Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

KUSMA APTAMİL AR

Yazar Mesaj
bennu çağlayan

• Tüm gönderiler : 60
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
KUSMA APTAMİL AR - 25.09.2007 12:03:59 ( #1 )
Bebeğim 2 aylık doğduğu günden beri her emzirmeden sonra kusuyor kusması biraz fazla doktorumuz aptamil ar verdi kullanan varmı faydası oluyormu bebeğe.
isobir

• Tüm gönderiler : 105
Ynt: KUSMA APTAMİL AR - 25.09.2007 12:48:01 ( #2 )
ANNE SÜTÜ ALMIYOR MU?BENİM KIZIMDA DOĞDUĞUNDAN BERİ ÇOK KUSUYOR.6 AYLIK DAHA YENİ AZALDI KUSMASI.
bennu çağlayan

Ynt: KUSMA APTAMİL AR - 25.09.2007 15:10:54 ( #3 )
Anne sütü alıyor çok kustuğu için antibiyotik tedavisiyle birlikte aptamilin kusan bebekler için olan mamasınıda verdi.bu mama biraz koyu bir mamaymış kusmasını engelliycekmiş bugün başladım.
isobir

Ynt: KUSMA APTAMİL AR - 25.09.2007 23:26:02 ( #4 )
bizim doktorumuz kilo alımı iyi olduğu sürece hiçbirşeye gerek yok 6 aya doğru geçmezse ilaç ,vs başlarız demişti.bu ara kusması azaldı.sanki bitecek gibi.ben de duymuştum ar mamasını ama açıkçası kullanmak istemedim.denediysen nasıl bebeğin kusması?yazabilir misin!
iremzhr80

• Tüm gönderiler : 275
Ynt: KUSMA APTAMİL AR - 26.09.2007 01:41:19 ( #5 )
canım, benim bebeğim 5 aylık ama doğduğu günden beri kusuyor. burada dikkat edilmesi gereken memeden hemen sonra çiğ süt mü kusuyor? çünkü benim bebiş meme emdikten biraz sonra kesik yoğurt gibi kusuyor. eğer emdikten hemen sonra kusuyorsa, emzirdikten sonra hatta emmesinin bitmesini beklemeden gazını çıkarmalısın. ama gazı çıktığı halde kusuyorsa reflü olabilir. bunun içinde mide kapakçığında bir sorun olup olmadığına bakıyor doktorlar. benimki gibi kesik yoğurt gibi kusuyorsa bu önemli değil hatta halk arasında bebeğin beslendiğine delalet derler. bence bu kadar küçük bebeğe ilaç verme. başka bir doktora danış derim. sevgiler...
iremzhr80

• Tüm gönderiler : 275
Ynt: KUSMA APTAMİL AR - 26.09.2007 01:43:40 ( #6 )
ayrıca katı mama midesini şişirerek tokluk vereceği için anne sütünü almasını engeller. her zaman denildiği gibi 'ilk 6 ay sadece anne sütü'
  katı mama eğer kusarsa boğazını zorlamaz mı?? yada allah korusun tıkamaz mı çocuğu canım????
eylüldeizmir

• Tüm gönderiler : 1272
Ynt: KUSMA APTAMİL AR - 26.09.2007 02:36:53 ( #7 )
Arda Ege´de cok kusan bir bebekti.. Üstünü günde defalarca degistirirdim.. Hala da midesi kalkinca hemen kusan bir bebek..  Ama bu kilo aliminda falan bir sorun teskil etmiyor sükür..

Eger bebeginiz süt kesigi kusuyorsa hic sorun etmeyin.. Kusmasindan cok kilo alimina bakin, doymuyormus gibi gelebilir ama haftada minimum 100 gr aliyorsa hersey yolunda demektir.. Antibiyotik verilecek ne gibi bir sebep var anlayamadim, baska bir rahatsozlik yoktur insallah.. 2 aylik bebege antibiyotik niye verilir ki...  

Bir de anne sütü yerine mama verirseniz bebeginiz kolay yoldan doydugu icin anne sütünü bir süre sonra reddeder ve maalesef bu degerli, essiz gidadan mahrum kalir.. Kolayliklar dilerim...
ELIF & ARDA EGE

isobir

Ynt: KUSMA APTAMİL AR - 26.09.2007 12:41:27 ( #8 )
ben 6 aydır 10-15 dk.bir kıyafet değiştirip  hemen hemen her saat halı yer siliyordum.yani düşün artık ne derece kustuğunu.hemen arkasından gaz çıkarma,yatağının başını kaldırma,az sık emzirme,aralıklı emzirme hepsini denedim ama nafile.yazdığım gibi daha bu günlerde azaldı.geçer annesi çeşit çeşit önlük al.muhakkak anne sütü ver.senin yerinde olsam kilo alımı iyiyse antibiyotiğe de başlamam.bir başka doktora daha götür bence.yani antibiyotik yazacak kadar vahim birşey var mı? 
M+S=B

• Tüm gönderiler : 1243
  • Bölge: edirne'den çok uzakta...
Ynt: KUSMA APTAMİL AR - 26.09.2007 13:09:57 ( #9 )
ilaç her zaman başvurulması gereken en son çare olmalıdır elbette.yalnız kar-zarar ilişkisi de göz önüne alınmalıdır.bu konuda anneyi iki arada bi derede bırakmak doğru değildir.antibiyotik verilmesinin sebebini bebeğin durumuna göre(örneğin akciğer seslerini dinleyerek)dr değerlendirmiş ve karar vermiş belli ki.bunun sebebi bebeklerin bağışıklık sistemi henüz çok gelişmemiştir.(henüz hiçbir mikropla karşılaşmamış bi bebeğin özellikle)bebek çok sık kusuyorsa aspire etme(yani mide içeriğinin kusmuğun akciğerlere kaçma )riski çok fazlaysa bebeğe antibiyotik koruyucu olarak elbette başlanabilir (akciğer enfeksiyon riskine karşı).eğer anne bundan çok fazla tatmin değilse elbette başka bir dr.a danışarak onun da onayını ya da görüşünü almalıdır.yani kısaca anne verilen her ilacın sebebini dr.dan öğrenmeye çalışmalı ki gönül rahatlığıyla o ilacı bebeğine verebilsin
pinarakarsu

• Tüm gönderiler : 32
Ynt: KUSMA APTAMİL AR - 26.09.2007 16:31:17 ( #10 )
merhaba,yasadıgım bır sorun oldugu ıçın konu dıkkatımı cektı.evet kusan bır bebek kılo alıyorsa probl.yok derler genelde.ama kusmanın bebege verdıgı,verececegı tahrıbatlar saymakla bıtmez.bız çocukgastro sunun takıbındeyız.acıkcası cocuk dr.ları konuya pek hakım degıller.bızıda bu bölüme sevk ettıler.gavıskon kullanıyoruz 1aydır.baya farkettı.ama ilacın etkısı zamanla otururuyor.mamaya gelınce.aptamil ar güzel bır mama,hatta çogu anne sorun olmadıgı halde sadece kılo alsın dıye bebeklerıne bu mamayı kullanıyor.katılaşan bır kıvamı var.dolayısıyla mıdedekı kacaktan cıkamıyor.doyurucu ve oldukça besleyıcı.dr.nuza GAVISKON u sormanızı tavsıye edrım.saglıcakla kalın.
bennu çağlayan

Ynt: KUSMA APTAMİL AR - 27.09.2007 12:46:17 ( #11 )
Bebeğimden fırsat bulupta giremedim.Antibiyotiği idrarında çok sayıda mikrop çıktığı için kullanıyorum kusması buna bağlı olabilir demişti doktorumuz mamayıda bazı bebeklerin mide kapakcığı gevşek olabiliyormuş ve bu mama koyu bir mama olduğu için mideden kolay çıkamıyor demişti 2 ay kadar kullanmamı söyledi.Aslında bebeğim 2 aylık ama geç gittiğimi düşünüyorum doktora.Herkes her bebek kusar problem yapma dedi ama benim bebeğimin kusması normal değil üstünü değiştirecek kadar fazla bir kusma.Günde 5 yada 6 kere üstünü değiştiriyorum.Bebeğim 2 gündür biraz daha iyi gibi antibiyotiğin etkisi iyileşicekse 48 saat içinde bir düzelme sağlar demişti doktorumuz galiba iyi gibi.Bende bebeğime antibiyotik vermek istemezdim ama bu ay sürekli kustuğu için hiç kilo almamış nerdeyse.Bu sorunla karşılaşan arkadaşlarım varsa tedavisi bittikten sonra düzelme olup olmadığını yazarım.
isobir

Ynt: KUSMA APTAMİL AR - 27.09.2007 14:38:45 ( #12 )
bize de idrar kültürü yapılmıştı kusması yüzünden.şükür bişey çıkmadı.kilo alımı da iyi olduğu için reflü de değil denilmişti bu yüzden ilaç kullanmadık.geçmiş olsun umarım kısa zamanda düzelir bebeğin

derinko

• Tüm gönderiler : 47
Ynt: KUSMA APTAMİL AR - 21.11.2007 00:29:34 ( #13 )
c
kamilkubra

• Tüm gönderiler : 387
  • Bölge: hollanda
Ynt: KUSMA APTAMİL AR - 22.11.2007 22:46:46 ( #14 )
slm arksadaslar benim bebegim dogduktan bir ay sonra felan yanlis hatirlamiyorsam kusmaya basladi, bazen acayip kusuyor allah diyorum cocugun icinde birsey kalmadi bazen iki gun felan hic kusmuyor ilk kustuigunda doktoru aramistim normal demisti kilo alimi iyiyse,allaha sukur kloi alimi iyi ama bzen asiri kusuyir birde agliyor acaba diyorum midei bizlerin mide bulantii gibi bulaniyormudur ben cok cektigim icin mide bulantisindan??? yeteri yiyor sairim ama yinde aciyiorum ya.

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 3 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat