bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim?

Yazar Mesaj
efebebe
  • Tüm gönderiler : 25
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 10.08.2007 16:57:39
merhabalar efemin poposunda pişik oldu,altını her açtığımda kaşıyor.pişik önleyiciler kullansamda pişik olmasına engel olamadım.pişik içinse bepantene kullandım ,travocort kullandım ama faydasını görmedim.yardımınıza ihtiyacım var çünkü doktorumuza ulaşamadım .sevgilerimle tuba

hacıpur
  • Tüm gönderiler : 1157
  • Bölge: İstanbul
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 10.08.2007 17:21:12
Merhaba ,

Geçmiş olsun öncelikle ,  Hametan adlı bir pomad var pişik için çok etkili deneyebilirsiniz. Bu arada ıslak mendil kullanmayın en azından bir süre , yıkayın poposunu her seferinde. Saf zeytinyağı da kullanabilirsiniz.  Bir de eczacınıza danışın , karışım yapıyorlarsa iyi gelebilir.

Geçen çöl sıcaklarında benim bebeğim de pişik olmuştu ve fenaydı , hiçbirşey işe yaramadı. Bir gün bakkal daki bayan gördü ve bir eczane söyledi , meğerse bizim buradaki bütün bebeklerin pişik problemini hallediyormuş yaptığı bir karışım ile. Hemen aldık ve daha ilk sürüşte etkili olduğunu gördük. 3-4 sürüşten sonra kalmadı pişik falan.

**semosss**
  • Tüm gönderiler : 4048
  • Bölge: KOCAELİ / İZMİT
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 10.08.2007 17:36:19

Orjinalden alıntı: hacıpur

Merhaba ,

Geçmiş olsun öncelikle ,  Hametan adlı bir pomad var pişik için çok etkili deneyebilirsiniz. Bu arada ıslak mendil kullanmayın en azından bir süre , yıkayın poposunu her seferinde. Saf zeytinyağı da kullanabilirsiniz.  Bir de eczacınıza danışın , karışım yapıyorlarsa iyi gelebilir.

Geçen çöl sıcaklarında benim bebeğim de pişik olmuştu ve fenaydı , hiçbirşey işe yaramadı. Bir gün bakkal daki bayan gördü ve bir eczane söyledi , meğerse bizim buradaki bütün bebeklerin pişik problemini hallediyormuş yaptığı bir karışım ile. Hemen aldık ve daha ilk sürüşte etkili olduğunu gördük. 3-4 sürüşten sonra kalmadı pişik falan.

sıbele kesınlıkle katılıyorum hametan ve de saf zeytınyagı cok ıse yarıyor

ERVA ZEYNEP 16 04 2002
EBRAR 09 05 2007
ALİ YASİR 01 05 2008

mubec
  • Tüm gönderiler : 719
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 10.08.2007 23:20:26
sabah ve akşam hametan kullan canım.bende katılııyorum. çok etkili. doğdugunda n beri hafif kızarsa bile sürüyorum çok iyi geliyor. fazla kullanmamak lazım sonuçta ilaç. ssk karşılıyor doktor kontrolünde yazdırırsan alabilirsin de.

"Hatalıysam HATA yaz 3022 ye gönder;Orhan Gencebay'dan Hatasız Kul olmaz Cebine gelsin"

zeykos
  • Tüm gönderiler : 606
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 10.08.2007 23:46:31
bana dr.um oxitin önermişti bende çok memnun kaldım.arkadaşların dediği gibide her altını alışımda yıkayıp kuruladım.geçmiş olsun..

...dP...
  • Tüm gönderiler : -1379
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 11.08.2007 00:23:30
desitin krem kullanıyorum..
içeriğinde ZOE var, harika

zelis22
  • Tüm gönderiler : 226
  • Bölge: Edirne
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 11.08.2007 01:17:08
Oğlum doğduğundan beri hiç ıslak mendil kullanmadım hep su ve pamukla siliyorum. Şimdiye kadar hiç ileri derecede pişik olmadı. hafif kızarıklık oluyor onda da bepantene , biraz daha fazla ise saf zeytinyağı sürüyorum ve daha ilk sürüşte işe yarıyor hiç bişey kalmıyor.
Bence de ıslak mendili en azından bi süre ve hatta hiç kullanma. her ne kadar alkolsüzde olsa sonuçta kimyasallar içeriyor.

anzer balım
  • Tüm gönderiler : 3551
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 11.08.2007 11:32:58
Mümkünse her kaka yapışta hatta çiş yapıp bezini aldığında poposunu yıka.ben su ile yıkıyorum.Sabunlu su ile yıka diyor annem de ama ama zor oluyor öyle.tamamen yıkıyorum günde 1 kez de.Banyo yapıyor yani.Zeytinyağı gece yatmadan sürüyorum iyi geliyor.Bir de trosd merhem mavi kapaklı.Pişikler mantar kökenliymiş.Mantar ilacı zaten trosd de.Bir de dr.un bana verdiği (benim kullanmam için yani)oceral de iyi geldi hemen aldı.İlaç tabi sonuçta.Ama kasıkları kızarıp kabarmıştı memlekette sıcaklardan vede bezin sırta gelen yeri soyuluyordu hatta.Açınca elini arkaya götürüp kaşıyordu zavallım.Bu yüğzden ben erken başladım lazımlığa alıştırmaya.Sabah kalkınca hemen çiş kaka yapar biliyorum bende 1 haftadır oturtuyorum bende alafrangaya oturuyorum.Suyu açıyorum anlasın diye:İşe yaradı sabahları hatta kuşluk ve ikindi uykusundan sonra da oturtuyorum:Sabah kesin yapıor.Diğerlerini yakalıyamıyorum ama onlarda da az kaka ve muhakkak çiş yapıyor lazımlığa oturytunca.Böyle böyle 2 yaşına kadar öğrensin istiyorum.3 yaşına kadar poposu bezli kalsın istemiyorum.Onlar için de kötü pişikten kurtulur.Bizim için de mesela sabah lazımlığa yapınca çok iyi oluyor heryerine bulaşmıyor.Yıka falan uğraşmıyorum.Hiç pislenmiyor poposu sadece siliyorum hemen.
<mesaj tarafından düzenlendi akcaybs on 11.08.2007 11:34:48>

berfirdevs
  • Tüm gönderiler : 209
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 11.08.2007 12:47:44
Benimde kızımda oldu bu ara pek pişik problemimiz olmamıştı bugüne kadar 1 haftadır filan antibiyotik kullanıyoruz sanırım onun etkisiyle oldu ben bepantenin merhemini kullandım kreminden daha etkili birde doktorumuz travazol diye bir krem vermişti günde 1 kere şu an iyileşti, birde ben ıslak mendil mümkün olduğunca hiç kullanmıyorum havlu peçeteleri boş suyla ıslayarak siliyorum. ıslak mendil pek içime sinmiyor ve kullanırsam ıslak havluyu tercih ediyorum..

Jasminkaan
  • Tüm gönderiler : 3225
  • Bölge: Ankara
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 11.08.2007 12:54:47
Ben de genelde altını açtığımda ılık su ve şampuanı ile yıkayıp kuruluyorum ve hemen bezlemiyorum, tabi biraz zor oluyor öyle ama hava almasında fayda var bu sıcaklarda biz dayanamıyoruz yazık kuzucuklar sürekli bez içinde, özellikle akşam eve gelince açıyorum hemen, nerdeyse yatana kadar açık dolaştırıyorum, tek pişik olmasında varsın ben zahmetine katlanayım 

hilalde
  • Tüm gönderiler : 149
  • Bölge: Istanbul
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 11.08.2007 13:49:51
Önemli olan poposunun kuru kalmasını sağlamak. Havalar o kadar sıcakki, bence bezini çıkarınca biraz açık kalsın. Biliyorum, çiş yapabilir ama biraz hava almasının iyi olacağını düşünüyorum. Birde arkadaşların da dediği gibi, en güzeli yıkayıp kurulamak...!
Benim oğlumda pişik olmuştu bende sabah akşam incecik tabaka çinkoxid (sanırım merhemin adı öyleydi, uzun zamandır kullanmadım, bulamadım da) sürdüm, 2-3 günde iyileşti.
Geçmiş olsun.
Hilal

selin01
  • Tüm gönderiler : 23
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 05.09.2007 15:55:21
Ciddi pişiklerde dr'unuza danışarak elidel diye bir krem var, fiyatı biraz pahallı ama ben hayatımda bu derece etkili bir krem görmedim. Bebek doğduğunun 3. günü kendi idrarının asitinden, hem de kış günü feci bir pişik olmuştu, dr elidel vermişti. 1 günden az bir sürede geçirmişti.

Az pişiklerde ise bepanten iyi geliyor.

ffiliz
  • Tüm gönderiler : 3343
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 05.09.2007 16:02:03
oğlumun pişiği için kullanmadığımız şey kalmadı ama düzelmemişti...resmen derileri yüzülüyordu...bir arkadaşım bezi değiştirmemi söyledi pampers tan molfix e geçtik...hiç birşey kalmadı...sanırım pampers ın kremi neden oldu pişiğe...

sevil_cull
  • Tüm gönderiler : 13583
  • Bölge: izmir -- marmaris
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 05.09.2007 16:37:27
nivea nın pişik önleyici kremini kullanıyorum isiliğe bile iyi geliyor tavsiye ederim.

bambum
  • Tüm gönderiler : 11
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 05.09.2007 16:43:48
bende hametan kullanıyorum çok iyi geliyor

**gül**
  • Tüm gönderiler : 8766
  • Bölge: ankara/
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 05.09.2007 17:08:31
canım ılgın'ın sırtı ve popişi çok kötü pişik olmuştu yenilerde sandımki hiç geçmez bu illet.ama trosd(martar ilacı adı sanırım bu) ve hametan kremi yada pomatını karıştır sür sabah ve akşam yatarken ve bezini çok gevşek bağla alt kasıklardan bağla (biliyosun gece kaka yapmazlar ishal durumu hariç).ve 3 günde geçti.mantar ilacını sık kullanmamak gerekmiş günde en fazla iki kez ama ben hametanı her alt açmamda kullandım.ve elinle iyice yedirene kadar masaj yap ıslak olmasın.
acil şifalar canım.pişik deyip geçmemek lazım.ılgın nasıl kaşırdı yawrum.özellikle sırtındakini.poposunun hemen üstü.

birde eğer sulu ve uçlu bi hal aldıysa pişik antibiyotikli pomatlar var onları al eczaneden derim.
...

temmuz21
  • Tüm gönderiler : 96
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 05.09.2007 23:51:14
Bende Trosyd kremini kullanıyorum çok iyi geldi memnunum hala da kullanıyorum fiyatı da 7 küsür

tweety0555
  • Tüm gönderiler : 13295
  • Bölge: AMASYA/MERZIFON
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 06.09.2007 00:03:46
eskılerın bır ılacı antıdot pomad bır cok eczacıda bılmez...ama gecırmedıgı pısık yok

aydos
  • Tüm gönderiler : 122
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 06.09.2007 08:09:31
Pişiğin temel nedenlerinden biri bebeğin altının ıslak kapatılması. Çocuk üşür hasta olur kaygısıyla kurutmadan altı kapatmak pişğe neden oluyo, yiyeceklerle ilgiliyse de tetikliyo. Önce buna dikkat etmenizi tavsiye ederim. Zira ben 11 aylık kızımda hiç pişik problemi yaşamadım.
Çok ileri safadaysa piyasada çinko içeren etkili pişik kremleri var.  Adında Zinc geçen herhangi bir krem sorunu çözer sanırım. Geçmiş olsun.

frezya
  • Tüm gönderiler : 1194
  • Bölge: İstanbul
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 06.09.2007 12:16:54
Emre en fazla 2 kere filan pişik olmuştur. Pişik önleyici krem kullanmıyorum. hergün olmasada hametan veya bepanthen sürüyorum. Pişik olduğunda ise hametan/Bepanthen-Trosyd karışımını sürüp kapatıyorum. Bidahaki açmaya kadar geçmiş oluyor bile..

Munisenin MELİSİ
  • Tüm gönderiler : 2809
  • Bölge:
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 06.09.2007 13:01:00
 nivea pişik kremini kullanıyorum çok memnunum

bizzz
  • Tüm gönderiler : 995
Ynt: bebeğimin poposunda pişik oldu ne kullanabilirim? - 06.09.2007 13:44:49

Orjinalden alıntı: efebebe

merhabalar efemin poposunda pişik oldu,altını her açtığımda kaşıyor.pişik önleyiciler kullansamda pişik olmasına engel olamadım.pişik içinse bepantene kullandım ,travocort kullandım ama faydasını görmedim.yardımınıza ihtiyacım var çünkü doktorumuza ulaşamadım .sevgilerimle tuba

ben pişik olduklarında sürekli popolarını ılık suyla yıkarım kurularım bir de bir süre bez bağlamam.
Pişik kremi olarakta sebamed kullanıyorum.Ama en son doktor kontrolümüzde bepanten i önerdi. İçerisinde birşey yok doğal dedi.

********NİVEA ,DALİN  GİBİ PİŞİK KREMLERİ DÜZENLİ VE SÜREKLİ KULLANIMLARDA BEBEKLERDE TÜYLENMELERE NEDEN OLDUĞU GÖRÜLMÜŞ.
EN SON BİR ARKADAŞIMIZIN OĞLU  BU YÜZDEN GATA DA İNCELENMEYE ALINDI SONUÇ PİŞİK KREMİ ÇIKTI.BENİMDE KIZLARIMDAN BİRİSİNDE HAFİF TÜYLENME VAR. DOKTORUMUZ PİŞİK KREMİNİN YAPTIĞINI SÖYLEDİ.SON ZAMANLARDA BÖYLE BİRÇOK VAKA GELMİŞ. NEDENLERİ DE KULLANDIKLARI PİŞİK KREMLERİYMİŞ.
BİZ ŞİMDİ KULLANMIYORUZ ARTIK.