Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

4 ve 3 boyutlu ultrason ve yaptırılabilecek yerler

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 23
Yazar Mesaj
binnaz006

• Tüm gönderiler : 6631
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
4 ve 3 boyutlu ultrason ve yaptırılabilecek yerler - 28.12.2005 16:38:59 ( #1 )
arkadaşlar ankarada olupta 4 boyutlu renkli ultrasona girmiş olan varsa nerede girdiğini ve fiyatını yazabilirmi..bebeğimin yüzünü çok görmek istiyorum..eğer uygun bir ücret olursa gitmek istiyorum..düzen laboratuarında sordum kavaklıdere 145 - ytl imiş..468.95.41 ama dah uygun fiyat varsa tercihim orası olacak..şimdiden teşekkür ederim
<mesaj tarafından düzenlendi bujene on 28.03.2007 11:57:08>

**gül**

• Tüm gönderiler : 8766
  • Bölge: ankara/
Ynt: ANKARADA 4 BOYUTLU ULTRASON VARMI - 28.12.2005 17:04:46 ( #2 )
binnaz ben araştırayım bakalım.ben bilmiyorum ama.pahalı değilmi ultrasyon?
binnaz form a koyarsın değilmi bebişin 4 boyutlu resmini çok merak ederim ben.kendine ve bebişine ii bak.öptüm bye.
...
binnaz006

Ynt: ANKARADA 4 BOYUTLU ULTRASON VARMI - 28.12.2005 17:06:59 ( #3 )
koyarım canım..uygun fiyatta bir yer bulursam gitcem.

reiki1

• Tüm gönderiler : 1013
Ynt: ANKARADA 4 BOYUTLU ULTRASON VARMI - 28.12.2005 20:28:49 ( #4 )
ben dört boyutlu resmimizi göndermeye çalışayım bakalım olacak  mı
Eklenen resim(ler)

arzu
reiki1

Ynt: ANKARADA 4 BOYUTLU ULTRASON VARMI - 28.12.2005 20:38:24 ( #5 )
burdan belli oluyo mu bilmem
 belli mi değil mi yorumlarınızı bekliyorum ipucu olarak sol elini sol yanağına dayamış vaziyette şimdi

arzu
cyberrica

• Tüm gönderiler : 1947
  • Bölge: ankara
Ynt: ANKARADA 4 BOYUTLU ULTRASON VARMI - 29.12.2005 13:34:23 ( #6 )
Varrrrrr binnazcım bende gittim. Yalnız seninde yazdığın gibi yüksek rakamlı yerler var.Güven hst öyleydi 150 ytl. Ancak ben Demet Hst. de olduğunu duymuştum 50 Ytl ye. Cdyede çekiyorlar görüntüleri. Ancak çok zor randevu veriyorlar 1 ay sonraya falan. Ama birde demette Servet Ünsal pol. diye bir yer var. Biz ctesi gitmemize rağmen hemen baktılar. Gerçi ilgiyi çok beğenmedim, 10-15 dk sürdü muayene (demet hst.de 45 dk sürüyormuş) ama bebişimizi gördük. Çok güzel birşey ya. Zaten amacımız sadece görmekti biliyorsun tıbben çok gerekli diil bu tarama. O yüzden ölçümleri filanda yaptı ama biraz ilgisizdi diyorum ya. Gitmek istersen 55 ytl cd yede çekiyorlar.  Bizim şansımıza o kadar hareketli olan kızım o gün uyumakla geçirdi. Tam cepheden göremedik bir türlü.
Ah aslınd keşke geçen hft sormuş olsaydın DEmet hst randevum vardı benim ama öbür tarafa gidince iptal etmiştim. Sen giderdin benim yerime.
binnaz006

Ynt: ANKARADA 4 BOYUTLU ULTRASON VARMI - 29.12.2005 14:13:24 ( #7 )
SİBELCİM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM CANIM..118 TEN NUMARALARINI BULDUM..345.65.13 50- YTL EĞER CD İSTENİYORSA 55 - YTL İMİŞ..FİYATI UYGUN GELDİ..EN KISA ZAMANDA GİDECEM CANIM..ÖNEMLİ OLAN BEBEĞİMİ YAKINDAN GÖRMEK..O YÜZDEN DİĞER TIP MERKEZLERİNE O KADAR PARA VERMENİN BİR ANLAMI YOK..İLGİNE TEŞEKKÜR EDERİM..SAĞOLUN..ARZU BEBEĞİNİN YANIĞINA KOYMUŞ ELİNİ ÖPERİM..CANIM BENİM..NE GÜZEL BİR DUYGUDUR YA..BEN DE İNŞALLAH ÇOK YAKIN GÖRCEM BEBİŞİ..

sareon

• Tüm gönderiler : 1471
  • Bölge: İstanbul/Anadolu
Ynt: ANKARADA 4 BOYUTLU ULTRASON VARMI - 29.12.2005 15:33:02 ( #8 )
Yanlış bilmiyorsam bu 3-4 boyutlu ultrasonlar bebeğin yüzünü görmekten çok organ oluşumunu, dolaşımını ve detaylı ölçüm yapılması açısından faydalı.
Yazan arkadaşların neden bu konuları ikinci plana attığını anlayamadım.

Ücretten çok kapsamlı bir tarama yapılmasının önemli olduğunu düşünüyorum.
Söz uçar, yazılanlar kalır.

SEDA
binnaz006

Ynt: ANKARADA 4 BOYUTLU ULTRASON VARMI - 29.12.2005 15:40:53 ( #9 )
SEDACIM BEN KENDİ ADIMA BÜYÜK ULTRASONA GİRDİM..ORGAN VS..LERE BAKILDI..BİRDE BOYUTLU OLANALRINDA GÖRMEK İSTİYORUM..HER KESİN MADDİ İMKANLARI DOĞRULTUSUNDA DOKTOR LARA GİDECEĞİNİ DÜŞÜNEREK PARA TABİKİ ÖNEMLİ DEĞİLDİR AMA..KİMSENİN MADDİ İMKANLARI HAKKINDA BİLİP BİLMEDEN YAZMAKDA PEK MANTIKLI GELEMDİ BANA AÇIKCASI..HER NEYSE CEVAP GEEKTİRECEK BİR MESAJDA YAZMAK İSTEMİYORUM..KOLAY GELSİN

sareon

Ynt: ANKARADA 4 BOYUTLU ULTRASON VARMI - 29.12.2005 15:58:18 ( #10 )
sanırım doğru anlatamamışım,

bildiğim kadarı ile 3-4 boyutlu ultrasonlar ileri ultrason denen teknikten daha ayrıntılı inceleme imkanı veriyorlar.
Benim yukarıdaki mesajlardan anladığım bu tip incelemelerden çok bebeğin yüzünü görmek istediğiniz. Benim demek istediğim yüzünü görebileceğin kadar ayrıntı veren bir alete gireceksen, beden oluşumunu da dikkatle inceletmen konusunda.

Ücrete değinmemin nedeni de buydu, Sibel, şu kadara yapıyorlar ama ilgilenmiyorlar yazmış. Bedelini bilmiyorum ama ilgilenmeleri daha önemli değil mi? Ben bunu kastetmiştim yoksa kesinlikle ucuz olmasını değil. Ayrıca para tabii ki önemlidir...

Cd ye kaydetmek için ayrıca ücret talep etmeleri de çok ilginç, makina zaten cd ya da kaset konunca otomatik olarak kaydediyor bu konuda pazarlık yapılabileceğini düşünüyorum.....

Yanlış anlaşıldığıma çok üzüldüm.

SEDA
cyberrica

• Tüm gönderiler : 1947
  • Bölge: ankara
Ynt: ANKARADA 4 BOYUTLU ULTRASON VARMI - 29.12.2005 17:12:50 ( #11 )
Sedacım, sanıyorum sen tetkiklere dikkat etmemiz için uyarnmışsın bizi. Canım benim gittiğimde de organlarının hepsi incelendi. Ama biraz üstünkörü geldiği için belirttim. Öncesinde Renkli dropler testten, 2,li 3;lü testlerin hepsine kadar yaptırdım. Şu göbek kordonundaki damarların incelenmesi, organların hepsine bakıldı.  4 boyutluyu dr.ların çoğu gerçekte yapılan testler haricinde ekstra olarak görüyor. Gerek olmadığını söylüyorlar. Hatta benim kendi dr.um kendisi önermedi ve hastanedekini pahalı bulunca, çok istiyorsan bahsettiğim yerdeki düşük ücretli olana gidebilirsin demişti. Sağol düşündüğün için.
<mesaj tarafından düzenlendi cyberrica on 29.12.2005 17:14:49>
binnaz006

4 boyutlu ultrasona girdim - 04.01.2006 12:33:56 ( #12 )
evet arkadaşlar öncelikle ilginiz için teşekkür ederim..nihayet servet ünsal polikliniğinde 4 lü ultrasona girdim..hem fiyat olarak hemde ilgi olarak çok menmun kaldım..şu ana kadar ultrasonda 3.kez istediğim şekilde inceleme ve görme fırsatım oldu minik bebeğimi..bileğini emiyor miniciğim..yüzünü hep sakladı göstermedi annesine..arada bir gösterir gibi yaptı neyseki gözünü burnunu elini kolunu gördük..çok şükür bir sıkıntımız yok..cd ye de aldık görüntüleri..karnımın içindeki o miniciği öyle renkli ekranda görmek sağlıklı olmasını bilmek beni nasıl mutlu etti anlatamam..sanki mutluluk sarhoşu oldum da hala uyanamadım..mecnuna çevirdi oğlum beni..çok mutluyum bu kelime duygularımı ifade ediyordur herhalde..allah herkese bu mutluluğu yaşattsın..bizleri evlatlarımızdan ayırmasın

**gül**

• Tüm gönderiler : 8766
  • Bölge: ankara/
Ynt: 4 boyutlu ultrasona girdim - 04.01.2006 14:31:15 ( #13 )
binnaz çoooooooooook mutlusun ve bende çoooooooooook mutlu oldum herşeyin yolunda gittiğine.hala heyecanın var gibi...o kadar güzel anlatmışsın ki...biran önce kollarına almak için sabırsızlanıyorsun dimi.
inşallah oğlunu sağlıklı sıhhatli kucağına alırsın.allah evlatlarımızdan ayırmasın dediğin gibi.amin.kendine ve bebişine ii bak annesi.

...
reiki1

Ynt: 4 boyutlu ultrasona girdim - 04.01.2006 18:17:43 ( #14 )
binnazcım senin adına çok sevindim, mutluluğunu aynen paylaşıyorum tatlım ben de senin gibi çok heyecanlanmıştım. rabbim kucağımıza aldığımız güünleri de gösterir işallah

arzu
Grizabella

• Tüm gönderiler : 13225
Ynt: 4 boyutlu ultrasona girdim - 04.01.2006 19:39:19 ( #15 )
Binnaz canım, çok sevindim renkli ultrasonda oğluşunu görmene. Allah zamanı gelince sağlıkla kollarına almayı da nasip etsin inşallah. Zaman akıp gitsin de bebişlerimize kavuşalım.
binnaz006

Ynt: 4 boyutlu ultrasona girdim - 05.01.2006 08:23:22 ( #16 )
amin arkadaşlar..güzel dilekleriniz için teşekkür ederim..

sareon

Ynt: 4 boyutlu ultrasona girdim - 05.01.2006 14:29:04 ( #17 )
Binnaz ben de sevindim memnun kalmana, inşallah sağlıklı bir şekilde bebeğini kucağına alırsın.

SEDA
bujene

• Tüm gönderiler : 3814
  • Bölge: istanbul
Ynt: 4 boyutlu ultrasona girdim - 28.03.2007 11:58:06 ( #18 )
Daisy30'un açtığı "Istanbul'da ayrintili - 4 boyutlu ultrason??"başlıklı konudan :

Orjinalden alıntı: Daisy30

Arkadaslar ben Isvicre'de yasiyorum. Yurtdisinda yasayanlarin bilecegi gibi burada ultrason Turkiye'de ki gibi buyuk oncelik degil. Hatta bir hamilelikte annenin sigortaya dahil 3 ultrason hakki var. Neyse ben de Istanbul'a geldigimde konuyla ilgilenip ayrintili ultrason vs. gibi incelemeleri yaptirmak istiyorum.
Bana bu konuyla ilgili iyi olan bildiginiz yerleri telefonlari soylerseniz ilgilenip randevularimi ayarlayabilirim. Simdiden tesekkurler.

Orjinalden alıntı: ilke_ersoy_kibriscikli

Jin. Op. Dr. Lale Zeynep Kanmaz

lzkanmaz@e-kolay.net

0212 - 570 54 27/ 561 29 83

İncirli Cad. Hızalan Sitesi
No:19/21 Bakırköy/ İst.

Ben kendisinden çok memnun kaldım, kendi doktorumuz başka ama 4 boyutlu için gittiğimiz Lale hanım da çok başarılı, tavsiye edebilirim gönül rahatlığıyla. Çok sevecen ve bilgili bir hanım, muayenehanesi de çok hoş...

bujene

Ynt: 4 ve 3 boyutlu ultrason ve yaptırılabilecek yerler - 28.03.2007 12:00:40 ( #19 )
pascal'ın açtığı "YRD LTF; 3 BOYUTLU ULTRASON ANKARA" başlıklı konudan :

Orjinalden alıntı: pascal

Herkese merhaba, Ankara'da 3 boyutlu ultrason için tavsiye edebileceğiniz bir doktor var mı? Nerede yaptırırsak daha iyi olur? Tavsiye verebilirseniz çok sevinirim, tşk.

Orjinalden alıntı: ılgım06

dr.servet ünsal polikliniği var demette.335 35 35

59 ytl imiş.cd li fiyatı.

Orjinalden alıntı: ufaklık06

ılgım bahsettiğin ayrıntılı ultrasonmu acaba?

Orjinalden alıntı: sayalı

AYRINTILI ULTRASON OLARAK EYÜP EKİCİ VAR. BÜYÜK DOĞUMDA AYRICA SALİH ZEKİ İSMİNDE BİRİ VAR HACETTEPEDE....

BEN AYRINTILI ULTRASONA FATİH ÜNİVERSİTESİNDE GİRDİM GAYET MEMNUN KALDIM. TAVSİYE EDERİM.

pascal canım sen 3 boyutlu ultrasyon demiştin.o yüzden server ünsal ı tavsiye ettim.,

ayrıntılı farklı tabiki.ben ayrıntılıya lokman hekim hastanesine gittim.80 ytl.ama her doktor farklı isimler öneriyor.

Orjinalden alıntı: beklenengun

pascal ankara da en iyi radyolog benim bildiğim mustafa salih. ayrıntılıya ben ona gitmiştim.330 ytl ayrıca 1 ay önceden randevu ile çalışıyor. 3 boyutlu ultrasonda var mı bilmiyorum. ama çoğo doktorun fark etmediğini fark ediyormuş yine de sen bilirsin istersen telini veririm. yeri de köroğlunda

Evet ben ayrıntılı ultrasonu kastetmiştim, eksik yazdığım için özür dilerim.Cevaplarınız içinde teşekkürler.

Önerilen birtakım isimler var ancak neden önerildiklerinde dair etrafımda pek fazla kimsenin bilgisi yok.Bu yüznde yardıma ihtiyaç duydum.Biraz şansa kalıyor galiba.

canım aslında aynı kaliteye neden daha fazla para ödeyim diyoruz ama aslında önemli.bu meslektede  herkes aynı kalitede değil.ve bence şüphesi çok olan.gelişmelerindede problemleri olanlar çok para verip iyi yere gitmeli diye düşünüyorum.
güzinin dediği mustafa salih ankaranın en pahalı ama bir o kadarda en iyi radyoloğu(öğrendiklerime dayanarak söylüyorum)..bu zaten fiyatına yansımış.kendi doktorumda konusunda uzman olduğunu belirtti.şehir dışındn gelenler var bu doktora.ama eyüp ekicide çok tanınmış bir doktor.hemen herkesin ağzında vardır bu doktor.180 ytl imiş fiyatı.istersen onada gidebilirsin.

Merhabalar tekrar herkese,

Uzun araştırmalar'dan sonra Ayrıntılı Ultrason için Servet Ünsal Polikliniği'nde karar kıldık ve nihayet geçtiğimiz hafta sonu gittik.

İyikide gitmişiz.Toplam 59 YTL'ye güzel bir hizmet aldık.

Öncelikle şunu hemen belirteyim Servet Ünsal polikliniği'nde kullanılan ayrıntılı Ultrason cihazı dünyaca ünlü General Electiric' ait Voluson Expert 730.Tabeladaki resminden ve içeri girince makinenin üstünde bulunan yazısından özellikle not aldım.İsteyenler bu cihazı ve özelliklerini internetten araştırabilir ve neler yapabildiğini görebilir.General Electric Ultrasonografi Sistemleri Türkiye distribütörü Penta Elektronik.Makine hakkında ayrıntılı bilgiyi http://www.penta-med.com.tr/urunler/03_ultra_4d.asp  internet adresinden bulabilirsiniz.

Eşime ultrason yapılırken bende yanındaydım elbette.Baştan sona her anını izledim ve gerçekten hayran kaldım.Bebeğin 4D görüntüsü gerçeğe yakın gibi.Henüz çok küçük ve normal fotoğraf gibi seçilemiyor tabiki netlik olarak ama buda yeterliydi.Görevli Uzman Dr.Ali Bey işini gerçekten iyi yapıyor ve makineyi A'dan Z'ye biliyor.Bebeğin parmaklarından kalbine, rahminden(kızımız olacak) beynine kadar herşeyi ayrıntılı gösterip anlattı, dahası gözlerimle gördüm.

Görüntüler cd'ye aktarıldı ve 2 tanede 4D resim verildi.Eve gelince tekrar player'da seyrettik ve bir kez daha mutlu olduk.Resimleride sürekli görebileceğimiz bir yere koyduk.

Yanlış anlaşılmaları önlemek açısından şunu belirtmek isterim, diğer doktorların hiçbirisini tanımıyorum ve gitmedimde, görmedimde.Dolayısı ile diğerleri hakkında bilgimde yok.Sadece kulaktan dolma bilgilerle fikir sahibi olmaya çalıştık, araştırma yaptık ve bir karar verip uyguladık.

Ben sadece görüp yaşadıklarımı yazmaya ve anlatmaya çalıştım.

Bu nedenle şu an sadece gittiğimiz yeri biliyorum ve hakkında yazı yazdım.Diğer yerleride giden arkadaşlar anlatıp yazarlar ise öğrenebiliriz.

Herkese sağlıklı ve iyi günler dilerim.

Orjinalden alıntı: ladyvictoria

Merhabalar,
Bizde ayrıntılı ultrason için değil (onun için Dr.umun önerdiği bir doktora gittik) ama 3D ultrason için Servet Unsal polikinliğine gitmiştik ve son derece memnun kaldık.  Ayrıntılı ultrasona gittiğim Dr.dan çok daha fazla bilgi verdi Servet Unsaldaki doctor. Eşim 3D resimleri çok merak ettiği için 6. ayda gitmiştik.  Hem bebeğimizin resmini verdiler hemde hareketlerini gösteren bir CD.  Ayrıca her şeyine baktılar bebeğin.  Polikinlik olarak pek güzel görünmüyor ilk girince ama servislerinden çok memnun kaldık.

bujene

Ynt: 4 ve 3 boyutlu ultrason ve yaptırılabilecek yerler - 28.03.2007 12:02:05 ( #20 )
azra_m'ın açtığı "renkli ultrasondan cdye kayıt" başlıklı konudan :

Orjinalden alıntı: azra_m

arkadaşlar benim yeğenimde 6 aylık hamile. doktoru  3 boyutlu renkli ultrasonda bebeğin görüntüsünü 10 dakika cdye kayıt etmiş ve onlara vermiş. ben izleyemedim ama çok hoş bir anı olmuş bence. böyle bir cdyle bilgisi olan veya yaptıran varmı?

Orjinalden alıntı: hacıpur

Sanırım 24. haftada ayrıntılı kontrol için 3 boyutlu yapılıyor , o zaman ben cd ye kaydettirmiştim. Gerçekten hoş bir anı

Orjinalden alıntı: sadumanturhan

harika birşey bu.arkadaşımda kontrole gititiğinde dr.cd kayıt etmiş bebişin hareketleri.
durup durup izliyoruz mesala.bir dahaki muayeneye gittiğinde tekrar cd ye çekip vereceğini söyledi doktoru.
düşünsenize muayene sırasında o anlık görebiliyorsunuz ve heyecandan çoğu zaman anımsayamıyorsunuz bir dahaki muayeneye kadar bebişi ama cd den izleme fırsatınız oluyor hemde defalarca
bu arada bebişi 15 -16 haftalık falandı cd çektiklerinde.yaramaz 2 saniye durmuyor yerinde

Orjinalden alıntı: as.min.yes

bende duydum ya çok hoş bir anı gerçektenn istanbulda hanig hastanelerde yapılıyor acaba :))) bile varsa yazsın kızlarr

herkese sevgiler..

Orjinalden alıntı: sezen79

mrb.Biz de geçen hafta kontrole gittiğimizde görüntüsünü aldık,yalnız biraz kısa.2 dk civarında.renkli ultrason çeken cihazlarda böyle bir imkan oluyor.Tavsiye ederim .İzlemek çok zevkli.

Orjinalden alıntı: azra_m

renkli derken nasıl oluyor ya?

Orjinalden alıntı: denizatiyim

ya bende çok isterim ya benim için erken galiba dr hiç böyle bişey demedi..
görümcemin bebeğininde var  cd si esniyo gülüyo parmak emiyo uyuyo felannn

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 23

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 2 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi