izmir'de çocuk doktoru??

Yazar Mesaj
roxanne
  • Tüm gönderiler : 490
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: izmir - bornova
izmir'de çocuk doktoru?? - 02.01.2007 23:39:55
izmir'de tavsiye edebileceğiniz bir çocuk doktoru var mı? biz doğumda ameliyata giren doktorumuza devam ediyoruz ama çok da memnun oldugumuzu söyleyemeyeceğim o nedenle eğer gerçekten güvenebileceğimiz, iyi, uzman ve ilgili bir doktor arıyoruz. doktorumuza aylık gelişimi ile iligili şeyleri biz sorup öğreniyoruz, yani kendisi şunlar olmalı bunlar olmalı dmeiyor,o anda bir problemimizi söylüyoruz olabilir diyo çoğu zaman ama çözüm ya da öneri geitrmiyor,kiminde de geçiştiriyor,unutuluyor sordugumuz şey, ya da yapmamız / yapmamaız gereken şeyleri söylemiyor, birşey olunca da neden böyle yaptınız diyor... kısacası muayenede çocuğun gelişimi normal diyor o kadar :) gerisini biz sorup öğreniyoruz, duyduklarımızdan yola çıkıp... bunların normal dolugunu düşünmüyorum, sizlerin doktorları nasıl ve tavsiyelerinizi bekliyorum. bir de ücretleri hakkında da bilgi verirseniz sevinirm.

ayşen&tarkan 28.06.03
ege tuna 03.10.06

aydos
  • Tüm gönderiler : 122
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 03.01.2007 03:33:02
roxi biz İstanbul da pek meşhur bir doktora götürüyoruz ama ne yazık ki biz de aynı sorunlarla karşılaşıyoruz. Jinekologda da aynı şey olmuştu, o da pek bir meşhurdu.. Sonuçta kendi çocuğunu en iyi sen tanıyorsun ve en çok senin zamanın var çocuğun için. Bu insanların başı çok kalabalık ve biraz dikkatleri dağınık özellikle İstanbulda. Belki daha az meşhur ama daha içten birisi daha faydalı olabilir. Doğum yaptığım hastanenin doktoruna götürüyordum ama çok kalabalıktı. Bir koridor hasta çocuk oluyordu. Benimki küçük diye randevularımızı ayarlayamıyorlardı. Allah biliyor o adamcağız daha bi şefkatliydi. O hastane SSK kullanıp 45e muayene oluyorduk, burada nakitle 90. Özel sigortaya 150 gibi enteresan bi tarife var. Dilerim iyi bir doktorla karşılarsın. 

addallı
  • Tüm gönderiler : 33
  • Bölge: izmir
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 03.01.2007 09:12:05
roxi,

bizim çocuk doktorumuz hasan tekgül ege üniversitesi doktoru .Konusunda uzmanlaşmış başarılı bir doktor.Telefonla biletakıldığın şeylere cevap alabiliyorsun. ben çok memnun kalacağına eminim. Biz gittiğimizde olabicek konular hakkında bilgi veriyor. Ayrıca aklıma takılan birşey olduğu zaman hemen ulaşıp bilgi alabiliyorum. 
Hasan bey bizim akrabamız olduğu için tam ücretini bilmiyom (şunu yanlış düşünme her aradığımda ulaşmamın akrabalıkla ilgisi yok) .120 civarında olduğunu giden arkadaşlarım söyledi. muayenehanesi alsancakta lozan pastanesinin üzerinde tel : 421 88 00
<mesaj tarafından düzenlendi addallı on 25.01.2007 00:46:39>

bizzz
  • Tüm gönderiler : 995
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 03.01.2007 13:37:21
Merhaba
Bizim doktorumuz Hasan Özkan.Kendisi profösör.Dokuz Eylül doktoru.Çok ama çok memnun kalacağınızı söyleyebilirim. Ücreti tek bebek için 125 ytl.
İnternette de araştırabilirsin.Birçok yerde makaleleri var.Çok da tatlı bir insan.

bizzz
  • Tüm gönderiler : 995
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 03.01.2007 13:39:56
Tel no : 463 39 69

-Sahara-
  • Tüm gönderiler : 259
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 03.01.2007 17:27:32
biz de bornova şifa da ayda haksevere gidiyoruz 2 aylık oğlumla. memnunuz, ücret 50 ytl.

m_a_v_i
  • Tüm gönderiler : 26
  • Bölge: İzmir
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 03.01.2007 21:41:03
Bizim doktorumuzda Bornova Şifa da Ayda Haksever. Sevkli gidiyorum 30 ytl civarındaydı sanırım.

destan
  • Tüm gönderiler : 281
  • Bölge: izmir/bostanlı
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 04.01.2007 10:51:57
biz girne de reha şenuyar a gidiyoruz ama ben de pek memnun sayılmam.
yeşilim bostanlı da nerde bu doktor ben bostanlı da oturuyorum.

roxanne
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 04.01.2007 11:53:40
adegu, m_a_v_i , ben de şifada başka bir doktora götürüyordum, ayda hanım 40-45 yaşlarında bi bayan mı? orda gördüğüm ikinci bi bayan vardı, aslında ben o olsun istemiştim doktorumuz ama ameliyata diğeri girince öyle kaldı. nasıl ilgisi, yaklaşımı?
<mesaj tarafından düzenlendi roxi on 04.01.2007 12:03:30>

ayşen&tarkan 28.06.03
ege tuna 03.10.06

prensestontiş
  • Tüm gönderiler : 277
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 04.01.2007 13:28:56
merhaba arkadaşlar benim kızım şu an 26 aylık bende bostanlıda oturuyorum kızımı arkadaşların söylediği çoşkun dorak a da götürdüm reha şenuyar ada ama ikisinden de memnun kalmadım şöyleki çoşkun bey sormadan pek bir şeye cevap vermiyor yani sizin yakındığınız konu reha beyde çok fazla ilaç veriyor gerekli gereksiz . ben şu anda kızımı kent hastanesinde dr.mehmet nisanoğlu na götürüyorum. çok memnunum her konuda bilgi veriyor tedavide çok fazla ilaç kullanmıyor ve telefonla sorularınıza cevap veriyorrr.  ayrıca ssk anlaşmasıda var kent hastanesinin yani bir miktarını karşılıyor ayrıca ilaçlarını da ssk dan alabiliyorsunuz. tahlillerde ssk işe yarıyor.
tabiki seçim sizin .....
sevgiler.

-Sahara-
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 04.01.2007 19:43:04
biraz aksidir sağolsun am çok bilgili ve tecübeli anladığım kadarıyla. dediğim gibi oğlumuz daha iki aylık 2 kez götürdük. çok gazlı bir oğlum var ama dr hanımın önerileriyle bunu en aza indirgedik.şimdilik memnunuz. ben de kolay kolay herkesi beğenmem eşim de şaşırdı zaten  deva edelim bu dr a deyince.iş var bence. evet45 yaşlarında filan.büyük büyük konuşuyor. ben de bornovadayım... görüşmek dileğiyle. kolay gelsin..bebişi öp benim için.

-Sahara-
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 04.01.2007 19:51:19
arkadaşlar bişey söyliycem; yakındığınız konu doktorların biz sormadan bebek ve gelişimiyle ilgili pek  bilgi vermemesi, ama zaten bu çoğu yerde böyle değilmi?? hamileyken kontrole gidince dr aydınlatıcı bilgi vermedği için ben not alıp bir sürü soru soruyordum kadın kısa keselim demeye getiriyordu. bu söz ettiğim izmirin sayılı doğum hastanelirinden birinin doktoruydu ve ücretli gittiğimiz halde... bende sıkılıyorum bu konuya ama yapılacak bişey yok heralde. hepimize kolay gelsin.

roxanne
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 04.01.2007 20:27:49
adegu haklısın tabii ama sonucta  çoğumuzun ilk çocuğu ve annelerimizden başka bize bilgi verecek kimse yok, e onlar da malum eskiye göre değerlendiriyorlar herşeyi... açıkçası ben anneme çok güvenemiyorum çünkü çocugu daha 1 ayını doldurmadan 3 kere hastaneye acile götürdük (annemin telaşından) ve her seferinde herşeyin normal oldugunu öğrendik. e geriye doktorlar kalıyor bir tek  ve ben çocuğumla iligli olabilecek veya olmaması gereken şeyleri önceden bilmeliyim ki her farklı durumda telaşlanıp hastane yollarına düşmeyeyim...

kent hastanesi ya da şifa da ayda hanım olabilir sanırım, ssk önemli benim için de, hamileliğimde çk faydasını gördüm, e her ay kontrol testler falan oğluş için de iyi olacak.

canım görüşelim arada, yakınmışız :) ben manavkuyu'da oturuyorum, sen ne taraftasın?

ayşen&tarkan 28.06.03
ege tuna 03.10.06

özgültekin
  • Tüm gönderiler : 24
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 04.01.2007 21:27:29
   Aysen merhaba, benim ikiz bebeklerim var. Egeyle efe'yi 5 tane çocuk doktorundan sonra bende Prof. dr. Hasan Tekgül'e götürdüm ve çok memnunum. Hasan bey Çocuk hastalıkları ve çocuk nörolojisi uzmanı. Benim tercih sebeplerimden biri de bu oldu. Fiziksel gelişimi ve fiziksel sağlığının yanında beyinsel ya da zihinsel gelişimini de bu konuda uzman birinin takip etmesi, Hasan Bey'i seçmemizde etken oldu. Muayene ücreti tek çocuk için 120 Ytl.
   Ayrıca bu aydan itibaren oğlunun pnömokok aşını yaptırabilirsin(prevenar)bence ihmal etme...
   Görüşmek üzere    

destan
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 05.01.2007 00:43:41
reha şenuyar aksine bize pek fazla ilaçtan yana olmadığını söylüyor, yani gerekmedikçe ilaç vermiyor. benim de tek sıkıntım biz sormadan birşey söylemiyor.
ben doğum yaptığımın ertesini günü eve geldiğimizde çok gaz sancısı vardı demir in reha yı aradık bize metsil damla vermemizi söylemişti ,tabi ben karşı çıktım daha 1 günlük bebek diye sonra eczacı demiş 1 günlük bebeğe bu verilmez yazık daha küçük demiş.
1 hafta sonra da rehaya kontrole gittik metsili sordum bana metsil için demirin daha küçük kullanması sakıncalı olur demişti.
kel alaka yani telefonda verin diyo sonra da vermeyin diyo.
doktorları anlamadım gitti valla.

sentez47
  • Tüm gönderiler : 47
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 05.01.2007 10:43:48
Merhaba Roxi,

Ben oglumu (4 aylik) Prof. Dr. Mete Akisu'nun http://www.meteakisu.com/ Alsancaktaki muayanesine goturuyorum (120ytl aliyor). O da sormadan birsey soylemiyor. Ama benim sorularima epey detayli cevap veriyor.  Ben her cocuk farkli, o yuzden en iyi gozlemleyen anne ve babasidir, ortaya cikan sorunlari doktora iletir ve doktor ona gore yonlendirme yapar diye dusunuyorum. 

Ben de manavkuyu'da ogretmen evinin arkasinda oturuyorum.

iyi gunler.

-Sahara-
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 05.01.2007 18:52:19
ben evka 4deyim.sen yine şanslı sayılırsın eşim ve ben izmirde yanlızız. annem zaten 98de vefaat etti. ailem istanbulda.neyse.ben de gittiğim dr. un bana bebeğimin gelişimiyle sağlığıyla ilgili kapsamlı bilgi vermesini isterim ama olmuyo işte.ben de ısrarla soruyorum.senin bebiş kız erkek? ben yeni üye oldum ondan bilmiyorum.sevgiler..

-Sahara-
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 05.01.2007 18:59:19
özgültekinin yazdıklarını okuyunca aklıma geldi, ben pnömokok aşısını sorcam arkadaşlara.9 ocakta 2 ay bitecek bizim, sanırım bu ayda yapılıyor ilk doz.biz henüz doktorumuza sormadık. yaptırmalımıyız, hangi hastalıkları kapsıyor,ücreti ne kadar merak ediyorum.bilgisi olanlardan cevap bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

m_a_v_i
  • Tüm gönderiler : 26
  • Bölge: İzmir
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 05.01.2007 21:33:36
Ben Ayda hanımın yanısıra Ege'de sağlıklı çocuk polikliniğine de devam ediyorum. İkisi de pnömokok aşısını önerdi, yaptırmamızın iyi olacağını söylediler. 2 hafta önce yaptırdık ilk dozunu. Fiyatı 130 ytl. Bildiğim kadarıyla menenjit, zatürre ve orta kulak enfeksiyonlarına karşı etkili. 12. ay ve 14. ayda da birer doz yapılacak. Yani toplam 3 doz.

happygırl
  • Tüm gönderiler : 3852
  • Bölge: Türkiye'nin incisi İZMİR'den
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 05.01.2007 21:46:31
selam Roxi,

ben de bornova dayım....bornova da migros karşısında Hurşit Apa var.. bizim doktorumuz kendisi..ben açıkcası acil bir durumnda yakın olması açısından hurşit beyi tercih etmiştim,teşhislerinden memnunum...vizitesi en son 65 ytl idi.sanırım şimdi 70 ytl.... tavsiye ederim..

imomzi
  • Tüm gönderiler : 402
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 05.01.2007 22:29:35
merhaba,
bende karşıyakada oturuyorum,doğumu kent hastanesinde yapmıştım ve ordaki doktorumuza devam ediyorum.adı Buket Çalışkan ben çok memnunum,hem fazla ilaç taraftarı değil , telefonla sorulara cevap veriyor ve kendiside bir anne olduğu için daha yakın hissediyorum kendime,ayrıca tabi hastane olmasının avantajıda var testleri kolayca yaptırabiliyoruz.ben ücretli gidiyorum en son 70 ytl. veriyorduk şimdi değiştimi bilmiyorum epey oldu gitmeyeli.

roxanne
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 06.01.2007 00:12:27
happygirl bornova merkezdeki migros mu?

pnömokok aşısına 2. ayda mı başlanmalı? bizim 3 doldu ya sorun olmaz değil mi? bir de nerede yaptıracağız? eczanede vardır değil mi?

adegu haklısın aslında, bi yerde kıymetini de bilmek gerek ama dediğim gibi annem benden daha telaşlı ve evhamlı olunca sürekli hastaneye  taşınıyoruz, bir de kuşak çatışmasını sonuna kadar yaşıyoruz, ben a diyosam o b diyo.. ama tabii ki allah başımızdan eksik etmesin, ilk zamanlarda çok yardımcı oldu...

sentez47 çok yakınmışız senle, biz hemen balındayız manavkuyunun, hani alfemo falan var oranın karşısı...

destan doktorların belli bi yolu yok demek ki izlediği, yani o anda ne düşünüyorlarsa onu söylüyorlar, ilacı bi veriyo bi vermiyo, ilginç yani...

ayşen&tarkan 28.06.03
ege tuna 03.10.06

happygırl
  • Tüm gönderiler : 3852
  • Bölge: Türkiye'nin incisi İZMİR'den
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 07.01.2007 09:52:07
hayır roxi, büyük migros hani pazara doğru gidilen yoldaki gözde ve halay parfümeri varya orada h urşit bey.... pnomokok aşısı için de geç kaldığını düşünmüyorum ama yine de eczaneden alıp vurdurmaktansa bir dr konrtolünde bu aşıyı yapsan daha iyi olur diye düşünüyorum... bu aşı benim bildiğim kadarı ile 4 kere vuruluyor biz 3 kez vurdurabilmiştik yani korunma oranımız %75 sevgilerimle...

-Sahara-
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 10.01.2007 14:31:32
roxi merhaba.dr.değiştirdiğinizi öğrendim, hangisine gidiyorsununz??

roxanne
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 10.01.2007 15:00:06
adegu slm, ayda hanıma gittik  dün biz de. :) çok memnun kaldık, doğru doktormuş hani o mu acaba dediğim.. :) önce başka bi bayan gördük odadan çıkan , hemşireymiş o meğerse :) valla istediğim gibi bi doktor buldum sanırım teşekkür ederim :) umarım böyle devam eder. yani en azından önceki doktorumuzdan kat kat daha iyi. ilgisi falan... benim neler yediğimi içtiğimi ilaçlarımı herşeyimi sordu. vitamin ve demire devam etmem gerekiyormuş, ben bırakmıştım onlara başla dedi. ve daha bi sürü şey... memnun kaldık yani :)

ayşen&tarkan 28.06.03
ege tuna 03.10.06

Ülker Sarikaya
  • Tüm gönderiler : 82
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 10.01.2007 16:03:40
merhabalar
benim oğlum 8 aylık doğumdan beri Murat Hızarcıoğluna götürüyorum çok şeker bir insan, her an ulaşabiliyorum ve aklıma gelen herşeyi soruyorum beslenmesi içinde ayrıca çok detaylı listeler hazırlayıp tarifler bile yazıyor muaynehanesi şirinyerde ücrette 90 ytl vede behçet uz'da acil kliniği şefi sağlıklı günler

tria
  • Tüm gönderiler : 2290
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 11.01.2007 19:08:14
biz de kent hastanesine mehmet nisanoğlu ya gidiyoruz. daha iyisini ben bulamadım açıkça. manisa dan izmir e gidiyoruz her kontrolde. ssk avantajından da yararlanıyoruz bu hastanede. zaten doğumum da orada olmuştu. acil uygulama gerektiğinden, fototerapi ve tahliller sürekli yapılırken manisa daki tek özel hastanede sarılığı sırasında delirdim resmen. bir daha da gereksiz arayışlara girmedim. mehmet bey,telefonla ulaşmak biraz zor olmakla birlikte gece gündüz hep yardımcı olmuştur. en önemlisi de bebeğime yaklaşımından çok memnunum. manisadaki başhekim bozuntusu çocuk doktoruna gitmeyişimin en önemli sebebi bu. 

destan
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 15.01.2007 11:32:05
YEŞİLİM ŞEHİTLER BULVARINDA MI?
BEN GODE CENGİS PARK CİVARINDAYIM

DENİX
  • Tüm gönderiler : 636
Ynt: izmir'de çocuk doktoru?? - 31.01.2007 13:40:47
izmirli anneler

doğumum çok yakın karşıyakada oturuyorum ben de karşıyaka veya alsancak civarında ssk ile bağlantısı olan çocuk doktoru arıyorum