Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER

Sayfayı değiştir: < 123 > | Sayfayı gösteriyor 2 of 3, mesajlar 21 to 40 of 46
Yazar Mesaj
nehiryeli

• Tüm gönderiler : 29
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: İSTANBUL
  • Durum: çevrimdışı
Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 02.01.2006 14:24:16 ( #21 )
bende dün nar suyunu içitm ve  sabah çok sütüm olmuştu yeni çıkmış dimesin nar suyu deneyin .....
m.deniz

• Tüm gönderiler : 1004
Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 02.01.2006 17:28:19 ( #22 )
sanırım bir yanlış anlama oldu..düğün çorbası değil, düğü çorbası..arkadaşımın eşi konyalı onlar yaparmış..yanlış anlamadım ama yazılışı düü mü,düğü mü..işte ondan..bulgur un adı öyleymiş..
Ben de emzirme defterini çoktan kapatmış bir anne olarak,süt salgılama işinin tamamen hormanel olduğunu ve günde en 2-3 litre su içmekle çok süt geldiğini söyleyebilirim...Bunu farkında olmadan da ispatlamıştım..
Ben doğum sonrasında 1.5 gün hastanede kaldım.. Hastaneden çıkarken kayınvalidem üşenmeden saydı tam toplam 19 litre su içmişim.. yani bir damacana ediyor..sonrada süt fazlalığından 4.gün hemen doktora koşmuştum..pompayla tahliyelere başlamıştım...çünkü süt humması olmuştum...
Tüm emzikli annelere bol bol sütler diliyorum..Her yediğiniz süt olur inşallah..bebişleriniz çuk çuk emer..
Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır..
ardakaanbebek

• Tüm gönderiler : 65
Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 03.01.2006 00:32:06 ( #23 )
merhaba
bende bi kaç tane ekleyeyeim dedim  süt yapan yiyeceklere.
diyetisyene gidiyorum.diyetisyenim  süt için maydonoz  boza  ve sahlep önerdi.
surkmez

• Tüm gönderiler : 657
Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 19.01.2006 22:52:36 ( #24 )
ben de etli nohutu eklemek istedim dün yediğimde sütler taşmıştı gece kalktığımda ama gaz yapar mı onu bilemem.

....... ..........

• Tüm gönderiler : 2426
Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 19.01.2006 22:58:42 ( #25 )
arkadaslar bu yazigi bana arkadasim göndermisti,belki isinize yarar,emziren annelere yani

Emziren anneler için günlük menü örnegi

Kahvaltı
:

1 su bardağı
süt
1 yumurta
1 kibrit kutusu peynir
1 yemek ka
şigi
pekmez vey bal veya reçel
1-2 ince dilim ekmek, 1 havuç veya domates

Ara:

1 porsiyon meyva
Ö
ğle: 1 porsiyon etli sebze yemeği
1 porsiyon pilav veya makarna
1 kase yo
ğ
urt, komposto
1 ince dilim ekmek

Ara:

1 bardak meyva suyu
1 dilim börek veya kek veya peynir ekmek

Ak
şam:

1 porsiyon yayla veya tarhana veya domates çorbasi
2-3 köfte kadar et veya bal
ık veya tavuk
1 porsiyon z.ya
ğlı
barbunya pilaki
Salata, 1 porsiyon meyva
1 ince dilim ekmek

Yatarken:

1 su barda
ğı süt

Yemek aralar
ında ıhlamur--papatya gibi bitki çaylari, az şekerli limonata ve komposto suları
içilebilir.

-à Annenin aldığı gaz yapıcı yiyecekler süt yoluyla bebeğe geçer. Bunlar arasında baklagiller, mercimek, portakal, çig yenen bazı sebze ve meyveler yer alır. Meyveleri komposto şeklinde, sebzeleri de pişirerek yemek, gaz oluşumunu azaltacaktır. Bebekler ilk aylarda gaz sancısı çekerler. Bu dönemde ağladıkları için anneler verdikleri sütün yetmeyeceğini düşünerek ek gıdalara başlama hatası yapar. Eğer bebek ayda 500 gram alıyorsa ek gıdaya gerek yoktur. Zaten anneler iki bebeğe yetecek kadar süt üretebilirler.

bsahin

• Tüm gönderiler : 63
Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 21.01.2006 17:21:17 ( #26 )
Arkadaşlar taze meyve suyu son derece iyi süt konusunda.Ben 1 gün 1 bardak potakal ve elma suyu içtim ve 2 gün gelen süte şaşmıştım.Ayrıca portakal suyu gaz yapmadı bende.Sizde gaz yapıyorsa elma suyu deneyin.Maydanoz da süt yapıyor bilginize...
<mesaj tarafından düzenlendi bsahin on 21.01.2006 17:24:20>
budakzuhal

• Tüm gönderiler : 2871
  • Bölge: (maraş) elbistan-(bursa) gemlik-balıkesir
Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 02.02.2006 15:07:33 ( #27 )
arkadaşlar dün dr a gittik eylül sıla m için ve dr bebeğimin kilosunu az buldu :( eylül geçen ayın 27 sinde 1 aylık oldu ve doğduğunda 3.400 gr dı dün tartıda 3.900 gr çıktı. dr umuz eğer 1 hafta içinde kilo almazsa mama verecek çok üzülüyorum oysaki en az 6 ay sütümle beslemek istemişimdir her annenin dileği gibi. napcam bilmiyorum ve maalesef üzülüyorum üzüntününde sütümü azalttığını bile bile. sütüm azzzzz
aurynn

• Tüm gönderiler : 497
  • Bölge: BURSA
Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 02.02.2006 18:02:59 ( #28 )

Dr.bence hatalı bir tavsiyede bulunuyor.Çünkü zaten doğduktan sonraki ilk 10 gün kilolarında bebeklerin düşüş oluyor.Eylül ün kilosunda bence mama vermeyi, gerektirecek bir düşüklük yok.Sen bilirsin ama bence moralini yüksek tut yemene içmene dikkat et ve inatla anne sütü vermeye çalış
Ben çalıştığım halde ilk altı ay sadece anne sütü verdim halada emziriyorum
surkmez

Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 04.02.2006 00:19:05 ( #29 )
bence de yanlış bilgi 500-600 gr yeterli demişti bizim doktorumuz. baklava yemeyi denedin mi?bir süre hergün ye sık sık da emzir sütün artacaktır. Bebeğim dergisinde okumuştum bir bayanın röportajında doktoru günde yarım kilo baklava ye demiş ve sütü artmış yarım kilo da çok gerçi.belki süt de tatlandığı için bebekler daha çok emiyor olabilir.

tweety0555

• Tüm gönderiler : 13295
  • Bölge: AMASYA/MERZIFON
Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 04.02.2006 18:13:28 ( #30 )
DAHA ONCEKI SAYFADA YAZDIMMI BILMIYORUM AMA KARA UZUMU CEKIRDEGIYLE DOVUP KOMPOSTO YAPACAKSIN BAK SUTLER GOGUSLERINDEN TASMIYORMU??? USTUNE SUT YAPAN TANIMAM

hasibeozensel

• Tüm gönderiler : 67
Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 05.02.2006 00:31:03 ( #31 )
    Selam, Süt konusunda çok çektim ve har şeyi denedim bir de Engi'in kilo problemi vardı ama paes etmedim inandım hatta herkes tamam ısrar etme dedi ama tam Engin '2.5 aylıkken tam randımanlı olarak emmeye başladı.V edoktora silaç dahi sordum ama önermedi en iyi süt sütten olur dediler ve bol sıvı özellikle su bu arada mamada verdim ama doktor tavsiyesiyle çok önemli bir nokta var .Doktor bana dediki çocuğu emzir arkasından bir mikta mama ver önce 30 cc leyle başla daha sonra içiyorsa giderek arttır çocuk ne kadar isterse diye bir süre sonra sanırım sütüm arttı ve tam 2.5 aylıkken hiç mama almamaya başladı ve daha sonra doktora gidince doktora acaba sütüm yetiyormu diye oda maşallah ben bu çocuk mamayla bu kadar kilo aldıysa diyete sokmak gerekir demişti ve tam 16.ayda zorla bıraktırdım Bence süt meslesi tamamen psikolojik ben çok ağladığım zamanları bilirim sütüm yok diye o yüzden rahat olmak lazım rahatlamak ve sütümü arttırı maksadıyla çok rezene çayı içtim ve sinirlerime iyi geldi hiç bir zaman çoo sütüm olmadı göğüslerim sızlamadı  ve 6 aya kadar 3.4 saate bir emdi ama doktor sütün demekki çok yağlı az öiktarıda yetiyor o yüzden çok sık emmiyor demişti o yüzden emzirmekte ısrarlı olmalı ve bıkmamalı ama biraz da rahat olmalı biraz da mama içmesinde hiç sakınca yk bence  ama önce anne sütü sonra mama bu arada doktorun bana söyldiğine göre öyle saatlerce emzirmeye gerek yokmuş 5yada 10 dakika biri diğeride okadar yeterli bi ara  çok abartmıştımda.Sizlere kolay gelsin
surkmez

Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 05.02.2006 23:28:48 ( #32 )
kara üzüm iri olanı mı şeker ne kadar koyuyordun ve kaç bardak içmek lazım günde bilgi verirsen sevinirim canım

cemalselmadamla

• Tüm gönderiler : 37
Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 06.02.2006 14:49:02 ( #33 )
MERHABA MUCİZE YİCEKLERE BEN DE KIVIRCIK VE BALIĞI EKLİYORUM. VE BOL SU .BENDE COK ISE YARAMISTI. AYRICA STRESTEN UZAK DURMAK DA GEREKİYOR.
binnaz006

• Tüm gönderiler : 6631
Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 06.02.2006 15:07:10 ( #34 )
bu aralar doğum dışında aklımı karıştıran ve düşündüren diğer bir konuda bebeğimi emzirmek..sütümün olmayacağı geliyor aklıma çok üzülüyorum..hadi sütüm gelemzse diy sorular geliyor aklıma..hiç süt gelmemesi diye bir eşy olurmu..yoksa herkesin sütü olurmu..kafayı yiyecem

obakuluer

• Tüm gönderiler : 372
  • Bölge: Ankara
Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 06.02.2006 15:13:28 ( #35 )

herkesin sütü olur sen bebeğini sık sık emzir uzun süre uyuyo deye beslememezlik yapma sakın ben yarım saat arayla emzirirdim ve bol sıvı al 3-3,5 litre kompostu ve su sık sık iç ben mesela gece kalkıp 1 litre meyve suyu içerdim

surkmez

Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 07.02.2006 00:58:25 ( #36 )
sütü arttırmak senin elinde tabiki bebek doğunca süt de oluşuyor memede. Hatta hastaneye önceden hoşaf pişirip getir sezeryen olduğu için ben önceden yapmıştım hiç durmadan su ve meyvesuyu içtim rezene çayı da getirmiştim gazını erken çıkartmana da yardımcı olur. sakın söylenenlere de inanma bebek ağlayınca aç ondandır diyecektir bazıları mama verdirmeye kalkarlar sen emzirebildiğin kadar emzir pes etme sonradan sütün artıyo bebek de daha çok çekmeye başlıyo 

aYBÜKE_iLAYDA

• Tüm gönderiler : 2318
  • Bölge: ***Izmir*** ***Kanada***
Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 15.02.2006 08:45:45 ( #37 )
Emin degilim ama asure yiyorum birer tabak uc gundur, sutum cogaldi! Yiyenler varsa fark ettinizmi sizlerde?

serpil.gezer

• Tüm gönderiler : 33
Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 16.02.2006 09:18:49 ( #38 )
bende farkettim aşure güzel süt yapıyor ama aşırı derecede gaz da yapıyor
aysenol2

• Tüm gönderiler : 849
Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 18.02.2006 00:01:17 ( #39 )
arkadaslar bende bır tarıf var benımde ılk zamanlar sutum gelmemıstı tahın helvası muhtelıf herseyı denedım bu pskolojık derımsadece bıraz ınat ............. bır lıtre sut bır yumurta bır paket valılya bır mıktarda seker bunu mıkserde cırpıyorsunuz bu gercekten ıyı sut yapıyor
surkmez

Ynt: ANNELERE SÜT YAPAN MUCİZE YİYECEKLER - 18.02.2006 00:32:02 ( #40 )
aşurenin süt yapma sebebi nohut ve fasulye olabilir tabii bir de şeker birleşince bomba ekisi yapar herhalde ben de bu gece suya koydum malzemeleri yarın yapıcam bol bol yiyelim bari

Sayfayı değiştir: < 123 > | Sayfayı gösteriyor 2 of 3, mesajlar 21 to 40 of 46

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 37 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku