Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:)

Sayfayı değiştir: << < ..211212213214215216217218219220.. > >> | Sayfayı gösteriyor 216 of 221, mesajlar 8601 to 8640 of 8834
Yazar Mesaj
irmakyagmur
  • Tüm gönderiler : 8319
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: İSTANBUL
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 16.10.2009 10:11:18
Arkadaşlar, eskiden bir sayfa açmıştım, elbet bir gün ınga diye, elbet bir gün oluyor gerçekten de. Kalbim, dualarım sizlerle. Ben de Evlendikten 23-24 ay sonra hamile olduğumu öğrendim, hayatın bana yaptığı en güzel sürprizdi. İnşallah sizin de sürpriz yumurtalarınız biran evvel yola çıkar arkadaşlar.

idilya
  • Tüm gönderiler : 24
  • Katıldı: 15 October 2009
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 16.10.2009 11:28:58
KRSTL teşekkürler, az önce geldim doktordan, yumurtalar iyi dedi, yarın sabah tekrar görmek istiyor, salı ya da çarşamba toplayabiliriz dedi, ondan önce çatlatma iğnesi olacakmış, sanırım yarın net tarihler belli olacak.

Çok heyecanlıyım. İlaçların yan etkilerinden dolayı bahsettiğim rahatsızlıklar artarak devam ediyor, karnım şişti özellikle de akşamları daha bariz şekilde, hemşirem normal daha da şişebilir korkmayın dedi. Şimdilik böyle, günler bir an önce geçsin istiyorum

h@le
  • Tüm gönderiler : 916
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 16.10.2009 11:55:15
Hoşgeldin idilya Hayırlı olsun tedavin. İnşallah güzel sonuçlanır ve yüzün güler.

Tedavi aşamasında yumurta gelişimine bağlı olarak söylediğin tarzda rahatsızlıklar olabiliyor, benim de bildiğim kadarıyla. Ben tedavimde fazla yumurtam olmadığı için çok fazla yaşamadım ama sonlara doğru, yumurtalar geliştikçe oluyordu. İştah ve şişkinlik durumu da aynı şekilde vardı. Tedaviyle ilgili aklına takılan şeyler olursa yardımcı olmaya çalışırız burda. Tedaviden yeni çıkmış biri olarak, başarısız da olsa, elimden geldiğince bilgi veririm ben de. İnşallah yolunda gider herşey. Allah yardımcın olsun..

KRSTL
  • Tüm gönderiler : 121
  • Katıldı: 30 September 2009
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 16.10.2009 12:18:31
Çok sevindim İdilya olumlu haberler gelmeye başladı ne güzelDarısı başımıza artık.Yumurta toplandıktan sonra yazarsan sevinirim benim takıklığımda o şu sıralarda çünkü tırsıyorumda hafiftenHangi şehirde yaşıyorsun aynı yerdemi yaptırıcaz diye merak ettimde.ALLAH yolunu açık etsin inşallah. 

gurbetkusu
  • Tüm gönderiler : 4935
  • Bölge: Hollanda
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 16.10.2009 18:52:07
Ozlemcigim herzaman yanimda oldugun icin ayrietten tesekkur ederim.....
ben eskisi gibi fazla takip edemiyorum....guzel kizimiz ne cabuk buyumus annesi...inan sizin sayfaniza bile giremiyorum.......ama aklimda oluyorsun hep.......acaba ikinci bebek suprizi gelirmi diye hersey zaman arkadasim.....rabbimin bir bildigi var elbet......o ne zaman uygun gorurse ozaman gelecek benimde bebegim insaallah......

Halecigim onemli degil arkadasim bazen bende sayfalari tam okumadan cevap yazabiliyorum....oluyor boyle seyler.......keske seninde dedigin gibi tutunma lekeleri olsa ama degildi canim.......
ama olsun bu benim icin buyuk bir morel oldu aslinda cunku 2 seneden beri positif gebelik testi gormuyordum tedavi oldugum halde goremedim ve bu beni coook uzuyordu ve ister istemez korkularim artmisti......tedavi oldugum halde gebe kalamadim,ama sanki rabbim bana '' al bak sen kendi kendinede hamile kalabiliyorsun ama biraz daha zamani var der gibi hissettim''
bakalim hayirlisi olsun artik.........

Idilya arkadasim aramiza hosgeldin.....
bahsettigin yan etkiler cok normal.....bunlari sakin kafana takma....
yanliz sana tavsiyem positif olman butun tedavi boyunca kendine,rabbime ve dr;runa guven....
umarim ilk denemende bebegin seninle olur......yada bebeklerin :)
2. dusuk
3. kimyasal gebelik
1. asilama negatif
1. tup bebek tedavisi negatif
2. tedavim yine negatif
3. tedavim yine negatif :(
4. tedavim yine negatif
Buyuk ALLAHIM bizi daha fazla bekletme ne olur

sevgii
  • Tüm gönderiler : 10470
  • Bölge: ANKARA
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 16.10.2009 22:48:57
Yeni gelen arkadaşlarımız hoşgeldiniz allahım tez vakitte kucakalrınıza aldırsın yavrularınızı inşallah...

Gurbetim canım sana çok yazmıyorum fakat takip ediyorum sürekli yaşadıkalrını rabbim eşine sağ salim kavuştursun çok bekledin çok sabrettin arkadaşım uamrım sende bizler gibi mucizene elbet kavuşacaksın rabbim vereceği zamanı çok iyi biliyor...
 Gülüşüm canım inşallah foruma girecek vakti bulamayacaksınız da çocuk uyusada kızlara bir baksam diyeceksiniz... Rabbim her isteyene versin inşallah. amin..

iyi gecelerr..

idilya
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 17.10.2009 18:38:59
Herkese  merhaba,  hepinize teşekkür ederim, paylaşımlarınız ve iyi dilekleriniz için.

Bu sabah ki kontrolde toplama günü belli oldu. Birazdan son Gonal F iğnemi yapıcam:) yarın akşam çatlatma iğnesi, salı sabah ta hastanedeyiz:) 15 den fazla folikül oluşmuş doktorum gayet iyi dedi. Gonal F i mininimum dozda ve olabilen en kısa periyotta kullanmam benim için çok önemliydi , sadece 8 gün içinde sonuçlanması ayrıca sevindirdi bizi, ilacın bazı yan etkileri benim için başka riskleri arttırıyordu,doktorum bu duruma dikkat ederek tedaviyi planlamıştı.
Durum böyle , toplama öncesi dikkat etmem gereken spesifik birşey var mı ? Hemşire eğitim verdi, sedatif bir ilaç vererek yapılacakmış,snrasında da 2-3 saat dinlenecekmişim...Şimdiden çok heyecanlanıyorum, tedavinin en zor aşaması sanırım bu toplama olayı

KRSTL ben İstanbul Anadulu yakasında oturuyorum. Tedamivi de diğer doktorlarım burada olduğu ve koordineli çalışmaları gerektiği için Yeditepe Üniv. Hastanesinde yaptırıyoruz.

Sürekli dua ediyorum, kendim için, hepimiz için...
Herkese selamlar...

KUNTIKI
  • Tüm gönderiler : 10128
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 17.10.2009 18:51:26
idilya

Herkese  merhaba,  hepinize teşekkür ederim, paylaşımlarınız ve iyi dilekleriniz için.

Bu sabah ki kontrolde toplama günü belli oldu. Birazdan son Gonal F iğnemi yapıcam:) yarın akşam çatlatma iğnesi, salı sabah ta hastanedeyiz:) 15 den fazla folikül oluşmuş doktorum gayet iyi dedi. Gonal F i mininimum dozda ve olabilen en kısa periyotta kullanmam benim için çok önemliydi , sadece 8 gün içinde sonuçlanması ayrıca sevindirdi bizi, ilacın bazı yan etkileri benim için başka riskleri arttırıyordu,doktorum bu duruma dikkat ederek tedaviyi planlamıştı.
Durum böyle , toplama öncesi dikkat etmem gereken spesifik birşey var mı ? Hemşire eğitim verdi, sedatif bir ilaç vererek yapılacakmış,snrasında da 2-3 saat dinlenecekmişim...Şimdiden çok heyecanlanıyorum, tedavinin en zor aşaması sanırım bu toplama olayı

KRSTL ben İstanbul Anadulu yakasında oturuyorum. Tedamivi de diğer doktorlarım burada olduğu ve koordineli çalışmaları gerektiği için Yeditepe Üniv. Hastanesinde yaptırıyoruz.

Sürekli dua ediyorum, kendim için, hepimiz için...
Herkese selamlar...
hayırlı uğurlu olsun senin için bu gece dua edeceğim inşallahhhhh yavrun yavrularının haberini alacağız

gülüs83
  • Tüm gönderiler : 3636
  • Bölge: **
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 18.10.2009 13:08:39
kızlar hepinize slmm
yeni gelen arkadaşlar hoş geldiniz aramıza güzel paylaşımlar diliyorum herkese

son günlerde pek zaman bulamıyorum foruma girmeye çok sıkıntılı zor günler geçiriyorum
eşimle çalıştığımız iş yeri bir başkasına satıldı 2 satin içinde oldu herşey hepimiz allak bullak olduk benim işim daha zor muhasebeye bakıyorum çarşamba gününe kadar bütün işlemlerin bitmesi lazım bitiremiyorum içinden çıkamıyorum bunalımdayım yemeği içmeyi herşeyi kendimi unuttum gece 12 lere kadar çalışıyorum dua edin bitsin bu çile alnımın akıyla çıkayım arkamda sorun bırakmadan daha ne olucaz ne iş yapıcaz diye düşünmedik zamanımız olmadı maddi olarakta zor günler bekliyor bizi

bugün gitmedim işe geçen iş yerinde ağlama krizine girdim masamı dağıttım kağıtları yırttım zor sakinleştirdiler beni deli olmak üzereyim depresyona girmekten korkuyorum

bütün bu sıkıntıların üstüne bide aet dönemine girdim adet oluyorum ağrı bir yandan sıkıntı bir yandan iş stresi bir yandan allahım bitsin bu kabus

sevgii
  • Tüm gönderiler : 10470
  • Bölge: ANKARA
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 18.10.2009 13:44:08
Gültteeen canım ne zor günler geçiriyorsunuz Allahım yardımcınız olsun bitanem, hay allah herşey aniden olduğu için sanırım kabullenmeden bu kadar yoğun çalışma temposunun içine girmiş olman ve adet dönemide bunaltmış. Rabbim bir kapıyı kapatırsa birini açarmış canım üzülme sıkma tatlı canını, iş bulunur can bulunmaz... Umarım alnının akıyla bitirirsin çok öptüm...

KRSTL
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 19.10.2009 10:37:30
Gülten çok üzüldüm senin adına umarım bir an evvel yeni iş bulursun kendine biz bebek bebek diye ortalarda dolaşıyoruz ama ne dertler var hayatta değilmi?
Benimde canım sıkkın şu sıralarda benim ayaklarımda bir rahatsızlık vardı tanı konamamıştı ciğerlerle alakalı ciddi bir sorundu şimdi gene ağırmaya başladı sabah tahlil yaptırdım bir değerim yüksek çıkıyordu ona baktırdım öğleden sonra neticelenicek kafam orada hep tamda önümüzdeki hafta tedaviye başlıycaktık hayırlısıs tabiide eğer gene nüksederse hastalığım 1 sene bebek yapamayız ayağımamı üzüleyim bebek girişiminde dahi bulunamayacağımama şaştım kaldımHayırlısı tabii en önemlisi ama insan üzülüyor tabii.Gerçi öğleden sonra belli olucak sonucum inşallah ben yanılıyorumdur.

KRSTL
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 21.10.2009 09:32:07
Selam Arkadaşlar;
İdilya nooldu yumurtaların toplandımı gelişmeleri yazmadın bize merak ediyorum

idilya
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 21.10.2009 11:28:21

KRSTL
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 21.10.2009 11:59:43
Arkadaşlar bana şu tüp bebek olayının başlangıcını anlatırmısısnız bana kısa protokol uygulanıcak adetin 2.günü iğneler başlıycak biliyordum ama ilaç tedavisi olucak gibi birşey söğledi sanki doktorum .Benim tüp bebek doktorum istnabulda ,yaşadığım şehirdeki aşılamamlarımı yapan doktorum başlangıcını ve takibini yapıcak yumurta toplama aşamasında sadece istanbula gidicem tedavim burada başlayıp takip edilicek ve tüp bebek doktorumlada çok kısa konuşabildik velhasıl kendi kendime araştırma yapıyorum haftaya başlıycak kısmetse tedavim ama merektanda içim içimi yiyor.Bşrde ne kadar sürer sizce aşılamada 15 gün iğnelerim sürmüştü bunda o kadar uzun sürmez diye düşünüyorum ama bilgi verirseniz sevinirim tabii kişiden kşiye değişir bu ama yinede bitr ortalaması vardır mutlaka.

KUNTIKI
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 21.10.2009 18:49:12
KRSTL

Arkadaşlar bana şu tüp bebek olayının başlangıcını anlatırmısısnız bana kısa protokol uygulanıcak adetin 2.günü iğneler başlıycak biliyordum ama ilaç tedavisi olucak gibi birşey söğledi sanki doktorum .Benim tüp bebek doktorum istnabulda ,yaşadığım şehirdeki aşılamamlarımı yapan doktorum başlangıcını ve takibini yapıcak yumurta toplama aşamasında sadece istanbula gidicem tedavim burada başlayıp takip edilicek ve tüp bebek doktorumlada çok kısa konuşabildik velhasıl kendi kendime araştırma yapıyorum haftaya başlıycak kısmetse tedavim ama merektanda içim içimi yiyor.Bşrde ne kadar sürer sizce aşılamada 15 gün iğnelerim sürmüştü bunda o kadar uzun sürmez diye düşünüyorum ama bilgi verirseniz sevinirim tabii kişiden kşiye değişir bu ama yinede bitr ortalaması vardır mutlaka.

MERHABA sayfanın başlarına bakarsanız faydalanacağınız bilgiler mutlaka bulacaksınız

idilya
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 21.10.2009 19:09:54
herkese merhaba,

bugün işyerinde bir bağlantı problemi vardı sanırım bir türlü mesaj yazamadım :(

Dün toplama işlemi tamamlandı, sanırım bu sürecin en zor kısmı bu idi. Ben hafif bir sedatif vereceklerini duyunca tamamen bayılmayacağım sanmışım halbuki genel anestezi imiş sadece ilaç hafif olduğundan çok kısa sürede uyanılıyoruş. Ameliyathane gibi bi yerde üzerim yeşil örtülerle örtülüp makineye bağlanınca birden panik oldum .Keşke iyice sorup kendimi hazırlasaymışım.benden tavsiye iyice sorun dr. unuza.En son beni hemen uyutun dediğimi hatırıyorum kalbim yerinden çıkacaktı.Uyandığımda 6.katta bir odadaydım.Bir elimi eşim diğerini de  hemşirem tutuyordu uyanırken ağlamışım bırakmayın beni diye..anlam veremedim ama öncesinde kendimi kasmaktan sanırım.
19 folikül oluşmuş, biraz fazla ama bizim için iyi dedi Dr.
Operasyon sonrası karnım ve kasıklarımda epey ağrı oldu, normal serum bitince albumin adında bir protein serumu taktılar. Yumurtalıklarım aşırı tepki verdiği için 6 aylık hamile gibi görünen karnımın daha da şişmemesi içinmiş. 2,5 saat kadar yattım.Hemşire transfer gününe kadar yapacaklarımı anlattı reçete yazdılar.14 gibi evdeydim. Tüm gün dinlendim akşama doğru ağrılar azalmaya başladı. KRSTL cim biraz uzun ve detaylı yazdım özellikle senin için.
Neticede çok korkunç ya da katlanılmayacak bişey değil. Arzu ettiğimiz sonucu düşününce hele.
Bugün ya  da yarın beni arayacaklararını kaç yumurta olduğunu , kaçının döllendiğini ve muhtemel transfer tarihini  söyleyecekler.(Her folikülden yumurta çıkmayabiliyormuş. ) Bütün gün bekledim ama arayan olmadı. bakalım...Bana bol şans dileyin:))

KUNTIKI
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 21.10.2009 19:17:55
idilya bol şanslarr inşallahhh en tez en yakın zamanda o en güzell en mutlu haberini alacağız

KUNTIKI
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 21.10.2009 19:20:45
idilya bu arada bence yumurta toplama işlemi değilde çünkü yumurta toplama işlemi narkozlu oluyor embryo transveri ise uyutulmadan oluyor ve işte insan o ana ameliyat masasında embryoloğun elinde bir kap görünce kalbi içinden fırlayacakmış gibi oluyor asıl en heyecanlı kısmıysa her embryonun içine yerleştirilirken duyduğun o tarife sığmaz duygu

KRSTL
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 22.10.2009 08:56:28
Herkese günaydınlarrrrrrrrr
İdilya çok çok geçmiş olsun umarım olumlu haberler gelmeye başlar zorunu atlatmışsın yumurta toplama olayını yani:))Walla acayip tırsıyorum rüyalarıma giriyor rahim filmi çekilmeden öncede böğleydim dizlerim titreyerek gittim gerçi hiç korkulucak bir acı değilmiş umarım bundada öğle olur bayılma safhası beni korkutuyor eminim acı çekilicek birşey diildir zaten.İyi olmuş detaylı anlatmanda benim 2 doktorum var eminim olaydan önce anlatırlar ama şuan kekdi kendime yorumlar yapıyorum sadece.Resmen ameliyathanede oluyor yani sonra serum falan takılıyor e büyük bişeymiş bu hayuSonu hayırlı olsun inşşallah canım habersiz bırakma bizi.

KRSTL
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 22.10.2009 09:00:31
Yerleştirirkenmi acıyor yani korkutmayın beni yahu

gülüs83
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 22.10.2009 10:50:36
günaydın kızlarr
sevgicimmm ve krtsl canım saolun geçecek hepsi biliyorum dar günün ömrü kısaymış buda biter elbet.

idilya canım hayırlı olsun toplanmış yumurtaların inşallah sağlıkla döllenirler benim yumurtam 26 taneydi şok olmuştuk oysa ultrasonda 8-9 tane görünüyor demişti doktorum ama toplanırken belli olur demişti.
26 taneden sadece 19 tane döllenmiş ve sadeceeee 3 tane sağlıklı embriyom kalmıştı bunun sorumlusu tabiki doktorum bana belkide fazla doz iğne uyguladı kısa protokoldü bi kereden yüklendi yumurtalarım anidenbüyüdü ve o yüzden çoğu boş çıktı bidaha denersem uzun protokolü isticem en azından dondurulacak embriyomuz olur

bende yumurta toplamadan sonra narkozdan uyanınca
ağlamıştım elimde değildi iki göz iki çeşme ağlıyordum içli içli krstl canım hiç korkma uyuyorsun sonra sanki sihirli bir değnek değiyor sana hemşire sesleniyor hemen uyanıyorsun

herşey çok kolay geçecek ama bu bir gerçek ki bekleme süresi çok zor ve sıkıcı inş.kolay atlatırsın zaman çabuk geçer ve bizede hayırlı haberler verirsiniz

KRSTL
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 22.10.2009 11:05:21
Gülüşçüğüm şükür kavuşturanaUmarım işlerin yoluna girmiştir.Birbirimizi tanımasak dahi sanki kırk yıllık dostmuşuz hesabı bağlılık ve destek beni hakikaten çok mutlu ediyor ve sizleri seviyorum 
Ben aşırı ödleğimdir hatta eşim takılıyor doktoruma Nilüfere değil bana yapın ne yapılıcaksa diye:)))Korkunun ecele faydası yok tabii önemli olan sonucunun güzel olması bekleyen ve isteyen herkes için.
İdilya sana kısa protokolmü uygulandı benim sanırım önümüzdeki hafta salı yada çarşamba başlıycak tedavim kısa uygulanıcaktı bana hemen iğneye başlanıyor değilmi

gurbetkusu
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 22.10.2009 13:59:58
Selam arkadaslar.....

Gulusum benim is yerinde problem cikmis uzuldum guzelim....umarim cabuk atlatirsiniz....buda ekstra bir sIkInti sana.......

Ildinya masaallah bayagi toplanmis yumoslarin umarim cok guzel saglikli yumoslar elde edersiniz......
gulusunde dedigi gibi asil zor yani transferden sonraki gunler! bana onceden arkadasim anlatirdiki butun tedavi surecinin en zor zor tarafi transferden sonraki bekleyis......ben ozaman pek anlam verememistim ama basa gelince cok daha iyi anliyor insan.......hele ben o bekleyisi 4 kere yasadim.......hic kolay degil ama insaallah senin tek 1 bekleyisin olur ve guzel sonuclanir

Nilufercigim seninde tedavine az kaldi...hayirlisi bakalim...
senin baska bir rahatsizligin vardi eger ozel degilse bizimle paylasirmisin? ben biraz merak ettimde.......

Bu arada arkadaslar ben cumartesi gunu esimle belcikaya kucuk bir haftasonu tatiline gidiyorum.... ve pazartesi gunu brukseltupbebek merkezinde randevum var :) istanbuldada var bu merkez....yanliz dr ayda 1 -2 kez belcikadaki merkeze geliyor  ve bende gecen ay randevu almistim ve insaallah gelecek pazartesi dr'la gorusecegiz....
Umarim bu turk dr'u bana farkli bir yontemle yaklasir....cok heyecanliyim arkadaslar......
ve artik bebegimin olmasini coook istiyorum....bu hasretlik bitsin insaallah.....anne olmak istiyorum......
2. dusuk
3. kimyasal gebelik
1. asilama negatif
2. tedavim yine negatif
4. tedavim yine negatif

KRSTL
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 22.10.2009 14:24:52
Merhaba Gülcüğüm nerelerdesin diye merak ettim doğrusu
Öncelikle kesinlikle seçtiğin yer iyi bende onun İstanbuldaki yerinde tedaviye başlıycam ön görüşmeyi yaptım Yücel Beyin bikaç kişiden önerisini aldım öncelikle buradaki doktorum önerdi ki ona güvenim çok 2.si yengemdi o da doktor dahası beraber çalıştığı arkadaşı o tüp bebek merkezininde doktoru çok reklam yaptım gibi oldu ama için rahat etsin diye bu kadar açıklama yaptım doktorlada 2 hafta önce görüştük işte kısa protokol uygulanıcağını başarı şansını falan anlattı adetin 2.günü gel tadaviye burada başlayıp sen kendi doktorunla takibini yaptırırsın diye geçen hafta aradılar senin doktorunla temasa geçtik hiç gelme orada başla dediler bakalım haftaya pazartesi yada salı başlıycaz kısmetse ama benim doktorumda iğneden önce ilaç kullanıcan falan dedi ona anlam veremedim çok yüzeysel konuştum gerçi haftaya ıncığını cıncığını öğrenirim artık 
Benim rahatsızlığımda şöğle iki ayak bileklerimde aşırı şişme kızarıklık olmuştu ama o kadar araştırmaya hastanede yatmama rağmen tanı konamadı kanserden şüphelendiler değilmiş çok şükür ama ciğerde var olan bir rahatsızlık olabilir dendi 2 yıl öncesi olmuştu kortizon tedavisiyle çok şükür sağlığıma kavuştum 2 haftadı gene ağrılarım başladı ama tahlilde şükürler oldun bişey çıkmadı yinede neden ağrılarım var buda beni açıkça merk ettiriyor ve korkutuyor umarım bu kadarıyla kalır yoksa hiç bir girişimde bulunamam bebekle ilgili yani.ALLAH sağlık versin tabii en önemlisi bu.Çok uzun yazdım ama sen istedin Gül
Bu kızın ne bol vakti var hemen cevap yazıyor diye düşünürseniz onuda açıklıyayım masa başı işim var vede çok sakin bir dönemdeyiz 1 aydır o nedenle sürekli giriyorum forma iyi yapıyormuşmuyum:))

KRSTL
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 22.10.2009 14:35:37
Bu arada neden benim randevumun iptal edilip burada başlamam gerktiğinide anladım şimdi demekdoktorum Belçikada olucak

gurbetkusu
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 22.10.2009 17:45:52
aay nilufercigim icim bayagi rahatladi :) Yucel beyle pazartesi gunu gorusecegiz bakalim.....umarim bize positif gelir....nasil heyecanlandim......
canim gecmis olsun....umarim bir daha agrilarin olmaz....
saglik gibisi yok,insanin sagligi yerinde olsun gerisi olur gercekten.....
rabbim hepimizi en kisa zamanda sevindirsin....
benim tedavilerim hep uzun protokol olmustur,bakalim yucel bey ne diyecek......
bu arada senin sayende sayfamiz biraz canlandi :) :) yoksa artik fazla yazan olmuyordu buraya.......
2. dusuk
3. kimyasal gebelik
1. asilama negatif
2. tedavim yine negatif
4. tedavim yine negatif

KRSTL
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 22.10.2009 18:24:16
Dimi ama hiç hareket yokmuş hakikaten elime sağlık o zaman
Aynı doktorumuz olucak yani kısmetse belkide aynı zamanlarda başlıycak tedavimiz hayırlısı olsun ikimiz içinde inşallah ikiz üçüz yok üçüz çok ikiz sağlıklı bebeklerimizle hep barabaer

idilya
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 22.10.2009 18:59:17
Kızlar merhaba,

Hepinize çok ama çok teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için.

Haberler güzel hatta galiba çok güzel.

Size hemen yazacaktım ancak işyerinde foruma girip herşeyi okuyabiliyorum ancak mesajlara cevap yazamıyorum 2 gündür,  ne olduğunu anlayamadım:( Eve gelir gelmez hemen açtım laptopu.

Bugün sabah 10 gibi aradılar Emriyologla konuştum.19 folikülün tümünden yumurta çıkmış ya hiç çıkmazsa diye korkuyordum, daha da iyisi hepsi döllenmiş ve gayet iyi durumdalarmış. Yarın saat 15 te transfer için bekliyoruz dedi. O kadar çok sevindim ki anlatamam. Bu tedaviyi bizi bu sürece apar topar sokan sağlık riskim için tekrarlayamama durumumuz  var çünkü.
En azından donduracak embriyolarımız olacak bu durumda,  ilkinde tutmasa bile. Sevinçten gözlerim doldu ofistekilere de belli etmemeye çalıştım.
  Şu an evimin çok yakınında bir yerde bize ait 19 tane minik canlı olduğunu düşündükçe acaip hisler duymaya başladım, şimdiden hepsine bağlandım gibi,  biliyorum çok saçma ama tutamıyorum kendimi. Eşim benden de çok sevindi 2 futbol takımı eder neredeyse hepsini istiyorum diyor sürekli ..

Dünden beri her sabah crinone jel kullanıyordum yarın sabah kullanmayın dediler. Yarın akşamdan itibaren de progynex iğneye başlayacakmışım 15 gün boyunca kalçadan.

Transfer sonrası nelere  dikkat  etmeliyim?
Hemşirem bir gün dinlenme yeterli sonra normal hayatınıza dönersiniz dedi. Ben çok hareketliyimdir her sabah tempolu  yürüyüş yapar merdivenleri hoplayarak çıkarım çoğu zaman ama  sanırım bunlara dikkat etmem gerekecek. Tavsiyelerinize ihtiyacım olacak.

Bir de bu süreçte araba kullanmamda bir sakınca olur mu ? Bizim servis şöförüne göre çukurlarda daha başarılıyım diye düşünüyorum :))

ay yine çok uzun yazdım dimi bıraksanız sabah kadar yazabilirim aslında.. İyi ki varsınız... nolur benim içinde dua edin. Yarın herşey yolunda gitsin.. Çok heyecanıyım... Ben her gece dua ediyorum hepimiz için tek tek...

KUNTIKI
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 23.10.2009 00:18:26
idilya senin adına sevindim arkadaşım herşey çok güzell olacak allahın izniyle transverden hemen sonra sana embryolarının resmini vereceklertransverden sonra sana neler yapman ve nasıl beslenmen konusunda mutlaka bilgi verilecektir ama gaz genelde çok olur kabız olmamaya özen göster gaz yapıcı şeyler yeme içme ve kekik adaçayı maydonoz uzak dur valla şimdilik aklıma gelenler bunlar herşeyi unutmuşum aslında tüp bebek sayfasının başlarına bir gözatarsan bir zamanlar çok daha çok bilgi paylaşmıştık eminim faydalanacaksın 6-7 hafta sonra bebeklerinin kalp atışlarını duyman dileklerimle

KUNTIKI
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 23.10.2009 00:21:21
gurbetkusu bitranemmm seni çok özlemişim canım arkadaşım herzaman aklımda yüreğimde dualarımdasın kardeşim birgün yolun buralara düşerse bekliyorum biliyorsun diymi gözlerinden öperim gurbetanam herşey istediğin gibi olsun artık bitanem

KRSTL
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 23.10.2009 08:47:35
Günaydınlar herkese.İdilya çok mutlu oldum senin adına canım umarım herşey başladığı gibide yolunda gider benim sana tavsiyem  sadece şu olur stresten uzak dur bana 2 aşılamamdada doktorum bunu önerdi seni ne mutlu ediyorsa onu yap sevdiğin yemeği ye sevdiğin müziği dinle çık doğada yürü vs.Bende senden tavsiye alıcam bakalım inşallah bir aksilik çıkmazsa şimdiden rüyalarıma giriyor hatta akşam doktorumu gördüm neler yapılıcağını soruyordum a diyodu sana bir tahlil yapılması lazım bak o atlanmış bu ay olmaz artık falan rüya bunlar tabiide rüyada bile stres sana diyorum ama benimde sakin olmam lazım
Ne zaman emriyolar yerleştirilicek belli oldumu?3 -5 gün arası olması gereken süre diye biliyorum ama tecrübem yok tabii.Bize gelişmeleri verirsen sebvinirim sanırım şuandada çevrim içisin iyi çalışmalar hepimize....

gülüs83
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 23.10.2009 09:50:17
günaydın herkese
nilüfer canımmm evet bizim forum böyle işte hemen seviyoruz kaynaşıyoruz
önceleri çok daha güzeldi çok kalabalıktı ama şimdi kimseler uğramaz oldu hamile kalan arkadaşlar yoğun bir tempoya girip bizlere zaman ayıramaz oldular

ama nurumm bisetim ve onun gibi bir kaç arkadaşım saolsunlar bizi yalnız bırakmıyorlar

seni takip edicem herzaman yazamasamda aynı zamanda idilyayıda o senden önde gidiyor ondan tavsiye alabilmen çok daha iyi olur çünkü süreç olarak sana daha yakın inş.ikinizde pozitif sonuç alırsınız

bende herkesi hepinizi seviyorumm çok öptüm

gülüs83
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 23.10.2009 09:56:33
gurbetkusu

Selam arkadaslar.....

Gulusum benim is yerinde problem cikmis uzuldum guzelim....umarim cabuk atlatirsiniz....buda ekstra bir sIkInti sana.......

Ildinya masaallah bayagi toplanmis yumoslarin umarim cok guzel saglikli yumoslar elde edersiniz......
gulusunde dedigi gibi asil zor yani transferden sonraki gunler! bana onceden arkadasim anlatirdiki butun tedavi surecinin en zor zor tarafi transferden sonraki bekleyis......ben ozaman pek anlam verememistim ama basa gelince cok daha iyi anliyor insan.......hele ben o bekleyisi 4 kere yasadim.......hic kolay degil ama insaallah senin tek 1 bekleyisin olur ve guzel sonuclanir

senin baska bir rahatsizligin vardi eger ozel degilse bizimle paylasirmisin? ben biraz merak ettimde.......

Bu arada arkadaslar ben cumartesi gunu esimle belcikaya kucuk bir haftasonu tatiline gidiyorum.... ve pazartesi gunu brukseltupbebek merkezinde randevum var :) istanbuldada var bu merkez....yanliz dr ayda 1 -2 kez belcikadaki merkeze geliyor  ve bende gecen ay randevu almistim ve insaallah gelecek pazartesi dr'la gorusecegiz....
Umarim bu turk dr'u bana farkli bir yontemle yaklasir....cok heyecanliyim arkadaslar......
ve artik bebegimin olmasini coook istiyorum....bu hasretlik bitsin insaallah.....anne olmak istiyorum......

gülümmm canım benimm görüşemesekte hep aklımdasın biliyorsun demi
evet sıkıntılı bir süreçteyim inş.herşey bitecek bu sıkıntılar geçecek

gül inan çok mutlu oldum şimdi ne güzel bir türk doktorlar yeni bir tedaviye başlayacaksın içim umutla doldu inş.olmulu sonuç alacaksın bu defa yücel beyi bende tanıyorum bi keresinde urfaya tanıtım için gelmişlerdi görüşmüştük centrum clinicle ortak çalışıyorlar sanırım prof.recai papuçcuyla gelmişlerdi ama ben recai papuçcuyu tercih etmiştim çünkü yücel bey sürekli yurt dışında oluyormuş malum bende urfadayım git geller zor olurdu

hadi bakalım herşeyin hayırlısı olsun senin için dua ediyorum dilerim ki rabbim bu defa sana melek yada melekler nasip etsinnnn amiinnnn bu hayırlı cuma gününde mevlam dualarımızı kabul eder inş.

çok öpüyorum seniii  kendine iyi bak

KRSTL
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 23.10.2009 10:01:04
Günaydın GülüşHerhalde aynı dertten muzdarip olduğumuz için bu kadar yakın hissediyoruz birbirimizi.Seninlede doktor kardeşi olcaz herhalde bakalım sende git bir görüş benimde ilacım regl olmam için yani yarın son onu bıraktığım gün genelde regl oluyorum 2 günüde başlanıcak kısmetse tedavim ama 28 ekime kadar olsaM BENİM BURDA TAKİBİMİ YAPICAK DOKTORUM 28İNDEN SONRA 1 HAFTA İZİNLİYMİŞ SENİ BAŞKA DOKTORA YÖNELENDİRİRİM KORKma kalmazsın açıkta dedi ama kendi doktoruma yetişsem iyi olur herşeye stres yapıyorum ben işte birde üstüne üstük kasımın ilk haftası iş yerime rutin yıllık teftiş gelicek onada stres napıcam ben böğle rahatlatıcı bişeylermi içcem bitki çayıda içerim çok ama alıştı bünyem onada:))

KRSTL
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 23.10.2009 10:03:49
Gülüşçüğüm küçük bir karıştırma yaptım pardon:)Gülle doktor kardeşi olucaktık biz:)))

gülüs83
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 23.10.2009 12:24:41
önemli değil nilüferimm güller çok o yüzden karışıyor anladım ben

stres yapmamaya çalış sonra yanına o üzüldüklerin sıkıldıkların kar kalıyor o yüzden rahat sonucu pek etkilemz ama kendine eziyet etme rabbim yazmışsa ne olursa olsun yavrun tutunacaktır sana

bu arada ben bugün evdeyim büro bulamadık daha oturmuş öyle beklioyrum bekledikçe bende strese giriyorum bitirmem gerekn bir sürü işim var yine yoğun bi tempoya giricem

KRSTL
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 23.10.2009 13:46:24
Walla öğle oldu Güller karıştı
İşle alakalıda zor günleri atlattınmı ne durumdasın?

KUNTIKI
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 23.10.2009 17:37:01
gülüş83 gülüşş gell kıss seni bi öpemm canımsın güzell kardeşim

__ANKA__
  • Tüm gönderiler : 5817
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 23.10.2009 20:50:55
gurbetkusu

Selam arkadaslar.....

AYYYY ÇOK HEYECANLANDIM BİRDEN...
inş güzel bir bebeğin olur,tüm kalbimle yanındayım..sen dualarımdasın...
hadi bakalım,Rabbim emeklerini boşa çıkarmasın

sevgilerimle...gül teyzesi bu arada kızım 4.dişini çıkardı...bal gibi bal..darısı size inş...

__ANKA__
  • Tüm gönderiler : 5817
Ynt:Tüp Bebek (mikro) sayfamız ..Yaşasın MİKROKARDEŞLİĞİ:) - 23.10.2009 20:54:22
gülüş83

günaydın herkese
nilüfer canımmm evet bizim forum böyle işte hemen seviyoruz kaynaşıyoruz
önceleri çok daha güzeldi çok kalabalıktı ama şimdi kimseler uğramaz oldu hamile kalan arkadaşlar yoğun bir tempoya girip bizlere zaman ayıramaz oldular

ama nurumm bisetim ve onun gibi bir kaç arkadaşım saolsunlar bizi yalnız bırakmıyorlar

seni takip edicem herzaman yazamasamda aynı zamanda idilyayıda o senden önde gidiyor ondan tavsiye alabilmen çok daha iyi olur çünkü süreç olarak sana daha yakın inş.ikinizde pozitif sonuç alırsınız

bende herkesi hepinizi seviyorumm çok öptüm

dualarımdasınız...çok istiyorum anne olasınız..bundan mahrum etmesin Rabbim..size uzak gibi geliyor ama zaman gerçekten su gibi akıyor..öyle aşk yaşıyosunuz ki çektiklerinizi unutuyorsunuz,ya niye üzülmüşüm ki bak sen varsın diyosunuz veee bebeğinizi içinize sokarcasına sarıyosunuz..uzak değil kızlar,gerçekten uzak değil..hepiniz çok gençsiniz ki anne olmak kaç yaşında nasip olursa olsun siz birden herkül gibi oluveriyosunuz..anaç ruh bu olsa gerek...

unutmayın,anne olmak için zaman var...uzak değil o zaman..dua ediyorum...

Sayfayı değiştir: << < ..211212213214215216217218219220.. > >> | Sayfayı gösteriyor 216 of 221, mesajlar 8601 to 8640 of 8834