Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA?

Yazar Mesaj
gözdeata

• Tüm gönderiler : 2623
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 18.01.2007 21:14:55 ( #1 )
arkadaşlar merhaba..tanıyanlar bilir ama tanımayanlara kısaca anlatayım..
ileri derecede polikistik over liyim..kasım-aralık 2 kere klomen+çatlatma iğnesi oldum..ama malesef hamile kalamadım..bu ay ara verdim dinlendim..doktorum bu ay aşılama yapalım diyor..daha önce kendiliğinden hamile kalmıştım ilk denememde..ama malesef kaybettim..ondan beride yumurtlayamadım kendiliğimden zaten...neyse ben hep doğal yolla olsun istemiştim ama sanırım olmayacak..zaman kaybetmek istemiyorum artık..ama aşılamanında çok şansı olduğunu düşünmüyorum.hem o göbekten yapılan iğnelerden de korkuyorum..kafam karışık anlayacağınız..
size bi sormak istedim acaba aşılamayla hamile kalan varmı aranızda?
nagisch

• Tüm gönderiler : 8060
  • Bölge: eski bambıh daha eski pammuk
Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 19.01.2007 12:25:34 ( #2 )
gösdecim bidenem,

diğer sayfadaki yazınıda okudum.. çok üzüldüm... (sen annadın onu)
ilaca devam ediyormusun cnm?? bu arada sakın korkma cnm, bazı şeyleri elde etmek için bitakım şeyleri yapmak zorundayız.. güçlü ol ve o iğnelerden korkma.. bebeğini ne kadar istediğini biliyorum.. her zaman yanındayım...
bizim sayfada aşılama ile hamile kalan hamiş yok.. ama diğer sayfalardaki hamişleri bilemiyorum.. bide tecrübeli annelere sor istersen...

gözdeata

Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 19.01.2007 15:31:03 ( #3 )
evet nagiş çok üzüldüm ama şimdi daha iyiyim..doktor aşılama önermişti daha önce ben kabul etmemiştim..ama şimdi eşim ve annem yaptır diyor..çünkü böyle daha çok yıpranıyosun diyorlar..ne bilim kafam karışık benimde..bi umut belki biri vardır diye sormuştum moral olsun diye..senden başkasıda yazmadı zaten..aşılama olan yok aranızda heralde..ama fikir, destek verende yokben en iyisi kendi forumuma döneyim.. neyse canım arkadaşım çok teşekkür ederim sana..öpüyorum seni çokkkkkkk..
bu arada glukopage e devam ediyorum..hiç mide bulantısı falan yapmadı bende..heralde kilo veremicem ben bununla..zaten o işide bıraktım..bi bebek olsun sonra veririm kiloları napiim yoruldum artık...
senin doğumada az kalmış, ayy heyecan geliyodur yavaş yavaş...allahım sağlıkla doğum nasip etsin sana..kızında senin gibi güzel yüzlü, güzel yürekli olsun..allahım sana,kızına ve ailene uzun ömürler versin....
çoooook öptüm ve seni çoook seviyorum
++firefly++

• Tüm gönderiler : 821
Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 19.01.2007 16:28:18 ( #4 )
Gözdecim Allah biliyor bu sayfaya ve özeline mesajları yazıp yazıp geri sildim. Çünkü psikolojinin ağırlığını yaşadığım için çok iyi hissediyorum. Seni daha çok üzmemek ya da bunaltmamak için yazmadım.Ama madem ki sordun yanıtlayayım. Ben değil bu forumda, kendim dahil, çevremde de hiç ilk aşılamada hamile kalana rastlamadım. İlk aşılama genellikle negatif sonuç getiriyor arkadaşım. Benim 2.cisi de tutmadı fakat çevremde 2. veya 3. aşılamada tutturanlara rastladım. Hele 3. de tutturan çok duydum. Bu nedenle bence metanetli ol ve sakın ilkinde çok ümitlenme. Bunlar bir süreç.Bir tedavi süreci. Yaşanacak ve bitecek. Sen de ben de isteyen herkes de inşallah anne olacağız. Kısırlık tarihe karışıyor günümüzde. Ama en önemlisi ne biliyor musun? Allahın istemesi. Yani bol bol dua et, ama sakın üzülme veya beklentiye girme. Allah sabır, güç ve kolaylık versin hepimize.
m.selimim

• Tüm gönderiler : 3811
Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 19.01.2007 16:40:08 ( #5 )
  Allah yardımcınız olsun arkadaşlar. Rabbim çok bekletmesin. Sabrınızı, metanetinizi arttırsın.
Vermek istemeseydi istemeyi vermezdi.

yasemincanan

• Tüm gönderiler : 198
Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 19.01.2007 16:44:05 ( #6 )
slm canım bende  endometriosis vardı.ikinci aşılamada hamile kalmıştım. ama erken doğum yaptığım için bebeğimiz yaşamadı. 6 ay sonra doğal yoldan hamile kaldım. şu anda 20 haftalık hamileyim.
gözdeata

Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 19.01.2007 16:55:19 ( #7 )

Orjinalden alıntı: ++firefly++

Gözdecim Allah biliyor bu sayfaya ve özeline mesajları yazıp yazıp geri sildim. Çünkü psikolojinin ağırlığını yaşadığım için çok iyi hissediyorum. Seni daha çok üzmemek ya da bunaltmamak için yazmadım.Ama madem ki sordun yanıtlayayım. Ben değil bu forumda, kendim dahil, çevremde de hiç ilk aşılamada hamile kalana rastlamadım. İlk aşılama genellikle negatif sonuç getiriyor arkadaşım. Benim 2.cisi de tutmadı fakat çevremde 2. veya 3. aşılamada tutturanlara rastladım. Hele 3. de tutturan çok duydum. Bu nedenle bence metanetli ol ve sakın ilkinde çok ümitlenme. Bunlar bir süreç.Bir tedavi süreci. Yaşanacak ve bitecek. Sen de ben de isteyen herkes de inşallah anne olacağız. Kısırlık tarihe karışıyor günümüzde. Ama en önemlisi ne biliyor musun? Allahın istemesi. Yani bol bol dua et, ama sakın üzülme veya beklentiye girme. Allah sabır, güç ve kolaylık versin hepimize.

hilalcim evet bende malesef aşılamayla ilgili bunları duyuyorum..ben aslında istemiyorumda doktor yapalım diyor..kendine çokmu güveniyor nedir? valla daha kararımı vermedim..bi regl olsaydım herşey kolay olucaktı..ben aşılama yaptırmasam bile ilaç+çatlatma iğnesi olmak zorundayım yumurtlamak ve regl olabilmek için..işte doktorda bi aşılama deneyelim diyor..spermler daha güçleniyor falan ya ondan heralde..bol bol dua ediyorum her gün hepimize..inşallah o günde gelecek arkadaşım.öpüyorum seni...
gözdeata

Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 19.01.2007 16:56:37 ( #8 )

Orjinalden alıntı: yasemincanan

slm canım bende  endometriosis vardı.ikinci aşılamada hamile kalmıştım. ama erken doğum yaptığım için bebeğimiz yaşamadı. 6 ay sonra doğal yoldan hamile kaldım. şu anda 20 haftalık hamileyim.

allahım sana kaybettiğin bebeğinin acısını hafifletecek bi bebek vermiş bak ne güzel..sağlıkla kucağınada alırsın inşallah arkadaşım..
gözdeata

Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 19.01.2007 16:57:22 ( #9 )

Orjinalden alıntı: salihamurat

Allah yardımcınız olsun arkadaşlar. Rabbim çok bekletmesin. Sabrınızı, metanetinizi arttırsın.

amin salihacım amin..allah sanada sağlıkla doğurmayı nasip etsin.amin..
nagisch

• Tüm gönderiler : 8060
  • Bölge: eski bambıh daha eski pammuk
Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 19.01.2007 17:43:06 ( #10 )
gözdecim denemek başarmanın yarısıdır derler.. eğer doktorun öneriyorsa bir dene.. mutalak bir bildiği vardır. firefly ın dediği gibi çok ümitlenme 2. de 3.de de olabilir.. yani en azından 1.de tutmazsa çok büyük hayalkırıklığı yaşamayız..banada doktorum aşılama yada tüp bebekle hamile kalırsın demişti.. maddi durumumuz sallantıda olduğu için yaptıramamıştım biliyosun. sonra doğal yolla oldu.. ancak bende polikistik over hastası olmama rağmen regl olamama gibi bi durum yoktu.. düzensizlik yaşıyordum ama hiç regl olmadığım ay olmadı..

bak bende glucophage dan 3 kutu bitirdim.. evde hala drajeleri duruyor.. özelden adresini yaz sana yollayayım.. hemen ilk aşamada kilo veremezsin zaten.. bende 4 aya yayıldığında kilo verebildim.. ama dediğim gibi karbonhidratlarla proteinleri ayırarak.. bizim sayfada aşılama ile hamiş kalan yok, diğer sayfaları bilmiyorum dediğim dibi doğum sonrası bebekler sayfalarınada bi yaz istersen belki oralarda vardır..

bütün dualarım seninle aşkımm...

crybaby

• Tüm gönderiler : 23
Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 03.02.2007 12:45:47 ( #11 )
mrb ben yıllardır asılama teklıfı alıyorum doktorumdan ve gecen ay denedım suan 7 haftalık hamıleyım.herşey normal gidiyor.ınşallah bir sorun cıkmaz.bende pcos denen o illet vardı ama bayramın 2. gunu asılama  oldum .allah buyuk bence enemende fayda var tatlım.
denizatiyim

• Tüm gönderiler : 6824
  • Bölge: Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsada dostuz
Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 03.02.2007 18:04:41 ( #12 )
gözdeciğim dilerim en yakın zamanda sende anneliği tadacaksın
ne olur rahat ol ve sıkıntı etme kendine
inşallah aşılamaya gerek kalmadan bu ay hamiş kalabilirsin
aşılama yaptırıp ilk seferde hamile kalanların sayısı o kadar çok ki istersen dene
hayırlısı olsun dilerim
inşallah çok fazla beklemeden hemencecik geliverir meleğin inşallahhhhhhhh
<mesaj tarafından düzenlendi denizatiyim on 03.02.2007 18:05:56>

__berna__

• Tüm gönderiler : 3960
Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 03.02.2007 20:11:11 ( #13 )

Orjinalden alıntı: crybaby

mrb ben yıllardır asılama teklıfı alıyorum doktorumdan ve gecen ay denedım suan 7 haftalık hamıleyım.herşey normal gidiyor.ınşallah bir sorun cıkmaz.bende pcos denen o illet vardı ama bayramın 2. gunu asılama  oldum .allah buyuk bence enemende fayda var tatlım.

CANIM SENİN YAZINI GÖRÜNCE CEVAP VERMEDEN EDEMEDİM. ALLAH SAĞLIKLA KUCAĞINA ALMAYI NASİP ETSİN İNŞALLAH... İLK DENEMEDE Mİ OLDU??? BEN DE BUGÜN İLK AŞILAMAMI YAPTIRDIM AMA BENİM PROBLEMİM TÜPLERİMDE. EVRE 3 ENDOMETRİOZİS'İM VAR VE BUNA BAĞLI TÜPLERDE YAPIŞIKLIKLAR VAR. İKİSİ DE TAM TIKALI DEĞİL AMA YAKLAŞIK 1,5 YILDAN BUYANA DENEMELERİMİZ SONUÇ VERMEDİ. DR'UM DA AŞILAMA ÖNERİYORDU ZATEN. SENİ GÖRÜNCE ÇOK SEVİNDİM. İNŞALLAH DARISI DA BİZE...
DESIROUS

• Tüm gönderiler : 2048
  • Bölge:
Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 03.02.2007 21:05:33 ( #14 )

Orjinalden alıntı: __berna__
BEN DE BUGÜN İLK AŞILAMAMI YAPTIRDIM

BERNACIM HADİ HAYIRLI OLSUN CANIM..İNŞALLAH SEN DE İLK AŞILAMADA TUTTURANLAR GRUBUNA GİRERSİN..14 GÜN SONRA GÜZEL HABERİNİ KUTLARIS BURDAN DA...

GÖZDEM CANIM ARKADAŞIM BEN SAYFAYI YENİ GÖRDÜM.. AÇMIŞSIN...SAKIN UMUTSUZLUĞA KAPILMA OLACAĞI VARSA OLUYOR ZATEN...BU ARA DA SON DURUMLAR NEDİR CANIM?
__berna__

Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 03.02.2007 21:24:41 ( #15 )
AY AY AYYYY, İNŞALLAH ÇİĞDEMCİM....
DeriNehiR

• Tüm gönderiler : 2268
  • Bölge: İstanbul
Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 03.02.2007 23:55:07 ( #16 )
arkadaşlar ben de geçen sene düşük yapptım ve çocuğum olmadı ben bu aşılama tekniğini ve hatta taşıyıcı anneyi bile düşündüm ama şu an 17 haftalık hamileyim
__berna__

Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 04.02.2007 00:05:18 ( #17 )
AY AY AY!!! NE GÜZEL HABERLER BUNLAR YA!!! MAAŞALLAH!!! NAZLİCİM HAKİKATEN ALLAH'TAN ÜMİT KESİLMEZ... ALLAH BEBİŞİNİ KORUSUN. BUNLARI OKUMAK MORAL OLDU BANA.. DARISI DA BİZİM BAŞIMIZA İNŞALLAH...

KENDİLİĞİNDEN Mİ HAMİLE KALDIN CANIM???
DeriNehiR

• Tüm gönderiler : 2268
  • Bölge: İstanbul
Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 04.02.2007 19:48:17 ( #18 )
evet bernacığım kendiliğimden hamile kaldım.çevremde bazı moral bozan kişiler olduysa da ben hiç umudumu kaybetmedim.bu aada yanlış yazmışım 15 hafta 7 günlük hamişim. 5 i yazmamışım
__berna__

Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 04.02.2007 23:29:59 ( #19 )
AY MAAŞALLAH VALLA OKUDUKÇA MORALİM DÜZELİYOR, UMUDUM ARTIYOR BENİM!!! ÜFFF, BENİM DE DAHA 14 GÜNÜM VAR, YA DA TUTMAMIŞSA DAHA AZ BİR SÜRE BİLE OLABİLİR... NEYSE, AMA BEN TEKRAR DENİCEM İNŞALLAH. ALLAH SAĞLIK VERSİN, GERİSİ GELİR...
cezo

• Tüm gönderiler : 1489
Ynt: AŞILAMA İLE HAMİLE KALAN VARMI ARANIZDA? - 06.03.2007 22:07:02 ( #20 )
Benimde üç sene bebeğim olmadı özel bir doktora gittim beni aylarca oyaladı bende sinirlenip bir üniversite hastanesine gittim.rahim filmi vesaire sonunda aşılamaya karar verildi ve ben ilk aşılamada bebeğim canımın içine hamile kaldım.Bende de yumurtlama problemi vardı çatlatma iğnesi ayrıca bir hafta bir ilaç kullandım ama o iğnelere değiyo inan .Annelik duygusunu rabbim sana tattırsın .seni çok iyi anlayabiliyorum.Dua ve selamla  

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 1 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat