia

• Tüm gönderiler : 437
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 08.02.2007 23:40:10 ( #424 )
Kızlar birkaçgün evvel foruma yazmıştım..  Reglimin  14. günü saat 14:00 da çatlatma iğnesi  
vurdurdum ve iğneyi vurulduktan tam 14 gün sonra ben regl oldum diye gördüm ancak ortada ne regl var ne bişe...yani 5 Şubat akşam vakti  regl oldum sandım......  aynı regl başlangıcında olduğu gibiydi rengi... Sonradan  regl devam etmeyince şu üstüne görme dedikleri şeymi acaba diye şüphe duydum ancak onun rengi daha açık pembe olur diye biliyorum benimki öyle değildi...Ve şu an tık yok...hatta Şubat 5 te sabah ilk idrarla tahlil yaptım negatif..Dr.umu aradım sordum bu akşam O da tekrar tahlil yap negatif olursa ve hala regl olmazsan  kan tahlili yaptıralım diyor..Aynı adet belirtilerimde var ayrıca..Göğüs ağrısı falan vs..
şimdi sizcede bu hamilelik olabilirmi benim kafam karıştı ..Bu regl olsa şimdiye kadar sökülmezmiydi?
Bir fikri yada  bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim...
mybayandi

• Tüm gönderiler : 123
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 09.02.2007 00:04:01 ( #425 )

Orjinalden alıntı: GUCER

Allahım inşallah oğluşuma ve sizlerinde doğmuş doğacak bütün çocuklarınıza hayırlı yazılar yazsın .

ışık, bende oğlumu sürekli iyiki doğurmuşum seni diye seviyorum.  valla dediğin gibi bende tüm ilgi ve alakayı eşimden çok oğlumdan görüyorum.  örneğin hiçbir sofradan eline sağlık annecim demeden kalkmaz.  eşimi baya bi dürtmem gerekir bu lafı duyabilmem için.  hatta kendimle pek bi övünürüm babasının yanında bana güzel laflar söylediği zaman, nasıl da yetiştirmişim diye.
[url=http://lilypie.com]
beni bu seferde yarı yolda bıraktın meleğim, gittiğin yerde mutlu ol:(
hcsay

• Tüm gönderiler : 3820
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 09.02.2007 10:09:08 ( #426 )
Lusiacığım hamilelik olabilir, ama en doğrusu doktorunun da dediği gibi önce idrar testini yanilemen ve daha sonra da kan testi yaptırman. Bİ hamile kokusu daha mı var ne:))) Sınıf sınıf:)))
gözdeata

• Tüm gönderiler : 2623
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 09.02.2007 10:10:58 ( #427 )
hilal kıs nerde hamile kokusu duysan oraya damlıyosun
burnun iyi koku alıyo seniiiiiiinnnn
benide kokla bakayım bii

Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 09.02.2007 16:13:08 ( #428 )

Orjinalden alıntı: mybayandi

ışık, bende oğlumu sürekli iyiki doğurmuşum seni diye seviyorum.  valla dediğin gibi bende tüm ilgi ve alakayı eşimden çok oğlumdan görüyorum.  örneğin hiçbir sofradan eline sağlık annecim demeden kalkmaz.  eşimi baya bi dürtmem gerekir bu lafı duyabilmem için.  hatta kendimle pek bi övünürüm babasının yanında bana güzel laflar söylediği zaman, nasıl da yetiştirmişim diye.

hah bi tane daha benim oğlumdan varmış  aynen canım eline sağlık demeyi oğlum hatırlatıyor babasına vallahi.birde diyorki babasına arasıra anneme çiçek getir, seni seviyorum de . bu  televizyon çocuklara neler öğretiyor.
hcsay cım dileklerine katılıyorum yürekten aminnnn diyorum.
gözdeata ben biryerde bulamadım ne oldu senin tahlil.

mybayandi

• Tüm gönderiler : 123
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 09.02.2007 17:45:04 ( #429 )
iyiki varlarda ara sıra hatırlatıyorlar babalarına.  hatırlatmasalar demek ki sadece rüyamızda görcez bir çift güzel lafı.
[url=http://lilypie.com]
beni bu seferde yarı yolda bıraktın meleğim, gittiğin yerde mutlu ol:(
gözdeata

Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 09.02.2007 18:49:49 ( #430 )

gözdeata ben biryerde bulamadım ne oldu senin tahlil.

ışıkcım üzgünüm ama olmadı..negatif çıktı..eve geldim regl oldum zaten..ama regl olmama seviniyorum birazda..çünkü ilk defa oluyo kendiliğinden biliyosun...kısmet napalım..bu ay aşılama düşünüyorum bakalım..pazartesi gidicem doktora, o zaman belli olucak...desteğin için çok teşekkür ederim..
esce

• Tüm gönderiler : 1292
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 09.02.2007 20:31:21 ( #431 )
yeterınce olgunlasıyor ama  yıne  hamılelık yok  bu ay  ıgneye  baslıcaz  allahın ıznıyle  bakalım  busefer olucakmı?
lusia

• Tüm gönderiler : 437
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 11.02.2007 13:29:55 ( #432 )
Arkadaşlar ara ara lekelenmeler sonucunda dün yoğun bir şekilde regl oldum..Ancak neden bu  şekilde olduğunu bilemedim..Acaba iğne bu şekilde  olmasına neden olabilirmi?Dr.um olmaz dedi ama neden  peki böyle abuk sabuk bir regl oldum
guler.cet

• Tüm gönderiler : 1418
  • Bölge: ist
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 11.02.2007 20:19:13 ( #433 )
Arkadaşlar merhaba ;

yeni üyeyim..Sİzin bilgilerinize ihtiyacım var..

Yaklaşık 8 ay hamile kalamayınca doktora gittim birsürü kan tahlili yaptırdı(glukoz,t3,t4,tsh,fsh,LH,prolaktin vs) ve prolaktinim 47 yüksek çıktı.Doktor dostineks diye ilaç verdi.2-3 günde gidiyorum yumurta gelişimini takip ediyoruz.doktora bundan sonra ne olacak diyorum duruma göre bakacagız diyor çatlatma iğnesi dediğiniz bu durumdamı yapılıyor.Prolaktin yüksekliği PKO mu oluyor doktor tüylenme yada regl düzensizliği varmı dedi bende hiç onlar yok ama rahimde ufak kistler varmış.

Yardım lütfennn.
gözdeata

Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 12.02.2007 02:48:26 ( #434 )

Orjinalden alıntı: guler.cet

Arkadaşlar merhaba ;

Yaklaşık 8 ay hamile kalamayınca doktora gittim birsürü kan tahlili yaptırdı(glukoz,t3,t4,tsh,fsh,LH,prolaktin vs) ve prolaktinim 47 yüksek çıktı.Doktor dostineks diye ilaç verdi.2-3 günde gidiyorum yumurta gelişimini takip ediyoruz.doktora bundan sonra ne olacak diyorum duruma göre bakacagız diyor çatlatma iğnesi dediğiniz bu durumdamı yapılıyor.Prolaktin yüksekliği PKO mu oluyor doktor tüylenme yada regl düzensizliği varmı dedi bende hiç onlar yok ama rahimde ufak kistler varmış.

Yardım lütfennn.

arkadaşım hoşgeldin..sadece prolaktinin yüksek diye pko denmez sana..adet düzensizliği olmalı pko da...prolaktin süt hormonudur, yüksekliği gebe kalmaya engel olabiliyor genelde ve doktorun verdiği ilaç çok kullanılan ve etkili bi ilaçtır..bu ilacı kullanmaya devam et eğer başka bi sorun çıkmadıysa testlerde, prolaktin düşünce hemen hamile kalma olasılığın çok...hadi bakalım geçmiş olsun..
elanur82

• Tüm gönderiler : 71
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 13.02.2007 08:59:52 ( #435 )
ARKADAŞLAR BENDE AKŞAM İLK DEFA ÇATLATMA İĞNESİ VURULDUM SABAHA KARŞI BELİMDE VE KARNIMDA AĞRI BAŞLADI HALA DA AĞRIYO
DAHA ÖNCE YAPTIRANLAR BANA YARDIMCI OLABİLİRMİ BU KONUYLA İLGİLİ AYRINTILI BİLGİYE SAHİP DEĞİLİM
gülüs83

• Tüm gönderiler : 3636
  • Bölge: **
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 13.02.2007 11:53:27 ( #436 )

Orjinalden alıntı: elanur82

ARKADAŞLAR BENDE AKŞAM İLK DEFA ÇATLATMA İĞNESİ VURULDUM SABAHA KARŞI BELİMDE VE KARNIMDA AĞRI BAŞLADI HALA DA AĞRIYO
DAHA ÖNCE YAPTIRANLAR BANA YARDIMCI OLABİLİRMİ BU KONUYLA İLGİLİ AYRINTILI BİLGİYE SAHİP DEĞİLİM

canım yenisin galiba öncelikle hoşgeldin.ben 2 ay klomen+çatlatma iğnesi kullandım.bahsettiğin şikayetler iğneden dolayı oluyor kasıklarda iğnelenme hafif bir sancı ve ara sıra ateş basması olur.bunun için teleşlanma.ayrıca sana bir tavsiyem daha sende benim gibi daha adet olmadan önce sakın idrar testi yapma somuç pozitif çıkar çünkü çatlatma iğnesinde hcg hormonu yani gebelik hormonu var hamile değilsen bile 2 çizgi çıkabilir.ben yaşadım 2 çizgi çıkınca hamileyim sandım 1 gün boyunca hamileymişim gibi hissettim ertesi gün kan testi yaptırdım veee sonuç negatif.bilgin olsun canım.başka sorun varsa elimizden geldiğin kadar yardımcı oluruz.
elanur82

Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 14.02.2007 12:37:34 ( #437 )
ZELALCIM UYARDIĞIN İÇİN ÇOK SAĞOL BEN DAYANAMYIP GEBELİK TESTİNİ KESİN YAPARDM.
elanur82

Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 14.02.2007 12:43:30 ( #438 )
BENİM DOKTORUM İĞNENİN VURULDUĞU AKŞAM İLİŞKİ DEDİ. 12 , 24, 36 SAAT SONRA FELAN HİÇ DEMEDİ
guler.cet

• Tüm gönderiler : 1418
  • Bölge: ist
Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 14.02.2007 22:01:55 ( #439 )
gözdeata

quote:

Orjinalden alıntı: guler.cet

Arkadaşlar merhaba ;

Yardım lütfennn.

arkadaşım hoşgeldin..sadece prolaktinin yüksek diye pko denmez sana..adet düzensizliği olmalı pko da...prolaktin süt hormonudur, yüksekliği gebe kalmaya engel olabiliyor genelde ve doktorun verdiği ilaç çok kullanılan ve etkili bi ilaçtır..bu ilacı kullanmaya devam et eğer başka bi sorun çıkmadıysa testlerde, prolaktin düşünce hemen hamile kalma olasılığın çok...hadi bakalım geçmiş olsun..

Canım gözdeata
Cevabın için cok teşekkürler.Bugün tekrar doktora gittim.tam bugun 14.günüm 1 tane yumurtam varmış 22 mm çapında olmuş bugun yarın çatlar dedi ve problem yok deyip gönderdi beni.sadece birsonraki ay prolaktinin düşüp düşmediğine bakmak için tahlil verdi.sık sık cağırıp yumurtayı gözlüyordu artık takip etmeyecekmiş anlamadım.Kızlar yanlış biliyorsam düzeltin çatlayıp çatlamadığınıda takip etmesi gerekmezmiydi.Çatlatma iğnesi onun için yapılmıyormu .belki catlamayacak .bilgilerinizi paylaşırmısınız.

gözdeata

Ynt: çatlatma iğnesi yaptıranlar buraya - 14.02.2007 22:15:01 ( #440 )
çatlatma iğnesinden sonra takip etmemesi çok normal..çünkü 22 mm de bi folikül iğneyle hayde hayde çatlar...normali bu..doktorun doğru karar vermiş...merak etme...
Sayfayı değiştir: << < ..21222324252627282930.. > >> | Sayfayı gösteriyor 22 of 121, mesajlar 421 to 440 of 2415

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 6 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat