Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

Bebekte ekojen bağırsak

Yazar Mesaj
bafelix

• Tüm gönderiler : 4
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Bebekte ekojen bağırsak - 27.02.2007 19:55:24 ( #1 )
Herkese merhaba,

Girdiğim ayrıntılı ultrasonda bebekte ekojen barsak görüldü. Yani bağırsakları olması gerekenden daha parlak. Bunun bir kaç nedeni olabileceği söylendi. Kistik fibroz, enfeksiyon veya bebeğin kan yutmuş olabileceği gibi.Aslında doktorların listesinde ilk sırada "hiçbir şey olmayabilir" olasılığı da var.20 haftalık gebeyim. İleride kendiliğinden kaybolma ihtimali de var. Aranızda bebeğine bu teşhis konan varmı?
tumanbay

• Tüm gönderiler : 772
Ynt: Bebekte ekojen bağırsak - 27.02.2007 20:45:09 ( #2 )
Merhabalar,
Ben 15.haftada bir kanama gecirmistim.Daha sonra girdigim detayli sonografide ayni seyler soylendi bana. Amniyosentez yapildi. daha sonra yine detayliya girdim.Renginin acildigi soylendi. CVM diye bir kan testi yapildi ilkonce. Ama yine de KF testini yaptilar. Yeni onunda temiz ciktigini ogrendik. Fakat KF testi cok maliyetli bir test. Ama Dr. risk  almamak icin bu testi istedi. Gercekten butcemizde ciddi bir acik meydana geldi. Fakat bunu dr'unla konusarak yaptirmani oneririm.. umarim hersey yolunda gider.Sevgiler
nergenc

• Tüm gönderiler : 150
Ynt: Bebekte ekojen bağırsak - 28.02.2007 10:46:22 ( #3 )
canim umarim birsey cikmaz banada ayni sey soylendi amniyosentez yapildi sonucta dun tekrar kontrole gittim tamamen kaybolmus umarim bebegin sagliklidir
bafelix

• Tüm gönderiler : 4
Ynt: Bebekte ekojen bağırsak - 28.02.2007 12:31:04 ( #4 )
cevaplarınız için teşekkür ederim. cmv testini biz de yaptıracağız. Bu testin sonucuna göre amniyosentez gerekirse yapılacak. Doktorun (Atıl Yüksel)söylediğine göre parlaklık kemik beyazında değil yani Grade (derece) 2. Size parlaklık derecesinde söylenen neydi?
nergenc

• Tüm gönderiler : 150
Ynt: Bebekte ekojen bağırsak - 28.02.2007 16:33:23 ( #5 )
vallaha bana oyle detaylı birsey soylenmediki onun icin yardimci olamiyacagim
tumanbay

• Tüm gönderiler : 772
Ynt: Bebekte ekojen bağırsak - 28.02.2007 18:13:58 ( #6 )
Selamlar,

Benim Dr'umda aynisiydi..merak etme cok dikkatli.Bu iste duayen..Artik onlar ne derse yapilacak..Banada aynisini soylemisti minigim icin...Bende cmv negatif cikmasina ragmen amniyosentezi yapti. Amniyosentez'de problem olmamasina ragmn KF'de yapildi. Sakin korkma.hep konus bebeginle. Pozitif enerji yukle ona. Ben neler hissettigini cok iyi anliyorum.Cunku bu asamalar,uykusuz geceler ve aglama nobetlerim yeni bitti. haberlerini bekliyorum.sevgiler...
aysim2007

• Tüm gönderiler : 1
  • Katıldı: 16 December 2011
Ynt:Bebekte ekojen bağırsak - 16.12.2011 19:05:46 ( #7 )
arkadaşlar aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum şu anda 31 haftalık hamileyim.26.haftada girdiğim ayrıntılı ultrasonda ekojenik bağırsak görüldü.toksoplazma cmv gibi tahlille yapıldı temiz çıktı.30.haftada bu görüntünün kaybolduğu söylendi ama benim içim hala rahat değil.sizin sonuçlarınızı merak ettim.lütfen beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.bebeğin down sendromlu olma riskinden falan bahsettiler,benim de psikolojim bozuldu.cevaplarınızı bekliyorum.

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 3 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat