bebek hareketleri

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 40 of 76
Yazar Mesaj
binnaz006
  • Tüm gönderiler : 6631
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
bebek hareketleri - 16.11.2005 16:10:19
merhabalar hamişler ve tecrübeli anneler..bebeklerinizi en belirgin olarak hangi ayda veya haftada hissettiniz..ben 19 haftalık hamileyim..arada bir bağırsak hareketi gibi bir kıpırtı hissediyorum..ama bir an önce hareketlerin hızlanmasını istiyorum..sizce sabırsızmı davranıyorum..bilgi verirmisiniz..

aytöreefe
  • Tüm gönderiler : 314
Ynt: bebek hareketleri - 16.11.2005 16:23:58
selam binnazcım ...

evet hamile olan her kadının merak ettiki konularadn birisi.. ben efe yi ilk 17 -18 haftalıkdım hissettiğimde ....... ama her keze göre değişiyor mesela bu . ama senin bahırsak hareketi diye hissttiğin kıpırdılar büyük bir ihtimal bebeğinin hareketleridir.....

merak etme canım gün gelecek oyle bir hareket edecek ki yanında ki insan bile farkedecek...... hiç durmayacak özellikle gece sen uyumak üzerek iken bir başlıyorlar uyku muyku kalmıyor :):):

hayırlısıyla bebeğini kucagına alman dileyigle........ 

prenscim
  • Tüm gönderiler : 2896
  • Bölge: İstanbul Katılım Zamanı:10/10/2005
Ynt: bebek hareketleri - 16.11.2005 17:14:43
bende hamileyken 5.ayıma kadar hiç hissetmedim.belki inanmıyacaksınız ama hiç karnım yoktu.bu yüz den 2 defa doktora gittim.doktor bebeğimin çok hareketli olduğunu ve çok sağlıklı olduğunu söyledi.karın yapısından kaynaklanabileceğini söyledi.sende endişelenme.

binnaz006
Ynt: bebek hareketleri - 16.11.2005 17:16:13
teşekkür ederim arkadaşlar biraz olsun rahatladım..ben şöyle tekme filan atsın istiyorum..erken bir istem galiba şimdi anlıyorum..sağlıklı bebişler diliyorum hepimize

prenscim
  • Tüm gönderiler : 2896
  • Bölge: İstanbul Katılım Zamanı:10/10/2005
Ynt: bebek hareketleri - 16.11.2005 17:22:08
merak etme canım  bıktırır o seni,sevgiler

refakir
  • Tüm gönderiler : 1214
  • Bölge: Almanya/Köln
Ynt: bebek hareketleri - 16.11.2005 20:42:15
Merhaba binnaz006 ben bebeğimin ilk hareketlerini 3 aydan sonra hissetmeye başlamıştım.Ama tam olarak 5 nci aydan sonra farkettim.6 ncı ayda çok çok rahat hissetmiştim.Elimi karnıma koyduğumda sanki elimin altından süzülüp gidiyordu.Onu hissetmek çok güzel gerçekten.Merak etme arkadaşım çok yakındır hissetmen.4 hafta daha diyorum ından sonra hissedersin büyük ihtimal.
Herşey gönlünce olsun. 

antuna
  • Tüm gönderiler : 591
  • Bölge: Isvicre/Luzern/Ist.
Ynt: bebek hareketleri - 16.11.2005 23:02:26
merhaba;
bebisin hayirli olsun.ben 18,haftada hissetmsitim hareketlerini oglumun ve esimde20.haftada hissedebilmisti.cok güzel zamanlardi hatta son aylarda bebgimin dirsegini,dizini kafasini,poposunu heryerini ayirt edebiliyodum cok hareketliydi.disarda da ayni sekilde hareketer devam simdi 5.ayimizi doldurduk yakinda emeklerse hic sasmam hereketli günler yakindir. saglikli bir hamileik ve dogum dilerim
Ne Mutluki Bana TüRK Yaratildim,Gönlümün Gururudur Bu.Ne Esir Oldum Nede Satildim,TüRKLüGüMüN Suurudur Bu.

cyberrica
  • Tüm gönderiler : 1947
  • Bölge: ankara
Ynt: bebek hareketleri - 17.11.2005 08:50:51
canım meraba bende 23 hft hamileyim. Bebişimin hareketlerini 19. haftada hissettim. Çok heyecan vericiydi. O zamana kadar hiç hissetmemiştim dr. normal çünkü zaten daha erken haftalarda hissedilen bağırsak hareketleri olur demişti. Bende senin gibi az bir hareket hissettim başlarda az luyor derken bir hafta sonra coştu miniğim. Durmasını istediğim zamanlar bile oluyor şimdi.

bucoklar
  • Tüm gönderiler : 579
Ynt: bebek hareketleri - 17.11.2005 09:37:59
Merhaba,

Bebisin saglikla dogsun insallah. Ben de senin gibi ilk baslarda gaz mi, bagirsak hareketi mi anlamadigi kipirdilar hisettim karnimda. Yaklasik 18. hafta civari. Bu hafta biraz daha belirgin oldu hareketler , bular bebisin hareketleri yeni yeni anliyorum. Hatta dun aksam karnima krem surerken birden , karnimin sol tarafi pit pit atti , esimde yanimdaydi ve ikimizde birbirimizin yuzune bakakaldik. Bebisin hareketini ilk kez gozle gorebildik.
Ama hareketler duzensiz ve az , en azindan bizim hissettiklerimiz . Cok endiselenme sende 1-2 haftaya cok belirgin birsekilde hissederiz bebis hareketlerini.

lhazar
  • Tüm gönderiler : 704
Ynt: bebek hareketleri - 18.11.2005 10:35:01
arkadaşlar ben 21 haftalık hamileyim hala anlıyamıyorum bebeğimin hareketlerini.sizler 18. 19. haftalarda anlamışsınız.şu barsak hareketleri gibi çok çok nadiren hissediyorum günde 2 kez falan.normalmi değilmi endişeleniyorum.doktorada 2 hafta sonra gidicem

refakir
Ynt: bebek hareketleri - 18.11.2005 10:43:45
Merak etme ıhazar herkste farklılık gösterebiliyor bebek hareketlerini hissetmek.Eğer çalışıyor ve çok hareketliysen hissetmemen normal.Çünkü ben de çalıştığım saatler hissedemiyordum.Ancak oturunca dinlenirken hareketlerini tam hissedebiliyorsun.

topdemga
  • Tüm gönderiler : 56
Ynt: bebek hareketleri - 21.11.2005 18:34:36
merhabalar.Fazla hareketi sevmeyen bir kişi olarak ben 21.haftadan sonra hissetmeye başladım bebişimi.Şu an 33 haftalık gebeyim.Ve oğlan çift kale maç yapıyor sanki. Yani Ihazar sakın korkma bu normal.

bmotor
  • Tüm gönderiler : 1719
Ynt: bebek hareketleri - 21.11.2005 18:42:24
bebekler sen hareket halindeyken uyurlar. sen uyurken hareket ederler. bu yüzden doğduktan sonra sallanarak uyurlar ya. ben de 20. hafta da falan hissettim. sırtüstü uzan ve bekle. damar atımı gibi birşey oluyorsa hareket ediyordur. ben de gaz sanıyordum ama bebekmiş. ileride öyle tekmeler atacak ki elbisenden görünecek. çok güzel bir duygu. sırf onu yaşamak için tekrar hamile kalabilirim bebek ben yatakta dönünce o da pozisyon değiştirirdi. onun hareketlerini hissetmek için gece boyu döner dururdum

[image]local://93224/889FFDC2BD714E59A2A5A805A231B69E.jpg[/image]
Eklenen resim(ler)
www.blogcu.com/baranvan/

blogumuza bekleriz,hadi tıklayın

berrin

celtis
  • Tüm gönderiler : 1177
Ynt: bebek hareketleri - 21.11.2005 21:47:26
ay insan sizleri okudukça heyecanlanıyor... ne olur hislerinizi hep yazın çok güzel yaaa... nası bir şeydir ne hissettirir diye merak ediyordum sizi okurken merakım gidiyor mu artıyor mu anlayamadım ne olur devam edin yazmaya çok güzel yaaa

binnaz006
Ynt: bebek hareketleri - 22.11.2005 08:31:54
heheheh artık ayırabiliyorum bebişin hareketlerini..işyerinde çalışırken hissetmiyorum fazla..ama eve gidip sırt üstü yatınca özellikle sol yan tarafıma yatınca içimde bir kıpırtıyı hissediyorum..damar atması gibi..çok heyecanlanıyorum..çılgın gibi bağırıyorum..eşimde heyecanlanıyor..allah hepimize tamamına erdirsin..bende artık onun tekme atmasını..elbisemden bile haraketlerinin görülmesini istiyorum..henüz erken ama sabırsızca bekliyoruz..sağlıklı hamilelikler....

ebru_sena
  • Tüm gönderiler : 1178
Ynt: bebek hareketleri - 22.11.2005 08:44:37
ah kızlar yazılanları okuyunca birden eski günlerim aklıma geldi.bende 18.hafta civarıydı sanırım uzanmış tv seyrederken hatta yılbaşı akşamıyıd o zaman hissettim kızımın hareketlerini.tabiki azdı ve şiddetli değildi o zaman.ama zaman geçtikçe günler sona doğru ilerledikçe inanılmaz oluyor herşey.karşımda oturan arkadaşlar izliyorlardı tekmeden çok yer değiştirmesini.bide benim kız tersti hep kafası yukarda olduğundan sanki kafasını uzatırcasına dışarı doğru çıkıntı yapardı.karnım gerilir gerilir sanki yırtılacak gibi olurdu.tabi bu olay artık son zamanlarda oluyordu..çook güzel bir duygu bence hamileliğin en tatlı yanı..geceleri de rahatsız olurdum o hareket etmek istedikçe ben nefes alamazdım çünkü...
Ebru 11/12/1977

Minik Kuzum Sena'm
27/05/2005

refakir
Ynt: bebek hareketleri - 22.11.2005 10:02:00
Evet zor yanlarıda vardı tabii ama insan onları çabuk unutuyor.Çok güzel bir duygu.Bazen ben bile düşünöüyorum değil hani tekrar hamile kalsam da o güzel harika duyguları tekrar yaşasam diye.Benim de son zamanlarımda sanki karnımdan fırlayıverek gibi gelirdi.Bazen öyle bir hareket ederdiki korkardım.Birşeymi oldu acaba derdim kendi kendimeAllah erkese nasip etsin bu güzel duyguyu.

bmotor
  • Tüm gönderiler : 1719
Ynt: bebek hareketleri - 22.11.2005 19:08:28
katılıyorum refakircim. tüm kadınlara nasip olur inşallah. işte hamileyken ben.   ayyyy tekrar mı hamile kalsam... yok anam yok ozaman tam şişko kalırım

[image]local://93224/F5EBB526626046F48CC77A13D26948AD.JPG[/image]
Eklenen resim(ler)
www.blogcu.com/baranvan/

blogumuza bekleriz,hadi tıklayın

berrin

Arcais
  • Tüm gönderiler : 1607
Ynt: bebek hareketleri - 25.11.2005 13:22:01
ben de oglumun ilk hareketini 18. haftada esimle sinemaya gitmis filmin (million dollar baby) baslamasini beklerken hissetmistim. tabii o andan sonra film falan kalmadi, o bir kac saat sadece gobegimle ilgilendim. filmin vurucu sahneleri disinda hic bir sey hatirlamiyorum.:)

binnaz006
Ynt: bebek hareketleri - 25.11.2005 13:49:18
ben bazen işyerinde koltukta otururken de hissetmeye başladım arkadaşlar..bazen elimi karnıma koyunca kalp atışlarını da hissediyorum sanki..ama eve gidip sırt üstü yatıp onun kıpırtamasını istemek en güzel şey şu an için..biraz daha büyüyüp tekmelere başlasa..aaaaaaah  ne güzel olur

cyberrica
Ynt: bebek hareketleri - 25.11.2005 14:26:18
Binnazcım büyümüştür o yeterince merak etme de bazıları daha fazla hareket edermiş diyorlar. Benim yaramazı görsen hiç durmuyor diyebilirim. Bazen öyle bir vuruyorki irkiliyorum resmen. Bazende tıp tıp kalbi atıyormuş gibi senin bahsettiğin gibi oluyor. Bunlar hıçkırık olabilir bence. Bir yerde okumuştum akciğerleri gelilştiği için bebekleri bazen hıçkırık tutarmış dışardan da hissedilebilirmiş bunlar. Yerim ben o hıçkırıkları

Arcais
  • Tüm gönderiler : 1607
Ynt: bebek hareketleri - 25.11.2005 14:29:33
evet benim bebis de bayagi hickiriyordu ama artik hamileligin son donemlerinde daha cok... bir de bebegin hareketlerini hissetmek bir yana onu gozle gormek cok ilginc. ben iste ilk o zaman hamile olduguma inanmis ve cok korkmustum 'aa icimde ciddi ciddi bir canli var' da demisimdir:))

Greyishblue
  • Tüm gönderiler : 1010
  • Bölge: İzmir & Yağmur Şehrim
Ynt: bebek hareketleri - 25.11.2005 15:04:37
bmotor
kesinlikle sana katılıyorum. gündüzleri maşallah süt dökmü kedi gibi..

ya geceleri.. yada sabahları...   yaw arkadaş geçen sabah uyandım ki biri beni dürtüklüyor.  uyandım baktım ki hanım bizden önce uyanmış da karnı acıkmış da annesini uyandırmaya çalışıyor..

hatırlıyorum da 22 haftalıktım ağladım ağlayacağım hala kıpırdamıyor diye..

şimdi....

durmuyor... durmuyor...
<mesaj tarafından düzenlendi filiz_kocelman on 25.11.2005 15:06:16>

Greyishblue
Ynt: bebek hareketleri - 25.11.2005 15:09:04
arcais   haklısın eşime ilk gösterdiğimde yüzüme tuhaf tuhaf bakmış sen karnınla neler yapıyorsun öyle demişti.??

yaparım ben...

binnaz006
Ynt: bebek hareketleri - 25.11.2005 15:21:42
FİLİZ CİM  bende 21 haftamı cumartesi bitircem ..çok fazla hissetmiyordum hareketleri..çok korkuyodum..şimdilerde artık hissediyorum..kimileri erkenden hissetmiş.16 - 18 çok fazla kişi var..demekki sende geç hissedenlerdensin..yahu ne zaman tekme atcak..artık iyice hareketlensin istiyorum..nazlı benim oğluşum hala tekmeye başlamadı..ama sırt üstü yatınca elimi karnımda gezdirince tık tık diye atıyor..ilk zamanlarda bende içimde bir canlının varlığına çok şaşırıyordum..eşimde ilk dönemlerde karnım filan yokken inanamıyormuş gibiydi..karnım büyümeye başlayınca bir de ultrasonda görünce miniciği oda heyecanlanmaya başladı..sizlere tavsiyem..eşlerinizle kesinlikle ultrasona girin..oda görsün beebişi..heheheh heyecanı artsın..

Greyishblue
Ynt: bebek hareketleri - 25.11.2005 15:30:56
Binnaz hakikaten bıkacak kadar kıpraşınca güleceksin vallahi... önceleri kıpırdamıyor diye üzülüyordum şimdi içten içten tekmeyi yiyince (tekme, yumruk, dirsek, kafa) ahh uhh diyorum... acıttığından değil fakat ben karın bölgemden çok huylanır gıdıklanırım.  o kıpırdadıkça kikirdiyorum vallahi...

ve katılıyorum eşlerle beraber gidilmesi çok önemli bence bu yüzden biz her kontrole eşimle beraber gidiyoruz. o benden daha çok heyecanlanıp, gözleri doluor. hele o pıt pıt atan küçücük kalbini gördükçe...

fena oldum ben de..

Rabbim hepimizi bir avazda kurtarsın... Amin!!!

Sağlıcakla bebişlerimiz kucaklarımıza alalım..

binnaz006
Ynt: bebek hareketleri - 25.11.2005 15:35:17
inşallah bende o tekmeleri hissederim..allah hepimize sağlık ve sıhhat versin..

bucoklar
  • Tüm gönderiler : 579
Ynt: bebek hareketleri - 25.11.2005 15:44:46
 Ben de bu hafta daha cok hissetmeye basladim hareketleri. Isyerinde de hissediyorum ara ara.
Ama aksamlari daha fazla . Dus aldiktan sonra krem surerken , biraz uzaniyorum bir 10 dakka kadar hareket etmesini bekliyorum. Cok heyecanli. Hele dun, doktor kontrolumuz vardi, sanki anladi doktora gidecegimizi, butun gun hareketliydi .

binnaz006
Ynt: bebek hareketleri - 25.11.2005 16:06:20
BAŞAK cım seninki de 21.hafta da galiba..aynıyız sennile de..bende çok heyecanlanıyorum..arada bir işyerinde de hissediyorum..bende sırt üstü yatıp karnıma elimi koyunca 10 dakika filan sonra atışını hissesiyorum..bir de tekmelere başlasa..daha çoks evincem

arzum76
  • Tüm gönderiler : 3697
  • Bölge: istanbul/beylerbeyi
Ynt: bebek hareketleri - 25.11.2005 16:06:47
Ya kızlar benimki inat biliyormusunuz, kimse göbeğime bakmazken deliriyor göbeğim deli gibi bir o yana bir bu yana, ben çaktırmadan bakıyom tabe, hadi eşimde görsün diyorum, çağırıyorum,cadı anlıyormu ne anında kesiyor tepişmeyi,seyretmiyceksin kardeşim benim kızımı sıkılıyor, gerçi bu işe en çok babası bozuluyor amaFiliz aramız çok az seninle, yağpıcaz kıııız

cyberrica
Ynt: bebek hareketleri - 25.11.2005 16:40:11
Arzum76 benimde aynısını yapıyor biarz babalara naz ediyorlar sanki. Birde onunla konuştuğumu anlıyor konuşmaya başlayınca duruyor kerata. ÇOk fenalar şimdiden anlıyorlar ya..

hande78
  • Tüm gönderiler : 38
Ynt: bebek hareketleri - 25.11.2005 16:41:09
ahhh şu satırları okurken yaklaşık 6-7 ay önceki halim geldi aklıma. şu yaş cetvelleri varya hergün girip girip kaç günüm kaldı diye sayıyorsum ve sezeryanla 15 gün önce doğum yaptım nurtopum efem3950 kilo 53 cm.dünyaya geldi. ama ben sanırım herşeyi erken yaşayanlardanım. 13 haftalıkken cinsiyetini öğrendim, 15 haftalıkken ilk kıpırtısını ben 17 haftalıkken babmızla birlikte hissettik. tekmelere gelince hızlanması zaman alıyo ama son zamanda karnından bile belli oluyordu çıkıntılar süper bişi taşımakta büyütmekde ilk kez anne olacaklar sakın korkmayın dehşet bir duygu ne yapmanız gerektiğini annelik duygularınız zaten söylüyor

binnaz006
Ynt: bebek hareketleri - 20.12.2005 13:20:09
HALA ÇOK ÇARPICI TEKMELER YEMEDİM..AMA PIT PIT DİYE ATTIĞINI HİSSEDİYORUM..DOKTORA HER DEFASINDA BEBEĞİM NEDEN TEKME ATMIYOR DİYORUM..ODA GAYET HAREKETLİ BAZI ANNELER BEBEKLERİNİN TÜM HAREKETLERİNİ HİSSETMEYE BİLİRLER DİYOR..HELE Kİ İLK BEBEKLER DE DAHA ZOR HİSSEDİLİYORMUŞ..HEHEHEH ŞÖYLE OKKALI OSMANLI BİR TEKME VURDA OĞLUM..ANNESİNE KIYAMIYOR GALİBA..YADA NAZ LANIYOR..ÜFFFFFFF HADİ OĞLUM ARTIK YÜZMEYİ BIRAKTA TEKME YE BAŞLA..ÇOK İSTİYORUM YA TEKME ATMASINI

Ülker Sarikaya
  • Tüm gönderiler : 82
Ynt: bebek hareketleri - 20.12.2005 16:26:16
merhabalar, binnazcım sen yine şanslısın ben 18. haftadayım ve daha hiç hareket hissetmedim zaman zaman panikliyorum bu yüzden ama doktorumun söylediğine göre ilk hamileliklerde hareketleri hissetmek 22. haftaya kadar gidebiliyormuş, bende heyecanla tekmelenmeyi bekliyorum kısaca sen gibi (bu arada başka bir uzman fikrini belirtmektede yarar var anneannemin teorisine göre kız bebekler geç hareket hissettirirlermiş) herkese sevgiller

ucarer
  • Tüm gönderiler : 355
  • Bölge: İzmir
Ynt: bebek hareketleri - 20.12.2005 16:54:13
sanırım şu an aynı peryottayız binnazcığım... resmen artık tekme tokat girişiyor içerden benimki.. tabii sen çok istiyorsun da nispet olsun diye söylemiyorum... bazen de korkuyorum bir sorun mu var diye! dün yine net ten öğrendiğim kadarıyla hareketlerin çok fazla olması da fetus un sıkıntı içinde olduğunun habercisi olabilirmiş.. benimki de bazen abartıyor hareket olayını! ama ben hiç olumsuz düşüncelere girmiyorum ve bebişim için de çok endişe taşımıyorum, kötü düşünceleri hemen kovuyorum kafamdan.. belki de bu sebepten mutlu oluyormuş gibi geliyor ve lay lay lom oynuyor sanki benimki....

darısı başına.....

feris
  • Tüm gönderiler : 2424
  • Bölge: Isvicre/Izmir
Ynt: bebek hareketleri - 21.12.2005 12:37:37
Sizlere bir sey sormak istiyorum.doktorumdan ve okudugum yazilardan ogrendigim kadariyla anne hareketsizken bebek daha cok hareket edermis.Ama bizde tam tersi oluyor ne zaman ise baslasam ,ne zaman yuruyuse ciksam benimkide rahim saha macina basliyor.Bazen oyle tekmeler atiyorki sokakta canimi yakiyor.sizler dikkat ettinizmi ne zaman hareket ediyor bebekleriniz.

binnaz006
Ynt: bebek hareketleri - 21.12.2005 12:52:15
arkadaşlar dün doktora gittim..ultrasona girdim..doktoruma bebğimin beni tekmelemediğini söyledim..ama hareketlerini hissettiğimi söyledim..bu çok normal bir durum dedi..bebk çok hareketli hiç bir anormal durum yok dedi..içim rahatladı şimdi..ayrıca hastanede 19 haftalık 17 haftalık 22 haftalık bebeği olan hamişlerde daha hiç hissetmeyenler vardı..korkulcak bir şey yokmuş hamişler..sadece kan gelirse ağrı çok olursa bunlar sorun olabileceği anlamına geliyomuş..

cyberrica
Ynt: bebek hareketleri - 21.12.2005 13:40:40
Feris, benim bebişim ben dinlenmeye geçtiğimde veya ayağımı uzatıp sırtımı iyice yasladığım zamanlarda coşuyor. Evet şiddetten bazen benimde canım acıyor.

Binnaz canım tabiki sen hiç merak etme. Benim dr.umda söylemişti. Bazı anneler daha az hissedermiş hareketleri. Buda normal bir durum. Kişinin yapısına göre değişiyor. Benim iç karnım küçük sanıyorum. Görsen daha 2-3 ayda göbeğim çıkmıştı. Şimdi bazıları ikiz olacak senin çocuğun diyorlar. (Bende yok artık diyorum. Dr. kör diil ya her ay her ay) Belki tekmeler bununla da ilgili olabilir.

eylüldeizmir
  • Tüm gönderiler : 1272
Ynt: bebek hareketleri - 21.12.2005 15:24:16
17 haftalik hamileyim, herkese icimde birseylerin pitpit karnima vurdugunu anlatiyorum ama daha cok erken diyorlar..  Doktorum ´olabilir´ dedi -hevesim kirilmasin diye herhalde- ama rahmin gelismesi sirasinda da bu tarz irkilmeler-minik kasintilar oluyor, emin olmak icin en erken 20 inci haftayi beklemelisin dedi.. Yaa daha 15 inci haftada arada ic karnimin bazi yerlerine baliklama dalan bir varlik varmis gibi aniden irkiliyordum.. Ama degildi herhalde..

Sanirim rahme düstükten sonra tüm vücudumuz kendimizi ve bebegimizi dinlemek oluyor..

Benim anlamadigim insan ilk hamileliginde kendisi ile daha cok ilgilenir haldeyken, merakliyken niye 20 inci haftalarda hissetmeye basliyor da ikinci bebekte bu sürec 16 haftalara kadar düsüyor?

Bir arkadasim anne oldugunu iki defa da kesfedecek ve bu mucizeye tekrar asik olacaksin demisti.. Birincisi saglam sekilde tekmelerini hissettiginde, ikincisi de mucizeni emzirdiginde gözlerinin icine bakarken..........
ELIF & ARDA EGE

ucarer
  • Tüm gönderiler : 355
  • Bölge: İzmir
Ynt: bebek hareketleri - 22.12.2005 11:00:04
benimki kalabalık ortamda böölee gürültülü sohbet ortamlarında pek keyifli oluyor tepiyor da tepiyor... bazen beni güldürüyor kendi kendime abarttığı için dışardan da belli olacakmış gibi geliyor tepikleri... hareket halindeyken ya ben hissedemiyorum ya da pek hareket etmiyor... bir de yemek hazırlarken ve yedikten sonra çok hareketli oluyor.. yemek hazırlarkenki kısmı beni düşündürüyor açıkçası nassıl yani diye?

hoşçakal...

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 40 of 76