Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

BEBEKLERDE EMME PROBLEMİ

Sayfayı değiştir: < 12 | Sayfayı gösteriyor 2 of 2, mesajlar 21 to 31 of 31
Yazar Mesaj
beter böcüküm

• Tüm gönderiler : 1576
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: İSTANBUL
  • Durum: çevrimdışı
Ynt: BEBEKLERDE EMME PROBLEMİ - 19.03.2008 18:43:46 ( #21 )
arkadaşlar ben de emme problemini acıktırarak çözdüm gibi herkese teşekkürler amma velakin kucakta dolaşma isteği hala aynı sabah yine kolum koptu ama ağladığı zaman karşısına geçip gülmeye başladığımda hoşuna gidiyor sıpanın o da gülüyor 2 dakika da olsa kollarımı dinlendirebiliyorum o zaman 

xdemetx

• Tüm gönderiler : 412
  • Bölge: İSTANBUL
Ynt: BEBEKLERDE EMME PROBLEMİ - 19.03.2008 20:06:26 ( #22 )
günayca ,verdiğin yararlı bilgilerden dolayı çok tşk ederim
iki çocuk olunca deneyim biraz daha fazla oluyor ilkine göre değilmi
kızım 6ay civarında anne sütünü bırakmıştı ,ozaman bütün direnmelerime rağmen bırakmıştı ,bu yüzden çok panikledim ama inş geçiyor gibi emme problemimiz .,en azından emmeyi hiç bırakmadı
bahsettiğin tüm teknikleri deniyorum ,önce sağ meme sonra sol memeye geçiyorum ama ,sol memeyi kucakta iken alıyor ,sağ memeyi ayakta verebiliyorum gündüz ,gece farketmiyor alıyor ikisinide ..
ayakta sallayarak vermezsem  çok denedim hatta uzun süre aç bıraktım 5-6 saat kadar bile inatla almıyor illa ayakta yaylanarak vermeliyim diyor :)
inş geçer de eskisi gibi oturduğum yerden veririm sağ memeyide..
........
sütün azladığı durumlarda vitamalt çok iyi geliyor anneler,eczanelerde satılmakta bu içecek ..
cider

• Tüm gönderiler : 13
Ynt: BEBEKLERDE EMME PROBLEMİ - 26.03.2008 16:17:52 ( #23 )
Hiç sormayın benim bebeğim şu anda 3 ay ve 9 günlük 2. ayda aşıdan hemen sonra emme problemlerimiz başladı. Memeye ağlıyordu 30-40 dk aralıksız emen çocuk 3 dk 5 dk emmeye başladı. herkes emer emer olur böyle şeyler dedi. 2 hafta kısa aralıklarla emzirdim ama sonuçta sadece emerek 1.5 kilo alan kızım hiç kilo almadı... Doktorumuz mama takviyesi verdi. Ağzında pamukçuk olmuş karbonatlı suyla sildik geçti ama artık hiç emmiyor. sürekli sütümü sağıyorum ki anne sütünden mahrum kalmasın diye. Ne yaptıysam tekrar memeden emzirmeyi başaramadım... Bebeğiniz emmeyi ret ediyorsa mutlaka bir sıkıntısı vardır sakın hafife almayın.
...

• Tüm gönderiler : 1860
Ynt: BEBEKLERDE EMME PROBLEMİ - 25.05.2008 11:01:28 ( #24 )
azeynep81 nickli üyenin açmış olduğu konudan taşınmıştır.

azeynep81

Orjinalden alıntı: azeynep81

oğlum 4. ayını bitirmek üzere ve iki gündür 7-8 saat emmeden duruyor,veriyorum ağlıyarak başını çeviriyor. Neden bilmiyorum,sütüm öyle çok fazla olmasa da var,herşey eskisi gibi. Açlıktan bi huzursuzluğu da yok,anlamadım gitti. Memeyi bıraktı dedikleri bu mu oluyor ki? 15 gündür dişleriyle uğraşıyor,sebep bu mudur? Doğduğundan beri ara ara yapıyodu bunu,zıplata zıplata memeyi almasını sağlıyordum.Ama bu sefer işi abarttı,bir bebek 7-8 saat aç kalabilir mi???

Orjinalden alıntı: sevgibasol

canım büyüyme atağı devresinde olabilir dişleri acıyor olabilir 7-8 saat açlık için çok üzün bir süre bıkmadan usanmadan memeyi vermeye devam etmelisin inşallah en kısa sürede tekrar alır...istersen bide biberonla vermeye çalış...

aslında benim de aklıma geldi,o yazıyı okumuştum büyüme atağıyla ilgili. İnşallah öyledir,sürekli vermeye çalışıyorum,ısrarla. Biberonu hiç almıyor.İnşallah bırakmaz ben sabredip verip durayım bari,dişleri de ne zaman çıkar bilmem. Çıksa da rahat etse diyorum ama yazılanlara bakınca 2 diş çıkartmayla bitmiyormuş,bu sefer de diğer dişler başlıcak. Hadi hayırlısı...

Orjinalden alıntı: sevgibasol

dr umuz diş çıkartması 2 ayı bulur demişti biz 4 aylıkken henüz çıkmadı miniğin dişleri... zaman zaman emmedikleri oluyor endişe etmeyesin...

Orjinalden alıntı: zümramm

bizde de emmeme durumu o dönemlerde başlamıştı ama dişler daha yeni çıktı.. bizimki dişten değildi sanırım.. çok uğraştım emmesi için.. ama o süre çok uzun.. arada mutlaka emzirin 5 dakkada olsa emsin..

Orjinalden alıntı: sims

ben memeyle savaştığı zaman saç kurutma makinasını açıp öyle emziriyorum.ilgiçtir bu sesi duyunca hem çok sakinleşiyor hem de emmeye başlıyor:)
çoğunluka saç kurutma makinası eşliğinde uyuyor

sık sık emzirmeye çalışıyorum az da olsa emsin diye uğraşıyorum. Uyanır uyanmaz veriyorum memeyi ama 2 gündür uyanınca alıyorum kucağıma veriyorum memeyi ağzına alıp uyuyo,kıpırdatıyorum uyanıp emsin diye gözlerini açıp yine uyuyor. Açlıktan uyku mu bastı nedir anlayamadım. Yada dişleri kaşındığı içinmi ağlayarak uyanıyo bilemedim,çünkü çok garip ağlıyo,ellerini de ağzına sokmaya çalışıyo. Sabır,sabır...

Orjinalden alıntı: sengul1982

BENİM KIZIMDA EMMİYOR  UYANIKKEN
UYUYACAK İYİCE DALACAK O ŞEKİLDE EMİYOR UYANIK DEDİĞİN GİBİ 6-7 SAAT DE BEKLESE GENEDE EMMİYOR
BEN HERGÜN İŞDEN ÖGLEN ÇIKIP KOŞAR ADIMLA 15 DK YÜRÜYÜP KIZIMA GİDİYORUM EMZİRMEYE BU HAFTA 5 GÜNDE 2 GÜN EMDİ 3 GÜN EMMEDİ BENDE ARTIK GİTMEYEYİM Mİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM AMA ÜZÜLÜYORUMDA KARARSIZIM DA ÇOK YORULUYORUM YOLLARDA
ARTI UYURKEN EMDİĞİ İÇİN 5 DK DA ANCA 1 KERE ÇEKİYO YARIM SAAT TUTUYORUM ANLICANIZ
SEN DE UYURKEN DENE BAKALIM NE YAPCAK

uyurken imkanı yok emmez,çok denedik doğduğundan beri. İlk doğduğunda sarılık olduğu için çok uyuyordu,burnunu sıkıyoduk,ellerini oynuyoduk yine uyanmıyodu,hala öyle gidiyo,uyuyorsa emmiyor. 2. ay civarlarında dediğin gibi uyuyup emmek için uyanıyodu ancak öyle emiyodu. Tabi aç karnına uyutmak tam bir işkenceydi eve salıncak bile kurdurttuk. Uyutuyodum 5 dakika sonra uyanıp emiyodu.O zaman uzun uzun emiyodu. O devri atlattı Allah'tan. İnşallah şimdiki de geçici bir durumdur, bekliyorum bakalım,nereye kadar...

günaydınn arkadaşım

benim kızım işe başladıgımdan beri uyurken emiyo hala da öyle az emiyo azcık doyunca bırakıyo hemen o yüzden sütümde azaldı azaldı azaldı ama ne yapalım 2 damla gitse kar kardır

Orjinalden alıntı: m.altan

memeyi ağzına alıp ağlayarak bırakıyorsa yada emmemek için direniyorsa ağzında pamukçuk olmuş olabilir gazlı bezi karbonatlı suya batırıp ağzının içini dilinin üstünü silin. birde böyle deneyin bakalım

Aklıma geldi pamukçuk olmuş olabilir mi diye, baktım ama ağzı normal.
Hafta sonu köye gittik, orda çok fazla insanla karşılaştı ve de hava güzel olduğu için dışarılarda gezdik,dolaştık. 2 gün boyunca nasıl güzel emdi anlatamam, Maşallah bi memeyi bitirdi ötekini de peşine bitirdi. Temiz hava iyi geldi herhalde,biraz yormak lazımmış galiba. Evde kimse yok,gelen gidenimiz yok,anne babayı görmekten sıkılmış çocuk demekki.
Artık havalar da düzeldi çocuğu alıp bi gezip geleyim eve bari,kimsemiz yok, en azından sokakta gördükleri de kardır.
Siz de bi deneyin işe yarar belki,benim şimdi yoluna girdi gibi ama çocuk bu işi belli olmaz 
Aman emsin de ben başka bişi istemiom...

Orjinalden alıntı: YASHAK26

Merhaba ben bu emmeme sorunuyla 4 ay ugrastım. Sonunda pes ettim. 3 aylıkken uyanıkken memeyi almak istemedi. Bende iyice dalınca verdim memeyi. O zaman emiyordu. Ama kazayla uyansa ve memeyi agzında bulsa hemen itiyordu. Nedeini bir türlü bulamadım. Hatta forumda bu konu ile ilgili konuda vardı. Bazıları başarılı olmuştu. Bir süre sonra uyurkende emmeyi bıraktı. Ben 12 saat boyunca ugrastım. 12 saat aç kaldı ama melesef memeyi almadı. Dişinden olduğunu düşünüyorsanız diş jeli kullanın. Jel rahatlattıktan sonra emmek isteyebilir. Kolay gelsin. Uğraşması sabretmesi çok zor.

evet haklısınız çok zor uğraşmak bende uyurken emzirenlerdenim ama dün uyurkende istemiyodu burnunu sıktım genelde öyle alıyodu ama öylede istemedi ne yapcaz bilmiyorum o emmedikçe sütümde azalmasın diye sağıyorum

Orjinalden alıntı: YASHAK26

Merhaba ben bu emmeme sorunuyla 4 ay ugrastım. Sonunda pes ettim. 3 aylıkken uyanıkken memeyi almak istemedi. Bende iyice dalınca verdim memeyi. O zaman emiyordu. Ama kazayla uyansa ve memeyi agzında bulsa hemen itiyordu. Nedeini bir türlü bulamadım. Hatta forumda bu konu ile ilgili konuda vardı. Bazıları başarılı olmuştu. Bir süre sonra uyurkende emmeyi bıraktı. Ben 12 saat boyunca ugrastım. 12 saat aç kaldı ama melesef memeyi almadı. Dişinden olduğunu düşünüyorsanız diş jeli kullanın. Jel rahatlattıktan sonra emmek isteyebilir. Kolay gelsin. Uğraşması sabretmesi çok zor.

7-8 saat aç kalmasına şaşırmıştım,12 saat nasıl dayandı bebek? Bunların depoları mı var nedir? Emmek istemicek ne var anlamadım. Sizin 4 ay boyunca her gün öyle uyanıkken almak istemedimi? Hiç bazı haftalar sorunsuz bi şekilde emdiği olmadımı? (Bazı haftalar sorunsuz şekilde emiyordu ise bizimki de bırakacak demektir?)

Orjinalden alıntı: bernur

sık sık emzirmeye çalışıyorum az da olsa emsin diye uğraşıyorum. Uyanır uyanmaz veriyorum memeyi ama 2 gündür uyanınca alıyorum kucağıma veriyorum memeyi ağzına alıp uyuyo,kıpırdatıyorum uyanıp emsin diye gözlerini açıp yine uyuyor. Açlıktan uyku mu bastı nedir anlayamadım. Yada dişleri kaşındığı içinmi ağlayarak uyanıyo bilemedim,çünkü çok garip ağlıyo,ellerini de ağzına sokmaya çalışıyo. Sabır,sabır...

aynı durum bizde de söz konusu ben çok uzun zamandan beri emsin diye çok çabalıyorum
ama malesef sonunda mama galip geliyor. Aç bırak emer diyorlar bırakıyorum ama yine nafile
acıyorum sonunda mama veriyorum mamayı iştahla emiyor. Ama yine de günde 1-2 kezde olsa meme alıyor,buna bile razıyım ama git gide sütüm azalıyor sık emmediği için.

Umarım sizde geçici bir durumdur ve düzelir. Anne sütü gibisi yok kesinlikle

Orjinalden alıntı: jandan

bazı bebekler diş çıkarma evresinde memeden soğurlar..bazılarıda büyüme ataklarında..daha çok minik bence öle açbırakmayı falan denemeyin..yeterli sütünüz varsa mamada vermeyin..sağıp verin..yapacak bişi yok..
benim oğlumda 4 aydan sonra kesinlikle almadı memeyi ilk 4 ay çok güzel emdi..4 aydan sonrada emme saatlerinde sürekli süt sağarak besledim..uykuluykende emzirdim..böylelikle ilk 5.5 ay sadece anne sütüne devam etti..7.5 ay olana kadarda yine bol bol sütü aldı..ama memeyi kesinlikle tutmadı..çok zor oldu ama mamaya sığınsaydım sütüm çok erken biterdi..15 gün öncesine kadarda geceleri 2-3 kere emzirmeye devam ettim..ama şimdilerde bıraktım çünkü iyice azaldı sütüm..çok zor bi süreç ama ilk 6 ay için sadece anne sütüne uğraşın..yani madem tutmak istemiyo sağıp biberonla vermek en mantıklısı..kolay gelsin size..

:

Orjinalden alıntı: wildblue

Sanırım 4. ayda birçok bebek yapıyor bunu, benim kızımda istemiyordu ama  hiç yılmadım, mama vermedim, biberonlada sütümü almadı, değişik pozisyonlarda bazen oyun oynar gibi emzirmeye çalıştım, çok zordu ama sonra kendiliğinden düzeldi, 6 ay sadece anne sütü aldı, bence yılma, sevdiği bir oyuncağı emzirirken eline ver çok işe yaradı bende.

Orjinalden alıntı: knilay

benim oğlumda o dönemlerde aynı dediğin şeyleri yapmaya başladı araştırdım baktım büyüme atağı olabilir dedik ama şu anda 7,5 aylık hala aynı sorun hiç düzelmedii, bende yöntemini buldum uyuttuğum zaman alıyorum kucağıma emzik yerine memeyi veriyorum emzik niyetine emiyor bazen kandıramıyorum anlıyor hemen çeviriyor kafayı, 2-3 kere en fazla emzirebiliyorum günde işte. 1 yaşına kadar idare edebilsek keşke.

Orjinalden alıntı: nazifee

Bende aynı sorunu yaşıyorum. Bebeğim 4 aylık olacak, sadece 2 ay düzenli olarak emdi ve ondan sonra uyanıkken mümkün değil emmiyordu, eczanelerde silikon göğüs ucu aldım ve onunla emzirdim ve emdi. Biraz emince onu çaktırmadan çekip göğsümü veriyorum bu sefer emiyor. Tekrar istemediği zaman tekrar silikon uçla deniyorum emiyor. Bu şekilde yapıyorum bende. Tavsiye ederim eczanelerde silikon göğüs ucu diye satılıyor.

azeynep81

• Tüm gönderiler : 85
  • Bölge: Kütahya-Kocaeli(Gölcük)-Zonguldak
Ynt: BEBEKLERDE EMME PROBLEMİ - 25.05.2008 15:30:26 ( #25 )
Allah'a şükür emme problemimiz kalmadı. Artık çok güsel emiyor. Geceleri bir kere kalkan oğlum şimdi 1,5-2 saatte bir kalkıyor, emip uyuyor. Sanırım büyüme atağıydı. İnşallah bi daha aynı sorunla karşı karşıya kalmam. Sabredip strese girmeden geçeceğini düşünmek iyi geliyor sanırım. Bi de çocuğu dışarı çıkarıp yorulmasını ve temiz hava almasını sağlamak bayağı işe yarıyor. Bi deneyin...
sarışınkız

• Tüm gönderiler : 379
Ynt: BEBEKLERDE EMME PROBLEMİ - 26.05.2008 22:20:47 ( #26 )
bende aynı dertteyim arkadaşlar yardım edin noooluurr
selbice

• Tüm gönderiler : 2294
Ynt: BEBEKLERDE EMME PROBLEMİ - 27.05.2008 10:45:02 ( #27 )
BENDE ARA ARA AYNI SORUNU YAŞIYORUM HATTA GÖĞSÜMDE SÜT BİRİKİP ACI YAPIYOR .KAFASINI SÜREKLİ GERİYE ATIYOR EMMEK İSTEMİYOR.2 GÜN FELAN SÜRÜP GEÇİYOR.BİR BAKIYORUM YENİ ŞEYLER ÖĞRENMİŞ OLUYOR.DEMEKKİ BÜYÜME ATAĞI DİYORUM.KENDİNİZİ SIKMADAN SORUNUN GEÇMİSİ BEKLE EMMEDİĞİ ZAMAN SÜTÜNÜ SAĞ Kİ AZALMASIN
nazifee

• Tüm gönderiler : 2544
  • Bölge: Mersin
Ynt: BEBEKLERDE EMME PROBLEMİ - 03.06.2008 09:22:58 ( #28 )
Aynı problemi bende yaşıyorum, 2 aya kadar çok güzel emiyordu. Ama 2. aydan sonra kucağıma yatırdığım anda başını çeviriyor ve ağlamaya başlayıp emmeyi reddediyor, başını memeden tarafa çevirmiyor. Her türlü yöntemi denedim, ayakta, sallayarak, yatırarak... ama hala emmiyor. Çok aç kaldığı zamanlarda bile emmiyor, bende sütü sağıp biberonla veriyorum mecburen. Biberonu çok güzel emiyor. Bebeğim 4 aylık oldu.

Birde eczanelerde slikon göğüs ucu var, bazen onunla emziriyorum, sonra uyumaya başlayınca onu çıkarıp göğsümü veriyorum ve emiyor, sizde böyle deneyin bir, bu bebekler niye böyle anlamadım
guler.cet

• Tüm gönderiler : 1418
  • Bölge: ist
Ynt: BEBEKLERDE EMME PROBLEMİ - 25.06.2008 13:41:49 ( #29 )
... sorunumu hallettiğim için sildim
<mesaj tarafından düzenlendi guler.cet on 02.07.2008 11:31:38>
exponentia

• Tüm gönderiler : 1
Ynt: BEBEKLERDE EMME PROBLEMİ - 01.02.2009 02:19:50 ( #30 )
Merhaba arkadaşlar,
Bebeğim daha sadece 1 aylık, kırkı bile çıkmadı, ama kesinlikle emmek istemiyor. Anneyi emmek hem anne hem de bebek için mutlu ve huzurlu bir deneyim, bir paylaşım olmalı; ama biz resmen kızımla güreşiyoruz.
2 dk şevkle emdikten sonra birden sinirleniyor, ayakları elleri çılgın gibi debelenmeye başlıyor ve sanki boğazını sıkıyorlarmış gibi çığlıklar atarak ağlıyor. Bir daha da memeyi kesinlikle istemiyor.
İlk başlarda süt mü gelmiyor acaba diyordum ama elimle sıkınca süt olduğunu görüyorum. Doktor alt sınırda kilo aldığını söyledi. Ne yapmam lazım bilmiyorum. Daha 1 aylıkken anneyi redderse ne yaparım diye çok üzülüyorum. Ağlamaktan gözlerim şişti. Ne olur yardım edin.
Herkese teşekkürler.

heaven

• Tüm gönderiler : 1
  • Katıldı: 13 October 2009
Ynt: BEBEKLERDE EMME PROBLEMİ - 20.12.2011 10:38:09 ( #31 )
merhabalar öncelikle. hiç telaş yapma arkadaşım,ben kızımda da aynı sorunu yaşadım,oğlumda da şuan aynı sorunu yaşıyorum,bu geçici bir durum. benim çocuklarım gündüz emmez gece emerdi ben gaz sancılarına bağlıyorum bebeğin herhangi bir sağlık problemi yoksa. sana tavsiyem bebeğin hangi pozisyonu seviyorsa öyle emzir benimki ayakta yürüyerek biraz sallayarak daha iyi emiyor,olmadı şarjlı süpürgeyi açıyorum benim oğlum bu sesi seviyor kızım saç kurutma makinesini seviyordu,sen deneyerek bulabilirsin. alışır diye korkma, büyük ihtimalle 6 aydan sonra meme emme sorunları yok olur, çünkü gazı da büyük ölçüde geçmiş olur.benim kızım 6.aydan sonra memeye daha çok bağlandı,emmiyor deyip pes edersen o zaman memeyi bırakır.bunun geçici bir durum olduğunu unutma,biraz dişini sık, annenin huzursuzluğu bebeğe de yansır, olumlu düşünmeye çalış, Allah kolaylık versin arkadaşım...
Sayfayı değiştir: < 12 | Sayfayı gösteriyor 2 of 2, mesajlar 21 to 31 of 31

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 7 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku