SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR

Sayfayı değiştir: < 123 | Sayfayı gösteriyor 3 of 3, mesajlar 81 to 120 of 120
Yazar Mesaj
bambino
  • Tüm gönderiler : 369
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 12.04.2008 08:29:02
Fatoscum cok rahat gecırecegım dogum yazıcaktım yanlıs yazmısım

B A T O S
  • Tüm gönderiler : 4045
  • Bölge: MERSİN
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 13.04.2008 22:13:17

Orjinalden alıntı: bambino

Fatoscum cok rahat gecırecegım dogum yazıcaktım yanlıs yazmısım

haa tamam ozamannnbende diyorum ne ameliyatı

kamilkubra
  • Tüm gönderiler : 387
  • Bölge: hollanda
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 10.05.2008 15:12:35
arkadaslar yine ben ve yine sipiralle ilgili soru nihayet regl oldum sukur bitti smear sionocumda alalhima bnlerce sukurler olsun temizdi uzun suredir iliskilerden sonmra kanama yoktu bugun yuine basladi yaaa cok tirsiyorum her yerde sipiralden dolayi diye okuyorum ya deliricem gercekten oylemi acaba sali evdoktoruna gidicem tekarar total ruotur oldum acaba yinemi yirtliyor  ya anlmadim.

buarada as.min.yes arladasim evet sipralle agrili ve daha uun kanama suresi onu yasadim bir kere heleki ilk oldugunda ama ikinci resglem daha rahat gecti sukur bekle bakalim.

4everCAgirl
  • Tüm gönderiler : 3904
  • Bölge: New York, NY
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 29.05.2008 04:58:51
Spiral yerine diyafram kullansaniz olmaz mi?

patbori
  • Tüm gönderiler : 19
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 17.06.2008 16:17:25
arkadaşlar ben de 1 hafta önce taktırdım.eşimle girdiğim ilişkide eşim hissettiğini söyledi çok şaşırdım.ilk kontrol için bir dahaki adetimi beklemem gerekiyor.acaba kaymışmı.yoksa yeni takıldığı için mi böyle...çok canım sıkıldı yaaa

4everCAgirl
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 08.07.2008 04:44:39

Orjinalden alıntı: *berk_beril*

sanırım doğum kontrol haplarıda kilo ve hormon bozukluğu yapıyo

Kesinlikle yanlis!  Bu konuda dkontrol haplari sayfasinda da yazdim ama eger daha ayrintili sorularin varsa ozelden konusabiliriz.

Dkontrol haplari benim hormonlarimi duzenledi.  Hatta ben dkontrol haplarini birakinca hormon bozuklugu teshisi kondu.  Dkontrol haplari kullanirken yumurtlayan ben, simdi kendi kendime yumurtlayamiyorum. 

Dkontrol haplari herkeste kilo yapmaz.  Bende yapmadi kesinlikle.  Bunyeye gore degisiyor. 

Ayrica, hormonlarini bozmaz ama siklusun haplara gore degisebilir.  Bu da cok normal.  Ilk 3 ay alisma devresinden sonra siklusun saat gibi olur genelde. 

neslikerem
  • Tüm gönderiler : 1135
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 08.07.2008 10:42:54
Züliş şimdi beni de bir korku sardı. Eğer 3.ye hamile kalırsam felaketim olur. Biz eşimle sadece 2 kere korunmadık, ikisi de bebek olarak bize geri döndü. Çok etkili bir yöntem olması lazım. Sen spiralle hamile kaldım diyince ben çok panik oldum şimdi. Çünkü spiral düşünmüştüm.
Evliliğimizin ilk yıllarında doğum kontrol hapı kullanmıştım. Aslında o çok iyidi. Cildimi pürüzsüzleştirmişti, adetlerim çok çok düzenliydi ama bir problem vardı. Onu şimdi burada yazmayayım. Sonra eşim korundu. Bu yöntemi de ben pek sevmiyorum. Ne yapsam diye kara kara düşünüyorum. Ne yapacağız biz canımcım?

**hazalım**
  • Tüm gönderiler : 6776
  • Bölge: GAZİANTEP ** MALATYA
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 08.07.2008 11:13:10
merhaba bişey sorcam
spiral dışarda alınıp dr a taktırılıyormuş yurtdışında
ben eczanelerde bulamadım
yengem bi tane alıp bana gönder dedi
nerelerde bulunur sizce

yada ayrı mı alıyorsunuz yoksa dr mu takıyo

Nitube
  • Tüm gönderiler : 130
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 08.07.2008 12:59:11
Slm. Ben ria(spiral) taktıralı 2 yıl oldu. İlk taktırdığında dr 1 ay sonra kontrole gel dedi. 2. kontrolüm 1 yıl sonra idi. Ve bundan sonra yılda bir kez kontrolüm olacak. İlk taktırırken küçük bir ağrı- acı oldu. 6 ay dr ağır kaldırmamamı dikkat etmemi istemişti. Çok şükür bir rahatsızlığım yok. Ne regli olcağın dönemde ne başka zaman sıkıntım olmadı.

Fakat bazı kişilerin bünyesine göre ağrı ,ara kanamalar olmasının dr um normal olduğunu söylemişti.

4everCAgirl
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 09.07.2008 23:13:07
Zuleyha dkontrol haplari adetini de duzenler ne guzel, boylece havuza bakip gelmek zorunda kalmazsin

Haplar neden kilo yapabilir?  Hormonlarin degistigi icin gecici bir aclik hissi yaratabiliyor ilk 3 ay. Ama sen surekli yemezsen, yediklerine dikkat edersen, sirf dkontrol haplari kullaniyorsun diye kilo almazsin.  "Her yedigim yariyor" kavrami dogru degil yani.  Bence arkadaslarin yediklerini sinirlamiyorlar.  Hatta bizim hamilelik oncesi sayfasinda bircok arkadas folik asit ve vitamin kullanmiyor hamilelik oncesinde.  Kilo yaptigini dusunuyorlar.  Halbuki bu cok yanlis, bunlarin hepsi gecici.  Eger sen yediklerine dikkat edersen, ac oldugunda yemek yemissen meyve ve sade sebze yersen, hicbir sey olmaz ve kilo almazsin benim gibi.  Ama eger bir yemekte 3 tabak manti yersen tabii kilo alirsin, dkontrol haplarina ya da folik asite sucu atmamak lazim 

Emzirirken kullanabilecegin dkontrol haplari var sanirim.  Ama doktora sorman lazim, ben bilmiyorum isimlerini. 

4everCAgirl
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 09.07.2008 23:18:34

Orjinalden alıntı: **hazalım**

merhaba bişey sorcam
spiral dışarda alınıp dr a taktırılıyormuş yurtdışında
ben eczanelerde bulamadım
yengem bi tane alıp bana gönder dedi
nerelerde bulunur sizce

yada ayrı mı alıyorsunuz yoksa dr mu takıyo

"Yurtdisi" o kadar genis bir kavram ki

Ama burada ben bir sure diyafram kullandim.  Diyafram ile spiral ayni degil.  Diyafram her iliskiden once kendin takacagin, 6-8 sonra da cikartacagin birsey.  Bunu kullanmadan once doktora gittim, doktor olcum yapti, serviks uzunluguma gore diyafram recetesi verdi.  Ondan sonra ben kendim gidip diyaframi eczaneden aldim ve evde kendim taktim.  Doktorun ofisinde alistirma olarak takip cikardim once, doktor kontrol etti dogru yaptim mi diye.

Spiral boyle degil.  Spirali burada eczaneden almak mumkun degil.  Sadece doktorun ofisinde takilip cikartiliyor. doktorun ofisindeyken spiral veriliyor.  Eger eczaneden almak mumkun olsa bile burada recetesiz vermezler.   

4everCAgirl
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 09.07.2008 23:21:53

Orjinalden alıntı: Neslikerem

Züliş şimdi beni de bir korku sardı. Eğer 3.ye hamile kalırsam felaketim olur. Biz eşimle sadece 2 kere korunmadık, ikisi de bebek olarak bize geri döndü. Çok etkili bir yöntem olması lazım. Sen spiralle hamile kaldım diyince ben çok panik oldum şimdi. Çünkü spiral düşünmüştüm.
Evliliğimizin ilk yıllarında doğum kontrol hapı kullanmıştım. Aslında o çok iyidi. Cildimi pürüzsüzleştirmişti, adetlerim çok çok düzenliydi ama bir problem vardı. Onu şimdi burada yazmayayım. Sonra eşim korundu. Bu yöntemi de ben pek sevmiyorum. Ne yapsam diye kara kara düşünüyorum. Ne yapacağız biz canımcım?

Dogurganliginiza masallah diyorum

Dkontrol hapindaki probleminiz ne bilmiyorum ama eger dusundugum sey ise bol bol yogurt yerseniz her gun, o problem ortadan kalkar   Olabilecek diger problem icin de kullanabileceginiz birsey var, adini ozelden yazarim isterseniz.  Tabii tahminlerim dogru ise

sadengk
  • Tüm gönderiler : 7735
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 15.07.2008 18:28:35

Orjinalden alıntı: *berk_beril*

Orjinalden alıntı: Neslikerem

hahavallahi bilemiycem neslicim bende eşime kaçgündür bunu soruyorum korkma azcık acır geçer diyo

bende eşimin korunmasından memnun değilim güvenmiyorum

benim zaten 3.çocuk şansım hiç yok keşke tüpleri bağlatsaydım

hapı emzirme dönemimde vermiyolamış nesli hakikatten napcaz biz

Püff ben de bilemiyorum ne yapacağımı
Spiral taktırmaktan korkuyorumüstelik Züleyha hamile kalmışsın elbette doğum kontrol yöntemlerinin hiç biri yüzde yüz korumuyor ama...
Sizin gibi ben de eşime güvenemiyorumay ne zor iş yaa

kamilkubra
  • Tüm gönderiler : 387
  • Bölge: hollanda
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 15.07.2008 21:36:48
ay kizlar yaaaaaaaaaa allah korusun allah istedikten sionra tabiki ne spriral ne baska birsey her sekilde hamile kalinir ama benim adetim dogumdan beri halen duzelmedi buaralarda cokkkk ama cokkkk basim donuyor ay allahim kesinlikle hamile kalmak istemiyorum demirimmi dustu acaba sevgili evdoktorumda dogru duzgun bqkmiyor deliricemmmmmm.   

prenscim
  • Tüm gönderiler : 2896
  • Bölge: İstanbul Katılım Zamanı:10/10/2005
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 16.07.2008 10:56:14
Problemlerim,ağrılarım,şişkinliklerim bitti..kısaca her ayın 10 günü yaşadığım sıkıntılar bitti..
Tabiki çıkarttırdım ..
Karın şişliği,mide ağrısı ve bulantısı,baş ağrım,lekeler  bu ay olmadı çok mutluyum.Dün regl olmuşum hiç farkında bile değilim..Ne güzelmiş ağrısız bir regl başlangıcıÇok iyi hissediyorum kendimi..

Ben 2004 de taktırdım ,yaklaşık 4 yıl olacaktı..Kontrole gittiğimde dr.büyük bir yara gördü..Spiral yapmış,ne de olsa yabancı bir cisim dedi,ama tehlikeli değilmiş..Aylardır iltihabik durumda yaşıyordum..Fitil ve ilaç kullandım..şuan bişeyim yok..regl bitiminde dr.gidip tekrar kontrol olucam..ve taktırmayı asla düşünmüyorum..Eşime güveniyorumDr.ayrıca 2 yılda bir çıkartırıp rahim dinlendikten sonra yenisi takılması gerektiğini söledi..O masadayken tansiyonu düşen ağlayan ben ,bu sefer en ufacık bişey hissetmedim,isteyene dr.adını veririm..bir dr.bu kadarmı kibar olabilir..heheheh

Hap,iğne v.s. onları da kullanmayı düşünmüyorum..çekemem
bekirin annesi burcu..

28.06.2004
CANIM OĞLUM

angelhera
  • Tüm gönderiler : 327
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 16.08.2008 17:56:59
ben dün gribal enfeksiyon sebebiyle dr.a gittim. gitmişken de uzun süre düşündüğüm ama bi türlü taktıramadığım spirali sordum. Dr. 500 Ytl'ye taktıklarını ama bize 400 olabileceğini söyledi. Spiral takılırken anestezi uygulanacakmış, bildiğin operasyon yani dediler. ben daha önce spiral takılırken bayıltılan kimseyi duymadım. Ayrıca adet olduğumda gelmemi, hatta istiyosam şu an hemen takabileceklerini söylediler  Şaşırdım ... Spiralin yerinden çıkabildiğini, gebelik olabileceğini, hatta mide zarına yapışabildiğini ya da bebeğe yapışabilidğini duyduğumu söylediğimde de alaya aldı; ama okuduğum kadarıyla bunlar olan şeyler

zeynozge
  • Tüm gönderiler : 52
  • Bölge: KAYSERİ
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 18.08.2008 15:06:46
merhaba önce bebeğinne rabbim uzun ömür ve sağlık versin düşme yapmaz ama kayabilir 6 ayda bir kontrole gitmen gerekir  kanamaların çok uzun sürer ilk aylarda ama daha sonra 7-8-9 güne düşer iyigünler.

wisne83
  • Tüm gönderiler : 189
  • Bölge: KUSADASI
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 24.10.2008 16:01:43
arkadaslar ben saglık ocagında bedavaya taktırdım.evet bıraz agrılı bı ıslem ama anestezı alacak kadarda degıl yanı.bence dr lar abartmıslar durumu.ayrıca
spıralle hamıle kalma olayıda cok sık rastlanan bı olay degıl.bınde bır yanı.bence en rahat ve en guvenılır yontem.hem adette cogalmada kısıye gore degısıyor herhalde benım normalde adetım 3 gun surerı spıralden sonra 4 e cıktı. yanı tavsıye ederım

DERYANINUMUTU
  • Tüm gönderiler : 2591
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 24.10.2008 16:50:36
EVET ARKADAŞLAR BENDE DOĞUMUMDAN SONRA 4. AYIMDA FALAN SPRALİMİ TAKTIRDIMM  BİR SENEYİ GEÇTİİ EVET DEDİĞİNİZ GİBİ AĞRILI Bİ DURUM AMA ÖYLE BAYILTILACAK KADARDA DEĞİL ÜSTELİK HER BÜNYE SPRALİ KABUL EDEMEYEBİLİYOR KANAMALAR UZARSAA SANCI YAPARSAAA GENELDE BÜNYE KABUL ETMİYOR OLUYOR VE ÇIKARTIYORLAR BENDE SPRALİMİ 200 YTL YE FALAN TAKTIRMIŞTIMM SENEDE 1 DE KONTROLE GİDİYORSUN BENİM BİRAZ AĞRIM OLMUŞTU HATTA BAZEN HALA OLUR BATIYORMUŞ GİBİ GELİYOR BENDE HATTA KAYDIĞINI DÜŞÜNDÜM VE KONTROLE GİTTİMM ULTRASONLA BAKILDI VE KAYMA OLMADIĞINI HERŞEYİN YOLUNDA OLDUĞUNU SÖYLEDİ DOKTORUM BİRAZ İNTAHAPLANMA OLMUŞ SANCIM O YÜZDENMİŞŞŞ
DİCEM OKİ 500 YTL BENCE ÇOK Bİ PARA HEE ANESTEZİ UYGULANICAK DİYEMİ BU PARA İSTENMİŞ ONUDA BİLEMEM BAZISI DAYANAMAYACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜ İÇİN ANESTEZİ İSTİYOR O HASTANIN TERCİHİ OLMALI BENCEEE

qon(@
  • Tüm gönderiler : 561
  • Bölge: İSTANBUL
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 17.11.2008 18:22:03
bende doğumdan 3 ay sonra 100 ytl'ye taktırdım ama 1,5 sene anca dayanabildim , işlem sırasında sadece rahime takılan o alet biraz canımı acıttı o kadar
o da zaten şu bilinen muayene şekli :çatala yatarsın aleti takarlar
benim hiçbir ağrım sancım vs.. olmadı sadece kanamalarım 9-10 gün sürüyordu , o yüzden vazgeçtim ve çıkarttım ,
eğer eşin korunabiliyorsa veya hap sana alerji yapmıyorsa bu yöntemleri de deneyebilirsin
anestezi olayı bünyenden dolayı söylenmiş olabilir ama öyle abartılacak bir durum yok kesinlikle...500 ytl de anestezi ücretidir muhtemelen.
sağlıcakla kal
<mesaj tarafından düzenlendi molly on 17.11.2008 18:25:18>

fiska
  • Tüm gönderiler : 955
  • Bölge: İSTANBUL-KARTAL
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 17.11.2008 18:53:43
bende doğumdan 4 ay sonra ana_sağlıkta ücretsiz olarak taktırdım.yaklaşık 8-9 ay boyunca kanamalarım uzundu,15 gün kadar.ama şu anda normale döndü.ki bunu doktor baştan söylüyor.bazı kişilerde kanama fazlalaşır,bazılarında azalırmış.
spiral takılırken anestezi uygulandığını ilk defa duydum.üstelik ücrette çok fazla.anestezi uygulanacak kadar acı hissetmiyorsun.

spiral taktırmadan önce tekrar düşün bence.yada başka doktorlada görüş.artık sağlık ocakları ve ana-sağlık merkezleride ÜCRETSİZ olarak spiral takıyorlar.üstelik özellerde takılanlara göre daha güvenilir olduğunuda duydum.unutmayın hiçbir doğum kontrol yöntemi %100 güvenilir değil.

demirleke
  • Tüm gönderiler : 102
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 07.12.2008 08:15:07
bende yenı kullanmaya basladım...1 ay oldu..ilk adette fazla kanama oldu...alişkın olmadıgım bırseydı...normalde 2 gun suren adet sımdı 10 gun oluyor...bakalım sonrakıler nasıl devam eder...

burcu-perim
  • Tüm gönderiler : 2671
  • Bölge: KARŞIYAKA 35½
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 07.12.2008 14:32:54
Ben de bebeğim iki aylık olduğunda taktırdım. Özel doktorumda taktırdım, ana sağlıkta takılanlar anti-alerjik değilmiş, benimde çok alerjik bünyem var. Bir de orda takılanların plastik olduğunu ve ete kaynadığını bir çok kişiden duydum. Daha doğrusu bir çok ebeden duydum. Şimdi iki aydır memnunum, takılırken birazcık ağrı duydum. Geçen hafta da ilk reglimi oldum doğumdan sonra. İlk iki gün kanama mikatrı çoktu ama toplam 3 gün sürdü. Umarım böyle devam eder, çünkü eskiden hep 6 gün sürüyordu...

secilöz
  • Tüm gönderiler : 1636
  • Bölge: İZMİR KSK -ŞİMDİLİK KAYSERİ
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 20.12.2008 17:14:16
ya üf ben de taktırmak istiyorum ama çok kararsız kaldım.eşim korunuyo sağ olsun ama hayatımızın sonuna kadar da prezervatif mi kullancaz yaw.taktırsam mı ki üffspiral de kaza riski var mı acabaprezervatife göre güvenilirliği ne ölçüdedir

burcu-perim
  • Tüm gönderiler : 2671
  • Bölge: KARŞIYAKA 35½
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 22.12.2008 01:36:27
Malesef bunda da hiç bir yöntem gibi %100 değil koruyuculuk oranı. Ama taktırdıktan bir süre sonra doktorun kontrole çağırıyor, spiral yerinde mi, kaymış mı bakılıyor, ki yerinde olması ve kaymaması koruyuculuk açısından çok önemli. Ve koruyuculuğu türüne göre belirli bir sene ile sınırlı. Bu seneyi geçirmemek gerekiyor. Bundan sonrası çok çok düşük bir ihtimale kalıyor. Ama bence condom da risk daha yüksek, patlak olabilir, tırnakla fark etmeden çizilip yırtılabilir, kenarından köşesinden sızabilir...

tontisanne
  • Tüm gönderiler : 142
  • Bölge: Isvicre /Luzern
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 27.12.2008 00:50:55
selam arkadaslar , bende dogumdan 4 ay sonra nihayet spiral taktirmaya karar vermistim . benim  spiralimde 500 (isvicre frangi) ama benim takirdigim mirena denilen hormonlu spirallerden 5 yillik. vücut acisindan kabul daha kolay problemsiz oldugu icin  doktorum onu tavsiye etmisti,bende onu kabul ettim. ama öyle anestezi alacak kadar bir agri olmuyor takilma sirasinda,tabi nahos bir agri oluyor ama katlanilmayacak kadar degil.takildiktan sonra kanama uzun sürdü(hormonlu oldugu icinmis)salgiladigi hormon düsük düüzeyde olup sadece rahimde kaldigi icin rahim icindeki tabakayi inceltiyormus ve zamanla adet bile görmeyebilirsin dedi dr. ama spiral cikarinca hersey eskisi gibi olacakmis
tabi spiralle de hamile kalma vakalari var ama cok düsük ,hatta benim kullandgim marka hamile kalma durumda tazminat bile veriyormus sanirim, yani o kadar güveniyorlar kendilerine:)
benim  dr.um spiral takildiktan 1 ay sonra kontrole cagirdi cünkü eger kayma olacaksa bu genelde ilk ay icind eoluyormus.
ben sahsim olarak spiral düsünen arkadalara tavsiye ederim .kaldiki Tr de saglik ocaklrinda ücretsiz hizmetler bile oluyor ne güzel:)burada korunmanin her türlüsü biraz pahaliya mal oluyor
saglili günler dilerim

,
antuna idim :S

__ANKA__
  • Tüm gönderiler : 5817
yeni bir problem daha - 15.02.2009 11:29:46
bu sayfayı yeni inceliyorum..niye mivalla bana doktorum önerdi..40 dolunca gelin,takalım dedi yada eşiniz korunsun

hap kullanamıyoruz,keşke kullanılabilse..iğne olayını da tam bilemiyorum,kimii öneriyor ama

acı duyuluyor demek,bunu da bilmiyordum..bir de spiralin ipi eline gelirse kaymamaıştır demiş bir arkadaş,ne ipi acabainasıl bişey ki bu aparat

kafam çok karıştıben 5 yıl falan bebek düşünmüyorum..kızım daha 25 günlük...Allah uzun ömürler versin kuzulara..amin

ece2006
  • Tüm gönderiler : 2
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 21.04.2009 15:27:36
benim kızım 2,5 yaşında, doğumdan 15 gün sonra regl oldum, doktorum hemen spiral taktı, altın olduğunu biliyorum sadece, platini fln da varmış, doğumdan önce de, bekarken de regl günlerim ağrısız sancısız geçerdi, yine öyle, değişen tek şey kanamamın fazla olması... müthiş rahat birşey, herkese tavsiye ederim, takarken de ağrı sancı yok, 2,5 yıldır hiç bi sorun yaşamadım

sadengk
  • Tüm gönderiler : 7735
Ynt: yeni bir problem daha - 21.04.2009 15:52:50

Orjinalden alıntı: ***ülkeryıldızım***

bu sayfayı yeni inceliyorum..niye mivalla bana doktorum önerdi..40 dolunca gelin,takalım dedi yada eşiniz korunsun

hap kullanamıyoruz,keşke kullanılabilse..iğne olayını da tam bilemiyorum,kimii öneriyor ama

acı duyuluyor demek,bunu da bilmiyordum..bir de spiralin ipi eline gelirse kaymamaıştır demiş bir arkadaş,ne ipi acabainasıl bişey ki bu aparat

kafam çok karıştıben 5 yıl falan bebek düşünmüyorum..kızım daha 25 günlük...Allah uzun ömürler versin kuzulara..amin

Bisetciğim,acı konusunda ben de çok tedirgin gitmiştim taktırmaya ama hiç de öyle can yakıcı bi uygulama değil korkmahele doğum sancısına dayanabilen biri için,yumurtlama döneminde hissedilen çook hafif ağrıya benzer bir acının ne önemi olabir kiacı bile denemez yani.
İp konusuna gelincee ben takan ebeye sordum yok dedi eskilerinde uzundu ip yenilerde kısa bu şekilde kontrol edemezsin dedi.Zaten kayarsa ağrı ve kanamada anormallik oluyormuş.Ben tavsiye ederim,ben çok rahatladım
Şu alttaki enjektöre benzer araçla takılıyor incecik bişey
Kuzucuğunu kokladım

<mesaj tarafından düzenlendi sadengk on 21.04.2009 15:54:20>

Nilay&Yiğit
  • Tüm gönderiler : 3504
  • Bölge: İstanbul
Ynt: yeni bir problem daha - 21.04.2009 18:36:45
bende ilk defa duyuyorum spiralin anestezi ile takıldığını. ben taktırmadım ama ablam ve arkadaşım sağlık ocağında ücretsiz taktırdılar.
hatta ablam pek bişey hissetmediğini bile söyledi. sanırım çıkarılırken biraz acılı oluyormuş.

spiral yerinden oynadığında zaten kanama olarak belirti veriyor.

can16
  • Tüm gönderiler : 1056
Ynt: yeni bir problem daha - 23.04.2009 09:04:35
çok uzun süredir buralardayım ama ilk kez bu konuyu görüyorum benim kızımda 1.5 yaşında bizde prezarfetifle korunuyoruz eşiminde pek şikayet yok aslında bu durumdan ama ben taktırmayı düşünüyorum diceksinizki eşinin bi şikayeti yoksa neden düşünüyorsun
arkadslar ben malesef ilşkiden hiç bir şey anlamıyorum buuyrda yazmak ne kadar doğru bilmiyorum ama benim  orgazm olamama gibi bi durumum söz konusu dr gitmekte işime gelmiyo malesef  acaba diyorum prezarvatif kullanmasak bi değişiklik olurmu

monella
  • Tüm gönderiler : 1
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 01.11.2011 13:16:07
korkma düşmez ve çıkmaz  rahat ol 

ceylingizemm@hotmail
  • Katıldı: 04 November 2011
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 21.02.2012 15:44:27
BENDE 27 GUN OLDU DOGUM YAPALI KADIN DOGUMCUM 3 AY SONRA GEL TAKALIM DEDI AMA 3AY SONRASINA NEDEN GEL DEDI ANLAMADIM BU 3 AY ICINDE KARAMBOLE GITMEK ISTEMIYORUM :)):)EN IYISINI YAPMIŞIN AGRI FAZLA OLUYORMU /

Patka_B
  • Katıldı: 07 December 2011
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 19.10.2012 09:51:00
Merhaba arkadaşlar, bende 2 ay oldu doğum yapalı, normal doğum oldu (vakumla). Yeni spiral taktırdım, herhangi bir ağrı hissetmedim, sadece spekulumu doktor yerleştirdiğinde onun verdiği iğreç bir duygu var. Onun haricinde hiç birşey yok. Gözünüzde büyütülecek bir durum yok. Ayrıca gebeliği önlemede %99 etkili bir yöntem, bence prezervatiften bile daha güvenli.

nifirne
  • Tüm gönderiler : 158
  • Bölge: AYDIN
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 20.10.2012 10:49:42
arkadaşlar bende ilk doğumdan sonra taktırmıştım fakat bir müddet sonra yerinden oynamış.sağlık ocağına gittim ebe hayır kaymaz nasıl fark ettin dedi bende eşimin fark ettiğini söyledim. ebe gülüp farkedemez dedi ama muayene edince oda kaymış olduğunu gördü ve yeniden taktı.bir müddet sonra yeniden kaydı yani pek güvenilir değil .dikkat etmeniz gerekiyor arada kontrol ettirin .kendinizi garantiye alın

Sayfayı değiştir: < 123 | Sayfayı gösteriyor 3 of 3, mesajlar 81 to 120 of 120