BEBEĞİMİN KAFA YAPISI

Yazar Mesaj
baby79
  • Tüm gönderiler : 17
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 09.08.2007 20:10:37
arkadaşlar bebeğim 3 aylık ve hep sağa çeviriyor kafasını.o taraf düzleşti biraz
bir türlü sola yatmak istemiyor,acaba kafası öylemi kalıcak ,tecrübelerinizi paylaşırmısınız.

C U D A N A
  • Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 09.08.2007 20:15:54
iste benim konum acilmis

benim oglumun da kafasi sirtüstü yatmaktan düz...
yani resmen dümdüz...
(aslinda sonra bana öyle geldigini anladim...
-yani düz ama dümdüz diil...-)

arastirdik, sorusturduk, farkli doktorlara gittik...
sonuc ayni:

kafatasi yaklasik 15 yil daha büyümeye ve gelismeye devam edeceginden
"hayir, böyle kalmiycak..."

ayrica bu konuyu asiri derecede kafama taktigim zamanlarda
gidip ölcüm bile yaptirmistim...
2cm. 'den itibarenki form bozukluklarinda
özel bi kasket kullanilmasi önerilir düzeltmek icin...
benim oglumunsa 2 mm'den bile az cikmisti...

yani sorun yok...

www.portakalradyo.de

feris
  • Tüm gönderiler : 2424
  • Bölge: Isvicre/Izmir
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 09.08.2007 22:47:58
Ayni sorun benim oglumda da vardi.Iri ve gec dogdugu icin kafasiinin bir tarafi resmen dumduzdu.Ilk kontrollerde doktoru obur tarafina yatirin dedi.Ama donmeye basladiginda yani kafasini cevirmeye basladiginda hic yatmadi.4 aylikken fizyoterapiye basladik.Cunku kafanin bir tarafinin ileri derece duz olmasi o taraftaki boyun kaslarinda da problem demekmis.Fizyoterapistin muayenesinde o taraftan yaptirilan hareketlerde zorlandigini gorduk.4 ay kadar fizik tedavi uygulandi.Hem kafa yapimiz duzeldi hem de hareket ozgurlugunu kazandi.Tabi kafa yusyuvarlak degil ama eskiye oranla cok iyi.Bilmeyen insan anlamiyor artik kafasinin yamuklugunu.Ben moral bozmak icin yazmadim bunu.Belki benim oglumn durumu cok ileriydi.Gene de bu yonunu doktorunuzla konusun isterseniz.

direm
  • Tüm gönderiler : 222
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 10.08.2007 09:39:38
aynı sorun benim kızımda var 5. ayımız bitti benimki de hep kafasını sola çevirip yatmaktan sol tarafı öbürüne göre bariz bi şekilde düz hani öyle çok yamuk görünmüyor ama ben çok kafama takmıştım büyüklerim kotkmama gerek olmadığını zamanla düzeleceğini söylediler cudana82yi okuyunca rahatladım ama senin yazdıklarırn okuyunca da telaşlandım keşke doktora gitseydim bugüne kadar diye bu ay sonunda gidebileceğim doktora sence geç mi kalırım

sedos2
  • Tüm gönderiler : 599
  • Bölge: Fındıklı/İstanbul
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 10.08.2007 23:46:44
benim oğluşumdada aynı sorun var. ilk önce biz anlamadık. oğluş sürekli sağa bakıyordu. ve kafasının sol ön tarafı ezik gibi duruyordu. geçen ay doktor kontrolünde doktor fark etti. bu çocuk hep bir tarafa bakıyor dedi. ve boyun egzersizi verdi. kaslarla ilgiliymiş. bu arada kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir durum. Allaha şükür biraz düzeldi. sürekli diğer tarafa dikkatini çekiyoruz. ve kucağımıza alırken sol tarafa bakmasını sağlıyoruz.

"EMEL"
  • Tüm gönderiler : 554
  • Bölge: istanbul
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 18.08.2007 23:32:30
Benim kızım 6 aylık. Doğum 15 saat sürdü ve biraz zorlandı haliyle. Kafasında yamukluk var. Götürdüğüm doktorlar yan yatır geçer diyorlar ama ben endişeliyim. Başka bir uzmana daha götürmek istiyorum. İstanbul'daysanız hangi hastanelere/doktorlara götürdüğünüzü yazar mısınız?

"EMEL"
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 20.08.2007 01:16:50
yaaa benden sonra kimse girmedi mi benden sonra   Hadiii götürdüğünüz uzmanların isimlerini yazın.

ffiliz
  • Tüm gönderiler : 3343
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 20.08.2007 01:56:54
benim oğlumunda sağ tarafında var hep sağa yatmaktan...2 aylıktan beri dikkat ediyorum sola yatırıyorum ama çok bir düzelme görmedim...inşallah düzelir...

sudemsu
  • Tüm gönderiler : 9
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 21.08.2007 23:46:25
Merhaba aynı sorun benım oglumdada var suan 4,5 aylık yenı dogdugunda doktor mama yedıkten sonra sol tarafına yatırın hazmetmesi daha kolay olur demıstı bu defa sola alıstı sag tarafında düzlük var doktora götürdük sag tarafına yatır sırtına yastık koyun dönmemesi icin ve dıkkat cekecegi oyuncak koy  dedı yapıyoruz ama cok bir degisiklik yok düzelir dıyorlar büyüdükce insallah düzelir.

baby79
  • Tüm gönderiler : 17
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 22.08.2007 17:25:39
arkadaşlar doktora sordum 1 yaşına geldiğinde düzelir dedi,hiçbir bebeğin böyle kalmazmış.

"EMEL"
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 23.08.2007 00:45:35
canım içime su serptin biraz. insallah düzelecek yavrularımızın başları.

akkız
  • Tüm gönderiler : 69
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 25.08.2007 19:43:30
bence 3 ay çok geç değil 2. aydanitibaren yüzüstü yatırdım şu an 10 aylık ve hep yüzüstü yatmak istiyor,sırtüstü hiç yatmadığı için kafa şekli özellikle arkası çok güzel.yüzüstü yatırın derim.

Ege_Sibel
  • Tüm gönderiler : 2666
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 25.08.2007 22:50:25
bence yuzustu yatirmak tehlikeli

Orjinalden alıntı: akkız

bence 3 ay çok geç değil 2. aydanitibaren yüzüstü yatırdım şu an 10 aylık ve hep yüzüstü yatmak istiyor,sırtüstü hiç yatmadığı için kafa şekli özellikle arkası çok güzel.yüzüstü yatırın derim.

derinko
  • Tüm gönderiler : 47
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 25.08.2007 23:22:59
evet yüzüstü yatırmanın tehlikeli olduğunu duydum,özellikle ani bebek ölümlerine sebep olabiliyormuş.

Ege_Sibel
  • Tüm gönderiler : 2666
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 25.08.2007 23:47:56
benim oglumda hep sola yatiyor , kafasinin sol kismi duzlesti biraz ama duzelir diyo herkes ,, benim sorunum sol kulakla
kiviriyor yatarken ,  sekli bozuldu kulaginin , kepce oldu biraz . kiriyor kulagini elimden geldigince duzeltiyorum ama yapiyor yinede
uykuya dalinca duzeltiyotum ama yapiyor yine de doktora sordum duzeltebildigin kadar duzelt bisi olmaz kendi seklini alir sonradan dedi ama ben pek inanmadim acikcasi

nur10
  • Tüm gönderiler : 440
  • Bölge: Balıkesir - Erdek YAKINDA MARMARİS
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 26.08.2007 14:13:52
benim bebeğimin de kulağı kepçe oldu.sol kulağı yattığı gibi kıvrılıyor.ben düzeltmeye çalıştıkça kendisi bozuyor zaten.ellemiyorum artık.kepçe oldu kendisi.tek kepçe ama.
kafasının da başlarda devamlı yan yatmaktan biraz uzun oldu arkası.

ALARAM:)
  • Tüm gönderiler : 573
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 28.08.2007 13:51:08
benim kızımda hep yüzüstü yatmak istiyor.şu an 2 aylık ikinci ayımıza girdikten sonra başladı bu istek.sırt üstü yatırdığımda kesinlikle uyumuyor ağlıyor.yüzüstü koyar koymaz hemen uyuyor.kafası arkaya doğru uzamaya başladı.bu durum beni çok üzüyor.yiğenimide yan yatıramazdık hep sırt üstü yatardı.bu bebekler gerçekten çok ilginç ve ne isterlerse yaptırmayı başarıyorlar her ne kadar konuşamasalar bile

"EMEL"
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 28.08.2007 14:19:04
      Aynen katılıyorum sana. Ben ne istediğim tarafa yatırabiliyorum ne de yüzüstü. Bu yüzden başı düzelmeyecek diye çok korkuyorum.

Ç A Ğ A N
  • Tüm gönderiler : 6368
  • Bölge: İSTANBUL
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 28.08.2007 15:55:18
İLK BAŞLARDA KAYINVALDEM ÇOK DEDİ BANA SÜREKLİ EMZİRDİKTEN SONRA YATIRDIĞINDA BİR SOLA BİR SAĞA YATIR DEMİŞTİ TAKMAMIŞTIM HADİ CANIM OLURMU DEDİM AMA. BEN YİNEDE DEDİĞİNİ YAPTIM GECE BİLE O UYKULU HALİMDE ÇOCUĞU SAĞINDAN ALIYORSAM EMZİRMEYE SOLUNA YATIRIYORDUM BUNA RAĞMEN ÇOK HAFİF BİR YAMUKLUK OLDU . ŞİMDİ YATIRIRKEN SOLUNA YATIRMAYA GAYRET EDİYORUM DÖNMEDİĞİ SÜRECE.

lahza
  • Tüm gönderiler : 68
Ynt: BEBEĞİMİN KAFA YAPISI - 01.09.2007 23:23:45
ya hanımlar kusura bakmayında çok gülüdüm.hepiniz çok şirinsiniz.kepçeler mi ararsın kafası yamulanlarmı.benim bilgilerime görede bebek büyüdükçe kafa yapısıda düzelir

benim bebeğimde kepçe ama yatış şeklinden değil,bana çekti anlaşılan.bende hafif kepçeyimdeyazık oğluma erkeğede kepçe kulak hiç yakışmaz.neyse şükürler olsun sağlıklı ya

bizimkikeyfine göre yatar 2.5 aylık ama kafasını istediği yöne çevrir uykusunda bile.kafasında bir şekil bozukluğu yok hatta çok güzel.ama arka taraftaki bıngıldak çukur olarak setleşti.hafif bir çukurluk.
acaba bir sorun teşkil edermi