Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

bağırsak enfeksiyonu

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 21
Yazar Mesaj
kardelenyad

• Tüm gönderiler : 1
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
bağırsak enfeksiyonu - 24.10.2008 12:27:21 ( #1 )
Merhaba
3 aylık kızım var. Dışkısını yeşil yapmasından ve sürekli sıvı şekilde yapmasından şüphelenerek tahlil yaptırdık ve bağırsak enfeksiyonu geçirdiğini öğrendik. Doktor antibiyotik verdi 10 gün kullanın dedi sonra yeniden getirmemizi istedi. Bugün yeniden götürdük tahlil yapıldı ve mikrop dahada ilerlemiş dedi. Çok üzgünüm aranızda bebeği böyle olan varmı? Bu rahatsızlığından dolayı sürekli huzursuz ve hergün arada bir sancı tutuyor kızımı. Benim diğer öğrenmek istediğim acaba sürekli memeden emen çocukda böylemi olur. Ben çalıştığım için sağıp götürüyorum. Acaba bundan dolayıda olabilirmi.
rosein

• Tüm gönderiler : 90
Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 24.10.2008 19:22:33 ( #2 )
ya aynı şeyleri yaşıyoruz hemen hemen ben de yazmıştım dün foruma senin yazını okurken kendiminkini okuyorum sandım biz de 4-5 gündür kullanıyoruz antibiyotik ptesi doktora gideceğiz biz de biraz düzelme var gibi ama neden olduğunu biz de bilmiyoruz.
sevil_cull

• Tüm gönderiler : 13583
  • Bölge: izmir -- marmaris
Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 25.10.2008 12:38:28 ( #3 )
Böyle bir şeyi açıkçası ilk defa duydum. neden olabilir bilmiyorum. ama sütümü sağık götürüyorum demişsiniz. acaba mikrop alıyor olabilir mi koydunuz kap yada ısıtırken de mikrobik bir şey oluşmuş olabilir mi.

rosein

Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 25.10.2008 20:02:25 ( #4 )
yok ben de şu an okulda sağıp evde içiriyorum ama ondan önce de başladı bizimki 1 haftadır var etraftan duyuyorum yalnız yenilen içilen şeylerle bağlantılıymış galiba ama bebek sadece süt içtiğine göre bizden mi geçiyor nedir? bir tanıdığımızın çocugu banyoda yuttuğu sulardan olmuş sanırım yani doktor sudan olabilir demiş doğduğundan beri içme suyu kullanıyordum bunu duyduğum için ama yine de oldu sakındıkça üstümüze geliyor sanki.
sevil_cull

Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 25.10.2008 20:07:13 ( #5 )
içme suyunu kaynatmıyormusunuz.

rosein

Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 26.10.2008 14:14:45 ( #6 )
kaynatıyoruz tabi onu da kaynatıp ekliyoruz banyo suyuna tekrar tahlil yaptıracağız neden olduğunu araştırmak için de tahlil yapılıyormuş galiba umarım çabuk atlatırız.
sibel-özgür

• Tüm gönderiler : 476
Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 26.10.2008 15:43:16 ( #7 )
selam arkadaşlar...aynı hastalığı biz yaşadık  kısa süre önce... aynen dediğiniz gibi  yeşil renkte ve çok sıvıydı kakası... ayrıca çok sık yapıyordu...doktor  antibiyotik verdi..bide reflör verdi..reflör çok fayda ediyor.... herşeyden mikrop kapmış olabilir dedi doktor...altını almadan önce ellerini yıka altını öyle temzile dedi..bende öyle yapıyorum.. ama ben sütümden mikrop kaptı diye düşünüyorum..sünnet olduğunda benden emememdiği için bende  bir kaç gün sağdım verdim...çok hijyen olmadığını düşünüyorum... şimdilik iileşti gibi...reflörünü bitirdim ama antibiyotiği bitirmedim....düzelince fazla  içirmek istemiyorum antbiyorki...doktor eğer kakassında düzelme varsa getirmene gerek yok dedi... bebişleinize bol bol su verin bu arada...vucudları susuz kalmasın....
geçmiş olsun...umarım  çabucak iileşir kuzular....
rosein

Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 26.10.2008 20:17:17 ( #8 )
ya tanıdığımızın kızında antibiyotik kullanırken bitmiş sorun ama ilaç bitince yeniden başlamış, biz de antibiyotik kullanıyoruz 4-5 gündür bir düzelme yok... daha iki aylığız acayip moral bozucu bir durum yaaa
rosein

Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 26.10.2008 23:28:49 ( #9 )
ya bu arada su içir demişsin ama anne sütü veriyorum sadece yine de gerekli midir doktor da hiçbir şey söylememiş annem götürmüştü bu doktorlar da bir tuhaf...ne şöyle yapın böyle yapın ne de tekrar getirin dememiş bu arada gerçekten iyi bir doktor tavsiyesine ihtiyacım var bütün sorulara kendim cevap aramaktan yoruldum.
sibel-özgür

Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 27.10.2008 11:56:55 ( #10 )
baba doktorum  su içir dedi...çünkü ishal  çoksa ve devam ediyorsa bebeğin vucudu susuz kalır....bende içirdim...ben antibiyotik harici bide reflör kullandım...çok faydası oluyor... doktorunuz size  o ilacı neden vermemiş ki... bence başka doktora gösterin bebeişinizi... bu arada benim doktorum ilk rotadan şüphelenmişti... testlerde çok şükür rota çıkmadı...ama  ishal çok sık devam ediyorsa  serum takılıyomuş sanırım bebeklere....o yüzden su içirmeye çalışın...
rosein

Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 27.10.2008 20:32:49 ( #11 )
evet biz de kaka testi yaptırdık hemen bir şey çıkmadı allahtan, yarın aşısı var başka doktora gideceğiz bu gittiğimiz 5. doktordu bu tarafta bulamadık iyi bir doktor ya. soracağım ya sen söyleyince benim de aklıma takıldı. bugün biraz daha iyiymiş kakası annem bakıyor gündüz.
sibel-özgür

Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 28.10.2008 20:20:57 ( #12 )
inşallah düzelir bebişin....doktorum bana  özellikle emzik ve biberon  gibi şeylerin hijyenine dikkat et dedi.... onlardan çok kapıyolarmış mikrobu...neyseki şimdilik düzeldi...deidğim gibi reflör çok ii geldi..... benimkisinin yüüz soyuulmaya başlamıştı ...doktor susuzluktan olabilir dedi...eğer ishali çoksa su vermen gerekir dedi...o yüzden bende sık sık verdim... şimdide veriyorum...  
rosein

Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 29.10.2008 17:23:03 ( #13 )
anladım çok sağol ardımların için doktor problem kalmadığını söyledi valla her şeyinin hijyenin dikkat ediyoruz ama...takip edeceğiz bir süre tabi..
eylüldeizmir

• Tüm gönderiler : 1272
Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 29.10.2008 22:48:18 ( #14 )
Merhaba.. Bebekleriniz agir antibiyotikler almak icin cok kücük gibi geliyor bana ama eger tahliller kötü ciktiysa baska care yok..

Bunun disinda sadece anne sütü alan bir bebegin illa ki sari renkte ve parcacikli kaka yapmasi diye bir durum yok.. Normali bu fakat mesela oglum hem sivi kaka yapardi, günde 3 defa falan yaptigi olurdu, rengi sari-yesil arasiydi.. Ebemiz sadece anne sütü aliyorsa mavi de yapsa korkma, birsey olmaz dedi.. Tedbiri elbette elden birakmayin ama endiselenmeyin derim..

Ve ishal de olsa, mide bagirsak enfeksiyonu da olsa virüs kaynakli bir durumda antibiyotik bir ise yaramiyor.. En iyisi halsizlik ve asiri sivi kaka durumunda, istahsizlik da devam ediyorsa doktora basvurulup gidip bir serum takilmasi.. Böylece vücut kaybettigi mineralleri aliyor ve cok cabuk toparliyor.. Cok kücük bebeklerde ishal tehlikeli olabiliyor.. Ama yazdgim gibi her yesil ve sulu kaka ishal demek degildir.. Özellikle sadece anne sütü aliyorsa..

Yazilarinizda bebeklerin ayi, tam durumlari yazilmadigi icin bölük pörcük bildiklerimi yazdim..
ELIF & ARDA EGE

sevil_cull

Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 29.10.2008 23:06:25 ( #15 )

Orjinalden alıntı: rosein

ya tanıdığımızın kızında antibiyotik kullanırken bitmiş sorun ama ilaç bitince yeniden başlamış, biz de antibiyotik kullanıyoruz 4-5 gündür bir düzelme yok... daha iki aylığız acayip moral bozucu bir durum yaaa

Bu benim idrar yolu enfeksiyonu gibi ilaçları kullandıkça iyilrşiyorum fakat ilaçlar bitince bir müddet sonra gene başlıyor.

nilll

• Tüm gönderiler : 1815
Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 30.10.2008 00:14:38 ( #16 )

Bu benim idrar yolu enfeksiyonu gibi ilaçları kullandıkça iyilrşiyorum fakat ilaçlar bitince bir müddet sonra gene başlıyor.

Sevil merhaba, görünce yazayım dedim.
idrar yolları enfeksiyonunda ben de çok çektim ve sorunun kaynağını bulmadan da düzelmemişti..
problemi tekrarlatan her türlü sebebi aklından geçir ve doktoruna anlat..
tuvalet yapma biçiminden tutta, girdiğin tuvaletleri, denizi, havuzu, eşinle olan münasebetlerini bile, hatta beslenme ve su içme düzenini bile anlat doktora..
pöfff... ben 4 ay çekmiştim, bir süre sonra antibiyotiklere direnç kazandığı için iyileşemiyordum.. 
en son iğne tedavisi ile sona ermişti. benimki o zamanki işyerimdeki hijyen eksikliği olan tuvaletlerden kaynaklanmıştı..
NİLÜFERR

• Tüm gönderiler : 2456
  • Bölge: İzmir
Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 30.10.2008 12:25:13 ( #17 )
bebişlere çok geçmiş olsun..umarım tez zamanda iyileşirler.
KUNTIKI

• Tüm gönderiler : 10128
Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 30.10.2008 13:27:57 ( #18 )
DURUDA YAKLAŞIK 20 GÜNDÜR GÜNDE 5 DEFA FİLAN SULU YAPIYORDU AMA İSHAL DEĞİL BEN DR.A SORDUM DR. BAĞIRSAK DÜZENSİZLİĞİ OLMUŞTUR DEDİ BİZE BİR ŞURUP ERDİ BUNU GÜNDE 4 DEFA 1 .ER ÖLÇEK VERİN DEDİ 2 GÜNDÜR KULLANIYORUM DÜZELME VAR AMA BAĞIRSAK DÜZENSİZLİĞİYLE BAĞIRSAK ENFEKSİYONU AYNI DEĞİL BİLİYORUM DAA ACABA BİZE VERİLEN ŞURUBUN İÇERİĞİNDE BUNADA İYİ GELEBİLİRMİ DİYE DÜŞÜNDÜM BİRAN BEN ŞURUBUB KUTUSUYLA İÇİNDEKİ KAĞIDI ATTIM İSTERSENİZ İSMİNİ YAZAYIM SİZ BİR DR.UNUZA SORUN İNTERNETTEN GOOGLE.A ŞURUBUN İSMİNİ YAZIP BİR BAKIN
DEBRİDAT- SİNDİRİM MOLİTESİ DÜZENLEYİCİSİ 250ML.

rosein

Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 01.11.2008 15:56:15 ( #19 )
ya valla anlamadım gitti bu işi ben salı günü başka doktora götürdük test sonucunu  gösterdik okadar önemli bir durum yok ilaca da gerek yok dedi bu doktorları anlamıyorum ortada tek test sonucu var hepsi farklı şey söylüyor yine de. biri çok ciddi diyor biri önemli bir şey yok diyor, korkumuzdan kullandık ilacı tabi ilacın adı Suprax bitti şimdi ama sıkıldım bu doktor işinden doğru düzgün bir doktor bulsaydım da şu cocuk da rahat etseydi hepsi başka ilaç verdi bu ne ya...
rosein

Ynt: bağırsak enfeksiyonu - 01.11.2008 16:30:31 ( #20 )
a
[/url]
Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 21

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 4 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi