6-7 aylık iştahsız ve geceleri çok fazla uyanan bebeği olan anneler...

Yazar Mesaj
denice
  • Tüm gönderiler : 34
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
6-7 aylık iştahsız ve geceleri çok fazla uyanan bebeği olan anneler... - 05.03.2007 23:14:13
merhabalar...
bebeğim henüz diş çıkarmadı ve iştahsız. bir şeyler yedirmekte inanılmaz zorlanıyorum. yiyecekleri ağzında toplayıp çıkarıyor. 4,5 aydan itibaren ek besinlere ve biberon mamalarına başladık.
hem o zamandan bu zamana kadar biberonada çok çok uğraşmama rağmen alıştıramadım. geceleride çok çok fazla uyanıyor. sütüm pek olmadığı ve biberon kabul etmediği için ayladır inanılmaz güçlük çekiyorum.
görüşlerinizi bekliyorum anneler..

byburgaz
  • Tüm gönderiler : 165
Ynt: 6-7 aylık iştahsız ve geceleri çok fazla uyanan bebeği olan anneler... - 06.03.2007 09:23:01
biberon kullanma kaşıkla yedir. bizimkiside ne emzik ne biberon asla ağzına almadı. suyu bardaktan içmeyi seviyor. ama benim bebeğimde çok iştahsız ne maymunluklar yapıyoruz ona mama yedirirken, yine de az yiyor.

eda2006
  • Tüm gönderiler : 1889
Ynt: 6-7 aylık iştahsız ve geceleri çok fazla uyanan bebeği olan anneler... - 06.03.2007 09:41:29
ince kenarlı bir fincana koy ve ordan içirmeye çalış önce dili ile yalayacak sonrada içecektir. bir başka önerim minik minik ekmek içi ver ağzına çiğnemeye alıştırıyor benimki ekmek içinden sontra pütürlü
lere biraz alıştı. Kolay gelsin.

denice
Ynt: 6-7 aylık iştahsız ve geceleri çok fazla uyanan bebeği olan anneler... - 06.03.2007 11:17:10
teşekkürler.
önerini deneyeceğim sonuç inşallah olumlu olur..

denice
Ynt: 6-7 aylık iştahsız ve geceleri çok fazla uyanan bebeği olan anneler... - 06.03.2007 11:19:31
geceleri kaşıkla yedirmek mümkün olmuyor. uykulu iken inanılmaz gergin.
bu sebeple biberon istiyordum ama olmadı..bardağı da deneyeceğim sağoll..

zeyelzeh
  • Tüm gönderiler : 13
Ynt: 6-7 aylık iştahsız ve geceleri çok fazla uyanan bebeği olan anneler... - 06.03.2007 12:20:53
BENİM KIZIMDA DAHA ÖNCE OYUNLA YEMEK YEDİRİYORDUK. SİMDİ HİÇ YEMİYOR. DENİCE BİZİMKİ DE AGZINDA TUTUP YUTMUYOR. SONRA MİDESİNİ BULANDIRIYOR.SUYLA VER DEDİLER ÖNCELERİ ÖYLE İDARE ETTİK BİR SÜRE SİMDİ YİNE YAPMAYA BASLADI. BASKA NE YAPABİLİRİM BİLMİYORUM. BİR FİKRİ OLAN VARMI BU KONUDA.

denice
Ynt: 6-7 aylık iştahsız ve geceleri çok fazla uyanan bebeği olan anneler... - 06.03.2007 13:09:04
şikayetlerimiz aynı sibelcim! bende bir çıkar yol bulmaya çalışıyorum ama sen denedin mi bilmiyorum. bebeğini ne kadar sıklıkla besliyorsun?
biraz açıkmasını bekle mesela 2-3 saat yada daha az yada fazla bunu sen bilebilirsin. bu süre içindede yedirmek adına hiç bir girişimde bulunma.
belki çok acıkıpta iştahla yer...
hadi inşallah hepimizn bebeleri...
senin bebişin afiyetle yer mamalarını sağlıkla büyür....

Delal...
  • Tüm gönderiler : 388
Ynt: 6-7 aylık iştahsız ve geceleri çok fazla uyanan bebeği olan anneler... - 09.03.2007 21:49:16
herkese merhaba,

ben de 2 gundur sebzeye basladim, 1 ay kadar once meyve vermeye baslamistim. meyveyi cok seviyor, ama ne sebze ne de princli mama yemiyor
bugun en sonunda princli mamaya elma karistirdim, oyle yedi.

kabak yemedi, patatesle havuc bile yemiyor. havucu tek basina haslayip verince oyunla filan biraz yedirebildim. ne yapacagimi sasirdim  

walla sutlu pirincli mamayi neredeyse ben yiyecegim, cok guzel

uyku olayina hic girmeyeyim, en uzun 2 saat, genelde 1 saat arayla kalkiyor, gecede ortalama 5 kez.

eda2006
  • Tüm gönderiler : 1889
Ynt: 6-7 aylık iştahsız ve geceleri çok fazla uyanan bebeği olan anneler... - 11.03.2007 01:34:06
benimkide sütlü pirinçliyi yemedi ama herobaynin elmalı pirin unundan yada muzludan muhallebi yapınca yiyor. ama sık yapmıyorum.
bu arada başta bizimkide çok az yiyordu hatta hiç zamanla biraz düzeliyor bize en büyük katkıyı ekmek içi sağladı yukardada bahsettim. deneyin derim.

masserati
  • Tüm gönderiler : 6120
  • Bölge: istanbul
Ynt: 6-7 aylık iştahsız ve geceleri çok fazla uyanan bebeği olan anneler... - 11.03.2007 10:09:05
bildiğimden değil ama bir öneri ;aslında yeni doğanlar içi kullanılıyor bu aylarda kullanılırmı bilmiyorum ama hani gece mama için kaşık biberon varya ola olmaz mı acabahttp://www.e-bebek.com/Product_Detail.aspx?ProdID=5378
ek besine geçişte de diyormuş