Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

YEŞİL VE CIVIK KAKA NEDEN OLUR?

Yazar Mesaj
paris1893

• Tüm gönderiler : 1506
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
YEŞİL VE CIVIK KAKA NEDEN OLUR? - 20.05.2007 19:15:00 ( #1 )
2 GÜNDÜR GÜNDE BİR KERE KIZIM YEŞİL KAKA YAPIYOR. SARI YEŞİL ARASI VE CIVIK BİR KAKA..

4. AYIMIZ TAMAMLANDIKTAN HEMEN SONRA, YANİ BİR KAÇ GÜN ÖNCE DOKTORUMUZUN KONTROLÜNDE EK BESİNE BAŞLADIK. YAVAŞ VE KONTROLLU GİDİYORUZ ÖRNEĞİN GÜN AŞIRI SABAH KAHVALTISI OLARAK MAMA İÇİNE 2 BEBEK BİSKÜVİSİ BİR ÇAY KAŞIĞI PEKMEZ KÜP ŞEKER BOYUTUNDA TUZSUZ BEYAZ PEYNİR. GÜN AŞIRI VERİYORDUM ALIŞTIRMAK İÇİN, İKİ GÜNDÜR ÜSTÜSTE VERDİM..  ACABA NEDEN BU OLABİLİR Mİ?

BİR DE BİZİM MİNİK ÇORAPLARINI ÇIKARMAYI ÖĞRENMİŞ AYAKLARINI BİRBİRİNE SÜRTÜYOR ÇORAPLARINI ÇIKARTIYOR ACABA AYAKLARINI MI ÜŞÜTTÜ??

İSHAL Mİ ACABA DİYE SON BİR SORU DA SORAYIM? İSHAL DE BİLDİĞİM KADARIYLA SIK SIK SULU ŞEKİLDE OLUYOR DEĞİL Mİ???

AY NOLUR AYNI YA DA BENZER BİR ŞEYLER YAŞAYAN VARDIR HERHALDE ARAMIZDA..
nilll

• Tüm gönderiler : 1815
Ynt: YEŞİL VE CIVIK KAKA NEDEN OLUR? - 20.05.2007 19:47:35 ( #2 )
Aslı cım merhaba, yeşil kaka ilk başlarda bizimde epeeey bir olmuştu, hatta gülce felan da çok kafa yormuştu bu konuya, ama sonunda pek önemli olmadığını düşnerek kafaya takmamaya başlamıştık. Bazen o tip renkler çıkabiliyor, dediğin gibi üşümüştür felan azıcık belki. Bizimki de yere sürterek çıkarıyo tepine tepine çorabı, o yüzden ben bazen pijamayı çorabın içine sokuyorum, hani inşaatlarda çalışan işçiler yapar  ya paçaları kirlenmesin diye. Komiklik olsun diye yani, Emel duymasın zaten kışın tulumun içine içdonu giydiriyorum diye de dalga geçmişti oğlumla.
Bizim kaka da cıvık, kıvamı anlatayım biraz iğrenc olacak ama. Kayısı marmelatı kıvamında. Sizin kıvam ne kadar cıvık???
İshalle ilgili ise forumda bir yerde okumuştum, sık ve bayağı cıvık ve kan pıhtısı belirti oluyormuş.

Ek besinlerde böyle kaka değişikliği oluyor sanırım, dün de Dlosh Dilek başlık açmıştı, onların da kaka rengi çok açık renk olduğundan telaşlanmış.
Canım yoktur eminim birşeycik, öpüyorum Naz kızımı da seni de.
scorpion2345

• Tüm gönderiler : 59
Ynt: YEŞİL VE CIVIK KAKA NEDEN OLUR? - 20.05.2007 19:54:06 ( #3 )
KAKA tahlili yaptırın her ihtimale karşılık.ama tecrübeme dayanarak söyleyeyim o üşütme olayı halk arasında batıl inanç.dr söyledi.ek besinler ve demir hapı oluyo.
paris1893

Ynt: YEŞİL VE CIVIK KAKA NEDEN OLUR? - 20.05.2007 20:25:15 ( #4 )
Nillcim hehe yine okurken güldümm yaw senin yazdıklarını okurken her zaman şöyle koca bir sırıtma oluyo suratımda hihi Kayısı marmelatı kısmı süper tarif!! Ne diyim tam benzetme bu kadar olur bizimki de öyle, marmelat kıvamında.. ama yapışkanlı gibi böyle.. Tam böyle koyu yeşil de değil, sarı ile yeşil arası sarıya yakın...

biliyorum Gülce yeşil kaka yüzünden acile bile gitmişti normal oluyor demişler ve buna en iyi gelen şey de anne sütüymüş.. Ama ilk başlarda tüm bebişler yalnız anne sütü alıyorlardı. Şimdi biz ek besine geçtik.. bununla ilgisi olabilir yaa... Bağırsaklar alışmaya çalışıyordur belki..

Pınarcım sana da teşekkür ederim bak şimdi demir hapı hiç aklıma gelmemişti. Geçen gün atlamışım içmemişim demir ilacımı sonra ertesi gün de unutuyordum ki, gece yarısı aklıma geldi, sonra da sabah yeniden aldım, bir anda sütten bol miktar demir mi yükledim ki bebeğime??

C U D A N A

• Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: YEŞİL VE CIVIK KAKA NEDEN OLUR? - 20.05.2007 21:01:08 ( #5 )
kulaklarim cinladi birden...

asli,
yesil bisey yemediyse yada sen yemediysen
hafif bi enfeksiyon olabilir...
üsütme oldugunu sanmam...
bize doktor tahlil yapma geregi bile duymamisti...
cok sIk rastlanan bi olay bu...
hatta sadece anne sütü alirken -mavi- cikmasi bile normaldir
diye bi geyik vardir burda...
ek gida'daki yesil ve civik kaka mevzusu daha farkli bi durum olabilir...
bizim konuyla ilgili henüz bi deneyimimiz yok daha baslamadigimiz icin
ama doktorumuzun söyledigi,
ne yerse kakanin da o renk olacagi idi...
bol bol emzir yada sivi almasini sagla...
kan olmadigi sürece de panik olma...
ek gida'daki en önemli prensip,
her gidayi tek tek ve uzun soluklu denemek...
ne yedi de öyle oldugunu tahmin ediyorsan,
baska bi gidaya gec ve onun sindirimini gözlemle...
böylelikle hangisine karsi mide ve bagirsaklari reaksiyon gösteriyo
ortaya cikar...

ayrica
neden demir hapi aliyosun?
bi sorun mu var?

www.portakalradyo.de
paris1893

Ynt: YEŞİL VE CIVIK KAKA NEDEN OLUR? - 20.05.2007 21:33:08 ( #6 )
Teşekkür ederim Gülcecim, bir kere daha yeşil olursa doktoru arayacağım zaten..
Enfeksiyon değildir inşallah, bağırsakları alışıyor yavaş yavaş yediklerine diye düşünüyorum aslında... Ama önemli bir şey yeşil kaka.. Anne sütü de alıyor sonuçta anne sütü + ben yokken ek besin yani sağdığım sütü de içtiğine göre enfeksiyonsa ilacını da alıyor değil mi?

Bu arada, demir hapını başından beri kullanıyorum. Doğumdan sonra doktor vermişti.. ben hala devam ediyorum çünkü şekercim benim normalde demirim düşüktür çok olmasa da düşük olur hep.. o yüzden ben de  emzirdikçe alıyorum vitaminlerimi..

eylüldeizmir

• Tüm gönderiler : 1272
Ynt: YEŞİL VE CIVIK KAKA NEDEN OLUR? - 20.05.2007 23:53:26 ( #7 )
Böyle cevap verecegim durumlarda Gülce yazmissa cogu zaman altina imzami atabilirim..  

Asli yine de cok yavas gidin bence.. Peynir ve bisküvi agir gelmistir belki.. Kimbilir.. Ama cok cok anormal birsey olmadikca icini ferah tut..

Gülce anlatmistir, havuc ile baslanip kademeli eklenen sebzelerle, armut ile baslanip yeni eklenen meyvelerle devam ettirilen ek gida macerasindan iyi sonuc alirsiniz eminim..

6 ay bitene dek ana ögününüz anne sütü, digerleri ek gida..  Kolay gelsin..
ELIF & ARDA EGE

*gönül*

• Tüm gönderiler : 1836
Ynt: YEŞİL VE CIVIK KAKA NEDEN OLUR? - 21.05.2007 12:22:20 ( #8 )
    Benim oğlum da yeşil kaka yapıyodu hem de böyle pıtırlı ve çok yapışkan üşütmüşsünüz ondan dediler iki tane ayaklı badi bi de çorap giydiriyorum şimdi düzeldi gerçi çok küçük benim bebeğim daha 20 günlük bağırsakları düzene yeni giriyor ondan da olabilir.
calliophe

• Tüm gönderiler : 33
Ynt: YEŞİL VE CIVIK KAKA NEDEN OLUR? - 24.05.2007 20:51:11 ( #9 )
merhaba
benim kızım da da olmuştu çok uzun süre anlayamadık sonradan kan da eklendi..aslında atopik dermatit te vardı yani allerjik olduğunu biliyorduk..bu durum sıklıkla allerji belirtisi ve anne sütüne geçen allerjen gıdalardan olabiliyor..emse bile gıda alamıyor emilim olmadan atılıyor ve beslenme eksikliği oluyor çocukta , bizimkisi süttenmiş..kaka tahlilinde lökosit (bazen eritrosit)çıkması bu ihtimali güçlendiriyor.
tria

• Tüm gönderiler : 2290
Ynt: YEŞİL VE CIVIK KAKA NEDEN OLUR? - 28.05.2007 18:06:17 ( #10 )
mükerrer konular forum kuralları gereği kilitlenir ve 3 gün içinde silinir. lütfen konu açmadan önce arama özelliğini kullanınız.

yeşil kaka ile ilgili pek çok başlık olduğu için link veremiyorum. devam etmek isterseniz siz birini seçersiniz.

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 1 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat