Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ

Sayfayı değiştir: << < ..51525354555657585960.. > >> | Sayfayı gösteriyor 51 of 208, mesajlar 1001 to 1020 of 4146
Yazar Mesaj
fetusum

• Tüm gönderiler : 1708
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 12.03.2007 20:57:48 ( #1001 )
aysegül benim msn 7 24 acıktır canım!!!

*AYŞEGÜLCE*

• Tüm gönderiler : 1689
  • Bölge: CENNET İZMİRİN İNCİSİ 35/5 KARŞIYAKA
özgeünal

• Tüm gönderiler : 373
  • Bölge: istanbul / şişli
Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 12.03.2007 23:38:35 ( #1003 )
selam güzel anneler önemli bi ricam olacak 2-3 gündür kızımda pişik var altını neredeyse saat başı değiştiriyorum ve ıslak pamuk hazırlayıp siliyorum kuruluyorum ve sebamed pişik kremi sürüyorum ama hala geçmedi hatta dahada kızarmıştı bugün bana önerebileceğiniz bişeyler varmı bez olarakta ultraprima 2 kullanıyorum 1 kullanıyordum ama dün 2 ye geçtim acaba ondan olabilirmi 1 olan sanki sıkıyormuş gibiydi çünki yardımcı olursanız çok sevinirim
DiLeK&YiGiT

• Tüm gönderiler : 1420
Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 12.03.2007 23:43:34 ( #1004 )
özgecim bizim pisik problemimiz daha olmadi ama evde her ihtimale karsi bepanten kremi bulunduruyorum. Bir arkadasimin kizindada sürekli oluyordu bepanten kremini sürünce gecti..

Dilosh
mddm

• Tüm gönderiler : 27
Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 12.03.2007 23:43:37 ( #1005 )
selam benim bebegiminde pişik oldu ultrapirimadanmış meyerse bezdenmiş şimdi hagis kullanıyorum hiçbirşeyi kalmadı maşallah bezdende olabilir
fetusum

Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 13.03.2007 01:36:07 ( #1006 )

selam benim bebegiminde pişik oldu ultrapirimadanmış meyerse bezdenmiş şimdi hagis kullanıyorum hiçbirşeyi kalmadı maşallah bezdende olabilir

pardon da böyle bir genelleme yapmak yanlış olabilir
ben de pampers kullanıyorum ama cok memnunum
pişik falan da olmadı

mddm

• Tüm gönderiler : 27
Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 13.03.2007 01:42:53 ( #1007 )
bende kızımda pampers kullandım pişik yapmadı ama oglumun cildi çok hassas heralde ondan ben fikrimbu canım
bhr

• Tüm gönderiler : 1682
  • Bölge: istanbul, avrupa yakası
Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 13.03.2007 02:20:48 ( #1008 )
özgeciğim, ben de prima kullanıyorum, 1 ve 2'den sonra şu an 3 numaraya geçtik, bol bol rahat etsin kızım diye. numara değişiminde bir sorun yaşamadık elhamdülillah..

ben pişiğe karşı roche'un bepanthene merhem'ini kullanıyorum. o bitince eşim yanlışlıkla bayer'in bepanthen krem'ini almış, eczacı içerikleri aynı demiş, ama krem alerji yaptı, kızardı kızımın poposu, hemen merhem bepanthene sürmeye başladım, iyileştirdi.

merhem olan bepanthene'ni tavsiye ederim, eczacılar da genelde bunu tavsiye ediyorlar.

özgeciğim, bir de bazı hassas ciltlerde bez değişimleri de alerjiye neden olabiliyor. mddm'nin bahsettiği olayı yaşayan çok kişi var. önce iyileştirmeyi dene, olmazsa bez değiştirmeyi denersin.

kızlar ben kızımı sonunda uyutmayı başardım sanırım, inşallah sabaha kadar uyanmaz meleğim.. çok zorlanıyoruz uyuma konusunda, uyuyup 5-10 dakika içinde uyanıyor, en fazla yarım saat falan..

nuraycığım, msn'nen hiç de 7/24 açık değil, bak ben gece kuşuyum, sen ortalıkta yoksun.
akşam sen bebeğini uyuturken selam vermiştim, kısmetse yarın belki..

bir de göz doktoruna bebeğimde çapak olduğunda anne sütüyle de sildiğimi söylemiştim, bunu pek tavsiye etmediklerini söyledi. anne sütünde şeker olduğu için bakteri üremesine neden olabiliyormuş. haberiniz olsun kızlar..

ben 1 litre suyu yatmadan bitirmeye çalışıyorum, az kaldı, bu arada da size laf atayım dedim..

kızlar yaa, benim akşamdan geceye kadar olan sürede süt üretimim çok az oluyor, bebeğime yetmiyor ve gece 11-12 civaralrında mama veriyoruz. sizlerde de oluyor mu böyle şeyler..

bir de biz şu an milupa aptamil kullanıyoruz ama çok feci bir kokusu olduğunu farkettim, bebeğimde 2 gündür reddediyor mamayı, mama kullananlar siz hangi marka?

Arzu&Sarp

• Tüm gönderiler : 1275
  • Bölge: deseo :)))
Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 13.03.2007 06:14:03 ( #1009 )
uzunca bır aradan sonra merhaba sekerler.. hepınızı cok ozledım valla.. yazılanları okudum da bır sorun yok cok sukur..
bız cok ıyıyız oglusumla masallah bıze.. onu emzırdım uyudu bu sefer benım uykum kactı.. aksam erken yatmıstım ondan sanırım.. sımdı yanımda ana kucagında uyuyor bende bı bakayım neler olmus dıye gectım bılgısayarın basına..
gunlerdır ugrayamamamın sebebıne gelınce yan komsum yuzunden gelemıyorum.. butun gun oradayız oglusumla beraber.. eve sadece evı toparlamak ve yemek yapmak ıcın gecıyoruz.. onlarda ana kız butun gun sohbet edıyoruz.. hatta evdekı duvarı kaldırıp dırek gecıs yapmaya karar verdık ..

pişik demissiniz.. cok sukur oglusumda hıc pısık olmadı.. dogdugundan berıdır pampers kullandık.. arada 1 paket huggıes denedım ama pampers cok daha ıyı sankı.. ıslak mendıl olarak hep huggıes kullanıyoruz.. ben ılk zamanlarda nıveanın pısık kremını kullanmıstım ama sonrasında ondan da vazgectım toplamda 3-4 kere kullandım zaten..

nerede yatırıyorsunuz demıssınız.. ben gun ıcerısınde ana kucagında yatırıyorum.. gece odasında yatagında uyutuyorum.. uzunca bır sure anakucagında yatmıstı gece odasında da ama artık yatagında yatıyor boncugum.. yatarak emzırıyorum uykuya dalınca kalkıyorum.. sabah 6 bucuk gıbı uyandıgında da bızım yatagımıza alıyorum tabıı babasını yolluyorum once yataktan hehe..

bende Gülcecim gibi hava yagmurlu ve cok soguk olmadıgı surece sureklı cıkarıyorum.. hatta dun o kadar guzeldı kı hava parkta uyuttum oglusumu.. arabasına ruzgarlıgını takıyorum astronot tulumunu da gıydırıyorum hıc usumuyor.. artık kanguruyla tasımak zor gelmeye basladı.. baya agırlastı sıpam benım.. bende her yere arabasıyla goturuyorum.. gecenlerde kuafore bıle gıttık.. saclarımı kestırdım boyattım.. sıgara ıcılmeyen bolumunde emzırdım uyuttum boncugumu.. bugunlerde yıne  gıdıp saclarımı boyatıcam.. rengın tam tutması ıcın..  kırmızı kızıl ıstıyorum bende..

en son kontrolumuzde yanı 1 martta 6.250 kg 59 cm olmustu.. o gun karma asısını ve verem asısını da yaptırdım.. eve gelır gelmez yarım paranox fıtıl koydum.. o gun neredeyse saat 4' ten sabah 8' e kadar kesıntısız uyudu.. uyurken emzırdım altını degıstırdım.. cok sukur hıc atesımız cıkmadı.. yarım fıtıl yettı de arttı bıle.. ama o gece ben hıc uyumadım.. olur da atesı cıkar dıye hep basında bekledım..

Baharcım belkı yarın kapını calabılırız sekercım hehe.. yanı bugun..

Sarpıskomun dedesıyle beraber resmını eklıyorum.. dede torun beraber..

[image]local://80315/63D7A8F3BC084DCE8876BA2CB548EF46.jpg[/image]

[image]local://80315/4369B282F72E4042AD67D73335690109.jpg[/image]
<mesaj tarafından düzenlendi deseo on 22.03.2007 00:49:45>

Arzu&Sarp

• Tüm gönderiler : 1275
  • Bölge: deseo :)))
Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 13.03.2007 06:22:00 ( #1010 )
bu arada bebeklerımız artık nelerı yapıyor paylasalım mı :)))))))))

gulucukler sacmaya basladı.. emzırırken baskası konusuyorsa onu dınlıyor.. benı tanıyor artık uzaktan bana gulumsuyor.. arada agular yapıyor..  

özgeünal

• Tüm gönderiler : 373
  • Bölge: istanbul / şişli
Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 13.03.2007 09:18:12 ( #1011 )
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim bepanten merhemi deneyeceğim burun tıkanıklığıyla ilgili bilgisi olan varmı???bizim burun tıkanıklığımızda hala geçmedi fizyolojik solüsyon kullanıyoruz ama pek faydası olmadı galiba
*AYŞEGÜLCE*

• Tüm gönderiler : 1689
  • Bölge: CENNET İZMİRİN İNCİSİ 35/5 KARŞIYAKA
Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 13.03.2007 10:48:23 ( #1012 )
Hepinize günaydın şekerler.Ay artık benim kızım uyurken annesinin duş almasına izin verdi.Maaşallah benim sarı şekerime ben çıktım saçımı taradım fönümü çektim hala uyuyor...Biraz sonra uyanınca halasına gidicez kahvaltıya...Ama sayfamızdan uzak kalmam ordan da yetişirim ben
ÖZGECİM bizim henüz pişik problemimiz olmadı ama ben eczane ve ilaç sektöründe çalışan biri olara tavsiyem bepanthenden çok HAMETAN canım.Ben ilk günden beri her gün 1 sefer sürüyorum maaşallah sorun yaşamadık bir de saf zeytinyağ da çok iyi geliyor.Biz huggıes kullanıyoruz çok memnunuz.Hamileyken medlıne üyelik paketini almıştık ama memnun kaldık devam ediyoruz.Bu bez ve pişik olayı tamamen meleklerimizin cilt yapısına göre değişiyor.Biz daha ıslak mendil kullanmıyoruz sadece geçen gün mecburiyetten chıcconun sens.mendilini kullandık çok korktum bişey olacak diye ama allaha şükür olmadı.
Ay meleğim hala uyuyor halamız da arıyor habire hadi kahvaltı hazır diye akşam bıcı yaptık heralde onun etkisi de var ay bu kadar suyu ve çıplaklığı sever yani bi bebek babamız bizim seninle işimiz var kızım iyi koşturcaksın sen beni peşinden diyor
BAHARCIM Gülce'mde göz yaşı kanalında tıkanıklık var dolayısıyla çapak oluyordu.Göz doktorumuz temizlemek için kaynamış ılık su veya çay,yine ılık suyla gözleri kapalıyken disk pamuklarla kompres ve netira damla verdi bize.1 aydır tedavimiz devam ediyor geçen hafta kontrole gittik maaşallah sorunumuz kalmamış çok iyi gördü ama ben de çapaktaki azalmayı farkediyorum...
Bugün arabamız geliyor inşallah dedesi ve babaannesi almaya gidiyolar.Şimdiye kadar annemler hep bende olduğu için arabayla gittik heryere o yüzden gecikmiş biraz e bizde onları bekledik.Ama şimdi yalnızız zamanı geldi arabamızın ki anne kız gezelim şöööyle  de mi ama?
ASLICIM benim sarı şekerim de gülücüklerini arttırdı ve daha bilinçli gülmeye başladı.Gaaa guuu seslerinin volümü yükseldi özellikle çıplakken ve sabahları pek keyifli sesler çıkarıyo.Bazen ona konuşan kişinin yüzüne bakmasa bile çıkan seslere tepki olarak ağzını toparlayamıycak şekilde gülüveriyo ona söylendiğinin farkında yani.
neyse biz size bi uyku modu gönderelim ve yavaş yavaş hazırlanalım

[image]local://111953/CC4657B4E04E42029AA4F390E6FF5892.JPG[/image]
Eklenen resim(ler)

fetusum

Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 13.03.2007 10:49:18 ( #1013 )
arzu cum selam hoşgeldin..
sarp ne kadar da büyümüş annesi maşallah ona
sana da maşallah cokcici bakmışsın sarp a belli

eee ne var ne yok
artık eski muhabbetler olmuyor ya
sen de az ugruyorsun
ayda 1 ugrayanlar varabarttım mı acaba

neyse canım..
şimdi bebeklerimizin neler yapabildiklerini paylaşalım
demişsin...
benim kızım bu sayfanın ilk bebegi hatırlarsan oooo
annesiin in tombul tavugu dün    kızım 3,ayını bitirdik 4, ayımıza girdik....

maşallah....

bu 4 ay içinde harika zamanlar gecirdim ailem ve bebegimle
hele şu 4 aydır her anı ve dakikasıyla
kızımla birlikt e oldugum ona kendim bakabildiğim için tanrı ya teşekkür ediyorum.
bana bu fırsatı verdiği için..

bebegimin yapabildikleri:
artık kızımın bir geveze olacagını
kabullendiksürekli agu magu cıglık
kahkaha v.s...

sanırım diğer dişleri de gelicek
agzının salyalarını toparlayamıyoruz

oyun halısından sarkan oyuncaklara
ve müziğe cevap veriyo
avu.... yehhh..henüz bunların ne
anlama geldiğini bilmiyoruz
ama tahminlerimize göre sevinç ifadeleri

artık elleriyle yüzünü kesfetti
ve sıra ayaklarda ayaklarını agzına götürüyor..

kendi sacını cekiyor sonra da aglıyor
benim duygusal kızım

yere  yüz üstü yatırdıgımıza hatrı sayılır bir mesafeyi sürünerek kadediyo
sırt üstü yatırıp onunla sohbet ettiğimizde ayaklarını hızlıca ve tempoluolarak hareket ettiriyor

ayy şimdilik aklıma gelenler bunlar
yaRından sonra bile neleri ögrenecek kimbilir bebegim
tüm melekler i  öptüm
annelere de sevgiler..

fetusum

Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 13.03.2007 11:18:51 ( #1014 )
tekrar merhaba...
kızlar ben artık foruma eskisinden daha
az girebilecegim.
bebegimle beraber egzersiz e başlayacagım
ayrıca da 5,ayında yüzme kursu baslıyacak
ayyy süper yaw
yaza minnoşumla yüzebilecegiz
.....

artık yaz hazırlıklarına baslayalım dedik
bir arkadasımın spor fitness jimnastik v.s.....
yani kısaca her türlü egzersizin barındıgı yer i var
kızımla ona başlıyacagız
önümüzdeki hafta ...

anne yaz için hazırlanacak
fındıgımda yürüme ve emekleme calışmalarına
hız katacak
 cok keyif alacagımızı sanıyorum
insallahh

laratuna

• Tüm gönderiler : 42
  • Bölge: Ankara
Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 13.03.2007 12:57:36 ( #1015 )
      Nuray cığım(fetusum) Allah nazarlardan saklasın sizi. Bol bol gezin anne kız.Öpüyorum meleğini Maşallah ona..
      Ben 7/24 ayakta olduğum için fazla kilo falan kalmadı Ama harika bir rahatlama yöntemi  spor acayip deşarj oluyor insan...ben de yaza saklıyorum bütün haklarımı... 
      Oğluşum Tuna da bir iki gündür daha iyi ağlama nöbetleri giderek azalıyor maşallah diyeyim...Şu Nurse Harvey's işe yarıyor sanırım ya da doğal bir gelişim de olabilir çünkü zamanla azalır demişti doktor.
      Bugün kızım Lara'nın dişçi de kontrolü var sanırım dolgu ile kurtaramadık dişi çekilebilir ,onun stresi sardı beni de. Umarım kolay atlatırız.

pinlan76

• Tüm gönderiler : 266
Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 13.03.2007 14:04:49 ( #1016 )
Selam Özge,

Pişik için ben daha Batu doğmadan Mothercare'in çinko içeren kremini almıştım. Poposunda hiç pişik olmadı ama bacaklarında kat kat olan yerlerde oluyor bazen, onlarda kullanıyorum, bir günde hemen geçiriyor. Çok tavsiye ederim. Aklında bulunsun bir uygun olduğunda al evde bulunsun.

Bez konusuna gelince, ben pampersı da kullandım, huggies'i de... Pampersın 3.sündeki mavi renk filan bana doğal gelmedi, huggies sanki daha doğal gibi, hem cırt cırtları bebeğin orasına burasına yapışmıyor. Her çocuğun yapısı farklıdır tabii de ben niyeyse pampersa ısınamadım...

bhr

• Tüm gönderiler : 1682
  • Bölge: istanbul, avrupa yakası
Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 13.03.2007 14:17:54 ( #1017 )
kızlar bir de daha önce bahsetmişmiydim hatırlamıyorum ama, bu aşılarla ilgili. doktorumuza sağlık ocağı aşılarının ateş yaptığını duyduğumu söylemiştim, hepatit aşıları değil de ondan sonraki aşıda yapar dedi. nedeni ise sağlık ocakalrında vurulan o aşının içinde canlı boğmaca virüsü varmış, eczanelerden aldığımız ateş yapmayanlarda ise ölü boğmaca virüsü varmış. ölü olan daha pahalıymış, bu nedenle devlet karşılamıyormuş, ama yakında karşılayacakmış
fetusum

Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 13.03.2007 15:07:25 ( #1018 )
kısa bir süreliğine her zaman ki gibi..
4,ay şerefine işte karsınızda fıstıklı lokumum
uyurkene..

<mesaj tarafından düzenlendi fetusum on 13.03.2007 19:51:01>

fetusum

Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 13.03.2007 15:09:28 ( #1019 )
herzamanki gibi gülerken fıstıgım

<mesaj tarafından düzenlendi fetusum on 13.03.2007 19:50:31>

paris1893

• Tüm gönderiler : 1506
Ynt: ARALIK 2006 & OCAK - ŞUBAT 2007 ANNE VE BEBEKLERİ - 13.03.2007 15:54:13 ( #1020 )
Selam herkese..
iki gün önce upuuuzzzuuunnn bir mesaj yazmıştım foruma ama benim bilg.draki 'error' yüzünden yayınlanmadı. kafayı yedim resmen tam 1 saat ayırmıştım..

Şimdi tekrar yollayacağım bu mesajı bir deneme yapayım
Sayfayı değiştir: << < ..51525354555657585960.. > >> | Sayfayı gösteriyor 51 of 208, mesajlar 1001 to 1020 of 4146

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 1 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat