SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ

Sayfayı değiştir: << < ..11121314151617181920.. > >> | Sayfayı gösteriyor 12 of 23, mesajlar 441 to 480 of 886
Yazar Mesaj
goncairem
  • Tüm gönderiler : 2200
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: Smryna
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 08.02.2006 15:10:35
ne iyi etmişsiniz, kar görüntüsü içine siz de karışınca süper görünüyor buradan, o kadar özledik ki,,
kızlar daha bir harika görünüyorlar kızarmış yanaklarla, süpersiniz,,
bu oyunlarda yaşanan kazalarda kendi acımdan çok İremin üzüntüsüne üzülüyorum ben de :( geçmiş olsun Sebuş,,
KiTaPla DaNS 'ta buluşalım :)
facebook 'ta ;)

gizemoz
  • Tüm gönderiler : 1567
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 08.02.2006 17:51:51
RESİMLERİNİZE BAYILDIM SEBUŞCUM ALLAH NAZARDAN SAKLASIN ALLAH KEYFİNİZİ NEŞENİZİ HİÇÇ BOZMASIN...KIZLAR HARİKA SEN HARİKA...GÜZEL BİR TATİL GEÇİRMİŞSİNİZ UMARIM EN EN KISA ZAMANDA BİZE DE NASİP OLUR....

BU ARADA GEÇMİŞ OLSUN GÖRÜNMEZ KAZALAR BUNLAR ALLAH BÜYÜĞÜNDEN BETERİNDEN SAKLASIN...

KIZLARI ÖPÜYORUM KENDİNİZE İYİ BAKIN...

ERDAL KAYRA 19.09.2003 - 14:11
GİZEM 05.03.1977

sareon
  • Tüm gönderiler : 1471
  • Bölge: İstanbul/Anadolu
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 08.02.2006 23:23:43
Kar yağmasının en güzel tarafı bu oldu, herkes çok güzel resimler çekmiş. Senin endamın da çok güzel çıkmış resimde
Portre de nefis, anneye de maşallah. :)))
Geçmiş olsun dudağına ama ilacın da yanınaymış. Tatlım ya be güzel avutmuş seni.
Saç kesmek hem keyifli hem zor, henüz bizim denemelerimiz çok ufak boyutlarda çünkü Tunganın pek saçı yok
Söz uçar, yazılanlar kalır.

SEDA

zined
  • Tüm gönderiler : 1665
  • Bölge: BEDEN İSTANBUL RUH TRABZON:-)
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 09.02.2006 08:36:13
GÜNAYDIN,

MANSİYON YENİLEBİLESİ BİRŞEY DEĞİL DOĞALLIĞIYLA ÖYLE AMAN AMAN GÜZEL BİRŞEYDİR DİYEMEM AMA SEN GELECEKSEN ÜZERİNE ÇİKOLATA SOSU DÖKERİZ EVELALLAH OLAR MI?

TEN TENE DEĞSİN DİYE YAPIALN O KÜÇÜCÜK HAREKETTEKİ SVGİNİN,BAĞLILIĞIN BÜYÜKLÜĞÜ BENİ BÜYÜLEDİ BİLİYOR MUSUN SEBUŞ?DERHAL ADA'YI KUCAKLAYAN VE OLAYA EL ATAN GÖKMEN'İ DE (HANİ KIYMETİ BİLİNESİ BİR KONCAN VAR YA ONDAN BAHSEDİYORUM) AĞZI BURNU KAN İÇİNDEYKEN BİLE ANNELİK ŞEFKATİNİ EKSİKSİZ YANSITABİLEN SENİ DE KUTLUYORUM İZNİNLE.

ERCAN BEY BİR GÖKMEN BEY İKİ EFENDİM:KADİRKIYMETİBİLİNESİGİLLERDEN ONLAR!!!!
SEVGİYLE KALIN

sebuş
  • Tüm gönderiler : 1083
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 09.02.2006 09:24:06
Goncişim gerçekten insan kend derdini unutuyor onları öyle üzgün görünce.. nasıl bişidir bu yaa oluyorum hala kendi kendime..

Gizemcim teşekkür ederim.. gerçekten çok kısa, öz, güzel ve dolu dolu bir hafta sonuydu.. tavsiye ederim..

Seda hem nasıl avutma, o göğsümü açıp oraya kafayı sokması yokmu ölüyorum resmen yaa.. tensel temastan çok hoşlanıyor doğduğundan bu yana.. ee tabi sadece bana yapıyor olması da ayrı bir iftahar oluyor benim için..

Saçlarını kestip ama benzettim resmen.. bi dahamı denemek tövbee yani..

Denizim gel sen ankaraya burda yapalım bi çikolatalı sufle de yiyelim bi güzel.. bak çok zahmetli bir tatlı dötten ara ara adını ağzına alıp sözüm ona bana hatırlatıyor yapmam için ama da alınmıyorum hiç üzerime.. sen gelirsen bişiler düşünürüz artık..

O hareket yokmu deniz ne kadar acım olursa olsun unutturuveriyor anında herşeyi..  dötten bu sayfaları okusa ve bilse onun için neler yazdığını valla sana artık neler ısmarlar neler yani..

zined
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 09.02.2006 10:21:22
DÖTTEN SAYFALARI OKUMAMIŞ BİRİ OLARAK DA HER GELDİĞİMDE İNSANÜSTÜ BİR SABIR VE NEZAKETLE AĞIRLADI BİZİ SEBUŞ.LAF ETTİRMEYECEM HEMŞEHRİME VE ENİŞTEME

GELSİNDİ BENONA YAPARIM ÇİKOLATALI SUFLE.

HANİ KNORR REKLAMI VAR,KADIN KAPIDAN GİRİYOR SEKSİ BİR SESLE "ÇORBA" DİYOR ADAMDA GÜLÜMSEYEREK" HARİKA BİR FİKİR" DİYOR YA.SİZİ ONLARA BENZETİYORUM GARİBİM ADAM NE HALE GELMİŞ HAZIR ÇORBAYA BİLE SEVİNİYOR VALLA.AŞK GÖZÜ KÖR EDER DEDİKLERİ BU OLSA GEREK....

SEBUŞ SENİN KIZLARIN GÖBEK ADLARI NE?
SEVGİYLE KALIN

waterlili
  • Tüm gönderiler : 999
  • Bölge: Almanya
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 10.02.2006 19:33:25
tam cikarken fotolara takildim, yazmadan edemedim.... süper bir haftasonu gecirmissiniz... fotolardan belli... manzara harika... sizle birlikte daha bir süper cikmis... 2 cicegin ayri ayri güzeller, masallah... Doga'nin yaptigi resimler cok güzel... yetenekli bir kiz olacak insallah....+

minik kazaniz icin de ayrica gecmis olsun....
sen gülünce ben cok seviniyorum (Eda)
Nilüfer&
Eda 08.03.2002&
Ela 22.08.2006

zined
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 13.02.2006 09:23:16
DÜRTMEK LAZIM BUNLARI DÜRTMEK LAZIIIIM

SEBUUŞ, BİSMİLLAH BAŞLADI HAFTA AL KLAVYEYİ ELİNE ANLAT BİZE SİZİNEVDE NELER OLUYOR BIDIKLAR NE YAPTI DİYE?

SEVGİYLE KALIN

sebuş
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 13.02.2006 10:52:07
Aa deniz bu teklifini akşam döttene ileteceğimdir artık nasıl değerlendirir beni de alır getirirmi bu bahane ile, yoksa sen kal ben bi koşu yiyip gelirimmi der bilemem.. ama mutlu mesut bahtiyar olacağı kesin suffle teklifine eminim..

Hıı ne reklam getirmişim aklına beaa.. ilahi güldürdün beni sabah sabah...

Kuzularımın göbek adı yok be denizim niye sordun.. DOĞA ve ADA işte kısa ve özzz.. hadi sen koy göbek adlarını istersen hıı..

Nilücüm teşekkür ederim.. geçen hafta sonumuz gerçekten çok güzel geçmişti..ama bu hafta sonumuz oldukça evcil vede temizlik faslı ile son buldu ve ben hiçbişi anlamadan yeni bir haftaya başlamış oldum..

zined
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 13.02.2006 11:24:02
HAHAHAHA DÖTTENMİ SENSİZ BEN Bİ KOŞU GİDİM YİYEYİM DİYECEK:SEN BENİ GÜLDÜRDÜN ALLAH DA SENİ GÜLDÜRSÜN E Mİ?

GÖBEK ADINI BEN KOYAMAM Kİ GÜLÜM,GÖBEK ADI DOĞDUĞUNDA KONULUR VE TÖRENİ-TÖRESİ VARDIR.

OLMAYANI DÖVMÜYORLAR BOŞVER.

SEVGİYLE KALIN

muradiyeşimşek
  • Tüm gönderiler : 174
  • Bölge: ENGÜRÜ :)
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 13.02.2006 16:04:36
merhabalaaar ankaranın güzelleri. abant tatiliniz harika geçmiş. bu hafta sonu ankara da abant gibiydi hani. karın yağışını hiç bu kadar keyifli seyretmemiştim ben de. fotoğraflarınız da harika görünüyor.
muradiye 8/12/1974
berra 7/4/2001
şebnem 25/11/2004

feyzadem
  • Tüm gönderiler : 2173
  • Bölge: PARIS
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 14.02.2006 01:58:33
  Hafta sonu kacamaginiza bayildim ;coluklu cocuklu kacamak diye buna derler ,vallahi ne iyi etmissiniz ,ben de gezgingillerdenim ya...

Aslinda evde olunca yapilan seyler hep ayni ,hep ayni ,hep ayni ama olmazsa da olmuyor iste , gezince tatilin tatil oldugunu anliyor insan ,su ev isi olmas idi ben de cocuklarla kacacaktim bir yerlere ama ,olmadi iste ,bu tatili evde yiyos cocuklarla...

Kizlar yine can yakiyoo maasallah ,her gecen gun daha da bir buyuyorlar yaa ,cok guzeller cok ,bahtlari da guzel olsun e mi...

sebuş
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 14.02.2006 16:19:11
Muradiyecim hoşgeldin sayfamıza... tamam bir cumartesi ayarlayıp 4 kız eşliğinde kahve höpürdetelim seninle.. sende batıkentte oturyordun dimi..

Feyzoşum hah her gezmemde, her koşuşturmamda aklıma sen geliyorsun zaten.. gerçekten evde geçen hafta sonlarımı helede ev işiyle geçenler için tamamen bomboş nitelendirip hayıflanıyorum..

Öptük sizi

feyzadem
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 14.02.2006 16:35:08
  Ben bu ara gezmesem de gezen arkadaslarimin kulak cinlatmasi seklind egezmis kadar oluyorum iste ha aha haa ....OPTUM SIZI COOK

sebuş
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 14.02.2006 16:42:37
Biraz Ada kuzusundan bahsedeyim efem..

Bu günlerde aklı tamamen başında efe efe dolanıyor da dolanıyor ortalarda.. hiç ama hiç oturduğu yok.. hımbıl osman taktım adını da..:)) Doğanın elinde ne görse bir tanede aynından ona versemde ıhh illede onun elindeki şeklinde kıyamet kopuyor.. bu duruma bir çare bulmak lazım, nasıl öğreticem bilmem ama: hayır bu senin, bu doğanın diyorum.. sonra doğaya dönüp, sakın adanın elindekini almak yok tamam mı diyorum ama sökmüyor hiç bir numara..

10.dişimize 3 diş daha eklenmek üzere.. patladı patlayacak yavrum en zor dişleri çıkarmakla meşgul.. azılar ve köpek dişlerimiz ha geldi ha gelecek..

Kalem tutuşumuz süper.. tamamen doğru dürüst adam gibi kalem tutuyor ve birşeyler karalıyoruz..bir çizik atıp diğer başka renk bir kalem alıyoruz ve onunla da bir çizik atıp hemen başka renk..:))

Bul tak oyunları bu sıralar favorilerimiz arasında... yalnız şöle; yuvarlak şeklin nerden takılacağını öğrenmiş.. devamlı aynı şekli takıp takıp çıkarıyoruz..:)) diğerlerini eline verdiğimde onu bırakıp yine yuvarlak şekli alıyor ve takıyoruz..

Kuleler yapıp yıkmak en güzel oyunlarımızdan biri.. tabi en çok bana veya doğaya dizdirip yıkma işini kimselere bırakmıyoruz..

Dün akşam İLK defa bir hikayeyi baştan sona okudum ve dinledi.. çok hoşuna gitmiş olsa gerek 5 kere okuttu sıpam aynı hikayeyi..

Konuşamıyoruz ama bütün derdimizi anlatabiliyoruz..ıh ıhh ıhhh larla vede göstererek tüm isteklerini yerine getirtiyor..bana hala anne demiyor.. ama babasını babaaaa diyerek çağırıyor..anne kelimesi ara ara ağzından çıkıyor ama beni çağırırken nedense bunu kullanmayı tercih etmiyor.. Doğayı bile booaa diyerek çağıran sıpamın evde bana karşı hitap şeklini çözebilmiş değilim..

Yıkanmak en bi çok sevdiğimiz şeylerden biri.. hala banyodan çıkmak azap.. giydirebilmekse en zor şeylerden..

Suya "BUVA" diyor ve bol bol suyun yanına ziyaret ediliyor.. amaç içmek değil bardak içerisindeki suyla oynamak ve ohh ohhh diyerek yüzüne gözüne sürmek..

Artık arkamdan ağlamalar başladı başlayacak.. eline oyuncak vererek hoşçakal tatlım akşam görüşürüz diyip öpüp koklayarak çıkıyorum evden ama o oyuncak olmasa kesin ağlama moduna girecek ve ben ikinci kezz bu faslı yaşayacak olmamdan karalar bağlamaya başladım bile..

Bu aralar dişlerden olsa gerek iştahımız yerinde diil hiç.. en çok sevdiği çorba ise yoğurt çorbası.. karışık sebze çorbalarını artık zor yiyor.. bizde ayrı ayrı yapmaya başladık.. tarhana çorbası, şehriye çorbası, domates çorbası, v.s. şeklinde.. tatlı yerine tuzlu şeyleri daha çok seviyor.. kek yerine böreği tercih ediyor mesela..

Müzik vazgeçilmezlerden hala.. evde tüm klip kanallarını bozduk.. sadece çocuk şarkıları ve müzik cd lerinden dinliyoruz artık.. hepsi grubu yalan şarkısını istediğinde müzik setinin yanına gidip "VAVAAA" diyerek kafayı sallamasından anlıyoruz ki YALAN istiyor..

Şimdilik aklıma gelenler...

sareon
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 14.02.2006 18:07:48
süper rapor,
hii anlatadıklarım varmış.

çok şakınım bu hareketlilik karşısında ben de. poposu yer görmüyor Tunganın. Uyuduğu anlar dışında sürekli ayakta. Tabii maşallah demek lazım tüm miniklere.

Biz Tunga ve kuzeni arasında çok paylaşma sorunu yaşamıyoruz, zaman zaman kavga ettikleri oluyor tabii, biri diğerinin üstüne oturuyor o zaman. Ama her oyuncaktan 2 tane var neredeyse. Ya da alternetifi.

Resim konusu iyiyimiş, kalem değiştirmesini de pek beğendim. Ama merak ettim kağıt sınırlarını tanıtabildiniz mi siz?

O şekil oyununda maalesef bizim 6gen yuvarlağa sığıyor. Gel de anlat çocuğa.

O ağlama dönemini yaşadık, biz yanlış yapıp kaçmışız, çok ağladı arkamızdan. Sonra yine bir güven ortamı oluşturabildik.

Tunga da şarkılara ney ney diyor, her tip teyp benzeri aleti açmak için kurcalıyor. Sürekli müzik var evlerde, ay dansederken ne kadar şeker oluyorlar...

SEDA

muradiyeşimşek
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 15.02.2006 10:54:10
doğaya boaaa diyor öyle mi. ay severim ben onu da boaasını da.
işaret dili bizde de var sebuş. sessiz sinema diyorum ben ona, ama herşeyi anlatabiliyor.
tuzlu şeyleri sevmesini de pek bi özdeşleştirdim kendimizle. aynı durum yani.
şekillerden yuvarlak galiba en kolay tanımlayabildikleri şekil. bizde de bi ev var, etrafında değişik şekillerde delikler. ama şebnem hepsini bacadan atmayı tercih ediyor.  sığmayanlar için bacayı sökmüştük bi ara, şimdi kayıp, bu arada oyuncak da out oldu, kule yapmak in.
dişler konusunda epey yol almışsınız maşallah, biz daha 6. dişi yeni gördük ufukta çizgi şeklinde. o ne zor iş öyle yaa. calpol sağolsun. adacık artık sigara böreği gibi şeyleri ısırarak yiyebiliyor mu. ben sabırla o günleri bekliyorum sütten kesmek için.
doğanın raporunu da unutma, bekliyorum.
muradiye 8/12/1974
berra 7/4/2001
şebnem 25/11/2004

sebuş
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 15.02.2006 14:49:01
Sedacım sizin raporuda sayfanızda okudum yorumlarımı yazamadım ama da yazacağımdır bir ara..

Kalem tutma ve çiziktirme becerilerimizin gelişmesi ve bu yaşta bu marifetle sergilenmesine sebep önümüzde örnek bir abla modeli olmasından başka bişi diil herhalde.. bende gördüğümde çok şaşırmış ve hemen gökmen gelsene buraya bak kuzuya nasıl kalem tutuyor diye gururla haber vermiştim..

Sorduğun kağıt sınırlarını tanımadan kastın eline bir A4 verdiğimde onun herbir tarafını karalamasından ibaret doğru anladıysam sorunu.. bunu yazınca aklıma bir anımız geldi hemen paylaşayım..

Geçenlerde ben mutfaktayım yine.. doğa ve ada odada resim yapıyorlar.. bir ara doğa yanıma koşarak geldi ve anne ada duvarları boyamış demesiyle soluğu yanında aldım.. manzara olağanüstüydü.. keşke resmini çekseydim silmeden önce..
hihhh naptın sen dememle..
"aluugu maniii laa paaa" nasıl birşeyler anlatıyor o ağzının içerisinde bu lafları nasıl peşpeşe sıralıyor sonunu uzata uzata ve yüzünde manalı ifadeyle nasıl birşeyler anlatma çabasında görülmeye değer kesinlikle.. anlamsız ama nasıl güzel kelimeler bunlar.. öyle hoşuma gidiyor ki bu hali uzunca bir süre böyle konuşabilir hiç şikayetim yok.. aldım elime bez bir tane de ona verdim.. hadi silelim nasıl kirlenmiş duvarlarımız bir daha yapmayalım faslı ve nutuk işlemimiz.. hele duvarları silme işi inanılmaz hoşuna gitti.. dakikalarca sildide sildi..:))

Muradiyecim Ada tuzlu şeyleri seviyor ve eline sigara böreği falan verdiğimde ucundan tırtıklama şeklinde azda olsa yiyor artık.. darısı şebonun başına..
aslında dişlerimiz oldukça geç çıktı ama hepsi arka arkaya patır patır şeklinde olduğu için epey hızlı ilerleme kaydettik bu konuda..

Birazdan Doğa ile ilgili gelişmeleri aktaracağımdır..

sebuş
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 15.02.2006 15:21:25
Doğa bugünlerde kreşe alışma faslı dönemi yaşıyor.. malum 3 haftalık sömestr tatilinden sonra kreşten epey uzak kalınca soğudu kuzum malum..

Bu aralar bi bağırsak sorunu yaşadık.. abur cubur vs. ara verdik.. epeydir çikolata yemiyordu nasıl özlemiş olsa gerek.. "anne hani babam bana kinder almıştı da 1 tane kalmıştı onu bulamıyorum bi türlü acaba verebilirmisin" demesiyle ehh hadi bakalım nerde acaba diyip yumuşadım ve verdim eline bir tanecik kinder..
Açtı yedi bi güzel ve oyuncağını açınca hiçte hoşuna gitmedi.. erkek çocuklarına daha çok hitap eden bir oyuncak çıktı içinden..
okula gitmek üzere sabah onu uyandırırken başucunda duruyordu oyuncağı.. baktım yataktan çıkmakta zorlanıyor.. aklıma hemen bi fikir geldi.. Doğa istersen bu oyuncağı onur'a götürebilirsin dedim.. hemen gözlerini açtı kocaman kocaman.. onur sınıfında ona aşık bir çocuk.. geçen sene bahsetmiştim çocuğun aşkından.. saçlarını kestirip gelen ve "öğretmenim inşallah doğa bugün beni farkeder" diyen ve zorla annesine doğa için hediye aldıran çocuk..
peki anne diyerek fırladı yataktan.. hemen giyinip hazırlandıktan sonra anne ben bunu hediye paketi yapmak istiyorum dedi..yaptık hediye paketimizi de..

öğlen doğanın yanındaydım o ara sordum hediyesini verip vermediğini.. (daha doğrusu babası okuldan aldı KKB dr.na götürmek üzere.. onu sonra anlatırım..) nefes nefese anlatmaya başladı.. "anne biliyormusun onur da bana sevgililer günü hediyesi yüzük alıcakmış, ben ona aşığım" demesiyle yolda yürürken ayağım taşa takılıp tökezledim resmen..

KKB doktoruna gitme sebebimiz Doğa nın epey zamandır kulağında duran ve bir türlü çıkmak bilmeyen buşon (kir) efendim. doktor baktı kontrol etti ve dışardan müdahale ile çıkıcak gibi olmadığını pazartesi gününe kadar gliserin damla kullanmamızı eğer biraz dışarı itilebilirse tekrar deneyeceğini yoksa yıkayarak temizlemesi gerektiğini söyledi.. eğer müdahale edilmezse de bunun bizi epey uğraştıracağını da ekledi.. bakalım pazartesi gününe kadar hergün 2 şer damla gliserine devam edeceğiz..

Doğa bu aralar 5 yaş sendrom edalarıyla salınıyor.. ne beni duyuyor ne babayı işitiyor.. bazen öyleki 5 kez üstüste doğa doğaa diye bağrınmak zorunda kalıyorum.. çorabını giy doğa diyorum mesela.. beni hiç duymazdan geliyor.. geriye dönüp baktığımda başka şeylerle meşgul olduğunu görünce öyle kötü oluyorum ki, neden neden nedenn diyorum kendi kendime.. bu TV ve çizgi film yasağı koyduk.. günde 1 saatten fazla izlettirmiyoruz.. jetix gibi saçma sapan kanalları ise iptal ettik.. endinin nesi var endinin nesi varrr allahım nasıl saçma sapan çizgi filmler öyle..

Okuldan gelince biz gelene kadar izlediği TV dışında artık izlemek yok.. ve bu konuda (Doğa evde olduğu zamanlar içinde ve Ada içinde geçerli) özellikle fatmayı da çok sıkı uyardım..

Oyuncaklarla hala çok ilgili değil.. bebeklerle oynamayı hiçbir zaman tercih etmedi zaten.. tüylü peluş hayvanları tercih etti onun yerine halada öyle veya puzzle, yapboz oyunlarıyla daha çok haşır neşir..

Yemek sorunumuz hala devam ediyor ve hala biz yediriyoruz... kek pasta makarna pilav türü dışında diğer yemekler önünde saatlerce durabiliyor..

Anneanneye yatıya gitme olaylarımız onun için harika şeylerden biri.. topluyor evden bilumum oyuncak, pijama, kıyafet çantasını kendisi hazırlayarak toparlanıp gidiyor.. anneanne hafta sonu bize geldiyse mesela hiç affı yok, onlar giderken mutlaka takılıyor peşlerine.. bizde onlar giderken promosyonumuz var yararlanmak istemezmisiniz.. Bir Alana Bir Bedava dememiz üzerine kimse oralı olmuyor..:)) bedavanın kimse yüzüne bakmıyor..:)) kurban olurum küçük sıpama o bizimle evde kalıyor..

Ayy amma yazdım hee şimdilik bu kadar yeter.

waterlili
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 15.02.2006 17:16:06
söylediklerini, seslendigini duymama 5 yas sendromumu oluyor acaba Sebus???... bizim Sazyie daha 5 degil ama bizde o sendromu yasiyoruz... bazen kaplumbagdan daha yavas hareket edip beni zivanadan cikarabiliyor....

minik Ada'daki gelismeler cok güzel... masallah... demissin ya kalm tutma isinde ablasini örnek aliyor diye... bu cok dogru bir izlenim... ilk cocuklar herseyi kendileri kesfetmek zorunda kaliyor... Eda yuvadan sonra Aynur'lara gitmeye basladigindan beri evde ders yapiyorum diyor... yada okulda cok kasarili olmam lazim, yoksa eksi arti not verirler diyor... hep Irem ve Emre'den ögrendikleri bunlar...

Doga'ya koydugun sinirli TV izleme olayina bende katiliyorum... bu zamandaki cizgi filmler cok acayip... hic cocuklara göre degil... bende seyredecegi programlari eliyorum... yoksa bir bakiyorumki vurdulu, kirdili cizgi filmlerine dalmis gitmis bizimkisi....
Nilüfer&
Eda 08.03.2002&
Ela 22.08.2006

2002
  • Tüm gönderiler : 1133
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 15.02.2006 17:59:08
yok Allahtan biz jetix'i keşfetmedik henüz,, baby tv (dijitürk te), kırmızı başlıklı kız cd'si, tarçının serileri, ve cinderella bizim favorimiz,, öyle ki her bir kareleri ezberlenmiş,, hatta yemek yerken yemeği yarıda bırakıp sandalyeden inip taklitleri yapıyor,,,

bir şey söylediğinizde bakmama, dalıp gitme, hiç umursamama bizde çookk mevcut,,,

demek Doğa aşık,,, anammmm bunlar şimdiden aşkı meşki öğrendiler,, napçaz Sebuş,,,

sizinle kalan Ada'yı severim ben,, ammmaa aklı ermeye başlayınca eminim ablam nereye ben oraya diyecek,,,

feyzadem
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 15.02.2006 18:11:48
     Oku oku bitmedi yaff ,elelrine saglik ama

Duvar boyamacalar baslamis ama temizlik de yapilmis ,insallah yazip yazip silmeyi tercih etmez ,en son Polonya da Aral in boyadigi duvarlari daha dogrusu kalemle cizdigi duvarlari silmek bayagi bir vaktimizi almisti ,nasil kasla goz arasi boyamisti hala inanamiyorum ,ay co da hatirlamiim ,bu ara cok stresliyim zaten

Ablasi tabii de ornek kusuma,onunla bir seyleri yaptikca ogrenecek ,gelistirecek kendini ,minik elleri guzel guzel parmak tutacak ,sne de ayila bayila bakacaksin o minik tombis parmaklara ,oy da oyyy seklinde...

Uzun tatil sonrasi okula adapte olamamak herkeisn sorunu ,yani bir taraftan seviniyoruz tatil diye ,osnra bazi seyler ile yeniden mucadele basliyor ,Aral da da yasiyoruz ,surekli konusuyorum surekl i,anlatiyorum ;oglum derslerini dinle ,derste arkadaslarin ile cok konusma ,molada konus ,yemekte konus ,diyorum da diyorum Sebuss ,ahh ahhh....

Sevgililer gunu hediyesi YUZUK ,amaninnn da aman ayagin nelere takilmaz ki ,nelere ,birrrr oldum birrr...

Kulak sorununuz icin de gecmis olsun diyoruz canim ,sanirim damla ile yumusatacak doktor amca sonra iyice temzileyecek ,insallah cok cani yanmadan halleder ,peki bu olay eskiden beri mi va ,belirli araliklarla tekrarliyor mu

Kinder in icindeki oyuncaklar genelde erkek cocuklara hitap ediyor diye dusunuyorum ,koca bir canta dolusu cikar bizden de,sakliyoruz ,diger eve gecince ozel bir dolap alip dizmeyi dusunuyorum ,tabii parcalari tamamladiktan sonra...biriktirin sonra toplu halde dizmek seyretmek keyifli olacaktir...Tabii o kucuk evimizin neresin esigdiracagim onca seyi diye dusunuyorum bu da ayri konu ,duvarlara dolap olaak muhtemelen havada dolaplar ,yerden kaybetmemek icin ,kutu kutu yasiyacagiz ,kutu kutu pense oynayaraktan...

Tv olayina da kesinlikle katiliyorum ,zararli buldugumuz ve cogu anne babanin d aoyle buldugu seyleri hic izlemesinler daha iyi ,resimli dergilere kitaplara baksinlar yaaa...

muradiyeşimşek
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 16.02.2006 11:14:21
bu 5 yaş sendromunu ile nasıl başedicez sebuş.ben atalay yörükoğlu okumaya başladım. psikolojisinin iyi olması çok önemli bu dönemde. geçen gün bebek.com ana sayfasında 3-6 yaş döneminde duyguları öğretin diyordu. kreşte aşık olmalar, yüzük almalar, giyinirken uydu-uymadı , yakıştı-yakışmadı dertleri sanırım hep aynı. 40 kere yemeğini ye yavrum, çorabını giy yavrum deyip tepki alamamalar, sen yedir, senin giydirmeni istiyorum demeler bizde de var. ben bazı yöntemler geliştirdim, sayfamıza yazıcam şimdi.
muradiye 8/12/1974
berra 7/4/2001
şebnem 25/11/2004

smerey
  • Tüm gönderiler : 1161
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 16.02.2006 11:33:06
bak sen şu yaramaza bir tek sana hitap için isim/sıfat yok ha
doğacığımın kulağı umarım damlalarla hallolur, hoş kulak yıkatmada çok büyük bir işlem değil ama can acırmı hiç bilmiyorum.
ay şu kreşe yollama için malum küçükbeyi kullanman ne güzel fikir, bazen küt diye geliyor insanın aklına böyle cinlikler. Bende sevgililer günü yaklaşırken ağzından laf alırım umuduyla dedimki, "eğer kreşde bir sevgilin varsa söyle oğlum, bizde hediye felan alalım ayıp olmasın" yemedi yada doğruyu söyledi, "yok benim yaa" diye konyu kapattı
demek anneanneye giden in yanına bir de kuyruk takma çabaları ha, çok ayıp çook
Sibel (29.09.1970) ve kuzusu Bulut (20.02.2001)

aleyna&tuana
  • Tüm gönderiler : 3760
  • Bölge: Bursa dan Antalya ya transfer :))
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 16.02.2006 17:48:03
Resimleriniz çok güzel ,Doğa sarı şeker zaten:)sevgililer günü ve yüzük haaaa hemde iki kelime bir arada Sebuş çum yandık biz bunlarla ben eşime bazen diyorumda zaman kötüye gidiyor bizim kız herhalde koluna takıp getirecek birini biz evlendik diyecek diye ,eşimde bacaklarını kırarım onun diyor ama olacağı o valla ben şimdiden korktum bu veletlerden...kulağınız içinde geçmiş olsun canım sarı şekeri ve kardeşine kocaman öpücükler...

sebuş
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 17.02.2006 09:12:59
Nilücüm evet abla hep bir örnek bizim önümüzde ve ikinciler bu açıdan öyle şanslı ki ve sen fazla efor sarfetmeden o zaten herşeyi kapıyor..

Sınırlı TV olayı hala devam ediyor ve kuşum bu yasağa uyma yolunda ilerliyor..

Çağlacım birşey söylediğimde duymama veya o isteğimi yerine getirmeme olayı en can sıkıcı şeylerden biri bugünlerde.. öyleki bazen sabır taşı olmak bile yetmiyor.. umarım kısa sürede geçicektir bu durum.. sizede allah kolaylık versin..

Valla şimdilik abla nereye gidiyor farkında diil ama eminim aklı ermeye başlıyınca kıyametler kopacak ve bu kez mecbur kalıcaklar promosyonumuzu almaya heheee..:))

Feyzoşş bunu senmi diyorsun anacım senin yazılarına bakarak benimkisi en bi kısalarından olsa gerek..:))

O duvar boyama işini sanırım bu aralar alışkanlık haline getirdi napcam bilmem.. sanırım uzunca bir süre onu kalemle yalnız bırakmamak lazım..

Ya bizim dönemimizde kinderin içinden çok güzel oyuncaklar çıkardı feyzoş ama şimdikiler çok basit şeyler gibi geliyor bana.. aslında evet onlara küçük bir raf veya küçük ev bulup içine yerleştirme fikriniz hiçte fena diil ama onların tozu nasıl alınır be yaw..:)) ben almim valla..

Muradiye o bahsettiğin kitap nasıl bari, faydalı bir kitapsa öneriyorsan adını söyle bende alayım..hakkaten önerilere ihtiyacım var.. yöntemlerini yazdınmı hemen sayfanıza gidip okuycam ilk fırsatta..

Siboşum ilginç dimi.. babaya baba doğaya ki doğa çok zor bir isim çocukların söyleyebilmesi için.. boaa, ama bana gelince ıhhh

Kreşe gitmek istemediği zamanlarda böyle cin fikirler üretme işinde artık nasıl ustalaştım bir bilsen.. insanın başına gelince üretkenliği tutuyor valla..:))

Hee hee ikinciyi takma çabalarımız oluyor kocişle yalnız kalabilelim için ama kimse yemiyor..:))

Hoşgeldin banucum, nasılsın... epeydir görmüyordum seni.. aleyna kimbilir nasıl büyümüştür. valla dediğin olurmu olur.. biz nasıl kaldırırız bilemem ama hiçte hoş karşılamayacağımız kesin.. Allah yardımcımız olsun...

Geçmiş olsun dilekleriniz içinse ayrıca teşekkürler...
öptük sizleri

sebuş
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 17.02.2006 09:20:06
Dün akşam girdik çocuk odasına ailecek.. oyun saatimizde; doğa elinde bir dergi 10 farkı bulmaya çalışıyor.. Ada piyanonun başında şarkı çalıp dans ediyor.. ben bir ona dönüyorum bir diğerine.. aslında aklım doğanın elindeki dergide ve ona yardım etmekte ama küçük cadının izin verdiği yok.. sonra baktı doğanın elindeki kitaba onu almaya çalışarak bir hamle.. ben olaya müdahale.. hemen eline kendi kitaplarından verdim.. nasıl yaygara koparıyor, verdiğim kitabı fırlatıp atıyor tamm bir küçük cadıııııı.. sonra ben başladım onun kitabını elime alarak okumaya... sinsi sinsi yaklaştı ve kucağıma oturdu dinlemeye başladı.. çok kısa bir hikaye ama İLK DEFA baştan sona bi hikaye dinledi... veee veee tammm 13 kere okuttu bana aynı hikayeyi..:(( tamammı kızım okuyımmı daha dedikçe "OGUUU,OGUUUU" dedi... İLK DEFA bir soruma karşılık cevap verdi ve öyle hoşuma gitti ki, yedim yedim bitirdim okudumda okudum...

Sonra baba ile değiş tokuş yapalım çocukları diye düşündüm dilim damağım kurudu çünki..:)) gökmen sen adaya okumaya devam et ben doğaya dememle.. babasının yanına gidip onu bir itmesi ve olaya müdahalesi vardı ki görmeyin.. allahım tam çadırlı zilli danam benim yawww oldum..
<mesaj tarafından düzenlendi sebuş on 17.02.2006 11:09:46>

aliyeaydın
  • Tüm gönderiler : 892
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 17.02.2006 09:57:09
Sebuş di mi nasıl cadılar ama? Olsunlar da yani, haklarını aramaları benim çok hoşuma gidiyor, anne baba farke tmez özellikle dışarıda haklarının peşinde olsunlar
Demek kitabı okuttu böyle 10-15 kere, Sude'nin bir Dumbosu vardı, sonra oyuncak hikayesi sonra kırmızı başlıklı kız ile sindrella ama şimdilerde bir yazma çizme, pastel boyaları attım, kuru boyalar ama şu hani silinebilir tahtalar var ya, onalrdan mı alsam diyorum sonra yok doğum gününe dek oyuncak almama kararımı hatırlıyorum yine.
İştahı nasıl Ada'nın, dişler ne durumda herhalde iyi yine di mi? Çok çok öpüyoruz sizi

smerey
  • Tüm gönderiler : 1161
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 17.02.2006 10:35:18
veee veee tammm 10-15 kere okuttu bana aynı hikayeyi..:((
Allah sabır versin :)) ama tam 10 mu 15 mi
Sibel (29.09.1970) ve kuzusu Bulut (20.02.2001)

aleyna&tuana
  • Tüm gönderiler : 3760
  • Bölge: Bursa dan Antalya ya transfer :))
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 17.02.2006 11:12:18

Orjinalden alıntı: sebuş
Hoşgeldin banucum, nasılsın... epeydir görmüyordum seni.. aleyna kimbilir nasıl büyümüştür. valla dediğin olurmu olur.. biz nasıl kaldırırız bilemem ama hiçte hoş karşılamayacağımız kesin.. Allah yardımcımız olsun...

İyi valla canım ne olsun işte cadılar büyüsün büyüsün diyoruz ama büyüdükçe dertlerinin de büyümesi olasılığı zor geliyor :) Aleyna da bi çene bi çene sayfasında yeni resimleri var :)

sebuş
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 17.02.2006 11:15:54
ALiyecim teşekkür ederim..hakkını arasın arasın da böle cazgırca olmasın be yaa...:)) oyuncak almama kararında haklısın çok doyumsuz oluyorlar ve hiçbirinin yüzüne bakmıyorlar çokluktan..

Adanın iştahı bu aralar iyi diil.. 10 dişimiz vardı.. 3 tane daha patladı patlayacak yarın bugün..

Siboşum düzeltme yapılmıştır efemm..:))elime düşme sakın..mercii

sebuş
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 17.02.2006 11:16:54
Banucum uğrıycam sayfanıza.. merak ettim..

melda12
  • Tüm gönderiler : 562
  • Bölge: istanbul
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 17.02.2006 13:01:59
Sebuş’cum  fıstıkları bol detaylı ne güzel anlatmışsın  zevkle okudum.
Öncelikle Doğa’ya kulağı için geçmiş olsun  umarım damlalar en kısa zamanda etkili olur.   Demek Onur aşkı  çift taraflı olmuş  karşılıklı sevgililer günü hediyeleri falan   çok tatlı oluyorlar…   Anneanne yolculuğunda  promosyon kampanyana çok güldüm demek kimse oralı olmuyor.

Sebuş geçen gece seni rüyamda gördüm  İstanbul’a gelmişsin bir işyeri açmışsın giyim üzerine  geliyoruz alışveriş yapıyoruz falan  hayırdır inşallah dedim.  Ama çocukların  hiçbiri yoktu ortalıkta…

sebuş
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 17.02.2006 16:00:12
Yaa melda karşılıklı aşk yaşıyoruz... saçlarını hiç toplatmıyor hep açık kalsın istiyor.. bende devamlı açık kalsın istemiyorum kırılmasın diye.. meğer çocumun varmış bir derdi sıkıntısı..:))

promosyonumuz komik dimi.. bizde o gün hem böyle bir espri yaptık hemde çok güldük zaten..

Hayırdır inşallah Meldacım yaa.. ne demek acaba.. tamam güzel bi iş açmışım da.. amannn çocuklarım falan yok ortalıkta hee... onları denize postalamış olmıyım.. oda kreş açmışmış meğer..
öptüm seni

waterlili
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 17.02.2006 17:02:16
bu ikinciler hep böyle cadimi oluyor Sebus?????... eger öyle ise yandim ben demektir... bizde Eda yeterince cadi, sonraki daha bir fena olursa ne yaparim bilemiyorum...
Nilüfer&
Eda 08.03.2002&
Ela 22.08.2006

pinar-ata
  • Tüm gönderiler : 500
  • Bölge: Afyonkarahisar
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 18.02.2006 13:24:00
sebuş kızlar harika olmuş yaa..ne güzel anlatmışsın sende ellerine sağlık...
adacık az daha büyüsün abladan önce düşer yollara merak etme...hikaye dinlemeside çok hoşuma gitti ayrıca...aferin prensese..ataya hiç dinletemiyorumda ben..daha 2 sayfaya geçmeden pırr kayboluyor..
doğacım aşık demek..hehekreşede onun hatrına gidiyor demek...kulağındaki problemde damlalarla çözülür umarım..
öptüm sizi..

kuzucuk ATAcık....04.02.2004 :)
annesi PINARcık...11.05.1983 ;)

sareon
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 18.02.2006 15:22:52
maşallah demek karşılıklı sohbete başladınız.
Evdeki şamata izlenmeye değer, ne güzel anlatmışsın, eline sağlık.

Kinderin yeni oyuncaklarını ben de beğenmiyorum.

Aşk hikayenize de bayıldım. Doğa aşık diye Ayşegül kitabı olur bu gelişmelerden. Şöyle elma yanaklı resimler de olsa ne güzel olur yanında.

SEDA

goncairem
  • Tüm gönderiler : 2200
  • Bölge: Smryna
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 22.02.2006 09:22:27
ee bir anlatıp kaybolmuşsun hadi biriktirme gel anlat kızları he.
KiTaPla DaNS 'ta buluşalım :)
facebook 'ta ;)

sebuş
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 22.02.2006 10:10:37
Goncişim valla dürtmesen geleceğim yok benim doğrusun.. saol dürtelediğin için...

Nilücüm 2.ler daha bir cadı olucak diye bir kaide yok..bir eve bir cadı yeter yani.. demek senin ikinci bebiş tam tersi olucak..

Pinoşum demek ata hikaye dinlemiyor... hiç üzerine gitme bence sen onunla daha güzel oyunlar oynadığından kitap dinlemek henüz cazip gelmiyor olabilir..

Sedacım teşekkür ederim.. Doğa'nın aşk hikayesi diyip bi başlık atıcam ve anlatmaya başlıycamda.. bu cimcim hiçbişey anlatmıyorki..sır küpü mübarek..:))

Ne zamandır resim çekmiyorum aslında; Doğa resim çektirmeyi artık hiç sevmiyor.. tam çekicem ya gözlerini kapatıyor ya kafasını çeviriyor..:(( kızım gözlerini neden kapatıyorsun dediğimde ise, gözlerini flaş ışığının rahatsız ettiğini söylüyor..halbukimki çok fotojenik bir çocuk bi rahat dursa ne güzel pozlar yakalıycam.. bende o sinirle habire küçük sıpoşumun resimlerini çekiyorum..

sebuş
Ynt: SARI DOĞA& MAVİ ADA:MADE IN SEBUŞ - 22.02.2006 10:22:53
Ada bir haftadır 2 azı dişi 1 köpek dişi çıkarmakla uğraşıyor.. öyle sarstı ki onu bu dişler keyifsiz, iştahsız, yaptığı şeylerden mutlu olmayan bir çocuk oldu..gözlerinin altı çöktü çocumun..:((

Dün doktorumuzla görüştüm.. durumu aktardım.. havanın soğuk olmasına bakmayın ve çocuğu bol bol açık havaya çıkarın ve hergün yıkayın dedi.. neyseki 2 gündür havalar iyiye gidiyor.. bundan sonra artık sokağa çıkarmak epey değişiklik olucak ev kuşum için.. dün akşam hadi yıkayım sen dedim.. gel bıdii bıdiii yapalım.. hemen başladı "gaaa gaaa" diyerek üstündekileri göstermeye.. çıkar demek galiba bu gaaa lar..:)) tamam ama dedim seni çıkarırken sakın ağlama tamammı... bana cevap verdi kuşumm "mamammmmm" diyerek ayy nasıl mutlu oldum.. nasıl sevindim.. bi güzel bıdii bıdii yaptık ama sonrası yine hüsrandı.:((ateşe atmışım gibi feryat figan etti..

Babası ona gökmen dedirtmek için uğraşlarda bugünlerde..:)) baba demesi yetmiyormuş gibi bide ismini öğretiyor köfte..)) hala anne demiyor oluşunu düşünürseniz baya bozum bi durum yani.. yalnız çocum her gökmenn de bakim demesine "babaaaa" diyerek cevap veriyor..:)) akıllı kuzum benim..anne demeden dötten demesine izin yok..özellikle oda Doğa gibi dötten diyecek bende dalgamı geçmeye devam edicem heheee

Sayfayı değiştir: << < ..11121314151617181920.. > >> | Sayfayı gösteriyor 12 of 23, mesajlar 441 to 480 of 886