Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

TEYZELERİ DÜN KUZUCUĞUMU İLK KEZ HİSSETTİM :) :) :)

Sayfayı değiştir: < 123456789 > | Sayfayı gösteriyor 8 of 9, mesajlar 141 to 160 of 173
Yazar Mesaj
bebegim sudem

• Tüm gönderiler : 1883
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: ADANA/SEYHAN
  • Durum: çevrimdışı
Ynt: SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ:) - 03.05.2007 09:17:09 ( #141 )
canım hiç önemi yok benim için zevkti inşallah yaş cetvelinide yaparız beraber.
lusia

• Tüm gönderiler : 437
Ynt: SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ:) - 03.05.2007 10:48:13 ( #142 )

Orjinalden alıntı: sdemet

canım lusia :)
Tebrik ederim canım...Rabbim kucağına aldığın sevip okşadığın günleride göstersin inşallah....
çok sevindim...eşinide tebrik ederim.....

Demetciğim çok teşekkür ederim tatlım..Hep beraber o günleri görürüz inşaallah...
CANIM OĞLUM KUZUUUM HOŞGELDİN HAYATIMA..

lusia

Ynt: SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ:) - 03.05.2007 10:50:06 ( #143 )

Orjinalden alıntı: bebeğim sudem

canım hiç önemi yok benim için zevkti inşallah yaş cetvelinide yaparız beraber.

Tubacım  cetveli yapmak sana nasip oldu inşaallah hepimizin yavrusuna yaş cetvelini yapmak nasip olur..Çok sağol canımm..

lusia

Ynt: SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ:) - 07.05.2007 21:23:35 ( #144 )
Merhaba Dostlarım dünden beridir çok moralsizdim..Zira bugün dahil 3 gün olacak  şekilde mide bulantılarım birden kesildi..Zaten bulantı ve tiskinti başlayalı  1 hafta olmamıştı bile..Aniden bitmesi garip geldi Dr umu aradım ve bana hemen yarın gel bebeğin kalp atışlarına bakalım.Zira ani bulantı kesilmesi ve birkaç gün devam etmesi bebeğin kalp atışlarında zayıflama olmasına ve ölmesine sebep olur dedi..Bende dünden  beri kafayı yemek üzereydim bebeğime bişey oldumu diye..ve nihayet bugün Dr.amcaya gittik ve ultasonla baktırdık.. Rabbime sonsuz şükürler olsun bebeğim yaşıyor ve iyi...Durumumu sizlerinde bu konuda bilginiz olsun diye yazdım..Ani bulantı vsr.kesilmesi bebeğin sağlığının tehlikeye girdiğine dair bir sinyal olabiliyormuş  bilgilerinize...

nurbanu_86

• Tüm gönderiler : 3582
  • Bölge: kuzumun doğuşunu dört gözle bekliyorum
Ynt: SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ:) - 07.05.2007 23:21:06 ( #145 )
incimm cnaım benimm çok sevindim meleiğinin kalp atışlarını duymna ve herşeyin yolunda gitmesinee rabbim sonuna kadar böyle devam etmneizi nasip eder inş. tatlım öptüm ikinizede

nirkol

• Tüm gönderiler : 35
Ynt: SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ:) - 08.05.2007 00:01:21 ( #146 )
LUSİA CANIM HERŞEYİN YOLUNDA GİTMESİ ÇOK SEVİNDİRİCİDEDİĞİN GİBİ STRES GALİBA HESAPLARI HEP BOZUYOR İNŞALLAH SENİNKİ GİBİ BİZİM DE İŞLERİMİZ YOLUNDA GİDER .AMİİİİN TEKRAR TEBRİKLER
lusia

Ynt: SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ:)ANNELİK NE ZORMUŞ.. - 14.05.2007 19:11:48 ( #147 )
MERHABA CANLARIM BUGÜN İTİBARİYLE 8+2 OLMUŞ BULUNUYORUZ..ANCAK BEN ÇOK SIKINTILI GEÇİRİYORUM BU GÜNLERİMİ..SÜREKLİ MİDEMİ BOŞ HİSSEDİYORUM  BUNA BAĞLI OLARAKTA BAYGINLIK HİSSİ VAR..PEKİ YİYEBİLİYORMUYUM ;HAYIR:(ÇÜNKÜ MİDE BULANTISINDAN ZİYADE HERŞEYE KARŞI TİKSİNTİ DUYUYORUM...YEMEK HİÇ YAPAMIYORUM...MEĞER NE ZORMUŞ ANNELİK...ANNELERİMİZİN DEĞERİNİ BİLELİM LÜTFEN...BU SIKINTILARIM KAÇINCI AYDA TAM OLARAK BİTECEK BİLEMİYORUM BENİMLE AYNI DÖNEMDE HAMİŞ KALAN ARKADAŞLARDA SIKINTILAR NE DURUMDA ACABA?RABBİM HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN...
<mesaj tarafından düzenlendi lusia on 14.05.2007 19:30:24>

Z€HRAhsen

• Tüm gönderiler : 2534
Ynt: SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ:)ANNELİK NE ZORMUŞ.. - 14.05.2007 19:53:21 ( #148 )

Orjinalden alıntı: lusia

MERHABA CANLARIM BUGÜN İTİBARİYLE 8+2 OLMUŞ BULUNUYORUZ..ANCAK BEN ÇOK SIKINTILI GEÇİRİYORUM BU GÜNLERİMİ..SÜREKLİ MİDEMİ BOŞ HİSSEDİYORUM  BUNA BAĞLI OLARAKTA BAYGINLIK HİSSİ VAR..PEKİ YİYEBİLİYORMUYUM ;HAYIR:(ÇÜNKÜ MİDE BULANTISINDAN ZİYADE HERŞEYE KARŞI TİKSİNTİ DUYUYORUM...YEMEK HİÇ YAPAMIYORUM...MEĞER NE ZORMUŞ ANNELİK...ANNELERİMİZİN DEĞERİNİ BİLELİM LÜTFEN...BU SIKINTILARIM KAÇINCI AYDA TAM OLARAK BİTECEK BİLEMİYORUM BENİMLE AYNI DÖNEMDE HAMİŞ KALAN ARKADAŞLARDA SIKINTILAR NE DURUMDA ACABA?RABBİM HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN...

ahh ahhh o günleri hatırladım da canım benim ya allah yardımcın olsun inşallah ben de o günleri çok zor atlattım seni çok iyi anlıyorum ama asla bos mideyle gezmedim kussam da ya da içim almasa da mutlaka yedim yemeğe çalıştım.Bitanem benim ne olur o nu düşün ayrıca Seher Yılmaz ın seni duyuyorum anne kitabını hemen okumaya basla bence..
lusia

Ynt: SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ:)ANNELİK NE ZORMUŞ.. - 14.05.2007 23:09:16 ( #149 )
Zehracımm tabiiki zorlada  olsa yemeğe çalışıyorum ...Senin sıkıntıların tam olarak ne zaman bitti.?Seher Yılmaz ın kitabınıda geçen gün çarşıya çıkarken aklımdaydı alacaktım unuttum..İlk alınacaklar arasında şimdi...

nurbanu_86

• Tüm gönderiler : 3582
  • Bölge: kuzumun doğuşunu dört gözle bekliyorum
Ynt: SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ:)ANNELİK NE ZORMUŞ.. - 08.06.2007 17:05:43 ( #150 )
incii canım benim nerelerdesin hiç sesin soluğun çıkmıyor merak ettimmm arada bir gel bizlere haber ver teyzeleri merak eder meleğinii
inş. herşey yolundadırr yine gittinmi doktora son durum nedirrrr

lusia

Ynt: SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ:)ANNELİK NE ZORMUŞ.. - 10.06.2007 17:19:43 ( #151 )
 Aslında buralarda sayılırım İlknurcum ama birazcık sıkıntımız olduğu için(mide bulantısı,tiksinti) aktif yazamıyorum.Kontrollerimizi hiç kaçırmıyoruz..Sorun yok çok şükür bugün Allahın izniyle 4. ayımızdan gün aldık.Yarında Dr. kontrolümüz var teyzesi...Umarım sonuna kadar herşey yolunda giderde bebişimi kollarıma alabilirim..Bu dileğim tüm hamiş olan anneler içinde tabiikii...
Eee canım senden hayırlı haberleri ne zaman alacağız çalışmalara devammı 

lusia

HALA İŞTAHIM YOK:( - 04.07.2007 11:51:37 ( #152 )
KIZLAR BEBİŞİMLE 16.HAFTAMI DOLDURMAK ÜZEREYİM ANCAK BENDE HALA İŞTAH YOK...ACABA BU İŞTAH AÇILMASI KAÇINCI AYDAN SONRA OLUYORKİ?KAHVALTI TEPSİM ELİMDE ORADAN ORAYA DOLAŞIYORUM YEMEK  İSTEMEYEN MIZMIZ BEBEKLER GİBİYİM,ZORAKİ YEMEK YEMEK ÇOK KÖTÜ

Kartopum

• Tüm gönderiler : 1002
  • Bölge: balıkesir..
Ynt: SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ:) - 04.07.2007 15:11:56 ( #153 )
canım geçmiş olsun bu aralar benimde bulantım başladı gerçekten bulana bulana yemek çok zor ama işte azda olsa bişeyler gitsin midemize kızlar ayrıca beslenmemzde ilk 3 ay önemli değilmiş 3 aydan sonrası beslenmemiz çok önemliymiş bu zamanda vucudumuzdaki daha önceki besinlerle beslenirmiş doğrulu ne kadar bilmiyorum 7 aylık bir arkadaşım söyledi ve hamileliğin 4. aydan sonrası rahatlıyormuşsunuz
sevval_naz

• Tüm gönderiler : 2016
Ynt: SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ:) - 04.07.2007 15:28:16 ( #154 )
LUSIA  CANIM SEN KAC KILOYLA BASLADIN,SUAN NEKADARSIN?

DOKTORUN NE DIYOR BU KONUDA?

BENIMDE ISTAHIM YOK AMA ET E  KARSI  ,BASKA ISTEDIGIN BISEY YOKMU MESELA HEP ONLARI YESEN MIDEN BOS GEZME AZDA OLSA MIDENI BOZMAYACAK SEYLER YEMEYE CALIS...BENDE SENIN GIBIYIM BIKAC CESIT SEY SEVIYORUM ONLARI YIYIYORUM SUREKLI ZOR BIR DURUM AMA KORKMA,BEBEGIMIZ ALLAHA EMANET ONLARA BISEY OLMAZ INSAAALLAH..
,
,
lusia

Ynt: SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ:) - 04.07.2007 16:50:15 ( #155 )
Ranacım öncelikle 16 haftaya kadar 2 kilo aldığımı belirteyim zaten Dr.umda aşırı obur olup çok yiyen hamilelere çok zıt...Sadece doğum sonrası kilo olarak üzerimize yapışıp kaldığı için fazla kilo alımını tasvip etmiyor yani..O nedenle aldığım kilo tam istediği şekilde..Zaten ilk başlarda kilo almaman iyi 5 ve sonrası  aylarda istesende istemesende kilo alıyorsun dedi ...İlk 3 ay hamilelikte çokta önemli değil beslenme hususunda zira yiyipte çıkaran yada hiç yiyemeyen birçok hamile kadın var... ama 4 ten sonra iyi beslenmek gerekiyor..benimde 4 bitmek üzere ve iştahım açılmadığı için muzdaribim.Ancak ortalıkta hepten aç dolaşmıyorum tabiki sevdiğim seylerden ve bebeğime yararlı olabilecek şeylerden yemeğe çalışıyorum.Ancak severek ve isteyerek yemek başka ben acaba iştahım açılıpta severek bişey yiyebilecekmiyim yoksa bu 9 ay bitene kadar böylemi devam edecek merak ediyorum doğrusu...
Bu arada sende 3 ü bitirmek üzeresin ne yapip yapıp et yemeğe çalış protein bebek için çok önemli bir yapı taşı..Onuda yiyemiyorsan kuru baklagillerden ye...rabbim tüm hamişlerin yardımcısı olsun...

lusia

TEYZELERİ DÜN KUZUCUĞUMU İLK KEZ HİSSETİM :) :) :) - 18.07.2007 11:26:23 ( #156 )
Dün akşam saat 20:46 da ilk defa kuzucuğum pıt pıt diye hissedilir derecede oynadı...Eşim elini karnıma koydu ve  iki kez vurdu sanki  eşimin yüzündeki mutluluğu tarif edemem...Allahım ne kadar güzel bir duyguymuş Rabbim herkese yaşatsın..Hiç bir kadının kollarını boş bırakmasın..O  özel anımızı, o dakikalarımızı,yaşadığım heyecanımı  ölünceye dek unutamam...
<mesaj tarafından düzenlendi lusia on 18.07.2007 11:28:44>

sediş

• Tüm gönderiler : 4405
  • Bölge: ankara
Ynt: TEYZELERİ DÜN KUZUCUĞUMU İLK KEZ HİSSETİM :) :) :) - 18.07.2007 11:37:34 ( #157 )
canım sana katılıyorum
bende bebeğime 11 haftalık hamileyken birden miğde bulantım kesildi
bebek karnımda seyiriyodu hissediyodum
ama birden oda kesildi
annemin ısrarıyla hemen dr. a gittik
ve bebeğin kalbinin durduğunu öğrendik
hamile arkadaşlar gerçekten buna dikkat etmeliler
allahım kimseye yaşatmasın bu acıyı
amin.

]
lusia

Ynt: TEYZELERİ DÜN KUZUCUĞUMU İLK KEZ HİSSETİM :) :) :) - 18.07.2007 11:40:59 ( #158 )
SEDACIM RABBİM SANA TEZ ZAMANDA TEKRAR ANNELİK DUYGUSUNU TATTIRSIN VE BU KEZ SAĞLIKLA KUCAĞINA ALMAK NASİP ETSİN...GERÇEKTEN TARİFİ İMKANSIZ DUYGULAR...

sediş

• Tüm gönderiler : 4405
  • Bölge: ankara
Ynt: TEYZELERİ DÜN KUZUCUĞUMU İLK KEZ HİSSETİM :) :) :) - 18.07.2007 11:42:03 ( #159 )

SEDACIM RABBİM SANA TEZ ZAMANDA TEKRAR ANNELİK DUYGUSUNU TATTIRSIN VE BU KEZ SAĞLIKLA KUCAĞINA ALMAK NASİP ETSİN...GERÇEKTEN TARİFİ İMKANSIZ DUYGULAR...

amin canım inşallah
allahım sanada bebeğini sağlıklı sihatli hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin
amin.

]
nursuu

• Tüm gönderiler : 2923
  • Bölge: :) :)
Ynt: TEYZELERİ DÜN KUZUCUĞUMU İLK KEZ HİSSETİM :) :) :) - 18.07.2007 11:51:48 ( #160 )
canım benim rabbim inşallah o tatlı haeketleri sağlıkla kucağına aldığında izlemeyide nasip edecek.... allahım evladına uzun ömürler versin....
Sayfayı değiştir: < 123456789 > | Sayfayı gösteriyor 8 of 9, mesajlar 141 to 160 of 173

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 2 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat