MEME REDDİ

Bebek Forum Bebek Emzirme MEME REDDİ

 • Nur
  Katılımcı
  20.07.2023
 • Merhabalar,

  Bebeğim 36+6 da doğdu. Şuan 3. Ayına girdi. Erken doğduğu için pramature sayılıp aptamil prematil mama verildi. Philips avent biberon ile.Şuan halen kullanıyoruz. İlk 2 ay süt sağım yapıyordum ve sütüm vardı. Bebeğimin <span style=”color: red; text-decoration: line-through;”> </span>reddinden dolayı hastane tipi olan makineye sütüm gelmiyor. Elimle sıkıyorum var. Pompayla saatlerce sağıyorum şuan bir damle bile gelmiyor. Bebeğim kendine yaklaştırınca ağlamaya başlıyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

 • Diyetisyen Seray Tekin
  Katılımcı
  25.07.2023

  Merhabalar Nur Hanım,

  Süt akışını hızlandıracak ve oksitosin refleksini uyarak yöntemleri sizinle paylaşmak isterim.

  Ten tene temas, oksitosin hormonunu uyararak göğsünüzdeki akışı hızlandıracak. Emzirmeye sık sık vakit ayırmanın yanı sıra emzirmediğiniz anlarda da sık sık bebeğinizin göğsünüzde vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

  İkinci olarak ise emzirme destek sistemini uygulayabilirsiniz. Bu da bir ucunu anne sütü dolu kaba daldırdığınız diğer ucunu da göğsünüze yapıştırdığınız bir beslenme sondası ile bebeğinizi beslediğiniz bir yöntem.

  Anne sütü artıran yöntemler ve emzirme konusundaki tüm sorularınız için Emzirme Destek Elçilerimizden BİREBİR ÜCRETSİZ emzirme danışmanlığı alabilirsiniz.

  Emzirme Destek Projesi

  Çokça sevgiler.

   

   

  Alıntıla
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.