Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

doğum yaklaştı mı nasıl anlaşılır

Yazar Mesaj
aysunyasar

• Tüm gönderiler : 167
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
doğum yaklaştı mı nasıl anlaşılır - 15.11.2007 01:03:16 ( #1 )
KIZLAR BEN ŞU AN 37. HAFTAMA GİRDİM VE HİÇ BİR DOĞUM BELİRTİSİ YAŞAMIYORUM.ÖZELLİKLE ÇEVREMDEKİ HAMİLELERE BAKIYORUM KARINLARI BAYAĞI AŞAĞI DÜŞMÜŞ.BENİMKİ HALA TEPENDE.BU DOĞUMUN YAKLAŞTIĞI NASIL ANLAŞILIR,BELİRTİLERİ BİLEN VARSA YAZAR MI
Panuzova

• Tüm gönderiler : 1234
Ynt: doğum yaklaştı mı nasıl anlaşılır - 15.11.2007 09:44:35 ( #2 )
37. hafta erken sayılır henüz
ama sabırsızlanamya başlamış olman normal tabii

ben 40+2 de doğum yaptım

ve her nekadar bazıları daha 4-5 hafta öncesinde
karnın aşağıya inmiş dedilerse de bana öyle gelmiyordu
nitekim doktorum da kontrollerde inmemiş diyordu

son 4-5 gün gözle görülür bir şekilde inmişti,
zaten kendin de farkediyorsun
göğüslerinle göbeğin arasında en az 4 parmak mesafe oluşuyor

ama yine de doğumun kesin olarak yaklaştığı ancak sancılar başladıktan sonra anlaşılabiliyor

sevil_cull

• Tüm gönderiler : 13583
  • Bölge: izmir -- marmaris
Ynt: doğum yaklaştı mı nasıl anlaşılır - 15.11.2007 10:08:55 ( #3 )
benim doğumuma 10 mayıs dendi ama ben 21 nisanda doğum yaptım belirti bende o gün tüm gün sancı başlamıştı doktora gittik doğumum başlamamış ama bebeğin kalp atışlarını dinlemeye hastaneye gönderdi hemen doğuma alıyoruz sizi dediler sezeryanla doğum yaptım. rabbim sağlıklı sıhhatli inşallah. bence telaşlanmayın zamanı geldikçe mutlaka anlaşılacaktır.

gokten

• Tüm gönderiler : 80
Ynt: doğum yaklaştı mı nasıl anlaşılır - 15.11.2007 11:05:12 ( #4 )
Aysun, öncelikle inşallah sorunsuz güzelce doğurusun bebeğini.

Beim karnım son iki haftamda inmişti gerçekten, ben de sadeness gibi 40+2 de yaptım doğumumu. Karnının indiğini de rahat nefes almaya başladığını anladığında hissediyorsun, bir de tabii daha çok tuvalet ihtiyacı oluyor, bebek baskı yaptığı için. Gerçekten de karnınla göğüslerin arasında epey bir boşluk oluşuyor. Hayırlı doğumlar sana.
aysunyasar

Ynt: doğum yaklaştı mı nasıl anlaşılır - 15.11.2007 12:22:46 ( #5 )
HEPİNİZE CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.ZANNEDERSEM ACELECİ DAVRANIYORUM AMA ARTIK GELSİN İSTİYORUM.ANLAŞILAN AŞAĞI İNMESİ İÇİN BİRAZ DAHA BEKLEMEYE İHTİYAÇ VAR
xdemetx

• Tüm gönderiler : 412
  • Bölge: İSTANBUL
Ynt: doğum yaklaştı mı nasıl anlaşılır - 28.11.2007 19:37:03 ( #6 )
kıslar benim ilk doğumum 42+1 de sezeryanla olmuştu ,son 2 gün önce nişan ve berarberinde 2 gün sancım olmuştu idrar sıklığıda son aylarda olmuştu ..yanlız şimdi byu ikinci gebeliğim çok farklı seyrediyor,neredeyse 4-5 aydır çok sık wc ye gidiyorum ,idrar yollarımda bi sorun çıkmıyor ,çok su içiyorum ama genelde bütün hamişler çok su içmezmi ,ben neden bu kadar çok sık wc ye gidiyorum ,birde herkes karnın bayağı aşağı inmiş diyor ,banada biraz inmiş gibi geliyo ama bu doğumun yaklaştığını gösteren bi belirti olmasa gerek ..karnım baldırlarıma değiyo otururken çok ağırlık veriyo bacaklarıma busebbplede sağ baldırım uyuşuyo 2 aydır .dr gebeliktendir dedi..bakalım hayırlısı artık ,ikinci daha zor geldi bana...
aysunyasar

Ynt: doğum yaklaştı mı nasıl anlaşılır - 29.11.2007 01:53:38 ( #7 )
tuvalet işini bide bana sor.Wc de yaşıyorum desem yeridir.
beter böcüküm

• Tüm gönderiler : 1576
Ynt: doğum yaklaştı mı nasıl anlaşılır - 30.11.2007 13:25:46 ( #8 )
aysun ben de senin gibi son haftamdayım ve aynı endişeleri yaşıyorum karnım inmedi ve kasılmam, sancım vs. yok. reflüm son şiddetiyle devam ediyor, bu da karnımın inmediğinin kanıtı zaten.

Beklemek gerçekten de çok can sıkıcı, inşallah 40 haftayı geçmeyiz. bu hafta bendeki tek farklılık göğüslerim sızlıyor, sanırım süt gelmeye başlıyor ama bizim bebiş pek hevesli değil çıkmaya 

doğum için karnın inmiş olması şart mı? karın inmeden nişan, su gelmesi veya sancı başlaması olmuyor mu karnımın inmesini bekleyeceksem eyvah ki eyvah

aysunyasar

Ynt: doğum yaklaştı mı nasıl anlaşılır - 03.12.2007 01:25:09 ( #9 )
Sorma ayselcim,bendede durum aynı.Cumartesi doktora gittik hala bir belirti yok.Normal doğum tarihinden sonra bir hafta daha bekleriz gelmezse önce suni sancı, o da olmadı sezeryan yaparız dedi.Normal doğum olmasını o kadar istiyordum ki umarım sezeryana kalmaz işim.Benimde bebek hala aşağı inmedi.Nefes almam hala çok zor.Nst de hiç sancı yok.Bilmiyorum artık allahım hayırlısını versin ama son günleri beklemek sinir bozucu.Bebek sağlıklı mı diye düşünmekten kafayı yiyeceğim.
bebegim sudem

• Tüm gönderiler : 1883
  • Bölge: ADANA/SEYHAN
Ynt: doğum yaklaştı mı nasıl anlaşılır - 03.12.2007 11:22:48 ( #10 )
benim daha doğumuma haftalar olmasına rağmen karnım çok aşağı indi.her sabah uyandığımda biraz daha indiğini farkediyorumüstelik görenlerde şaşırıyo senin doğumun yakın diyolar,bende daha günümün olduğunu söylüyorum.acaba olabilirmi karnın inmesiylemi başlıyo nişan olayı?
aysunyasar

Ynt: doğum yaklaştı mı nasıl anlaşılır - 03.12.2007 18:15:39 ( #11 )
KARNIN AŞAĞI İNMESİ BEBEĞİN DOĞUM KANALINA GİRDİĞİNİN BİR GÖSTERGESİ.ÇOĞU KADINDA YA 4 HAFTA ÖNCEDEN YA DA EN GEÇ DOĞUMA 2 HAFTA KALA İNERMİŞ.AMA BENDE TIK YOK.SENİNDE EN AZ 4 HAFTAN VARDIR,O DA 38+4 YAPAR MERAK ETME.AMA TABİİ Kİ İLLAHA İNDİ DİYE DOĞUM YAKLAŞTI ANLAMINA GELMEZ.SONLARA DOĞRU BİR BELİRTİ BU.
bebegim sudem

• Tüm gönderiler : 1883
  • Bölge: ADANA/SEYHAN
Ynt: doğum yaklaştı mı nasıl anlaşılır - 03.12.2007 19:28:28 ( #12 )
cvp için tşk canım.bende öyle tahmin ediyorum 38 hafta civarında olur doğumum sanırım.zaten her hafta kontrole gidiyorum aksi bir durum olsa hemen farkına varırız
~SUMOSH~

• Tüm gönderiler : 2388
  • Bölge: canlarımmm kuzularımmm
Ynt: doğum yaklaştı mı nasıl anlaşılır - 03.12.2007 20:03:32 ( #13 )
merhaba
benim de karnım burnunda derler ya son haftaya kadar öyle gezdim.hatta doğurana kadar.bi türlü inmedi aşağı.bu neden oldu hala bilmiyorum. ama doğumda kafası çıkamadı.yani rahmim 9 cm açıldı ama halaa baş yoktu meydandasonra sezeryan oldum. o yüzden pelvik muayenenizi sakın ihmal etmeyin.benimki ihmal oldu birazdoğum hikayem burda www.aylinhanim.blogspot.com  orda daha ayrıntılı belirtimi anlattım

beter böcüküm

Ynt: doğum yaklaştı mı nasıl anlaşılır - 06.12.2007 11:45:38 ( #14 )
selam arkideşler

bu gün 40 haftam doldu ama hala tık yok bizim oğluştan. aysun birkaç gündür girmemiş merak ettim doğum yaptı mı acaba inşallah sağlıkla kavuşmuştur bebişine darısı bizim gibi bekleyenlerin başına

*medine*

• Tüm gönderiler : 46
Ynt: doğum yaklaştı mı nasıl anlaşılır - 07.12.2007 06:06:11 ( #15 )
GEÇEN HAFTA 36+4 NST GİRDİM YARIM SAAT İÇİNDE 3 DEFA 50 YE ULAŞAN SANCILARIM OLDU VE FIRSAT BİLİP ÇATI MUAYENESİDE OLDUM NORMAL DOĞUM OLACAK İNŞALAH .BENİM KARNIM DAHA HALA YUKARI YUKARI GİDİYOR NE İŞ ANLAMADIM VE DOKTORUM KAFASINI BEBEK HALA OYNATIYOR DOĞUM KANALINA GİRMEMİŞ KAFASI DOĞUM KANALINA GİRERSE OYNATAMAZ DEDİ VE GÖBİŞİNE VURUR BEBEK İNERSE DEDİ .BASINÇ HİSSİ OLUŞUYORMUŞ BU İKİ GÜNDEN BERİDE AYNI DUYGULARI YAŞIYORUM AMA HALA KARNIM AŞAĞIYA İNMEDİ.BENCE ONUNLA ALAKA KURMAK YANLIŞ OLUR .BAZI ARKADAŞLARIMIZ 36 .37 HATTA 38 HAFTADA NİŞAN VE SUYUN GELMESİ OLAYLARIYLA KARŞILAŞIP DOĞUMA GİTTİLER .HEPSİNİ BİR ARADA YAŞAMAK MÜMKÜN OLACAK DİYE BİR ŞEY YOK AMA İNSAN ENERJİK OLUYORMUŞ DOĞUM YAPACAĞI GÜN
aysunyasar

Ynt: doğum yaklaştı mı nasıl anlaşılır - 07.12.2007 14:41:08 ( #16 )
YOK AYSELCİM NERDEEEE.HALA BİZİM KIZI BEKLİYORUZ.HAYIRLISI ARTIK ALLAHTAN.ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA YANİ 14 Ü NE KADAR GELMEZSE ZATEN SEZERYAN OLACAKMIŞ.UMARIM SEZERYANA KALMAM
beter böcüküm

Ynt: doğum yaklaştı mı nasıl anlaşılır - 07.12.2007 17:42:13 ( #17 )
aysuncum benim de yarın kontrolüm var bakalım bizim doktor ne diyecek biz artı 40+ dayız inşallah bu hafta gelir artık bebişlerimiz benim doktorum 2 haftaya kadar bekleyebiliriz demişti

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 1 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat