doğum kasılmaları

Yazar Mesaj
seviltr
  • Tüm gönderiler : 22
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
doğum kasılmaları - 29.03.2007 16:56:29
Arkadaşlar merhaba !!!
33.haftamdayım ve çeşitli yerlerde okumama rağmen tam olarak şu doğum kasılmaları hakkında aydınlanmış değilim.:))Genel olarak karnın gevşeyip sıkışması olarak tanımlanıyor aslında ama tam olarak neler hissediliyor nasıl bişeydir  kaçıncı haftalarda başlar paylaşırsanız bilgilerinizi ve deneyimlerinizi çok sevinirim...Şimdiden teşekkürler...

Almişin Annişi
  • Tüm gönderiler : 550
Ynt: doğum kasılmaları - 30.03.2007 23:30:23
valla tam ne zaman başladı bilmiyorum ama karnım bazen taş gibi oluyor ... uzanıp dinlenince bir süre sonra geçiyor. ama dinlendiğinde geçmiyorsa o doğum kasılması anlamına geliyormuş. bende o günleri iple çekiyorum artık

C U D A N A
  • Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: doğum kasılmaları - 31.03.2007 00:36:46
her zamankinden daha farkli nefes vermeye baslamistim...
yani nefes verirken yercekiminin beni asagiya cektiginde
bi tek nefesime konsantre oluyodum...
ayni anda da sertlesme oluyodu karnimda...
bende böyle baslamisti...

www.portakalradyo.de

cezo
  • Tüm gönderiler : 1489
Ynt: doğum kasılmaları - 31.03.2007 03:36:26
Bende doğum kasılmalarının nasıl olduğu bilmiyordum.Benim herşey normaldi sadece arada bir karnım sıkışıp tekrar gevşiyordu 36 haftada başladı ben pek önemsemedim normaldir diye...Ancak bir hafta sonra nst ye bağlayınca bizim sabırsız bebiş strese girmiş ve benim kasılmalar doğumun işaretiymiş 37 haftada doğdu yani herzaman için böyle bir durumla karşılaşırsan kasılmalar hafifte olsa doktoruna söylemeyi ihmal etme.Her şeyin en güzeli seninle olsun .Bebişinle bir ömür boyu Kendini strese sokmana hiç gerek yok herşeyi akışına bırak herşey güzel olacak bir bakmışsın o tatlı bebiş kucağında ...sağlıcakla

emiroza
  • Tüm gönderiler : 2781
  • Bölge: nederland
Ynt: doğum kasılmaları - 31.03.2007 11:16:54
ayni arkadaslarin dedigi gibi oluyor dogum kasialari.
karnin tas gibi oluyor sonra sertlesiyor sonra gevsiyor ama benim 1 gun hep tas gibiydi karnim adet sancisi gibi agrilarim vardi pempemsi akintim oldu o gunun geceside dogum yaptim iki cocugumdada aynisi oldu.

azra_m
  • Tüm gönderiler : 409
Ynt: doğum kasılmaları - 31.03.2007 14:21:45
arkadaşlar ben 39 haftamdayım. bugün benimde aynı dediğiniz şekilde sertleşmeler oluyor karnımda ve adet sancısı gibi ağrılarım var. tuvalete daha sık çıkıyorum ve pembemsi akıntım oldu hadi hayırlısı bebiş geliyormu ne 

seviltr
  • Tüm gönderiler : 22
Ynt: doğum kasılmaları - 31.03.2007 18:20:41
Paylaştıklarınız  için teşekkürler.Sanırım herkesin benzerlikleri olduğu gibi farklılıkları da çok;yaşamadan anlama şansımız pek yok :)herkesin de dediiği gibi  sağlıklı sıhhatli bebeklerimizi kucağımıza alırız inşallah.
Dediğiniz gibi karnımda gün içerisinde sertleşip gevşemeler oluyor fakat hiç bir ağrım yok;sancım falan .o yüzden bu durumu pek ciddiye almamıştım.sadece birkaç gündür ayakta olduğum zamanlar sadece böyle nasıl tarif edilir bıçak saplanması gibi çok kısa süren bi acı hissediyorum .ben yorgunluğa bağlıyorum .bu tarz bir şey yaşayan var mı acaba .endişelenip dr.umu aramalıyım sizce?

yedikaranfil
  • Tüm gönderiler : 648
  • Bölge: Almanya
Ynt: doğum kasılmaları - 01.04.2007 03:43:13
Bende 33.haftadayim ve karnimda sürekli kasilip gevsemeler oluyor.Doktorum dikkatli olmami söyledi,bunlar dogum sancilarinin baslangici olabilirmis.Tabi ne kadar arayla oldugunu bagli,cok tekrarliyor ve kasilma uzun sürüyorsa arkasindan sanci gelebilirmis.Ama bende uzun sürmüyor cabuk geciyor,yinede belki vaktinden önce dogabilir dedi doktorum.Allahtan hayirlisi,hepimize yardimci olsun allahim...

pınar-duru
  • Tüm gönderiler : 54
Ynt: doğum kasılmaları - 01.04.2007 09:08:03
BENDE 34. HAFTAMDAYIM VE KASILMALAR ARTIK KENDİNİ DAHA ÇOK BELLİ EDİYOR BELİMDEN HAFİF Bİ AĞRI GELİYOR VE KARNIM TAŞ GİBİ OLUTOR SONRA RAHATLIYOR.....YALNIZ DÜN ALTI YEDİ KERE OLDU AMA DÜZENSİZ ARALIKLARLA OLDUĞU İÇİN ÖNEMSEMEDİM...DOKTORUM DÜZENLİ KASILMALAR OLURSA VE BU 20 DAKİKA İÇİNDE OLURSA HABERİM OLSUN DEMİŞTİ.....

TAVŞANCIK
  • Tüm gönderiler : 6040
Ynt: doğum kasılmaları - 01.04.2007 18:31:56
Ben hep karnım kasılacak,kasıklarım  ağrıyacak sanırdım.
Fakat sürekli belim ağrıdı.Hele sonun doğru,belime giren sancıları tarif edemem.Bir de bebek çok aşağı inmiş demek ki,son gün bacaklarımı aça aça yürüyebiliyordum.