MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN

Sayfayı değiştir: 1234 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 4, mesajlar 1 to 40 of 146
Yazar Mesaj
BANU-ÇAĞAN
  • Tüm gönderiler : 1542
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: İstanbul/Kartal
MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 09.01.2007 09:06:19
Arkadaşlar merhaba
Çağan 18 aylık oldu ancak hala beni emiyor ve artık oyun haline getirdi ; süt de artık çok çok az zaten ...
gece uyanıp uyanıp emip geri uyuyor uykular bölük börçük kilo desen zaten hala 9 kilo ...
Doktorun görüşü de memeden ayırmak yönünde ama kesersem herşeyin aynı olacağından yani gece devamlı uyanacağından yine iştahının çok süper olmayacağından korkuyorum böylece boşuna kesmiş olacağım ve pişman olacağım...
Tecrübeli annelerden yardım bekliyorum sütten kesince herşey düzeliyor mu ? özellikle gece kesintisiz uyuyabiliyorlar mı ? iştahları artıyor mu?
Bir de kesme konusunda değişik etkili yöntemleri olanlar paylaşırsa sevinirim...
Benimki tam bir memekolik gece meme ağzında olmadığını farkedince basıyo yaygarayı
Vallahi şu an GÖĞÜSLERİM YARA İÇİNDE...
AĞZİ BİR MEMEDE ELİ DE DİĞER MEMEDE ÇEKİŞTİRMEKLE MEŞKUL
Böyle olup da memeyi bıraktıranlar ne olur yazsın
hiç bırakmayacakmış gibi geliyor
SEVGİLER

sahnur**
  • Tüm gönderiler : 3087
  • Bölge: ankara
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 09.01.2007 09:38:34
sevgili banu
aynı dert bizde de vardı benim oğlum şu an 21 aylık oldu biz 1,5 ay önce kestik memeden o kadar memeye düşkündü ki ben işten döndüğüm zaman yüzüme bile bakmadan direk memeye yapışır nerdeyse saatlerce emerdi süt dersejn hiç içmezdi yemekler de ehh işte gece uykularımız ise yarım saatte bir kalkıp memede tekrar uykuya dalardık memesiz akşam yatıramazdık bile uykuya gecemezdi çeşitli yöntemler denedim memeye limon sürmekten karabiber dökmeye rezene yağından kekik yağına kadar bizde en etkili yöntem göz kalemi oldu göz kalemi ile boyadım memeyi oğlum kaka olmuş diyerek zaten görüntüden kendisi de rahatsız olup emmedi ama 5 dk da bir sürekli kontrol etti her defasında kalemi yeniden sürdüm ama kararlı olacaksın arkadaşım eğer şüphelerin varsa kesme çünkü bebişler bizden daha çabuk bırakıyorlar ben memeden kestikten sonra kendim ruhsal olarak daha kötü olmuştum ilk 2-3 gün biraz problem oldu meme için kıyametleri kopardı ama vermedim gizli gizli ağlayarak 
gece uykularımız düzene girdi sayılır eskiden yarım saatte bir kalkardık şimdi 1-2 defa kalkıyoruz sütü biberondan hemde güzel içiyor artık eskiden mümkün değil biberon kullanmazdı yemesi de biraz daha iyi kolay gelsin arkadaşım benim tavsiyelerim bu kadar haa bir de senin göğsünde şişmeler olacak biriken sütten solayı onları da akşamları tülbent gibi bişeyle sıkı sıkı sararsan rahat edersin değilse bayaa bir ağrı yapıyor
KAAN 07.04.2005
cahilin yanında kitap gibi sessiz ol "Mevlana"

BANU-ÇAĞAN
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 09.01.2007 11:52:19
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞIM
PEKİ GECE UYNADIĞINDA MEME OLMAYINCA ÇOK AĞLAMIYORMUYDU O ZAMAN NE YAPIYORDUN TEKRAR NASIL UYKUYA DALABİLİYOR MEME OLMADAN?

Elizabeth II
  • Tüm gönderiler : 5208
  • Bölge: ingiltere
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 09.01.2007 14:21:16
merhaba banu
bende oglumu uc yasina kadar emdirdim benimkide emzik gibi sabah kadr emiyordu suten kesmesi cok zor olmadi uc gun uykusuz kaldim bende oje surmustum baya isime yaradi uykusu cabuk duzene girdi yemesi biraz sor oldu yemiyordu

Bir mum, diger bir mumu yakarken isigindan hicbir sey kaybetmez

bilgena
  • Tüm gönderiler : 708
  • Bölge: Rize
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 09.01.2007 15:21:17
selam banu
sana daha önce de beril i nasıl sütten kestiğimi anlatmıştım. ama anlaşılan çok zor durumdasın. ben de 14 aylıkken kestim. beril gece boyu emmek istiyor mememde uyuyordu. meme vermeyince öyle bir ağlıyordu ki zannedersin ki bir yerini kesiyorlar. dayanamayıp veriyordum tabi. sonra kesin bir karar aldım memeyi artık bıraktıracağım diye. ve mememe tuz ve şekeri biraz suyla karıştırıp sürdüm. o kadar iğrendi ki bir daha emmek dahi istemedi. bir iki gece uykuya dalmakta çok zorluk çekti. sürekli çarşafta salladık. sonra uykudan önce biberonla süt verdim onu da baştan reddetti. ama sonra kabul etti. böylece emme isteğini de tatmin edebildi. uykuya dalması kolaylaştı. gece uyandığında su verdim, bazen yine çarşafta salladık. sabaha karşı bir kez daha süt verdim (bir ay kadar sonra bu öğünü de kaldırdık) kısacası bir ay kadar bayağı zorlandım. ama şimdi çok memnunum memeyi o aylarda bıraktırdığıma. gece uykularına gelince düzeldi diyebilirim. bazen bir bazen iki kez uyanıyor.
önemli olan senin kararın onlar inan bizden daha kolay kabulleniyor.
kolay gelsin...
sevgiler...

antuna
  • Tüm gönderiler : 591
  • Bölge: Isvicre/Luzern/Ist.
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 09.01.2007 17:33:42
benim oglumda artik neredeyse 19 ayliki ve hala emiyor. hemde nasil
emmek istediginde anne heeemeeennnn diyo
ama ben sanirim daha yaza kadar devam edicem  eger kendi birakmak istemezse.
cünkü burada benim oglumu birakacagimyer yok ancak yaza tr ye gittigimizde bir umut, annemlere birakabilirim.kis boyunca evde daha cok vakit geciriyoruz ve evin icinde sadece ikimiz iken ben onu baska seylere yönlendirememek ten korkuyorum yani baalayip yarida kalmak beni korkutuyo ama yazin denize gidelim oynayalim derken bahcede kalabalik birsürü cocuk var.sanirim daha rahat olacak. ama yinede cok kolay olcagini sanmiyorum. bu konuda herkese kolay gelsin.
Ne Mutluki Bana TüRK Yaratildim,Gönlümün Gururudur Bu.Ne Esir Oldum Nede Satildim,TüRKLüGüMüN Suurudur Bu.

sahnur**
  • Tüm gönderiler : 3087
  • Bölge: ankara
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 09.01.2007 23:48:35
sevgili banu ilk 2-3 gece zorluk çektik biz onda da babası kucağında sallayarak ya da ben yanında pış pış yaparak yattık biberonu hiç istemedi şimdilerde sabah kalkınca ve gece yatmadan önce veriyorum biberonu çok seviyor ama memeden önce ağzına almıyordu babaya bizde bayaa iş düştü antuna biz tr dyiz ama ankarada benim bebeğimi bırakabileceğim kimse yok o yüzden baba ile beraber hallettik bu zorlu görevi bende ilk başta 1-2 gün şehir dışına seyahate giderim o zaman bakıcıda kalır unutur diyordum (emzirdiğim için iş seyahatlerine gidemiyordum) ama dr lar o zaman bebekte terkedilmişlik hissi olur hem memeden hemde sizden ayrı kalması onu yıpratır dedikleri için cuma gün kestim memeden ve haftasonu beraber geçirdik ama hiç meme vermedim dediğim gibi kararlı olmak gerekiyor
KAAN 07.04.2005
cahilin yanında kitap gibi sessiz ol "Mevlana"

aysenol2
  • Tüm gönderiler : 849
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 13.01.2007 00:36:00
benımkıde hala emıyor bende bu ısı yaza bıraktım bır arkadasımdan duydum sıyah bant yapıstırmıs gogsune cocugu sordugunda her seferınde uf oldu dıyormus annesı bebek annenın durumundan dolayı bırakmıs allah hepımızın yardımcısı olsun
baska yontem bılen varsa yazsın

537ERENEGE
  • Tüm gönderiler : 1
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 15.01.2007 14:55:07
MERHABA BANU,
BEN OĞLUM 18 AYLIKKEN MEMEDEN KESTİM.DOKTORUMUN TAVSİYELERİNİ AYNEN YAZIYORUM.YAZ GELMEDEN KESMEN LAZIM,GECE UYANDIĞINDA SÜT VB. İÇİRMEMEN LAZIM DİŞ SAĞLIĞI İÇİN VE BİR DE MEME İÇİN PİS GİBİ SÖZLER SÖYLEMEMEN LAZIM.ŞİMDİ NASIL BIRAKTIĞIMIZA GELELİM.SELOBANT YAPIŞTIRDIM UÇLARINA YANİ ŞEFFAFLARDAN BİTTİ DEDİM.HER İSTEDİĞİNDE AÇIP GÖSTERİP BİTTİ DEDİM.2 GECE AĞLADI AMA ALIŞTI.İŞTAHI DA ALIŞTI.BİR DE SU İÇMEYE DE ALIŞMALI TABİİ.ÖNCE SENİN KARARLI OLMAN GEREKİYOR ÇÜNKÜ BİRKAÇ GECE UYKUSUZ KALABİLİRSİN SONRA BU YENİ DURUMUNA DA ALIŞACAK NASIL OLSA.

imomzi
  • Tüm gönderiler : 402
  • Bölge: izmir
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 17.01.2007 16:46:02
merhaba banu,
bende kızımı 23 ay emzirdim ve memeye ve bana öyle bağlıydıki en büyük korkumdu onu memeden kesmek.ama malesef sana kestim ve herşey bir anda süper oldu diyemeyeceğim.çünkü ilk olarak ben aniden bıraktırdım,çünkü hem bu olayı uzun vadeye yayıcak sabrım yoktu hemde başıma geleceklerden habersizdim.evet gerçekten çok zor 2 günün ardından tamamen emmekten umudunu kesti bu arada 1 hafta boyuınca o ağladıkça bende ağladım,bu anne içinde çok zor bir durum.ayrıca sütümüz de hiç öyle zannettiğiniz gibi az değil zira sanırım senin bebişinde şu an sadece anne sütüyle besleniyor,benimkide öyleydi son derece iştahsızdı,ve günde neredeyse 1 lt. sütü sağdığım halde bitmiyordu memeden kesme döneminde.sonuç olarak söyleyeceğim bu olay sonrasında kızım çok huysuz ve bana dahada yapışık hale geldi,geceleri ağlayarak uyanmalr vs. bir sürü problem yaşadım.yani kısaca şimdiki aklım olsa yavaş giderdim.

BİBERONLA YADA EMEREK UYUMAK;
BEBEK BU ŞEKİLDE UYUYTULDUĞUNDA ,EMEREK UYUMA ORTAKLIĞINI ÖĞRENECEKTİR,VE BAŞKA TÜRLÜ UYUYAMAYACAKTIR.BÜYÜK BEBEKLERDEKİ UYKUYA DALMA SORUNLARININ PEK ÇOĞUNUN SEBEBİ BU BİRLİKTELİKTİR.
BU SEBEPLE BEBEĞİNİZİN SİZİN YARDIMINIZ OLMAKSIZIN UYUYABİLMESİNİ SAĞLAMAK İÇİN ZAMAN ZAMAN BEBEĞİNİZİN UYKUSU GELENE KADAR AMA TAMAMEN UYUYANA KADAR DEĞİL EMMESİNE İZİN VERMELİSİNİZ.YAPABİLDİĞİNİZ KADAR SIK BİBERONU YADA MEMEYİ AĞZINDAN ÇEKEREKUYKUYA DALMA SÜRECİNİ AĞZINDA BİR ŞEY OLMADAN TAMAMLAMASINA İZİN VERİN.
BUNU YAPTIĞINIZDA BÜYÜK OLASILIKLA BEBEK BUNU REDDEDİCEKTİR VE MEME ,BİBERON,YADA EMZİĞİNİ GERİ İSTEYECEKTİR.BUNLARI GERİ VERMENİZ TAMAMIYLA NORMALDİR,BİR KAÇ DAKİKA SONRAS YENİDEN DENEYİN.TEKRAR, TEKRAR,TEKRAR.BUNU YETERİ KADAR SIK YAPARSANIZ SONUNDA EMMEDEN UYKUYA DALMAYI ÖĞRENECEKTİR.(ERTESİ GECE TEKRAR…VE SONRAKİNDE VEDE ONDAN SONRA TAKİ UYUMAK İÇİN EMMEYE İHTİYAÇ DUYMAYANA KADAR.)

kanom
  • Tüm gönderiler : 1000
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 17.01.2007 21:26:30
merhaba  arkadaşlar  benimde  oglum  18  aylık bendenasıl  bırakacagımı düşünüyorum  memeye  çok  düşkün  gece yarım satte  bir kalkıyor emmeden uyumuyor  hele  gece  uykusuna asla  emmeden  dalamıyor doktorum yaza  girmeden bırak  dedi  ananeye  babanneye  bırak  bir  kaç  gün  görmessin seni dedi  siyah  kalem  falan sür dedi ben anneme  göndermeyi düşünüyorum  bırakmaya  kararverince cünkü  evde  olurursa  dayanamam aglamsına  tekrar  başa döneriz allah hepimizin yardımcısı olsun  arkadaşlarr

aurynn
  • Tüm gönderiler : 497
  • Bölge: BURSA
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 18.01.2007 13:46:16
Memeden kesen kısmına sanırım artık bende girdim.Arda kanom un oğlu gibiydi son zamanlarda sürekli emme derdinde gece emmeden uyumaz uyanıp meme ağzında tekrar uykuya dalar hem ben hem o yıpranıyoduk annem 2-3 gün götüreyim kesersin memeden dedi ama ben kıyamadım hem annesiz hem meme olmadan yıpranır diye kendim denemeye karar verdim göğüs uçlarına yuvarlak yarabantlarından yapıştırdım uff oldu oğlum dedim 2 gecedir 1 er kez uyandı dün gece ağlamdı meme dedi açtım uff olmuş annem dedim kapa dedi bişiler yedi döne döne uyudu çok düşkündü memeye çok ağlayacağını düşünmüştüm ama beni şaşırttı açıkçası ben ondan çok ağlıyorum
Yeni olduğu için sanıyorum gündüz uykuları biraz saptı huzursuz biraz inşallah zamanla düzelir

BANU-ÇAĞAN
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 18.01.2007 14:03:00
ARKADAŞLAR YAZAN BÜTÜN ARKADAŞLARA SONSUZ TEŞEKKÜRLER
SANIRIM YAZ GELMEDEN BAHARDA BU İŞİ HALLETMEMİZ GEREKİYOR
İMO MAŞALLAH BİN KERE 1 LT SÜT NERDEEE?
LOHUSAYKEN BİL EO KADAR SÜTÜM YOKTU BENİM BOŞA EMİYOR BENİMKİSİ ....
EMEREK UYKUYA DALMA KONUSUNDAKİ YAZINA BAYILDIM ÇOK İYİ FİKİR BENCE YAVAŞ YAVAŞ KOPARMAK
ANNENİN EVDEN GİTMESİNİ DE DOĞRU BULMUYORUM DEDİĞİNİZ GİBİ OKUMUŞTUM DA BUNUNLA İLGİLİ BİR YAZI
KENDİNİ ÇOK KÖTÜ HİSSEDERMİŞ HEM ANNE YOK HEM MEME YOK...

SEVGİLERR

as.min.yes
  • Tüm gönderiler : 601
  • Bölge: http://aframihrab.blogspot.com
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 19.01.2007 01:47:41

ben kızımı 18 ay emzirdim ik 2 gün zor oldu ilk günler acıo kızım eşhh olmuş dedim zaten duyarlı kızım acıyo diye emmedii süt birikmeye başlaynca istediği zaman ağrım geçsin diye emzirdim.. bi hemşire arkadaşımn tavsiyesiyle göğsümü sıkıca tülbente sardım bu sütü geri çekilmesni sağlıyormuşş her çocuğun bırakma tepkisi farklı ama sabırlı olmak gerkiyor.
emzirme sayisini azaltarak baslayabilirsin once gunduzleri en sonda geceleri mesela azaltarak gunduzu birak ve en sonda gece azaltmaya basla ve bitir gorundugu kadar zor degil gündüzleri azar azar süt vererek süte alışmasını sağlayabilirsin..

şimd,den kolay gelsin canım

bitanesim
  • Tüm gönderiler : 8795
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 19.01.2007 11:04:33
ben de oğlumu 27-28 aylığa kadar emzirdim...
aslında bana kalsa daha da emzirirdim şöle 3 yaşına kadar
ama sağdan soldan verilen tepkilerden utandığımdan artık kestim:)
ben de onu emzirirken aramızda inanılmaz kuvvetli bir bağ olduğunu düşünenlerdendim çünkü:)
nasıl kestiğime gelince ; kıpkırmızı bir ruj sürmüştüm..."annecim nolur artık emme bak kanıyo" demiştim ve her sorduğunda hazırlıklıydım..."aç"dediğinde kırmızı ruj sürülmüş göğsümü açıyordum...kuzum yüzünü buruşturarak çok üzülüyordu "tamam kapat annecim" diyordu..
bir- iki denemeden sonra unuttu gerçekten.....
ben de çok üzüldüm ama artık bırakmalıydı yani:)
bence de kararlı olmak lazım yoksa yavrularımızdan çok biz ruhsal üzüntüye kapılıyoruz...
Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamını taşısaydı ve sen bana, seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın, inanki bir tanem her gün yağmur yağardı EFE OĞLUM BENİM DÜNYAMMMM:-))

gözde1
  • Tüm gönderiler : 3
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 29.01.2007 15:51:53
sevgılı banu
benım oglumda 22 aylık ve o da meme bagımlısı gecen hafta bende bıraktırmak ıstedım .Persembe gunuydu koyu grı far surdum ıstedıgınde actıgımızda bak uf olmus kara dedım .Sonra oyle gorunce dayanamadı kapat dedı.2 gun boyunca her ıstedıgınde tamam ama uf olmustu karaydı ıstıyomusun dedıgımde kapat deyıp gerı cektı kendını.Ama en buyuk hatam sutumu kesmek ıcın ılac kullanmıyo olmamdı.Cunku 3.gun sutlerden goguslerım gerıldı pompayla da bosaltamadıgımdan mecburen emzırtmek zorunda kaldım.Ogun dr.ıle gorustum.

Bana DOSTİNEKS 8lik versı ve 15 cm.lik elastık bandaj almamı soyledı.Hapı 4 gun ara ıle haftada 2 kez yanı 4 hafat sure ıle ıcecekmısım.Ve ılk 4 gun de bandaj ıle goguslerımı ıyıce sarmalıymısım kı kanalları baskılayabıleyım.
Bana en ıyı yontem bu gıbı geldı.Ve en kısa zamanda deneyecegım.Ama benden sana tavsıye en kısa zamanda bebegını uyutmatya basladıgında bıberondan sut ıcmeye alıstırmalısın.Ben buna basladım ve gayet basarılı.Sutu ıcmeden uyumayı red edıyor artık.
Sut olarak da NESTLE COCUK mavı kutuyu onerırım .Ona bayılıyor.
KOLAY GELSIN...

kanom
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 27.02.2007 21:52:12
benoglumu  halen ayıramadım.o kadar  düşkünkü geceher  saatkalkıyo emmeden uyumuyor.gecen öylesine  kırmızı ruj sürdümbakalım  napıcak diye ufoldufalan  dedim  kaan  rujuda  memeyide  emdi.ben  martın  sonu gibi  bırakıcam  kesin  allah yardımcım olsun zaten 20 aylık olucak ozamana  kadarama cok üzülüyorum  hem ayırmayı istiyorum deliksiz  uyku istiyorum  hemde  üzülüyorum sanki oglum  uzaklaşcak gibi  benden  piskolojim  bozulacak gibi

minik kızım
  • Tüm gönderiler : 924
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 27.02.2007 22:01:34
birazcık sabret canım ya 2 yaşına kadar.ne mutlu ki sütün var hala keşke beimde o kadar gelseydide 2 yaşına kadar emzirebilseydim.biraz büyüdükten sonra üzülürsün keşke emzirseydim dersin.uykusuzluk zaten hamileliğin son aylarında başlıyor ve sürekli devam ediyor çocuk olduktan sonra büyür sorunlar büyür uyuyamazsın okula gider biraz üzgün görürsün anlatmaz yine uyuyamazsın evlenir ve anneyiz işte yine uyuyamazsın.emzirmekle uykusuz kalmışsın ileride iyikide kalmışım diyeceksin.biliyorum çok zor insan sersem gibi oluyor bende tek başıma mahvoluyordum.allah kolaylık versin.

CANIMINİÇİ BENİM MİNİK PRENSESİM CİVCİVİM ADA'm

kanom
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 28.02.2007 22:19:33

Orjinalden alıntı: minik kızım

birazcık sabret canım ya 2 yaşına kadar.ne mutlu ki sütün var hala keşke beimde o kadar gelseydide 2 yaşına kadar emzirebilseydim.biraz büyüdükten sonra üzülürsün keşke emzirseydim dersin.uykusuzluk zaten hamileliğin son aylarında başlıyor ve sürekli devam ediyor çocuk olduktan sonra büyür sorunlar büyür uyuyamazsın okula gider biraz üzgün görürsün anlatmaz yine uyuyamazsın evlenir ve anneyiz işte yine uyuyamazsın.emzirmekle uykusuz kalmışsın ileride iyikide kalmışım diyeceksin.biliyorum çok zor insan sersem gibi oluyor bende tek başıma mahvoluyordum.allah kolaylık versin.
ARKADAŞIM COK  HAKLISIN COK GÜZEL YORUM YAPMIŞSIN.DOGRU  KÜÇÜK  COCUK  KÜÇÜK  DERT BÜYÜK ÇOCUK  BÜYÜK DERT

tulinsozeri
  • Tüm gönderiler : 978
  • Bölge: İstanbul
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 03.03.2007 09:30:01
Mmeden kestikten sonraki kaç gün içinde göğüslerdeki ağrı bitiyor arkadaşlar?

annekaptan
  • Tüm gönderiler : 9
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 09.03.2007 14:57:42
merhaba arkadaşlar.bende oğlum efeyi 22 ay emzirdim.evet aynen anlatılanlar gibiydi bir meme ağızda diğeriylede oynuyordu.artık zevkle emzirmiyordum açıkçası.sonradeğişik yöntemler denedim.en son karabiber sürdüm.dedim ki ağlamaktan birşey olmaz yeterki bu acılığı alsın sonra nitekim dudağını deydirdi anne acı acı dedi ve tekrar denemeye cesareti kalmadı.şu an 28 aylık oldu ve arada bir açıyor annede süt bitti diyor.ama yanımda yatırdığım zaman el yine meme de.sütü bıraktıktan sonra yemek düzene girdi.süte güvendikleri için birşey yemiyorlar.bu arada göğsümde ağrı falanda olmadı.herkese kolay gelsin. 

arsi
  • Tüm gönderiler : 498
  • Bölge: FOREVER LOST
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 18.03.2007 21:52:52
oglum deniz tam 18 aylık ve 11 kilo ama ben daha emzirmeyi düsünüyorum. en azından 2 yasına kadar emsin. zaten doktoruda öyle söylüyor. biberon ve emzik hic almadı. gündüz cok az alıyor sabah uyandıgında biraz, ve öglen uykusundan hemen sonrada biraz alıyor.ama maalesef dogdugundan beri geceleri memede uyuyor. bardakta süt icmeyi aylardır ugrasıyorum daha bu ay öğrendi yarim kilo icmesi gerekiyor ama tabiki ondan az iciyor :(

DOKTORUMUZUN TAVSİYELERİNİ AYNEN AKTARIYORUM;
Özellikle erkek cocukları memeden zorla kesmemek gerekiyor, ne kadar cok anne sütü alırlarsa o kadar iyi ,onların ilerde olabilecek bazı hastalıklara  (kalp krizi, depresyon, şişmanlık, tansiyon vb.) yakalanma riskini azaltıyor.

bütün bebeklerin  daha sakin ve kendine güvenli bebekler olmaları anne sütünde gizli:))

memeden keserken ruh sağlığını bozacak sekilde memeyi öcü gibi göstermemek gerekiyor.

En iyi yöntem kademe kademe ma tabi cok sabır istiyor;önce yemek sonra meme diyerek onun gündüz memesini azaltmak, süte alısmasını saglamak.
daha sonra sadece geceleri emmeye baslayıncada önce onu uyku saatini belirlemek, mesela 9 gibi uyuyorsa 8 bucukta filan yemekten hemen sonra eline sütü vermek onunla oynarken sütü icmesini saglamak...

herkese sabır ve kolaylıklar diliyorum

Arcais
  • Tüm gönderiler : 1607
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 18.03.2007 22:13:50

Orjinalden alıntı: arsi

En iyi yöntem kademe kademe ma tabi cok sabır istiyor;önce yemek sonra meme diyerek onun gündüz memesini azaltmak, süte alısmasını saglamak.
daha sonra sadece geceleri emmeye baslayıncada önce onu uyku saatini belirlemek, mesela 9 gibi uyuyorsa 8 bucukta filan yemekten hemen sonra eline sütü vermek onunla oynarken sütü icmesini saglamak...

Doktorunun agzina saglik:)  Oglum 18 aylik ve aynen onerdigi gibi yaptim ve yapmaya devam ediyorum. Gece memesinden kestigimden beri uykulari daha duzene girdi, inek sutunu gunde 50 ml iciremezken simdi seve seve 200 ml'ye yakin iciyor. Simdi sadece gunduzleri ogle uykusuna ya da gece uykusuna gecmeden once veriyorum, o kadar...

Koca cocugun kalabalik ortamlarda 'memmmeee' diye bagirmasi beni cok rahatsiz ediyordu acikcasi.  

arsi
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 19.03.2007 11:17:04

Orjinalden alıntı: arcais

Doktorunun agzina saglik:)  Oglum 18 aylik ve aynen onerdigi gibi yaptim ve yapmaya devam ediyorum. Gece memesinden kestigimden beri uykulari daha duzene girdi, inek sutunu gunde 50 ml iciremezken simdi seve seve 200 ml'ye yakin iciyor. Simdi sadece gunduzleri ogle uykusuna ya da gece uykusuna gecmeden once veriyorum, o kadar...

Koca cocugun kalabalik ortamlarda 'memmmeee' diye bagirmasi beni cok rahatsiz ediyordu acikcasi.  

evet Deniz de artık memmme diye tuturmuyor ne zaman anne sütü alacagını biliyor. simdi gece memede uyumasınıda bir kesebilsem cok rahatlayacagız. bir annemiz onun icin cok güzel bir taktik anlatmıs onu uygulamaya basladım dünden beri, uykuya dalmaya yakın memeyi agzından cekiyorum tabi bir süre sonra tekrar istiyor. ama bu yöntemi uyguladıkca istegini azaltacagına  inanıyorum. umarım sonuc istedigim gibi olur ve size basardıgımı yazarım.

BANU-ÇAĞAN
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 19.03.2007 17:33:12
KONUYU AÇAN KİŞİ OLARAK ÇALIŞMALARIM HALEN DEVAM EDİYOR ARKADAŞLAR VE ÇAĞAN DA HALEN EMİYOR ...

AMA ESKİYE ORANLA BAYAĞI AZALTTIK GÜNDÜZ EN AZINDAN ARSİ SENİN DEDİĞİN GİBİ EN İYİSİ
UYUMAYA YAKIN ÇEKİYORUM AĞLAYINCA SALLIYORUM BAZEN UYUTMAYI BAŞARIYORUM MEME AĞZINDA OLMADAN AKSİ HALDE HİÇ VERMEZSEM ÇOK AĞLIYOR...
SEVGİLER

arsi
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 20.03.2007 09:56:10

Orjinalden alıntı: BANU-ÇAĞAN

KONUYU AÇAN KİŞİ OLARAK ÇALIŞMALARIM HALEN DEVAM EDİYOR ARKADAŞLAR VE ÇAĞAN DA HALEN EMİYOR ...

AMA ESKİYE ORANLA BAYAĞI AZALTTIK GÜNDÜZ EN AZINDAN ARSİ SENİN DEDİĞİN GİBİ EN İYİSİ
UYUMAYA YAKIN ÇEKİYORUM AĞLAYINCA SALLIYORUM BAZEN UYUTMAYI BAŞARIYORUM MEME AĞZINDA OLMADAN AKSİ HALDE HİÇ VERMEZSEM ÇOK AĞLIYOR...
SEVGİLER

hepimize kolay gelsin, bende hala sabırla bu yöntemi yürütüyorum.

_gülşah39_
  • Tüm gönderiler : 1114
  • Bölge: kırklareli-gvs39
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 20.03.2007 18:31:26
arkadaşlar bende gündüz meme vermeyi kestim. çünkü benim oğlumda demir eksikliği var beslenmeye bağlı emdiği için hiç yemiyordu... meme vermeyice çok güzel yiyor ve pütürlü gıdalarıda kusmuyor. eskiden hep böyleydi... bende yara bandı yapıştırıyorum. artık gecede kesicem çünkü bütün gece uykusuz çok zor oluyor... eminim yemeye başladığına göre uykusuda düzene girer.. bende çocuktan ayrı kalmaya karşıyım... zaten kalamamda... allah ayırmasın...
herkese allah kolaylık versin....

BANU-ÇAĞAN
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 21.03.2007 11:34:31
İŞTEN GELİNCE NASIL YALVARAN GÖZLERLE ÜZERİME ÇIKTIĞINI ANNİİ ANNİ İİ DİYE GÖRSENİZ
KIYAMIYORUM HİÇ YAVRUMA ÜZERİMİ ÇIKARMAMA BİLE SABIR GÖSTEREMİYOR
TÜM ÖĞÜNLERİ KESSEM BİLE ŞU İŞTEN GELDİĞİM ANDAKİNİ KESEMEYECEĞİM HERALDE...

hilalde
  • Tüm gönderiler : 149
  • Bölge: Istanbul
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 22.03.2007 10:13:35
Merhaba Banu,

ben oğlumu "sadece" 11,5 ay emzirebildim. Benim de sütüm bitmişti ve Batuhan mememi emzik niyetine kullanıyordu. Sadece emerek uyuyordu. Bir de dişleri çıkmıstı, süt gelmeyince bir ısırıyordu, o an sanki gökteki tüm yıldızları gözümün önünde görüyordum. Hani daha çok emzirmeyi gerekten çok istedim. Bir de ben Batuhana baştan beri mama takviyesi yapmak zorunda kalmıştım. Batuhan 4 aydan sonra emzik ile tanıştı. Memeyi bırakmamızda şöyle oldu: bir gece, önce biberonla az mama verdim sonra emziği verdim. Tabiiki Batuhan meme diye ağlıyordu ama ben emzikte ısrar ettim. Normal uyku saatinden yaklaşık iki saat sonra bitkin düştü ve uyudu. Bunu sanırım üç gece tekrarkadık, sonunda memeyi gece uyumadan önce aramadı. Gece uyandığında da biberonuna su koydum verdim. Bir hafta sonra memeyi tekrar verdim, almadı bile. Memeyle ne yapacağını bu kadar çabuk unutmasına çok şaşırdım, birazda üzüldüm, çünkü emzirmek bence çok keyifli bir olay. Mamayı dişlerine zararlı oldğu için gece vermedim. Bir kaç gece beni arasa da alıştı. Şimdi o konuda artık sorun yaşamıyoruz, gerçi nerdeyse 17 aylık olacak artık...!
Sana kolay gelsin, inşallah sende benim kadar kolay bıraktırırsın.

BANU-ÇAĞAN
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 22.03.2007 10:24:10
sağol hilalcim ayrıca da hiç üzülme 11 ay çok uygun bir zaman bence inan bana 1 yaşını geçseydi o kadar kolay bıraktıramazdın evet Allah herkese o duyguyu tattırsın dünyadaki belki de en güzel şey ama büyüdükçe çok zorlaşıyor canım ...

sevil_cull
  • Tüm gönderiler : 13583
  • Bölge: izmir -- marmaris
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 31.03.2007 10:34:30
Günaydın. memeden kesmeye çalışıyorsunuz sanırım ben henüz 1,5 ay oldu ayıralı emzirmeden çalışıyorum ve oğlum 22 aylık oldu. artık kesmem gerektiğini düşündüm. kesen annelerin neler yaptığını öğrendim. bende iş yerinde siyah keçeli kalemle boyadım. evde akşam ee ee olmuş annecim bu emilmez pis pis bu dedik. bi kaç sokuldu ama sonra sırıtarak kaçtı. gece emme demeye başladı ne olursa olsun emmek istiyordu. bende pekmezin içine tuz koydum sürdüm. gece karanlıkta bi defa aldı iğrennç bu defa sil sil dedi sildim o görmeden yeniden sürdüm baktı çıkmıyo. biraz mızmızlandı sonra yastığı aldı anne nenni nenni dedi ayağımda salladım. bir defa sabaha karşı dayanamadım kaçak emzirdim. sonra bi daha vermedim. 1 ay sürdü gece uykusuzluklarımız. ama artık ikna oldu 1,5 ay oluyor nerdeyse ama akşam anne emme emme diyo. sanırım aklından çıkması çok zor. bide çok düşkündü.
diğer arkadaşlar bazısı saç yapıştırmış. bazısı elbise fırçası koymuş, biride bantlamış. ee siz artık hangisini uygularsanız benim ayırmam böyle olmuştu. öptüm hepinizi. ayırırken vicdan azabı duyuyo insan bide.

Filiz&sena
  • Tüm gönderiler : 3318
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 31.03.2007 11:06:01
merhabalar.benim kızım 22 aylık.6 gündür memeden kestim.benim kızımda çok düşkün.sabaha kadar emiyordu.uyku yoktu.bende memenin üzerine pamukla bant yapıştırdım.uff pis filan dedim.ilk önce ağladı bana küstü.ama sonra yanıma geldi.geceleri halen uyumuyor.sabah kadar sallıyorum.normal sütte içmiyor.ama dün gece biraz uyudu diğer gecelere göre.ama unutması zor olurmuş.1 ayfilan meme diye söylermiş.bakalım artık.gerçekten zor bir şeymiş.içim parçalandı.kızım meme deyip ağlarken vermemek için kendimi zor tutuyorum.

_gülşah39_
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 31.03.2007 14:59:16
arkadaşlar benim oğlumda 17 aylık bende 6 gündür vermiyorum meme... ama çok zor oluyor... gündüz aramıyor ama gece uyanınca acayip bi feryat kopuyor. bi tek akşam biraz ağlamadı... oda ne süt içiyor ne ıhlamur... bi tek akşam su içti... bizde biraz uyuduk... bu ne zor işmiş.... bin pişman oldum... ilk gün siyah boyamıştım görünce bi daha istemedi ama dün yine istemeye başladı yine siyah boyadım ama versem emicek sanki... valla 6 gün oldu kendimde çok üzülüyorum ama çabuk unutucağa benzemiyor... yani arkadaşlar çok işimiz var... allah herkese kolaylık versin... yardımcımız olsun...

ozkar
  • Tüm gönderiler : 491
  • Bölge: izmit
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 01.04.2007 00:20:12
BEN DE 16. AYA KADAR EMZİRDİM KIZIMI.BIRAKTIRMAKTA ÇOK ZOR OLMADI.BENDE SİYAH BANT YAPIŞTIRDIM.KAKA OLMUŞ DEDİM.ZATEN GÖRÜNCE KORKTU O DA.3 GECE UYKUSUNDA İKEN EMZİRDİM UYKUDA FARKINDA DEĞİLDİ EMDİĞİNDEN ZATEN GÖGÜSLERİMDE ACIYORDU SÜT DOLUNCA.BÖYLE BÖYLE UNUTTU BENDE BIRAKMAZ DİYORDUM AMA KOLAY OLDU.
Eklenen resim(ler)

_gülşah39_
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 01.04.2007 11:41:35
memeden kesen annelere bi sorum olacak... meme emmeyi bıraktıktan sonra ne zaman göğüsler eski haline dönüyor... yani şişlik ne zaman iniyor... benim 7 gün oldu hala süt var ama şişlik az var... 

nurvel
  • Tüm gönderiler : 161
  • Bölge: Ankara
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 01.04.2007 13:00:10
benim oniki aylık bir oğlum var valla yazılanları okudum ne zor bıraktırmak çocuklardan çok anneler psikolojik olarak etkilenmiş bize daha çok var ama şimdiden tedirgin oldum ben dayanamaz emziririm herhalde.bıraktırdıktan sonra gece uykusu düzene giriyormu merak ettim ben ancak meme ile ağlamasını kesebiliyorum bide düzene girmez ağlarsa susturmak zor olur herhalde bütün annelere sabır ne diyeyim.

arsi
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 01.04.2007 16:35:13

oglum deniz tam 18 aylık ve 11 kilo ama ben daha emzirmeyi düsünüyorum. en azından 2 yasına kadar emsin. zaten doktoruda öyle söylüyor. biberon ve emzik hic almadı. gündüz cok az alıyor sabah uyandıgında biraz, ve öglen uykusundan hemen sonrada biraz alıyor.ama maalesef dogdugundan beri geceleri memede uyuyor. bardakta süt icmeyi aylardır ugrasıyorum daha bu ay öğrendi yarim kilo icmesi gerekiyor ama tabiki ondan az iciyor :(

DOKTORUMUZUN TAVSİYELERİNİ AYNEN AKTARIYORUM;
Özellikle erkek cocukları memeden zorla kesmemek gerekiyor, ne kadar cok anne sütü alırlarsa o kadar iyi ,onların ilerde olabilecek bazı hastalıklara  (kalp krizi, depresyon, şişmanlık, tansiyon vb.) yakalanma riskini azaltıyor.

bütün bebeklerin  daha sakin ve kendine güvenli bebekler olmaları anne sütünde gizli:))

memeden keserken ruh sağlığını bozacak sekilde memeyi öcü ve pis gibi göstermemek gerekiyor.

En iyi yöntem kademe kademe ama tabi cok sabır istiyor;önce yemek sonra meme diyerek onun gündüz memesini azaltmak, süte alısmasını saglamak.

herkese sabır ve kolaylıklar diliyorum

arkadaslar doktorumun tavsiyelerini uyguladım ve gündüz memesini tamamen kestim..önce yemek sonra meme dedim, bir süre sonra meme yerine süt vermeye basladım ve simdi hersey yiyor ve üstüne süt iciyor..
gece de tok karnına sadece uyumaya yakın meme alıyor ve ben uykuya dalmadan  memeden ayırıyorum.. agzında meme uykuya dalmıyor..önce biraz mızmızlandı ama galiba nazar degmesin onuda basardık bebegimle
simdi tok uyudugu icin eskisi kadar sıkda uyanmıyor.. sabah saat 5,5da bir kere uyanıyor.. ondada 3 gecedir su veriyorum..sabırlı olmak gerekiyor...
herkese kolay gelsin

NİHAN26
  • Tüm gönderiler : 63
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 01.04.2007 22:51:31
Benimde 12 aylık bir oğlum var.Ama ben bırakmayı düşünüyorum.Doktorumuz da 1 seneden sonra sütün amacını yitirdiğini söylüyor.Bende araştırdığım kadarıyla boyle.12 ay dolu dolu emzırdım.1 ay sonra bıraktıracam ınsallah.Pek kolay olmuyacak anladıgım kadarıyla.Yaza gırmeden bu ısı bıraktırmam lazım.Yazdıklarınızı okuduktan sonra korkmaya başladımMeme olmadan uyumuyor.12 aydır bı gun bıle anneme bırakamadım.Özel bi gece oluyor gidemiyoruz.Uyutmam lazım emzırerek.gece kalkarsa meme olmadan hayatta tekrar dalmayacagından bana cok bagımlı.
Hepınımize kolay gelsin

BANU-ÇAĞAN
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 02.04.2007 15:16:50
YAPRAK GELİŞMELERİNİZİ  TAKİP EDİYORUM YAZ YİNE...
BENİM BİR DE YATAKTAN AYIRMA DERDİM VAR BİZİMLE YATIYOR ...
GERÇİ MEMNUNUZ BU DURUMDAN AMA NEREYE KADAR?
ŞİMDİ YATAĞINI BİZİM YATAKLA AYNI SEVİYEYE GETİRİP YAKLAŞTIRACAĞIM Kİ KENDİ YATAĞINDA YATMAYA ÖYLE ÖYLE ALIŞSIN DİYE
BAKALIM NELER OLACAK
ÇÜNKÜ SENİN KOKUNU ALDIKÇA EMECEĞİ YOKSA DA KOKUNU DUYUP EMMEK İSTİYOR VE BUNUN İÇİN UYANIYORMUŞ...

arsi
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 02.04.2007 18:05:35
banu, kolay gelsin canım... bu sekilde memeden cok zor ayırabilirsin.. yataga mutlaka alıstırman gerek..bende kıyamıyordum ama simdi kendi yatagını arıyor artık..evet aynen kokumuzu duyuyorlar...sabır ve kolaylıklar dilerim.

Sayfayı değiştir: 1234 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 4, mesajlar 1 to 40 of 146