MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA

Sayfayı değiştir: << < ..101102103104105106107108109110.. > >> | Sayfayı gösteriyor 107 of 248, mesajlar 4241 to 4280 of 9920
Yazar Mesaj
dafne62
  • Tüm gönderiler : 2758
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: Honolulu :)
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 14.08.2008 15:27:38
Üstteki yazı defnenin size mesajı

Dükkandayım gene,defneyi uyutmaya çalışıyorum.okudum ama yazamıyorum

Kuzum Sen Benim Uğurumsun.
Şükürler Olsun Seni veren Rabbime.
Bahtın Güzel Olsun Bebeğim

esmita
  • Tüm gönderiler : 2941
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 14.08.2008 16:06:45
reyhanım üzülmüssün bana ıyı yolculuklar dılemedıgın ıcın.aklından cıkmıs.affedıldın [sm=kiss.gif] leylanım benim  özel mesaj gelmedıyse yollayayım bıdaha

serabın esının halasına saygılarını yollamıssın.ınsan kendı evladıyla ılgılı klararları veremeyecek mı dıye.bır sey anlatayım da benım görğmceye de saygılarını yolla.yengelerden bırının gelını var.benım arkadasımıın eltısı oluyo bu arada.onu ben pek sevmem ama görümcemle cok ıyı anlasıyolardı.bırının evıne oturmaya gıtmısler.benim görümce onun ogluna (2.5 yasında,kendı ogluyla bır) küfür öğretmeye kalkmıs.o da müdahale etmıs ıstemıyorum dıye haklı olarak.benımkı de acmıs agzını yummus gözünü.ögretırsem ögretırım,ne bu be kız gıbı mi yetıstırcenız cocugu dıye kızmıs ve bı daha da konusmamıs  ben bunun üstüne bir yorum yapmıyorum sız benı anlarsınız.ama dün ben bunu duyunca (arkadasım anlattı) kendı basıma gelmiş gibi acayip sinirlendım  ama konusunu acarlarsa ona hak vermedigimi söylicem kı bılsın.ecrını sımdıden sürtük dıye sevıyo

o kete tuzlu olmuyo muydu

eltılerı hemen dolusmadı benımkının cenaze olunca

ben de ferah gıbı cökmüş deveyım  aynen ben de senı hayranlıkla izlemekteyim

ben de avatar yapmak istiyorum yaaa  ama beceremıyorum

aysem msj mı atacaktın merakından kıyamam sana [sm=kiss.gif]
sorma canım dönüşüm süper oldu
ecrın de ablam onu gıydırırken uyandı.sabah 5e gelıyodu cıktık zaten.keyfı yerındeydı.arabada emzırmıstım gıderken.sonra ablamlardan ayrıldık.ay bınecegım yere kadar dünya yol gittim kollarım koptu  kuyruk vardı cok.oturarak bekleyeyım deim.ecrın de kucagımda etrafı izliyo.10 dk oturdum en fazla.bı baktım bennimkinden ne ses var ne hareket.kucagımda uyumus kalmıs  kalktım bılet kontrolünden gectim,ucaga girdimö,yerı aradım oturdum hala uyuyo  bütün yol uyudu masallah  bır ıkı aglıcak gıbı oldu.pışpışladım sustu hemen.tam inerken uyandı.onda da gülücükler saçtı

kuzum aglıyo

Allah'ımın hediyesi Ecrin'im benim.aşk böceğim :)

esmita
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 KUZULARI BURADA - 14.08.2008 16:41:53
aysem simdiden hayırlı olsun arabanız

saol adaşım
canım beim salıncagın aynısından ayşegül görmüş burda söylemişti  ama o küçük zaten.kg sınırı cok az.aysegül de ondan almamış.başka bak istersen

ben de gelmek istiyorum bahçe keyfineeee

teşekkürler seher hoş geldin

saol leylanım.valla doğum sonrası gerginlik açısından eşime hıç yaramamış bı ayrılık.ölmüş ölmüş dirilmiş resmen  şu 1 ay koca bi yaz gibi geldi,beraber gezdiğimiz yerlere bile gidemedim,evden çıkasım gelmedi,hep tuttum kendimi,sana belli etmemeye çalıştım burnundan gelmesin diye diyo
dediğin şahıslar da cook özlemişler sorma

zeynep deniz sefası yapıyosunuz oohh ne güzel.eşim de gidelim biryerlere diyo ama bakalım artık

serapcım cok saol
ayy kim sever kı habersiz misafiri

burak gelemedi reyhanım.çok istedı ama biletler cok pahalıydı.

ecrin de bazen memeden kopmak istemiyo.bu aralar oldugu gibi.ya aşıya gitmeden önce ılaç falan versem mi acaba

şeylaya üzüldüm

sen de saol zeynebim

ayşegülüm boşver keyfine bak.biz de bekliyoruz sohbete tekrar katılmanı [sm=kiss.gif]

masallah ırmaga.ne güzel oturuyo  ecrin gibi zor geliyo heralde yüzüstü yatmak.selülit ecrınde de var sorma

esim geldi.ecrin uyuyoken duş yapayım sonra da fön cektırmeye gıdeyım

dafne62
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 14.08.2008 16:57:04
Duyguuuuuuu düştü aklıma revani senin yüzünden sanırım yemeden dayanamiyciğimmm tarifin kolaysa paylaşırmıın benle.Öfff güya tatlı yememeye çalışıyorum bide ayıptır sölemesi deli gibi içli köfte istiyo canım 1 haftadır.geçen yedim bi yerde hiç güzel değildi.hacıbozan amca güzel yapıyo ona gitmem lazım ulen hamilemiyim neyim herşeyi istiyo canım yahuuuAman allah korusun

Ayşem ne güzel olur demi bizi bi kampa atsalar.sadece biz ama başka kimseler yok.telleri kapasak,yolları kapasak acık kafa dinlesek,moral depolasak kaçabilirsem yoldan senide alırım şekerimAma dükkana gelip biraz çalışınca iyi geliyo ya.evde dört duvar beni fena bozuyoÇıkmakda güç oluyo gerçi.sanki şehirler arası yolculuk yapıyomuşuz gibi bi bavul,çanta,battaniyevee tabi araba.az büyüselerde baston puseti sıkıştırsak kolumuzun altına atsak kendimizi sokaklara

Evet kızlar uçarı kaçarı yok heralde 2 kardeş arası ister istemez kıskançlık oluyo.Önemli olan ikisi içinde az haasarlı olabilmesini sağlamak

Namaste
  • Tüm gönderiler : 5443
  • Bölge: Antalya
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 14.08.2008 17:07:08
hemen yazayım canım..

Hamuru için;

3 yumurta
2 paket kabartma tozu
3 çay bardağı un
2 paket vanilya
3 çay bardağı irmik
Yarım su bardağı ceviz içi
3 çay bardağı yoğurt
1 çay bardağı sıvı yağ
1 çay bardağı şeker

Şerbeti için:

3,5 su bardağı su, 3.5 su bardağı şeker, 1 çorba kaşığı limon suyu

Üstünede bol hindistan cevizi  

hamuru güzel kabarıyor ona göre bi kaba koy olur mu

aYBÜKE_iLAYDA
  • Tüm gönderiler : 2318
  • Bölge: ***Izmir*** ***Kanada***
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 14.08.2008 17:12:23
Tesekkur ederim kizim adina, bence ideal yas farki 4-5. Yegenim tam 5 yasinda, ona biraksam bakar bile  ilayda yi bide cocuktan cocuga degisiyor. Benim kizim biraz cadolos galiba ondanda kaynaklaniyor
arkadasimin kizi 2 yasinda babannesi bakiyor, onlarinin gelinlerinin cocuklari var 11 aylik, simdiye kadar hic dokunmayan herkesten kiskanan cocuk elini isirmis, tepkisinimi merak ediyorlar isirdiktan sonra anlamiyorumki, cocuk psikolojisini anliyan birine danismak lazim.

Esracim bogagimizi kisiyorduk hani  tartiya cikmaya korkar durumdayim bende, biraz kestim yanliz, yemege kesince sut kesiliyor vallah. Sekerli seyler yemek gerekiyoir biraz, sutlac yedim sabah kahvaltisinda birde nescafe decaf. Bende dogrucuyumdurda, ama boyle hassas konularda insanlari kiricam diye korkarim, kendimden bilirim, canim sIKILDIGI gibi karsimdaki insanida huzursuz edicem diye oyle seyler soylemi tercih etmem. Ne gerek varki, kilo almissin demeye, hadi insan kilo vermisse soylersinde, dogum yapmis kadinin psikolojisini anlamiyor insanlar, sanki biz pek memnunuz

6 ci aydan sonra vicut kilo vermeye daha musait oluyormus, sporla birlikte  bisi kalmaz, hadi bakalim hayirlisi

aysecim senin oglunun resimlerinede bayildim dudaklarini nasilda yummus oyle cok seker masallah tatli ogluna

reyhancim kizin biraz kivir sacli galiba masallah defne ye

bebislere masallahhh, bayiliyorum bebis resme bakmaya, koymaya devam edin ben gormeden kaldirmayin,

yukaridaki revani tarifimi, canim cekti , kilolari ne yapicaz
ceviz giriyormuydu
<mesaj tarafından düzenlendi aybuke_05 on 14.08.2008 17:14:57>

dafne62
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 14.08.2008 17:49:29
Süperrrrrrrrrrrrrrrrrr  demek bi kız daha daha geliyo.Gözünüz aydın ayşem.Allah sağlıkla kavuştursun bebeğinize.Ne heyecanlı bir maratondur şimdi ablan için

Esram eşin sen geldin diyemi izne ayrıldı.Hem güzel temizlememişlermi evini.Gene temizlikten bahsediyon.Ama dip köşe yapmamışlardır tabi bendeki de laf

cok mu gönülden ıstemısım ne,ne zaman yukarı cıksa kendını yırtıyo cocuk   vahhh vahhhh çok üzüldümTabi kızım götürdün çocuğu uzaklaştırdın insanlardan şimdi ağlıyo ne biçim gelinsin bilmem ki

Hadi saçlarını bende çok merak ediyorum resim pls

Kaynananla görümcen hasetlerinden öle sölemişler canım.Kıçını kaşısaydın nazar değmesin diyeEminim ki benim arkadaşım çok çok daha güzel olmuştur.

Allah rahmet eylesin canım.görümcen pek üzülmemiştir ama bu duruma zanlımca

kayınpederine SAYGILARRRRR

beraber  yıkanmak çok keyifli demi

ayseugur
  • Tüm gönderiler : 1141
  • Bölge: ankara-izmirrr
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 14.08.2008 17:59:56
bu sayfanın gelınlerıde pek bı nemrut canıııımmm
olmazkı esramm yanı gıttın almanyaya adamı bırakıp kucucuk cocukla nası ıyı davransınkı sımdı sana peder beyy

ya esramm varya ohaaaaaa dıorum gorumcene surtuk mu dıooo yanı yuh ya ben bıle kangren olcam burda sana allah kolaylık versın ya pekı esın duyuyomu bunu. ne bılıyım kız cocuk sonucta boyle denırmı yaa ınanamıorum

hadı kolay gelsın canım onlarıda hııııc  takma cok guselsın bence kılo mılo yok  sekerımmm

emınecım saol canımm

leylanım beklıorum senıoyle gusel anlatmıssınkı kamp falankeskeeeee
saol canım evet ya bende ablamda cok heyecanlıyız ınsallah cok sacı olur kızımızın aynı  esıla gıbı hahaha 
cok ozendım avatardakı tokasına falan

ferah-jenya
  • Tüm gönderiler : 1754
  • Bölge: kuşadası
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 14.08.2008 18:02:44
canlarım nasılsınız
ayşecim erenimizi gördüm geçen gün,maşallah çok tatlı çok yakışıklı,salyalı fotosuna bayıldım,çok değişti senin oğlun,zaten tatlıydı büyüdükçe daha da  tatlı oldu kuzum,maşallah maşallah

eminecim çok güzel kızların maşallah,saç bandını yerim ben o fıstığın.yazık yaa yanağını mı ısırmış,kıyamam 
hee he,hem ne olcak bu kilolar demişsin en sonda arkasından ceviz konuluyo mu diye sormuşsun bu ne perhiz bu ne lahana turşusu  şaka maka kızlar benim de göbek var yaa gitmiyo

esracım hoşgeldin canım,senin şu akrabalara görümce kayınpeder falan gıcık oluyorummmm ne demek ya,senin eşin bişey demiyo gitmene,bunlar gittin geldin hala daha surat yapıyolar. görümcene de  öyle sevdiği bi gün  +sensin sürtük+ derdim ben olsam,o ne biçim kelime yaa,uyarsana kızım sen de,aç biraz ağzını,dişini göster.

kızlar oğluma sayfa açtım bebeklerin ilklerinde,bekleriz herzaman

http://www.bebek.com/BebekNETForum/tm.aspx?m=1488913&mpage=2&key=&#1491911
<mesaj tarafından düzenlendi ferah-jenya on 14.08.2008 18:16:05>

ferah-jenya
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 14.08.2008 18:05:40
aysecim gözünüz aydın,sağlıkla hayırlı zamanda kucaklayın inşallah prensesinizi

dün 4. ay kontrolümüz ve aşılarımız vardı,850 gr almış oğlum ve 6850 olmuş,boyuda 5,5  cm uzamış 66,5 cm olmuş maşallah oğluma.dr istersen ek besinlere başlayabilirsin ,tadımlık verip yavaş yavaş arttırabilrisn dedi,ama ben henüz vermeyi düşünmüyorum,kilo alımını falan beğenmişti oysa niye böyle söyledi ki
<mesaj tarafından düzenlendi ferah-jenya on 14.08.2008 18:28:48>

aYBÜKE_iLAYDA
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 14.08.2008 19:44:35
aysecim tebrik ederim kardesini ve sizleri  Ilk bebegimi, her bebek baska heyecan

yapicam demedimki bilgi edinmek icin sormustum

aYBÜKE_iLAYDA
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 14.08.2008 19:48:04
ferahcim masallah ogluna, aramizda 5 gun varmis sadece benim kizda 7400gr ve 65cm di ayni gidiyorlar hemen hemen.  nasil olcuyorlar anlamiyorum, siz evde olcunce hemsirenin olcmesi aynimi acaba merak ettim, evde bakiyorum 68 cm gidiyorum cocuk kuculdumu diyorum icimden  sutun yetiyorsa bence devam et emzirmeye, 850gr super bence,  benim kiz 700gr almisti ve birsey ver demedi.

ferah-jenya
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 14.08.2008 20:04:45
eminecim maşallah kızına,ben hiç evde ölçmedim canım daha doğrusu ölçemedim,kıpır kıpır durmuyo ki ama bizim de sağlık ocağının ölçümleriyle dr.umuzunkilr tutmuyo,arada hep birkaç cm ve gr fark oluyo ama ben dr.u doğru kabul ediyorum,daha dikkatli ve özenli yapıyolar çünkü,ve çıplak olarak tartıyolar.

yapicam demedimki bilgi edinmek icin sormustum    tabi canııım,kesin öyledir

dafne62
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 15.08.2008 01:20:57
Şu revani meselesini kapasak artık yoksa gerçekten dayanamayıp yarın yapıcam

Okudum ama yorgunum.Yazmaya dermanım yok.Sadece revani hayal edip uyumayı düşünüyorumZeynebimde yok ortalıkta.şimdi kayınvalidenin yanında netçi manyak gelin olarak görünmek istemiyodur heraldeAma ösledim arkadaşımı

iyi geceler herbikesciklere 
see you
good night

ferahçım sayfanada yarın yazıcam inşallah[sm=kiss.gif]

ferah-jenya
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 15.08.2008 01:57:42
kimsecikler yok,ben de gidiyorum yatmaya

bekleriz yarın reyhancım

dafne62
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 15.08.2008 11:01:41
Anammm gerçektende kimsecikler yok

Günaydimmmmm millett.de hadi kalkınnnn

Ben kaltımmmm,kocama kahvaltı ve öğlen yemeği hazırladım,yoluculadım,kızımın altını ve üstünü değiştirdim,uyuttumm,uyurkrn kaka yaptı hadi bi daha değiş bidaha uyut.sonra evi toparladım ,sporumu yaptım şimdide kahvaltı ediyorum.Ama ben gelene kadar kimsecikler gelmemiş.Hatta gecede kimsecikler uğramamış.

Bende hemencik bakayım yazdıklarınıza,laf yetiştiriyim sonrada toz alıcam ve evi süpürüp silicem   Anam bu evin işi hiç bitmez kardeşim ya illallah geldiÇalışırken ne güzeldi ya haftada bi gün yapıyodum ohhh mis hiç dağılmıyodu ve kirlenmiyodu ama şimdi

dafne62
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 15.08.2008 11:10:51
Önce kendimden havadisler vereyim sonra size geçeyim

Dün dükkanda fena moral depoladım çünkü bi gayretle tammm 2 tane laptop sattımÇok mutluyum o yüzden 2 side arkadaşım.inşallah birinide laptopunu evine kurduktan sonra bu foruma dahil edicem 
Tabi böyle güzel bir satış yapınca haliyle benim moral tavan yaptı

Ben seviyorum kardeşim ya çalışmayı.Herkesde sölüyo dükkana gidince ses tonun bile değişiyo hemen diye

Neyse faturaları felan da işledim.Yapılması gereken işleri yaptım akşamada ablam geldi işten onunla çıktık dışarı.Yasin daha laptop formatlıyodu.Biraz dolaşalım dedik.Sonra benim ampülüm yandı(Ampül yanması hani mucitler bi fikir bulunca tepelerinde bir ampül yanar ya ,parlak fikir hesabıo bakımdan çok sık kullandığım bir terimdir) Abla dedim ya kaç gündür canım içli köfte istiyo.Bunuda en güzel hacıbozan yapıyo.Hadi gel iki kardeş başbaşa yemek yiyelimTamam dedi ablamda gittik saat 7.30 da 10.00 a kadar çok keyifli bir yemek yedik ablamda.Kızımda maşallah hiç üzmedi beni.Zaten ilk gittiğimizde uyuyodu.yemekler geldiğinde kalktı.o meme emdi ben yemek yedimkızıma yukardan protein gönderdim bi güzelde çayımızı içtik.Açık havada ohh çok iyi geldi vallahi.Sonra yasinler geldi bizi almaya.yanlarında tabi badigard cangomuzda vardıyürüyerek döndük evimize.Benim için güzel bir gün oldu yani.evden uzakçalışarak ve kendim için bişiler yaparak

serap_41
  • Tüm gönderiler : 1314
  • Bölge: KOCAELİ-SERAP-23
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 15.08.2008 11:21:50
Selam kızlar;
Kaldığım yerden devam edeyim kızım müsade ettiği sürece
Duygucum çok teşekkür ederim valla benide canım revani istedi bugün ceviz aıp yapıcam ama tepsinin boyutu ne kadar oluyor canımÇok severim şerbetli tatlıları

Eşinede bravo ne güzel yapmış tabakla kim  uğraşcak
Ferahçım teşekkür ederim kızımın resimlerini beğenmişsin.Bende sizin sayfaya şöyle göz ucuyla baktım çok güzel olmuş yazıcam birazdan oraya
Seheray sağol canım valla benim kızın emeklemeyeceği kesin asla yüzüstü durmuyorSende iki çocukla çok zor Allah kolaylık versin

Feride sanada kolay gelsin canım.Sütünde bitmiş senin için iyi oldu nasıl olsa elinden geleni yaptın canım.

İlaydayada kocaman maşallah çok tatlı leoparlı elbisesi çok güzel bunların hepsi aynı bende sadece resimlerde bant takabiliyorum.Kulaklarımız azcık kepçede arada kamufle ediyoruz
Anam kızın yanağına bak ne ne hale gelmiş neyseki kreşa başlamış Aybüke sende rahat edersin ilayda da

AYşecim çok sağol canım.Demek ereninde var selülütü benim kız anasına çekmiş
Aileye birde kız katılıyor hadi bakalım hayırlı olsun canım.

Ecrinede aferim ne güzel ağlamış başkalarının kucağında bende istiyorum yabancılasın artık etrafını her gel diyenin kucağına atlamasın ama benim kızım tam bir şebek
Sanada çok güzel moral vermişler bravo valla.Bizim kayınpederde herşeye karışır beni deli ederBoşver sen onları canım.Valla herkes gibi sinirlerim oynadı burda ne demek sürtük ya ben olsam açardım bayramlık ağzımı valla

Defnede bize mesja yazmış yerim onun parmaklarını
reyhannnn benide alın o kampa

Ferah maşallah daniele kilosuda boyuda süper

Ya kızlar benim kızım kısamı olacak acaba en son 5 aylıkken 62 cm di bana kısa gibi geliyor yaHalbuki bende eşimde uzun boyluyuz
Bende evde sık sık ölçüyorum ama tutmuyor birbiriyle evdeki daha az geliyor orda daha dikkatli ölçüyorlar

Reyhancım günaydın baya iş yapmışsın bende kızımı uyuttum ama bunları yazana kadar kalktı kalkacak
Şunu bir göndereyim başına bir iş gelmeden

serap_41
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 15.08.2008 11:25:45
reyhancım ne güzel moral depolamışsın benimde canım çok sıkkın hiçbiryere çıkamıyorum dışarı mahalleye bile çıksam kayınpeder laf sokuyor yok hava güneş serinde çıkarsam hava esiyor delirtiyor beni birde yol çalışmları var her yer toz evi her gün temizle yine aynısı oluyor ırmakta huysuz zorlay yemek yediriyorumÇok bunaldım
Eşime dedim hafta sonu gezmeye gidelim kızımda sıkıldı sürekli evde olmaktan bakalım çarşıya bile çıksam iyi gelecek senin ne güzel ablan var benim yakınımda bana eşlik edecek kimsede yok
Sabah sabah amma dertliymişim

dafne62
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 KUZULARI BURADA - 15.08.2008 11:43:29

erdın mı barı muradına

Güzelim bunu popon rahatken düşüncektin O zaman atıp tutuyodunbu işler parayla değil ya sırayla işte.İntikam zamanı Arkadaşımsın,seni severim amaaaa intikamımıda alırım

Canım şifa olsun dileğine thank you Ama size anlatmayı unuttum aşı yaptırdığım gün acayippppp sinirlerim bozuldu Hani geçen gidip tarttırmış ve ölçtürmüştüm ya defneyi 6200 ve 64 demişti uyuz hemşire.Yanlış ölçüp tartmış.Aşıya gittiğimizde 6.100 ve 62 cm geldi elbiseeri felan da düşünce.dedim hadi diyelim zayıfladı boyuda mı çekti çocuğun  yanlış ölçmüş demekki o hemşire dedi.Bende emin olmak istiyorum bi kez daha ölçün dedim.Kadın 3 kere ölçtü ve banada gösterdi kaç cm geldiğini.Ama öbür hemşire bide güya tanıdık hemşireydi hebiz onun işlerini ne kadar itinayla yapıyoduk.Drdim eşime sende bundan sonra ona öyle muamele yap

Neyse sonuç itibariyle defnem bu ay çok az kilo aldıAma şükür sağlığı yerinde.kilosu az diye sağlık ocağının doktoruyla konuştum.Adam tam bana göre bir doktor.Dedim ki normalde böyle az kilo alınca doktorlar mama öneriyo siz ne dersiniz(ben anne sütünden yanayım ama teyid almak istedim) Sakın dedi.gayet güzel gelişimi.İlla çok tombul mu olması gerekiyo.Zaten mecburen ek bişiler vericeksin ilerde.Şurda iki ayın kalmış.ne su ,ne meyve ne de başka bişi aslaaa verme dedi.&.ayın içinde de yoğurt ve meyveyle başlarsın.ve teker eker verirsin ki çocuğun allerjik olup olmadığınıda anlayasın dedi.Dedim ki bende öyle düşünüyorum zaten ama herdoktor başka bişi diyo.Yok diyo demez.tıpta doğru bi tane.Ama dedim benim bir forumumum var nette.aynı dönem doğum yapan arkadaşlarımızla görüşüyoruz sürekli ve hepsi ayrı ayrı şehirlerde.Ve malesefki hepsinin doktoru ayrı bi şey sölüyo.Kimi mama öneriyo,kimi erkenden ek gıdaya başlattırıyo vs vs.oda da dediki.gerçekten doktor olan adam 6 aylık olmamış bir bebeğe sırf bi kaç ay düşük kilo almış diye mama veremez.ancak gerçekten anne sütü yoksa olabilir.önemli olan çocuğun sağlıklı olması vs.vs işte.Bundan sonra o dohhtuuurrr benden kurtulamazne olsa ona götürürüm.Valla adam oturttu beni 2 saat anlattıda anlattı

serap_41
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 KUZULARI BURADA - 15.08.2008 11:52:13
reyhancım bence defnenin sağlığı yerindeyse ki maşallah turp gibi kuzu bencede mamaya başlama sütünü arttırıcı bişeyler dene sana rezene iyi geliyordu onları dene canım.Bende başlmazdım mamaya erkenden doktoru falan dinlemezdim ki biliyorsunuz benim doktorum mama vermiyordu ben zorla aldım ama kızım gündüzleri hiç uyumuyordu ve çok yorgun düşüyordu o yüzden mamaya başlamıştım ama defnenin huzursuzluğu yoksa uykusu yerindeyse sakın başlama derim mamayaKilosuda boyuda bence gayet iyi canım.
O hemşireye saygılarımı gönderiyorum
EDİT:Ebru neden yazmıyorsun?
<mesaj tarafından düzenlendi serap_41 on 15.08.2008 11:53:15>

dafne62
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 KUZULARI BURADA - 15.08.2008 11:56:12
Esracım evet kızım kalkmayı öğrendi maşallah veee dün yağını ağzına soktuve hemen fotosunu çekebildim yakaladım yani 

Dün bi arada abuk bir msj gönderdim ya sadece harfler yazıyo.Tam size cevap yazıcaktım.yasinle konuşuyoduk.defnede kucağımdaydı.bi hırsla vurduki klavyeye o harfler çıkmış hemen resim olarak aldım o görüntüyü print screen la kızımın ilk pc yazısı diye 

Kayınpederine

Canım geldi özel mesaj ama ben leyla cevap yazmayı unuttum teşekkürler canım arkadaşım benim için gitmiş bi daha bidaha uğraşmış[sm=kiss.gif] emin ol gettirtiriciğimevdeki stok bitsin öle

Görümcen tam bir şuursuz anlaşılan bunlarda ona

ben de ferah gıbı cökmüş deveyım  aynen ben de senı hayranlıkla izlemekteyim
mercii canimmmm.ayrıcada olurmu canımmm sen hem gezer hem herbişeye yetişirsin

Seraba anlatmıştım dendin mi canım.olmuyosa ben yapıyım sanaresim seç yolla bana halladerim

ben de gelmek istiyorum bahçe keyfineeee
Yeter gezdiğin otur evindekayınpeder tepeliycek valla he kayınpederne tekrar nanikkkk

Canım eşin öyle hissetmiştir ama bence kesin bu ayrılık işe yaramıştır

Duygucum çok teşekkürler tarf için.off bi hışımla mutfağa gittim dayanamıyorum yapıcam diye ama yumurta kalmamış evde aslında bi yandanda iyi oldu.bi gün daha yırttım.belki isteğim geçerpek sanmıyorum ama bi umut işte

dafne62
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 15.08.2008 12:08:09
Eminecim kızımın saçları biraz değil tamamen kıvır kıvır tabi olduğu kadarı kıvır kıvır hafif kelimside

Ayşem bebşinizi Allah gönlünüze göre versin canım.sağlıkla gelsin inşallah saçlı saçlı olsun

Ferahhhhhhh Kilo konusunda ağzını açacak en son insanlardan birisin paralarım O yüzden o göbek lafı bidaha açılmasın plssss

Maşallah ferah oğluşuna ya.Benim kızım minyon olucak galiba.Arada baya kilo farkı varEmine maşallah ya ilayda hepimizi sollamış kilo ve boy konusunda

Ahh serapçım ahhh doğumdan önce hiççç sevmezdim şerbetli tatlıları bişi oldu bana içine gömülesim geliyo ayy valla dayanamıycam yapıcam heee.yumurta aldırcak birini bulabilirmiyim acep

Tamam serapçım ben iyisimi bi kamp ayarlıyım anlaşılan hepimizin çok ihtiyacı var

dafne62
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 15.08.2008 12:10:55

Orjinalden alıntı: serap_41

reyhancım ne güzel moral depolamışsın benimde canım çok sıkkın hiçbiryere çıkamıyorum dışarı mahalleye bile çıksam kayınpeder laf sokuyor yok hava güneş serinde çıkarsam hava esiyor delirtiyor beni birde yol çalışmları var her yer toz evi her gün temizle yine aynısı oluyor ırmakta huysuz zorlay yemek yediriyorumÇok bunaldım
Eşime dedim hafta sonu gezmeye gidelim kızımda sıkıldı sürekli evde olmaktan bakalım çarşıya bile çıksam iyi gelecek senin ne güzel ablan var benim yakınımda bana eşlik edecek kimsede yok
Sabah sabah amma dertliymişim

Canım benim keşke yakın olabilseydik.Şu herşeye burnunu sokan aile bireylerine gıcık oluyorum gıcıkkkkk ya sana ne kardeşim.O çocuk senin peder beyin senden daha çok düşünecek değil ya Valla ne yalan söliyim banada müdahale etmeye çalışılırdı büyük ihtimal amaaa ben baştan kesiştim.Bana bi iki şey sölemeye kalktılar.bana karışmayın dedim.Çocuğumu en iyi ben düşünürüm.O gün bu gündür çıt yok Biraz diş göstermek gerekiyo sanırım.Yada duymamazlıktan gelip bildiğini okıycaksın.hayatımızı onlara göre yaşıycak değiliz ya.Ayrıcada bu çocuklarında dışarı çıkmaya ihtiyacı var

Bence dinleme çık git saat  4-5 den sonra felan.birazz yürüsen o bile yi geliyo insana
<mesaj tarafından düzenlendi dafne62 on 15.08.2008 12:14:07>

dafne62
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 KUZULARI BURADA - 15.08.2008 12:51:46
Yok serapçım şükür mama felan vermiycem.doktor ver dese bile bi kaç hafta vermez denerdim heralde.çok şükür huysuz felan değil.aç olsa ağlardı heralde demihem hep kontrol ediyorum sütüm var çok şükür.Ama biliyosunuz bu ay ikimizde hasta olduk bide defne bi hafta sürekli herbezine kaka yapıyodu ondan alamdı heralde.neyse bakacaz bidahaki ay ne kadar alıcak

dafne62
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 KUZULARI BURADA - 15.08.2008 12:52:48
Ebruyu bende görüyorum kaç gündür giriyo ama yazmıyoniyeki acep?

esmita
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 KUZULARI BURADA - 15.08.2008 13:51:07
selam
dün dğün idare ederdi.ecrın cok fena oldu ama kızlar.acayip yabancılıyo insanları buraya geldiğimizden beri.kim konuşsa kim alsa yırtıyo kendini.benım kucağımdayken bile kimse yaklaşması istiyo  hava değişikliği üstüne tuzbiber oldu heralde.ama babasını yabancılamadı Alahtan.çok üzülürdük yoksa.dün çok yorulunca eşime verdim dolaştırsın diye.sonra aglayınca bana getirmis.bi baktım getine kadar uyumus kucagında  o da görünce şaşırdı  iyice yorulunca kendilerinden geçiyoler yani
şimdi de uyuyo.uyansın da biraz yukarı çıkalım () görümcemler yarın gidiyolarmış.laf ederler şimdi ben onları bekledim de bi yanımıza bile gelmiyolar diye.eniştenin böbreğinde büyük taş varmış.onu kıracaklar istanbulda.görümcem de ondan gidiyodur.yoksa kalırdı daha.

şimdi devam edeyim kaldığım yerden

esmita
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 KUZULARI BURADA - 15.08.2008 14:03:17
esilaya da maşallah çok tatlı.deniz de harika görünüyo.

ecrin de dün şok oldu düğünde.çocugun ağladığını göre göre sevcem diye uğraşıyolar.her önüne gelen elini tutuyo  hele eşimin salak bi arkadaşı tuttu elini ısırdı.ne o seviyo ecrin de el de sonra ağıza tabi  eve gelirgelmez yıkadım ellerini

leylanım çrşmba günü cok bunalmışşsın.şimdi iyi misin bari

duygucum buhar makinesi kullanıyo musun peki klimayı calıştırıken.gerek var mı

kızım uyandı.yukarı çıkalım biraz kimse bize çemkirmeden  öff ya aşırı gıcık oluyorum.yüzlerini görmek istemiyoruuuuuumm  eşime diyorum ilerde işin iyi olursa taşınır mıyız diye.taşınırız diyo.inşallah kızlar dua edin ya.o zaman hiç değilse belli günler gidilir gelinir.böyle her gün muhatap oluyoz.bir de yok kaç gündür çıkmadılar yukarı vs derdi oluyo

sonra görüşürüz [sm=kiss.gif]

dafne62
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 KUZULARI BURADA - 15.08.2008 14:49:41
Oleyyy zeynebim gelmiş

zzeynepp
  • Tüm gönderiler : 3275
  • Bölge: İstanbul
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 15.08.2008 15:13:18
Fazla yazamıycam  kızlar gelen giden falançok ta okuyamadım anca gözucuyla... dün ablamlar burdaydı çok güzel bi gündü yine denize gittik iyi oldu geçen sefer hiçbişi anlamamıştım akşam da mangal yaptık veeee oğlumun 6. ayını yani  yarı yaşını kutladık Pasta kestik çok güzeldi. Ablamların da burda olması süpperr ötesi olduu Eve çok geç geldik giremedim foruma.

Çok şeker bebekler gördüm kısaca hepsine maşallah diyim. Irmak Hanım,esila hanım, Aybüke ve İlayda Hanımlar hepiciine maşallaahhh.

Duygucum aynı gün ablalarımız gelmiş ve mutlu olmuşuzz

Ayşecim gözünüz aydın

Esracım inşallah taşınabilirsiniz ilerde de kurtulursun. ayy insanın eşinin ailesinin evi olsa bi dert olmasa bi dert yakın olunca rahat edemiyo insan dimi 
Keşke Savaşın ailesinin de İstanbulda bi evi olsaydı nasıl olsa onlar izmirde

eminecim çok sağol 6. ayımızı kutlamışsın başka da kutlayan olmamış Küstümmmmmmmm Ben de size ceza yarıyaş fotolarını yollamıycammm işteeeee oohh olsunnnn

Zeynebimde yok ortalıkta.şimdi kayınvalidenin yanında netçi manyak gelin olarak görünmek istemiyodur heraldeAma ösledim arkadaşımı
Yok ayol o yüzden diil haddine mi dişmüş öle demek çokn gezdik te eve giremedim ondan

hemen resim olarak aldım o görüntüyü print screen la kızımın ilk pc yazısı diye  
pess yani o kadarını ben bile akıl etmedim delüüüüüüü

biliyosunuz bu ay ikimizde hasta olduk bide defne bi hafta sürekli herbezine kaka yapıyodu ondan alamdı heralde.
kesinliklen katılıyorum canım inşallah bu ay iyi kilo alacak defnem[sm=kiss.gif]
<mesaj tarafından düzenlendi zzeynepp on 15.08.2008 18:25:19>

zzeynepp
  • Tüm gönderiler : 3275
  • Bölge: İstanbul
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 KUZULARI BURADA - 15.08.2008 17:32:35

Orjinalden alıntı: dafne62

Oleyyy zeynebim gelmiş

Zeynebi gelmiş te Reyhanı kaçmışşşş  
2 saat oldu önceki yazıyı yazalı kimse uğramamış ben de biraz takılayım bari

EBRU82
  • Tüm gönderiler : 460
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 KUZULARI BURADA - 15.08.2008 17:46:28
ayyy kıslrrr o kadar yazmışsınızki ben yokken oku oku bitmiyooo bide ece huysuzuyla neseee kesildimm artık okumaycammm okuduklarımıda unuttum zaten
edit kıslr ece çok huysuz tatilden geldiğimizden beriii anlatcmm arkasııı yarınn
<mesaj tarafından düzenlendi ebru82 on 15.08.2008 17:50:31>

feris
  • Tüm gönderiler : 2424
  • Bölge: Isvicre/Izmir
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 15.08.2008 19:50:14
Baba ogulu alisverise yolladim firsattan istifade yazayim dedim.Ama oku oku bitmedi yawww.
Masallah gelisimler cok guzel.Danyel le defne gitmis galiba kontrole goz ucuyla onlari gorebildim .Yanlis gormediysem eger.
pazartesi bizde asiya gidicez ,tabi kontrolde ayni zamanda bakalim ne olacak.Bu cocuga ek gidaya baslamaya aklim gidiyor zaten.Bu kadar mi kusulur anlamiyorum ki.Yeni mama kusmayi azaltti ama kesmedi.Onu a hala 50-60 ml iciyor.Cok zilli cikti valla bu.Berkayda uc gundur ishal.Dunden beri de kan gelmeye basladi.NEyse baska sorunu yok simdilik takip ediyoruz.Doktora da haber verdik bugun.Kilosunu her gun kontrol edin.Simdi yollayim digital tarti almaya onlari.Gram hesabi yapmamiz lazim malum.Ben tartilmayi dusunmuyorum.Yaa resmen ac yasiyorum.Metabolizmami hizlandiriyorum ama 1.5 kilo verdim cakildi gerisi.Regl olsam daha kolay olacak sanirim.Dogumda da olmadi kanamam sistim resmen.
Ben de sinir oluyorum durmadan bu kilo ne diyenlere.Dogumdan sonra gittigimde komsu dedi .Off bu ne kilo diye.2 aylik lohusa insanla konusuyorsun dedim.Tig gibi olmaya imkan var mi?Ne dangalak bu insanlar yaaa
Esra dogru valla yakin olmak cok zor.Ben bazen kendimi sansli hissediyorum.Ne yasarsam evimde esimle yasiyorum.KArisanim yok.Zorlugu da var ama napacan artik
NEyse kizim acikti galiba .Bize musade.Opuyoruz bebisleri

esmita
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 KUZULARI BURADA - 15.08.2008 22:19:34
selam
of ya cok yoruluyorum ecrinle  bir şey de yaptırmıyor,iyice düştü bana  yapmak istediğim işleri yapamıyorum.o işler durunca foruma da giremiyorum.çher fırsatta işleneyim istiyom.ama bi b.k da yapamıyom

aaaa hiç olurmu esrammmm.kendine haksızlık etme sen herbişeye yetişirsin
valla leylanım hiçbişeye yetişemiyom  evin pek temiz olduğu söylenemez.ben gelmeden 4 gün önce bi silip süpürmüşler işte.klozet takımını yıkamışlar falan.saolsunlar.
kayınvalidemin de aklına gelmemiş demek ki alışveriş yapmak karın gelmeden demek

evet canım burda çok düğün hafta içi oluyo.hem salonlar da daha ucuz oluyo.bizim de haftaiçi olmuştu ama ablamlar geldiğinden kısıtlı zamanımız vardı ve istediğimiz haftasonunda akrabalarının düğünü vardı bizim düğün salonunda.
ayrıca büşra bana o eteği vermedi.vermemesi sorun değil çok kalbimi kırdı.gelirayak çok kırıldım ona.

denizim çok sevindim senin adına.ne güzel tadını çıkar

offf durmuyo kızııımmmm  çıkıyorum yine.şu sayfaları bitirseydim keşke  reyhaaaann hep senin ahın bunlar kızım

esmita
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 ve SÜPRİZ ŞUBAT KUZULARI BURADA - 15.08.2008 22:21:27
babasıyla oynuyo,biraz daha devam edeyim

serap gözünüz aydın kardeşin dönüyomuş askerden.düğün de varmış

offf durmuyooooo

dafne62
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 KUZULARI BURADA - 16.08.2008 01:03:07

or

Esracım ecrin biran önce adepte olur inşallahBak ben kafa yapıyom senle.Bi tek anneci olunca zor oluyo ya.Defnede kolay kolay durmuyo kimsede Çok küçükken gitti ya,artık seçiyolar insanları.O yüzden de yabancılıyolarAlışır bi kaç güne merak etme canım

Allahtan babayı yadırgamamış yoksa çok zoruna giderdi adamcağızın

Gözün ayhdın görümceciğin çok kalamıyomuşSakın su felan dökmeyin arkasından ,gittiği gibi geri gelmesin

Evet esracım arada geliyolar banabianda kendimi müthiş mutsuz hissediyorum.Sonra biraz düzeliyorum.nebileyim bi dengesizliktir gidiyo işte

Neden kırdı büşra seni?

Zeynebim sen geldikten sonra baya zaman bekledim yazmanı.Ama bende hazırlanıyodum o sırada.Kankime gittim gene.Güzel haber onada laptop sattım ve hafta başıda net bağlatıcam.oraya gittimmide girebilicem yani

6.ayınınız kutlu mutlu olsun şekerrim.Çokda güzel olmuş kutlama.Ablanlar neden ordalar tatilmi?
Umutuma sağlıkla nice aylar,yıllar inşallah[sm=kiss.gif]

Küsme arkadaşım yazmayınca cetvelini göremedim ben ondan gözümden kaçmıştırEmineninde kutladığını hiç farketmedim

Canım ben lafın gelişi dedim zaten kaynanası laf söler diye.Sende hiç kendine laf söletecek tip varmı yahu

Kızımmmm ben bilgisaycıyım.Kızımın ilk pc kullanışını,yazışını nasıl ölümsüzleştirmemhemencik print screen.Ve al sana defneye güzel bir anı daha

Kankime gitmek için 5 de çıktım evden.12.30 da da döndük.evden çıkarken sular kesikti.Hiç yapmam ama mutfağın musluğunu açmışım,su yok diyede kapamayı unutmuşum sanırım.saat 8 de gelmiş su.8 den 12.30 a kadar akmışAllahtan ki evden çıkmadan önce bulaşıkları lavabodan alıp makineye atmıştım.Eğer lavaboda bişi olsaydı allah korusun su basardı evimiAyy naparım sonra ya

Ebru inşallah geçer kızının huysuzluğu.Hadi gelde anlat bi hele

Feride geçmiş olsun berkaya.serayın kilo alımı iyi çıkar inşallah kontrolde

reyhaaaann hep senin ahın bunlar kızım
yok be kızım o kadarda kötü diilim

Benden iyi geceler herkese

aYBÜKE_iLAYDA
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 KUZULARI BURADA - 16.08.2008 08:04:43
evettt ilaydam yabancilardan yakinlarini ayirt etmeye basladi hosuma gidiyo acikcasi  anne kuzusu bunlar 

reyhan nasil spor yapiyorsun canim, ben kullandigim alet sundan, baldir bacak eritmek icin ideal ama iste zor eriycez gibi gorunuyo
spor la birlikte diyet yapabilsek daha iyi olacak ama biraz daha beklemek lazim

ferahcim ole dedin ya yapamadim tatliyi vallah icime oturdu sozlerin ben normalde fazla yiyemem cok sekerli seyleri, yaparim ilk once baskalarinin tadmasini isterim, begendik dedikten sonra bir dilim yerim sonra ablam annem komsu dagitirim eger kendim begenmessem zaten olay bitmistir guzel olmus deselerde inandirici gelmez kilo bunye ile ilgili bence... Olimpiyatlarda yuzme dalinda adam 12000kalori tuketiyormus gunluk dusunebiliyormusunuz, spor yapiyor gerci ama ben 1200kalori anca yiyorumdur gunde yinede aliyoruz

serapcim ben de esimde uzun boylu sayilmaz, kizim iri olucak gibi gorunuyor oda benim halama cekerse olur yanliz pek baska secenegi yok kizinin kisa oldugunuda dusunmuyorum canim, bebegin erken dogdu 35 haftalik degilmi, bir yasinda yasitlarina yetisir merak etme sen, boy pos onemli degil okadar saglikli olsunlar yeter. Allah'im onlari kotuluklerden acilardan korusun Amin!

Feride cim bosverrr takma kafana, her tur insan var... Dogumdan sonra beni goren bir bayan vardi uzaktan tanidik, hamilemisin diye sormazmi cok koymustu, yok dedim dogurdum bile hehehe, ama ne bilsin dimi 5 aylik hamile gibi gobegim vardi gercektende... Adet gordum bende kizim tam dort aylikken, gobegin sisligi iniyor bence... SIKILastirmak kaliyor biraz, sonmus balon goruntusu var
hamilelikte o kadar kiloyu nasil aldim hala anlamis degilim

ayseugur
  • Tüm gönderiler : 1141
  • Bölge: ankara-izmirrr
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 KUZULARI BURADA - 16.08.2008 10:24:34
gunaydınn kıslarr..
kotuyum dunden berı..
o kadar yoruokı eren benı mıgrenım tuttu..
gozumde kocaman arpacık cıktı
pc ekranınada bakamıorum..
hepınızı opuorum kocamannn:)

dafne62
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 KUZULARI BURADA - 16.08.2008 10:33:46
Günaydın kızlar.Gene herzamanki gibi kimsecikler uğramamış

Eminecim ben minder platesi yapıyorum canım.Daha 2 gündür yapıyorum ama bu gün ara verdim çünkü dikişlerim çok acıdı.Dün abarttım sanırım biraz ,zorladım

Senin kullandığın eliptik ti galiba yanlış hatırlamıyosam.Spor salonuna giderken bende kullanıyodum onu.İşe yarıyo kesinlikle ama düzenli yapıncaHem kollar hem bacaklar,hemde karın kasları çalışıyo onda

Platesi de bir cd var bende onun eşliğinde yapıyorum

dafne62
Ynt: MART,NİSAN,MAYIS 2008 KUZULARI BURADA - 16.08.2008 10:35:27
Ayşem ya hem migrenin hemde arpacık için geçmiş olsun canım.Hayırdır neden huysuzlandıda yorduki eren seni.Yanında biri olsada dinlenseydin keşke 

Bende öptüm seni umarım hemencik geçer migren illeti ve arpacık

Sayfayı değiştir: << < ..101102103104105106107108109110.. > >> | Sayfayı gösteriyor 107 of 248, mesajlar 4241 to 4280 of 9920