Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR

Sayfayı değiştir: < 123456 | Sayfayı gösteriyor 6 of 6, mesajlar 101 to 120 of 120
Yazar Mesaj
fiska

• Tüm gönderiler : 955
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: İSTANBUL-KARTAL
  • Durum: çevrimdışı
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 17.11.2008 18:53:43 ( #101 )
bende doğumdan 4 ay sonra ana_sağlıkta ücretsiz olarak taktırdım.yaklaşık 8-9 ay boyunca kanamalarım uzundu,15 gün kadar.ama şu anda normale döndü.ki bunu doktor baştan söylüyor.bazı kişilerde kanama fazlalaşır,bazılarında azalırmış.
spiral takılırken anestezi uygulandığını ilk defa duydum.üstelik ücrette çok fazla.anestezi uygulanacak kadar acı hissetmiyorsun.

spiral taktırmadan önce tekrar düşün bence.yada başka doktorlada görüş.artık sağlık ocakları ve ana-sağlık merkezleride ÜCRETSİZ olarak spiral takıyorlar.üstelik özellerde takılanlara göre daha güvenilir olduğunuda duydum.unutmayın hiçbir doğum kontrol yöntemi %100 güvenilir değil.

demirleke

• Tüm gönderiler : 102
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 07.12.2008 08:15:07 ( #102 )
bende yenı kullanmaya basladım...1 ay oldu..ilk adette fazla kanama oldu...alişkın olmadıgım bırseydı...normalde 2 gun suren adet sımdı 10 gun oluyor...bakalım sonrakıler nasıl devam eder...
burcu-perim

• Tüm gönderiler : 2671
  • Bölge: KARŞIYAKA 35½
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 07.12.2008 14:32:54 ( #103 )
Ben de bebeğim iki aylık olduğunda taktırdım. Özel doktorumda taktırdım, ana sağlıkta takılanlar anti-alerjik değilmiş, benimde çok alerjik bünyem var. Bir de orda takılanların plastik olduğunu ve ete kaynadığını bir çok kişiden duydum. Daha doğrusu bir çok ebeden duydum. Şimdi iki aydır memnunum, takılırken birazcık ağrı duydum. Geçen hafta da ilk reglimi oldum doğumdan sonra. İlk iki gün kanama mikatrı çoktu ama toplam 3 gün sürdü. Umarım böyle devam eder, çünkü eskiden hep 6 gün sürüyordu...

secilöz

• Tüm gönderiler : 1636
  • Bölge: İZMİR KSK -ŞİMDİLİK KAYSERİ
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 20.12.2008 17:14:16 ( #104 )
ya üf ben de taktırmak istiyorum ama çok kararsız kaldım.eşim korunuyo sağ olsun ama hayatımızın sonuna kadar da prezervatif mi kullancaz yaw.taktırsam mı ki üffspiral de kaza riski var mı acabaprezervatife göre güvenilirliği ne ölçüdedir
burcu-perim

• Tüm gönderiler : 2671
  • Bölge: KARŞIYAKA 35½
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 22.12.2008 01:36:27 ( #105 )
Malesef bunda da hiç bir yöntem gibi %100 değil koruyuculuk oranı. Ama taktırdıktan bir süre sonra doktorun kontrole çağırıyor, spiral yerinde mi, kaymış mı bakılıyor, ki yerinde olması ve kaymaması koruyuculuk açısından çok önemli. Ve koruyuculuğu türüne göre belirli bir sene ile sınırlı. Bu seneyi geçirmemek gerekiyor. Bundan sonrası çok çok düşük bir ihtimale kalıyor. Ama bence condom da risk daha yüksek, patlak olabilir, tırnakla fark etmeden çizilip yırtılabilir, kenarından köşesinden sızabilir...

tontisanne

• Tüm gönderiler : 142
  • Bölge: Isvicre /Luzern
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 27.12.2008 00:50:55 ( #106 )
selam arkadaslar , bende dogumdan 4 ay sonra nihayet spiral taktirmaya karar vermistim . benim  spiralimde 500 (isvicre frangi) ama benim takirdigim mirena denilen hormonlu spirallerden 5 yillik. vücut acisindan kabul daha kolay problemsiz oldugu icin  doktorum onu tavsiye etmisti,bende onu kabul ettim. ama öyle anestezi alacak kadar bir agri olmuyor takilma sirasinda,tabi nahos bir agri oluyor ama katlanilmayacak kadar degil.takildiktan sonra kanama uzun sürdü(hormonlu oldugu icinmis)salgiladigi hormon düsük düüzeyde olup sadece rahimde kaldigi icin rahim icindeki tabakayi inceltiyormus ve zamanla adet bile görmeyebilirsin dedi dr. ama spiral cikarinca hersey eskisi gibi olacakmis
tabi spiralle de hamile kalma vakalari var ama cok düsük ,hatta benim kullandgim marka hamile kalma durumda tazminat bile veriyormus sanirim, yani o kadar güveniyorlar kendilerine:)
benim  dr.um spiral takildiktan 1 ay sonra kontrole cagirdi cünkü eger kayma olacaksa bu genelde ilk ay icind eoluyormus.
ben sahsim olarak spiral düsünen arkadalara tavsiye ederim .kaldiki Tr de saglik ocaklrinda ücretsiz hizmetler bile oluyor ne güzel:)burada korunmanin her türlüsü biraz pahaliya mal oluyor
saglili günler dilerim

,
antuna idim :S
__ANKA__

• Tüm gönderiler : 5817
yeni bir problem daha - 15.02.2009 11:29:46 ( #107 )
bu sayfayı yeni inceliyorum..niye mivalla bana doktorum önerdi..40 dolunca gelin,takalım dedi yada eşiniz korunsun

hap kullanamıyoruz,keşke kullanılabilse..iğne olayını da tam bilemiyorum,kimii öneriyor ama

acı duyuluyor demek,bunu da bilmiyordum..bir de spiralin ipi eline gelirse kaymamaıştır demiş bir arkadaş,ne ipi acabainasıl bişey ki bu aparat

kafam çok karıştıben 5 yıl falan bebek düşünmüyorum..kızım daha 25 günlük...Allah uzun ömürler versin kuzulara..amin
ece2006

• Tüm gönderiler : 2
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 21.04.2009 15:27:36 ( #108 )
benim kızım 2,5 yaşında, doğumdan 15 gün sonra regl oldum, doktorum hemen spiral taktı, altın olduğunu biliyorum sadece, platini fln da varmış, doğumdan önce de, bekarken de regl günlerim ağrısız sancısız geçerdi, yine öyle, değişen tek şey kanamamın fazla olması... müthiş rahat birşey, herkese tavsiye ederim, takarken de ağrı sancı yok, 2,5 yıldır hiç bi sorun yaşamadım
sadengk

• Tüm gönderiler : 7735
Ynt: yeni bir problem daha - 21.04.2009 15:52:50 ( #109 )

Orjinalden alıntı: ***ülkeryıldızım***

bu sayfayı yeni inceliyorum..niye mivalla bana doktorum önerdi..40 dolunca gelin,takalım dedi yada eşiniz korunsun

hap kullanamıyoruz,keşke kullanılabilse..iğne olayını da tam bilemiyorum,kimii öneriyor ama

acı duyuluyor demek,bunu da bilmiyordum..bir de spiralin ipi eline gelirse kaymamaıştır demiş bir arkadaş,ne ipi acabainasıl bişey ki bu aparat

kafam çok karıştıben 5 yıl falan bebek düşünmüyorum..kızım daha 25 günlük...Allah uzun ömürler versin kuzulara..amin

Bisetciğim,acı konusunda ben de çok tedirgin gitmiştim taktırmaya ama hiç de öyle can yakıcı bi uygulama değil korkmahele doğum sancısına dayanabilen biri için,yumurtlama döneminde hissedilen çook hafif ağrıya benzer bir acının ne önemi olabir kiacı bile denemez yani.
İp konusuna gelincee ben takan ebeye sordum yok dedi eskilerinde uzundu ip yenilerde kısa bu şekilde kontrol edemezsin dedi.Zaten kayarsa ağrı ve kanamada anormallik oluyormuş.Ben tavsiye ederim,ben çok rahatladım
Şu alttaki enjektöre benzer araçla takılıyor incecik bişey
Kuzucuğunu kokladım

<mesaj tarafından düzenlendi sadengk on 21.04.2009 15:54:20>

Nilay&Yiğit

• Tüm gönderiler : 3504
  • Bölge: İstanbul
Ynt: yeni bir problem daha - 21.04.2009 18:36:45 ( #110 )
bende ilk defa duyuyorum spiralin anestezi ile takıldığını. ben taktırmadım ama ablam ve arkadaşım sağlık ocağında ücretsiz taktırdılar.
hatta ablam pek bişey hissetmediğini bile söyledi. sanırım çıkarılırken biraz acılı oluyormuş.

spiral yerinden oynadığında zaten kanama olarak belirti veriyor.
can16

• Tüm gönderiler : 1056
Ynt: yeni bir problem daha - 23.04.2009 09:04:35 ( #111 )
çok uzun süredir buralardayım ama ilk kez bu konuyu görüyorum benim kızımda 1.5 yaşında bizde prezarfetifle korunuyoruz eşiminde pek şikayet yok aslında bu durumdan ama ben taktırmayı düşünüyorum diceksinizki eşinin bi şikayeti yoksa neden düşünüyorsun
arkadslar ben malesef ilşkiden hiç bir şey anlamıyorum buuyrda yazmak ne kadar doğru bilmiyorum ama benim  orgazm olamama gibi bi durumum söz konusu dr gitmekte işime gelmiyo malesef  acaba diyorum prezarvatif kullanmasak bi değişiklik olurmu

monella

• Tüm gönderiler : 1
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 01.11.2011 13:16:07 ( #112 )
korkma düşmez ve çıkmaz  rahat ol 
ceylingizemm@hotmail

• Katıldı: 04 November 2011
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 21.02.2012 15:44:27 ( #113 )
BENDE 27 GUN OLDU DOGUM YAPALI KADIN DOGUMCUM 3 AY SONRA GEL TAKALIM DEDI AMA 3AY SONRASINA NEDEN GEL DEDI ANLAMADIM BU 3 AY ICINDE KARAMBOLE GITMEK ISTEMIYORUM :)):)EN IYISINI YAPMIŞIN AGRI FAZLA OLUYORMU /
Patka_B

• Katıldı: 07 December 2011
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 19.10.2012 09:51:00 ( #114 )
Merhaba arkadaşlar, bende 2 ay oldu doğum yapalı, normal doğum oldu (vakumla). Yeni spiral taktırdım, herhangi bir ağrı hissetmedim, sadece spekulumu doktor yerleştirdiğinde onun verdiği iğreç bir duygu var. Onun haricinde hiç birşey yok. Gözünüzde büyütülecek bir durum yok. Ayrıca gebeliği önlemede %99 etkili bir yöntem, bence prezervatiften bile daha güvenli.
nifirne

• Tüm gönderiler : 158
  • Bölge: AYDIN
Ynt: SPIRAL KULLANAN ARKADASLAR - 20.10.2012 10:49:42 ( #115 )
arkadaşlar bende ilk doğumdan sonra taktırmıştım fakat bir müddet sonra yerinden oynamış.sağlık ocağına gittim ebe hayır kaymaz nasıl fark ettin dedi bende eşimin fark ettiğini söyledim. ebe gülüp farkedemez dedi ama muayene edince oda kaymış olduğunu gördü ve yeniden taktı.bir müddet sonra yeniden kaydı yani pek güvenilir değil .dikkat etmeniz gerekiyor arada kontrol ettirin .kendinizi garantiye alın
Sayfayı değiştir: < 123456 | Sayfayı gösteriyor 6 of 6, mesajlar 101 to 120 of 120

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 32 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat