Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

EN IYI MAMA HANGISIDIR?

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 27
Yazar Mesaj
Ege_Sibel

• Tüm gönderiler : 2666
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 20.09.2007 12:04:05 ( #1 )
Yeni bir baslik acip forumda kalabalik yarattim , kusura bakmayin ,, aranizda bebegini sadece mama ile veya annesutu + mama ile besleyenler oldugunu bildigimden herkese sormak istedim..
Biliyorum ilk 6 ay anne sutu.. ama , yapamadim .... dogumdan sonra karnimda enfeksiyon olustu , ameliyat oldum, hastanede yattim .. ogluma biberon, mama vermek zorunda kaldik o zamanlar.. 3 hafta once de ise basladim , sagip birakiyorum ama biberona gun gectikce daha cok alisiyor , beni emmek istemiyor ve sutum azaliyor.. Dogal olarak verdimiz mama sayisi artiyor.. Bende en iyi mama hangisidir arayisina girdim.. Iceriklerini karsilastirdim , arastirma yaptim ama , herkesin farkli bir onerisi var.. Bi turlu karar veremedim en iyisi hangisidir diye ..
Bastan beri , PreAptamil, Aptamil1 , Milumil1 kullandim , bir oneri ile Nestle NAN da verdim cok az, oglum cok begendi Nestle NAN`i ama sekerli oldugundan devam etmedim..
Su anda kabizlik sorunu oldugundan Conformil 1 e devam ediyoruz
Doktorumuz Milupa- Aptamil1,Milumil1,Conformil1 veya SMA oneriyor..
Sizin oneriniz nedir ?
MüGe__

• Tüm gönderiler : 280
Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 20.09.2007 12:09:33 ( #2 )
demin yazmıştım burayada ekliim..

Bana dr um preaptamil 1 en iyisi demişti... prebiyotik olması anne sütüne en yakın mama olmasını sağlıyormuş... benim kızım severek içiyor... 4 aya kadar bunu kullanıcaz... birde dr um bana mama değiştirmek kabızlığa yol açar demişti... aklınızda bulunsun...

closedeyes

• Tüm gönderiler : 39
  • Bölge: Almanya
Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 20.09.2007 14:47:05 ( #3 )
Benim sütümde azalmaya basladigi icin mamayla destekliyorum günde 1-2 defa. Bizim doktorumuzda Pre olsunda hangisi olursa olsu farketmez dedi. Önce aptamil Pre kullandik bir kutu, merakimdan dolayi simdide Nestle BEBA Pre iciyoruz acaba degistirmenin  bi zarari olrmu? kabizlik olmadi...
Ege_Sibel

Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 20.09.2007 15:06:40 ( #4 )
Nestle nin mamalarinin fazla sekerli oldugunu soylemisti doktor, bende bi daha vermemistim.. Tadina baktin mi hic , ben bakmistim sulu sutlac gibi tadi vardi, tadi cok guzeldi aptamile gore ama sekerliydi
papu-ceren

• Tüm gönderiler : 9454
Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 20.09.2007 22:20:49 ( #5 )
Sibelcim diğer mamalardan emin değilim ama sma sadece eczanede ve e-bebek mağazalarında var marketlerde satılmıyor bu yüzdende bana daha güvenilir geliyor.

Birde bişey fark ettim sanki aptamil kullanan bebele sanki daha uzun boylu yoksa fark ettiğim şey tesadüf mü
duygutürkuyan

• Tüm gönderiler : 436
  • Bölge: İZMİR BUCA
Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 20.09.2007 23:32:25 ( #6 )
ben en başından eri aptamil kullanıyorum. dr.a güvendim ve ona başladım. hiç de araştırma ihtiyacı hissetmedim nedense. milupanın bütün ürünlerini kullanıyorum. bana güven eriyor nedense.

[image]local://48174/B8C9DD71256C4FC59DFCDBED80F7EB20.GIF[/image]
Eklenen resim(ler)
BONCUK-KADİR

• Tüm gönderiler : 134
Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 21.09.2007 09:31:36 ( #7 )
benim dr.da sma yı önerdi, bizde onu kullanıyoruz
berfin79

• Tüm gönderiler : 83
Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 21.09.2007 10:43:43 ( #8 )
bir doktor arkadaş söylemişti doktorların anlaştıkları mama markalarını önerdiklerini.Besleyiciliği konusunda  bütün mamaların besin değeri aynı.Kendi doktorumuz da söyledi besin değerlerinin aynı olduğunu.Tadı ve 1-2 madde dışında farkı yok.Tadında seçicilik yapıyorsa bebeğiniz sevdiğini verebilirsiniz.kimisinde omega3 -6 yok.Ona dikkat ediyorum.Balık yemeye başlayana  kadar içinde omega3-6 bulunan mamaları tercih edebilirsiniz.Bi çok markada var.
ay_gun

• Tüm gönderiler : 4714
  • Bölge: İZMİR
Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 21.09.2007 11:05:20 ( #9 )
bence iyi mama diye birşey yok? yani var da yok.
ben ilk 6 ay anne sütü verdim. halende emzirmeye devam ediyorum.  6 aydan sonra kahvaltısını ve muhallebilerini hazırlamak için aptamil aldım. tadını beğenmedi. kusma sorunumuz vardı. aptamil daha da arttırdı kusmayı. sonra nestleninkini aldım. onuda yediremedim. Doktorumuz  humana ar, milupa ar, nutrilon ar kullan dedi. hepsinden aldım. nutrilon ar yi beğendi sadece. sonra nutrilon ar bebelac ar oldu. şimdi bebelac ar kullanıyorum. burada önemli olan bebeğin damak tadı bence.
 ek besinlerde de aynı şekilde
sabah kahvaltısında bütün kahvaltılıkları denedim. ülker, bebelac, milupa. milupanın 8 tahıllı ballısını sevdi
kavanoz meyvelerinde milupa organik aldım tadını hiç sevmedi. ülker hero  veya bebelac meyvelerini seviyor(sadece ev dışında vermenizi tavsiye ederim sonuçta herşeyin doğalını vermek en güzeli)
muhallebilerdende milupanın sütlü pirinçlisini sevdi
bence bebeğin hangisini sevdiyse o mamayı kullan.

BARBELİS

• Tüm gönderiler : 17
Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 21.09.2007 12:01:45 ( #10 )
Bende bebeğimi anne sütünü fazla vermeyenlerdenim. Doğumdan itibaren sütüm cok gelmedi hep mamayla desteklemek zorunda kaldım.İlk zamanlarda  Milupa Aptamili en iyi mama olarak düşünüp verdim ama uzun süre bebeişim kabızlık problemiyle karşılaştık. Nestle yi denedim diğerlerinden daha şekerli olduğu için bıraktım. en sonunda bebelac denedim bebişim cok sevdi hala daha onla devam ediyorum. işin özü en iyi mama bebeği rahatsız etmeyeni. Deneme yanılma yoluyla bulunuyor
M+S=B

• Tüm gönderiler : 1243
  • Bölge: edirne'den çok uzakta...
Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 21.09.2007 16:30:48 ( #11 )
milupanın aptamilini kullanıyorum.ilk 4 ay sadece anne sütü sonra yetmeyince bi de acayip gazlı olunca conformil kullandım ve büyük ölçüde memnun kaldım hem de kusma sorununu azaltıyor.yalnız arkadaşların dediği gibi mama da piyasa işi özünde çoğunun içeriği aynı ufak tefek bi kaç değer dışında.bir kaç çeşit deneyerek bebeğin damak tadına göre seçmek en mantıklısı
closedeyes

• Tüm gönderiler : 39
  • Bölge: Almanya
Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 22.09.2007 02:28:50 ( #12 )
Nestle BEBA Pre bana sekerli gelmedi tadi aptamil pre ile ayni, sadece nestle aptamile göre biraz daha sulu...
<mesaj tarafından düzenlendi closedeyes on 22.09.2007 02:35:23>
derinko

• Tüm gönderiler : 47
Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 23.09.2007 01:38:34 ( #13 )
doktorumuz aptamil önermişti,onu kullanıyoruz.hapur hupur götürüyor zıpır...
as.min.yes

• Tüm gönderiler : 601
  • Bölge: http://aframihrab.blogspot.com
Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 23.09.2007 15:02:35 ( #14 )
canım öncelikle çok geçmiş olsun her zaman derim Allah'ım dermansız dert vermesin diye.. yaşadığın sıkıntıları falan hepsini bi kenara bırak .

iyi mama hangisidir bunu kestirmek çok zor hepsinin hemen hemen içeriği aynı benimde sağlık problemim yüzünden 2 gün emzirememiştim çok güvendiğimiz eczacımız bize sma yı önerdi nedense doktorların çoğu milupa yı öneriyo ama yurt dışında humana inan insanın kafası karışıyor.. benim bızdık sma yı sevmedii sonra gene eczacımızın tavsiyesiyle milumil aldık aptamilden daha besleyiciymiş çok şükür onun tadını beğendi 2 gün problem çıkarmadı bana sonra kendi mutfağına dönüş yaptık emmeye devam yani önce istemedi ama şimdi gene emiyor çok şükür.. bebeğin damak tadına en uygun hangisiyse onu ver bence ..

Orjinalden alıntı: sibelase

Yeni bir baslik acip forumda kalabalik yarattim , kusura bakmayin ,, aranizda bebegini sadece mama ile veya annesutu + mama ile besleyenler oldugunu bildigimden herkese sormak istedim..
Biliyorum ilk 6 ay anne sutu.. ama , yapamadim .... dogumdan sonra karnimda enfeksiyon olustu , ameliyat oldum, hastanede yattim .. ogluma biberon, mama vermek zorunda kaldik o zamanlar.. 3 hafta once de ise basladim , sagip birakiyorum ama biberona gun gectikce daha cok alisiyor , beni emmek istemiyor ve sutum azaliyor.. Dogal olarak verdimiz mama sayisi artiyor.. Bende en iyi mama hangisidir arayisina girdim.. Iceriklerini karsilastirdim , arastirma yaptim ama , herkesin farkli bir onerisi var.. Bi turlu karar veremedim en iyisi hangisidir diye ..
Bastan beri , PreAptamil, Aptamil1 , Milumil1 kullandim , bir oneri ile Nestle NAN da verdim cok az, oglum cok begendi Nestle NAN`i ama sekerli oldugundan devam etmedim..
Su anda kabizlik sorunu oldugundan Conformil 1 e devam ediyoruz
Doktorumuz Milupa- Aptamil1,Milumil1,Conformil1 veya SMA oneriyor..
Sizin oneriniz nedir ?

AKINCI1981

• Tüm gönderiler : 209
Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 23.09.2007 15:40:30 ( #15 )
Ben de gaz sancısı diye bebeğimi doktora götürdüğümden beri mama kullanıyorum...Doktorum 2.ayında bebeğimin doymadığını ve hemen APTAMİL1 e başlamamı önerdi.Beberonu verdiğim gün emmeyi bıraktı.Şimdi hem sağıp veriyorum hem de Aptamil1 ile destekliyorum...PREAPTAMİL  adından da anlaşılacağı gibi prematüre doğan bebeklere veriliyor diye biliyorum...Bence bebeğin damak tadı da önemli.Ama bebekler şekerli mamalara yönelir düşüncesindeyim
eylüldeizmir

• Tüm gönderiler : 1272
Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 23.09.2007 16:24:59 ( #16 )
En iyi mama anne sütüdür..  

Anne sütünün yetmedgi durumlarda Pre ürünler kullanilmalidir.. Pre mamalar anne sütüne en yakin olanlaridir.. Bebegin bagirsak sistemini rahatsiz etmez, sadece Laktose icerir yani dogal süt sekeridir.. Bir bebek 1 yasina dek Pre mama ile rahatca doyar..

Ola ki gece rahat uyumak isteniyorsa bu durumda 1 numarali mamalar kullanilabilir.. Süt sekerinin yanisira kivam artiicilar bulunur ki bu bebegin daha cabuk doymasini saglar.. Karbonhidrat degerleri daha yüksektir.. Ama Pre mamalardan cok da fazla farkli bir enerji vermez.. Eger aldiginiz paketin icinde Kristal sekeri, Saccharose veya Maldodekstrin varsa bunlar bebegin ekstradan gereksiz seker aliskanligina sürükleyecektir..

2 ve 3 marketing amaclidir.. 2 numara 5. aydan itibaren ve 3 numara 8. aydan itibaren verilmek icin uygundur.. Anne sütüyle cok fazla yakin degildir.. Daha fazla seker, kalori vs vardir.. 3 numaralrin kimisi Vanilya, Muz, Meyve aromali olarak piyasadadir..

HA- Hipoalerjik.. Süt alerjisi olan, baska yiyeceklere alerjik olabilecek bebeklere önerilir..

Biz hic mama kullanmadik.. Daha dogrusu sadece sabah kahvaltisina eklemek amacli 2-3 kutu tükettik.. Milumil cok tatli, Milumil yerine Aptamil tercih edilmeli.. En azindan kücük bebeklerde.. Hipp´in tadi nötr, tavsiye ederim.. Diger markalar hakkinda ise cok fazla bilgim yok..

Elimizden geldigince anne sütüne önem vermeliyiz.. Alman kanalinda izledim, Aptamil üreticilerinin labaratuar calisanini verdigi bilgiye göre Aptamil bile anne sütüne en fazla % 80 yakin olabilirmis cünkü anne sütündeki yararli bakteriler pek tabii ki labaratuar ortaminda üretilemiyormus.. Bunun icin sütüm yok diye endiselenmeyin, eger bebeginiz 1 haftada 100 ila 250 gr arasi aliyorsa anne sütünden asla vazgecmeyin.....
ELIF & ARDA EGE

C U D A N A

• Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 23.09.2007 20:16:42 ( #17 )
elifcim,
yazdiklarinin her kelimesine katiliyorum...

"2 ve 3 numaralari mamalari kullanarak
obezite ve seker hastaligina davetiye cikarmayalim lütfen..."
diyerek yazima son veriyorum...

www.portakalradyo.de
M+S=B

• Tüm gönderiler : 1243
  • Bölge: edirne'den çok uzakta...
Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 24.09.2007 02:01:19 ( #18 )
anne sütü belli aralıklarla vücut tarafından bebeğin gelişimine göre mucizevi şekilde değiştirilir.bu zaman zarfı 4.ve 8. aylara tekabül etmektedir.formül mamalardaki değişimin de asıl amacı budur.çünkü mamalar olabildiğince anne sütüne yakınlaştırılmaya çalışılmaktadır.(bunun en iyisi sadece %84 oranında gerçekleştirilmiştir)benim bildiğim de mamaların numaralandırılmasının esasının bu olduğudur.tabii ki tartışmasız en iyi bebek maması ana sütüdür.
tumanbay

• Tüm gönderiler : 772
Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 24.09.2007 08:51:34 ( #19 )
Gunaydin..
Benim sutum cok azaldi.Yada oglum EGE'ye yetisemiyor..Bu sabah dr'umla konustum oglana similac verdi..okudum yazdiklarinizi sanirim herkes milupa kullanmis..similac hakkinda bilgisi olan var mi acaba..
;
Ege_Sibel

Ynt: EN IYI MAMA HANGISIDIR? - 24.09.2007 10:10:32 ( #20 )
Tabiiki bebek icin en iyisi anne sutudur.. Anne sutu ile mamayi ayni kategoriye koymuyorum zaten.. Bebegini sadece anne sutu ile besleyebilenler sansli anneler. Ama hayat herzaman o kadar guzel olmuyor herkes icin.. Degisiklik talihsizlikler ve sebepler yuzunden bebegine anne sutu veremeyen veya tam veremeyen anneler de cok fazla..
Bebek mamalarina da iyice `kotu` damgasi vurup bebegine mama vermek zorunda kalan anneleri de uzmeyelim lutfen.
Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 27

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 120 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku