AŞILAMA YAPANLAR VE YAPACAK OLANLAR BURAYA!!!

Sayfayı değiştir: << < ..21222324252627282930.. > >> | Sayfayı gösteriyor 23 of 135, mesajlar 881 to 920 of 5379
Yazar Mesaj
gülüs83
  • Tüm gönderiler : 3636
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: **
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 22.03.2007 11:55:44

Orjinalden alıntı: figanca

Zelalcım herkesin dedi�i gibi üzülme desemde ilk anda insan ister istemez üzülüyor sonra geçiyor. Ve yine dediğin gibi canım Allah istemedikten sonra ne yaparsak yapalım çabalarımız boşa gidecektir. Bu arada tekrar yaptıracakmısın aşılamayı.

canım çok kararsızım ya.şimdi yapışıklık filan olunca o rahim filminde görülmüyormuş aşılamada boşmuş yani.şimdi ben korkmaya başladım şu adına başlık açılan ve sorun olan prof. varya o bana 2 ay önce dediki rahim filmime bakıp sol tüpe giden tarafta sorun var dedi şok geçirdim ve o an bişey soramadım.telefonla konuştuğumuzda soruyorum adam ne hatırlasın beni o kadar hastası var.neyse diyor ki valla hatırlamıyorum ama büyük bir ihtimalle yapışıklık vardır.ay ne yapacağımı şaşırdım ben normalde laparoskopiye gidecektim ankaraya onun yanına burdaki doktorlar durdurdu beni.işte aşılamada tutmadı 2. yi eşim istemiyor ve haklı.olmazsa yaza kadar duralım diğer rahatsızlıklarını tedavi ettir sonra gidelim ankaraya diyor.öyle şaştım kaldım bugün yine doktora gidicem ama aşılam için değil bakalım ne var ne yok

figanca
  • Tüm gönderiler : 1396
  • Bölge: CANIM OĞLUMUZ MEHMET BERTUĞ !!!
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 22.03.2007 12:26:11
canım benim Allah'tan hayırlısı iyişallah tedaviye bile gerek kalmadan hamiş olursun

gülüs83
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 22.03.2007 12:27:56
inş.canım Allahım herkesin duasını kabul etsin.

sidarr
  • Tüm gönderiler : 2906
  • Bölge: antalya
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 22.03.2007 12:30:19
ZELALCİM NEOLDU.......AŞILAMAN.......
ALLAHIM SENDEN HAYIRLI SAĞLIKLI SALIH NESILLER DİLİYORUM..(amin)

gülüs83
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 22.03.2007 12:36:31
ah canım sen çok şey kaçırdın ben adet oldum hemde 5 gün erken oysa çok umutlandım doktarda beni umutlandırdı bir sürü belirtim vardı özellikle kasıkalarım çatlıyordu doktorum dedi büyük bir ihtimalle gebelik oluştu ve diğer yumurtalara baskı yapıyor ee gelde umutlanma.sonra dedim olmayadabilir daha ortada bişey yok doktor ne bilsin.yoksa bu cuma adetime 3 gün kala gidip kanda bakıcaktık ama olmadı belkide erken olması daha iyi sonuçta olucaktı Allahım halime acıdı dedi fazla beklemesin bide tahlil sonucu alıp yıkılmasın.ya işte böyle sen naptın

tubito
  • Tüm gönderiler : 107
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 22.03.2007 13:54:27
Gültencim

hamile kalıp üstüne adet görenlerde var bende kan testi yaptır emin ol doktorunda bi bildiği vardır herhalde belirtileri öyle yorumladığına göre

umutlanma fazla ama bence mutlaka her ihtimale karsı test yaptır derim ben

belli olmaz yani

gülüs83
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 22.03.2007 13:57:27
valla canım hep öyle diyorlar ama ben umudu kırmızıları görünce kestim bugün gidiyorum doktora yani akşam.fakat üstüne görme olsaydı bu kadar sürmezdi bide sancım olmazdı.

TAVŞANCIK
  • Tüm gönderiler : 6040
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 22.03.2007 17:36:27

zelal83
canım dün yoktum bugün okudum yazını valla güldüm sonunda evet biraz çabuk verse keşke.bekleyelim bakalım nolucak.seninki ne durumda

Yarın sabah yumurtalarım toplanacak.Benim de hep düşündüğüm,ya yine sonuç negatif olursa acaba ne kadar ağlarım?

gülüs83
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 22.03.2007 17:56:26
yok ağlama canım ya.ama insanın elinde değilki yorulduk artık ben ağlarken isyan olsun diye değil verdiğim emeğe yani kendime acıyorum.Allahım inş.en yakın zamanda göndericek.zannedesem senin daha önceden var çocukların demi.eğer öyleyse hiç sıkma canını zamana bırak onlarla teselli ol şimdilik.

sidarr
  • Tüm gönderiler : 2906
  • Bölge: antalya
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 22.03.2007 19:45:31
CANIM HAYIRLISI......MORALİNİ BOZMA SANIRIM DAHA YENİ EVLİSİN.....OLUR ALLAHIN İZNİYLE......BEN NİSANDA AŞILAMA YAPICAM....KISMET.....VAKİT GELMİŞŞE BU BAHANE OLUCAK İNŞ........ALLAH KOLAYLAŞTIRIR İNŞ.......EVLERİMİZ BEBEK SESLERİYLE NEŞELENİR İNŞ......AMİNNNNNNNNNNNNN
ALLAHIM SENDEN HAYIRLI SAĞLIKLI SALIH NESILLER DİLİYORUM..(amin)

figanca
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 24.03.2007 11:32:01
Reyhancım soruna buradan yanıt veriyim !!! BEnimde sorunum hemen hemen senin gibi ama bu işin rutin bir sıraamsı olduğu için doktorlar çok kesin problemler olmadıktan sonra direk tüp bebek tedavisine başlamıyorlar sıralamaya göre gidiyorlar. Bende henüz aşılama aşamasındayım. Benim ilk aşılamam tutmuştu ama 5,5 aylıkken bebeğimi kaybettim . Sonra 2 aşılama daha yaptırdım ama negatif. Evet aşılama oranı çok az olsada normal yolla hamile kalma oranına göre yüksek olduğu için bunu tercih ediyorlar. Benim eşimde sorun olmadığı halde bende de aşılama uygulanıyor. Ne yazık ki haklısın maddi olarak biraz yıpratıcı ama bebeklerimiz için dğer diye düşünüyorum.

TAVŞANCIK
  • Tüm gönderiler : 6040
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 24.03.2007 11:58:22

zelal83
yok ağlama canım ya.ama insanın elinde değilki yorulduk artık ben ağlarken isyan olsun diye değil verdiğim emeğe yani kendime acıyorum.Allahım inş.en yakın zamanda göndericek.zannedesem senin daha önceden var çocukların demi.eğer öyleyse hiç sıkma canını zamana bırak onlarla teselli ol şimdilik

Zelalcim,onlar benim ilk evliliğimden....Tabii ki Allah'a şükür ben 2 kere anne oldum.Ama eşim?Onun da baba olmayı istemesi çok normal.Onun da çare aramak hakkı.....

gülüs83
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 24.03.2007 12:10:52
canım feyza ablacım bilmiyordum valla.tabiki oda babak olmak ister herkes gibi onunda hakkı.ay bende diyorum niye bu kadar üzülüyor haklısın inş. tedavin sonuç verir.zaten çok istiyoruz diye gecikiyor  Allahım yardımcımız olsun.

Aziza
  • Tüm gönderiler : 7689
  • Bölge: İSTANBUL
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 24.03.2007 12:17:58
zelalcim hayırlısı olsun üzülme demek kolay tabii yaşayan sensin allah tez zamanda gönlündekini versin dilerim herşeyde bir hayır vardır herşey bir sınav tabiiki sabredip karşılığını alıcaz canım umudunu asla kaybetme olurmu

gülüs83
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 24.03.2007 12:24:58
sen geldin mi azizam noldu var mı bişey?ben üzülmüyorum artık çünkü vazgeçtim

Veselina
  • Tüm gönderiler : 591
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 26.03.2007 19:37:41
           Selam kızlar! Bugün saat 14.00 itibariyle ben de aranıza katıldım. 9 Nisan'ı sabırsızlıkla bekliyorum. Çok umutlu değilim. Çünkü okuduğum sayfalarda çok fazla pozitif sonuç göremedim

figanca
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 26.03.2007 20:17:55
canım iyişallah pozitif sonuç alırsın. Burada rastladığın negatif aşılamalar umudunu kırmasın negatif sonuçlar var diye senin ki de negatif olmaz ki. Hadi bakalım hayırlı haberlerini bekleyeceğim. Bu sayfamızda şöyle yeşillenen biri çıksın artık. Bende bu ay aşılama yaptırmaya tekrar karar vermiştimn ama ne yazık ki yumurtalığımda kist ve rahimde iltihaplanma oıluştu ağrıdan ölecek gibiyim.

papatyamm
  • Tüm gönderiler : 2443
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 26.03.2007 21:41:07
valla anlamadım ben bu doktor işini bir tanesi rahim filminden sonra hemen aşılama yaptı aynı ay.diğeri zaten rahim filminden sonra 3 ay kendi haline bırakmalı seni dedi şimdi ben ne yapayım?aşılamam da tutmadı bu gittiğim doktor ünlü bir hastanede çalışıyor tekrar eşimden test istedi ve prolaktine tekrar bakalım dedi ama adetli değilken dedi öbürüde adetliyken yaptırıyordu prolaktin testini ilginççççç değil mi ayrıca bu değerler sizi tüp bebeğe götürür dedi kafam çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk karıştı kime inanmalı ne yapmalı?

figanca
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 26.03.2007 21:57:51
Gurbetcim bende kime inanacağımı şaşırdım kaldım her kafadan farklı ses çıkıyor ben çok doktopr değiştirmekten yana değilim kafam dağılmasın diye ama haklısın birinin dediği birini tutmuyor biri anya derken biri konya diyor ve ne yazık ki bu konuda elimizden bir şey gelmez canım. Üzme tratlı canını bence fazla da doktor değiştirme benim gibi yap birine inan o yolda devam et yoksa gerçekten kafan allak bullak olur canım.

Veselina
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 26.03.2007 22:59:32
    Figancım, geçmiş olsun! Umarım çabucak atlatıp yoluna büyük bir azim ve hızla devam edersin! Bu benim ilk aşılamam. Okuduğum sayfalardan anladığım kadarıyla sen üç defa denemişsin ve ilkinde pozitif sonuç almışsın. İnşallah bi dahakine de bebişini kucağına alırsın!
    Bu sayfada da liste tutulup gün sayılıyor mu? Bi yerlerde öyle bi şey gördüm gibi geldi de... Eğer varsa beni de dahil eder misiniz?
    Gurbetçim, gerçekten doktor değiştirmek kafa karıştırıcı. O yüzden Figan'ın dediği gibi bir tanesine tutunacaksın, tabi bariz seni şüphelendiren durumlar olmadığı sürece... Doktorların söylediği, rahim filminden sonra, varsa ufak tıkanıklıklar açılabiliyormuş. Bu da hamileliğe sebep olabiliyor. O yüzden beklemeyi uygun buluyorlar. Senin durumunu bilmiyorum. Doktor tekrar testler istediyse demek ki emin olmak istiyor. Yine de sen bileceksin! İki arada bi derede kalmak zor gerçekten.
<mesaj tarafından düzenlendi Veselina on 26.03.2007 23:00:33>

figanca
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 26.03.2007 23:02:06
Şu an aşılama olan olmadığı için liste oluşmadı ama seni hemen ekliyorum. Bu ay aşılama yaptıracak arkadaşlarımız var onların günü belli olomadığı için henüz listeyi oluşturmamıştım.

Serenity
  • Tüm gönderiler : 3392
  • Bölge: London
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 28.03.2007 02:24:40

Orjinalden alıntı: reyhan-

Arkadaşlar ben 3 yıllık evliyim. Problem yumurtalarımın şimdiye kadar gördüğüm tedavilerde kullandığım ilaçlara iğnelere rağmen yeterince büyüyemesi. İstanbulda oturuyorum. Bir ünv. hastanesine gittik. Biz direk tüp bebek yaptıralım diye düşünüyorduk. Çünkü aşılamanın daha çok erkek infertilitesinde yapıldığını biliyorduk. Doktor da aşılama yapmadan tüp bebeğe geçmeyelim dedi. aşılamanın tutma oranı çok az. Bile bile yaptırmak nasıl olur bilmiyorum. Bir taraftan da belki tutar diyorum ama maddi imkanlar da belli. ya bilmiyorum kafam karıştı. Aranızda benim gibi problemi olup aşılaması tutan ya da direk tüp bebeğe geçen var mı  

canım AŞILAMA - TÜP BEBEK Sayfasına gidersen orada arkadaşlar senin sorularına cevap verecektir.

Orjinalden alıntı: sidarr

beeeenn varım.....baya bi tedavi sürecinden geçtkten sonra dr.muz  son olarak aşılama ve tüpb.önerdi... bizde önce tüp.b. yaptık.....şans fazla diye....aşılama istemedik.....ama olmadı....kısmet...maddi baya zorladı...bide özelde yaptık)))...şimdide aşılama yapıcaz nisanda...inş bu sefer olur Allahın izniyle...buarada sebebsiz infertiliteyiz....Rabbim emeklerimizi boşa gidermez inş....sanada bol şans....Allah hayırlısını versin canım......

The true Trinity;
SAT(truth)..CHIT(consciousness)..ANAND(bliss)

CEYBERTA
  • Tüm gönderiler : 1
Ynt: AŞILAMA OLANLAR BURAYA!!!!!!!!! - 28.03.2007 16:07:01
 merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım  15.03.2007 tarihinde bana aşılama yapıldı fakat sonuç negatif çıktı şimdi de doktor rahim filmi çekecek herhalde çok korkuyorum daha önce rahim filmi çektiren varmı bilgi verirseniz sevinirim.

[image]local://145598/FB0E71EC79924268A2F1813569C96F90.jpg[/image]
Eklenen resim(ler)

akayse
  • Tüm gönderiler : 4375
Ynt: AŞILAMA OLANLAR BURAYA!!!!!!!!! - 28.03.2007 16:38:55

Orjinalden alıntı: CEYBERTA

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım  15.03.2007 tarihinde bana aşılama yapıldı fakat sonuç negatif çıktı şimdi de doktor rahim filmi çekecek herhalde çok korkuyorum daha önce rahim filmi çektiren varmı bilgi verirseniz sevinirim.

[image]local://145598/FB0E71EC79924268A2F1813569C96F90.jpg[/image]

canım hoşgeldin armıza bir an önce bebeğine kavuşmanı dilerim.rahim filmi çektirenler buraya sayfasına bakabilirsin orda gerekli bilgiler var ayrıca hiç korkuacak bişey değil.

Veselina
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 28.03.2007 19:17:00

Şu an aşılama olan olmadığı için liste oluşmadı ama seni hemen ekliyorum. Bu ay aşılama yaptıracak arkadaşlarımız var onların günü belli olomadığı için henüz listeyi oluşturmamıştım.
   Çok teşekür ederim Figancım![sm=kiss.gif][sm=kiss.gif]

figanca
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 28.03.2007 19:19:18
ekledim canım Hadi bakalım Allah'tan hayırlısı inşallah bu ay aşılaman tutarda sayfamızı yeşillendirirsin.

GÜLAYKAYADİBİ
  • Tüm gönderiler : 78
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 28.03.2007 23:37:41
slmlar.banada aşılama yapacaklar ama çnce rahim filmim çekilecek.bugün ilacım bitti.adet görmek için ilaç almıştım düzensiz olduğum için.birkaç gün içinde adet olurum herhalde.rahim filmi kaçıncı gün çekiliyor. ardından hemen aşılama yapılıyor mu ki anlamadım.kafam iyice karıştı.endişeli bir bekleyişteyim

MELEKKKKK
  • Tüm gönderiler : 683
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 28.03.2007 23:41:15
gülay rahim filmi adettin başlangıcı baz alınarak ilk 10 gün içerisinde çekiliyor
Ben aynı ay hem filmi çektirip hemde aşılama yaptırmıştım ama birazda dr'un tercihleriyle alakalı sanırım

nazlim_gelsin_
  • Tüm gönderiler : 2542
  • Bölge: hoşgeldin melek se
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 28.03.2007 23:43:40
arkadaşlar bende zamanında aşılama yapan biri olarak daha hiç görmedim aşılaması tutan bunu üzülerek söylüyorum  %15 lerden daha düşük gibi geliyo tutma olasılığı...inşallah bu yazdığımla bundan sonra aşılama olacaklar beni mahçup eder haksız çıkarırlar..

BEBİŞ ÖZLEMİ ÇEKENLER DUALARIM HEP SİZLERLE

GÜLAYKAYADİBİ
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 28.03.2007 23:45:37
rahim filminden sonra hemen aşılama yapmak sağlıklı mı.yani tutöa şansı varmı.ben ne yapsam diye düşünüyorum.yani kimisi diyor ki film çekildikten sonra bekle hamile kalabilirsin.acaba nasıl yapsam.hem rahim filmindende korktum herkes acı cekmiş.gerçi artık göze alacağız elbette.aşılama adetin kaçıncı günü oluyor melekcimm.nasıl yaptınız yani nerde maliyeti ne oldu.ssk dan yararlanabildinm mi ..

GÜLAYKAYADİBİ
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 28.03.2007 23:46:42
o kadar düşük mü gerçekten tutma olasılığı.

papatyamm
  • Tüm gönderiler : 2443
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 28.03.2007 23:47:48
gülaycım benim hemen adet bitiminde filmim çekildi ve aynı ay reglimin 14. günü aşılama yapıldı ve 4 günlük bir gecikmeden sonra kocaaaaaaaa bir negatif artı eşimin değerleride iyiydi bayaa  umarım seninki tutar sonra doktor değiştirdim doktorum rahim filminden sonra 3 ay beklenmeli aşılama ve ya tüp bebek için dedi yaniii hepsi kafasına göre takılıyoranlayacağın

nazlim_gelsin_
  • Tüm gönderiler : 2542
  • Bölge: hoşgeldin melek se
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 28.03.2007 23:50:22
vallahi gülaycım kötü etkilemiyim seni ama internetten de bakabilirsin aşılama şansına...hayatım tüp bebek yaptım ben o bile %45 şans verdi o dönem ve olmadı tabi...gerçi kısmet  canım ya ben naparsam yapim belki uzun süre olmaz...sen sadece 1 aşılmayla tutturursun belki ...kader canım

BEBİŞ ÖZLEMİ ÇEKENLER DUALARIM HEP SİZLERLE

2wins
  • Tüm gönderiler : 666
  • Bölge: :))
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 28.03.2007 23:50:59
canım asılamanın tutma olasılıgı dusuk ama olmıycak anlamına gelmıyo tabıı(her ne kadar benım de olmasada:))dıger yontemlere gore malıyetı oldukca dusuk ama olma ıhtımalı de cok dusk .benım oldugum merkezde o gun 4 kısıye asılama yapıldı bı benım kı tutmamıstı .benım 1250 cıvarı tutmustu .ılaclarla yumurtaların uyarılıyo daha sonra spermler temızlendıkten sonra kanala bırakılıyor.eger hareketsızlık sorununuz varsa o zaman bence sans cok daha azalıyor.

GÜLAYKAYADİBİ
Ynt: AŞILAMA -TÜP BEBEK- MİKRO ENJEKSİYON - 29.03.2007 00:15:25
yumurtalıklarımda tembellik var.eşimde bi sorun yok.polikistik over denilen rahatsızklık benimki.bu durumda tutma şansı daha mı az olur acaba. benim gibi olupta aşılamayla hamile kalan yok mu canım yaaaa..(kafanızı şişirdim kusura bakmayın)

figanca
Ynt: AŞILAMA YAPANLAR VE YAPACAK OLANLAR BURAYA!!! - 29.03.2007 10:22:50
Canlarım ya ben valla şaşırmış bir durumdayım. Kesinlikle başka bir doktora daha gözükmek istiyorum yani doktorumdan memnun olmadığım için falan değil. Ama yine de bir başka doktora gözükmek istiyorum. Bana gittiğiniz doktorları ve hangi hastanede olduklarını yazarsanız sevinirim.

sevval_naz
  • Tüm gönderiler : 2016
Ynt: AŞILAMA YAPANLAR VE YAPACAK OLANLAR BURAYA!!! - 29.03.2007 18:00:35
ARKADASLAR SELAAAAAAAAAMMM BEN GELDIM NABER NASILSINIZ?
BERNA VASELINA CANLARIM INNNSAAALLAH NISANDA GUZEL HABERLER VERIRSINIZ YAAA,BENDE TUP BEBEK TEDAVISINE BASLICAM SIMDILIK BAZI ILACLAR KULLANIYORUM ONCESI ICIN...NISANIN 11-12 SI GIBI ADET GUNUM SABIRSIZLIKLA BEKLIYORUM TEDAVIYE BASLAMAK .,,,,EEEE   HABERLER NELER BEN YOKKEN HAMILE HABERLERI COKTUR UMARIM....
,
,

gülüs83
Ynt: AŞILAMA YAPANLAR VE YAPACAK OLANLAR BURAYA!!! - 29.03.2007 18:14:26
canım hoşgeldin nerdeydin.nasılsın?sanırım sana yasin okunacak ama annenin ismi yok bende o yüzden okuyamadım hadi yazda oraya herkes okusun biran önce hem tedavinden önce biter belki.

sevval_naz
Ynt: AŞILAMA YAPANLAR VE YAPACAK OLANLAR BURAYA!!! - 29.03.2007 18:16:44
AAA   OYLEMI SIRA BANA MI GELDI AMA BEN BUGUNE KADAR GECEN ARKADASLARA OKUMADIMKI SIMDI BANA OKUNMASI HAKSIZLIK OLMAZMIKI YAAA
,
,

sevval_naz
Ynt: AŞILAMA YAPANLAR VE YAPACAK OLANLAR BURAYA!!! - 29.03.2007 18:17:14
HOSBULDUM BUARADASAGOOOLL
TESEKKUR EDERIM CANIM
,
,

Sayfayı değiştir: << < ..21222324252627282930.. > >> | Sayfayı gösteriyor 23 of 135, mesajlar 881 to 920 of 5379