İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR..

Yazar Mesaj
ARDA-ELİF
  • Tüm gönderiler : 3871
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: İzmir-Karşıyaka, 3 yıl için Bilecik-Söğüt
İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 10.05.2007 18:23:31
Arkadaşlar, Çınarlıda doğum yapanlarınız vardır elbet.. Hangi yöntemle yaptınız, nasıl geçti doğumunuz, biraz anlatır mısınız?

ARDA-ELİF
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 21.05.2007 21:29:19
Hiç yok mu aranızda arkadaşlar???

-Sahara-
  • Tüm gönderiler : 259
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 21.05.2007 22:15:22
merhaba elifcim, ben doğumumu çınarlıda yaptım. dr umuz hastanenin kendi dr u ümran hanımdı.epidural anesteziyle sezaryenle oldu doğumum. çok çok üstün bir  hizmet yok. ama bi hata bi eksiklik de yok. merak ettiğin başka bişey varsa cevaplayabilirim canım.

happygırl
  • Tüm gönderiler : 3852
  • Bölge: Türkiye'nin incisi İZMİR'den
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 22.05.2007 08:50:41
ben de orada doğum yaptım..çooookkk memnun kaldım.... anestesi uzmanlarının (o zaman 4 kişiydiler-2005)  ise çok iyi bir eğitim aldıklarını öğrendim ve o yüzden orayı seçtim. epidural sezeryanla doğum yaptım... çocuğunun doğduğunu görüyorsun ama hissetmiyorsun bu çok güzel bir şey...2 . çocuk yapmayı düşünürsem yine orada yaparım.. sevgilerle..

-Sahara-
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 22.05.2007 18:22:54
unutmuşum, anestezi ekibi gerçekten çok iyiydi, yapmaları gereken tüm işlemleri bana anlatarak yaptılar, çok rahatlatmışlardı beni. 

ARDA-ELİF
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 23.05.2007 13:36:44
Ben de epidural normal istiyorum, tabi şartlar uygun olursa.. Ama bazı şeyler kafam takılıyo.. Mesela gecenin bir yarısı sancılarım başladığında Çınarlı hastanesine gittiğimde, orda mutlaka nöbetçi bir anestezi doktoru oluyo mu? bebek doğduktan sonra bebeğimi kontrol edicek bir çocuk doktoru olucak mı?

Çınarlının kendi doktorlarını merak ettiğim için geçen hafta kontrole gittim. aynı zamanda Ege üniv. hastanesinde 'de doçent olan bir doktor vardı, erkek. İçim hiç ısınmadı adama, bana dediler ki doğumunuza bu doktor gircek. Çınarlının kendi doktorları ile doğum yaparım belki diye düşünüyodum ama vazgeçtim.. Normalde özel bir doktorum var, 7. ayımdan sonra gitmeye başladığım, çok da uzun zamandır tanıdığım söylenemez ama, tercih ederim doğrusu.. İşte  biraz kafam karıştı bu doktor konusunda..

AMELYA
  • Tüm gönderiler : 89
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 23.05.2007 13:58:11
euzer neden ısınamadın ki doktora.olumsuz herhangi birşey duydun mu hakkında.ben de gittim o doktora kontrole,hatta doğumumu da o doktorla yapıcam sanırım.kafam takıldı şimdi

-Sahara-
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 23.05.2007 16:22:49
ellif nöbetçi anestezi uzmanı, çocuk dr u oluyo elbette. nerde oturuyosun bilmiyorum ama yakınsan, en doğru tercih çınarlı olur bence.ben özellikle dal hastanesi olduğu için tercih etmiştim.
<mesaj tarafından düzenlendi adegu on 23.05.2007 16:24:05>

ARDA-ELİF
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 23.05.2007 16:53:20
Amelya, doktor hakkında öyle kötü bişi duymadım, aslında iyi bir doktordur eminim, ama yanında kendimi garip hissettim. Bi de bana doğum hakkında bilgi verdi, sezeryan yanlısı gibi geldi bana.. Hep normal doğumun olası dezavantajlarından bahsetti. Ben karşımda beni normal doğuma teşvik eden ve beni rahatlatacak bir doktor umuyordum.. Çok ilgilenmedi bi de.. Ultrasonda baktı ama bebekle ilgili hiç bişi söylemedi..  Hastaneye sordum, emekli sandığı hastalarının doğumuna kendisi giriyormuş. Ama ben normal ya da sezeryan doğumun her şeklinden korktuğum için yanında kendimi rahat hissedebileceğim bir doktor olsun istiyorum.. Sanırım, kendi özel doktorumdan doğumuma girmesini isteyeceğim..

Ayşegülcüm, ben Çınarlıda karar kıldım aslında.. Anestezi konusunda özellikle çok iyi olduğunu düşünüyorum.. Ama işte gene de aklıma bir sürü şey takılıyo.. Ne de olsa doğum zamanım yaklaşıyo.. Senin  doğumuna  hastane doktoru Ümran Hnm. girmiş.. Nasıl biri? Sezeryan olması senin kendi tercihin miydi yoksa, şartlar onu mu  gerektirdi, ya da doktor ölye mi yönlendirdi???

-Sahara-
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 23.05.2007 18:38:50
elifcim ne diyim bilmiyorumki... ülkemizde malasef gerek olsun veya olmasın nerdeyse tüm doğumlar sezaryen oluyor. :(( bizim muhtemel doğum tarihimiz 1 hafta kadar geçmişti, rahimde açılma da yoktu, yani hiçbir doğum belirtisi yoktu. mecburen sezaryen oldu.ama aslında dr da başından beri hissettimeden o yöne doğru itiyodu. ben derimki, eğer şu an gittiğin dr dan memnunsan o dr girsin doğuma.senin durumunda bu daha mantıklı gibi geldi bana.

AMELYA
  • Tüm gönderiler : 89
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 23.05.2007 18:48:24
doktor kesinlikle sezeryan yanlısı orası doğru.kadın olsam sezeryanla doğum yaparım dermiş hocalarından bir tanesi.aslında bende sezeryan taraftarı olduğum için  pek umursamadım dr. un tutmunu.ayrıca 37 hafta bitti ve bebek hala doğum pozisyonu almamış.bir yerde mecburen sezeryan yani.ben tarihimi bile aldım.bakalım hakkımızda hayırlısı olsun hepimizin.

-Sahara-
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 23.05.2007 23:10:10
kızlar hangi dr olursa olsun ilk zamanlardan işlemeye başlıyo sezaryenle doğum fikrini, e tabi insan da haliyle sağlıklı dünyaya gelsin de ne yolla olursa olsun diyo. bebek son günlerde ve hatta son anda bile doğum pozisyonuna dönebilir, ama siz de sezaryen istiyorsanız sorun yok.

*totik*
  • Tüm gönderiler : 723
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 24.05.2007 14:19:58
bende çınarlıda doğum yapacaktım odam ve günüm belli oolmuştu hep sezeryan vardı aklımda . ben aydında oturuyorum drumda aydında birlikte sabah izmire gitmek üzere vedalaştık eve gelince suyum geldi acilen aydındaki anka hastanesine yatırdı ve ben genel anestezi ile sezeryan  istedim. randevu olmadan bile hemen ekip toplandı apar topar doğuma girdik. ama çok şükür hiç bir sorunum olmadı. çınarlı çok temiz ve iyi bir hastane mutlaka sen oraya varmadan  ekip toplanmış olur . inşallah bebeğini dilediğin gibi kollarına almak nasip olur.

saface
  • Tüm gönderiler : 325
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 27.05.2007 04:01:51
slm benim yengem orada doğum yaptı. hemde bir seferde 3 tane. üçüzleri oldu. yanlış hatırlamıyorsam doktoru hastane doktoru değildi. ama hastane doktorun tavsiyesiydi. ama bildiğim kadarıyla yılların hastanesi ve çok iyi bir ismi var tecrübesiz ellere hiçkimseyi teslim edeceklerini sanmam. kolay bir doğum diliyorum.
fatoş(28.09.1977)
cemre(18.06.2003)
defne(30.05.2006)

ARDA-ELİF
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 27.05.2007 14:29:09
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.. Özel doktorum da Çınarlıyı tavsiye ediyor. Sanırım kararımı verdim, doktorumdan da doğumuma girmesini isteyeceğim. Umarım herşey yolunda gider ve sağlıkla bebeğime kavuşurum.

İZMİRLİ SERAP
  • Tüm gönderiler : 598
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 28.05.2007 14:57:14
KIZLAR ÇINARLI HAS. BENDE ÇOK DUYDUM METİNİ. ÖZEL DR MUZ GİRERSE DOĞUMA ÜZRETLERİ HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARMI. SADECE HASTANE NE KADAR İSTİYOR.BİLEN VERMI.

KIZIM SEN BENİM HERŞEYİMSİN

-Sahara-
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 28.05.2007 23:09:53
 dr umuz hastanenin dr u olduğu için bizimki paket fiyatıydı, sezeryan da normal doğum da aynı.ben 1000ytl hastene ücreti+ 1000ytl dr ücreti ödemiştim. 

ARDA-ELİF
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 03.06.2007 03:40:52
Çınarlıda eğer hastane doktoru ile doğum yapar ve emekli sandığı sevki ile doğum yaparsan, normal 750YTL, sezeryan 500 YTL imiş. Ama dışardan kendi özel doktorun doğuma girsin istersen, o zaman sevk geçerli olmuyormuş. Hem hastane ücretinin tamamını hem de özel doktorunuzun istediği parayı veriyosunuz..

hbaver
  • Tüm gönderiler : 156
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 03.06.2007 15:57:23
bende çınarlıda doğum yaptım.Doktorum eğer normal doğum istiyorsan Çınarlı yı tavsiye ediyorum demişti.Çünkü oranın ebeleri çok tecrübeli dedi. Gerçekten öyleydi.Sezeryan doğum için 4 5 hastane ismi vermişti.Biz gece 3 te gittik sabah 9.30 da doğum yaptım o arada ebeler hemşireler hep yanımdaydı.Kendi doktorumda 6 da gelmişti.Saat 9 a kadar normal doğum yapabilmek için mücadela ettik ama olmadı başı bir türlü düzelmedi benimde gücüm kalmayınca sezeryana aldılar.Ama benden çok doktorum normal doğum yapmamı istiyordu.Yani merak etme hastane heran herşeye hazırlıklı...Sevgilerle

minik kızım
  • Tüm gönderiler : 924
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 04.06.2007 10:50:51
arkadaşlar bende çınarlı hastanesine bağlı bir doktora gidiyorum muayeneler için ve hamile kalırsam ikinci doğumumu orada yapmayı düşünüyorum ama merak ettim bu sezaryene karar kıldıran doktor hangisi.bahsettiğiniz.

CANIMINİÇİ BENİM MİNİK PRENSESİM CİVCİVİM ADA'm

minik kızım
  • Tüm gönderiler : 924
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 04.06.2007 10:53:34

Orjinalden alıntı: euzer

Ben de epidural normal istiyorum, tabi şartlar uygun olursa.. Ama bazı şeyler kafam takılıyo.. Mesela gecenin bir yarısı sancılarım başladığında Çınarlı hastanesine gittiğimde, orda mutlaka nöbetçi bir anestezi doktoru oluyo mu? bebek doğduktan sonra bebeğimi kontrol edicek bir çocuk doktoru olucak mı?

Çınarlının kendi doktorlarını merak ettiğim için geçen hafta kontrole gittim. aynı zamanda Ege üniv. hastanesinde 'de doçent olan bir doktor vardı, erkek. İçim hiç ısınmadı adama, bana dediler ki doğumunuza bu doktor gircek. Çınarlının kendi doktorları ile doğum yaparım belki diye düşünüyodum ama vazgeçtim.. Normalde özel bir doktorum var, 7. ayımdan sonra gitmeye başladığım, çok da uzun zamandır tanıdığım söylenemez ama, tercih ederim doğrusu.. İşte  biraz kafam karıştı bu doktor konusunda..
euzer bahsettiğin doktor kim arkadaşım.bende yazdım ama bir daha yazayım bi doktora gidiyorum normal muayeneler için o hastaneye bağlı doçent ve ikinciye hamile kalırsam orada doğum yapmayı düşünüyorum içime kuşku düştü kim acaba diye özledende yazarsan sevinirim.

CANIMINİÇİ BENİM MİNİK PRENSESİM CİVCİVİM ADA'm

-Sahara-
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 05.06.2007 23:59:55
aslında dr adının pek bir önemi yok. günümüzde normal doğum yaptırmak isteyen dr a ve normal doğum yapan annelere - ne yazıkki- kahraman gözüyle bakılıyo, en azından ben öyle bakıyorum. neredeyse bütün dr lar kes-al yöntemi için hamileliğin ortalrından itibaren taktik uyguluyolar. bebeğin kilolu, normal doğumla zor çıkar, çatın dar.... normal doğum yaptırmak isteyen dr  da var tabi az da olsa, alınlarında öpesim geliyo ettikleri yemini ve insanlığı unutmadıkları için....
<mesaj tarafından düzenlendi adegu on 06.06.2007 00:01:22>

tontonum
  • Tüm gönderiler : 11
Ynt: İZMİR ÇINARLI DOĞUM HASTANESİNDE DOĞUM YAPANLAR.. - 06.06.2007 19:10:20
merhaba ben de normal dogum yaptım .Çok da kolay ve de cabuk oldu ilk dogumumdu .40.haftayı gecmiştik ama hiç sancım yoktu doktoruma normal dogum yapmak istediğimi söyledim.suni sancı ile epidural anestezi ile çok tatlı bir oğlan dünyaya getirdim.diyecegim normal dogumdan korkmayın
hersey güzel giderse cok da zevkli  olabiliyor.doktorum izmir ege saglık tan
dr.hüsniye özcan(tavsiye  ederim.hem doktoru hem hastaneyi)