Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 23
Yazar Mesaj
nilll

• Tüm gönderiler : 1815
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor - 08.05.2007 19:06:32 ( #1 )
bir aydır göğüslerimi sağarak süt veriyorum. göğüslerimdeki yaralardan dolayı mastit oldum; dr yaralar iyileşene kadar emzirmeyi yasakladı.

oğlum gayet güzel biberondan sütünü içiyordu bir aydır; son 2-3 güne kadar. 2-3 gündür biberondan sütü içmemeye başladı yavaş yavaş, ben de iştahı kesildi zannediyordum.
bugün anladımki sıkıntı iştahta değil, biberonda. avent, nuk ve chicco nun biberonları var elimde 3 ünü de almıyor ağlıyor. ama memeyi verince emiyor.

aynı sütü yani sağdığım sütü biberondan içmiyor, memeden gayet güzel emiyor. sol göğsüm iyileşti sayılır oradan emzirebiliyorum ama, sağ göğsümden gelen sütü sağmak zorundayım çünkü hala yara iyileşmedi.
ne acaip bi iş bu herkesinki biberona alışır memeyi almaz, benimki biberonu almıyor, meme istiyor.
sebebi ya da çözümü hakkında bilgisi olan var mııııı????? 
C U D A N A

• Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor - 08.05.2007 19:10:56 ( #2 )
belki isitilmis sütün tadini begenmiyodur...
son 2 aydir can da isitilmis sütü reddediyo...
ben cözümü taze sagilmis sütü vermekte buldum...
ilik ilik yeni sagilmis olarak verince aliyo...
denemediysen, bi bak bakalim....

www.portakalradyo.de
nilll

Ynt: yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor - 08.05.2007 22:19:12 ( #3 )
gülce, denedim onu da biberondan almadı.

s.bulmus

• Tüm gönderiler : 710
Ynt: yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor - 09.05.2007 08:33:06 ( #4 )
merhaba,
benim kızım da biberonu hiç almadı. ne de emzik.
çok uğraştım aç kaldı ama almadı.işe başlıcaktım ve acayip stes yapmıştım.
ama bu savaşta bebeğim galip geldi. şimdi kızım 22 aylık.
çok zor bir durum Allah kolaylık versin.

DENİX

• Tüm gönderiler : 636
Ynt: yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor - 09.05.2007 08:44:09 ( #5 )
Kerem de kesinlikle biberon emzik yapay olan ne varsa reddediyor. Uykusunda bazen cok cok parmak emerken yakalıyorum onu emzik veriyorun anında hissedip atıyo ağzından.
Ben de çalışıyorum ve annem kaşık kaşık süt içircem diye helak düşüyo ek gıdaya geçince naapıcaz bu çocuk hiç mi biberon almaz normal süt içmesi gerekicek bi yerlere gittiğimizde biberondan su içmesi gerekicek hep böyle mi gidicek
Sbulmus  Duru hiç mi almadı peki biberonu nasık yaptınız hala almıyor mu sütünü suyunu falan nasıl içiyor kaşıkla mı -veriyosunuz
nilll

Ynt: yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor - 09.05.2007 11:40:10 ( #6 )
Ama kızlar benim oğluş doğduğundan beridir severek emzik de alıyor biberonda alıyor sizlerden farklı olarak. Son 2-3 gündür biberonu reddediyor.
Bir kaç gün grip olduk, huyu felan değişmiş olabilir mi?

biberon deliği az geliyor diye daha geniş delikli biberon aldım olmadı.
kauçuk da verdim, silikon da verdim olmadı.

imdaaaaaat, kafayı yiyceeeem.
st9tr

• Tüm gönderiler : 499
Ynt: yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor - 09.05.2007 12:06:09 ( #7 )
Multitabs vitaminnin içine vitamini çeken bir başlığı var şırınga gibi acaba ona benzer birşeyle versen sütü sanırım kaşıkla vermekten daha kolay olur 1-2 güne huyuda değişir inş.

bhr

• Tüm gönderiler : 1682
  • Bölge: istanbul, avrupa yakası
Ynt: yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor - 09.05.2007 12:32:40 ( #8 )
nilciğim, öncelikle doktoruna sormadan farklı yöntemler deneme, özellikle benim anlatacağımı

deneyen bir arkadaşım benim kızımın da biberonu reddetmesi nedeni ile tavsiye etmişti, ama denemedim.

çapa'da küvezdeki bebekleri incecik serum hortumu ile besliyorlarmış. emzirebildiğin memeden emzirirken ağzının kenarına çaktırmadan bu hortumu koyarsan, tabi hortumun bir ucu da biberonun içinde olacak, bir güzel emiyorlarmış onu da..

bu yöntemi sürekli kullanan var.

yine de doktoruna danışmadan uygulama.

işe yarıyorsa, ben de deneyim ..

hastalanınca huyları değişirmiş bebeklerin, çocukların. bir de nazar değmiş olabilir.

inşallah düzelir canım.
masserati

• Tüm gönderiler : 6120
  • Bölge: istanbul
Ynt: yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor - 09.05.2007 12:47:45 ( #9 )
http://www.e-bebek.com/Product_Detail.aspx?ProdID=5378
canım bir de buna bak istersen.Allah yardımcın olsun
nilll

Ynt: yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor - 09.05.2007 12:57:48 ( #10 )
saolun sezen, bahar ve eda, teşekkürler. eda iyice zorda kalırsam alıyım onu da.

kavga dövüş sabah 100 cc içirdim. bi de meme emzirdim arkasından.
iyice acıkmasını sağlıyorum ki alsın biberonunu diye. bu sefer de korkuyorum kilo alımı etkilenir diye.
DENİX

Ynt: yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor - 09.05.2007 13:15:47 ( #11 )

Medela nın ürününü denemeyi düşünüyo musn Nillcim bayağı da fiyatlıymış benim paşa bunu da beğenmezse hadi biberonlar neyse de buna verdiğim paraya acırım
cumartesi günü kontrol var sorucam doktora bakalım ne diycek bu konuya
nilll

Ynt: yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor - 09.05.2007 13:38:23 ( #12 )
nur cum biraz önce yine kavga dövüş 90 cc içti. arkasından meme verdim, bu sefer de biberondan sinirli olduğundan memeyi de kavgayla emdi.
bakalım bizim de pazartesi kontrol var, dayanabilirsek o güne kadar dr a soruyum, çözemesek alıcam mecbur. bi dr a sorayım ilkönce ama. boşu boşuna almış olmayayım. pahalı biraz çünkü di mi şeker?
s.bulmus

• Tüm gönderiler : 710
Ynt: yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor - 10.05.2007 08:23:50 ( #13 )

Orjinalden alıntı: DENİX

Kerem de kesinlikle biberon emzik yapay olan ne varsa reddediyor. Uykusunda bazen cok cok parmak emerken yakalıyorum onu emzik veriyorun anında hissedip atıyo ağzından.
Ben de çalışıyorum ve annem kaşık kaşık süt içircem diye helak düşüyo ek gıdaya geçince naapıcaz bu çocuk hiç mi biberon almaz normal süt içmesi gerekicek bi yerlere gittiğimizde biberondan su içmesi gerekicek hep böyle mi gidicek
Sbulmus  Duru hiç mi almadı peki biberonu nasık yaptınız hala almıyor mu sütünü suyunu falan nasıl içiyor kaşıkla mı -veriyosunuz

canım, evet Duru hiç almadı biberonu. aynı kerem gibi parmağını emerdi ama biberonu almazdı.emzirirken göğsümü çekip biberonu verirdim kıyameti koparırdı. aç kalırdı ama almazdı. doktora sorduğumda aç kalınca alır demişti ama çok denedim ama huysuzlanmasından başka bir işe yaramadı.
4 aylıkken katı gıdaya geçmek sorunda kaldık. onu da istemedi o emmek istiyordu. kabus gibi geçti 5 6 ay... kusmalar...öğürmeler...
ben işten dönene kadar hiçbir şey yemediği oluyordu. sabaha kadar emziriyodum. suyu bardaktan içirmeye alıştırdım çünkü kaşıklada istemiyordu yutmuyordu hep ağlıyordu.
ama ben şunu anladım ki durunun asıl istediği beni emmekti.süt gelsin gelmesin emiyodu çünkü.yapay ne varsa da reddediyordu.
diyebilirim ki katı gıdalara da 9 10 ayına kadar alışamadı. 1 yaşından sonra normale döndü çok şükür kusmaları azaldı ve kilo almaya başladı.
benim de psikolojim alt üst oldu. şimdi de yemek seçiyor iştahsız ama eskiyle kıyaslayınca çok iyi.
arkadaşlar size tek tavsiyem sabırlı olmanız ve stresinizi bebeğinize yansıtmamanız çünkü onlar herşeyi  farkediyorlar.
tabi her bebek de aynı değildir belki de sizin bebekleriniz alışabilirler biberona bir süre sonra. inşallah da öyle olur.
Allah yardımcınız olsun.

DENİX

Ynt: yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor - 10.05.2007 14:03:08 ( #14 )

Merhaba

Semanurcum benim aslında Keremle direkt bu anlamda uğraşmadığım için stresim çok olmuyor ama annem için üzülüyorum bebeğime annem bakıyor ve her ne kadar bana hissettirmese de Keremin bu anlamda onu yorduğunu biliyorum. kaşıkla alınca  hem gazı oluyo hem de huysuzlanıyor.

Ben işten eve geldiğimde sabaha kadar zaten emziriyorum emzirince sorun yok .
Bakalım katı gıda konusunda biraz gözüm korktu açıkcası ne yapıcaz .anneannelerin hakkı ödenmez valla.

Nillcim ben açıkcası cesaret edemiyorum bunu denemeye doktora sorucam ben de senin gibi bakalım ne diycek.Çünkü fiyatı hakkaten pahalı deneme yanılma yapılabilecek bişey de diğil..
derinsueylem

• Tüm gönderiler : 8
Ynt: yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor - 21.05.2007 23:38:06 ( #15 )
Merhaba,
Benimde kızım tam 3 aylık oldu ve bizdede aynı problem var. Daha öncesinde çok rahat kullandığı biberonları artık almıyor, uclarını değiştirdik acaba süt gitmiyormu diye, yine farketmedi.. Bende malesef geceleri uyurken sağdığım sütü ancak verebiliyorum gündüzde o ,inat ediyor, bende inat ediyorum ama çok yorucu oluyor ve genelde o kazanıyor..
Birkaç yöntem var denediğim ;mesela önce emzirip çaktırmadan biberona geçiş yapıyorum, ama çok başarılı olmuyor.. Sonra genelde 4 saat falan ara bırakıyorumki acıksın diye, o zmanda birazını içiyor kalanı dökülüyor..
Ama geceleri uyku sersemi o istemediği biberonu lakır lakır içiyor, demekki biberonda yada sütte sorun yok diye düşünüyorum.
Umarım geçiçi bir sorundur diye dua ediyorum, doktoruna sorduk o da bir şey diyemedi.. Sizinki ne oldu ; sanırım bu ayın başında yazmışssınız bu sorunu .. Umarım geçmiştir...
nilll

Ynt: yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor - 22.05.2007 01:25:25 ( #16 )
merhaba derinsueylem,
geçenlerde grip oldum ve ne yazık ki benden oğluşa da bir miktar geçti. burnu tıkanıyordu, hapşuruyodu yavrum sürekli. O dönemde bu kriz hasıl olmuştu. Hastalandığında bebekler bu tarz huysuzluklar ve davranış değişikliği yapabiliyorlarmış.
Ben de içim acıyarak aç bırakma taktiği uyguladım. 3 saatte bir olan beslenme saatini 4 saate çıkarınca saldıra saldıra biberonu aldı.
Çok şükür geçici bir durummuş. O günlerden hatıra bir tek şu kaldı. Karnı doyunca artık biberonla oynamaya başlıyor.
inşallah sizinki de geçicidir, bayağı bir sinir olmuştum çünkü.   
efebebe

• Tüm gönderiler : 25
bebeğim biberon istemiyor kaşık istiyor - 22.05.2007 11:31:34 ( #17 )
bebeğim 3 gündür huysuzlanıyor biberonu verince ağzında geveliyor aynı mamayı kaşıkla istiyor.ilerde biberonla sütünü suyunu içmesi gerekecek ne yapacam.evde olsam çalışmasam tmam ben ilgilenirim ama bakıcım ne yapacak o benim gibi olamazki lütfen yardım edin ne yapmalıyım
kadriye şanlı

• Tüm gönderiler : 213
Ynt: bebeğim biberon istemiyor kaşık istiyor - 22.05.2007 11:46:38 ( #18 )
Merhaba
Benim kızımda biberona ilk başladığımızda kesinlikle almıyordu. 90-100 cc ne demek 30cc bile içmiyordu. Sonradan alıştı. Bide değişken oluyor işte huyları bazen kullandığı emziği bazen kullanmıyordu. Sıkma canını dicem ama zor iş insanın içi gidiyor aç kalıyormuş gibi geliyor. Ama çoğu çocukta bu evreden geçiyor. Alllah kolaylık versin. Sevgilerle.

derinsueylem

• Tüm gönderiler : 8
Ynt: yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor - 22.05.2007 14:12:10 ( #19 )
Selam,
Bizde bir hastalık durumu yok, ama bakalım umarım kısa sürede geçer...
Çok teşekkürler...

fetusum

• Tüm gönderiler : 1708
Ynt: yardıııım; biberon almıyor, meme istiyor - 22.05.2007 15:04:01 ( #20 )
ALAAALLAAH NE OLUYOR BİZİM BEBEKLERİMİZE YAA
AYNI SORUN 2 GÜNDÜR BİZDE DE VAR BEBEGİM 6 AYLIK
BUGÜNE DEK NERDEYSE 1 ÖGÜN EMDİ DİGER ÖGÜN BİBERONLA
BESLENDİ
AMA İKİ GÜNDÜR SANKİ BİBERONLA İLK KEZ KARSILASIYORMUŞ
GİBİ YAPIYOR COK ENTERASAN
ISRAR EDİNCE DE KIZIYOR ISIRIYOR BİBERON MEMESİNİ ZOR
BIRAKTIRIYORUZ..
DOKTORUMUZA SORDUM BEN ARAYOP
BU TİP HUY DEĞİŞİKLİKLERİ GÖSTEREBİLİR DEDİ
FAZLA ISRARCI OLMADAN HER BESLENME ÖNCESİ ÖNCE BİBERONU
VERMEK ALMASSA MEMEMEYİ VERMEKTEN BASKA YAPACAK BİRSEY