Alerjik bebeğim var ne yapabilirim?

Bebek Forum Bebek Bebek Beslenmesi Alerjik bebeğim var ne yapabilirim?

 • tuanaaa
  Katılımcı
  23.02.2023
 • ben8m bebegim de 7 aylik olcak birkac gune ben cogu sebzeyi ve meyveyi verdim 3 gun kuralriyla. fakat alerjik bir cocuk hep korkarak veriyorum yiyecekleri.bazen yiyecegi verirken agiz etrafina bulasirsa ve elini degdirip elini vucudunun herhangi bir yerine surduyse hmn kabariyor degen yerler kipkirmizi oluyor 1 saate geciyor.bakiyorum vucudnun heryerine baska var mi diye ama sadce kasik ve yiyecgn degdigi yerolmus.bu durum normlal mi acba hassas ciltleri oldgu icn mi boyle oluyor?

 • Diyetisyen Beyza Uyan
  Anahtar yönetici
  24.02.2023

  Merhabalar, ek gıdaya geçişte yiyecekleri takiben 3 gün kuralı ile başlamak doğru. Bu durumda bebeğinizi çok yakından gözlemlemeniz gerekiyor. Hangi besinlere karşı alerjisi var?

  Siz hangi besinleri verdiğinizde bu tür reaksiyonlar görüyorsunuz? Bebeğinizde tek belirti vücudundaki kızarıklık mı yoksa ishal gibi kusma gibi başka belirtilerde var mı?

  Tüm bu soruların cevaplarını gözlemleyin ve bebeğinizin gelişimini takip eden bir doktora danışın. Ayrıca bebeğiniz anne sütü alıyorsa Sizin de beslenmenize çok dikkat etmeniz gerekiyor. Doktorunuza danışıp bir test yaptırmanızı öneririm.

  Alıntıla
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.