Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

soğuk algınlığında hangi şurup...

Sayfayı değiştir: < 12 | Sayfayı gösteriyor 2 of 2, mesajlar 21 to 36 of 36
Yazar Mesaj
oykuata

• Tüm gönderiler : 36
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Ynt: soğuk algınlığında hangi şurup... - 18.11.2007 23:12:40 ( #21 )
actifed veriyorum dr tavsiyesi olarak hem çabuk geçiriyor hemde uyku yapıyor.
fifacer

• Tüm gönderiler : 12
Ynt: soğuk algınlığında hangi şurup... - 29.11.2007 16:20:25 ( #22 )
biz aferin plus kullanıyoruz

eeooss

• Tüm gönderiler : 908
  • Bölge: istanbul
Ynt: soğuk algınlığında hangi şurup... - 29.11.2007 23:27:52 ( #23 )
ACTIFED sakın vermeyın arkadaslar butun eczanelerden toplatılıyormus.bugun haberlerde soyledıler.

kesınlıkle KATARİN dıyorum.
 azra ılla hergun dısarı cıksın temız hava alsın dıye bu soguklarda bıle kızımı dısarı cıkartıyorum(salak gıbı)
salı gunude cok yol yuruduk.hadı mutlu oluyo dıye bende abarttım sanırım.dun burnu akmaya basladı.hemen katarın verdım.bugune bıseyı kalmadı cok sukur....

saglıklı gunler ve geceler dılegıyle...
E V R E K A

• Tüm gönderiler : 8317
  • Bölge: Küçük Prensimin Yüreğinden :))
Ynt: soğuk algınlığında hangi şurup... - 29.11.2007 23:46:38 ( #24 )

Orjinalden alıntı: oykuata

actifed veriyorum dr tavsiyesi olarak hem çabuk geçiriyor hemde uyku yapıyor.

Uyku veren ilaç hiç bir zaman iyi degildir.

Ben eger ilaç uyutmaya başlıyorsa hemen kesiyorum.

gülçin06

• Tüm gönderiler : 439
Ynt: soğuk algınlığında hangi şurup... - 04.12.2007 21:31:51 ( #25 )

Orjinalden alıntı: eeooss

ACTIFED sakın vermeyın arkadaslar butun eczanelerden toplatılıyormus.bugun haberlerde soyledıler.

azra ılla hergun dısarı cıksın temız hava alsın dıye bu soguklarda bıle kızımı dısarı cıkartıyorum(salak gıbı)
salı gunude cok yol yuruduk.hadı mutlu oluyo dıye bende abarttım sanırım.dun burnu akmaya basladı.hemen katarın verdım.bugune bıseyı kalmadı cok sukur....

benceed o ilaç topaltılıyor.bende hürriyet gazetsinde okudum.
bencede en iyi ilaç aferin plus ve katarin
YA BİR YOL BUL
YA BİR YOL AÇ
YADA YOLUMDAN ÇEKİL!!!
*mertimm*

• Tüm gönderiler : 391
Ynt: soğuk algınlığında hangi şurup... - 09.01.2008 16:39:46 ( #26 )

Orjinalden alıntı: gülçin06

Orjinalden alıntı: eeooss

benceed o ilaç topaltılıyor.bende hürriyet gazetsinde okudum.
bencede en iyi ilaç aferin plus ve katarin

oğlum hastaydı,doktorumuz yurtdışında olduğu için bir özel hastanenin doktoruna gittim ve actifed şurubunu yazdı .Bende "o ilaç toplatıldı diye biliyorum" dedim. Doktor bir şey demedi neyse yazdı ama ben almadım. Eşim eczanede sormuş ve hala varmış ilaç

Bazı idealler o kadar değerlidir ki,
Uğrunda mağlup olsan bile zafer sayılır.
jera

• Tüm gönderiler : 160
Ynt: soğuk algınlığında hangi şurup... - 09.01.2008 16:59:46 ( #27 )
Katarin'i kendim için yıllarca kullanmıştım sonra bir ara yasaklandı dediler. Yasaklanmadıysa, tabii doktorumuza sorduktan sonra hemen kullanabilirdim. Nezle için harika bir destekti. Biz şu 3 gündür ailece bir soğuk algınlığı geçiriyoruz. Oğlum Deniz, 20 aylık ve ilk kez hastalandı. Çok şükür ateşi yok, burun akıntısı var biraz biraz da öksürük. Ben de kesinlikle öksürük şurubu vermiyorum. Doktorumuz bu semptomlara ilaç gerekmez dedi. Bol bol meyva suyu karışımı (portakal, yarım greyfurt, mandalinayı sıkıp, muz ve kivi eziyorum) ve ballı ıhlamur veriyorum. Allah herkesin bebeğine şifa versin, en riskli mevsimlerden birindeyiz.
@ÖYKÜ@

• Tüm gönderiler : 4027
Ynt: soğuk algınlığında hangi şurup... - 09.01.2008 17:36:45 ( #28 )
Kızlar bende ilaca karşıyım

Turp + bal bende çok yaparım şükür bu sene daha hiç öksürüğümüz olmadı Ama öksürüğe çok iyi geliyor

Bu aralar salgın var diye C vitaminine yüklendim Her akşam havuç + portakal + elma suyu sıkmaya çalışıyoruz

Birde böyle durumlarda çay çok yapmaya çalışıyorum (ıhlamur + nane + kekik + mercanköş + kuşdili ) su kaynatıp, hepsini içine atıyorum 5-6 dk bekleyip, bardaklara dolduruyorum

Soğanı ilk duydum onuda deneyeceğim teşekkürler
bizzz

• Tüm gönderiler : 995
Ynt: soğuk algınlığında hangi şurup... - 29.01.2008 12:44:37 ( #29 )
Biz viral bir durum varsa ve ateşimiz 37.5-38 civarındaysa İbufen kullanıyoruz.Ya da Calpol.Ya da doktorumuzun verdiği bir fitili.

soğuk algınlıklarında ateşimiz yükselmediği sürece ilaç kullanmıyorum.Yükselse de Calpol veriyorum.
Eğer ateşi  ilaç zamanına yükselmiyorsa ilaç saatinin arasını 8 saate çıkarıp sonra vermiyorum.
Çok şükür bakteriyel bir durumla karşılaşmadık henüz.

Ama haftasonu kusmamız vardı ateşimiz 39 du.
Ama doktorumuz viral enfeksiyon olduğu içn yine antibiyotik vermedi.
Bakteriyel bir durumda da testler yapılıp öyle başlanıyormuş.

İnşallah antibiyotikle tanışmayız.

duygutürkuyan

• Tüm gönderiler : 436
  • Bölge: İZMİR BUCA
Ynt: soğuk algınlığında hangi şurup... - 29.01.2008 13:41:18 ( #30 )
biz öksürük olduğunda bricanyl kullanıyoduk ama pek fayda etmedi. sekrol pediatrik veriyorum şimdi o daha etkili sanki.
sevil_cull

• Tüm gönderiler : 13583
  • Bölge: izmir -- marmaris
Ynt: soğuk algınlığında hangi şurup... - 02.02.2008 11:16:26 ( #31 )
biz kongest kullanıyoruz grip olduğunda. ateş düşürücü dolven.

Onur Efe & Dilek

• Tüm gönderiler : 1311
7 AYLIK BEBEK VE SOĞUK ALGINLIĞI VE TIKALI BURUN - 02.08.2008 23:15:24 ( #32 )
LÜTFEN ACİL CEVAP ALABİLİR MİYİM?

Arkalardan buldum çıkardım bu sayfayı.

Oğlumun burnu çok fena tıkalı.inliyerek söylenerek uyukluyor.tam uyuyamadığı için uyukluyor diyorum.Bir dolu dolu öksürüğümüz var ama az. Dr amcamız dün peditus verdi. ama oğlum ilacı alır almaz öyle bir kusuyorki sormayın.burnundan fışkırıyor.Dr a ulaşamadım bugün.

Pekmez vereyim dedim aynı etkiyi yaptı.
Bişey yemiyor sadece emmeye çalışıyor ama malesef benim sütüm en başından beri yetmiyordu Onur Efe ye. Mama takviyesi aldı hep.Son 3 haftadır Formül sütü de bıraktı.ona da öğürüyor.

Ne yapmalıyım.bu sayfada soğan şeker ya da bal, turp bal önerilerini verebilir miyim?
İlk kez hastalandık valla çok zormuş.Allah tüm kuzulara hastalık dert vermesin...

[url=http://www.TickerFactory.com/]

http://dkenanoglu2001.spaces.live.com/
eylüldeizmir

• Tüm gönderiler : 1272
Ynt: 7 AYLIK BEBEK VE SOĞUK ALGINLIĞI VE TIKALI BURUN - 06.08.2008 00:38:19 ( #33 )
Öncelikle epeydir bu sayfayi görmemistim, bir sey degil arkadaslar, keske hic hasta olmasalar ama iste..

Dilek hemen ve acilen kaynamis-ilinmis suya bulabilirsen deniz tuzu, bulamazsan normal tuzu karistir.. Bunu bir pipetin yardimiyla ya da siringa ile bebeginin burnuna akit.. Tuzlu su yakacaktir sinüsleri ve burnu icindeki pisliklerle akacaktir, kusacaktir belki ama inan rahatlar yazik.. Sinüzit olan kisinin yazin bolca denize girmesi önerilmektedir, buradan yola cikabilirsiniz.. Bunu günde 3 defa falan ve özellikle yatmadan yaparsan gece biraz rahat uyur.. 3-4 güne kalmaz acilir insallah, ben bu yöntemleri bizzat kendime de uyguluyorum cünü.. Seker ve sogan deneyebilirsin, bal icin kücük cünkü..

Peditus ise gercekten cok aci bir surup, Arda Ege bu yaz öksürdügü icin aldi, 3-4 gün ve günde 2 defa verdim, baska sekilde önermemisse doktorunuz bu süreyi gecme derim.. Bir öksürük surubu daha vermisti doktor, tadi güzeldi de diger surubun hemen arkasindan bunu veriyorduk, tüm balgami söker demisti ve hakikatten 1 haftada temizlendi sükür..

Gecmis olsun, insallah balgam söktürücü disinda ilac almadan gecirirsiniz.. Bu biraz da sizin elinizde, siz cocugunuzun doktoru olun biraz ki böylece bagisiklik sisteminin dogal sekilde güclenmesini saglarsiniz.. 

Kendimizden örnek vereyim; Allah`a bin sükür simdiye dek antibiyotiklik durumumuz olmamisti, cok öksürüklü nezleli vakalar gecirdik ama hafif suruplarla atlattik sükür.. Türkiye`de bu yaz oglum hastalandiginda doktor hemen bir antibiyotik ve 2 surup yazdi..Muayene sonrasi ilk defa antibiyotik alacak deyince hem doktor hem eczaci cok ama cok sasirdilar.. Antibiyotigi vermemeye karar verdim evde ve yine suruplarla atlattik durmu sükür..  En ufak bir bogaz kizarmasinda antibiyotik yazilir mi? En ufak bir öksürükte agir ilac verilirse bu cocuklar ALLAH KORUSUN agir rahatsizlanirsa ne olur düsünmek istemiyorum... 
ELIF & ARDA EGE

eylüldeizmir

• Tüm gönderiler : 1272
Ynt: 7 AYLIK BEBEK VE SOĞUK ALGINLIĞI VE TIKALI BURUN - 06.08.2008 00:46:15 ( #34 )
Önceki yazim kaybolmasin diye gönderdim.. Izmir`deki doktorun verdigi diger surubun ismi hatirimda degil, zaten tavsiyyle ilac alimina karsiyim kesinlikle.. Ben sadece Arda Ege`ye verdigim herseyi tadan biri olarak Peditus`u kendimin dahi icemeyecegine inaniyorum ama yavrum `aci` dese de icti yazik..

Bu arada muhakkak emzirmeye calisin.. Ben 2 sene 2 gün emzirdim Allah`a sükür, anne sütü en iyi ilactir.. Burnunu actirin ve emzirin.. Hatta sütünüzden bebeginizin burnuna damlatin.. Baska mama istemiyorsa israr etmeyin bir kac gün, toparlaninca süte-mamaya saldiracaktir insallah..

Tekrar gecmis olsun..
ELIF & ARDA EGE

...dP...

• Tüm gönderiler : -1379
Ynt: 7 AYLIK BEBEK VE SOĞUK ALGINLIĞI VE TIKALI BURUN - 06.08.2008 00:46:37 ( #35 )
geçmiş olsun...
eger gribal bir durumu varsa peditus çok iyi bir şurup.. benim kızım da kusuyor ama enjektörle azar azar verince daha iyi tolere ediyor...

bir de diş çıkarırken hep nezle olur kızım, burnu tıkanır nefes alamaz... çok akar...
gribal değil daha çok bir etkene bağlı nezle olduğu için böyle durumlarda tavegyl antihistaminik kullanırım ben, vücut sekresyonlarını azaltarak rahatlaması için...
doktorunuza bir danışın isterseniz, durumunuza uygun ilacı önerecektir....

Onur Efe & Dilek

• Tüm gönderiler : 1311
Ynt: 7 AYLIK BEBEK VE SOĞUK ALGINLIĞI VE TIKALI BURUN - 06.08.2008 15:05:57 ( #36 )
Saolun arkadaşlar
oğlum daha iyi şimdi.3 gün peditus u azar azar kullandık.burnumuzun akıntısı geçti ama balgam çok oldu.salı günü tekrar kontrole gittik.hırıltı yaptı çünkü.
dr amcamız azıcık hırıltımız olduğunu ve minik kuzuya daha tatlı bir şurup vereceğini söyledi ve de Sekrol verdi.(balgam için)ona başladık iyiyiz Allaha şükür.

burnunu hergün açıyorum güzelce temizliyoruz.benim oğlumun burnu en güzel elimizi yüzümüzü yıkarken açılıyor.suya bayıldığı için 1 avuc suyu yüzeüne sürüyorum o da içine çekiyor ve temizleniyor böylece.tabi ben tonimerle destekliyorum gün içinde.

yeme durumumuz da düzeldi sayılır.hem emiyor hem de yoğurt yemeye devam ediyor.
inşallah en kısa zamanda düzeleceğiz.tekrar saolun.
tüm bebeişlere sağlık sıhhat diliyorum..
[url=http://www.TickerFactory.com/]

http://dkenanoglu2001.spaces.live.com/
Sayfayı değiştir: < 12 | Sayfayı gösteriyor 2 of 2, mesajlar 21 to 36 of 36

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 3 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi