Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

Progestan Hap Kullanımı

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 31
Yazar Mesaj
incip

• Tüm gönderiler : 4002
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Progestan Hap Kullanımı - 02.07.2007 14:38:19 ( #1 )
Ben kasım ve şubatta 2 erken düşük yaşadığım için mayıs ayında progestan tedavisine başladık.

9 mayısta yumurtladığım tespit edildi. 12 mayısta progestana başladım. Çok şükür 10 gün sonra hamile olduğumu öğrendim.

Şimdi 10. haftadayım ve ilaç içmek bir azap haline geldi. Dr 12 ya da 14. haftaya kadar içmemi tavsiye ediyor.

Ama bazı internet sitelerinde (Alper Mumcu'nun) bu ilacın zararları olduğu anlatılıyor. Ben de ilk kez dün okudum ve tedirgin oldum.

Gebeliğinde kullanan, sonra da bebeğine sağlıkla kavuşanlar var mı?
Bebeğe bir sakıncası var mı?

Teşekkürler.
m.selimim

• Tüm gönderiler : 3811
Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 02.07.2007 14:42:40 ( #2 )
   İncicim bende bu hamileliğimde düşük tehlikesi yaşadım. 7. haftadan 13. 14. haftaya kadar progestan kullandım.  Bebeğe bi sakıncası yoktur inşallah, ben olduğunu duymadım. Takıntı yapmamaya çalış. Biliyorum düşük olayını yaşadıktan sonra insan daha bir tedirgin oluyor ama yaptığımız stresin de bi faydası yok biliyorsun. Elimizden geleni yapıp Allah'a tevekkül edelim. İnşallah sağlıcakla bebeklerimizi kucağımıza alırız. Kafanda çok soru işareti varsa ilaç konusunda dr.una danış istersen.
Vermek istemeseydi istemeyi vermezdi.

niilufer

• Tüm gönderiler : 3690
Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 02.07.2007 15:02:11 ( #3 )
Canım benimde cumartesi günü kanamam oldu hemen doktorumu aradım ve progestan kullanmamı söyledi... az öncede kontrolden geldim... 2 hafta daha günde 6 tane içmeye devam etmemi söyledi... bebek üzerinde herhangibir olumsuz etkisi olmuyormuş
incip

Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 02.07.2007 15:02:17 ( #4 )
Sağol Saliha'cım..Çok haklısın..Takıntı yapmıyorum da..Okuyunca aklım bulandı..

Kendi doktorum bir sakıncası yok diyor..BEn de ona güveniyorum. Napıcam, ilaç almasam kanamam var mı diye dakika başı WC kontrolü yaparım biliyorum
*Derdimin DEVA si*

• Tüm gönderiler : 7900
Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 02.07.2007 15:12:35 ( #5 )
İNCİCİM CANIM ÖNCELİKLE RABBİM SAĞ SALİM ZAMANDA BEBEĞİNİ ELİNE ALMAYI NASIP ETSİN CANIM..

CANIM BENDE BU AY ÇATLATMA İĞNESİ OLDUM.
CUMA GÜNKÜ KONTROLÜMDE 2 YUMURTAMANIN ÇATLAMIŞ OLDUĞU GÖRÜLDÜ.
VE DOKTORUM PROGESTAN HAPI VERDİ...
BENİM DAHA ÖNCE  DÜŞÜĞÜM YOK AMA BOŞ GEBELİK GİBİ BİŞEY GEÇİRMİŞTİM.
BELKİ O SEBEPLE VERDİ BANA BİLMİYORUM ÇÜNKÜ DAHA GEBE OLUP OLMADĞIM BELLİ DEĞİL...

AMA İLACI 3 GÜNDÜR KULLANIYORUM GÜNDE TOK KARINA 3 ADET ALIYORUM...
AMA İLAÇ BANA UYKU YAPIYOR ACAYİP SERSEMLEŞTİM
BAŞIM DÖNÜYO İÇİM GEÇİYO GİBİ OLUYOR...

UMARIM İŞE YARAR....

ÇOK ÖPÜYORUM CANIM SENİ....

Binlerce kez hamd-ü senalar olsun Rabbim sana....
ARDA oğlum, DEFNE kızım...
bernur

• Tüm gönderiler : 2853
  • Bölge: GAZİANTEP
Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 02.07.2007 15:22:32 ( #6 )

Orjinalden alıntı: incip

Ben kasım ve şubatta 2 erken düşük yaşadığım için mayıs ayında progestan tedavisine başladık.

9 mayısta yumurtladığım tespit edildi. 12 mayısta progestana başladım. Çok şükür 10 gün sonra hamile olduğumu öğrendim.

Şimdi 10. haftadayım ve ilaç içmek bir azap haline geldi. Dr 12 ya da 14. haftaya kadar içmemi tavsiye ediyor.

Ama bazı internet sitelerinde (Alper Mumcu'nun) bu ilacın zararları olduğu anlatılıyor. Ben de ilk kez dün okudum ve tedirgin oldum.

Gebeliğinde kullanan, sonra da bebeğine sağlıkla kavuşanlar var mı?
Bebeğe bir sakıncası var mı?

Teşekkürler.

İnci
Bende okudum o yazıyı. linki de
http://www.mumcu.com/html/article.php?sid=362

Peki doktorlar neden hala daha gerek olmadığı durumlarda bile bu ilaçları reçete etmeye devam ediyorlar?
  • Bugüne kadar yapılmış olan çalışmaların söz edilen ilaçların bazı olası yararlarını saptayamadığını düşünüyor ve progesteron ve aspirin kullanımından doğacak olan riskin az olmasına güveniyor olabilirler.
  • Elde hastaya öneribilecek tedavi alternatifi olmadığı için bu şekilde davranarak kendilerini rahatlatıyor olabilirler.
  • Bilimsel yayınları izlemedikleri ve kanıta dayalı tıp yaklaşımlarından habersiz oldukları için geleneksel uygulamalarını devam ettiriyor olabilirler.
  • Hastaların yapılacak birşeyler olmalı baskısına veya düşük sonrası yaşadıkları depresyonun sonucunda birşeylerin işe yarayabileceği ümidine yenik düşüyor olabilirler.

Kendilerini rahatlatıyordur demekte ne demek???????
Veya psikolojikmen işe yarıyor olduğunu sanıyorlar demek ne demek?????
Ben bu duruma çok sinirleniyorum
Neden doktorlar aynı şeyi konuşmazlar ki?
Farklımı eğitim görüyorlar??????

Yararlı mı?
Değil mi?

incip

Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 02.07.2007 15:24:40 ( #7 )

Orjinalden alıntı: NİLAYB1981

İNCİCİM CANIM ÖNCELİKLE RABBİM SAĞ SALİM ZAMANDA BEBEĞİNİ ELİNE ALMAYI NASIP ETSİN CANIM..

BELKİ O SEBEPLE VERDİ BANA BİLMİYORUM ÇÜNKÜ DAHA GEBE OLUP OLMADĞIM BELLİ DEĞİL...

UMARIM İŞE YARAR....

Evet Nilay'cım bana da siklusun 17. günü verdi doktorum hala kullanıyorum. Bu hap vucutta gevşeme yaratıyor. Uyku ve sersemlik hali bundan kaynaklanıyor. Benim çok şiddetli baş dönmelerim olmuştu ilaca başlar başlamaz...

Sen de güzel haberler alırsın canım inşallah bu ay
*Derdimin DEVA si*

• Tüm gönderiler : 7900
Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 02.07.2007 15:40:12 ( #8 )

Orjinalden alıntı: incip

Orjinalden alıntı: NİLAYB1981

UMARIM İŞE YARAR....

Evet Nilay'cım bana da siklusun 17. günü verdi doktorum hala kullanıyorum. Bu hap vucutta gevşeme yaratıyor. Uyku ve sersemlik hali bundan kaynaklanıyor. Benim çok şiddetli baş dönmelerim olmuştu ilaca başlar başlamaz...

Sen de güzel haberler alırsın canım inşallah bu ay

ANLIYORUM İNCİCİM.
İLACIN PROSPEKTÜSÜNDE DE BU TÜR YAN ETKİLERİNİN OLABİLECEĞİ. YAZIYOR..
BEBEĞİM GELSİN DE BEN HERŞEYE RAZIYIM.
SAĞOL CANIM İYİ DİLEKLERİN İÇİN...
İNŞALLAH BENİM DE MELEĞİM GELMİŞTİR...

[image]local://100661/2802B1F7E0F348A38F8A9D8B604B920C.gif[/image]
Eklenen resim(ler)

Binlerce kez hamd-ü senalar olsun Rabbim sana....
ARDA oğlum, DEFNE kızım...
nasya

• Tüm gönderiler : 307
Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 02.07.2007 17:19:25 ( #9 )
arkadaşlar merhaba bende progestan kullanıyorum hamile olduğumu öğrendiğimden beri kullanıyorum bi zararı olsa doktorlar zaten yazmazlar heralde bu ilacı yanlız bende size bişey danışıcam benim ikizlerim var allah nasib ederse ama geçen hafta baya bi kanamam oldu ve son birkaç gündür kahve rengi lekelenmeye dönüştü doktora gittim çok şükür duruyordu bebeklerim yerinde acaba bu kanamalar ilaçtan olabilirmi aranızda kanama yaşayan varmı arkadaşlar LÜTFEN CEVAPSIZ BIRAKMAYIN KAFAMA ÇOK TAKIYORUM BU KONUYU 
m.selimim

• Tüm gönderiler : 3811
Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 02.07.2007 17:29:44 ( #10 )
 Kanama ilaçtan dolayı değildir canım. Düşük tehlikesi atlatmışsın. Benimde çok fazla kanamam olmuştu su gibi diyeyim. Ondan sonra ilaca başlamıştım. Yatarak istirahat et, ağır iş yapma sakın. Bu dönemde dikkatli olmak önemli. allah tamamına erdirsin.
Vermek istemeseydi istemeyi vermezdi.

nasya

• Tüm gönderiler : 307
Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 02.07.2007 17:32:42 ( #11 )
sağol canım evet benimde kanamam su gibiydi ilacın yan etkilerinde yazıyor o tür bişeylerde ondanmı acaba dedim doktorumda istirat verdi zaten inşallah birdaha yaşamam ilgine teşekkür ederim
Nazlı_Beren

• Tüm gönderiler : 4069
  • Bölge: Allahıma binlerce şükür yavrumu bağışladı bize :)
Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 02.07.2007 17:45:56 ( #12 )
Merhaba İncicim bende senin gibi progestan hapı kullandım 4 ay boyunca sonradan doktorum kesti.Ama bende kanama falan olmadı olabilir şüphesiyle başlamıştı doktorum.Benim bu 4. gebeliğim Allah izin verirse 9.07.2007 de doğum yapacağım ama bu zamana kadar yaptırdığım tüm tahliller temiz çıktı.Sende içini rahat tut inşallah hepimizin bebekleri sağlıkla gelir.Doktoruna güven bence ve başkalarının dediklerinide kulak ardı et herkez kendine göre bir fikirde bulunuyor ona doğru olan diğerine olmuyor.Doktoruna güven ve kendini sakın strese sokma relax olmaya bak hamilelik döneminde.Kendine ve bebeğine iyi bak....

incip

Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 02.07.2007 17:52:16 ( #13 )

Orjinalden alıntı: alasimba

Merhaba İncicim bende senin gibi progestan hapı kullandım 4 ay boyunca sonradan doktorum kesti.Ama bende kanama falan olmadı olabilir şüphesiyle başlamıştı doktorum.Benim bu 4. gebeliğim Allah izin verirse 9.07.2007 de doğum yapacağım ama bu zamana kadar yaptırdığım tüm tahliller temiz çıktı.Sende içini rahat tut inşallah hepimizin bebekleri sağlıkla gelir.Doktoruna güven bence ve başkalarının dediklerinide kulak ardı et herkez kendine göre bir fikirde bulunuyor ona doğru olan diğerine olmuyor.Doktoruna güven ve kendini sakın strese sokma relax olmaya bak hamilelik döneminde.Kendine ve bebeğine iyi bak....

Sağol canım yazdıklarınla rahatladım..Evet benim de kanamam olmadı. Zaten daha hamile kalmadan kullanamaya başlamıştım, o ay hamile kaldım ve hala kullanıyorum..

Senin gibi ben de mutlu sonu görürüm inşallah..Sana kolay ve sağlıklı bir doğum diliyorum canım
Emel21

• Tüm gönderiler : 28
Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 02.07.2007 18:49:59 ( #14 )
bende hamileliğimin ilk 3 ayı progestan ve bebe aspirini kullandım kanamam vardı Allahıma binlerce şükürler olsunki bebeğim şu anda sağlıklı 25 haftalık hamileyim dr bir bildiği olmasa yazmazlar merak etme her dr o hapı verdiğine göre zararlı değildir...
XnisaX

• Tüm gönderiler : 885
Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 04.07.2007 16:05:08 ( #15 )
incip bende kullanıyorum hamileliği ögrendiğim andan beri,ilk gebeliğim düşük oldugundan tedbir maksatlı.arkadasımda ilkinde düşük yaptı 2.de bu ilaca baslattı dr.u nekadar kullandıgını hatırlamıyorum ilacı ama şimdi masallah 6aylık saglıklı oğlusu var...inşallah bizimkilerede bişi olmaz.
hozel41

• Tüm gönderiler : 1377
Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 04.07.2007 16:14:21 ( #16 )
Benimde önceki 3 hamileliğim düşükle sonuçlandı. Üçündede progestan kullandım. Bu hamileliğimdede 3.ayın sonuna kadar kullandım. şu an herşey normal. ben günde 2 tane içiyordum. Bir arkadaşım. günde 6  tane içiyordu. Çok tatlı bir oğlu var şimdi. Yani herhangi bir zararı yok. Benim bildiğim bu hapın zararı olmadığı şeklinde. Normalde vücut progestan hormonunu salgılıyor. Bu hap ona takviye. korkma kullanmaya devam et. Herşeyin yolunda gitmesi dileğiyle!
[
incip

Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 04.07.2007 17:22:50 ( #17 )

Orjinalden alıntı: XnisaX

incip bende kullanıyorum hamileliği ögrendiğim andan beri,ilk gebeliğim düşük oldugundan tedbir maksatlı.arkadasımda ilkinde düşük yaptı 2.de bu ilaca baslattı dr.u nekadar kullandıgını hatırlamıyorum ilacı ama şimdi masallah 6aylık saglıklı oğlusu var...inşallah bizimkilerede bişi olmaz.

İnşallah canım
incip

Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 04.07.2007 17:26:47 ( #18 )

Orjinalden alıntı: hozel41

Benimde önceki 3 hamileliğim düşükle sonuçlandı. Üçündede progestan kullandım. Bu hamileliğimdede 3.ayın sonuna kadar kullandım. şu an herşey normal. ben günde 2 tane içiyordum. Bir arkadaşım. günde 6  tane içiyordu. Çok tatlı bir oğlu var şimdi. Yani herhangi bir zararı yok. Benim bildiğim bu hapın zararı olmadığı şeklinde. Normalde vücut progestan hormonunu salgılıyor. Bu hap ona takviye. korkma kullanmaya devam et. Herşeyin yolunda gitmesi dileğiyle!

Çok teşekkür ederim..Hepiniz içimi rahatlattınız..Biz de dozu 3'ten ^2'ye düşürdük dr kararı ile...

Neyse 2 haftamız kaldı ilacı sonra kesicez inşallah
XnisaX

• Tüm gönderiler : 885
Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 05.07.2007 13:19:40 ( #19 )
bende son 1 kutu içip bırakıyormuşum çok sevindim:)bu sıcakda çantamda iyice yumusuyor içerken içim kalkıyor.kurtulucam ondan:)
mehpeyker

• Tüm gönderiler : 674
Ynt: Progestan Hap Kullanımı - 05.07.2007 14:02:16 ( #20 )
BARIŞ AKARSU İÇİN  BARIŞIN BU KLİBİNİ HERKESE DAGITIN http://www.youtube.com/watch?v=X5DQNr4VcIY  DAGITIN Kİ TURKIYE IZLENME REKORU KIRSIN WE BARISA BURDANDA KIM OLDUGUNU SOYLIYELIM

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 31

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 7 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku