Kız Cocuklarda Küpe

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 40 of 50
Yazar Mesaj
swan
  • Tüm gönderiler : 3
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 12:05:24
Arkadaslar merhaba.
Kız cocugu olan yada  bılgısı olanlara sormak istedım bebeğinize küpeyi ilk ne zaman takdınız?
Kuulagını nerde deldirdiniz?
Acıyormu ,agrı sızı oluyormu ,bebekler cok aglıyormu ?
Bu işlemi nerde yapdırmak gereklidir?

cyberrica
  • Tüm gönderiler : 1947
  • Bölge: ankara
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 12:11:19
Yaptırmadım, yaptırmayıda düşünmüyorum, ne kadar az acılı bir sistemlede delseler bu çağlarda çok gereksiz buluyorum. Ayrıca oynarken eli kolu takılır veya oynadığı başka bir çocuk çekebilir diye endişe ederim. Bende liseyi bitirdiğimde kendi isteğimle deldirmiştim. Kızımın tercihine göre istediği yaşta deldirmesini kendisine bırakıyorum.

dincelay
  • Tüm gönderiler : 124
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 12:29:14
Katılıyorum. Ben de çok gereksiz buluyorum. Ve tehlikeli buluyorum. Diğer çocuklar çekebilir, kötü niyetli biri çalmak isteyebilir, kendi çekip zarar verebilir. Misal benim kızım toka takmaya bile yeni başladı 3 yaşında, hoşlanmıyor süs eşyası, toka vs takmaktan.

Ayşegül ve Eylül(3 yaş)

bastet
  • Tüm gönderiler : 1997
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 13:14:35
bencede hem gereksiz hemde tehlikeli
ama kendileri isterse anlayacak yaşa geldiklerinde ancak o zaman anlatarak ve iyi bir yeri araştırarak yaptırırım.

gulsu
  • Tüm gönderiler : 2004
  • Bölge: İstanbul Anadolu / Kartal
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 13:18:29
Bende gereksiz buluyorum ama şöyle bir durumda var
Annemde küçüklüğümde tedirgin olduğundan kulağımı deldirmemiş. Sonra da ben sıhhi bir yer bulamadığımdan hala küpesiz dolaşıyorum

Kızımda öyle olacak büyük ihtimalle

Eda & Ece işte benim dünyam

minik kızım
  • Tüm gönderiler : 924
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 13:47:13
bende kızımın kulağını deldirmedim ayrıca çok gereksiz küçük yaşta çok abes geliyo bana bu tür şeyler.deldirmeyide kesinlikle düşünmüyorum.ne zaman ortaokula başlasın kendisi isterse o zaman deldiririz.tavsiyede etmiyorum doğrusu.

CANIMINİÇİ BENİM MİNİK PRENSESİM CİVCİVİM ADA'm

happygırl
  • Tüm gönderiler : 3852
  • Bölge: Türkiye'nin incisi İZMİR'den
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 14:32:01
Ben de deldirmedim kızımın kulağını ..... hatta koluna bilezik bile almadım.. Allah korusun ya bunlar için kızıma birşey yaparlarsa!! kendi istediği zaman deldirsin kulağını!!!

BalBöceği_Annemicino
  • Tüm gönderiler : 8499
  • Bölge: karlar diyarı:)
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 14:39:46
ben de deldirmeyi düşünmüyorum..annem benimkini 4 aylıkken deldirmiş ama ben küpe sevmiyorum
kızımın aklı erdiği zamanlarda isterse olabilir..ama anasına çekerse istemez zaten

ebru_sena
  • Tüm gönderiler : 1178
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 14:45:28
annemler sena henüz 1 yaşında bile değilken kulağını deldirmek üzere yola çıkmışlardı.bana tel.de biz deldirmeye gidiyoruz dediler.karşı çıktım tabi ya boşverin falan dedim onlarda heveslenmiş kırmak ta istemiyorum.ama neyseki deldirmediler bi de üstüne fırça yedim.hala delik değil ve hala etraftan soruyorlar ne zaman küpe takacak diye.yaw size ne küpesinden saçından tokasından.yok efendim küçükken acısını anlamazmış şimdi daha zormuş aklı ermeye başlamış falan filan.ben kendim deldirdiğimde kaç hafta uğraştım ağrı yaptı enf.oldu aynısını küçücük bedeniyle kızımın yaşamasını istemedim.yatarken filan üstüne yatar acırdiye düşündüm.ne bileyim annelikmi nedir hala içim elvermiyor ve hala inatla bu konuda bana laf sokuyorlar..
Ebru 11/12/1977

Minik Kuzum Sena'm
27/05/2005

y a ğ m u r
  • Tüm gönderiler : 1850
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 14:47:22
deldirmedim ve deldirmeyide düşünmüyorum.  büyüdüğünde, kendisi istediği zaman deldirsin.

tutti
  • Tüm gönderiler : 798
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 15:00:21
Ben de deldirmedim acir,sızı yapar diye endişeleniyorum o yuzden ilerde kendisi isterse deldirmeyi düşünüyorum...
çilek gibi koklamalık sakız gibi çiğnemelik bebişlerim Boranım ve Ilgınım

*EYLÜLYAĞMURUM*
  • Tüm gönderiler : 9491
  • Bölge: istanbul
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 15:02:38
ben de kızımın kulağını deldirmeyenlerdenim ve düşünmüyorum da...çünkü söylediklerinizin hepsine katılıyorummmm...kendi ne zaman deldirmek isterse o zaman deldirsin kulağını...ben hiç sevmem takı takmayı.kızım da bana çekmiş.hiçbirşey takamazsınız...belki hiç gerek duymaz bile bu konuya

ESKİ rain34:))

egemsu
  • Tüm gönderiler : 1225
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 17:21:19
Bencede kendini koruyabileceği ve istediği dönemde deldirmek en doğrusu..
Büyük kızım 6 yaşında tam ilkokul öncesi son yaz tatilinde kendisi çok ısrar ettiği için deldirmiştim.Tabi kendi isteğiyle olduğu için hiç ağlamadı ve yarasıda iyileştikten sonra çok severek taktı küpelerini..1.sınıfta genelde okulda öğretmenleride sorun yapmadığı için kulakları kolayca alıştı...ama tavsiye olarak sallantılı ,yada halka türü küpeleri bu yaşlardada takmamakta fayda var..

TÜLİN 05/03/1971
IRMAK 19/01/1998
YAĞMUR 27/04/2005

minik kızım
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 17:22:52

Orjinalden alıntı: ebru_sena

annemler sena henüz 1 yaşında bile değilken kulağını deldirmek üzere yola çıkmışlardı.bana tel.de biz deldirmeye gidiyoruz dediler.karşı çıktım tabi ya boşverin falan dedim onlarda heveslenmiş kırmak ta istemiyorum.ama neyseki deldirmediler bi de üstüne fırça yedim.hala delik değil ve hala etraftan soruyorlar ne zaman küpe takacak diye.yaw size ne küpesinden saçından tokasından.yok efendim küçükken acısını anlamazmış şimdi daha zormuş aklı ermeye başlamış falan filan.ben kendim deldirdiğimde kaç hafta uğraştım ağrı yaptı enf.oldu aynısını küçücük bedeniyle kızımın yaşamasını istemedim.yatarken filan üstüne yatar acırdiye düşündüm.ne bileyim annelikmi nedir hala içim elvermiyor ve hala inatla bu konuda bana laf sokuyorlar..
ayy aynısını bana yapmışlardı teyzem ve kızkardeşim onlara söylediğim deldirirseniz o biçim dayak yersiniz ve çocuğun yüzünü göremezsiniz olmuştu şimdi korkudan şakasını bile yapmıyolar.

vildo
  • Tüm gönderiler : 1045
  • Bölge: bursa
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 22:55:44

Orjinalden alıntı: cyberrica

Yaptırmadım, yaptırmayıda düşünmüyorum, ne kadar az acılı bir sistemlede delseler bu çağlarda çok gereksiz buluyorum. Ayrıca oynarken eli kolu takılır veya oynadığı başka bir çocuk çekebilir diye endişe ederim. Bende liseyi bitirdiğimde kendi isteğimle deldirmiştim. Kızımın tercihine göre istediği yaşta deldirmesini kendisine bırakıyorum.

konuyu açtım ve bunun tıpkısını yazacaktım, quote yapayım dedim ben de lisede deldirmiştim, kızların kulağını deldirmeyi de hiç düşünmedim.
Vildan '74
Defne & Çınar '04

*marifet teyze*
*Defne & Çınar*

Grizabella
  • Tüm gönderiler : 13225
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 23:20:26
Küpeyi, bilezik ve toka gibi diğer aksesuarlardan ayrı tutmak lazım. Toka ya da bilezik takması için bebeğin canı yakılmıyor. Ama azıcık da olsa canı yanıyor kulağı delinirken, ben kızımın saçının teline dahi kıyamıyorum. İmkanı yok bebekken deldirmem, başka aksesuarlar taksın, ne gerek var küpeye, hem gece yatarken batabilir, kendi çıkarıp yutabilir; herşey olabilir. Ben tokalarını ve bileziğini uyanıkken ve gözümün önündeyken takıyorum sadece. Küpe ise deldirince sürekli kulakta oluyor ve bence çok tehlikeli. Bebeği süslemek adına azıcık dahi olsa, sadece bir anlık bile olsa canını yakıp ağlatmayı anlayamıyorum ben. Geçenlerde bunu konuda foruma yazmıştım, kuaförümde saçımı yaptırıyorken bebeğini getirmişti bir kadın, 1-2 yaşlarındaydı bebek ve deli gibi ağlıyor, bağırıp tepiniyordu "baba, babaa" diyerek, annesi sıkı sıkı kollarından bastırıyordu, kuafördeki kadın kulaklarını sıkıca tutmuş delmeye uğraşıyordu, annesinin yüzünde en ufak bir üzüntü ifadesi yoktu kızı kıpkırmızı bir halde böğürürken ağlaya ağlaya, "baba"  diye ağlıyordu çocuk çünkü sanırım babasının kendisini cani annesinin elinden kurtarmasını istiyordu o an. O korkuyla küçük de olsa travma geçiriyordu belli ki ve ben susamadım. "Değer mi çocuğunuzu bu halde görmeye, bu anın izleri onda kalacak, bebekken kulağında küpe göreceksiniz diye yaptığınıza bakın" dedim, bön bön yüzüme baktı annesi olacak kadın ne kadar ruhsuz olduğu evladına çektirdiği işkenceden belliydi zaten!!!

Ben kızım yeterince büyüdüğünde, ne zaman isterse o zaman deldiririm Funda'nın dediği gibi gerekli açıklamaları yaparak ve en iyi yerde...O zamandan önce de aklıma bile getirmem!

vildo
  • Tüm gönderiler : 1045
  • Bölge: bursa
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 23:25:32
gerçekten çok caniceymiş ilke :(( bir an gözümde canlandırdım ben de tutamazdım kendimi söylerdim birşeyler annesine. ben saat akşam 10 dan sonra sokakta çocuk görsem bile çenemi tutamayıp karışıyorum zaten senin bu saatte yatakta olman gerekmiyor mu kuzucuğum deyip. kızım sana söylüyorum annesi sen anla hesabı.
Vildan '74
Defne & Çınar '04

*marifet teyze*
*Defne & Çınar*

*EYLÜLYAĞMURUM*
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 23:28:36

Orjinalden alıntı: ilke_ersoy_kibriscikli

Küpeyi, bilezik ve toka gibi diğer aksesuarlardan ayrı tutmak lazım. Toka ya da bilezik takması için bebeğin canı yakılmıyor. Ama azıcık da olsa canı yanıyor kulağı delinirken, ben kızımın saçının teline dahi kıyamıyorum. İmkanı yok bebekken deldirmem, başka aksesuarlar taksın, ne gerek var küpeye, hem gece yatarken batabilir, kendi çıkarıp yutabilir; herşey olabilir. Ben tokalarını ve bileziğini uyanıkken ve gözümün önündeyken takıyorum sadece. Küpe ise deldirince sürekli kulakta oluyor ve bence çok tehlikeli. Bebeği süslemek adına azıcık dahi olsa, sadece bir anlık bile olsa canını yakıp ağlatmayı anlayamıyorum ben. Geçenlerde bunu konuda foruma yazmıştım, kuaförümde saçımı yaptırıyorken bebeğini getirmişti bir kadın, 1-2 yaşlarındaydı bebek ve deli gibi ağlıyor, bağırıp tepiniyordu "baba, babaa" diyerek, annesi sıkı sıkı kollarından bastırıyordu, kuafördeki kadın kulaklarını sıkıca tutmuş delmeye uğraşıyordu, annesinin yüzünde en ufak bir üzüntü ifadesi yoktu kızı kıpkırmızı bir halde böğürürken ağlaya ağlaya, "baba"  diye ağlıyordu çocuk çünkü sanırım babasının kendisini cani annesinin elinden kurtarmasını istiyordu o an. O korkuyla küçük de olsa travma geçiriyordu belli ki ve ben susamadım. "Değer mi çocuğunuzu bu halde görmeye, bu anın izleri onda kalacak, bebekken kulağında küpe göreceksiniz diye yaptığınıza bakın" dedim, bön bön yüzüme baktı annesi olacak kadın ne kadar ruhsuz olduğu evladına çektirdiği işkenceden belliydi zaten!!!

Ben kızım yeterince büyüdüğünde, ne zaman isterse o zaman deldiririm Funda'nın dediği gibi gerekli açıklamaları yaparak ve en iyi yerde...O zamandan önce de aklıma bile getirmem!

ya ilke ben anlamadım kuaförlerde mi kulak deliyor?.ben lisedeyken deldirdiğimde sadece eczaneler falan deliyordu değer mi küçücük bir aksesuar için bu kadar ağlatmaya yavrularımızı hem de kendi zevkimiz uğrunaysa bu...

Grizabella
  • Tüm gönderiler : 13225
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 23:39:36
Evet Zekiyeciğim, bu olay senelerdir gittiğim kuaförümde yaşandı, Galleria'da Menije'de... Kulağı delen de orada cilt bakımı-makinür v.s. yapan bir kadındı. O gün inanılmaz derecede sinirlerim zıpladı, tepkisiz kalamadım ama dediğim gibi o anne(!) bana tek bir kelime bile söylemeden yüzüme baktı ve kızının kollarını sıkı sıkı tutmaya devam etti, aynadaki aksine bile bakmıyordu kızının, gözlerinden oluk gibi yaşlar akıyordu, yüzü pancar gibi kızarmıştı. Mutlaka her anne böyle değildir yani bu durumda bebeğinin kulağını deldirmekten vazgeçecek çok anne de vardır ama neden o raddeye gelinsin ki. Kızının kulaklarında bir çift küpe görmek uğruna yapılacak şey mi bu, veya çok hafifi dahi olsa kızına acı vermek bir şekilde...

Bahsettiğim yer çok iyi bir güzellik salonu ve hijyene çok önem verilen bir yer ama bence kulak delinmemeli orada... Sahibi cilt uzmanı bir doktor ve lazerle tedavi da doktor orada, ama onun dışında hiç kimsenin tıbbi eğitimi yok. Ben kuyumcularda da kulak delinmesine karşıyım, o daha da kötü bence!
<mesaj tarafından düzenlendi ilke_ersoy_kibriscikli on 22.05.2007 23:42:22>

*EYLÜLYAĞMURUM*
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 22.05.2007 23:49:31
aman allahım yaaaaben kızıma aşı yapacakları zaman bile fena oluyorum
canım istanbul'da herşey serbest ya da denetimsizburada eczanelerde hala iğne yapılabiliyor.eczacı kalfası bile iğne yapıyor...mesela marmaris'te kesinlikle ve kesinlikle sağlık ocağı ya da hastane dışında iğne yaptıramıyorsunuz...belki artık eczanelerde kulak da delmiyorlardır...kuyumcu olayına ben de son derece karşıyım

kadriye şanlı
  • Tüm gönderiler : 213
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 23.05.2007 08:45:58
Bizimkinin babası cani çıktı :)) Gecen sene Janset in saçlarını kısacık kestirmiştik. Yolda bir arkadaşı görmüş bunları gezerken Naber delikanlı demiş. Hemen o akşam gidip bir sürü elbise almıştık. Ertesi gün işten geldiğimde babası gülüp duruyor baya anlayamadım ne olduğunu meğersem bizimki elbiselerden sonra hızını alamamış gitmiş deldirtmiş. Önce şok oldum. Sonra çıkartıyım diye düşündüm. Ama babamızın içine oturmuş bir kere çıkarttırmadı. Ben bir yere takılmasından çok kulağı iltahap, yara falan olur diye çok korktum. Allah tan olmadı. Kendiside alıştı. Şuan takıyor. Bir şikayetimizde yok. Ama kulağı şişeni yara olanı çok duymuştum. Bide babası poliklinikte deldirmiş. Kuaförde delindiğini bende ilk kez duyuyorum.

fetusum
  • Tüm gönderiler : 1708
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 23.05.2007 09:17:51
ben kuzumun sacının bir teline bile kıyamam ben..
annemin bana kıyamadıgı gibibende orta okul biterken kendim
gidip deldirmiştim oda öyle yapsın isterse

antuna
  • Tüm gönderiler : 591
  • Bölge: Isvicre/Luzern/Ist.
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 23.05.2007 12:36:51
benim kizim yok ama okudugum onca seyin karsisinda sessiz kalamadim. bende kendi istegimle 10 yasimda filan deldirtmistim kulaklarimi .ama ne deldirtmek cildim hassas oldugu icin cok uzun zaman yaralarla ugrastim
bende  kizim olsaydi ,kendi isteyene kadar deldirmeyi düsünmezdim. hatta oglum icinde öyle düsünüyorum. eger biraz büyüyünce isterse küpe takmak.ben bir sakinca görmüyorum.(babamiz daha ikna olmadi ama bakalim belkide oglum hic istemez).
 Bu sayfa kiz cocularin küpeleriyle ilgiliydi ama .tr de olanlari okuyunca bi tuhaf oldum
cok merak ediyorum Ilke nin anlattigi o kiz cocugu onca eziyetten sonra acaba severekmi kullanacak küpelerini....??? gercekten bazi anneler niye böyle gaddar olabiliyor. sonucta saglik amacli bi islem degil(asi gibi)yani görüntüden baska amaci yok niye bukadar israrci olunurki?

Ne Mutluki Bana TüRK Yaratildim,Gönlümün Gururudur Bu.Ne Esir Oldum Nede Satildim,TüRKLüGüMüN Suurudur Bu.

dincelay
  • Tüm gönderiler : 124
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 23.05.2007 13:50:18
Onlar zaten güzel, hepsi resim gibi. Ne gerek var ki küpeye şuna buna. Hiç anlamıyorum gerçekten. Ben oje falan sürülmesine de karşıyım misal. Hiç hoş durmuyor. Eylül doğduğunda kayınvalidemle tartışmıştık bu nedenle hatta.

ereneva
  • Tüm gönderiler : 191
  • Bölge: Ankara
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 23.05.2007 14:43:20
bu konuyu ben de merak ediyordum iyi oldu.benimkiler bir kız bir erkek ,kavgamız hiç eksik olmuyor.bırakın küpeyi kızımın saçında toka bile yok şimdilik.istiyorum kızıma şöyle renkli tokalar takayım taktırmıyor.bir de kavga esnasında saç çekme sıkça başımıza geldiğinden saçlar kısa tokasız küpesiz geziyoruz.sanki bana küpe taktırma fikri çevreden etkilenme sonucu oluyor gibi.hani kız çocuğu ya alışmışız.arkadaşımın kızı 4 yaşında iki sene evvel kulağını deldirmişti ama öyle rahatsız olmuş ki çocuk.kuaförde saç kestirdiğinde kulağına dokunulsa canı yanacak zannediyor.
ben kararsızım.çok gerekli görmüyorum.ama büyüyünce  isterse kulağını deldiririz.

ozkar
  • Tüm gönderiler : 491
  • Bölge: izmit
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 23.05.2007 23:57:16
ben kızımın kuladığı 6 aylıkken deldirdim hiçte korkulacak bişey yok oda anlamadı zaten kuyumcuda deldirdik.şu ana kadar da allah a şükür başımıza bi olay gelmedi

beklenengun
  • Tüm gönderiler : 2852
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 24.05.2007 08:38:56

Orjinalden alıntı: dincelay

Onlar zaten güzel, hepsi resim gibi. Ne gerek var ki küpeye şuna buna. Hiç anlamıyorum gerçekten. Ben oje falan sürülmesine de karşıyım misal. Hiç hoş durmuyor. Eylül doğduğunda kayınvalidemle tartışmıştık bu nedenle hatta.

evet size katılıyorum. bazı anneler çocuklarını öyle süslüyorlar ki sanki çocuk değil minyatür bir yetişkin. hiç hoş durmuyor.

minik kızım
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 24.05.2007 08:52:45
merhabalar ozkarcım allahtan bişey olmamış siz şanslıymışsınız bi arkadşım geçen yaz kendi kulağını deldirmek için gitti kuyumcuya kulaksız çıkıyordu neredeyse tabanca kulağında takılı kaldı ve kızın kulağı mahvoldu.allah korumuş senin kızı.

Serenity
  • Tüm gönderiler : 3392
  • Bölge: London
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 24.05.2007 13:47:20
Bence bu ileriki yaslarda kizinizin kendi vermesi gereken bir karar. Belki delik kulaklardan hoslanmiyacak kimbilir? Mesela ben kulaklarimi lisedeyken deldirmistim ama ablam hoslanmadigi icin yapmamisti..

Kisisel tercih meselesi.

O yuzden bence de deldirmeyin, ozellikle kendi goruntusuyle ilgili secimleri yasi geldiginde ona birakin.

The true Trinity;
SAT(truth)..CHIT(consciousness)..ANAND(bliss)

ayek
  • Tüm gönderiler : 1408
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 24.05.2007 14:22:25
bende deldirmeyi düşünmüyorum.gereksiz bir acı çektirme diye düşünüyorum. zaten hepsi çok sevimli küpe bişey katmıyor ki bebişlere. ayrıca büyüdüğünde kendi vereceği bir karar bence de . ben şaçını bile kesmeye kıyamıyorummesela şimdi oğluma soruyorum saçını keselim mi uzatmak istermisin diye oda bana model anlatıyor şurasından burasından diye ben kesiyorum

prensestontiş
  • Tüm gönderiler : 277
  • Bölge: izmir
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 24.05.2007 15:10:42
arkadaşlar bende kızımın kulaklarını 10 aylıkken bir polikilinikte deldirdim. ertesi gün ne agrı ne sızı nede iltahap vardı çok çabuk geçti ve o günden beri kulagında küpeyi hiç çıkartmadık .hiç uyurken çıkarırmı diye kaygım olmadı çıkarmadıda zaten kulağında olduklarını bile unutuyor ama aynaya bakarken çok keyif alıyor anne küpelerim çok güzel hadi bu gün uğurböceklileri takalım gibi kendine özen gösteriyor .bence bizra cesaret lazım böyle yaparak çocuğun da cesareti kırılabilir.düşüncelerim çoğunuza ters gelebilir ama bu benim fikrim..

cyberrica
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 24.05.2007 15:55:44
Ben size hiç katılmıyorum, kız çocuğunu süsleyecek birçok şey var sadece küpelerde bitmiyor iş. Aslında bu kadar küçük yaşlarda takı takılmasınıda hiç gerekli görmüyorum. Ben lisede çok basit bir yöntemle deldirdim, tabanca ile saniyelik bir acıydı, ama küçük bir çocuk bundan çok korkabilir.Çocuğun cesaretini kıracak bir durum yok, bence cesaretle ilgili bir durum değil hiç. Bizki onlar aşı vurulurken dahi yüreğimiz parçalanıyor, sırf keyif için böyle bir sıkıntı niye yaşatayim ki kızıma?

cyberrica
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 24.05.2007 15:56:41

Orjinalden alıntı: vildo

konuyu açtım ve bunun tıpkısını yazacaktım, quote yapayım dedim ben de lisede deldirmiştim, kızların kulağını deldirmeyi de hiç düşünmedim.

Vildancım seninle ne çok ortak noktamız varmış meğer

aylinakav
  • Tüm gönderiler : 1667
  • Bölge: izmir
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 27.05.2007 16:03:17
kızımın kulaklarını ben de deldirdim 2 hafta önce bir poliklinikte.
lisedeyken kulağımı 2. kez deldirmiştim ama bir süre küpe takmayınca delik kapandı.böyle bir sorun yaşamasın diye deldirdim.acımadığını bildiğim için içim rahattı.çok şükür bir sorun da yaşamadık.

aleyna&tuana
  • Tüm gönderiler : 3760
  • Bölge: Bursa dan Antalya ya transfer :))
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 27.05.2007 22:21:42
Bende kızımın kulaklarını 23/04/2004 te1 yaşını 1 hafta geçtiğinde  poliklinikte kendim lise 1. sınıftayken kulaklarımı deldirdiğim doktoruma götürüp kulaklarını tabancayla deldirdim biliyorumki acımıycaktı acımadıda ,iyikide deldirmişim kızlar biraz süslü oluyor şimdi kıyafetine göre küpesini seçer tokasını uydurur ojeler sürülür parfüm sıkılır öyle dışarı çıkılır sakın senden görüyordur demeyin ben o kadar ayrıntıya dikkat etmem(en azından her çıkışımda) benim kız kokoş birazcık bizim bu küpe olayında yaşadığımız hiç bi olay olmadı şükür ,hemde kreşe falanda gittiği halde tek sıkıntımız 3 çift altın küpe kaybıdır e cana geleceğine mala gelsin dedik bizde 

yaso79
  • Tüm gönderiler : 151
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 28.05.2007 09:05:02
kızım 3 yaşında..1 sene önce kulağını deldirmeye hastanaye gittik babası kıyamadı kapıdan döndük geldik..artık kızımda küpe istemeye başladı..sanırım yakında hastaneye gidip deldireceğim..

CananBeyza
  • Tüm gönderiler : 1757
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 28.05.2007 22:58:43
Bende kızımın kulağını deldirmeye cesaret edememiştim ablam sağ olsun kızım 9 aylıkken deldirtmişti ileride daha zor olur diye iyikide deldirmişiz şimdi kızım 6 yaşında hiç cesaret edemezdik. O zaman çok az ağlamıştı direk tabancayla küpe takıldığı için yara filan da olmamıştı tercih meselesi tabi ama eskiden iğnelerle delinirmiş benimkide öyle delinmiş nasıl acımıştır kimbilir allahtan teknoloji ilerledide bu işler kolaylaştı
Canan 1*mart*1973
Beyza İrem 12*mayıs*2001
Tunahan Arda 29*mayıs*2003

TATİL FOTOLARI 51. SAYFADA
[image][/image]

DeriNehiR
  • Tüm gönderiler : 2268
  • Bölge: İstanbul
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 28.05.2007 23:20:03
Bilmiyorum çok büyük konuşurum bazen ama deldirmem görüşündeyim çünkü küçükken birşey anlamayacak ve bir sürü zararı var(batar,yutar,yara yapar vs). Ama isterse de yaptırırım. Ben 6 yaşındaymışım yuvadaki arkadaşlarımdan görüp bende küpe takamak istiyorum demişim. Annemde sağlık ocağında tabancayla deldirmiş. Sonra sürekli küpe takmışım ama o yaşta bana hiçbir faydası olmadı. O nedenle kızım ne zaman isterse o zaman deldireceğim.
İlke yazdıkların karşısında şok içinde kaldım ve orası hatırladığım kadarıyla öyle sıradan bir yer değil ben olsam kesinlikle susamazdım kadına sayar dökerdim. Kendi egolarını tatmin etmek adına küçücük çocuğa işkence etmiş resmen

hasret5
  • Tüm gönderiler : 1135
  • Bölge: avusturya
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 29.05.2007 01:29:49
ben kizimin kulaklarini  uc bucuk dord ay arasi deldirdim hic aglamadi anladi bile ne oldugunu hafiften bi viaaaa dedi sonra sikir sikir aynalari heryeri takilarla dolu magzaya baka kaldi ama dayanamayip aglayan abisi ve ben olduk  allaha sukur hic yara olmadi  yada bi piroblem olmadi simdiye kadar .

uzun bir sure ilk kupeleriyle kaldi sonra degistirdik 1 senedirde hep ayni kupeleri kulaginda hic ellemez yada cikartmak falan istemez bebekliginden beri kulagindaya aliskanligin etkisiyle onun icin sanki orada hic birsey yok gibi  ben gecen sene turkiyede kendi kucukluk kupemin aynisindan aldim hani siradan bilindik altindan top kupe cok da memnunuz hic rahatsizlik vermedi cikmadi yani biz memnunuz bilemiycem cokda yakisiyor ailem benim kucuk kupeli halime benzetiyorlar onu oyle seviyorlar ama itiraf edim ben cok seviyorum kupeli cici kizlari

05ceyl
  • Tüm gönderiler : 235
Ynt: Kız Cocuklarda Küpe - 29.05.2007 16:18:08
merhaba ben yasemine küpe taktırdım, pişman oldum ve kimseye kesinlikle tavsiye etmiyorum. çünkü kısa bir süre sonra bir kulağı iltihap oldu. küpeyi çıkarttım iyileşti şimdi ama tabiki kapandı. ayrıca gereksiz yere ağlayıp acı çekti kızım. ben çok pişman oldum. yaşı ilerleyince kendisinin deldirmesi daha mantıklı ve daha sağlıklı.
ümran ceylan

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 40 of 50