Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 37
Yazar Mesaj
yağmurnazım

• Tüm gönderiler : 1456
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 12.07.2007 14:02:45 ( #1 )
doğum iznine ayrılan yada ayrılacak olan arkadaşlar ssk ile ilgili ne gibi işlemler yapılıyor anlatırmısınız? doğum izin parasını nasıl aldınız?
<mesaj tarafından düzenlendi arzu_24 on 12.07.2007 15:07:41>
Sularda

• Tüm gönderiler : 1010
  • Bölge: Bursa
Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 12.07.2007 14:56:01 ( #2 )
Ben 2 hafta oldu ayrılalı herhangi bir işlem yapmıyorsun. Doktorun ssk doktoru ise hastaneye gidiyorsun oda raporu yazıyor o kadar herhangi bir başka işleme gerek yok. Yani kapı kapı dolaşmıyorsun.
Sultan - 1978
Arda - 2005
Betül - 2007
yağmurnazım

• Tüm gönderiler : 1456
Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 12.07.2007 15:02:24 ( #3 )
canım peki ssk anlaşmalı özel hastaneden aldığımız doğum öncesi raporu kabul ediliyormu ssk müdürlüğünde bir bilgin varmı canım?
ÇAĞLAZEYNEP

• Tüm gönderiler : 111
Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 12.07.2007 17:29:58 ( #4 )
BEN 02/08 DE İZNE AYRIACAĞIM İZNİÖNİ ÖZEL HASTANEDEN ALDIM , DOKTORUM ÖNCEKİ ARKADAŞLAR BU ŞEKİLDE PARALARINI ALDILAR DEDİ VE BEN DE ÖYL YAPPTIM

TATLI KIZIM ÇAĞLA ZEYNEBİM
30/01/2005
ozgez

• Tüm gönderiler : 831
  • Bölge: İstanbul/G.O.P.
Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 15.07.2007 10:12:38 ( #5 )
ssk anlaşmalı özel hastanelerin raporları kabul ediliyor.

www.askmasali.com/bebek
Kızımın Sitesi
hulyayerli

• Tüm gönderiler : 334
Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 16.07.2007 10:35:20 ( #6 )
Arkadaşlar doğum ücreti ile ilgili bir sorum olacak,toplam 8+8=16 haftalık yani 112 gün ücret alınacak ya bu şimdiki net maaşımız üzerinden mi hesaplanıyor,16 maaş alanlarda nasıl olacak bilgisi olan var mı?
nesli001

• Tüm gönderiler : 13
Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 16.07.2007 14:18:53 ( #7 )
SSK 'lı çalışan olarak yakın geçmişte doğum iznine ayrılan arkadaşların bizimle tecrübelerini paylaşmalarını rica ederim.Büyük oğlum doğduğunda SSK hastanesine gidip iznimi açtırmış ve kapattırmıştım.Aradan yıllar geçti tabi , kanunlar değişti.Şimdi ise SSK'lı olarak gittiğim özel hastane doktorumun iznimi açabileceğini söylüyorlar.
Giderken hangi belgeler gerekir?Is yerinden hangi belgeler temin edilmelidir?
Vizite kağıdında sigorta primlerinin yattığına dair en az kaç aylık döküm gerekiyor?
Doktor izni açtırdıktan sonra bir SSK kurumuna gidip raporu teslim etmek ya da onaylattırmak gerekiyor mu?
Yoksa özel hastane doktorunun verdiğini izin açma belgesi ile doğum parasını almak mümkün mü?
Doğum parası nereden alınıyor.
Çok soru sordum Cevap verip ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
sengul1982

• Tüm gönderiler : 505
Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 03.09.2007 11:34:34 ( #8 )
arkadaşlar merhaba

ssk anlaşmalı özel hastaneye gidiyorum ama bana dogum izni için raporu ssk hastanelerinden alacaksın dedi doktor hanım
bende hastaneye gidicem yarın veya çarşamba yarın 32 hafta oluyoruz ama ben 36 haftaya kadar çalışmak ve kızımla dogumdan sonra çok kalmak istiyorum sanırım müdürüm de izin verir bu konuya bugün konuşacam
ben beykozda çalışıyorum bostancıda oturuyorum bu taraflarda dogum izni için ssk işlerini halletmiş arkadaşlar ne yapıcam hangi hastaneye gidim bilgi verirseniz sevinirim
bide bizim kız haftasına göre ultrasyonda 14 hafta ileri gözüküyo normalde son adet tarihine göremi ultrasyona göre mi vercek bu ssk bana bilgileri olan arkadaşlar yardım edermisniz?

senempeh

• Tüm gönderiler : 6120
  • Bölge: T.dağ/Çorlu
Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 03.09.2007 12:02:14 ( #9 )

Orjinalden alıntı: sengul1982

arkadaşlar merhaba

ssk anlaşmalı özel hastaneye gidiyorum ama bana dogum izni için raporu ssk hastanelerinden alacaksın dedi doktor hanım
bende hastaneye gidicem yarın veya çarşamba yarın 32 hafta oluyoruz ama ben 36 haftaya kadar çalışmak ve kızımla dogumdan sonra çok kalmak istiyorum sanırım müdürüm de izin verir bu konuya bugün konuşacam
ben beykozda çalışıyorum bostancıda oturuyorum bu taraflarda dogum izni için ssk işlerini halletmiş arkadaşlar ne yapıcam hangi hastaneye gidim bilgi verirseniz sevinirim
bide bizim kız haftasına göre ultrasyonda 14 hafta ileri gözüküyo normalde son adet tarihine göremi ultrasyona göre mi vercek bu ssk bana bilgileri olan arkadaşlar yardım edermisniz?

Ultrasona göre veriyor diye biliyorum...Yani ultrasonda 32. haftayı görmeli doktor sana rapor vermek için...Sen ultrason kağıdınla beraber git zira devlete bağlı sağlık kuruluşlarında her istediğinde ultrasona girebilme şansın yok..Ayrıca bildiğim kadarıyla artık ssk ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarınında raporları geçerli, senin doktorun neden böyle bişey söylediki anlamadım...
nesli001

• Tüm gönderiler : 13
Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 03.09.2007 13:54:39 ( #10 )
Arkadaşlar merhaba
Bu izin konusunda bir sürü soru işareti vardı kafamda , 32 haftalıkken SSK anlaşmalı özel hastane doktorumdan 37. hafta sonuna kadar çalışabilir raporu aldım.37. haftanın sonunda da yine aynı hastaneye giderek doğum iznimi açtıracağım.(Orada ne yapacağınızı söylüyorlar zaten.)Inşallah doğum öncesi kullanmadığım 5 haftayı doğum sonrasındaki 8 haftaya da ilave etmiş olacağım böylece.Tüm bu alınan kağıtların ve raporların aslını doğum izni bitiminde bağlı bulunduğunuz SSK kuruluşuna götürüp doğum paranızı alıyormuşsunuz.Doğum parasının ne oldugunu ve ne kadarlık bir tutar olduğunu bilmiyorum.Hepimize sağlıklı ve mutlu doğumlar dilerim.
sengul1982

Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 03.09.2007 14:49:45 ( #11 )
bende anlamadım bu kadın neden bana ssk anlaşmalı hastane bide ooo rapormudur nedir vermedi
bir arkadaşda öyle yaptı ve ssk anlaşmalı doktorundan aldı raporu ssk ile uğraşmadı bizi bulur hep bunlar
bugün müdürümle konuştum genel müdürle konuşcak bakalım ne yapcaz yerşme birini alcaklar 4 aylık umarım ben geldiğimde bana sana ihtiyacımız yok demezler gerçi 6 yıldır burdayım ama özel işyeri hiç belli olmuyo ne olacagı korkuyo insannnnnnn
çünkü kredimiz var ve çalışmam gerek en azından kızım 1 yaşına gelene kadar mecburum
hulyayerli

• Tüm gönderiler : 334
Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 03.09.2007 15:13:54 ( #12 )
Doğum parası izinli olacağın  sürece SSK nın sana vereceği paradır.SSK matrahına göre aylık ücretinin 4/3 nü SSK senin için 8+8 hafta yani 4 aylık olacak şekilde sana veriyor.Bazı şirketler zaten maaş veriyorum diye bu parayı çalışandan alabiliyor,bazıları ise almıyor.Emzirme parasıda yeni yasada onaylanmadı,sadece 1 defaya mahsus 50 ytl veriliyor.
sengul1982

Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 07.09.2007 16:17:46 ( #13 )
slm arkadaşlar

gidip dogum iznine ayrılacagım ama çalışmak istiyorum diye rapor aldım ssk hastanesinden dilekçe yazdım onayladılar o kadar ve bana ekim in 15 inde gel tekrar doguma ayrıldıgın için açılışını yapalım burdan dediler
37 hafta ramazan bayraımının oldugu haftaya geldiği için ramazan bayramından sonra hastaneye gitcem ama bayramla beraber izne çıkıyorum AMA 5 hafta daha nasıl dayanıcam bilmiyorum aslında işim yogun deil günün yarısı boş geçiyo nerdeyse ama ben kendimi yorgun hissediyorum genede ve uykumu bir türlü alamıyorum bu sıralar çok uykum oluyo :)

ozgez

• Tüm gönderiler : 831
  • Bölge: İstanbul/G.O.P.
Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 10.09.2007 16:34:49 ( #14 )
ssk anlaşmalı özel hastanelerin raporu kabul ediliyor. 32. haftada (son adet tarihinize göre) doktorunuza gidip doğum iznine ayrılacağınızı söylüyorsunuz. Form 1 diye bir belge düzenleniyor. bu belgenin aslı sizde kalacak mutlaka. İş yerine kopyasını veriyorsunuz. Aslını sakın vermeyin. İlerde para alırken lazım olacak.
Alacağınız paranın miktari brüt ücretin 4/3 ü kadar.
diyelim ki 32. haftada izine ayrılmayıp çalışablir raporu aldınız ve 36. haftada erken doğum oldu. Bu durumda doğum öncesi izinleriniz yanıyor ve direk doğum sonrası izinleriniz başlıyor.
Yada diyelim ki 32 de çalışablir raporu aldınız ama 37 ye kadar dayanamadınız ve 35 de izne ayrılmak istiyorsunuz. bu durumda 32 den 35 e kadar olan haftalar yani sizin çalışabildiğiniz haftalar doğum sonrasına aktarılıyor.

www.askmasali.com/bebek
Kızımın Sitesi
j_a_n_e

• Tüm gönderiler : 206
Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 12.09.2007 14:30:32 ( #15 )
Selam arkadaşlar, benimde merak ettiğim 32 haftalık olduktan sonra herhangi birgün yani 32+1 yada 32+5 de de bu rapor alınabiliyormu yoksa tam 32 olduğunuz günü geçirmemekmi gerekli...

Bide bu ssk anlaşmalı özel hastaneden rapor alan arkadaşlar var dimi,yani geçerli oluyor sonradan başımız ağrımasın herkes ayrı bişey sölüyor çünkü.

Ankarada güven hastanesinden bu raporu alan varmı acaba ???? varsa paylaşırsa sevinirim ...

svg  
iremzhr80

• Tüm gönderiler : 275
Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 14.09.2007 00:17:49 ( #16 )
selam arkadaşlar; ben doğum yapmış bir anne olarak sizinle tecrübelerimi paylaşmak istedim. ben tam 32 haftayı doldurur doldurmaz anlaşmalı özel hastaneden iş görememezlik belgesi aldım. (zaten hemşire ve doktorlar sizi yönlendiriyor) bu belgenin fotokopisini çalıştığım yere aslını kendime aldım. zaten çalıştığınız yerin muhasebesi sizi yönledirmeli çünkü ssk ile irtibata geçenler onlar. 37. haftanın sonunda doğum yaptığım için 8 hafta olan iznimin 2 haftası yanmış oldu. doğum yaptığınız andan itibaren diğer 8 hafta başlıyor. (8 hafta önce 8 hafta sonra olduğu için) doğumdan 50 gün sonra size hastanede verilen iş görememezlik belgesiyle hastaneden sskya verilmek üzere doğum kağıdınızı alıyorsunuz. (50 günü geçirmemenizi tavsiye ederim) bu kağıtla sskya başvuracaksınız. ayrıca size tavsiyem bebişiniz doğar doğmaz kimliğini çıkarmanız hastaneden ve sskdan bebeğininizin kimlik fotokopisini isteyebiliyorlar. sizden istenen belgelerle ssk ya başvurduğunuzda paranızı toplu halde alabiliyorsunuz. ben iş yerimle görüştüm ve paramın tahminen verileceği tarihi öğrendim o tarihte gittiğimde parayı aldım. kısaca özetlemek gerekirse ;
ANALIK İSTİRAHATİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:(paranızı almanız için gerekli evraklar)
1. çocuğun doğum tarihinden geriye dönük 120 günlük vizite kağıdı
2. İstirahat süresince iş yerinizde çalışıp çalışmadığınıza dair tarihleri belirtilmiş iş verenin dilekçesi
3. vizite ve dilekçe kağıdını imzalayanın imza sürgüsü
4. devlet hastanesinde doğum yapanlar için doğum raporu özel hastanede doğum yapanlar için çocuğun nüfus aslı veya doğum raporunun aslı
5. iş görememezlik belgesi ve varsa heyet raporları ve nüfus cüz. aslı (heyet raporuna gerek kalmıyor arkadaşlar)
EMZİRME YARDIMI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:
1. çocuğun doğum tarihinden geriye dönük 120 günlük vizite kağıdı
2. devlet hastanesinde doğum yapanlar için doğum raporu özel hastanede yapanlar için çocuğun nüfus cüz. aslı veya doğum raporunun aslı
3. evlilik cüzdanının ilk 3 sayfasının fotokopisi veya vukuatlı nüfus kayıt örneği
dilekçede çalışıp çalışmadığı üstü çizilerek belirtilecek ve tek kalemden yazılacak üzerinde oynama yapılmayacak.
   arkadaşlar bence paranızı almaya giderken evlilik cüz. fotokopisinide yanınıza alın ne olur ne olmaz bu ssknın ne isteyeceği belli olmuyor.
Not: eğer doğumdan sonra çalışmayı düşünmüyorsanız iş yerinizde 3 yılı doldurmuş ve iş veren tarafından çıkarılmışsanız kendinize işsizlik sigortası bağlatabilirsiniz. 10 ay 400 ytl civarında para bağlıyorlar. dilerseniz bununla ilgili ayrınlılarıda paylaşırım. şu aşamada yapmanız gereken sadece 32 haftayı doldurmak ve iş görememezlik belgesi almak. :-) bol şanslar...
sevgii

• Tüm gönderiler : 10470
  • Bölge: ANKARA
Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 14.09.2007 11:39:09 ( #17 )
irem çok güzel madde madde açıklamışsın eline sağlık çok faydalı oldu işlemleri biliyordum ama yinede çok faydalı oldu paylaşımın için sağol
iremzhr80

• Tüm gönderiler : 275
Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 15.09.2007 00:21:21 ( #18 )
Ne demek sevgicim, faydalı olduysam ne mutlu bana...
TAVŞANCIK

• Tüm gönderiler : 6040
Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 18.09.2007 06:48:59 ( #19 )
JANE İN SORDUĞU SORUYU TEKRAR SORUCAM...TAM AÇIK BİR CVP BULAMADIM....

32. HAFTANIN İÇİNDE Mİ RAPOR ALMAYA GİTMEK LAZIM YOKSA 32 DOLUNCA MI?

MESELA 31+3 TE GİDEBİLİR MİYİM?
Aziza

• Tüm gönderiler : 7689
  • Bölge: İSTANBUL
Ynt: DOĞUM İZNİNE AYRILACAK ARKADAŞLAR - 18.09.2007 09:09:08 ( #20 )
ben bu hafta dr uma sordum feyza abla 31+ larda gidiliyormuş  yani 32 nin içinde
Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 37

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 1 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku