Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

KANGURU KULLANIMI HAKKINDA

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 36
Yazar Mesaj
*AYŞEGÜLCE*

• Tüm gönderiler : 1689
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: CENNET İZMİRİN İNCİSİ 35/5 KARŞIYAKA
  • Durum: çevrimdışı
KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 27.02.2007 13:10:53 ( #1 )
Herkese merhaba!!!
  Arkadaşlar yarın ilk defa evet şaşırmayın ilk defa kızım ,ben ve babamız dışarı çıkıcaz.39.günümüzden beri geziyoruz ama babamızın işleri çok yoğun olduğu için onunla çıkamadık hiç.Zaten büyüklerde aman çok küçük soğuk diye karışıyorlardı. Annemler gittiği için bana moral olsun diye  yarın kimseye kulak asmadan bütün gün gezicez.Sarı şekerim Gülce'm 1.5 aylık oldu.Babası kanguru  kullanmaya pek meraklı.Sizce uygunmudur 1.5 aylıkken kullanmaya başlamak.Uygunsa kaç saat kalabilir acaba içinde?Bacaklarını zorlar mıyız ?Sırtı falan desteklenir mi yeterinde.Lütfen kullanan arkadaşlarım bugün içinde yorumlarınızı yazın...Eğer uygun olmadığını düşünüyorsanız ne zaman başlayalım onu da yazın.Doktorunu bunun için arasam mı diye de düşünüyorum...

fetusum

• Tüm gönderiler : 1708
Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 27.02.2007 13:32:10 ( #2 )
canım selam..
sen bu soruyu bence dr sorsan daha iyi olur
bence ona danıs ve sana bir marka önermesiini iste

piyasada cok ceşitli kanguru modeli var
ama 1,5 aylık bebek için cok özenli bir secim yapmalısın
sırtını ve bacak aralarını destekleyen geniş bir kanguru olmalı

ay_gun

• Tüm gönderiler : 4714
  • Bölge: İZMİR
Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 27.02.2007 14:21:39 ( #3 )
merhaba
bizim doktorumuz 3,5 aydan önce kanguru kullanmamız gerektiği konusunda bizi uyarmıştı. ama senin doktorun ne der bilmiyorum. çok hassas oldukları için 3,5 aydan önce kanguru pozisyonu uygun değilmiş

deniz anası

• Tüm gönderiler : 377
Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 27.02.2007 14:25:04 ( #4 )
Biz uzun süre kanguru kullandık. Arabaya göre çok daha keyifli oluyor, pedagoglar da zaman zaman kullanılmasını anne ve baba ile daha yakın ilişki kurulmasını güçlendirdiği için tavsiye ediyor. Ancak 1,5 ay çok küçük, ben de bir an önce kullanmak isteyip sormuştum doktoruma, izin vermemişti. Desteklilerde bile (bizimki sırt göğüs ve boyun destekliydi) bebişin kafasını tutatbildiği zaman kullanılmalı demişti doktor. Bir de bu mevsim kanguru için iyi değil çünkü tulum giydireceksiniz dışarı çıkarken ve tulum kanguruya muhtemelen kalın gelecek, bebiş rahat edemeyecek. Doktorunuza danışın tabii en iyisini o bilir. Güzel gezmeler dilerim
pinlan76

• Tüm gönderiler : 266
Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 27.02.2007 14:58:15 ( #5 )
Bu konuyu ben de merak ediyorum... Benim oğlum da 2 aylık... Kısa süreli dışarı çıktığımda ya da evde iş yaparken filan oğlum durmadığında kanguruya koymayı planlıyorum... Eğer 3.5 aydan sonra kullanıcaksak nasıl olacak, kangurular zaten yaklaşık 9 kg a kadar kullanılabilir diyor... Benim oğlan şimdiden 6 kg... 15 gün filan kullanabileceğim bu durumda :)))
*AYŞEGÜLCE*

• Tüm gönderiler : 1689
  • Bölge: CENNET İZMİRİN İNCİSİ 35/5 KARŞIYAKA
Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 27.02.2007 15:20:12 ( #6 )
evet e.bebek.com daki kangurulara baktım bende 9 kiloya kadar taşıma kapasitesi diyor eee 3.5 aylıkken kaç kilo olacaklar...

M+S=B

• Tüm gönderiler : 1243
  • Bölge: edirne'den çok uzakta...
Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 27.02.2007 15:21:00 ( #7 )
BENİM BİLDİĞİM 1 AYDAN SONRA KULLANILABİLİR.BİZ DE ÖLE YAPTIK,İYİ EĞLENCELER

[]
<mesaj tarafından düzenlendi sabırsız semra on 19.01.2008 23:09:02>
deniz anası

• Tüm gönderiler : 377
Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 27.02.2007 15:48:46 ( #8 )
Bizim kanguru 12 kiloya kadardı. Ben 3 aylıkken başladım kullanmaya, 6 aylığı biraz geçiyordu bıraktığımızda. Yalnız, belli bir kilodan sonra babaların taşıması daha doğru. Yurtdışında zaten en çok babalar için satılıyormuş Doktorların izin ve yorumları böyle konularda değişebiliyor. Bizimki başını tutana kadar istememişti kullanmamızı ama başka bir doktor sakınca bulmayabilir. Kanguru, çok ama çok keyifli bir şey ama, o keyfi mutlaka tadın
C U D A N A

• Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 27.02.2007 16:01:42 ( #9 )
26.11.2006daki yazimdan alintidir...
gelelim kanguru meselesine...
biz bu konuyu cok arastirdik, sorusturduk, okuduk, bilir kisilerle, uzmanlarla konustuk...
dikkat edilmesi gereken hususlarin en basinda gelen sey:
bebegin dizlerinin, annenin karnina dik aci yapicak sekilde gelmemesi
ve dolayisiyla da asagiya direkt olarak sarkmamasi.
bu pozisyon bebegin kalca anatomisine cok zararli.
ikincisi de apis arasindaki destek parcasinin dar olmamasi,
mümkün oldugunca genis parca kullanilip,
bacaklarinin mümkün oldugunca ayrik durup ve annenin belini/karnini sarmasi.
erkek bebeklerin cinsel organini ve yumurtaliklarini asagidan baskilamayan
bu pozisyon, cocuk doktorlari tarafindan önerilen,
kalca anatomisinin dogru gelisimine en uygun pozisyon.
("SPREIZ-HOCKSTELLUNG") deniyor.
bu saydigim önemli noktalar her kanguru markasinda maalesef yok...
test edilip onaylanmis olan bir-iki marka var:
bunlar "marsupi plus" ve "ergo baby carrier"
asla önerilmeyen ve bebegin kalca gelisimine cok zararli olan marka ise "babybjörn"
biz detayli arastirma yapmadan önce estetik acidan daha hosumuza gittigi icin
babybjörn alicaktik... iyi ki böyle büyük bi hata yapmamisiz...
bi de olayin "psikolojik" boyutu var:
burda kangurularin cok önerilip tercih edilmesinin nedeni,
bebek ve annenin(babanin) duygusal gelisimini desteklemesi,
koku, sicaklik, nefes, ses, kalp atisi gibi bebegin ilk aylarda cok ihtiyac duydugu
ve daha anne karnindayken "tanidigi" aliskanliklarinin sürerliligini saglamak...
bebek arabasi, tasima cantasi, ana kucagi, araba koltugu, vs... gibi pratik ama araya "duygu blokaji" koyan ürünler tabii ki biz de aldik
ama öncelik bizim icin kangurudan yana...

www.portakalradyo.de
C U D A N A

Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 27.02.2007 16:07:57 ( #10 )
bugünkü gezintimizde ilk kez kanguruyu kullandik...
önce,
disariya hep bebek arabasiyla ciktigi icin acaba bi farklilik olur mu diye tereddüt ettim...
ama hersey olmasi gerektigi gibi cok güzeldi...
yine uyudu bebegim herzamanki gibi...

sirt-boyun-omurga-kalca gelisimini olumsuz etkilememek icin
8 haftalik olana kadar beklemistik...
yani bugün "büyük gün"dü benim icin...
arabasiyla cikiyoruz uzun mesafeler icin... yani bu zamana kadar hergün arabasiyla ciktik.
ama kanguruyu daha kisa mesafelerde kullanicam simdilik...
bi de cok merdivenli-yürüyen merdivensiz-asansörsüz biyerlere giderken tabii...

bizim kullandigimiz "marsupi plus"tan iki tane aldik.
biri benim icin S beden kirmizi.
ralph icin de XL mavi.

www.portakalradyo.de
pinlan76

• Tüm gönderiler : 266
Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 27.02.2007 16:20:52 ( #11 )
Gülcecim sizin aldığınız marka maalesef bizim buralarda yok ben maxi cosi aldım iyi midir acaba bilgin var mı bu kadar araştırmışsın belki duymuşsundur :) Ben şimdilik sadece ablama giderken filan kullanmaya karar verdim o da zaten 15-20 dk lık mesafede oturuyor...
C U D A N A

Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 27.02.2007 17:01:22 ( #12 )
pinarcim,
maxi cosi'nin araba koltugunu kullaniyoruz...
bence gayet iyi bi marka.
ama kangurusuna burda rastlamadim hic... bilemiyorum...
zaten siz de kisa mesafelerde kullanicakmissiniz...
bence zararli diildir
ama emin olmak istiyosan
doktoruna bi göster derim...

www.portakalradyo.de
cezo

• Tüm gönderiler : 1489
Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 16.03.2007 11:41:46 ( #13 )
Biz 6. aya kadar chicconun kangurusunu kullandık çok memnun kaldık 9 kiloyu geçtiği için daha fazla kullanamadık ancak kış aylarında küçük bebekler için pek uygun olduğunu düşünmüyorum .üzerine battaniye örtmeniz şart.beni doğumum yaz aylarına denk gelmişti hala arıyorum kanguruyla taşıdığım günleri şimdi kucakta taşımak çok zor

tria

• Tüm gönderiler : 2290
Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 02.04.2007 18:35:16 ( #14 )
"kanguru..." adlı başlıktan alıntıdır;

Orjinalden alıntı: sahraa

arkadaşlar 2 aylıkbebeğimi kanguruda taşıyabilirmiyim yardımınızı bekliyorum

Orjinalden alıntı: cudana82

kangurunun markasi ve modeli önemli.
yani sirt ve ense desteginin yani sira,
bebegin bacaklarinin asagi sallanmamasi, ayrik sekilde sizin belinize tutunmasi gerekir.
bu sekilde kalcanin otopedik yapisina zarar vermezsiniz.
bu pozisyonu saglamak icin en uygun kanguru modeli de,
bebegin apisarasina gelen parcanin yeterince genis oldugu marka ve modellerdir.
doktorunuza aldiginiz yada almak istediginiz kanguruyu mutlaka gösterin.

Orjinalden alıntı: jbdun

ben taşımıştım canım,çok rahat,zaten kızım uyuyo onda

Orjinalden alıntı: sahraa

teşekkür ederim arkadaşlarım

Orjinalden alıntı: adegu

kraft marka kanguru kullanıyorum ve memnunum.erkek bebekler için sakıncalı filan dediler ama ben sık olmamak  kaydıyla kullanıyorum 
<mesaj tarafından düzenlendi tria on 02.04.2007 18:38:56>
tria

Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 02.04.2007 18:36:02 ( #15 )
"kanguru kullanımı hakkında" adlı başlıktan alıntıdır;

Orjinalden alıntı: semaksu

İstanbul'da yaşayan biri olarak, günlük geziler için en emniyetli taşıma aracı olduğunu düşündüğüm kangruyu kullanıyorum.(En azından şimdilik. Daha ağırlaştıktan sonra puset kaçınılmaz görünüyor.) Kullandığım kangru ilk aylar için yatar pozisyonda, sonraki aylar için hem göğüse hem dışarı bakar konumda kullanılabiliyor. Şu an yatar pozisyonda kullanıyorum ama bu kullanım şekli ağırlığı ortalamadığı için ciddi sırt ağrısı oluşturdu. Bu yüzden göğse dayalı kullanmaya başlamak istiyorum ama erken olup olmadığı konusunda kararsızım. (Ürün detayında tam zaman belirtilmemiş.) Acaba oturur gibi durduğu için omurgasına zarar verebilir mi? Kangru kullanan ya da bilgi sahibi olanlar paylaşırlarsa memnun olurum.

tria

Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 02.04.2007 18:38:24 ( #16 )
"kanguru ile oturmuş olmuyor mu?" adlı başlıktan alıntıdır;

Orjinalden alıntı: esvo

Merhaba,kızım 3,5 aylık,kanguru ile taşıyorum ama endişelenmiyorda değilim.Çünkü,doktorlar bebeklerin 5.aydan sonra,o da destekli oturmasını uygun buluyorlar.Fakat kanguru ile oturtup omurgasına yük vermiş olmuyor muyuz?Belkide ben yanılıyor ve evham yapıyorum.Beni kendi fikirlerinizle bilgilendirirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.Hepinize sağlıklı günler.

Orjinalden alıntı: hguler76

Selam, pek endişelenecek bişey yok sanırım çünkü bizim doktorumuz 1 aydan sonra kanguruyla taşıyabilirsiniz dedi.Ama ben 2 aydan sonra kanguruyla taşımaya başladım , bir sakıncası olsa doktorlar izin vermez, o yüzden içim çok rahat kanguruyu kullanıyorum.

Orjinalden alıntı: esvo

Teşekkür ederim Hatice.

Orjinalden alıntı: imbat

açıkçası ben de aynı mantıkla kızımda aldım ama kullanmadım.kullanırken de alttan poposundan yine de destekliyordum.şimdi oğlum 3 aylık onda da kullanmadım açıkçası.ama kucakta taşır pozisyonda olanların sakıncası yoktur herhade.

Orjinalden alıntı: sonsuzpinar

canım 2,aydan önce kullanmamamı söylemişti doktorum ama 2, aydan sonra kulanışlarımdada bebegimin hiç huzurlu olmadıgını görüp bıraktım ben kanguru ile taşımayı bebek arabası bebegin için çok daha huzurlu onu tercih etmeni tavsiye ederim..

tria

Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 02.04.2007 18:43:41 ( #17 )
"kanguru kullanma zamanı" adlı başlıktan alıntıdır;

Orjinalden alıntı: w-dilek-w

kızlar 20 nisan da doğum yaptım bebişim neredeyse 3 aylık oldu.kanguruyu nezaman kullanmalıyım. bilenlerden yardım rica ediyorum .haaa bu arada bebişim erkek.

Orjinalden alıntı: binnaz006

merhaba canım..ben 06.04.2006 da doğum yaptım..bebeğim 2 aylıkken kanguruyu kullandım..bnimde bebeğim erkek..erkek kız ayırımı varmı bilmiyorum kanguru kullanımında..

saol canım.ama bir televizyon programında erkek bebekler için sakıncalı olduğunu duymuş annem .ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum o yüzden tereddüt ettim.

Orjinalden alıntı: pepoo

SELAM.BENDE OĞLUM YENİ DOĞDUĞUNDA KANGURU ALMIŞTIM AMA SADECE 1 KERE KULLANDIM,BELİM KOPMUŞTU VALLA.AÇIKÇASI TAŞIYAMADIM,KUCAKTA TAŞIMAK BİLE DAHA RAHAT BENCE.YEPYENİ DURUYO KANGURU

Orjinalden alıntı: feris

Bizde kanguruyu oglum dogdugundan beri kullaniyoruz.Ama artik ben tasiyamiyorum.Babasi tasiyor ama sanirim yakind ao da tasiyamaz.Bebekken kullanmak daha rahat

Orjinalden alıntı: Na-Me

Burda dogar dogmaz kullanabilirsiniz diyorlar ama ne derece dogru bilmiyorum kücücük bebegi kanguryla tasimak.Senin bebisin büyümüs artik annesi rahatlikla kullanbilirsin,tabi belin müsade ettigi sürece

Orjinalden alıntı: hakimşebnem

geç bile kalmışsın!..benim oğluşumda 16 mart 2006 doğumlu.biz 1 aylık olduğundan beri kanguruda taşıdık.tabi artık benim için zor oluyor,hemde oğluşla ben sırılsıklam terliyoruz(malum sıcaklar)artık arabasına alıştırıyorum..

öpüldün

kızlar ilginize teşekkür ederim. Ben bu evhamlarım yüzünden ilk bebeğim de korkudan alamadım bile kanguruyu.

Orjinalden alıntı: sengo

selam dilek, onemli olan bebisi kanguruda kendine donuk tasimandi ilk dogdugunda, malum kafalarini henuz dik tutamiyorlar- yani yuzu sana donuk bedeni gogsune yasli sekilde. erkek icin herhangi bir sakincasini duymadim, benim oglum da 5 Nisan dogumlu, cok da keyifle kanguruyla geziler yaptik, hatta dag bayir dolastik 
bildigim kadariyla basini dik tutabildikten sonra disa donuk de tasiyabilirsin ama sen zaten kanguruya bebisini koyup dolasmaya baslayinca rahat edip etmedigini anlarsin, kendi hislerini takip et derim. diger annelerin soyledigi gibi, gucun elverdigi surece tabiiki
sevgiler, sengul

sevil_cull

• Tüm gönderiler : 13583
  • Bölge: izmir -- marmaris
Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 12.04.2007 11:50:56 ( #18 )
selam bizim doktorumuzda 6 aydan önce tavsiye etmedi ama biz yüzünü bize çevirip belinden kucağımızdaymış gibi kavrayarak 3-4 ayından sonra kullanmaya başladık. 6 aydan sonrada ters çevirip sırtı bize gelecek şekilde kullandık.

busene

• Tüm gönderiler : 309
Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 12.04.2007 17:51:30 ( #19 )
bende oğlumu 1 aylıkken kullandım kanguruyu ilk kez ama 10-15 dk. kadar, sdr umuz kullanılmasını destekledi, çok rahat oluyor araba ile gidemediğimiz yerlere, markası babybjörn, çok memnunum, alperim 4 ayını bitirdi
 7 kg nun üzerinde, günlük penye tulumunun üzerine kadife astronotunu giydirip öyle sokuyorum kanguruya başkada birşeye gerek kalmıyor, önlü arkalı kullanılabiliyor, boya göre ayar kısmıda var, 70 cm ve 10 kg ya kadar....Hatta alper çok kucak isteyince yoruluyorum evde de kanguruyla dolaştırıyorum, babamız kullanıyor genelde :)

yasemin zeynep

• Tüm gönderiler : 196
Ynt: KANGURU KULLANIMI HAKKINDA - 13.04.2007 01:45:35 ( #20 )
1. ayın bitiminden itibaren kullandım. korunaklı, destekli, iyi bir modeldi ayrıca bebeğim başını tutabiliyordu. tutamayan bebekler için de ayrı bir destek parçası vardı, onu pek kullanmadık. pusete oturmayı reddettiği için epey bir süre kullandım. ilk 5 aydan sonra daha çok babası kullandı kilo nedeniyle. 8. ay bittikten sonra hiç kullanmadık yanlış hatırlamıyorsam zaten artık pusete oturuyordu.
Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 36

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 7 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku