hamilelikte karin buyumesi

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 40 of 44
Yazar Mesaj
bucoklar
  • Tüm gönderiler : 579
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
hamilelikte karin buyumesi - 25.10.2005 11:22:47
Selam,

Su anda 17+4 gunluk hamileyim. Kafama cok takiyorum , benim karnim halen belirgin degil. Biraz buyudu gibi ama bilemiyorum ve cok endiseleniyorum. Doktorum 20.haftadan sonra hizla buyur dedi ve hersey yolunda dedi hamileligim ile ilgili. Ancak ben yine de kafama bunu cok takiyorum... Hergun aynada buyudu mu diye takip ediyorum, sonrasinda moralim cok bozuluyor. Sizlerin ne zaman buyumustu karniniz?

ilknuvaaa
  • Tüm gönderiler : 869
  • Bölge: Alamanya
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 25.10.2005 11:32:27
Bence bu kadinin bünyesine bagli birsey, bazi kadinlarda hemen belli olur, bazilarinda hic belli olmaz...önemli olan bebegin saglikli olmasi degilmi? Gerisi hic mühim degil...ilk hamilelikte karnin büyümesi biraz sürebilir ama merak etme, son üc ayinda cooook zorlanacaksin, karninin büyüklügünden hic birsey yapamiyacaksin...
Saglikli hamilelik gecirmen dilegiyle.

binnaz006
  • Tüm gönderiler : 6631
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 25.10.2005 12:34:20
merhaba canım..öncelikle bebeğini sağlıklıca kucağına almanı dilerim..karnının büyümemesi çok anormal bir durum değil..bütün hamilelerin karnı aynı şekilde büyüyecek diye bir şey yok..o herkesin vücüt anotomisine göre farklılık gösteren bir olgudur..kimi insnaların karın içi geniş olurmuş..filan..filan..üzme kendini..çok normal bir durum..sağlıklı hamilelikler olsun hepimize...

antuna
  • Tüm gönderiler : 591
  • Bölge: Isvicre/Luzern/Ist.
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 25.10.2005 15:29:05
hehe ilahi üzüldügün seye bak. önemli olan saglik dimi?
bende 16-17.haftalarda meraktan özentiden hamile pant.giymeye basladim ama son aylarda inanmazsin karnimin üstüne kahve fincani,meyve tabagi koyardim.tabi kerata kipir kipir sallardi tabaklari ama masa gibi kullanabiliyodum göbüsümü.dr.dedigi gibi sonlara dogru okadar hizli büyüyoki karnin.ben ayaklarimi göremezdim.
ilk baslarda hep mizirdardim esime nezaman karnim büyüycek insanlar hamile oldugumu anlasin artik diyodum.sonlara dogru nezaman dogum olcak artik ciksin disariiiii diyodum bu günlerin keyfini cikar hazir rahat hareket ediyoken fazla sorun yapma.sonaylarda ben yatakta sagdan sola dönerken bile ilk önce oturuyodum sonra diger tarafa dönüyodum.
tontis günler seni bekliyoooooooo
saglikla kal

Ne Mutluki Bana TüRK Yaratildim,Gönlümün Gururudur Bu.Ne Esir Oldum Nede Satildim,TüRKLüGüMüN Suurudur Bu.

baharr
  • Tüm gönderiler : 510
  • Bölge: BURSA
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 25.10.2005 15:44:05
slm şeker böle bişeyi sakın kafana takma karnının bir an evvel büyümesini istiyebilirsin ama kafaya takılacak sorun değil bu. benimde hamileliğimde 7. ayımda bile hamile olduğumu zor anlıyorlardı.Ama öle geç olmasına rağmen son iki ay gayet göbişli oldum. Hem annenin göbeği büyük diye bebek daha iyi gelişir anlamı yok. sakın ola canını sıkma tek duan bebeşin ve seni sağlıklı olman olsun öptük sizii.

gizemoz
  • Tüm gönderiler : 1567
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 25.10.2005 15:54:58
Hamilelikte göbeğin çıkma zamanı her hamile de farklı sanırım..:) benim bir arkadaşım daha 2 aylıkken hamile kıyafetleri giyiyordu. 5 aylık hamile iken mağzada kadının biri doğum çok yakın herhade demişti. Ben beş aylık hamile iken uzun zamandır görüşmediğimiz ve hamileliğimi duymamış olan bir aile dostumuzla bir yemekte karşılaştık bana ne akdar da zayıflamışsın dedi..:) doğumdan bir hafta önce arkadaşlarımla yemeğe çıktığımızda üstümde hamileliğim öncesinde giydiğim bir kot pantolonum vardı...son kontrolüm de hemşire 37 haftalık olduğuma inanamamıştı..

dediğim gibi yapıyla alakalı sanırım bu ben uzun boyluyum ve sanırım iç karnım geniş...

kafana takma sakın önemli olan sağlıklı büyümesi...doktor sorun yok diyorsa sorun yoktur....:)

ERDAL KAYRA 19.09.2003 - 14:11
GİZEM 05.03.1977

ebru_sena
  • Tüm gönderiler : 1178
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 26.10.2005 11:25:53
DERT ETTİĞİN ŞEYE BAK ,GERÇİ ETRAFİNDAKİLERDEN ETKİLENDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM BANA DA SÖYLÜYOLARDI HATTA ABARTMIŞ BİRİSİ KEDİ YAVRUSU ÇIKARTICAKSIN GALİBA DEMİŞTİ.ÇOK BOZULMUŞTUM.SEZARYEN GÜNÜ HASTANEDE HOPLAYIP ZIPLIYODUM KİMSE YARIM SAAT SONRA AMELİYATA GİRECEĞİME İNANMADI AMA BEN ÇOOK SAĞLIKLI VE 3,5 KİLO BİR KIZ BEBEK DÜNYAYA GETİRDİM.ÜSTELİK DOĞUMDAN SONRA NE KARNIM KALDI NE BAŞKA BİŞEY.HEMEN KIYAFETLERİMİ GİYDİM.BOŞVER BU YAPI MESELESİ BİRAZDA GENETİK SANIRIM.SON 2 AY YATARKEN RAHATSIZ OLMUŞTUM OKADAR.SAĞLIKLI DOĞUMLARRR!!!

bucoklar
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 26.10.2005 14:40:04
Arkadaslar,
Herkese cok tesekkurler. Icim ne kadar rahatladi inanamazsiniz. Insan hamilelik doneminde ne kadar da cok seyi kafasina takiyor...Herseyi herseyi dusunur oldum. Hep de olumsuzluklar geliyor aklima. Biraz rahat olmam lazim biliyorum, yoksa gecmez , daha onumde kac hafta var.
1 kasim'da doktor kontrolum var, guzel haberleri tekrar sizinle paylasirim insallah.

nuregem
  • Tüm gönderiler : 77
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 26.10.2005 16:35:52
sakın bunu dert etme hemen kendimden örnek vereyim arkdaşımla hamileliğim aynı dönemdeydi fakat onun karnı küçücüktü benimki ise gören herkez tarafından ikiz zannedilecek kadar büyüktü sonra ne oldu biliyormusun benim oğlumla onun oğlu aynı kilo doğdu. dr söylediğine göre bazılarının iç karnı büyük bazılarınında benimki gibi dış karnı büyük olurmuş. önemli olan bebeğinin sağlığı .

lhazar
  • Tüm gönderiler : 704
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 27.10.2005 22:35:10
merhaba bende 18 haftalıkhamileyim henüz 2 kilo aldım ve karnım hiç belirgin değil doktorum sabret diyor.zaten ilk 3 ay kilo almaman iyi diyor sen hiç merak etme için rahat olsun yakında büyüycek hareketlerinide hissedicez.iyi bir hamilelik dönemi diliyorum herkese.

elma sekerim
  • Tüm gönderiler : 1419
  • Bölge: 51 00 Kuzey enlemi, 9 00 Doğu boylamı
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 04.11.2005 03:15:11
SIMDI SENIN YAZINI OKUYUNCA KENDIM GELDIM AKLIMA
KORKMA CANIM BUYUYECEK VE SEN YURUYEMEZ HALE GELICEKSIN PENGUENLER GIBI OLUCAKSIN PAYTAK PAYTAK
BENIMDE 4 AYLIKKEN OYLE BELIRLI BIR KARNIM YOKTU 6 AYDA ANCA CIKMISTI KARNIM COK MUTLU OLMUSTUM O ZAMAN MERAK ETME COK YAKINDA SISICEKSIN
SIMDI SEN NASIL HEVES EDIYOSUNDUR HAMIS KIYAFETLERINE SENI COK IYI ANLIYORUM CANIM BIZ KADINLAR HEPIMIZ AYNIYIZ BU KKONUDA ANNELIK ISTE HEP ENDISELI MERAKLI KALBI PIR PIR ATAN HERSEY IYI OLSUN DIYE :)
KOLAY BIR DOGUM DILIYORUM
IYI BAYRAMLAR

nilgünş
  • Tüm gönderiler : 77
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 07.11.2005 09:40:12
ARKADAŞLAR, BEN DE 10 HAFTA 4 GÜNLÜK HAMİLEYİM, BAZEN GÖBEĞİM ŞİŞİVERİYOR BASBAYAĞI HAMİLE GÖRÜNTÜSÜNE BÜRÜNÜYORUM. BAZI GÜNLERDE GÖBEĞİM YOK OLUYOR, PANİKLİYORUM. GALİBA O GÜNKÜ YEDİĞİMİZ ŞEYLERLE ALAKALI BİR DURUM BU. SANIRIM SABIRLI OLMAK LAZIM... SEVGİLER

bucoklar
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 08.11.2005 09:43:03
Selam Kizlar,

Gecen hafta doktor kontrolum vardi. Hersey yolundaymis bebekle ilgili. Ben de daha iyiyim. Artik cok fazla seyi kafama takmamaya calisiyorum. 
Karnim da sanki biraz buyudu gibi...Su anda 19+4 Gunluk oldum bile.

Basak.

refakir
  • Tüm gönderiler : 1214
  • Bölge: Almanya/Köln
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 08.11.2005 10:53:36
Merhaba bucoklar ve nülgünş inşallah hamileliğiniz rahat geçer.Merak etmeyin 20 nci haftadan sonra anlamayacaksınız nasıl karnınızın büyüdüğünü.Dışarıdan bakan herkes anlayacak hamile olduğunuzu.Sonra da ne zaman doğuracağım diyeceksiniz.Bebişleriniz ağır gelecek.Gece uykularınız kalmayacak.Sık sık uyanacaksınız.Ama inşallah ondan sonra meleklerinizi  kucağınıza alacaksınız.Bu zamanın tadını çıkarın.Hamilelik çok güzel (duygu) bir zaman.Hatta günlük tutun.Ben yapmıştım.Hala daha yapıyorum.Bebeğimizde gelişimler gözlemledikçe not alıyorum.Kendimden de birşeyler yazıyorum.Allah kısmet ederse büyüyünce vereceğim.
Kolay hamilelik diliyorum.Sağlıcakla kalın.

celtis
  • Tüm gönderiler : 1177
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 08.11.2005 12:52:08
refakir bahsettiklerin hafif ürkütücü ama dediğin gibi güzel bir duygu kesinlikle... Umarım isteyen herkese nasip olur... günlük olayına ise içtenlikle katılıyorum ve bende günü gününe olmasada yıllardır tutarım o tür birşey... insan kendindeki değişimlei göz nüne çıkarabiliyor ve kendini eleştirebiliyor. ha bir de inşallah bundan sonra sadece kendimize değil başkasına da yazmış olacağız:) buda daha farklı bir duygu... herkese bende tavsiye ederim
nilgün dediğin şeyleri aynen yaşıyorum ve kesinlikle yediklerimizden kaynaaklandığı kanısındayım çünkü şiş göbiş olmak için daha çok erken
bucoklar senin tam dönemin... refakirin bahsettiği dönem başlıyor hadi kolay gelsin diyelim...

eralp06052005
  • Tüm gönderiler : 112
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 12.11.2005 21:47:41
selam moralini bozma benim karnım 5 aylıkken büyümeye başladı.sonuç:ikiz doğuracak gibiydim.

Neşe Meriç
  • Tüm gönderiler : 26
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 13.11.2005 13:05:27
  Öncelikle merhaba. Ben otuz haftalık hamileyim ve karnım yeni yeni belli olmaya başladı. Bir hafta öncesine kadar şişman bir bayan gibi görünüyordum. Bende hergün takip ediyor ve çok üzülüyordum. Çok şükür ki artık hamile olduğum belli. Sen de canını hiç sıkma. Yakında belli olur. Hem bu çok büyük bir avantaj çünkü her hamilenin çektiği birçok sıkıntıyı çekmiyorsun. Mesela nefes darlığın filan olmuyor, ya da rahat uyuyorsun fila.
   Kendine dikkat et ve bence hamileliğin tadını çıkar. Karnın belli olmasa bile sen dokuz ay boyunca sevenlerinin pamuk prensesisin. Bundan daha iyi bir şey olabilir mi ki?

bmotor
  • Tüm gönderiler : 1719
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 22.11.2005 19:13:37
arkadaşlar ben bir çok hamilede gördüm. karın içe doğru büyüyor diyorlar halk dilinde. üzülmeyin. avantajlısınız bence( doktor kontrolünde iseniz korkmayın)karnınız daha az çatlar ve esnekliğini daha az yitirir. eski haline daha çabuk döner.  Allah kurtarsın ..

[image]local://93224/D907E1283C434F5BBC5327F7EB7AA634.JPG[/image]
Eklenen resim(ler)
www.blogcu.com/baranvan/

blogumuza bekleriz,hadi tıklayın

berrin

binnaz006
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 20.12.2005 13:37:32
BERRİNCİM O NE GÜZEL GÖBİŞ ÖYLE..BENCEDE ÇOK BÜYÜK KARIN OLMAMASI ÇATLAMALARIN FİLAN AZ OLMASI DEMEK..EEEEE GÖİŞLER NE DURUMDA HAMİŞLER.BİZ ARTIK EPEY BÜYÜDÜK..BANA SANKİ HEP AYNIYMIŞIM GİBİ GELİYOR..AMA EŞİM VE ARKADAŞLARIM ARTIK EPEY OLDUĞUNU SÖYLÜYORLAR..BEN AYNANIN KARŞISINDA YAN DURUP KARNIMA BAKMAYA BAYILIYORUM..HEHEHEH SİZDE GÖBİŞLER KİLOLAR NE ALEMDE..ŞU ANA KADAR 7-8 KİLO ARASI ALDIM..HAYDİ SIRA SİZLERDE

cyberrica
  • Tüm gönderiler : 1947
  • Bölge: ankara
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 20.12.2005 14:30:29
binnazcım maşallah kilon iyi gidiyor bence. Ben şu aa kadar 16 kilo aldım. Yandım ki ne yandım ödüm kopuyor böyle kalıcam, çatlıycam diye. Allah bir boğaz vermiş bana maşallah öğütücü gibi hiç birşey kaçmıyor.

ucarer
  • Tüm gönderiler : 355
  • Bölge: İzmir
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 20.12.2005 17:15:43
merhabalaar..aman allahım ben de 27,5 haftadayım ve 9 kilo aldım diye doktorumdan çekiniyodum .. 16 kilo ile rekor sendeymiş meğer!!  ama ben hiç dert etmiyorum kilolarımı sen de dert etme bence tabii sağlıklı almak kaydıyla..
bebişinde kilo alsın! abur cubur tatlılarla kendini şişirme...

hoşçakal....

cyberrica
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 21.12.2005 10:28:40
Abur cubur diil ki yemekleri acayip abartıyorum canım. Birde hamur işine çok düştüm bu aralar. Ama evdekiler birsin rejime başlıyorum. Rejim dediysem ekmeği kesicem ve hamur işi yemiycem asla. Keşke bende 9 kilo fazla olsaydım şu an Aramızda 1 hafta var heralde sana da kolay gelsin canım.

binnaz006
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 21.12.2005 12:47:17
SİBEL cim hamur işlerini ve ekmeği kesersen kilonda bir azalış olabilir..ben de çok fazla yemek yiyorum aslında..birde tatlı abur cubur cabası..ama çok su içiyorum....birde hareket ediyorum..allah sağlık versinde kilo filan sorun değil..bebişleri doğurup hemen veririz..

cyberrica
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 21.12.2005 13:34:55
Binnaz bende çok su içiyorum ama bu kadar yemek yiyince fark etmiyor heralde. Benim dezavantajım masa başı çalışmak. İşim gereği yerimden ayrılamıyorum. Öğle tatiline bile çıkamıyorum düşün. Herkes aslında karnımın şitiğini, çok kilo almadığımı söylüyor ama ben hiç memnun diilim gidişattan doğrusu. Akşam işten çıkınca kendimi iyice patlayacak gibi hissediyorum. Ee yorgunda oluyorum haliyle yürüyüş falan ancak hafta sonu. Herhalde ödem de oluyor akşama kadar çok şişmiş oluyorum. Neyse Cuma dr. randevum var bakalım o neler söyleyecek?

bucoklar
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 21.12.2005 13:41:40
ben de kilolarimdan cok dertliyim... 12 kilo aldim daha simdiden. Herhalde bu gidisle 20 kiloyu bulacagim . Ben de bugunden itibaren dikkat etmeye baslayacagim. Ekmek, pilav,makarna kesiyorum artik.
Ben de bu ara cikolataya dustum.Cikolata yoksa , tatli mutlaka buluyorum birseyler atistiracak. Sirketimizin kocaman bahcesi var, bugun giyindim sIkI sIkI sirket cevresinde 3 tur attim . Yuruyus de yapacam oglenleri.
Bu kilolari kontrol altina almaya baslamak lazim.Sibel birbirimizi frenleyeleim, hafta hafta kac kilo almisiz yazalim.
Bari bundan sonra 3-4 kilo ile kapatsak ... Biraz zor mu?

cyberrica
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 21.12.2005 13:55:36
Bernacım dr. bana 18 kilo rahat alırsın dedi ama bende şimdi yirmiden korkuyorum walla. Bende 25. hftda 12 kilodaydım. Peşimden geliyorsun heralde. Walla zor görünüyor almaması ama birbirmizi frenleyebilirsek ne iyi. Arkadaş çıktın walla çok sevindim. Ben hafta sonu dr. gittikten sonra kesmeye başlayacağım. Tamam hft sonu tartılıp ptesi yazalım mı? Sonrada takip edelim bakalım kiloları

binnaz006
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 21.12.2005 14:10:13
haftada 300 - 400 gram almak normalmiş..7,aydan sonra..kilolar çifter çifter geidiyoöuş arkadaşlar..ama bebekelrimiz de büyüyor artık suları fazlalaşıyor..ikizleri büyüyor..en az 9 -11 kilo doğumla beraber atılıyomuş zaten..ben 25 haftamdayım henüz çatlama filan olmadı..pazar günü karnım için bir şeyler almaya gittim..şu ana kadar hep kayısı yağı ve fındık yağı kullanmıştım..bana dalinin bebek yağının içine 200 ml fındık yağını aktarıp bu karışımı bir gün dik beklettikten sonra sürmemei önerdiler..selülit ve çatlamaları en aza indiriyomuş..ben kullanıyorum...tavsiye ediyorum hamişler:

bucoklar
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 21.12.2005 14:22:02
Tamam p.tesiden itibaren yaziyoruz kilolari , hafta hafta kac kilo almisiz kontrol ediyoruz.
Benim annem bende 30 kilo almis :) Yani referans cok kotu anlayacagin.

eylüldeizmir
  • Tüm gönderiler : 1272
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 21.12.2005 14:57:34
8 haftalikken ilk kontrolümü olmustum, normal kilom 56-58 civaridir ama hamile kalmadan evvel de kilo almistim, doktordaki ilk ölcüme göre hesapliyorum artik;

Hamilelige 60,6 ile baslamisim.. 12 inci haftada 61,5 ve 17 inci haftada 63,3 kiloyum.. Yani toplamda 2,7 kilo aldim.. Belim cok inceydi o nedenle simdi göbegim belli oluyor.. Ama hamileligimi sadece belimin inceligini bilenler anliyorlar, disaridan anlasilmiyor.. Zaten kislik giyecekler göbisi sakliyor..

Annem tarafindan referansim saglam, annem iki hamilegine de 25 er kilo almis.. Kayinvalidem de ayni sekilde ve esim ile kardesi 5 er kilo dogan tombik bebeklerden.. Bakalim bizimki ne olacak.. Saglikli olsun da..

Simdilik istahim asiri acik degil, sadece 2 saatte bir yemek yemem lazim yoksa tansiyonum düsüyor.. Bir de isim hep bilgisayar basinda, bu da zararli, hava soguk oldugu icin yürüyüste yapamiyorum, alirsam hareketsizlikten kilo alacagim velhasil.. Tatliyla simdilik hiic aram yok.. Sisersem tuzlu yemekten sisecegim.. Ve doguma kadar en az 16 kiloyu bulurum gbi geliyor..

Bebisler saglikli olsun da azmedince hepsi verilir herhalde...
ELIF & ARDA EGE

ucarer
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 22.12.2005 11:08:38
seninle kıyaslamıyorum ama benim kilom da normal şartlarda fazla ve şekerim de yüksek çıktı.. 140 normal değer iken ben 143 çıktım... bir de bende hamilelik reflüsü var yemek borusuna kaçan yemekler yanma yapıyor... doktorum da diyet yapmamı söyledi zaten sabah kahvaltı haricinde ekmek yemiyorum.. ve balık ve salata tüketiyorum akşamları çoğunlukla... tatlıyı da kestim tabii gereksiz ve sağlıksız kilo almamak için... çok tatlı yemek istediğimde havuç,mandalina ,kuru incir  gibi şeyler yiyorum artık... ama pastanelerin vitrinlerine bakıyorum resmen sulana sulana...
hoşçakal...

feris
  • Tüm gönderiler : 2424
  • Bölge: Isvicre/Izmir
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 22.12.2005 12:33:06
Ben 27. haftayi bitirdim.8 kilo aldim simdilik.Bana cok gibi geliyor ama doktorum iyi diyor.Bu arada seker testleriniz kacinci haftada yapildi.Bana hala yapilmadi,30. haftada kontrolumuz var tekrar o zaman konusacagim...

bucoklar
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 22.12.2005 14:35:13
Benim testim bu hafta yapildi. 90 cikti.
Kilo olayi biraz da bunyeye , metabolizma hizina bakiyor kizlar.
Ben oglenleri 30 dak yuruyus yapiyorum  , hem kabizlik konusunda hem de kilo konusunda faydasi oluyor.
Gerci kilo konusunda biraz dertliyim ama, tatliyi kestim tamamemn. Cok istersem kuru incir, kayisi , uzum ile idare ediyorum ne yapayim?

sskgm
  • Tüm gönderiler : 231
  • Bölge: ALMANYA-frankfurt
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 22.12.2005 14:51:48
merhabalar ben 62 kilo ile hamile kaldim 1.5 aylik hamile iken 55 kilodaydim su anda 59.5 kiloyum tatliyla cikolataylada hic aram yok ekmegide az tüketiyorum ama göbegimiz firladi fazla yürüyüsede cikamiyorum bel fitigim var fazla yürüdügüm zaman agri yapiyor bakalim ben hamileligimi kac kilo ile sonlandiracagim

binnaz006
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 22.12.2005 15:56:02
FERİS cim benim şeker testimde 20.12.2005 yapıldı..çok şükür herşey normal çıktı..26 - haftaya kadar yapılıyo diye biliyorum..ama kesin bilen varsa yardımcı olsun sana canım

İGAB
  • Tüm gönderiler : 1
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 22.12.2005 23:00:18
deneme

cyberrica
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 23.12.2005 09:52:04
Günaydın kızlar...

BEnim şeker testim 25. hftda yapılmıştı. Değerleri bilmiyorum ama normal çıkmıştı. Genelde o haftada yapılıyor heralde ama daha ileri haftalarda da yapıldığını duydum.

ucarer
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 23.12.2005 12:14:46
şeker testimi 26. haftada yaptık.. fakat 28 e kadar yolu var diye biliyorum...

cyberrica
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 26.12.2005 11:46:29
Günaydın kızlar nasılsınız bakalım...

Eh Berna'cım söz verdiğimiz gibi kilomu yazmaya başlıyorum. Her ne kadar bu durumdan utansamda HAmileliğe 62 kilo ile başladım. Bu sabah aç karınla tartıldım 79.2 Gidişat feci yani arkadaşlar. 80 geçmemek için dua ediyordum ama olmayacak galiba. Ki bebek 3 kiloyu geçerse mümkün diil benim daha azda kalmam. Neyse kuruyemiş, ekmek, hamur işlerini bugünden itibaren yasakladım umarım boğazımı tutabilirim.

Haydi Bernacım senin nede olsa daha azdır kilon sıra sende.

bucoklar
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 26.12.2005 11:58:34
Selam kizlar,

Sibel'cim Berna diye beni kastediyorsun sanirim ama ben Basak.
Bugun ben de sabah kalktim , hemen tartildim tam 75.3 kiloyum. 62 kilo ile hamile kalmistim .
Ben de hamur isleri, pilav, makarna kesiyorum. Kendimce bir yasak listesi getirdim bakalim ne kadar yararli olacak.
ben 18 kiloyu gozden cikardim zaten... 80 kilo ile tamamlarsam bu isi ne alaaa  Yani umuyorum sadece..... Onumde daha 14 hafta var. Her hafta 1/2 kilo alsam zaten 7 kilo eder.
Neyse zararindan neresinden donersek kardir deyip bu ise basliyoruz. her hafta yazalim kilolari. Arda kacamak yaparsak onlari da yazalim , hani cikolata krizeleri filan tutabilir....
Birbirimizi frenleriz en azindan.

cyberrica
Ynt: hamilelikte karin buyumesi - 26.12.2005 12:11:41
Başak ay rezil oldum yaaa. Çok özür dilerim ismini yanlış yazdığım için affet çok kızarım böle şeylere ben aslında nolur kusuruma bakma.

Kilo gidişatımız aynı hemen hemen bende senin hftlarında 75 civarıydım. Evet kaçamakları filanda yazalım dürüstçe. Birbirimizi dizginleyebiliriz dediğin gibi. Hadi bakalım kolay gelsin.

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 40 of 44