SELİN İLE NEHİR DENİZ'DE

Sayfayı değiştir: < 12345678910.. > >> | Sayfayı gösteriyor 6 of 38, mesajlar 201 to 240 of 1496
Yazar Mesaj
zined
  • Tüm gönderiler : 1665
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: BEDEN İSTANBUL RUH TRABZON:-)
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 20.01.2006 08:56:17
MERHABA,

HAKLISIN SİBEL LAFININ ÜSTÜNE DİYECEK LAF NASILSA BULURDUM AMA MUHABBETİ TATLI YERİNDE BIRAKAYIM.SEN YİNE GÖZ YUM BANA BOŞVER;ŞIMARIKLIĞIM SANA O DA SEVDİĞİMDEN NAZIMI ÇEKECEĞİNİ BİLDİĞİMDEN.MUCK EN KOCAMANINDAN.
SEVGİYLE KALIN

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 20.01.2006 09:12:46
GÜNAYDIN,

AKŞAM EVE GİTTİĞİMDE Kİ YİNE EHRZAMANKİ MESAİ SAATİMDEN GEÇ GİTTİMN-SİNEM KÜL GİBİYDİ ANNEMİN MİGRENİ TUTMUŞ KAPSAMDIŞI HAREKETSİZ YATIYORDU ÖZER İSE SUSKUN VE BİTKİN HALDE İŞE GİTMİŞTİ.
NE Mİ OLMUŞTU?
AÇIKLAYAYIM EFENDİM:15 GÜNDÜR EVDE OLAN SELİN İÇİNDEKİ JUNIOR LUCİFER'İ SERBEST BIRAKMIŞ VE YANIK KOZA POPOSUNA (MÜZİĞİNİ SEVDİĞİ İÇİN BU İSMİ TAKTI POPUŞA) ALDIRMADAN HATTIRIR HUTTURU EVDE KOŞTURUP İSYAN EDEREK VE ETTİREREK HERKESİN CANINA OKUMUŞTU. SİNEM ONA BAĞIRMAMAK İÇİN BİR ARA SELİN İLE NEHİR'İN ODASINA KAÇTIĞINI İTİTRAF ETTİ VE BENİM BÜTÜN SOYTARILIKLARIMA RAPMEN GÜLÜMSEMEYİ BİLE BECEREMEDEN BİTİK HALDE EVİNE GİTTİ.

ONA ÇOK ÜZÜLDÜM....AMA SELİN'E DAHA .OK ÜZÜLDÜM.

NİHAYETİNDE SİNEM'İ YADA ANNEANNESİNİ ÜZMEK İSTEMEZDİ BİLYORUM DEMEK ÇOCUK PATLAMA NOKTASINA GELDİ DİYE DÜŞÜNDÜM.AKLIMA HEXE'NİN BİR ARA İMZA OLARAK KULLANDIĞI SÖZ GELDİ "ÇOCUKLARIN ANLAYIŞA İHTİYACI VARDIR EN ÇOK DA HAKETMEDİKLERİ ZAMAN"....
DERİİİİN BİR NEFES ALIP SALONA GİRDİM.SELİN ENDİŞELİ AMA KÜSTAH GÖZLERLE BANA BAKIYORDU.GAYET YUMUŞAK BİR TONMLAMA İLE "NASILSIN YAVRUM BUGÜN HEPİNİZ İÇİN ZOR GEÇMİŞ ANLAŞILAN HERKES SENDEN ŞİKAYETÇİ" DEDİM VE GÜLÜMSEDİM" SAVUNMA HAKKINI KULLANACAKMISIN ZİLLİÇİNGENEM?"

SELİN'İN YÜZÜNDE BARİZ BİR RAHATLAMA OLDU  VE MAKİNELİ TÜFEK GİBİ AKLINDA OLAN YÜREĞİNE İSYAN VERMİŞ HERŞEYİ BİR SIRA GÖZETMEKSİZİN SIRALAYIVERDİ.KÂH BAĞIRIYOR KÂH ÖZÜR DİLİYOR AMA BİR DAKİKA SONRA HAYIR HAYIR ASLINDA ONLAR HAKSIZDI DİYEREK ZÖRÜNÜ GERİ ALIYORDU.YORUM YAPMADAN SİNLEDİM ONU.

SONRA ÖPTÜM ALNINDAN:HEPİNİZ ÇİN FENA BİRGÜNMÜŞ,TEKRARLANMAMASINA ÇALIŞIRIZ OLMAZ MI BEBEĞİM DEDİM.YORGUN BİR TAVIRLA KAPATTI GÖZLERİNİ,SANKİ O BEKLEYİŞ (ANNEM NE DİYECEK) VE HERKESLE UĞRAŞMA TÜKETMİŞTİ ENERJİSİNİ.BİRŞEY DİYECEKMİŞ GİBİ BAŞINI DİZİME KOYDU...1 SANİYE İÇİNDE UYKUYA DALDI.

ÜZÜLDÜM TABİİ ÇOK ÜZÜLDÜM AMA ÜZÜLMEK YADA VAHVAHLANMAK HAYATTA HİÇBİRŞEYE ÇÖZÜM GETİRMİYOR BİLİYORUM.YAŞANANI YAŞANDIU DİYE KABUL ETMEK DE ÜZÜLMEYİ ENGELLEMİYOR BUNU DA BİLİYORUM.

YAVUZ BİNGÖL'ÜN SON CD'SİNĞİ ALMIŞTIM ANNEME,ONU KOYDUM VE YUMUŞACIK BİR SESİN EŞLİĞİNDE NEHİR İLE ÖNCE YAVAŞ BİR RİTM İLE BAŞLAYAN SONRADA KUDURDUK KUDURDUK DERECESİNE VARAN ÇILGIN BİR OYUN OYNAMAYA BAŞLADIK.NEHİR O KADAR GÜLDÜ O KADAR KATILLDIKİ BİR ARA NEFESİ KALMADI BİRŞEY OLACAK SANDIM AMA O 30 DAKİKALIK OYUN BİTTİĞİNDE,YUVARLANMAKTAN SAÇLARIM GÖZÜMDEN AKAN YAŞLARDAN MAKYAJIM REZİL BİR HAL ALDIĞINDA NE STRES NE ÜZÜNTÜ NE O GÜNÜN YAŞANDIĞINDA CAN ACITACAK ANILARI KALMAMIŞTI.

SAAT 20:30..KALKTIM GÜNÜN İLK YEMEĞİNİ YEDİM.BÜTÜN GÜN FIRSAT BULAMAMIŞTIM YEMEK YEMEYE.BABAMLA SOHBET EDEREK YEDİĞİM YEMEK ANNEMİN TANSİYONUNUN NORMALE DÖNMESİ DE EKLENİNCE NASIL BAŞLARSA BAŞLASIN GÜN İYİ SONA ERECEK DEDİRTTİ BANA.

VERGİİADE ÇIKTILARIMI ALDIM,BUGÜN GİYECEKLERİMİ HAZIRLADIM,KIZLARIMI ÖPTÜM,NEHİR'İ KOYNUMA BASTIRDIM VE YILDIZLARA BAKA BAKA UYUYDUM.

SEVGİYLE KALIN

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 20.01.2006 12:54:15
SELAM,

BEN BİRAZDAN SELİN'İN OKULUNA 2. KADEME VELİ TOPLANTISINA GİDECEĞİM PAZARTESİ ANLATIRIM.
SEVGİYLE KALIN

smerey
  • Tüm gönderiler : 1161
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 20.01.2006 13:40:17
Eminim ne çok sonuçlar toplayacaksın o toplantıdan ve küçücük sinyallerden bir dolu yorumlar çıkarıp paylaşacaksın. Ve de sorularınla milleti /veli+öğretmen+idarecileri) de silkeleyeceksin.. bekliyoruz..
Sibel (29.09.1970) ve kuzusu Bulut (20.02.2001)

pinar-ata
  • Tüm gönderiler : 500
  • Bölge: Afyonkarahisar
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 20.01.2006 13:59:17
deniz merakla bekliyorum toplantı yorumlarını...
akşam nehirle yaptıgınız kudurma operasyonu çok hoşuma gitti..bugün uygulayacağımdır...

kuzucuk ATAcık....04.02.2004 :)
annesi PINARcık...11.05.1983 ;)

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 23.01.2006 10:16:31
MERHABA,

BUGÜN OKULLAR HERNEDENSE,BELEDİYEDE OLMAMA RAĞMEN ANLAYAMADIĞIM YANİ HENÜZ ANLAYAMADIĞIM NEDENLERLE TATİL EDİLİNCE SABAH EVDEKİ HERKESİN SURATI ALLAKBULLAK OLDU.

15 GÜN EVDE KALDIĞI İÇİN BUNALMIŞDA BUNALMIŞ SELİN İLE KALMAK HERKESİN GÖZÜNÜ KORKUTMUŞTU AÇIKÇASI.SALARI TARANMAKTA OLAN VE SERVİSE BİNECEĞİNİ SANAN SELİN GÖZLERİ DOLU DOLU BANA BAKTI.O DA BİLİYORDUKİ BUGÜN EVDE KALIRSA ...E KÖTÜ OLACAK YANİ UZUN UZUN ANLATMAYA NE HACET?

HADİ SENİ İŞE GÖTÜREYİM DEDİM.ÇABUK ÇABUK GİYİNDİŞ:DERDİMİZ BABASI KALKMADAN ÇIKMAK ZİRA ÖZER HEP NEYİN OLMAYACAĞINI SÖYLEMEKET EŞSİZDİR AMA ASLA O CÜMLELERİN SONUNA ÇÖZÜM ÖNERİSİ GETİRMEZ.OLMAZ DER ÇIKAR İŞİN İÇİNDEN .BABAM , HAYATINDA GÖRDÜĞÜ EN HIZLI GİYİNENE MAKYAJ YAPAN VE ÇOCUK HAZIRLAYAN KADIN OLAN KIZINI HAYRETLE İZLERKEN  BİR KAPI AÇILMA SESİ DUYDUK;BAKTIM ÖZER UYKULU GÖZLERLE GELİYOR:AHANDA CAMİİ DUVARI DEDİM USULCA.

KIYAMET KOPTU,SELİN ÖKSÜRÜYORDU BU HAVADA DIŞARI ÇIKAMAZDI,BEN DELİRMİŞMİYDİM AMANINDA AMANINDI....5 DAKİKA SONRA SELİN VE BEN ELDİVENLERİMİZ ELİMİZDE,KEYFİMİZ TEPEMİZDE ,KADIKÖY'E DOĞRU GİDEN YOLDA ŞARKI TÜRKÜ ELELE YÜRÜYORDUK.SABAHIN BÜTÜN SİTEMELRİ VE SIKINTILARI ARKAMIZDA,MİNİK MİNİK YAĞAN KAR İLE BEYAZI GÖNLÜMÜZE DÜŞMÜŞİSTANBUL YANIMIZDAYDI.

KADIKÖY'E YÜRÜYEREK GELDİK.ŞİMDİ YANIMDA,TOST VE SÜT ALDIK KAHVALTI YAPIYOR VE MY LİTTLE PONNY ADLI DERGİSİNİ BÜYÜK BİR KEYİFLE OKUYOR.

ONUNLA OLMAYI ÇOK ÖZLEMİŞİM BAŞBAŞA KALMAYI DA.ŞARKILAR SÖYLEDİK,KARTOPU OYNADIK,HAYALLER KURDUK,HAYALİMİZDEKİ EVİ DİZYN ETTİK,ÇOK GÜLDÜK ÇOK KONUŞTUK ÇOK KARLANDIK.

GüNE GÜZEL BAŞLADIK HEPİNİZE MERHABA.
SEVGİYLE KALIN

smerey
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 23.01.2006 10:29:02
BUGÜN OKULLAR HERNEDENSE,BELEDİYEDE OLMAMA RAĞMEN ANLAYAMADIĞIM YANİ HENÜZ ANLAYAMADIĞIM NEDENLERLE TATİL EDİLİNCE ....
hala mı anlamadın?? karadenizlilik bu olsa gerek
Bizim işyeri 4.leventte ve hava berbat, servisler kapıda bekliyor, kesin erken çıkarız, bilmem anlatabildimi Haa bu arada bu tatil sadece bugünlük değil 3 günlük de olabilir balım, sizin için zor olacak ama
Selin'e selamlar, kocamandan bir öpücük yolladım ona

aliyeaydın
  • Tüm gönderiler : 892
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 23.01.2006 11:23:47
Seliiiin merhaba!!! Bugün annen değil sen yaz buralara, anlat bakaalım Nehir'i, doğum günü için sen ne düşünüyorsun? Ya ben mi servis dışıyım bilmiyorum ama okullar 30 Ocak'ta açılmıyor mu? Deniz cidden bu internet olayı iyi oldu, şurada gördükçe aklıma ilk hep bu geliyor, benim bu devrem uzun süre devam eder

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 23.01.2006 11:36:37
SİZE TOPLANTIYI ANLATACAĞIM.

ÇAMLICA BİLFEN'E GİTTİM.BİRİ SELİN'İN SINIFINDAN BİRİ KARDELEN SINIFINDAN İKİ ANNE DAHA VARDI HATTA BİRDE ANNEANNE VARDI.MEĞER ÇOCUKLARDAN BİRİNİN BABASI İLE ANNESİ BOŞANMIŞ OLDUĞU İÇİN ANNE İLE BİRLİKTE ANNEANNE DE GELMİŞ TOPLANTIYA.ONLAR BENİ DUMUR ETTİ ZATEN ONLARI DA ANLATACAĞIM.

OKULU TANITIM VE ANAOKULDAN SONRA DA NEDEN BİLFEN OLMALI YADA BİLFREN OLSUNMU İÇİN BİLGİ TOPLANTISI İDİ BU.AKLIMDA KALANLARI ANLATAYIM ÇÜNKÜ YAKLAŞIK 2-2.5 SAAT SÜRDÜ 3 VELYE ÖZEL BU TOPLANTI.

BİLFEN ANAOKULUNDAN BİLFEN İLKÖĞRESTİME GEÇİÇTE ÖĞRENCİLERİN ADAPTE OLABİLMESİ İÇİN YUMUŞAK BİR GEÇİŞ AYARLANIYORMUŞ.OKUL AÇILIŞI VELİLERİNDE KATILACAĞI BİR KOKTEYL İLE YAPILIYOR VE HERKES SINIF ARKADAŞI YADA TANIDIĞI ÖĞRETMENLERLE "YENİ MEKANA" GİRİŞTE STRESTEN UZAK BİR MERHABA DİYORMUŞ ÖNCELİKLE.İLERLEYEN SAATLERDE ONLARI YENİ ÖĞRETMENLERİ ALIP SINIFLARINA GÖTÜRÜYOR VE DOLAPLARINDA KENDİ RESİMLERİNİN YAPIŞTIRILMIŞ OLDUĞU SINIFLA TANIŞMALARINI SAĞLIYORLARMIŞ.DOLAPTA KENDİ RESİMLERİNİ GÖRMEK ONLARI POZİTİF ETKİLİYORMUŞ TABİİ.SINIF AYNEN AKTARILMIYOR İLKÖĞRETİME YANİ ANAOKULDAKİ SINIF KOMPLE İLKÖĞRETİME GEÇMİYOR.ONLAR HAKKINDA OLUŞTURULAN DOSYALAR DEĞERLENDİRİLİYOR VE SANIRIM 3'ER ARKADAŞ AYNI SINIFA DÜŞÜYOR.ÖĞRENCİLERİN NİTELİKLERİ VERİLECEK SINIFTAKİ ÖĞRETMENLERİN VE SINIFIN GENEL OLUŞUMUNDAKİNİTELİKLERLE DEĞERLENDİRİLEREK YENİ SIONIFI BELİRLENİYOR YANİ.BİLFEN'DE HOŞUMA GİDEN ŞEY TESADÜFE PEK İNANMIYORLAR.NEYSE,SINIFLAR "MAXİMUM" 24 KİŞİLİK.3-2-3 SİSTEMİNİ UYGULUYORLAR.YANİ İLK 3 SINIFTA ÇOCUK AYNI SINIF VE AYNI ÖĞRETMENLE OKUYOR EĞİTİMİNE DEVAM EDİYOR.O ÖĞRETMENLER O İLK 3 SINIF İÇİN UZMANLAŞMIŞ ÖĞRETMENLER,3.SINIF BİTİNCE 1.SINIFA DÖNÜYORLAR 4.SINIFA HİÇ GEÇMİŞYORLAR.SONRA SINIF PARÇALANIYOR VE  4-5.SINIFLARI YENİ ÖĞRETMEN VE ARKADAŞLARI İLE DEVAM EDİYORLAR.BUNUN NEDENİ SIKÇA GÖRÜLEN GRUPLAŞMA VE ÇETELEŞMEYİ PARÇALAMAK BİİİİR,DİĞER ÇOCUKLARIN GÖLGESİNDE KALAN ÇOCUKLARI YENİ OLUŞUMLARA HAZIRLAMAK YADA KENDİNİ GÖSTEREBİLECEĞİ,BASKI ALTINDA OLDUĞU ORTAMDAN UZAKLAŞTIRMAK VE KİŞİLİĞİNİ PELKİŞTİRMEK İKİİİİ,FARKLI ORTAMLARA ADAPTE SAĞLAMAK ÜÜÜÜÜÇ.İLK ÜÇ SINIFTA OKUMA-ANLAMAYA ÖNEM VERİYORLAR VE BUNUN ÜZERİNDE DURUYORLAR.SONRA OKUMA HIZLANDIRILIYOR.BİLFEN ÖDEV VEREN BİR OKUL,5 DAKİKA İLE BAŞLAYIP 25 DAKİKAYA KADAR ÇIKAN EVDE ÖĞRENİLENLERİ PEKİŞTİRME ÇALIŞMALARI VAR.ÖDEV SINAVLARI VE GENEL SINAVLARI DA VAR.SINAVLAR KLASİK SINAV ÇÜNKÜ TEST YÖNTEMİ İLE BİLGİYİ ORTAYA KOYMAK  YADA NE ÖĞRENDİĞİNİ ANLAMAK ZOR.KLASİK YÖNTEMDE HEM DAHA NET GÖRÜLÜYOR BU HEMDE ÖĞRENCİ KENDİNİ ORTAYA KOYMAYI ÖĞRENİYOR.BU EĞLENCELİ KÜÇÜK SINAVLAR ERKEN BAŞLIYOR ÇÜNKÜ ÇOCUĞU SINAV STRESİNDEN UZAKLAŞTIRMAK İSTİYORLAR.SINAV-DİĞER OKULLARDAKİ ÇOCUKLAR İÇİN BİR STRES NEDENİ OYSA BİLFEN ÖĞRENCİLERİ HAZIR BUNA,STRES  YAPMIYORLAR BU DA BAŞARI GRAFİĞİNİ ETKİLİYOR.DAHA SONRA TEST İLE SINAV KONUSUNDA DA YETİŞTİRİLİYORLAR.

BİLFEN ANAOKULUNDAN GELENLER AYNI SINIFA ALINIYOR.DİĞER OKULLARDA BAŞLANGIÇ KİTABI OLARAK  FARKLI ŞEYLER OKUYOR ,ALIŞTIKLARI EĞİTİM SİSTENLERİ VE İNGİLİZCE TELAFUZLARI FARKLI .ÖNCE BUNLAR DÜZELTİLİYOR VE EŞİTLENİYOR 3. SINIFTAKİ EŞLEŞTİRMEDE ARTIK BU FARK GÖZETİLMİYOR.
ÖĞRENMEK EĞLENMEK HALİNDE BU YÜZDEN ÇOCUK BUNALMIYOR.BİLİNEN BÜTÜN YÖNTEMLER KULLANILIYOR ÖĞRENMELERİ İÇİN.HER SINIFTA BİR MULTİVİZYON VAR VE BİLFEN,KULLANDIĞI HER DÖKÜMANI KENDİSİ HAZIRLIYOR(KOSKOCAMAN BİR ARTI ONLARAR) SONRA ANLATMAK VAR,MATEMATİK LABORATURAI VE DENEY LABORATUARI VAR PEKİŞTİRME DEVAM EDİYOR VS VS VS.HER KAT KENDİ ÇAPINDA BİR OKUL.MESELA İLK KATTA SADECE 1. SINIFLAR VE DİĞER SINIFLAR ONLARIN TUVALETİNİ FİLAN KULLANAMIYOR YADA BAHÇELERİ FARKLI FAKLI OLABİLİYOR.HER KATIN MÜDÜRÜ PERSONELİ EĞİTİMCİSİ VE REHBERLİK UZMANI AYRI.TABİİ REVİRİ ANLATMAK DA LAZIM REVİR DE ÇALIŞANLARI DA MÜKEMMEL.ÇOCUKLAR ZIRT PIRT BAŞIM AĞRIYOR VB NEDENLERLE REVİRE GELDİĞİNDE ONLARA CİDDİYETLE KAŞIK KAŞIK PEKMEZ VERİLİYOR(BİR KOCAMAN AFFERİM DAHA BENDEN BİLFEN'E) VE ÇOCUKLAR İYİLEŞİVERİYOR ASLINDA BİR RAHATSIZLIKLARI OLMADIĞINI BİLDİKLERİ HALDE.BU ARADA PEKMEZE ALIŞMIŞ OLUYORLAR TABİİİ.TUVALETLERİ SON DERECE TEMİZ VE KAZABELA UZAK DUR ŞEKLİNDE DÜZENLENMİŞ -UFAKTEFEK KAZALARA DAHİ YER YOK DİZAYNINI ÇOK BEĞENDİM.SINIFLAR AYDINLIK SEVİMLİ DÜZENLENMİŞ RENK SEÇİMLERİ DE FİZİKSEL KOŞULLARI DA ÇOK RAHAT AMA BİR ANAOKUL SICAKLIĞINDAN YAVAŞ YAVAŞ UZAKLAŞILMAYA BAŞLANDIĞI BELLİ TABİİ.HANİ RENKLER SICAK SEÇİLMİŞ AMA BÖCÜKCÜCÜK YOK ARTIKIM.SINIFLARINDA DOLAPLARI VAR VE KİTAP TAŞIMALARI İSTENMİYOR AMA BAZI ANNELER NEDENSE ANLAYAMADIM BUNDA ISRAR EDİYORLARMIŞ.BİRER KLASÖR EDİNİP ONU TAŞIYORLAR DAHA HENÜZ PEYNİRİMSİDEN YENİ ÇIKMAKTA OLAN OMURLARINA ZARAR VERMEDEN.ÖĞLE TATİLİNDE SİNEM VAR İSTEYENE AMA İLKÖĞRETİMDE DAHA ÇOK OYUN İSTENİYORMUŞ.AKLIMDA DOĞRU KALDIYSA HAFTADA 10 SAAT İNGİLİZCE VAR.

6. SINIFTAN İTİBAREN 2. DİLE GEÇİŞ YAPILIYOR ARTIK HEM ALMANCA HEM İNGİLİZCE ÖĞRENİLİYOR VE NEYDİ ŞU LGS YERİNE OLAN HAHA OKS'YE HAZIRLIKLAR HIZLANIYORMUŞ...Kİ BUNDA BAŞARISI GEÇEN SENE AKLIMDA DOĞRU KALDIYSA %90.5.EH HİÇ FENA DEĞİL AMA O %9.5 NEDEN DİYE SORIYOR İNSAN.AÇIKÇA SÖYLENMESEDE ANLADIĞIM KADAI OKUL-SİSTEM BİR YERE KADAR BİRYERDEN SONRASI VELİ VE ÖĞRENCİ YADA KAPASİTE İLE İLGİLİ AZICIKDA OLSA HER ZAMAN ŞANSA DA İNANIRIM BEN:O ÜÇ ETKEN %9.5 OLSA GEREK.BU BENİM İZLENİMİM.HER ÖĞRENCİ MUTLAKA BİR ENSTRÜMAN ÇALIYORMUŞ MÜZİK KULAĞI OLSUN OLMASIN.ÇEŞİTLİ KLÜPLER VAR MESELA SATRANÇ KLÜP-YEMEK YAPANLAR(Kİ ORADADA BEYAN ETTİĞİM ÜZRE BEN KESİN ORAYA GEÇERDİM ULUSLARARASI YEMEK LEZZETLERİ SÖZKONUSU YAAA- VS VB STRES ATACAKLARI VE EĞİLİMLERİNİ DESTEKLEYECEKLERİ ARTI SOSYAL FAALYET SAYILABİLECEK BİR ETKEN.SPOR FAALİYETLERİ OLARAK BUZ PATENİNDEN DAĞCILIĞA,SU BALESİNDEN TENİSE HERŞEY VAR SEÇ BEĞEN AL ŞEKLİNDE.DERSHANEYE KESİNLİKLE GEREK YOK AMA ARKADAŞIM GİDİYOR BENDE GİDECEĞİM YOKSA DIŞLANIRIM BASKIN PSİKOLOJİ DİYE ANLATIYOR TATLI REHBERİMİZ.KENDİSİDE AŞAMAMIŞ BUNU ,E KENDİMİZİ HATIRLAYALIM HAFTASONLARI FORMALARDAN UZAK SÜSLÜPÜSLÜ GÖRÜŞMEK VAR EVDEN UZAKTA Dİ Mİ YA?VALLA ÖNEMLİ TABİİ.

ÖĞRENCİ HER ANLAMDA İZLENİYOR DESTEKLENİYOR EKSİKLERİ ARANIYOR VE TAMAMLANIYOR AMA DEDİĞİM GİBİ ÖZELLİKLE İLKÖĞRETİMDE BU EĞLENCELİ BİR SÜREÇ.ÇOCUK ÇOĞU ZAMAN OYUN OYNADIĞINI SANARAK MATEMATİK ÖĞRENİYOR Kİ SEVMESİ BENİM İÇİN ÖNEMLİ ÇÜNÜDE SELİN MATEMATİKTEN NEFFFFFFRET EDEN AMA KONUŞMAYI ÇOKKK SEVEN BİR ANNE İLE MATEMATİĞİ ÇOK SEVEN İYİ BİLEN AMA ASSSSLA KONUŞAMAYAN BİR BABANIN ÇOCUĞU.BEYİNLERİMİZ ARASINA KABLO ÇEKMEDİKÇE BU BİR SORUN OLACAK BİZİM EVDE BİLİYORUM.NEYSE MATEMATİK NASIL ÖĞRE6TİLİYOKİ DİYE  LABORATUARA FİLAN BAKTIĞIMDA BİRAZ OLSUN RAHATLADIM.

KORİDORLARI BİRER MÜZE GİBİ DÜZENLENMİŞ DEDİM YA ÖĞRENMEK VE BAŞARI KONUSUNDA TESADÜFLE ÇOK İLGİLERİ YOK.KİMİ KORİDOR UZAYI VE GEZEGENLERİ ANLATIYOR KİMİSİ BİLİMİN EVRELERİNİ RESİMLEMİŞ KISA BİLGİLERLE.DEĞİŞİK TAŞLAR VE HAYVAN FOSİLLERİ DE MEVCUT,GEÇERKEN İKİ SATIR OKUSA AKLINDA BİR KIRINTI DAHA OLACAK:EVİ DE BÖYLE YAPABİLİRİM BU FİKİR ÇOK HOŞUMA GİTTİ HABİRE DEĞİŞEN KORİDOR GÖRÜNTÜLERİ.

KÜTÜPHANDEEN BENİ BACAĞIMDAN SÜRÜYEREK ÇIKARTTILAR.OKADAR ÖZLEMİŞİM O KİTAP KOKUSUNU  KADAR ÖZLEMİŞİM ANLATAMAM.UNUTTUM ORAYA NİÇIN GİTTİĞİMİ.GİTTİM HEMEN KİTAPLARA BAKTIM.HERHANGİ BİR KÜTÜPHANE OLSUN DİYE SEÇİLMEMİŞ KİTAP SEÇİMLERİ İYİ,TASNİFİ İYİ KİTAPLARDADA YIRTIK PIRTIK YOK.HERKESİN OKUYACAĞI KİTAP KENDİ BOY HİZASINDA.ÇOK GELENLERİN RESİMLERİ ASILI HAFTANIN KİTAP KURDU DİYE.SELİN'İN RESMİ OLSUN ORADA DİYE HAYAL ETTİM İÇİMDEN.BİR SÜRE KİTAPLARI İNCELEDİM  SONRA DİĞERLERİNİN BEKLEYİŞİNDEKİ SABIRSIZLIĞI SEZEREK DIŞARI ÇIKTIM İSTEMEYE İSTEMEYE.

KIZLARIN TUVALETİ PEMBE OĞLUŞLARINKİ MAVİYDİ;İÇİMDEN YİNE HOŞNUTSUZ BİR HOMURTU YÜKSELDİ.BU KALIP BU KALIBA SIKIŞIP KALMAK VE BU YADA HERHANGİBAŞKA KALIBIN BUNCA BENİMSENİŞİ KIZDIRIYOR BENİ.NE ONLAR MAVİYE MAHKÜM NE BUNLAR PEMBEYE OLMALI.İLLA OLMASIN DA DEĞİL AMA İLLA OLSUN BÖĞĞĞ GELİYOR BANA.NACİZANE FİKRİM.
MESELA ŞÖÖYLE CIRTLAK BİR ÇEKİRGE YEŞİLİ HARİKA OLURDU Dİ Mİ?

GEZİNİRKEN SU BALESİ ÇALIŞMASINI İZLEDİM.BİLFENDE PEKÇOK GEZECEK OYNAYACAK FARKLI ALAN VAR VE ÇALIŞACAK ALTERNATİF ALAN DA ÇOK.YEMEK ÇALIŞMASI YAPTIKLARI YERE GİTTİK , GÜZEL DÜŞÜNÜLMÜŞ VE GÖSTERİŞ OLSUN DİYE ABARTILMAMIŞ BİR MEKAN.SAĞA SOLA PEK BAKINDIM BU SEFERKİ SABIRSIZ BEKLEYİŞİ SEZMEME RAĞMEN ALDIRMADAN.EPEY BİR BAKINDIKTAN SONRA KEYİFLE "ATATĞRK'ÜN RESMİNİ ÇOK İYİ SEÇMİŞSİNİZ BEN EN ÇOK SALINCAKTA SALLANIRKENKİ HALİNİ SEVERİM AMA BU DA İYİ " DEDİM.DİEĞRLERİ GÜLEREK BAKINDILAR VE RESMİ GÖRÜNCE ONLARDA GÜLÜMSEDİ.

BİLFEN SİTESİNİ YENİLİYORMUŞ,BU KADAR DETAYLI ANLATMAMIN BİR NEDENİ DE ÇAĞLA'YA BİLGİ VERECEĞİME SÖZ VERİŞİMDİ.DEYİNKİ E DENİZ SEN NE ZAMAN KISA YAZDIN:HAKLISINIZ DİYEYİM BENDE.

AKLIMA BAŞKA GELEN OLURSA YAZARIM.OKUL İLE İLGİLİ İLK GİDİŞİMDE GÖRDÜKLERİMDEN FARKLI GÖRDÜĞÜM ÖĞRENDİĞİM HERŞEYİ YAZDIM SANIRIM.SERVİSLERİ VE GÜVENLİĞİ DE GAYET İYİ.

SORUSU OLAN?
SEVGİYLE KALIN

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 23.01.2006 11:39:28
SİBEL LAZLIK BULAŞICI HABERİN OLSUNDU BALIM HA;KIZ DEDİM YA BURADA PİNÇİK PİNÇİK YAPIYOR DİYE TABİİ ANLAMAM BEN NE DİYE TATİL HERYER.GEZE GEZE GELDİK KIZIMLA ŞİMDİ BABAM GELDİ ÖĞLE YEMEĞİNE ÇIKACAĞIZ BİN KEYİFLE.SEBUŞ'TAN BİLE İDEAL LAZLIK SEVİYEN HA
SEVGİYLE KALIN

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 23.01.2006 11:45:01
ALİYE'M MERHABA SELİN'E VERSEM SAZI DIMBIR DIMBIR BAŞIN ŞİŞER EMİN MİSİN İSTEDİĞİNE?

ÖĞLE YEMEĞİ SONRASI ALİYE'MİZİN HATIRINI KIRMAZ İKİ SATIR ÇİZİKTİRİRİZ KIZIMIZA NE YAPALIM?

SAĞOL ALİYE, ŞİMDİ YEMEK TATİLİ SONRA SAYFALARI GEZİŞ VE İŞŞŞŞŞŞŞ
SEVGİYLE KALIN

aliyeaydın
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 23.01.2006 11:49:58
Şeyy benim bir sorum oalcaktı, bu Bilfen Aydın'da bir okul açmayı düşünür mü acaba?

2002
  • Tüm gönderiler : 1133
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 23.01.2006 12:36:31
okudum, Bilfen dosyama kayıt ettim.. sayende kocaman bi Bilfen klasörüm olacak benim yaşasın,, Deniz senin görüşlerin çok önemli benim için bu okul hakkında,, yineliyorum bunu,, ve iki satır ile geçiştirmeyip, zahmet edip böylesine detaylı anlattığın için kocaman sevgilerimizi ve öpücüklerimizi gönderiyoruz Biz, Sana,,,

umarım Selin gelecek sene yeni döneme, yeni sınıfına kolayca adapte olur.. Selin eminim ki Bilfen'in o yüzdesini kat be kat yukarılara çekecektir

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 23.01.2006 12:52:01
HEH HE HE HE  ALİYE VALLA BİR SOR YAPARLAR MI YAPARLAR ZİRA BABA BENİ OKULA GÖNDER PROJESİ KAPSAMINDAYDI SANIYORUM BİLFEN DİREKT ÇALIŞMAYA KATILIP ORALARDA BİRBİLFREN Mİ AÇMIŞTI NE BASINDAN TAKİP ETMİŞTİM.

GÖZLERİ KARA YANİ

BU ARADA BASIN DEDİM DE ŞU ÇOCUK YUVASINDA EZİYET EDEN GÖREVLİLER SERBEST BIRAKILMIŞ BİLİYOR MUYDUN?
SEVGİYLE KALIN

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 23.01.2006 12:59:04
ÇAĞLA MERHABA,

GÖRÜŞLERİME BU KADAR DEĞER VERDİĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM  ÖNCELİKLE.VALLA O GÜN GÖZÜMÜ BEŞ AÇMIŞSAM BİR DE SENİN İÇİN BAKTIM ETRAFA CİDDİ SÖYLÜYORUM.BİLFEN İDDİALI BİR OKUL;HIZLI VERİP HIZLI İSTİYORLAR VE YAŞ İKEN EĞİYORLAR ÇOCUĞUN DİMAĞINI VE ALIŞKANLIKLARIINI.İDDİALI BİR YER AMA ÇOK PAHALI YAA;15 Mİ NE İLKOKUL 1.HA EDER Mİ?EDER.BENCE EDER AMA BAZEN DÜŞÜNÜYORUM SELİN BURS KAZANAMASAYDI YADA BENİM DELİLİĞİM TUTUP OKUL OKUL DOLANMIYAYDIM ŞİMDİ HANGİ OKULDA BU ŞARTLARDAN HABERSİZ İLERLEYECEKTİK YOLUMUZDA KİMBİLİR.PEKİ O KÖTÜ MÜ OLACAKTI?YOK SANMAM O DA İYİ BİR OKUL OLURDU ,BEN 3 MEB OKULU BELİRLEMİŞTİM ARAŞTIRMALARIM SONUCU SELİN'İ VEREBİLECEĞİM.....AMA YİNE DE BURAYLA KIYASLANMAZMIŞ ŞİMDİ ANLIYORUM.

ENDİŞE ETMİYORUM DİYEMEM,YA SENEYE SELİN BU OKULA GİTMEZSE YA BİRŞEYLER AKSİ GİDERSE YA ŞU OLURSA YA BU OLURSA...BİLİYORUMKİ BEN SELİN'İ İKNA EDER VE YENİ  ŞARTLAREA İİNDE TEREDDÜT OLMADAN İSTEKLE İLERLEMESİNİ SAĞLARIM...DA BEN?BENİM AKLIM KALMAZ MI BEN KEŞKELERDEN KURTULURMUYUM ÖYLE BİR DURUMDA BİLMİYORUM.ASLINDA UZUN YAZDIM GİBİ GELİYOR AMA YİNEDE ANLATABİLECEĞİM PEKÇOK ŞEY VAR O OKULLA VE UYGULAMALARI İLE İLGİLİ.SIRAYA BİLE OTURUP KULLANILAN MALZEMEYİ KONTROL EDEN BEN,MULTİVİZYONDA NASIL ÇALIŞILIYO BENDE BİR SORU ÇÖZEYİM DİYE UĞRAŞAN BEN İÇİN YUKARIDA YAZILANLAR ÖZET ANCAK.CİDDEN RAHATSIZ BİR ANNEYİM BEN;BİLİYORUM AMA DÜZELECEK GİBİ DE DEĞİLİM KORKARIM
SEVGİYLE KALIN

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 24.01.2006 09:34:17
GÜNAYDIN,

İSTANBUL DEVVV BİR DONDURMAYA DÖNDÜ VE DÜNYADAKİ DİĞER TÜM DONDURMALAR GİBİ PARASI OLANA KEYİF OLMAYANA YADA MECBURİYETLERİ NEDENİYLE EĞLENCESİNDEN UZAK KALMAK ZORUNDA OLUP SORUMLULUK YÖNÜNE AĞIRLIK VERENLERE AZAP VERMEYE BAŞLADI.

SELİN SABAH GÖZÜNÜ VE POPOSUNU AYNI ANDA AÇTI SANIRIM.POPOSUNA HEMEN PANSUMAN YAPMAMI İSTİYORDU ÇÜNKÜ BENİMLE İŞE GELMEK NİYETİNDEYDİ YİNE.OYSA BENİM ÖĞLEN CİDDİ BİR İŞ YEMEĞİM VAR VE SELİN BANA NE KADAR SÖZ VERİRSE VERSİN BEN ONUN SUSKUN BİR KÖŞEDE USLU OTURACAK BİR ÇOCUK OLMADIĞINI BİLİYORUM.İKNA ETMEYE ANLATMAYA ÇALIŞTIM AMA NE DENEDİYSEM NAFİLE.AĞLAMA SESLERİ ÇIKARTIP KENDİNİ KASMAYA BAŞLADI ;BENDE KIZIMA KIYAMADIM AĞLAMAYA ÇALIŞMAK İÇİN BU KADAR ÇABAYA NE GEREK VARDI?SABAH SABAH BU NASIL BİR BENCİLLİKTİR KIZIM ,BU NaSIL BİR HEP KENDİNİ DÜŞÜNÜRLÜKTÜR KIZIM,BU NASIL BİR HEP BENİM İSTEDİĞİM OLSUNCULUKTUR KIZIM:AHANDA SANA KAPI GİBİ CEZA BUGÜN NE KİTAP ALACAĞIM SANA NE İŞE GETİRECEĞİM NEDE GÖZÜME GÖRÜNMENE İZİN VERECEĞİM....DEDİM.BABAM KALKTI GELDİ SABAH ŞERİFLERİNİZ HAYIRLI OLSUNDU DERCESİNE BİR İFADEYLE.SONRA ANNEM,NEHİR UYANDI O BİLE OMUZLARINI KALDIRA KALDIRA BİRŞEYLER ANLATIP ORTAIĞI YATIŞTIRMAYA ÇALIŞIYOR GİBİYDİ.

O CURCUNADA BİR AN SELİN İLE GÖZGÖZE GELDİK.HERKES BİRŞEYLER ANLATMAYA ÇALIŞIR HALDEYDİ,HERKES DİĞERİNİ KIRMADAN ORTAYI BULMA ÇALIŞMALARINA BAKTIM.ÖFKEYLE KAPIYI ÇEKTİM VE ÇIKTIM.SELİN AĞLAMASINI KESMİŞ VE ENDİŞEYLE BAKAKALMIŞTI.ÇÜNKÜ O ,GAYET İYİ ANLAMIŞTI Kİ ANNESİ,SABAH SABAH EVİNİ VE EV AHALİSİNİ O HALE SOKMASINA ÇOK KIZMIŞTI.

ŞİMDİ TELEFON AÇTIM,İNANILMAZ HATTA HAYAL DENECEK KADAR KUZULAŞMIŞ.KİM NE DESE HEMEN YAPIYOR VE HERKESE ANNEM ARARSA NE KADAR USLU OLDUĞUMU SÖYLERSİNİZ Dİ Mİ  DİYORMUŞ.

BENSE ELİMDE PAROL,İÇMEYECEĞİM SENİ AĞRIMASIN BAŞIN OY OY DİYE ŞARKI SÖYLÜYORUM.

İŞTE SABAHIMIZ BÖYLE
SEVGİYLE KALIN

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 24.01.2006 09:42:00
DÜN AKŞAM İSE İŞ ÇIKIŞINDA ÇOK KEYİFLİYDİK.OTOBÜS BEKLEMEDİK,OTURACAK YER VARDI , YOLLAR AÇIKTI KAKARAKİKİRİ GİTTİK EVE.EVİN ÖNÜNDE İNDİK Kİ OTOBÜSTEN HAVA KARARMAK ÜZRE ,YOLLAR BOŞ VE KAR LAPA LAPA HAL ALMIŞ.EVE GİTMEKTEN VAZGEÇTİM VE SELİN'İ DE AYARTIP EPEY BİR DOLAŞTIM KIZIMLA AĞAÇ DALLARINDAKİ KARLARI İNDİRİP KENDİMİZİ PASTA HALİNE GETİRDİK,KAR TOPU OYNADIK,KARDA DÜŞENLERE GÜLDÜK,KARDA DÜŞÜŞÜMÜZE GÜLDÜK,EVE EKMEK ALDIK GÜLDÜK,ÇOCUK PARKINA GİTTİK GÜLDÜK....HAVA KARARMIŞ BİZ İSE SOĞUKTAN KIZARMIŞ ...EVE DÖNDÜK.SELİN SAKİN VE MUNİS BİR RUH HALİNDEYDİ.ÜZERİNİ DEĞİŞTİ MAMASINI YEDİ ÖDEVİNİ YAPTI.......UYUDU.

KİM DERDİ Kİ SABAHA CANIMA OKUYACAK ZİLLİZEMBEREK HUH...
SEVGİYLE KALIN

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 26.01.2006 10:34:35
GÜNAYDIN,

BU SABAH İLK DEFA NEHİR ANNE  DİTME DİTMEEE AZİDİ(ACIDI) ÇOK AZİDDİ DİYE AĞLADI ARKAMDAN HATTA BİR NEVİ EVİ APARTMANI YIKTI DA DİYEBİLİRİZ KONUYU ABARTMIŞ OLMAKSIZIN.ONU KANDIRIP OYALAYIP FIYMAK ELBETTE Kİ MÜMKÜNDÜ LAKİN AKLIMA HEP YILLAR ÖNCE YİNE BU FORUMDA ÖZLEM OZAR ADINDAKİ ÇOOOOOOOOOK SEVDİĞİMİZ BİR ARKADAŞIMIN BANA YAPTIĞI ELEŞTİRİ GELDİĞİ İÇİN KAÇMADIM.SELİN'İ CAMDAN BAKTIRIRLARKEN İŞE KAÇTIĞIM VE SERVİSİ KAÇIRMAK ENDİŞESİ TAŞIDIĞIM İÇİN HOPLAYA ZIPLAYA GİTTİĞİM İÇİN ÖZLEM YAZDIKLARIMI OKUMUŞ VE "DENİZ SANA HİÇ YAKIŞTIRAMADIM,SELİN'İ KANDIRIYORSUN O SANA NASIL GÜVENSİN SONRA YADA BAŞKA SEVDİKLERİNİN ,ARKASINI DÖNDÜĞÜNDE ÇIRAKIP GİTMEYECEĞİNİ NASIL DÜŞÜNSÜN...ONU İKNA ETMEK ZORUNDASIN" DEMİŞTİ..VE ÇOK HAKLIYDI.

NEHİR KONJİKTİVİT OLDU,SABAH PANSUMANINI YAPTIM AMA SANIRIM KAYNAYIP SOĞUMUŞ ILIK SUYA TUZ ATIP YAPILAN PANSUMAN KURTARMAYACAK BU SEFER VAZİYETİ.SELİN'DE HEP İŞE YARAMIŞTI AMA BU GÜZELDE ANTİBİYOTİKLİ DAMLA GEREKECEK ANLAŞILAN.

BİNBİR NAZ İLE  PANSUMANI YAPTIRDI.ANNİ ANNİ NİDALARI EŞLİĞİNDE SÜREKLİ MIZIK SÜREKLİ MIZIK:ANNEMİ YOLLAMAYACAĞIM KARARINI VERMİŞ BELLİ .

ANNE İSE SABAH KAKMIŞ EVİ TOPLAMIŞ YEŞİL MERCİMEĞİNİ PİŞİRMİŞ,AFİLLİ Bİ BÖREK YAPMIŞ ÇAYINI DEMLEMİŞ VE SÜSLENMİŞ :BUGN OTOBÜSE BİNMEK İSTEMİYOR ANNE YÜRÜYECEK KADIKÖY'E YÜRÜYECEK......

BİLİYOR MUSUNUZ,ANNE OLALI NE SICAK YEMEK YİYEBİLDİM NEDE YAĞMURDA ÇAMURDA GÖNLÜMÜ EYLEYEBİLDİM ...BUNU DÜŞÜNDÜM BUGÜN NEHİR KUCAĞIMDA GÖZYAŞI  DÖKMEKSİZİN AĞLARKEN YANİ PİNÇİK HALİYLE UTANMADAN ANNESİNE TİYATRO YAPARKEN.REKLAM AÇALIM ÖNERİSİNİ REDDETTİM.SARILDIM ÖPTÜM YATIŞTIRMAYA ÇALIŞTIM .O ARADA GİTTİM ÇİZMELERİMİ GYİDİM BEREMİ TAKTIM VE "BENDE ÜZGÜNÜM,BENDE GİTMEK İSTEMEZDİM AMA GİTMEM GEREKİYOR BEBEĞİM,ANNE İŞE GİDECEK AMA AKŞAM SÖZ SANA GERİ GELECEK.."DİYE TEKRARLADIM TEKRARLADIM.O ZAMANA KADAR SADECE YAYGARA YAPAN NEHİR BU SEFER GÖZYAŞLARINI İNCİ TANESİ GİBİ SIRALAYARAK AĞLAMAYA BAŞLADI.

GÜLDÜM.

ELDİVENLERİMİ GİYDİM.

ONU ÖPTÜM.
HADİ KAPIYI KAPAT DEDİM APARTMANDA UYANMAYAN VARSA İKİ SATIR UYUSUN GARİPLERİM DİYE DÜŞÜNEREK.

BANA BAKTI,ALT DUDAĞI SARKITTI "AZİDDİ" DEDİ
VE KAPIYI YÜZÜME ÇARPARAK KAPATTI.
AĞLAMA SESİNİ DİNLEYEREK İNDİM MERDİVENLERDEN.
CANIM YANDI AMA ESKİSİ KADAR PERİŞAN HİSSETMİYORUM KENDİMİ.SELİN İLE YAŞADIKLARIMDAN BİLİYORUMKİ AKŞAMA KENDİMİ AFFETTİRECEĞİM ,SELİN İLE YAŞADIKLARIMDAN BİLİYORUMKİ İLERİDE KENDİ HAYATINI KURMAYA BAŞLAYACAK VE İÇİMDEN GELENİ YAPARSAM KENDİMİ ADAMIŞLIĞIMLA BUNALTTIĞIM BİR ÇOCUĞUM OLACAK İLERİİ YILLARDA.

İYİKİ ÇEKMİŞLER ETEĞİMDEN İYİ Kİ SELİN 'DE YAPMAMIŞIM BUNU.ZAMAN İNSANI TEPELERE GÖTÜRÜYOR SANKİ VE GEÇTİĞİNİZ YOLLARI  PANORAMİK ŞEKİLDE  İZLİYOR , YAN YOLLAR NEREYE SAPARDI GİTSENİZ NEREYE VARACAKMIŞSINIZ ONLARI GÖRÜYORSUNUZ.

O YÜZDEN SABAH YİNEDE ACITTI CANIMI YAVRUMUN AĞLAMASI AMA BEN AĞLAMADIM ONUNLA BERABER....

AŞAĞI İNDİM ,SİNEM BAŞLIK GİYDİRMİŞ ONA CAMDAN BAKIYOR.BİN SOYTARILIK ETTİM AŞAĞIDA BÜTÜN MAHALLE EĞLENDİ EMİNİM BUNDAN..NEHİR GÜLÜMSEMEDİ BİLE.BANA BAKTI BAKTI SONRA BAKIŞLARINI ONU BIRAKIP GİDEN ANNESİNİ GÖRMEYECEĞİ UZAKLARA ÇEVİRDİ KIRGIN.

TECRÜBELİ,NE YAPTIĞINDAN EMİN ANNE.....AMAN BOŞVERSENİZE İÇİ YİNEDE PARÇA PARÇA OLMUŞ , BURUK , HÜZÜNLÜ BİR ANNE DE CADDEYE DOĞRU İLERLEDİ GİTTİ HIZI ARTAN KARIN ALTINDA.

SEVGİYLE KALIN

aliyeaydın
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 26.01.2006 11:08:19
Öffff bizde de böyle oluyor, öyle ağlıyor ki yüreğim paramparça oluyor, kaçmamak gerek kaçmamak gerek, elimden geldiğince bunu yapmaya çalışyıorum ama şükür ki çoğu sabah ben evden çıkarken uyuyor oluyor, herhalde uyandırıp kızım ağlama ben gidiyorum ama akşam döneceğim demek abes olur di mi?
Bu arada Deniz sen saat kaçta çıkyıorsun evdenn ya da kaçta uyanıyorsun böreğini yemeğini yapıyorsun v.s. ya da sen neredesin ben de orada çalışsam acaba özel asistanın falan olsam?

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 26.01.2006 11:24:53
OOOO ALİYE'M MERHABA,

ANNEM GEL ASİSTAN NE BAŞIMIN TACI OL SEN YETERKİ GEL.

BEN SABAHLARI ERKEN KALKARIM ZİRA UYKU SEVMEZGİLLERDENİM ÇOK ŞÜKÜR.HANİ HEP DERİM YA UYKU HAYATA GÖZLERİNİ KAPATMAK GİBİ GELİYOR BANA DİYE:KAPATMIYORUM BENDE PEK FAZLA.O YÜZDEN KARGALAR ESNEME HALİNDEYKEN BEN İŞİMİ GÜCÜMÜ BİTİRİP KİTAP OKUYUP ÇAYIMI İÇTİĞİMDE SAAT 07:30 CIVARI OLUYOR

İŞİME GELİNCE,KADIKÖY'DE BENİM BÜRO VE MANZARAM MARTILAR İSTANBULUN O GÜZEL VAPURLARI SAHİL DENİZ VE SULTANAHMET.GELMEK İSTERSEN BEKLRİM DÜNDEN İTİBAREN KAHVE DE YAPABİLİYORUZ YANİ BİLMEM ARTIKIM

SEVGİYLE KALIN

smerey
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 26.01.2006 11:36:17
Senin en çok bu huyunu seviyorum Deniz. Herzaman her yaptığının en doğru olduğunu düşünüp içinde kopan fırtınalar ya olmuyor yada konu çocuklarınsa kopan fırtınalara karşı iç dengeni sağlayabiliyorsun. Yaptığın yanlışsa karşıdaki saçını yoluyor belki ama sonuçta sen huzurlu ve mutlusun Körle yatan şaşı kalkar derler hala bu özellikten kapamadım ama sanırım lazlıktan kaptım

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 26.01.2006 12:03:30
HAHAHAHA;SANA KESİNLİKLE LAZLIĞIMDAN BULAŞTI CANIM,BARİZ GÖZLEGÖRÜLÜR BİR FARK VAR BU ANLAMDA AMA BU SADECE SENİ KENDİME DAHA YAKIN BULMAMA NEDEN OLUYOR YANİ BENCE BİR ZİYANLIĞI YOK.

GÖZLEMİNİ VE DEĞERLENDİRMENİ PAYLAŞTIĞIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM."EĞER DOĞRU OLDUĞUNA İNANMASAM YAPMAZDIM " BELKİ TEK AÇIKLAMA BU OLURDU AMA DÜŞÜNMEM LAZIM BU DEĞERLENDİRMENE CEVAP VERMEDEN ÖNCE.
SADECE UMARIM ÖYLEYİMDİR DİYEYİM ŞİMDİLİK

VE KOCAMAN MEEEERSİ SİBEL TEYZEEEE

not:imansızlı börek var ya....akla zarar mideye yarardı yemin ediyorum parmaklarımı ısırdım var yaa...geleydin yerdin akıllım gittin elin kardanadamıyla.....
SEVGİYLE KALIN

sebuş
  • Tüm gönderiler : 1083
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 26.01.2006 12:17:45
Nasılda anlatımın birinci çocukta ben bunları bunları yaptım ama ikinci de tecrübelerim var dedirtiyor insana.. sibelin dediği, anlatmaya çalıştığı şeyde sanırım az birazda bunun payı büyük..

Hala lapa lapa kar devam ediyor demek.. aynen burasıda o şekil.. akşam hafta başından bu yana ilk kez karın doyasıya tadını çıkarabildik.. ama da Ada kuş sevmedi kar ağladı sızlandı basmak istemedi kara..

nehirin nasıl arası kar toplarıyla bak merak ettim şimdi..

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 26.01.2006 12:24:42
NEHİR'DE ,SÖYLEDİĞİ ŞEYİ YİNELEME HUYU VAR BİLİYOR MUSUN SEBUŞ.
ADIN NE DİYORSUN
NE-Hİ NE-Hİ DİYOR

BAK KIZIM BU KAR DİYORSUN
KAI-KAI DİYOR

NE İSTİYORSUN DİYORSUN
SŞU SŞU(SU)DİYOR

KAR ONUN İÇİN FFFFFFFFF-FFFFF(SOĞUK) VE BAK!BEYAZ...ANNE BAK!BEYAZ DİYE NİTELENDİRİLEN BİRŞEY.
O ABLASI İLE PAYLAŞMADIĞI,ABLASI TARAFINDAN SUNULMAYAN,ABLASININ İLGİ GÖSTERMEDİĞİ ŞEYLERİ DÜNYANIN 2. SINIFI OLARAK NİTELENDİREN BİR Ç OCUK.NEHİR ,ABLASINA TAPINIRKEN SADECE ELEKTRONİK, ONUN ABLASINDAN AYRILMASINI VEYA İLGİSİNİ ÇEVİRMESİNİ SAĞLIYOR.
PRİZE FİŞ TAKMAYA UĞRAŞSIN,O BİLGİSAYARA GEÇSİN O,SAÇ KURUTMA MAKİNESİNİ TAMİR EDEN BABASINI 10 DAKİKA KIMILDAMADAN İZLESİN O....YA VALLA NEHİR NEVİ ŞAHSINA MÜNHASIR BİR VELET
SEVGİYLE KALIN

2002
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 26.01.2006 12:42:46
ne diyorsun Deniz,,, sabahın köründe ortalık topla, çorba-börek yap, kahvaltı hazırla, yedir, doyur, giydir, pişir, topla, kaldır,,,,,,,afedersin ama oohheeeee,,, atom karınca Deniz,, yazma kızım böyle kendimde ki yeteneksizliğin boyutlarını daha bi anlıyorum yaw,,,

Okullar bir hafta daha tatil,, Selin kuş daha çok üzülmüştür di mi,, ben bile sinir oldum, bir ay tatil mi yapılır ya,, birinci sınıflar mesela, okumayı yeni söktüler, tatil oldular,., nasıl adapte olacaklar değil mi,, onlar ve bütün öğrenciler,,,haftaya bişi kalmayacak ki,,, ben saymıyorum bu tatili,,,

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 26.01.2006 12:54:41
ÇAĞLA MERHABA,
BENDE ŞİMDİ SEBUŞ'UN SAYFASINDA TATİL İÇİN AĞLAMAKTAYDIM ÇOK DOĞRU SÖYLÜYORSUN.İÇİM BAYILDI AY TATİL TATİL SELİN'İ BİR GÖRECEKTİN YİNE TATİL DEYİNCE ÇOCUĞUN RENGİ KAÇTI VALLA BİLLA YAAA

HA İSTANBUL'A TENTE GERECEK HALİMİZ YOK DA BUNUN ARTIK BAŞKA ÇARESİ OLMALIYDI  DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

VE NİHAHAHAHOOOOO;SEN DE UYKU SEVERLER DERNEĞİ BAŞKANIMISIN YOKSA? BEN HAVA KARANLIKKEN KALKARIM YAZIN DAHA ERKEN KALKARIM EVİ TOPLARIM ÇAMAŞIR YIKARIM ASARIM KENDİME KEYİF KAHVESİ YAPARIM BİR ÜSKÜDAR'A GİDİP BÖREK ÇÖREK ALIRIM GAZETE ALIRIM EVE GELİRİM KİTAP OKURUM....DA ÖZER UYANIR İDİ SELİN'LER YOKKEN.ÇOCUKLAR YORUYOR YOKSA HİÇ YATMAYACAĞIM ESKİDEN 2-3 GÜNDE BİR YATAR UYURDUM SEVERİM BEN HERKES 44. KANALI İZLERKEN KEYFİME BAKMAYI.

BİRGÜN DENE:SABAH SAAT 07:30 VE TOPLAMA SÜPÜRME YEMEK ÇAMAŞIR HEPSİİİİ BİTMİŞŞŞŞŞ

GERİYE KALAN HER SAAT KEYFİNE YAŞAMANA SUNULMUŞ
VALLA GÜN BEREKETLİ OLUYOR ÇAĞLA'M Bİ DENE
SEVGİYLE KALIN

goncairem
  • Tüm gönderiler : 2200
  • Bölge: Smryna
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 26.01.2006 14:45:36
zevkle okudum yine,,
içim sızladı sabahki manzarada benim.. Nehirin o gözyaşlarına kıyamadım.. ama kandırmamak konusunda haklısın :)
dün konuştuk bu tatili annemle, zaten uzamıştı 1 hafta şimdi 1 ay oldu toplam , eğitim açısından  bakalım bu kadar uzun ayrı kalmanın dezavantajını düşünen kaç kişi var diye
neyse Selincim de özlemiştir okulunu canım benim..
enerjine ben de hayran kaldım ayrıca :)

KiTaPla DaNS 'ta buluşalım :)
facebook 'ta ;)

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 26.01.2006 15:24:37
GONCA MERHABA,

ENEERJİM BİRAZ ALIŞKANLIK BİRAZ ÇARESİZLİK YANİ BENİM İSTANBUL'DA "HİÇKİMSEM" YOK,ÇITAMI DA BİR TÜRLÜ İNDİREMEDİM O DA OLSUN BU DA OLSUN DİYORUM SONUÇTA KOŞTURMACA KENDİ KAŞINTIM.

NEHİR'İ SORMA ŞİMDİ BABASINI ARADIM ANTİBİYOTİKLİ DAMLA AL DİYE HANGİSİNİ ALACAĞIM DEDİ BABAMA SOR O GOOGLE'DAN BİLE İYİDİR DEDİM.BABAMLA ÖVÜNMEK ÇOK HOŞUMA GİDİYOR.AKŞAM ONA BİR MAİL ADRESİ ALDIM.ANNEMİN BABAMIN HAYATLA İLGİSİNİ KOPARTMAMALARI VE HALA KENDİLERİNİ DAHİL HİSSETMELERİ BENİ GURULANDIRIYOR(NE ANLATIYORDUM NEREYE GELDİM)...

SELİN DEDESİNİ YOLCU EDEBİLECEĞİNE SEVİNDİĞİNİ SÖYLEDİ TATİLİ DUYUNCA.BAZEN BANA ÇOK BENZİYOR;İYİ TARAFI GÖRÜNCE KÖTÜNÜN DAYANILMAZLIĞI GİDİVERİYOR ONUN İÇİN

SEVGİYLE KALIN

tweety0555
  • Tüm gönderiler : 13295
  • Bölge: AMASYA/MERZIFON
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 26.01.2006 16:04:05
GONCACIM EGITIM OGRETIMI BEN BIR OGRETMEN OLARAK BILE DUSUNMUYORUM CUNKI BU BI HAFATNIN ACISI HAZIRAN SICAKLARINDA IZDEN CIKACAK...
DENIZ KIZLARLA MACERALARINI OYLE GUZEL ANLATIYORSUNKI DOYAMIYORUM...

pinar-ata
  • Tüm gönderiler : 500
  • Bölge: Afyonkarahisar
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 26.01.2006 16:22:48
deniz harikasın yine...5de falan kalkıyorsun ozaman..peki bacım kaçda yatıyorsun....ben de şu anne olup harıl harıl kitap okuyanlar nezaman okuyor diye düşünüyordum..hıı cevabı sendeymiş işte...

kuzucuk ATAcık....04.02.2004 :)
annesi PINARcık...11.05.1983 ;)

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 27.01.2006 09:06:31
MERHABA,

ÖZLEM TEŞEKKÜR EDERİM,BELKİ GÜZEL ANLATIYORUMDUR SAHİDEN AMA ASSSLA KISA ANLATMAYI BECEREMİYORUM
SEVGİYLE KALIN

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 27.01.2006 09:14:38
PINAAAR,YOK KIIIZ ÇITIR ANNE(İZLİYORUZ SAYFANIZI YAKİİİNEN),YAZIN 4.30-5 ...KIŞIN ÇOK KARANLIK OLUYOR O SAATLER DAHA 5.30 GİBİDİR KALKIŞIM.E 1.5 SAATTE KİMSEYLE UĞRAŞMADAN SADECE İŞİNE YÖNELİRSEN DAHA ÇABUK BİTİYOR İŞLER.SAİR ZAMAN ONUNLA UĞRAŞ BUNA CEVAP VER YOK TELEFON ÇALDI:10 DAKİKALIK İŞİ 1 SAATTE YAPABİLİYOR İNSAN.

KİTAP OKUMAK İSTEYENE HER ZAMAN ZAMAN VARDIR :İŞKİ CİDDEN İSTESİN.BEN MERTER'DE ÇALIŞIRKEN GÜZELDİ O İŞ,YOL 1 SAAT SÜRÜYORDU VE BEN HIZLI OKUYANGİLLERDEN OLDUĞUM İÇİN HERGÜN BİR ROMAN BİTİRİYORDUM.

ŞİMDİLERDE TEHMINA DURRANI-DEREBEYİ EFENDİM'İ OKUYORUM TEKRARDAN.GERÇEK BİR HAYAT ÖYKÜSÜ.AŞKI İÇİN ÇOCUKLARINI VE KOCASINI TERKEDEN KADININ BENAZİR BUTTO İLE BİRLİKTE ÇALIŞAN BÜYÜK BİR DEVLET ADAMI OLAN KOCASI İLE MUTLU BAŞLAYAN VE ZAMANLA DAYAK-TECAVÜZ VB HER TÜRLÜ ŞİDDETE MARUZ KALIŞININ ÖYKÜSÜ.

BANA GÖRE MÜSTEHAKMIŞ YA NEYSE
SEVGİYLE KALIN

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 27.01.2006 10:07:58
MERHABA,

DÜN TÜM BEKLENTİLERİME RAĞMEN BELEDİYE ERKEN PAYDOS ETMEYİNCE  VE KARDA KALANLARA KIYAMAYIP ERKENDEN FIYMAYA GÖNLÜM RAZI GELMEYİNCE OTURDUM AKŞAMA KADAR ÇALIŞTIM AMA İÇİM DE İÇİMİ YEDİ.SELİN İLE OLMAK İSTİYORDUM.SELİN İLE OLMAK İSTİYORDUM .SELİN SELİNSELİN OLMUŞTU YÜREK ÇARPINTIM ...AMA SORUMLULUK EVDE SIKINTIDAN PATLAMIŞ ÇOCUK MU MÜHİİİM SOKAKTA DONMAKTA OLANLAR MI?OTUR DENİZ OTUR,ÇALIŞ DENİZ ÇALIŞ....

EPEY SONRA İŞLERİM HAFİFLEDİĞİNDE ANNEM ARADI CARREFOURA GİDİYORUZ DİYE.YALVAR YAKAR SELİN'İ DE RAZI ETTİM ONLARLA GELMEYE.BEN SENİNLE YALNIZ KALMAK İSTİYORUM ANNECİM DEDİ.ONLARLA GİTMEK GÜZEL OLABİLİR AMA ARTIK SIKILDIM SENİNLE YALNIZ KALMAK İSTİYORUM....

OOOOOOOOOF OFFFFF TRABZON'UN GÜZİDE BİR İLÇESİ....

DEDE-ANNEANNE VE BEN SELİN İLE  CARREFOURDA GEZDİK GEZDİK GEZDİK GEZDİK...AYAKLARIMIN AĞRISI BEYNİMİ UYUŞTURANA KADAR GEZDİK.SELİN'E HERZAMANKİ GİBİ 2 HAK TANIDIM:BİR KİTAP REYONUNDAN BİR GIDA REYONUNDAN İSTEDİĞİ BİRŞEY ALABİLECEKTİ.ÖNCE BİR MASA TAKVİMİ ALDI SONRA ONU BIRAKTI KARDEŞİNİN OYNAYABİLECEĞİ BİR OYUNCAĞI HEDİYE VEREN YAZILARI KENDİSİNİN İLGİSİNİ ÇEKEN BİR DERGİ TERCİH ETTİ.SİZ NE YAPIYORSUNUZ BİLMİYORUM BEN ALIŞVERİŞLERDE SELİN'E KOTA KOYUYORUM.MESELA SADECE 20 YTL .LİK HARCAMA YAPABİLİRSİN YADA 2 HAKKIN VAR ŞU REYONLARDAN DİYORUM VE ASLA TERCİHİNE KARIŞMIYORUM AMA SORARSA FİKRİMİ SÖYLÜYORUM VE ONU YÖNLENDİRİYORUM YADA EĞİTİYORUM.BU İKİMİZİDE CİDDİ BİR SİNİR HARBİNDEN KORUDUĞU GİBİ SELİN'E SINIR-TATMİN VE KARAR VERİRKEN DİKKAT EDİLECEKLER KAVRAMLARINI ÖĞRETİYOR.BAZEN KREDİ KULLANIYOR MESELA ÇOK SEVDİĞİ BİRŞEY DAHA ÇIKIYOR ÖNÜNE,BİR DAHAKİ HAFTA YAPILACAK ALIŞVERİŞTEKİ HAKKINI KULLANIYOR VE O DİĞERHAFTA CİDDİ MIZIK MIZIK YAPMIYOR.BENDE BAZEN ONA SORUYORUM ,SELİN YEŞİL ZEYTİN Mİ ALALIM YOKSA SİYAH MI NE DERSİN?GEÇEN HAFTA ALDIĞIMIZIN AYNINI ALMAYALIM MI ?O DA FİKRİNİ GEREKÇESİ İLE BEYAN EDİYOR.ONUNLA ALIŞVERİŞ BABASINA NEDEN EZİYET GELİYOR BİLMEM ÇOK KONUŞMASI VE SÜREKLİ KENDİ FİKRİNİDE SOKUŞTURMASI HARİÇ BİR YETİŞKİNİ RAHATSIZ EDECEK AYNI YOK ONUNLA ALIŞVERİŞİN...

ALIŞVERİŞ SONRASI ,BEN SENEDE 1 KERE EVİMDE AĞIRLAYABİLDİĞİM ANNEME VE BABAMA ALMAK İSTEDİĞİM HERŞEYİ ALMIŞ ONLARIN İTİRAZLARINI DİNLEMEYEREK YAPTIĞIM ALIŞVERİŞİN KENDİMDE YARATTIĞI TATMİN DUYGUSU İLE ,RELAX OLMUŞ KIZIMIN ELİNİ TUTUP KAKARAKİKİRİ EVE DÖNDÜM.

AKŞAM "HEMEN HEMEN" BÖYLE İDİ YANİ YAPMAM GEREKENLER VE İYİ YÖNDE SONUÇLANAN  AİLE İLİŞKİLERİ.

SEVGİYLE KALIN

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 27.01.2006 10:22:55
DEVAMI VAR TABİİ...HER AKŞAMIN BİR SABAHI VAR ÇÜNKÜ

SABAH UYANDIM NEYSE ABARTAMAYAYIM İŞİMİ GÜCÜMÜ YAPTIM SONRA SİNEM BU ARALAR HEP YAPTIĞI GİBİ GEÇ GELDİ AMA KAR KIŞ KIYAMET DİYEREK SES ÇIKARTMADIM BENDE.BİR VATANDAŞIM VAR ELEKTRİĞİ KESİLDİ PARASIZLIKTAN BEBEĞİ ÜŞÜTMÜŞ(ELEKTRİK SOBASI İLE ISINIYORLAR) ONA NEHİR'İN GİYSİLERİNDEN EŞİNE KENDİ GİYSİLERİMDEN PAKET YAPTIM ,ANNEM UYANDI BEN TAM ÇIKACAĞIM NAZİK YUMUŞACIK VE ZAYIF BİR SES DUYDUM "ANNEZİM...ANNEZİM?" SİNEM "AYY" DEDİ ANNEM ALT DUDAĞINI ISIRDI BEN DONAKALDIM VE HEPİMİZ TIP OYNAR GİBİ KIMILDAMADAN KALDIK.

"ANNEZİM..ANNEZİM?"
ATLADIM YATAĞINA ÖPTÜM SARILDIM SIMSIKI.
GÜNAYDIN GONCAGÜLÜM
EMZİK CORK CORK EMİLİRKEN UYKULU AMA SÜZEN BİR BAKIŞ
GÜNAYDIN DEDİM KIZ FINDIKKURDU
EMZİĞİ ÇIKARTTI AĞZINDAN
".DANE(GÜNAYDIN)" DEDİ.
İŞE GİTMEM LAZIM BİLİYORSUN DEĞİL Mİ DEDİM.
ELLERİNİ AÇTI "ANNE DİTTİİİİİİİİİİ...ANNE YOK?"
EMZİĞİ TEKRAR SOKTU AĞZINA VE TEKRAR SAÇLARI İLE OYNAYARAK BENİ SÜZMEYE DEVAM ETTİ.GİTTİM BOZUNTUYA VERMEDEN ÇİZMELERİMİ GİYDİM.BEN ÇIKIYORUM BEBEĞİM AMA AKŞAMA GELECEĞİM DEDİM SAKİN BİR SES TONU İLE AMA BİR YANDAN DÜN ,BİRDAHA KAPILARDA ANNE ANNE DİYE AĞLARSA PANİĞİ İLE CEBİME DOLDURDUĞUM ÇİKOLATA ŞEKERLEME KÜMESİNİ AVUÇLAMIŞIM.....

HALA EMZİK CORK CORK BENİZ İZLİYOR
SİNEM VE ANNEM ELLERİ YÜREKELRİNDE AMANIN HALİNDELER
TAM KAPIYI ÇEKİYORDUM..SESİNİ DUYDUM YİNE RÜZGÂR GİBİ HAFİF BİR SESLE "ANNEZİM,ANNEZİİİM" EĞİLDİM BAKTIM "MEEEN...SENİİİİİ...HOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK ...SEVİOYUUUUUUUUUM"

E DÖVEYDİN DAHA İYİYDİ BE KIZIM,ÖLDÜM ERİDİM BEN ŞİMDİ NASIL KAPIYI ÇEKİP GİDEYİM O GÜNAHSIZ KÖRPECİK SEVGİ DOLU GÖZLERE BAKIPTA.

ANNEME BAKTIM,ÇEKTİM KAPIYI ÇIKTIM.BİR SÜRE MERDİVENLERDE OTURDUM,DÜŞÜNDÜM(KENDİME AİT 5 DAKİKAMDI O) SONRA PAKETLERİM ELİMDE ÇIKTIIIIM GİTTİM.

ALLAH'TAN ŞEN BİR İETT ŞOFÖRÜNE DENK GELDİM.BU YENİ ALINANLARIN BAZILARI PEK NEŞELİ.HERKESE OTOBÜSE MUTSUZDA BİNSEN MUTLU İNMEYE ÇALIŞ HADİ BAKALIM STRES YAPMA HADİ GÜL BAKİM NE O SURAT" FİLAN DİYORDU.

SEVDİM ARKİDEŞİ,GÜNÜM ŞEN OLSUNDU....

SEVGİYLE KALIN

smerey
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 27.01.2006 10:28:07
Alışverişdeki takdik iyi Deniz. Bende adet sınırı veriyorum ama reyon diye kısıtlamıyorum bu da iy fikir, çünkü bazen abartılı rakamlı birşeye el atınca o çok pahalı alamam demek beni üzüyor, hoş bir yandan da herşeyi alamayacağımızı öğrenmesi de gerek diye teselli ediyordum kendimi. Bu takdik de uygun alışvriş ortamlarında denenebilir. Güle güle kullanının aldıklarınızı..
Sabah Nehir'den ayrılışı okurken benimde burnum sızladı Keşke evden çalışma yada kredili çalışma imkanı olsa yaaa

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 27.01.2006 10:34:11
ŞİMDİ SEMRA'CIMCIMCIMCIM İLE KONUŞUYORUZ DA BU KONUDA, BU ŞEKİLDE ÇOCUĞUN KENDİSİNE SAYGILI OLMASINI DA SAĞLAMIŞ OLUYORSUN.YALVARMIYOR,KENDİNE AİT OLANI BİLİYOR.HAYATTA SANA EN YAKIN OLAN EN SEVDİĞİN EN GÜVENDİĞİNE YALVARMAK ZORUNDA KAL VE ÜSTÜNE BİR DE REDDEDİL.....ÇOCUĞUNA YAPMAMALI KİMSE BUNU.

EFFERİM KIZ SİBEL;TAKDİR EYLEDİM SENİ HE

SEMRA'CIMCIMCIMCIM DA BÖYLE YAPIYORMUŞ.ONA DAHA KOCAMAN AFFERİM NEDE OLSA O BENİM İÇİN HER ALLAH'IN GÜNÜ KARADENİZDEN EN AZ 1 NEFES ALIYOR...
SEVGİYLE KALIN

smerey
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 27.01.2006 10:39:17
Bizde oyuncakçı dışında herhengi bir alışveriş ortamında birşey istemek bile yaşanmmıyor, bırak yalvarmayı Denizim.. Çok çok istisna olarak, yediği marka bir çukulata yada meyvalı yoğurdu ister, şöyle bolca (5-6 tane) almaya kalksan itiraz eder birde alma o kadar diye 

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 27.01.2006 10:43:55
İSİMLER İNSANLARI ETKİLER DERLER SİBEL,SEN DE BULUT'TA VE SELİN'DE BUNU NET GÖREBİLRSİN DEMEKKİ...BİRİ COŞKUN  ÇNÜNDE ENGEL TANIMAZ ARKASINDAN KOŞ GİT YETİŞEBİLRSEN DELİ DOLU ...BİRİ KENDİNE ÖZGÜ DEĞİŞKEN VE ÖZGÜR YARADILIŞLI....

BİR ÇOCUĞUN DAHA OLURSA ADINI BERABER KOYALIM E Mİ GÜLÜM?MESELA ERCAN KOYALIM SAKİN VE UYSAL BİRİ OLSUN
SEVGİYLE KALIN

2002
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 27.01.2006 10:51:31
DENİZ YAPMA YAA,,, BENİM KOCA KIZ BİLE HALA ARKAMDAN AĞLIYOR ANNEZİM YAA,,, EN CANLARIMA BIRAKTIĞIM İÇİN GÖNLÜM SON DERECE RAHAT AMA ONUN GÜN BOYU O KOKUSUNU DUYAMAMAK YOK MU,,, YADA YATAĞINDAN KALKMIŞ TERLİ HALİNİ İÇİME ÇEKEMEMEK YOK MU,,, YADA GÜN BOYU GÖZLERİNİN İÇİNE BAKAMAMAK, O DUDAKLARI ISIRASIYA ÖPÜP KOKLAYAMAMAK,, AKŞAMLARI BİNBİR NAZ VE KAPRİSLE UĞRAŞMAK,, SEN ONU ÖZLEDİĞİN, ONU SENİ ÖZLEDİĞİ İÇİN AKŞAMLARIN SİZE YETMEMESİ, VE BUNU ANLATAMADAN, ANLAYAMADAN YATMAK UYUMAK,,,, OOFF OFFFF HAKİKATEN TRABZONUN GÜZİDE BİR İLÇESİ

zined
Ynt: Zined'in inci kızları : SELİN & NEHİR - 27.01.2006 11:20:00
AH ÇAĞLA'M AHHH, VEREYİM BİR ÇUVAL TUZ ONU DA DÖK YARAMA ....

YA BEN İSTERMİYİM ?KİM İSTER HELE O DHA SÜT KUZUSU O BANA ÇOK DÜŞKÜN,SELİN BAĞIMSIZ YARADILIŞLI BİR ÇOCUKTU YOK ANNE NEHİR TAM KUZU...BAZEN UYURKEN BAKIYORUM BİR TUTAM SAÇIMI ALIP KOKLUYOR İÇİNE ÇEKİYOR KOKUSUNU...YALANDAN AZİDDİ DİYE KOŞUP BANA NAZLANMASI ÖLDÜRÜYO BENİ...AMADA NE YAPAYIM ÇAĞLA?
ASLINDA BAKMA ASLAN YÜREKLİ TAKILDIĞIMA,2. ÇOCUKTA DAHA AZ ACIYO DEDİĞİME...İKİNCİ ÇOCUKTA DAHA ÇOK ANNE OLUYOR İNSAN.

OFFF GÜZEL BİR İLÇE AMA ORAYA GİDİNCE MUHAKLKAK KİMSEYE ETMEM ŞİKAYET AĞLARIM BEN HALİME DİYE BİR ŞARKI VAR ONU SÖYLE E Mİ GÜLÜM

SEVGİYLE KALIN

Sayfayı değiştir: < 12345678910.. > >> | Sayfayı gösteriyor 6 of 38, mesajlar 201 to 240 of 1496