Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

bebeğin ters dönmesi

Yazar Mesaj
salome

• Tüm gönderiler : 70
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
bebeğin ters dönmesi - 06.11.2006 22:57:34 ( #1 )
35inci haftadayız.. fakat kızım poposunu kaldıramadı hala..ters duruyor yani..normal doğum ypmayı çok istiyorum ama bu durumda doktorum dönmediği taktirde sezeryan diyor..aynı şeyi yaşayan varmı merak ettim..doktorunuzun yaklaşımını da yazarsanız sevinirim..normal doğumda ısrar etmelimiyim başka bi doktor mu seçmeliyim bilmiorum..
<mesaj tarafından düzenlendi bujene on 30.03.2007 12:30:02>

C U D A N A

• Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: bebek ters duruyo - 06.11.2006 23:19:02 ( #2 )
ayni sey arkadasimin basina da gelmisti...
36+... haftalarinda dogum pozisyonu aldi bebek
zaten 38. haftadan sonra karar verilir sezeryana...
yani eger 38+... lara kadar dönmezse...

www.portakalradyo.de
naksidil

• Tüm gönderiler : 302
  • Bölge: isvicre-basel
Ynt: bebek ters duruyo - 07.11.2006 00:06:15 ( #3 )
DÖNEBILIR DAHA 5 HAFTAN VAR BAZAN DOGUMA YAKIN DÖNEN BEBKLER VAR:: AMA DÖNMEZSSEDE SONUCTA CARESI VAR ÖNEMLI OLAN BEBISININ SAGLIKLI DÜNYAYA GELMESI SEN KENDINI ÜZÜP STRESE KOYMA
[
fetusum

• Tüm gönderiler : 1708
Ynt: bebek ters duruyo - 07.11.2006 00:11:39 ( #4 )
canım endişelenme bende 36 haftamdayım bu hafta döndü

bujene

• Tüm gönderiler : 3814
  • Bölge: istanbul
Ynt: bebeğin ters dönmesi - 30.03.2007 12:31:00 ( #5 )
taptap2005'in açtığı "Acil yardim anneler...doguma az kala BEBEGIM DÖNDÜ" başlıklı konudan :

Orjinalden alıntı: taptap2005

herkeze Selam  

ne olur bana yardim edin bi akil fikir verin yoksa kafayi yemek üzereyim belki aranizda bu konu ile ilgili bilgisi vardir...37 haftayi bitirmek üzere o kadar zor ve problemli bir hamilelik gecirdikten sonra nihayet sona yaklastik derken bu defada bizim ufaklik simdi ters- yani kafasi yukari döndü 
ya nedir benim cektigim ya üfff  doktor haftaya kadar dönerse döner dedi yoksa sezeryan icin hasataneden gün almam gerekmis cok üzgünüm
normal dogum olurmus bu gibi durumlarda ama bebegim biraz büyük oldugundan cok tehlikeli dedi...

ne yapsam etsem bir türlü dönmüyor yerinden oynamiyor yaa...aslinda daha dönme sansi büyük diyor doktor ama??
acaba aranizda bana bi fikir verebilen varmi kizlar bunun bi yöntemi olmali mutlaka...
napicami sasirdim..bana yardim edin...sezeryan benim basima gelebilecek en kötü durum su anda noluuuurrrrrr
Yardim ediiinnnnnn

Oglum ne olur dön yaaaa

Orjinalden alıntı: n u r

Cok ilginc ya, benim bildigim kadariyla son ay istesede dönemiyor bebek. Üstelik iri bir bebekmis. Bende su an 36. haftamdayim gecen hafta son kez kadin dr. ile görüstügümde bebegin dogum pozisyonunu aldigini bundan sonrada pozisyonunu koruyacagini söylemisti. Demekki az da olsa görülebiliyor böyle seyler.

Strese sokma kendini bence, önemli olan her ikinizinde saglikli olmasi. Sezeryandan neden bu kadar korkuyorsun ki? Nerde yasiyorsun bilmiyorum ama Türkiyede cogunlukla sezeryanla dogum yapiliyor, bu güne kadarda ciddi bir problem yasayan duymadim.Ters  pozisyondayken normal dogumu deneme bile. Özellikle ilk dogumda makat geliste normal dogum zorlayabilir ikinizide. Üzme kendini ve doktoruna güven. Sezeryan bu tip durumlarda en ideal alternatif arkadasim.

Orjinalden alıntı: şehriban

tabiki normal doğum olmasını istemen doğal bende artık gün sayıyorum doğuma ve normal istiyorum bir aksilik olmazsa.Ama önemli olan bebeğimizi sağlıklı bir şekilde dünyaya getirmek.Bu hangi yöntemle olursa olsun .lütfen sanki dünya başına yıkılmış gibi son günlerini stresle geçirme.Bende çok problemli bir hamilelik geçirdim şeker çıktı, amniosentez oldum her defasında bir problem ama çok şükür artık kucağımıza almaya az kaldı.Sadece bunu düşün nasıl ne şekilde doğduğu hiç önemli değil .sağlıklı olması önemli.
   gevezeliğim tuttu ya kusura bakma .Dualarım seninle Allah gönlüne göre versin.

bujene

Ynt: bebeğin ters dönmesi - 30.03.2007 12:33:52 ( #6 )
taptap2005'in açtığı "Acil Yerdim...Bebegim ters döndü ne yapabilirim?" başlıklı konudan :

herkeze Selam  

ne olur bana yardim edin bi akil fikir verin yoksa kafayi yemek üzereyim ...37 haftayi bitirmek üzere o kadar zor ve problemli bir hamilelik gecirdikten sonra nihayet sona yaklastik derken bu defada bizim ufaklik simdi ters- yani kafasi yukari döndü 
ya nedir benim cektigim ya üfff  doktor haftaya kadar dönerse döner dedi yoksa sezeryan icin hasataneden gün almam gerekmis cok üzgünüm
normal dogum olurmus bu gibi durumlarda ama bebegim biraz büyük oldugundan cok tehlikeli dedi...

ne yapsam etsem bir türlü dönmüyor yerinden oynamiyor yaa...aslinda daha dönme sansi büyük diyor doktor ama??
acaba aranizda bana bi fikir verebilen varmi kizlar...
napicami sasirdim..bana yardim edin...sezeryan benim basima gelebilecek en kötü durum su anda noluuuurrrrrr
Yardim ediiinnnnnn

Oglum ne olur dön yaaaa

Orjinalden alıntı: özgeünal

ALLAH YARDIMCIN OLSUN CANIM İNŞALLAH BEBİŞİN DÖNERDE NORMAL DOĞUM YAPARSIN AMA BENCE SEZERYANDA OLSA MERAK ETME  HERŞEY YOLUNDA GECER DOKTORUNA GÜVEN

Orjinalden alıntı: sevgibasol

canım senin dön demenle dönmez ama korkulacak bişey yok canım rabbim sağlıkla kavuşmanı nasip etsinde varsın sezeryan ol mühüm olan senin ve bebeğin sağlığı zaten kilo imişte sezeryan olman daha iyi olur zaten rabbim hayılı doğumla nasip etsin...kendini strese sokma...

Orjinalden alıntı: ırmakyagmur

Çok şükür tıpta birçok şeyin çözümü var, dönmezse sezaryen olursun işte canım. Sevgi'nin de dediği gibi öyle sen birşey yapınca dönmez ki bebek. Canını boşuna sıkma bence. Allah bebeğini sağlıkla kucağına almanı nasip etsin.

Evet haklisiniz allahtan sezeryan gibi bir sey var ama yinede ...ilk dogumum iki yil önce öyle güzel gectiki bu defa hic korkmazken..tekrar o duyguyu yasamak icin sabirsizlanirken       simdide bu...

Doktorum pazartesi Akupunktur yöntemini denmemi söyledi ama bunun daha baska yollarida yokmu nebileyim benim evde deneyebilicem????

Orjinalden alıntı: GÜNEŞ82

merhaba yine bu forumda okumuştum,dönmesi için ebe emekle demiş.Hayırlısı olsun.

Orjinalden alıntı: sunrose

Bence Allahtan hakkında hayırlısını iste canım.Senin uğraşınla dönceğini zannetmem

Orjinalden alıntı: ffilizz

çözümü olan birşey bence canını sıkma.az kalmış hayırlı doğumlar sağlıcakla kavuş meleğine.

Orjinalden alıntı: PRENSESKIZIM

merhaba mehtap, her işte bi hayır vardır güzelim, en önemlisi senin ve bebişinin sağlığı bence gereksiz üzüyorsun kendini, yinede çok istediğin için inşallah bebişin döner...

Orjinalden alıntı: naksidil

bebisin saglikli dogsunda dönmesin, sezeryanda korkulacak bisey degil..senin ve bebegin icin hayirlisi olsun

Orjinalden alıntı: papu

Mehtapcım bencede kendini ve bebişini boşuna üzüyorsun, benim doktorum her zaman bebekler nasıl doğmak istiyorlarsa öyle doğuyorlar, sen doğum konularına çok kafanı takma der Ne şekil doğduğu önemli değil önemli olan hayırlısıyla ve sağlıkla doğması. Demek ki oğluşun rahatına çok düşkün başaşşağı durmaktanda sıkıntı gelmiş, öyle kanaldan falan geç daracık alandan çıkmaya çalış uğraşamayacak kolayca karnından çıkmak isteyecek yada annesine heyecan yaşatıyor son anda ters dönüp normal yoldan çıkacak bilemezsin ki ne yapmak istiyor yumurcak

Orjinalden alıntı: AYTENKARAGOZ

buradan yardım edecek bir konu değil. Al sana en büyük yardım doktorunun ne derse onu yap. merak etme. emin ol herşey yolunda gidecek ve bebişini kucağına alacaksın. Şimdiden hayırlı evlatlar dilerim.

Orjinalden alıntı: aylincee

merhaba canim oncelikli hayirli dogumlar  sakin ol stres yapma evde bir bebegin var sanirim bu yuzden normal dogum istiyorsun ve haklisin ama once saglik unutma sag salim kavus sezeryan yarasinin nasil gectigini anlamazsin bile
  amaaa burda dr lar son dakikaya kadar donmesi icin  ugrasirlar su dolu kuvette karnina masaj yapabilrisin su cok sicak olmamali  oksayarak  zor ama cok yorulma hareketlerini takip et daha vaktin var ins doner  ve  annecigine kavusur hayrilsiyla sevgilerimle

not benim oglum 3330 gr di ve ilk dogumdu 39 hafta boyunca ters di yani hic donmedi karnimda suyum azmis sonuc olarak ne yaptiysak donmedi zaten hep oturur pozisyondaydi seninki gibi sonradan degil yanii ve ters  dogurdum ayaklarindan geldi ilk ayaklarini grodukk :)) ne olrusa olsun inan her aci unutluyor

Orjinalden alıntı: nilyağız

merhaba bence kafana çok takma hayırlısı neyse o oluyor.ben de normal doğum çok istedim doktorum da normal diyordu bebeğimin duruşu da müsaitti ama son kontrolde doktor normal doğum yapamayacağımı söyledi bünyem yüzünden herneyse. sezeryan yapmak zorunda kaldım ama çok rahat geçti hiç bir zorluk yaşamadım.dönecekse kendi dönsün sonuna kadar gelmişken sen kendini üzme ve döndürmeye çalışma bence bi terslik olursa kendini daha çok hırpalarsın. ilk doğum kolay olduysa sezeryanın üstesinden daha iyi gelirsin . hayırlısı olsun sağlıla bebeğini kucaklayıp koklarsın inşallah ve de kendini üzme 

bujene

Ynt: bebeğin ters dönmesi - 30.03.2007 12:34:58 ( #7 )
seviltr'nin açtığı "MAKAT GELİŞ" başlıklı konudan :

Orjinalden alıntı: seviltr

Merhaba arkadaşlar!!!
33.haftamdayım ve geçen haftaki kontrolümde doktorum bebeğimin makat gelişi olduğunu söyledi.Normal doğum yapmak isteyen bir anne adayı olarak doktorumun da henüz dönebilir endişelenme demesine rağmen ne yalan söyliyim hemen kurmaya başladım.Sizlerden ricam aynı durumu yaşayanların olup olmadığını ve gelişmelerin ne şekilde olduğunu öğrenebilmek.Ne zamana kadar dönebilir ,döndüğünü hissedebilrmiyim gibi şeyler...Şimdiden teşekkürler...

Orjinalden alıntı: vbe83

Bana da doktor aynısını söyledi.Ama son anda yani doğum anında bile çocuğun dönebileceğini biliyorum.O yüzden çok erken şu anda karar vermek derim.

Orjinalden alıntı: papu

canım bence üzülme allah en hayırlı doğum şekli neyse onu nasip etsin hepimize, belkide senin için sezeryan hayırlısı olacak yada bebişin normal pozisyonuna dönecektir. bunlar için üzülmen yersiz öncelikle bebişin sağlıklı doğsun ve allah kolay doğumlar versin. nasipte ne varsa öyle doğrursun sendi

Orjinalden alıntı: erb_s

Evet canım bence de üzülme...

Görüldüğü üzere bende 33. haftamdayım ve geçen haftaki dr. kontrolümüzde oğluşumun ters döndüğünü öğrendim. Çekince ve endişelerime rağmen bende normal doğumu tercih ediyorum. Sonuçta adı üzerinde "normal"..

Ancak dönmezse diye kendimi üzmüyorum artık. Çünkü haftalar ilerledikçe artan sabırsızlğım hangi yolla olursa olsu, sağlıcakla gelmesinden yana.

Ayrıca 3 ayrı makat geliş var. Bunların normal doğumu tehlikeye atabilecek olanının dışında normal olarak doğurmanı engellemeycek çeşidi de var.

Yani makat duruşunu değiştirmese bile, yine normal yolla doğurulabilir. Pozisyonu riskli görürlerse de sezeryan ile doğum gerçekleştirilir.

Sen şimdi bunları hiç düşünme, Allahın izniyle öyle ya da böyle doğacak bu bebişler. Sen sadece sağlığına duacı ol, iyiyi düşün, kendini üzme ve kurup durma..

Herşey yoluna girer :)

Sevgiler

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 1 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi