BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 40 of 55
Yazar Mesaj
pool
  • Tüm gönderiler : 43
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 07.02.2007 21:44:54
Arkadaslar yeni bir baslik acmamin sebebi benim gibi bebisinin cinsiyetini merak eden anne adaylarina biraz olsun cinsiyeti tahmin etmelerinde yardimci olmak. Her ne kadar hepimiz once saglik desekte su bir gercek ki cinsiyeti merak etmedende olmuyor. 

Ben bebisimin cinsiyetini dun ogrendim bir oglum olacak Allah izin verirse,  sizlerle simdiye kadar nasil bir hamilelik gecirdigimi paylasmak istiyorum benim gibi cinsiyeti ogrenen diger anne adaylarida yasadiklarini paylasirsa eminim biraz olsun bizden sonrakilere yardimci olabilecegiz.

*Oncelikle hamileligimi ogrendigim ilk gunden beri canim hep eksi ve tuzlu seyler yemek istedi. eksi salata, bol limonlu yaprak sarmasi, nar eksili kisir, portakal mandalina vs. Hamile oldugumdan beridir hic kek, pata turu tatli seyler yemek istemiyorum.
*ilk iki ay midem asiri kaziniyordu ozellikle aksamlari mideme kramplar giriyordu arasira bulantim olsada hic kusmadim. Sabah bulantilarinida cok yasamadim.
*burnum biraz sis gibi, cildim eskisinden cok farkli degil
*herzaman gobekli biriydim am simdi gobegim biraz daha one cikik yanlara dogru degil  ve arkadan bakilinca hic kilo almadim. 

Bu belirtiler kisiden kisiye degisir fakat eminim herkes yasadiklarini paylasirsa tahmin yapmak icin bazi ortak yonleri bulabiliriz.     

hande_c
  • Tüm gönderiler : 4498
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 07.02.2007 22:24:36
kendimle kıyaslarsam erkek seninki derim cnm:)ben kabuğuyla birlikte limon yiyodumhiç kusmadım,bulantılarım 4. aydan sonra sadece akşamları hafif oldu,göbeğim büyük bi hızla sivrileşti.o yüzden kanımca erkekayrıca doktorumun sitesine bakmanı tavsiye ederim,orda bu konuyla ilgili ilginç bi yazı vardoktornevra.com.kız yada erkek allah sağlıklı sıhhatli hayırlı evlat versin.

hande_c
  • Tüm gönderiler : 4498
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 07.02.2007 22:29:00
ayy pardon yaa uykum geldi tabiii doğru düzgün okumamışımutandım şimdi.yuh bana

nagisch
  • Tüm gönderiler : 8060
  • Bölge: eski bambıh daha eski pammuk
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 07.02.2007 22:36:35
hamilelik dönemi inanışlar die bi sayfa vardı bi zamanlar...

orayada yazmıştım.. annem bana hamileyken karnının  şekline bakıp bu çocuk erkek olmassa bileklerimi keserim diyen komşu teyzelerimis çook olmuş.. amma velakin devlet gibi hatunum işte..

bende

** hamileliğimin başından beri hep ekşi leyler yedim.. özellikle sarımsaklı yoğurt 'un içine girdiği herşeyi yedim.. mantı, sarımsaklı yoğurtlu bulgurlu köfte,makarna vs vs.. hiç tatlı yemedim.. halada canım istemiyii

** hiç bulantım,kusmam vs olmadı.. sadece çoooook uykum geldi...

**karnımda sivrii.. yanlarda fazlalığım yok.. ee tabiki kalçalarım genişledi..
** cildim hiç bozulmadı... tam tersine pkos hastalığımdan dolayı her daim yüzümde var olan sivilceler yok oldu..

veeee kızım olacak inşallah...

Elizabeth II
  • Tüm gönderiler : 5208
  • Bölge: ingiltere
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 07.02.2007 22:52:54
VALLAH EYER YEDIKLERIMIZLE YOLA CIKARSAK BENIM KESIN KIZIM OLMASI LAZIMDI
ASIRI LIMON EKSI TUZLU YEDIM ILK AYLAR ET YEMIYORDUM SIMDI YIYORUM
TATLIYLADA ARAM YOKTU SIMDI YIYORUM BULANTILARIM DORT AY DEVAM ETI
 DR ERKEK DEDI BAKALIM NE CIKICAK  

Bir mum, diger bir mumu yakarken isigindan hicbir sey kaybetmez

Elizabeth II
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 07.02.2007 22:55:53

Orjinalden alıntı: pammuk

hamilelik dönemi inanışlar die bi sayfa vardı bi zamanlar...

orayada yazmıştım.. annem bana hamileyken karnının  şekline bakıp bu çocuk erkek olmassa bileklerimi keserim diyen komşu teyzelerimis çook olmuş.. amma velakin devlet gibi hatunum işte..

NAGIS DAHA ONCEDENDE OKUMUSTUM VE COK GULMUSTUM ALLAH IYLIGINI VERSIN
ALLAHTA SENI GULDURSUN

nagisch
  • Tüm gönderiler : 8060
  • Bölge: eski bambıh daha eski pammuk
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 07.02.2007 23:44:58
he he he...  amin canım.. cümlemizi güldürsün rabbim...

papagan
  • Tüm gönderiler : 7048
  • Bölge: amsterdam
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 01:17:02
adalet gulo dogru yoldasin aserdiklerine bakilirsa oglun olmasinorma.
bende yazayim bariii

-ilk 4 ay bulantilarim bayagi oldu.
-portakal mandalina gibi seyleri yedim sadece(ayy canim yine portakal istedi)
-meyvayla pek aram olmadigi halde bol bol meyva yedim
-tatliyla aram bozuldu hic canim cekmedi
-et tavuk yiyemiyordum simdi et yiyorum tavuk yiyemiyorum
-ilk aylarda ve simdi uykum cok vaarrr

Elizabeth II
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 01:29:33
ESRACIM YE EKSIYI DOGUR AYSEYI DIYORLARYA BENDE EKSIYI COK YEDIM

papagan
  • Tüm gönderiler : 7048
  • Bölge: amsterdam
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 01:38:23
bende cok yedim ama benimkide ye eksiyi dogur efeyi oldu

Elizabeth II
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 01:46:40

Orjinalden alıntı: papagan

bende cok yedim ama benimkide ye eksiyi dogur efeyi oldu

HE HE DOGRU SOYLIYON YEYIN EKSIYI DOGURUN EFELERI TAMAM SIMDI IKNA OLDUM

BEN BUNU HEMEN CIN TAKVIMINE YAZIYORUM CUNKU ORDA YAZIYORDU YEYIN EKSIYI DOGURUN AYSEYI BIZDE EKSI YEDIK DEMI EFELER YOLDA YALANCI TAKVIM

DERYANINUMUTU
  • Tüm gönderiler : 2591
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 09:23:18
GÜNAYDIN HERKESE

BEN HAMİLE OLDUĞUMU ÖĞRENDİĞİMDE 4 HAFTALIKTI VE BEN HAMİLE OLDUĞUMA İNNAMAYACAK KADAR NORMALDİM  ONDAN SONRAKİ HAFTALAR MİDE BULANTISI KUSMALAR UYKU HALİİ YAKLAŞIK 3 AYIN SONUNA KADAR DEVAM ETTİ KARNIM AÇ AMA CANIM HİÇBİŞEY İSTEMİYORDUU BAZEN İÇTİĞİM SUYU BİLE ÇIKARIYORDUM KARNIM HALAAA ÇOK YOK BOYUM UZUN DİYEMİ BİLMİYORUM BİRAZ BOL GİYSEM HAMİLE OLDUĞUM BELLİ OLMAZ HERALDE İLK AYLARDA CİLDİMDE TUHAFLAŞMIŞTI AMA SONRA HERKESİN DEMESİYLE SÖYLÜYORUM Bİ GÜZELLİK GELDİ SANA DEMEYE BAŞLADILAR  EEEEEEE ERKEK EVLAT ANNEYİ GÜZELLEŞTİRİRMİŞ DERLER
BUARADA CANIM HİÇBİŞEY İSTEMEDİİ YANİ ÖYLE OLSADA OLURRRR OLMASADAA POZİSYONUNDAYIM HEP TATLIYI SEVMEZDİM HALA ÇOK SEVMEM
ALAHINDA İZİNİYLE 15. HAFTAMIZDAN BERİ OĞLUMUZ OLACAĞINI BİLİYORUZ

Almişin Annişi
  • Tüm gönderiler : 550
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 10:47:54
sendeki belirtilerin aynıları bende de vardı ama benim bebeğin kız

Orjinalden alıntı: pool

Arkadaslar yeni bir baslik acmamin sebebi benim gibi bebisinin cinsiyetini merak eden anne adaylarina biraz olsun cinsiyeti tahmin etmelerinde yardimci olmak. Her ne kadar hepimiz once saglik desekte su bir gercek ki cinsiyeti merak etmedende olmuyor. 

Ben bebisimin cinsiyetini dun ogrendim bir oglum olacak Allah izin verirse,  sizlerle simdiye kadar nasil bir hamilelik gecirdigimi paylasmak istiyorum benim gibi cinsiyeti ogrenen diger anne adaylarida yasadiklarini paylasirsa eminim biraz olsun bizden sonrakilere yardimci olabilecegiz.

*Oncelikle hamileligimi ogrendigim ilk gunden beri canim hep eksi ve tuzlu seyler yemek istedi. eksi salata, bol limonlu yaprak sarmasi, nar eksili kisir, portakal mandalina vs. Hamile oldugumdan beridir hic kek, pata turu tatli seyler yemek istemiyorum.
*ilk iki ay midem asiri kaziniyordu ozellikle aksamlari mideme kramplar giriyordu arasira bulantim olsada hic kusmadim. Sabah bulantilarinida cok yasamadim.
*burnum biraz sis gibi, cildim eskisinden cok farkli degil
*herzaman gobekli biriydim am simdi gobegim biraz daha one cikik yanlara dogru degil  ve arkadan bakilinca hic kilo almadim. 

Bu belirtiler kisiden kisiye degisir fakat eminim herkes yasadiklarini paylasirsa tahmin yapmak icin bazi ortak yonleri bulabiliriz.     

tobeornottobe
  • Tüm gönderiler : 4704
  • Bölge: istanbul
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 11:36:23
Ben hamileliğimi 6 haftalıkken öğrendim ve hemen aşermeler başladı 4. ayın sonuna kadar devam etti. 24 saat midem bulandı midem kazındı ama sulu bişey asla yiyemedim, su bile içemedim hiç. Hep başucumda cebimde leblebi, grissini tarzı şeyler taşıdım.. Asla yemek yapamadım, ağzımda metalik bir tat vardı. Midem habire kazınıyodu, kazınma arttıkça bulantı artıyordu ben de hep ekmek arası şeyler yiyebildim, normalde ekmek yemeyen ben sulu yemeklerin suyunu çekene kadar ekmek banarak yiyebildim ama çooooookk zordu.. Ama tatlı asla yiyemedim ve kızım olmasını çok istediğim için hep canım ekşi şeyler istiyordu (benimki psikolojikti sanırım). Uyku halim vardı gün içinde 1er saat ya da 2şer saatlik uykularım vardı. 16. haftamda oğlum olacağını öğrendim tabiki çok sevindim, sağlıklı olsun da ikisi de kabulumuz.

Fiziksel değişimlere gelince, benim karnım öyle sivri falan değil, gerçi gören de erkek diyor ama öyle sivri değil, baştan yanlara taştığım için heralde, cildim birazcık yağlandı, eskiden daha kuruydu ki yağlanması güzel bişey benim için. Yüzümde şişme falan olmadı. Dişetlerim kanadı, ay çok mu ayrıntıya girdim ne, neyse işte aklıma gelenler bunlar ama tabi bu belirtilerin bebeğin cinsiyetiyle bir ilgisi olduğuna da inanmıyorum.

Allah hepimize eli ayağı düzgün sağlıklı bebekler versin inşallah ! En önemlisi bu..

++firefly++
  • Tüm gönderiler : 821
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 11:40:35
Bende başta ne bulantı ne aşerme hiçbişey yoktu. Bu ara bulantılar yoğunlaştı. Bir ara canım feci şekilde turşu istedi. Son zamanda ise delice mantı ve börek aşerdim. Bir de hiç yemediğim sütlacı yedim dün ilk defa. Bakalım bize ne gelecek.

Munisenin MELİSİ
  • Tüm gönderiler : 2809
  • Bölge:
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 11:45:39
- Benim hiç bulantım olmadı hamileliğim başından beri
- ilk aylar ekşi şeyler canım çekiyordu, şimdi tatlı şeyler
- ilk 3 ay geceleri karnım çok acıkıyordu sonra normale döndü
- şimdi çok fazla meyve seviyorum.
- kalçalarım genişlemedi.
- yüzüm de sivilce falanda çıkmadı

ama kızım olacakkk

sultan bebegim:)
  • Tüm gönderiler : 4548
  • Bölge: canim kizlarim...
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 11:54:14
kizlar yaa ben 22 .haftadayim ve hala bilmiyorum bebegimin cinsiyetini..yasadiklarinizi okudum ama sanki erkek agirl gibibende erkek istiyom zaten..ins. bugunku kontrolumde ögrenebilirim...

eday
  • Tüm gönderiler : 506
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 12:47:11
Hanimlar, bundan bir hafta ônce niye açmamisiz biz bu sayafayi,
ben meraktan deliriyordum...

Ben ikinci bebegimi bekliyorum,

Ilkim erkek, tûm hamileligim boyunca hiç ama hiç bsey hissetmedim, ne bulanti ne bisey, sadece kokulardan tiksiniyordum, ev kokardi, esim kokardi... Eksi sevmeyen ben perdelerde biber tursusu deseni gôrûrdûm, Limon yerdim, vs vs, herkes gûzellestigimi sôylerdi, çok asiri kilo aldim karnim çok acaip bûyûktû, arkam yanlarim, oooo heryerim almisti, sadece yûzûmde yoktu bir de hiç su toplamadim....

Simdi ise ikinci bebegini bekleyen mutlu anneyim, bu hamile oldugmu ôgrendigim gûn dertler basladi, bulanti, koku, yemek yiyememe,  yorgunluk, ama hepsi vardi, ôksûrûk tutardi arkasindan çikariridim... 2.5 aylikken karnim çikti, ve yine heryerimden aliyorum, yanlar, karnim, gôren dogum ne zaman diyor, o derece yani... 3.5 aydan sonra bulantilar geçti, tursu ve eksi kesinlikle yiyemiyorum annem ôzellikle yapti yerim diye ama yiyemiyorum, tatli yiyorum ama daha çabuk tiksiniyorum, tavuktan, etten tiksiniyorum, daha çok sebze sulu yemekler istiyorum... Simdi de mide yanmasi basladi, çildiriyorum kaynamadan...

Amaaa amaaa, kizim geliyor ondanmis, gerçi bunda kilo alimi yanlarin bûyûmesi ayni, yûzûm degismedi, onun disinda tamamen farkli...

Bilmem birilerine yardimci olur mu?? herkesin gônlûndeki olsun insallah!!!

B A T O S
  • Tüm gönderiler : 4045
  • Bölge: MERSİN
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 12:54:49
ben oğluşum olacağını henüz 15 haftalık bile değillken öğrendim denilene göre erkek daha erken belli olurmuş çünkübirkere bile bulantım olmadı hamilelik bulantısı dediğimiz cinsten,ve hiç bişeye aşermedim maalesefbel ağrım oldu fazlaca,doktorum erkek bebek bekleyen annelerde olur demişti,onun dışında top yutmuşum gibiyim karnım dimdik duruyor sivri yani yanlarda bişey yok hafif kalçalarımdanda aldım onun dışında ne kaldı bazı hamilelerin hakeretleri ağır oluyormuş ama ben hamile değilmişim gibi çok hafif hissediyorum zıp zıp zıplıyorum iş yaparken,annemin dediğine göre erkek çocuğunda hafif olurmuş zaten anne,neyse benden bukadar bide halk arasında yapılan cinsiyet testleride çin takvimide tuttu onların hepsinde erkek çıkıyordu,benim erkek olsun diye bi isteğim yoktu hatta kendimi ve eşimi kız bebek fikrine çok alıştırmıştım pipiliyi duyunca şok olduk sağlıklı olsunda pipili fıstılıklı hiç farketmiyormuş canlarım
<mesaj tarafından düzenlendi fatoş_portek on 08.02.2007 12:56:35>

MüGe__
  • Tüm gönderiler : 280
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 12:56:18
ben hamileliğimi çok çok erken öğrendim...oldukça sabırsızdım :) daha 3 haftalıktı öğrendiğimde adet tarihim bile geçmemişti:) ama midem acayip bulanıyodu... hamileliğimin 5. haftasında bulantılar bıçak gibi kesildi...ama sonra ara ara yine bulandı ama yok denecek kadar azdı allaha şükür...canım ne ekşi ne tuzlu nede tatlı istedi..sabah kahvaltısında bile acı biber turşusu yiyordum ki halada öyle:)) her öğün acı yiyorum peynirin domatesin üstüne pul biber ekip yiyorum..kaşık kaşık pul biber istiyo canım..bide 3. ayda canım çok yeşil erik çekti...başkada bişe aşermedim:)) şimdide kiraz istiyo canım...karnım fazla çıkmadı ama çıktığı kadarıylada yayvan bi göbüşüm var..

allah bağışlarsa bi kızım olucak benimde :)

ha bide ergenlikte bile sivilcem olmamasına rapmen yüzmde çok sayıda sivilce çıktı..
<mesaj tarafından düzenlendi MuGueT_ on 08.02.2007 12:57:34>

NURAN73
  • Tüm gönderiler : 25
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 13:07:54
ARKADAŞLAR BENİMDE 1KIZIM VAR 10 YAŞINDA.2.BEBEĞİMEDE 23 +1 HAMİLEYİM.16. HAFTADA BEBEĞİM.AŞERMEMDE

3.5 AY BULANTIM OLDU AMA KUSMA YOK.
ÇOK İŞTAĞIM AÇILDI.EKŞİ TURŞU VE PORTAKAL ÇOK YEDİM.
2.5 AYLIKKEN GÖBEĞİM ÇIKTI.
ŞUANDA DOĞUM YAKINMI DİYE SORUYORLAR.( benim daha 3.5 ayım var)
ETTEN TİKSİNDİM .ŞU ANDA AZ YİYİYORUM.SEBZEYE DÜŞKÜNLÜĞÜM ARTTI.

NURAN73
  • Tüm gönderiler : 25
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 13:09:21

Orjinalden alıntı: NURAN73

ARKADAŞLAR BENİMDE 1 KIZIM VAR 10 YAŞINDA.2.BEBEĞİMEDE 23 +1 HAMİLEYİM.16. HAFTADA BEBEĞİMİN ERKEK OLDUĞUNU ÖĞRENDİM..AŞERMEMDE

3.5 AY BULANTIM OLDU AMA KUSMA YOK.
ÇOK İŞTAĞIM AÇILDI.EKŞİ TURŞU VE PORTAKAL ÇOK YEDİM.
2.5 AYLIKKEN GÖBEĞİM ÇIKTI.
ŞUANDA DOĞUM YAKINMI DİYE SORUYORLAR.( benim daha 3.5 ayım var)
ETTEN TİKSİNDİM .ŞU ANDA AZ YİYİYORUM.SEBZEYE DÜŞKÜNLÜĞÜM ARTTI.

esbaykal
  • Tüm gönderiler : 2
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 14:31:20
ARKADASLAR MERHABA,

ONCELİKLE TUM BEBEK BEKLEYENLERE ALLAH SAG SALIM KAVUSTURSUN.
SAGLIKLA KUCAGINIZA ALIRSINIZ.

BEN SUANDA 30. HAFTAMDAYIM.
BENDE SUANA KADAR HICBIR SORUN YASAMADIM NE BULANTI, NE ASERME, NEDE HASASLASMA GOBEGİM ONCELERİ YANLARA DOGRU GIBIYDI AMA SUNDA ONDE VE COK COK BUYUK DEGIL, BIRDE GOBEK DELIGIMDEN BASLAYAN SIYAH BELIRGIN BIR CIZGI HAMILELIGIMIN BASINDAN BERI VAR GOGUS UCLARI OLABILDIGINCE KOYULASTI, KALCALARIM ZATEN BIRAZ BUYUKTUR. AMA HAMILELIGIMDE HIC DEGISMEDI. EN BASLARDA HEP OGLAN DENIYORDU. CEVREMDEKI HERKEZ BENDE DAHIL OLMAK UZERE ICIMIZE OYLE DOGUYORDU. BU ARADA YEMEKLERLE ARAM IYIDIR. HERSEYI YERDIM. DR %100 OLMAMAKLA BERABER KIZA BENZIYOR DEDI HALADA OYLE GIDIYOR ALLAH SAGSALIM KUCAGIMAZA ALMAK NASIP ETSIN..

SİZLERINDE VUCUTLARINDA BU TARZ DEGİSİKLİKLER OLDUMU?
KESİNLESMEDİGİ İCİN COK MERAK EDİYORUZ. TECRUBELERİNİZİ PAYLASIRSANIZ COK SEVİNECEGİM.

GENELDE GOSTERMEYEN BEBEKLER KIZ OLURMUS DENİYOR BAKALIM...

KUSURA BAKMAYIN BİRAZ UZUN OLDU..

COK TESEKKURLER..

DeriNehiR
  • Tüm gönderiler : 2268
  • Bölge: İstanbul
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 14:39:09
Beni her gören kız diyor en son ulturason dada kız gibi gözüktüğü söylendi .

minik kızım
  • Tüm gönderiler : 924
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 15:44:33
valla bende kızıma hamileyken perişan olmuştum mide bulantılarından uyumaktan sersem gibiydim.kışın ortasında olmadık şeyler istiyodu canım yazmıyorum hamile arkadaşlar vardır belki okuyan canları çekmesin çok kötü oluyo insan ya.ama kız annenin güzelliğini alır derler ben hiç çirkinleşmedim hatta dahada güzelleştim ay biraz şımarıkça oldu ama çevremden öyle diyorlardı sanki önceden çirkinmişim gibibcaklarıma aşırı kramplar giriyordu ve çoğunlukla kız çocuk sahibi olacak anneler yağmurdan falan gökgürültsünden korkmaya başlıyor hamileyken çok ilginç ama bende ve arkadaşlarımda öyle oldu.birde bacaklarım ince kalmıştı erkek çocuk bekleyen annelerin bacakları kalınlaşırmış

esbaykal
  • Tüm gönderiler : 2
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 15:57:47
minik sende gobeginde koyu renkli cizgi oldumu baslangıctan berı

gogus rengın koyulastımı?

benımde suana kadar 1 kere cok siddetli krap girmisti ayagıma kotu oluyor ya....

kartopu28
  • Tüm gönderiler : 55
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 16:23:47
slm arkadaşlarr...
18 haftalık gebeyim fakat daha cinsiyetini tam olarak öğrenmiş değilim.kendini göstermiyohiç mide bulantım olmadı.tatlı hiç canım çekmedi,bol bol salata meyve ekşi tuzlu ne varsa yedim. pool arkadaşım benim gebeliğim seninle aynı gibim benimde erkekmi acaba

pool
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 19:36:44
Kartopu28 Allah gonlune gore versin. ben daha once 4 kez dusuk yapmama ragmen oncelikle saglik dedim ama yinede bebegimin cinsiyetinin hep erkek olmasini istedim. Bazen Allahin gucune gider diye korkmuyor degilim dort dusukten sonra ne olursa olsun demem lazim ama Allahin bildigini kuldan saklayacak degilim, nedense ilk cocugumun hep erkek olmasini istemisimdir. Sanirim Turk ve musluman toplumunda erkekler cocuklar daha cok ragbet goruyor diye yani biz oyle yetistirildik. Allah hayirlisini versin isteyen herkesin gonlune gore verir insallah.

Orjinalden alıntı: kartopu28

slm arkadaşlarr...
18 haftalık gebeyim fakat daha cinsiyetini tam olarak öğrenmiş değilim.kendini göstermiyohiç mide bulantım olmadı.tatlı hiç canım çekmedi,bol bol salata meyve ekşi tuzlu ne varsa yedim. pool arkadaşım benim gebeliğim seninle aynı gibim benimde erkekmi acaba

minik kızım
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 08.02.2007 22:12:15
benim göbek deliğimin etrafı koyulaşmıştı sadece göğüsümde olmadı yani.alyans sallandır bakalım göbeğinde ne çıkacak.küresel hareket ederse kız ileri geri giderse erkek internette bunun aksi yazıyo ama bizim inanışımız böyle

DiLeK&YiGiT
  • Tüm gönderiler : 1420
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 09.02.2007 00:18:22
bence cocugun cinsiyeti degil, saglikli olmasi önemlidir, heleki ilk cocukta cinsiyet secmek bana göre cok ters. Ha tamam önceden bir kizi varsa erkek isteyebilir veya erkekse kiz, ama nihayetinde o cocugun saglikli ve hayirli bir evlat olmasi ennnnn önemlisiiii...
Bu erkek cocuk muhabbetinide eminimki erkekler cikarmistir 

Dilosh

eminesengulucu
  • Tüm gönderiler : 742
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 09.02.2007 09:30:48
Merhaba kıslar bizimde oğluşumuz olacak
Bizim ilk 5 ay boyunca bulantımız oldu hayatım boyunca hiç yemediğim kadar meyva yedik hamileliğimiz boyunca limon ve mandalina çantamızdan hiç eksik olmadı ama 6.aydan sonra canımız tatlıda istemeye başladı göğüslerimizin ucu nerdeyse simsiyah göbeğimizdeki gebelik çizgisi dümdüz bebeğimizi ilk sol tarafımızda hissettik(kız bebeklerde genelde sağ tarafta hissediliyormuş) ve 11.haftada 2 li test için girdiğimiz ultrasonda kalp atışı dakikada 163 dü(kız bebeklerde 160 ın altında oluyormuş)
Veee rüyalarımda hep erkek bebek görüyordum

Senden önce yaşanan herşey anlamsızmış karagözüm

eminesengulucu
  • Tüm gönderiler : 742
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 09.02.2007 09:35:43
Dilekciğim sen bizi yanlış anladın galiba amacımız burda cinsiyet seçmek falan değil zaten hepimiz hamileyiz sadece merak duygusu cinsiyetini öğrenemeyen bir çok hamile bayan gibi bizlerde bebişlerimizin cinsiyetini ve belirtilerin herkesde aynı olup olmadığını merak ediyoruz

Senden önce yaşanan herşey anlamsızmış karagözüm

günayca1
  • Tüm gönderiler : 538
  • Bölge: ÇEKMEKÖY - istanbul
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 09.02.2007 21:20:39
merhabaa benim ikinci çocuğum olacak Allah izin verirse.hamilelik döneminde aralarındaki farklar çoook.ilk çocuğum balküpük kızım azranur oldu.kızımda bayağı kilo almıştım kalçalarım yan boşluklarım dolmuştu yani enine idim şimdi ise karnım sivri diyo herkez erkek diyo yan boşluklardan almadım sayılır zaten kalçalıydım.kızımda ilk aylarda canım biraz ekşi çekiyodu ama heryer kokuyodu eşim evim yemekler herşey kokuve tiksinti veriyodu hiç kusmadım ama midem bulanıyodu.sonra belim çok ağırıyodu oturduğum yerden eşim kaldırırdı beni oderece ve her fırsatta uyurdum hemde çok ve sonra ki aylarda acayip tatlı manyağı oldum her talıyı yiyodum her çeyiş et yiyodum turşuda yiyodum ve balküpü kızım oldu.bu hamileliğimde ise ilk zamanlar yeşilsalata manyağı idim roka marul göbek kıvırcık taze soğan vs ne bulursam salata yapar bol limonla her kahvaltıda yedim ve yine kokular tiksintiler vardı ama uykum çok olmadı.midem bulandı dört ay böyel idare ettim fazla kilo almadım şu an 34. haftadayım ve 9 kilo aldım canıbım çok bişey istemiyor(tatlı hariç).ayrıca cildime bakarsam bozulup sivilcelenmiyo amam bakmazsam sivilcelenip renk değişiyo.şu an bebeşim hep kasıklarımda inanın kasık ağrılarımdan yürüyemiyorum bu bebeğim hep aşağılarda ve şimdilerde acaip canım tatlı çekiyo kendimi firenlemeye çalışıyorum ama .bir de bunda şekerim çıktı kızımda yoktu ve ilk zamanlar tavuk etinden acaip tiskindim genelde hep meyve yedim.aralarındaki farklar böyle işte veeeee benim bir  balküpü kızım daha geliyooooooooooooorrrr.birde erkek olsaydı isterdim ama yüce rabbim neyi uygun gördüyse o olur . iki fıstığımada kurban olur annesi.

DiLeK&YiGiT
  • Tüm gönderiler : 1420
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 09.02.2007 23:47:18
Eminecim ben zaten bu acilmis konuya degil veya sana degil, pool arkadasimin yazdigina karsilik yazmistim yanlis anlamayin. pool aynen böyle yazmis: "Sanirim Turk ve musluman toplumunda erkekler cocuklar daha cok ragbet goruyor diye yani biz oyle yetistirildik. Allah hayirlisini versin isteyen herkesin gonlune gore verir insallah."
ben bu yaziya göre yazdim yorumumu

Dilosh

minik kızım
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 10.02.2007 10:14:26
hamile arkadaşlar bakın bi şey duydum eğer göğüsünüzden ilk sütünüz geliyorsa bir bardağın içine su koyup o sıvıyı damlatın bu arada gelmiyosa zorlamayın.eğer o damla suyun içinde dağılıyorsa kız dağılmıyorsa bebek erkek demektir.bende gelmemişti tüh ya keşk gelseydi.artık bakalım ikincide belki gelirde o heyecanı yaşarım.

Nursefa
  • Tüm gönderiler : 1745
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 10.02.2007 10:39:34
ama zaten süt gelecek kadar zaman gecse dr. söyleyecek 

süt ne zaman gelir ki?????

* öyküm *
  • Tüm gönderiler : 3288
  • Bölge: hayattan..
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 10.02.2007 15:13:20
slm kızlar ben de bişeyler yazmak istedim Allah herkese sağlıklı bebekler nasip etsin her sey gönlünüzce olsun
ALLAH'IM MELEĞİMİZİ KORU..HER ZAMAN SANA EMANET

pool
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 14.02.2007 14:47:47
Bebisinin cinsiyetini ogrenen anne adaylari tecrubelerinizi bekliyoruz. nasil bir hamilelik yasiyorsunuz, nelere as eriyorsunuz, cildinizdeki degisiklikler, bulantilar vs. Lutfen paylasin bizimle bizden sonrakilere yardimci olmak amaciyla.

++firefly++
  • Tüm gönderiler : 821
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 14.02.2007 15:20:59
Kızlar şu yüzük testi konusunda ben de yuvarlak çizerse kız ileri geri olursa erkek diye biliyorum. Çevremdekilerde de hep doğru çıkmıştı. Belki tesadüftür ama işte merak ne yaparsın Bu arada benim yüzük yuvarlak çiziyor 

sevgisev
  • Tüm gönderiler : 14
Ynt: BEBISININ CINSIYETINI MERAK EDENLER BURAYA - 21.02.2007 16:31:29
Selamlar, Allah hepimize Sağlıklı Hayırlı evlatlar nasip etsin, bende doktora ikili test için gittiğimde ultrasonda erkek dedi doktor acaba doğrumudur,

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 40 of 55